ASPIRIN^ *V\ 'Vt/aaMTÏl onnoodig pijn lijden? Daf was het onaange name lot onzer voor ouders. Aspirin is vol komen onschadelijk voor het organisme en doet de pijnen in weinige minuten ver dwijnen. IMiluilend verkrijgbaar in de oranje-bandbuiije» van 20 iodL 70 cl», en oranjezakje» van 2 labl. a 10 d». DE ZUIDERZEE - STEUNWET. Dc Volendamsche Organisa ties dringen bij den minister op wijziging aan. De H.K. Middenstandvsreeniging te Volendam, de H.K. visschersbond „St. Petrus", de H.K. vereeniging van viscli handelaren, de H.K. vereeniging van vischventers, en dc H.K. eendenhou dersvcreeniging „St. Antonius" te Vo lendam hebben per 4 October 1933 aan den minister van Waterstaat een adres gezonden inzake uitvoering en wijziging der Zuidcrzee-steunregeling. Adressanten ineenen, dat de afslui ting der Zuiderzee als nationaal werk niet voltooid kan heet en, zoolang aan de redelijke verlangens der door de af sluiting geschade bevolkingsgroepen niet is voldaan. De tegemoetkomingen voor onder wijs en opleiding zouden op ruimer grondslag, dienen te worden vastge steld, evenals de weduwenbepaling soepeler zou dienen te worden toege past. De op grond der wet toegekende cre- dieten kunnen en mogen niet als ge wone commercieele credieten worden beschouwd, doch dienen zoo ruim mogelijk dienstbaar te worden ge maakt aan het scheppen van nieuwe bestaansmogelijkheid voor de uit haar arbeid verdreven bevolking. Meer aandacht worde geschonken aan de adviezen dei' plaatselijke com missies inzake de uitvoering der wet. De georganiseerde eendenhouders te Volendam zijn van meening, dat zij, tengevolge van de afsluiting, nu zij niet 11 t over de Zuiderzeenest. als voeding voor hun eenden kunnen be schikken, meer schade hebben onder zonden dan officieel wordt aangeno men. Hovendien moet hun schade wor den berekend op grondslag van het aantal dieren, waartoe zij momenteel hun bedrijf hebben moeten inkrimpen. De organisaties zijn van meening, dat de datum van 25 Juli 1918 voor de aanwijzing der belanghebbenden in den zin der wet slechts theoretische be teekenis kan en mag hebben en dat wijziging dei- wet noodzakelijk is, waardoor voor de aanwijzing der be langhebbenden de toestand van 1925 als grondslag wordt genomen. Als een bijzondere onbillijkheid wordt het gevoeld, dat een 40-Lal Volen damsclie visschers, die na 1913 hun botter hebben overgedaan, niet voor vergoeding wegens waardeverminde ring in aanmerking; komen. In de tweede plaats ineenen de orga nisaties, te moeten aandringen op be langrijke verhooging van de norjnen voor de geldelijke tegemoetkomingen ingevolge art. 13 der wet. Naar dc meening der organisaties, zal de geldelijke tegemoetkoming dan ook voldoende moeten bedragen om den belanghebbenden het levenseinder houd te verschaffen, zoolang deze niet in staat zijn hierin door nieuwen eigen arbeid te voorzien. De «normefi zouden minstens op de volgende bedragen moeten worden ge steld a. voor gezinshoofden, die niet meer kunnen werken, op 20 gulden. nen, meende de oude lachend. Ik vind het nog zoo'n onaardige ramp niet. Hij heeft u even eens lief en over twee of drie weken kunnen wij hier bruiloft hebben. Vertel mij nu eens alles, wat er gedurende uw afwezigheid met u gebeurd is. Ge begrijpt wel, dat ik brand van nieuwsgierigheden te leeren kennen. Die eisch van Gabrielle's vader was haar een nieuwe marteling. Zij moest bovendien iets verzinnen, wat geloofwaardig, wat aan nemelijk scheen. En twintig maal, terwijl zij hem de door haar verdichte gebeurtenissen mededeelde, stond zij op het punt haar vader om den hals te vallen en hem toe te roepen Ik lieg Merkt ge dan niet, dat alles ge logen is Ziet ge dan niet, hoe afschuwelijk ik het vind, dat men mij gedwongen heeft, mijn armen, ouden vader te bedriegen Ik lieg geen woord van alles, wat ik u heb gezegd is, waar Ik lieg ik heb dien Nor- bert niet lief, ik heb een afschuw van hem Als ik er in heb toegestemd zijn vrouw te worden, was het alleen omdat uw leven op het spel stond, mijn arme, arme vader Ik lieg en dit is het afschuwelijkste bij de treurige rol, die men mij laat spelen, dat ieder woord van mij er toe bijdraagt, om u nog grooter genegenheid te laten opvatten voor den ellendigen booswicht, die elk oogen- blik met zijn handlangers gereed staat u te vermoorden. En toen Gabrielle geëindigd was met haar ouden vader te vertellen, hoe zij in de rue d'Allemagne door schurken, die zich van haar vermogen hadden willen meester maken, was ontvoerd en hoe daarop Norbert haar met eigen levensgevaar uit haar neteligen toe stand had gered, viel de oude Bertaxa haar in de rede. met te zeggen Heb hem altoos oprecht lief, mijn kind, het is een schuld, die gij hem hebt af te doen en die alleen met uw liefde kan worden be taald Meer dan het leven hebt ge hem te danken, hij heeft uw eer gered. Vergeet dat nooit Zij greep de handen van den ouden man, b. voor gezinshoofden, die wel in staat zijn arbeid te verrichten, op 15 gulden, en c. voor weduwen op 12 gulden. Met dien verstande, dat aan de cate goriën b. en c. zou moeten worden toe gestaan de opbrengst van hun werk zaamheden te behouden zonder kor ting op de geldelijke tegemoetkoming, zoolang het totaalbedrag hunner in komsten niet het peil van hun vroeger inkomen heeft bereikt. Een beperking der geldelijke tege moetkoming tot termijnen van 3 of 5 jaar, als neergelegd in artikel 13, lid 2 der wet, kan niet redelijk worden ge acht en het recht op geldelijke tege moetkoming dient behouden te blij ven, als een door een belanghebbende nieuw bedrijf of aanvaarde nieuwe be trekking buiten zijn schuld op een mis lukking blijkt uit te loopen. Tenslotte meenen de organisaties er op te .moeten aandringen, dat ook voor kinderen boven de 14 jaar, die in nor male omstandigheden wel in hun on derhoud kunnen voorzien, een gelde Iijke tegemoetkoming in overeen stemming jnet de werkelijke kosten van het levensonderhoud voor deze kinderen -- wordt toegekend voor zoo ver deze kinderen als gevolg van de af sluiting practisch niet in staat zijn zelf in hun levensonderhoud te voor INGEZONDEN STUKKEN. Buiten vei-antwoordelijkheid der Redactie. Bij het openstellen van den Afsluitdijk. Als men afgaat op de redevoeringen, zou men werkelijk gelooven, dat de af sluiting der Zuiderzee een schitteren de onderneming is. Het wegblijven van de Koninklijke familie en de enorme tekorten op de Staatsbegrooting, bewijzen echter het tegendeel. Het meest ergerde ik me aan de rede van Ir. de Biocq van Kuffeler, Dir. Ge neraal der Zuiderzeewerken. Volgens deze ingenieur kloppen zoowel de hoog als laagwaterstanden met dagelijksch tij precies met de berekeningen van de Comjn. Lorentz. Zelfs de Stormvloed verhooging zal alhoewel zware stormen achterwege bleven niet ver uit den gis loopen, verzekerde Ir. Blocq. Er is dus geen wolkje aan de lucht. Dat zegt nu de man die vorig jaar October, toen het wat nattig was uit Westelijke richtingen, met de handen in het haar tegen den heer Kuhn, te Naarden, de noodkreet slaakte „Ik kan niet spuien vanwege de hooge Waddenzee". Toen klopten de laagwaterstanden dus niet En dat de hoogwaterstanden even min kloppen, blijkt hieruit, dat die zelfde mijnheer op blz. 8, brochure Jansma-Thijsse, verklaart dat de Com. Lorentz geen studie van het dagelijksch getij heeft gemaakt, -- evenmin als de Com. Lely maar uitsluitend de storm vloedverhooging berekende, en met een orkaan als in 18(25 tot ongeveer 1 M. hoogere vloed dan Lely kwajn. Blijft over de vraag „zal de Storm- vloedverhooging kloppen Dat weten we natuurlijk pas precies na een zware Noord-Wester. Wanneer we echter lezen dat volgens de berekening Lo rentz, de vloed met een vliegende storm als in 1916 maar 3 M. hoog zal komen, en het water met een flinke bries nu al 2l/2 M. hoog komt, dan kun nen we met een half oog wel zien, dat ook die berekening kant nog wal raakt 't Is precies andersom dan de Dir. Generaal het voorstelde, in plaats dat alles klopt, klopt er niets. "Maar is het nu werkelijk waar dat de vloed ongeveer 2V& M. hoog is ge weest zal menigeen zeggen. Ga naar Zurich en U zult hooren dat ik waarheid spreek. Weet ge hoe critiek de toestand op de Waddenzee is Dat met krachtige Z.O.-wind de Texeler boot niet varen kan vanwege het lage water en met die zij hartstochtelijk drukte. Haar oogen gloeiden van een somberen gloed, haar lippen pen beefden en lieten de tanden zien, die na genoeg vast opeen waren gesloten. Neen, vader, dat zal ik nooit vergeten, antwoordde zij met een eigenaardige uitdruk king in haar stem. XV. De markies liet geen tijd verloren gaan. Met de voorbereidingen tot het huwelijk werd dadelijk een aanvang gemaakt. Omtrent Gabrielle verzekerd zijnde, nu zij door haar vader zoo geheel in zijn macht was, vond hij het zelfs onnoodig om het voor genomen huwelijk geheim te houden. De geheele omgeving was spoedig op de hoogte van zijn huwelijksplannen, want zoo wel te Corbigny als te Parijs werd de bekend making op de gewone wijze van gemeentewe ge verricht. Gabrielle werd onder deze omstandigheden bijna krankzinnig en dikwijls kwam de wensch bij haar op, dat dit in waarheid gebeuren mocht, om aan de schande te ontkomen. Dik wijls miste zij letterlijk alle begrip van de dingen, die om haar heen plaats vonden. Als zij daarna weer tot bewustzijn geraakte, was het haar, alsof er in haar leven groote gapin gen waren ontstaan, waarvan zij zich niets kon herinneren. Gedurende drie of vier dagen na haar komst op Bois-Tordu verkeerde zij in een toestand van doffen waanzin. Zij moest dien tijd haar kamer houden. Daarop liet de mar kies haar verzoeken zich naar den salon te begeven. Gabrielle gehoorzaamde, zij gevoelde zich zoo ziek en zoo zwak, dat zij zich nauwelijks overeind kon houden. Norbert was in den salon niet alleen. Er stond bij de tafel een man, die het meisje een diepen eerbiedigen groet toebracht. Lieve, begon de markies den vreemde voor te stellen, dit is mijnheer Dobson van het modemagazijn te Parijs. Hij is hier ge- N.-W. wind de passagiers bijna niet aan wal te krijgen zijn, door het hooge water. Nov. 193E stonden de dijken van Texel op breken, de vloed kwa.ni al hooger, dan met de beruchte storm van 1916. Een van beiden, de Dir. Generaal be grijpt de zaak niet, of hij draait de Mi nister een rad voor de oogen. Wjeet men wat de gevolgen zijn van die geruststellende mededeelingen van Zuiderzeewerken Dat de Markers hun huizen niet meer op palen bou wen, dat de kistdammen op de dijk bij Muiden worden gesloopt,, dat bij Eemnes de dijk heelemaal verdwijnt en half Nederland er-straks onderloopt Minister Kalff merk nog op, dat zij die de Zuiderzee meenden te kennen, de Hollandsche Ingenieurs niet hebben gekend. U hebt te vroeg victorie geroepen Excellentie Hoogachtend, E. den Herder, V.Z. Zuiderzcepartij. Harderwijk, October 1933. BINNENLANDSCH NIEUWS. NATUURBAD TE ARNHEM. Een grootsch opgezet plan. De heer R. J. C. G. van Moll te 's-Graven- hage heeft bij het gemeentebestuur van Arn hem een plan aanhangig gemaakt voor de oprichting van een natuurbad in het lande lijk gedeelte der gemeente. De heer Van Moll, die voor de stichting reeds een terrein van 18 ha te midden van bosch en heide heeft aangekocht, verzocht thans de noodige ver gunning voor de exploitatie, welke in den zomer van 1934 zou kunnen beginnen. Het plan, waarin een kapitaal van twee ton werd gestoken, is reeds geheel voorbereid. De uit voering er van zou Arnhem in het bezit stel len van een buitengewoon mooi gelegen na tuurbad, waarvan de inrichting alle verwach tingen zal overtreffen. In de eerste plaats omvat het plan een na tuurbad met drie betonnen bassins waarvan het grootste 240 meter lang en 50 tot 65 me ter breed, ook voor zwemwedstrijden en zwem feesten uitermate geschikt zal zijn. Voorts komt er een waterpolobad en een zeer ruim strandbad. De waterverversching wil de heer Van Moll doen geschieden volgens een geheel nieuw systeem hij onderhandelt daartoe over den aankoop van een Amerikaansch patent. Voor Nederland zal invoering van dit systeem een unicum zijn. Bij het natuurbad, doch daarvan gescheiden door een breed terrein, waarop een groot café - restaurant met een gevel lengte van 116 meter zal worden gebouwd, is een groote vijver geprojecteerd. Deze vijver welke in het midden een rotspartij krijgt, zal bestemd worden voor watersport, roei- en ka no-wedstrijden, gondelvaarten enz. evenals breede kanalen ter zijde van den vijver. Op het terrein worden parkeerplaatsen voor auto's en tennisbanen aangelegd, terwijl voor de toekomst oprichting van een hotel in de bedoeling ligt. Voorts bestaat het plan om een der vijvers in den winter kunstmatig te bevriezen waar door ook bij niet-vriezend weer gedurende minstens 40 dagen de beschikking over ijsba nen zou worden verkregen. De uitvoering van de plannen is alleen af hankelijk van het verleienen van de noodige vergunningen door het gemeentebestuur. ZAANDAM WEERT DUITSCHE GOEDEREN. Motie van een O.S.P.-er aange nomen met twaalf tegen elf stem men. In de Dinsdagavond gehouden raadsverga dering heeft de gemeenteraad van Zaandam naar aanleiding van een adres van het alge meen comité van verweer tegen terreur en vervolging in Duitschland met twaalf tegen elf stemmen een motie van den heer Poppe (O.S.P.) aangenomen om bij aankoop van goe deren Duitsche waren te weren wegens het daar heerschende regime, echter niet, zooals de voorsteller nadrukkelijk te kennen gaf, om het Nederlandsche fabrikaat te steunen. Dit laatste achte hij in strijd met het alge meen streven van het internationaal proleta riaat. B. en W. hadden voorgesteld het adres voor kennisgeving aan te nemen. STILLIGGENDE BINNENSCHEPEN. Eind September lagen te Rotterdam 319 Rijn- en binnenschepen, met een tonnage van 226.000 ton, stil. Dat is veel minder dan verleden jaar toen er ruim 1000 stilliggende schepen waren, samen 667.000 ton metende. Sindsdien zijn het aantal schepen en de ton nage voortdurend geslonken. Sinds den voor- jaarsinvoer is de vermindering, hoewel zij komen voor je bruidstooi. Wil je niet uit het geen hij heeft medegebracht een keuze doen? Mijnheer Dobson wacht slechts je bevelen. Mijnheer Dobson streelde even zijn gladge schoren kin, wierp op de schoone, maar blijk baar zeer teere bruid een onderzoekenden blik en boog daarbij nogmaals zoo diep als zijn rug hem dit veroorloofde. Een zestal japonnen lag op de sofa's en stoelen uitgespreid. De witte trouwjapon met den langen bruidssluier en guirlandes van oranje-bloesems, het eenvoudige reisgewaad, bestemd voor de huwelijksreis, het balkleed, met fijne bloemen en kostbare kant, sierlijk en rijk opgemaakt, het meer ernstige costuum om bezoeken af te leggen, de robe voor de opera, en eindelijk het ontvang-toilet van me vrouw de markiezin. Met een glimlach van voldoening toonde mijnheer Dobson Gabrielle de verschillende japonnen, terwijl hij met veel ophef de eigen aardige schoonheid van ieder toilet in het bijzonder liet uitkomen. Gabrielle scheen van al het moois niets te zien en van al de fraaie aanprijzingen niets te hooren. Norbert trad haar terzijde. Het moet, vermaande hij, luister dan toch naar hetgeen men je zegt Volgzaam liet Gabrielle zich thans de maat nemen, zooals mijnheer Dobson zulks begeer de, zonder een woord te spreken, zonder eeni- ge voorkeur aan den dag te leggen voor het een of andere maaksel. De pracht der toiletten wekte bij Gabrielle zelfs niet voor een oogenblik de vrouwelijke behaagzucht op, en mijnheer Dobson wiens vragen niet of althans nagenoeg niet werden beantwoord, dacht bij zich zelf - Nu, die aanstaande markiezin schijnt in dat huwelijk niet bijzonder veel heil te zien, maar dat is mijn zaak niet. En hij nam zijn aanteekeningenboekje ter hand en schreef alles op, wat hij nobdig had te weten. Dit afgeloopen zijnde, nam de man, weder zich geleidelijk voortzet, niet zoo groot meer. TASCHJESDIEF GESNAPT. Vrijdagmiddag is een 65-jarige dame op het fietspad door de heide bij Hilversum door een man op den grond geworpen en van haar handtasch beroofd. De dader vluchtte in de richting van den Utrechtscheweg. Het hulpgeroep van de dame trok de aan dacht van den oud-majoor van politie C. Jon ker uit Hilversum, die juist in deze omgeving een politiehond africhtte. Hij slaagde erin den vluchtenden man aan te houden. De dader bleek te zijn een 23-jarige zwer ver uit Gieten. Hij werd in arrest gesteld. De tasch, welke door den zwerver was wegge worpen, is door de politie teruggevonden. CRISISHEFFING OP SUIKER. De suiker 4 a 5 cent per pond duurder In suikerkringen verwacht men, aldus het Vad., een crisisheffing op suiker van f 6.75 a 8.12'/2 per 100 K.G. de suiker zal daardoor wederom 4 a 5 cent per pond duurder wor den. LEVENDIGE SMOKKELHANDEL IN N.-BRABANT. Tal van aanhoudingen aan weers zijden der Belgische grens. Deze week zijn langs de Belgische grens in Brabant en Limburg weer vele gevallen van graan- en veesmokkellarij ontdekt. De politie te Budel heeft bij een boer, die op korten afstand van de grens woont, een partij graan gevonden, groot 3300 kg. Het bleek, dat het graan uit België binnengesmok keld was. Bij Stramproy (L.) hebben de rijksambtena ren een partij van 1000 kg uit België binnen gesmokkelde rogge in beslag genomen. Het bleek, dat dit een gedeelte was van een par tij, die nog aan de overzijde van de grens voor frauduleus vervoer gereed stond. In dezelfde streek is een wagen met vee aangehouden, waarin men een groote partij vee over de Belgische grens wilde smokkelen. Een chauffeur werd gearresteerd en de partij vee in beslag genomen. Verder hebben de Belgische kommiezen ettelijke binnengesmokkelde varkens in be slag genomen. EEN LOSGEBROKEN STIER. Bij het vastzetten vloog de schuur in brand. Bij pogingen, aangewend om een losgebro ken stier vast te zetten, viel Woensdagnacht in de schuur van den heer Boosman te Lieve Vrouwenparochie een petroleumlamp om. In een ommezien stond de schuur, die door ver schillende personen als bergplaats gebruikt werd, in vlam. Ook de boerderij brandde to taal uit, evenals drie in de nabijheid staande hokken. De huizen bleven door krachtdadig optreden van de brandweer gespaard. Verze kering dekt de schade. DOOR MOTORGASSEN BEDWELMD. Een defecte uitlaat. Op den Rijksweg ter hoogte van het Mui- derbosch is een 17-jarige jongen, die naast den bestuurder opeen met hout geladen vrachtauto zat, door uitlaatgassen bedwelmd geraakt. Op een gegeven oogenblik bemerkte de bestuurder tot zijn niet geringe ontstelte nis, dat de jongen bewusteloos naast hem zat. Onmiddellijk zette hij zijn auto stop, om den jongen hulp hulp te verleenen. Gelukkig- reed een auto voor ziekentransport uit Am sterdam in de onmiddellijke nabijheid en de genen, die zich in dit voertuig bevonden, heb ben den jongen weer bijgebracht. Een onder zoek bracht aan het licht, dat de uitlaat van de houtauto, welke afkomstig was uit Zaandam, defect was geraakt, zoodat daar uit dampen opstegen. Uit Zaandam werd een andere tractor gezonden, waarmede de be stuurder en de jongen huiswaarts keerden. EEN FEESTDAG VOOR DEN SNOEK. Wie een graf delft voor een ander. De Rijksveldwacht van Weesp heeft vijf Amsterdamsche hengelaars, die in de Vecht cn in den Keverdijkschepolder aan het snoek visschen waren, geverbaliseerd, omdat zij noch een vischacte, noch een vergunning- hadden. Al het vischtuig werd in beslag ge nomen. Eén der Amsterdammers, die zich in boven genoemde polder bevond, had zich van een plank voorzien, waarmede hij op zijn visch- tocht de slooten overbrugde. Toen de Rijks veldwachters achter hem zaten, benutte hij de plank op handige wijze om buiten het bereik der politie te blijven. Het mocht hem echter niet baten, want tenslotte sommeerden de Rijksveldwachters hem, de plank over één der slooten te leggen, waardoor de snoeklief- hebber binnen het bereik van de mannen van de wet kwam. Toen hij naam en beroep moest opgeven, bleek het, dat hijgraf delver was. Inmiddels is hij er niet in ge slaagd, dien dag een graf voor de snoeken te delven, daar de hengels .werden afgenomen en de snoeken schoten nog veel vrijmoediger met zijn eerbiedigste buiging afscheid. Toen Gabrielle in haar kamer was terugge keerd, .vond zij daar op haar werktafeltje, op de groote tafel, ja zelfs op haar bed een wa ren overvloed van diamanten en paarlen, van colliers, ringen, armbanden en doekspelden, van smaragden, saffieren, agaten, topazen, opalen, bloedkoralen enz. liggen. Door de zon beschenen, flikkerden al die kostbare steenen in velerlei kleurschakeering van rood, groen, geel, blauw en violet. Gabrielle sloot haar oogen, om al die schat ten niet te zien, maar dit nam niet weg, dat de eigenaardige flikkering in haar verbeel ding bleef voortduren. Zij vergat een oogen blik haar bitter leed, haar vrouwelijke ij del heid was eindelijk dan toch opgewekt. Hoe fonkelden die diamanten als kleine zonnen om haar heen. Zij had een zwak lachje van bewondering voor die prachtige dingen over en bevend gle den haar vingers door al die verleidelijke kostbaarheden. En had zij niet het recht, het volste recht, zulke sieraden te dragen, nu zij rijk was De stralen der edelgesteenten schenen voor haar schemerend oog tot een vuurstroom in een te vloeien, waarbij nochtans het donkere rood der robijnen, het diepe blauw van de saffieren, het zachte groen der smaragden, het geel der topazen, het violet der amethis ten en het zwarte rood der granaten den bo ventoon vormden. - Wat is dat schoon mompelde zij in be wondering, heerlijk schoon Met sidderende hand stak zij een diaman ten agraaf in haar blonde vlechten en plaat ste vervolgens een kleine diadeem op het hoofd, die een jonge Koningin kon hebben gesierd. En naar den spiegel gaande, be schouw zij haar beeld. Hoe goed staat mij dat, zei ze in zich zelf. Ik ben zóó toch wel mooi. Maar het spiegelglas waarkaatste plotseling ook het gelaat van Norbert, die stil was bin nengeslopen. door polder en Vecht, dan ze anders reeds plegen te doen. WAT DE GRENSBEAMBTEN IN BESLAG NAMEN. De grens- en douanebeambten van het grensdistrict Dusseldorp hebben op hun speur tochten aan de Limburgsch-Duitsche grens in September 489 smokkelgevallen ontdekt. Hierbij werden in beslag genomen 75000 si garetten, 100 boekjes sigarettenpapier, 1200 kg tabak, 500 kg koffie, 4500 kg granen, 400 kg meelproducten, 480 kg margarine en 120 kg andere waren. Verder namen zij nog 107 rijwielen, een mo torfiets en vijf vrachtauto's in beslag, waar mede smokkelwaren werden vervoerd. DE STORM. Honderd brandweeralarmeeringen te Amsterdam. De hoofdstedelijke brandweer is Woens dagmorgen van half twaalf af voortdurend in actie geweest om hulp te verleenen in ge vallen van omgevallen boomen, losgewaaide schoorsteenen, gevaarlijke antenne-palen, re clameborden, e.d. In totaal zijn er meer dan honderd alar meeringen geweest en voortdurend hoorde men in alle deelen van de stad het geloei der brandweer-sirenens. Een oude man te Rotterdam tegen een vrachtauto gewaaid en zwaar gewond. Moeilijkheden op de rivier. In de stad heeft de storm de gewone gevol gen gehad van omgewaaide boomen, losge raakte borden en antennes en gevaar opleve rende schoorsteenen. De brandweer had in korten tijd reeds meer dan 30 aanvragen om hulp. Het tramverkeer heeft op verschillende plaatsen stagnatie ondervonden, doordat af gewaaide takken op de bovenleiding terecht gekomen waren. Op den Coolsingel is een 65-jarige man, die op een vluchtheuvel stond, door den wind opgenomen en tegen een passeerende vrachtauto geworpen. De man bleef met een schedelbreuk liggen en is naar het ziekenhuis aan den Coolsingel gebracht. Nabij het stadhuis reed een jongen op een bakfiets, die tengevolge van den krachtigen wind zijn stuur niet kon houden. Hij is ge vallen vlak voor een achter hem rijdende auto. Een politieagent, die op het trottoir stond, wist den jongen nog net weg te trek ken. Schepen in nood. Op de rivier heeft zich de storm al in he vige mate doen gelden. De rivierpolitie is op het bericht van losgeslagen schepen uitgeva ren, teneinde *bij het vastmeren assistentie te verleenen. Op de Maas ter hoogte van de Leuvehaven dreigde een tjalkschip vol te loopen. De bemanning is door een sleepboot van de Volharding van het schip gehaald. Bij Heemstede is het circus Rausch voor een groot deel verwoest. Het circus Rausch, dat zijn tenten te Heem stede opgeslagen heeft, is voor een groot deel door den hevigen wind verwoest. Een logger in nood. Woensdagmorgen verkeerde benoorden de pieren van IJmuiden de Scheveningsche log ger „Schev. 38" in nood, doordat de zeilen „uit de lijken geslagen" waren. De te IJmui den gestationneerde motorreddingenboot „Neeltje Jacoba" van de Noord- en Zuid-Holl. Redding Mij. is daarop uitgevaren en heeft later draadloos bericht, dat zij den logger op sleeptouw genomen had en op weg was naar IJmuiden. Een sleepboot gezonken. Tengevolge van den Zuidwesterstorm zijn te Wemeldinge verschillende schepen, die ge sleept werden, van de sleepbooten losgesla gen. Een Rijnschip, waarvan de naam nog onbekend is, is nabij de Steenbergsche Vliet gezonken. Omtrent de bemanning verkeert men nog in het onzekere. DE BESTE WEG is niet alleen de snelste, maar ook de goed koopste. Reis .daarom per W.A.C.O. naar Amsterdam. Op gezelschapsreizen zijn wij 't best ingericht. W. A. C. O. Wachtkamers Breed 35, HOORN. Tel. 184. Gabrielle verbleekte. Zij greep naar de paar len, colliers en diamanten en wierp alles den markies voor de voeten, vervuld van schaam te en toorn, dat juist hij haar op een oogen blik van vrouwelijke zwakheid had betrapt. Gij zult mij nooit meer met dezen tooi zien, riep zij uit. Wie weet antwoordde hij, het meisje met een hartstochtelijken blik beschouwend. Ik zou het zeer betreuren, want gij zijt verruk kelijk met die sieraden Uw bijzijn is mij hinderlijk, mijnheer, hernam Gabrielle. Gij zult u daaraan toch dienen te ge wennen, meende de markies, daar wij bestemd zijn om de toekomst hand aan hand in te gaan. Hemel, is het mogelijk klaagde Ga brielle. Kan zulk een gruwel inderdaad gebeu ren Hij haalde zijn schouders op. Over veertien dagen zult gij mijn vrouw zijn, antwoordde hij. Ik heb u van dag tot dag liever gekregen, omdat gij de schoonste, de meest begeerenswaardige van alle vrou wen zijtIk heb u zoo lief, Gabrielle, dat ik daarbij al mijn eerzuchtige plannen van macht en invloed, al mijn wenschen naar rijkdom en weelde vergeten kan Niemand kan u meer beminnen dan ik, daar ik voor geen misdaden ben teruggedeinsd, om mij uw bezit te verzekeren. Ik heb nooit bemind, zooals ik het u doe Gabrielle, o, gij weet niet, welk een ontzettende macht gij op mij uitoefent Hij viel eerbiedig voor haar op de knieën. Zij had zijn woorden tot heden toe nooit geloofd. Zij had altijd gedacht, dat in zijn binnenste niets dan leugen en bedrog kon wonen. Opeens zag zij duidelijk, wat er in zijn hart omging, ja, het kon inderdaad mo gelijk zijn, dat de liefde hem had getroffen. Zij zag hem lang en onderzoekend aan. Zoo hij waarlijk liefde voor haar gevoelde, kon dit misschien haar geluk wezen. (Wordt vervolgd.)

Wieringer courant | 1933 | | pagina 2