BERTELS Een Storm 24e JAARGANG VRIJDAG 20 OCTOBER 1933 No. 83 NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN EN OMSTREKEN OM HET GOUD. geven het goedkoopste ei W1ERINGER COURANT VERSCHIJNT ELKEN DINSDAG en VRIJDAG. ABONNEMENTSPRIJS per 3 maanden f L— UITGEVER BOSKER, WIERINGEN BUREAU: Hlljpolytcshorf Wlertnrea. Telefoon Intercomm. No. 19. ADVERTENTI Van 1—5 regels Iedere regel meer 0.50. t 0.10 VAN ALLES WAT. Plichtsgetrouw tot in den dood. Een banklooper te Granada, die 25.000 gulden naar zijn bank .moest brengen, werd door drie bandieten over vallen. Hij greep terstond zijn revolver doch voordat hij nog een schot, had kunnen lossen, viel hij reeds door drie kogels getroffen ter aarde. Op den grond liggende schoot hij ech ter zijn revolver op de bandieten leeg, en noodzaakte hen de vlucht te nemen niettegenstaande hij zelf nog twee maal werd getroffen. Toen een dokter toesnelde om den moedigen bankloo per te onderzoeken, overhandigde deze hem het geld en gaf daarop den geest. Een trein in de golven. De zware Noordwesterstorjn, die lans de Sleeswijk-IIolsteinsche kust gewoed heeft., heeft vele menschenle- vens in gevaar gebracht. Een trein met personenwagens, die over den dijk reed, kon niet verder ko men en bleef staan. Golven sloegen voortdurend over den trein, die heen en weer slingerde. Tijdens den storm was het niet mogelijk te hulp te ko;men Door het. water werd ook het vuur in de locomotief gebluscht, zoodat deze een- min kon functionxiceren. Met veel moeite gelukte het eenige zware loco motieven over de diep onder water .staande rails hij den bedreigden trein te komen en hem naar het vasteland terug te brengen. Te Dagebuell is een motorzeilschip door den storm over de steenon be schoeiing over den dijk geslagen. Men- schenlevens zijn niet te betreuren. Een zonderling duel. De Eskimo's waren en zijn over 't. al gemeen vredelievende menschen. Mooi'd en diefstal of andere vergrijpen tegen recht en moraal komen er niet vaak voor. Toch hebben ook de heiden sche Eskimo's een soort rechtspleging in liet leven geroepen. Er werd wel eens onrecht gepleegd en dus .moest er ook een gelegenheid zijn, om het oordeel der rechters in te roepen. De rechters waren geen be- roepsrechters, maar medebewoners uit de buurt, die bijeengeroepen werden, om door hun onherroepelijke beslis sing aan het gekrenkt rechtsgevoel genoegdoening te verschaffen. Tegenwoordig gaat het op Groen land heel anders. De Denen hebben er Juin beschaving gebracht en hij ern stige misdrijven grijpt de Deensche Overheid in. Overigens bestaat er wei nig recht of wet, want toen de zende lingen kwamen en de Eskimo's tot het Christendom bekeerden, is de oude rechtspleging in onbruik geraakt. De oude, heidensche gebruiken werden veroordeeld en door de vurige ijvo- vaars van het, Christendom zooveel mogelijk onderdrukt. Of die taktiek de juiste is geweest, wordt door sommigen wel eens betwij feld. In elk geval bezat de oude rechts pleging groote bekoring, en dat niet FEUILLETON. 46. Meermalen richtte hij die woorden, of zij niet zeer gelukkig was en of men haar niet al te veel verwende, tot zijn dochter, zonder daarbij ooit op het vermoeden te komen, hoe bitter hij Gabrielle daarmede griefde. En steeds antwoordde zij met een stem waaruit voor een beter beoordeelaar dan hij duizend ingehouden tranen spraken Ja, vader, ik gevoel mij heel gelukkig XVI. De dag, voorafgaande aan dien waarop het huwelijk moest worden voltrokken, was aan gebroken. Tot vier of vijf uur in den namiddag bleef het heerlijk weder, ofschoon het bijzonder warm was. Tegen den avond kwam er een onweder opzetten, gepaard met een slagregen Een sterke wind dreef echter welhaast de re genwolken af, maar schudde de takken der boomen zoodanig, dat de druppels, die op de eikebladeren waren blijven rusten, als een tweede, veel zachtere regen op het aardrijk neervielen. Om dezen tijd, die alleen gunstig voor de stroopers mocht heeten, scheen het bosch van Montreuillon geheel verlaten en eenzaam te zijn, niettemin zwierven reeds eenige uren lang vijf mannen op den door den regen door weekten bodem en zochten zij nu hun toe vlucht" in de hut van een kolenbrander, wel ke zich in een diepte, de zoogenaamde kloof van den Zwarten Man, nabij den kruisweg van Blaireau bevond. De holle weg, waarin deze kolenbranders hut stond, was ongeveer een uur van het kas teel Bois-Tordu verwijderd. Een der mannen was op den rand der kloof, waar het bosch minder dicht was en waar men een vrij goed uitzicht had, als een soort' alleen, maar ze was ook voor het op peil houden van de moraal van niet te miskennen beteekenis. Naar het oude heidensche gebruik dan bestond de rechtspleging uit een soort duel, maar men ging elkander niet te lijf met de gevaarlijke wapenen uit de beschaafde wereld, daar voor was men te goedig en in den grond van het hart te vredelievend, Neen, de Groenlander daagde zijn tegenstander uit tot een zangduel met trommelbegeleiding. Gewoonlijk werd zoo'11 duel uitge steld tot den zomer. Dat had zijn goede reden, want in den korten Groenland- schen zo,mer bivakkeerden de Eskimo's in hun tenten bij elkaar op de groote verzamelplaatsen, 's Winters woonden zij meer verspreid in hun half-onder- grondsche hutten. Dan was het niet de geschiktste tijd, want als er een duel werd uitgevochten stelde men prij'3 op de aanwezigheid van een groot aantal menschcn. Dat zette kracht bij aan de vreemde wijze van recht laten weder varen. De beide tegenstanders moesten zich tegenover eikander plaatsen en wer den door een dichten kring van man nen en vrouwen omgeven. Afwisse lend sloegen zij op '11 trommel en zon gen spotliederen op elkander, waarin elk zich uitsloofde, zijn tegenstander bespottelijk te maken, door op de grap pigste manier op te som^nen, wat hij misdaan had. ien het gelukte de om standers het meest te laten lachen, had het duel gewonnen. Zelfs over zware misdrijven werd op die manier een 0 1 deel geveld. Belachelijk gemaakt te worden tegen over zijn medeburgers, is het ergste, wat een Eskimo overkomen kan. Som migen verlieten zelfs hun woonplaats, om elders te gaan wonen, als zij bij «e 1 duel het onderspit gedolven hadden. De microbe van de griep. ,The Lancet" het bekende Britsche geneeskundige orgaan, meldt dat dr. P. P. Laidloff en zijn medewerkers, Wilson Smitli en C. H. Andrews, een microbe- ontdekt hebben, waarvan ze meenen dat het die van de griep is. Zij hebben ze door de neus bij fretten inge spoten na tien dagen waren de die ren tegen de griep voortaan gevrij waard. De proefnemingen worden voortge zet in de Mill Hill, een hoeve, die door het nationaal instituut voor laborato rium-onderzoekingen werd ingericht. Is Mars bewoonbaar De sterrenkundigen van het wereld beroemde observatorium op den Mount Wilson zijn op 1 Januari j.1. begonnen met een nieuw omvangrijk onderzoek naar den natuurkundigen toestand van de atmosfeer op de planeet Mars. De waarnemingen zijn nog niet be ëindigd, maar blijkens het voorloopig verslag is thans reeds met absolute zekerheid gebleken, dat alle dierlijk le ven op de ronde planeet onmogelijk is voor zoover wij weten. Als er men schcn op Mars wonen, dan zijn dit in ieder geval schepselen met een vorm van ademhaling, waarvan wij ons BOEKBESPREKING „De Wandelaar" Zooeven verscheen bij den uitgever A. G. Schoonderbeek te Laren de October-aflevering van „De Wandelaar", maandblad, gewijd aan naluurstudie, heemschut, geologie, natuurbescherming, folklore, buitenle ven en toerisme. Jan P. Strijbos uit zijn opgetogen heid over de vogelfilm, die het leven van den vischarend tot onderwerp heeft en die ook in Nederland wordt vertoond, P. J. Schenk vraagt aan dacht voor de dennenschotziekte, die door de zwam Lophoderrnium pinastri wordt veroorzaakt en F. A. Brunklaus wijst erop, dat de dichter Polgieter te vens een geestdriftig natuurminnaar was. Zoowel G. M. v.d. Molen als dr. G. Gosses zijn onder den indruk gekomen van de landschappelijke pracht der Lüneburgerheide, het land, dar ver maard is geworden door I Ierman n Lóns' natuurboekcn, waarvan ook ver scheidene in 't Nederlandsch zijn ver taald. A. B. Wigma spreekt van een „Veluwsche movie-tone", wanneer hij het in een artikel heeft ovec den brons tijd der horten. Dr. A. C. de Koek publiceert oen in teressant artikel, waarvan de onderti tel luidt „Kookt met zon", P. L. Bus- ticus schetst de geneuchton van den Octobertuin en liet vijf-en-twintig—ja l ig bestaan der Mycologische Vereeni- ging is voor Meulenlioff aanleiding be langstelling te vragen voor 't geheim zinnige en boeiende leven der padde stoelen. Er is opnieuw een uitgebreide ru briek „Van en voor de lezers" (natuur historisch allerlei), waarin o.m. A. Jo- man aan twee mooie vertegenwoordi gers der fungi-flora, de krulzoom en de kopergroenzwam, recht laat weder varen. Het behoeft nauwelijks vermel ding, dal tusschen den tekst weer tal van fraaie afbeeldingen zijn opgeno men. van vooruitgeschoven post blijven staan, de anderen hadden zich naar de hut begeven. Het was zulk een duistere avond, dat de man nen elkander niet konden zien, zoo ze niet in eikaars onmiddellijke nabijheid waren. Hun kleeding was doornat, de wind was veranderd en blies hun uit het Noorden ijs koud in het gezicht, Brr zei een van hen, klappertandend als we hier maar een vuurtje konden aanleg gen Ja, daaraan dacht ik ook al, voegde een ander er bij, terwijl hij naar lucifers zocht, die door de vochtigheid onbruikbaar gewor den waren. Ik heb ze nog goed, in den binnenzak van mijn onderste jas, vertelde een derde. Goed. Houd ze dan maar gereed. Men verzamelde spoedig een paar armen vol droog hout dat de kolenbrander in .de hut had laten liggen, bijeen en maakte daarvan een vuurtje onder den uit leem vervaardigden schoorsteen. Een minuut later verhelderde het opvlam mende houtvuur de gezichten der hier aan wezige mannen met een rooden gloed. Het waren Murad en Valentin, Trompelet en de zoogenaamde August. De schildwacht onder de boomen was Chil- peric. Hoe kwamen die mensclien hier Hoe had den zij het spoor van Gabrielle en van Nor- bert ontdekt Het vermoorden van Slmeon had te Parij3 groot opzien gebaard en de politie druk aan het werk gebracht. Het kwam spoedig uit, dal. Simeon slechts een gewaande huurkoetsier was geweest. De ware koetsier had zich uit eigen bewe ging aangemeld, doch alleen kunnen verkla ren. dat des morgens twee mannen hem had den aangesproken, terwijl hij op den bok zat en hem een beurs met geld hadden gegeven om daarvoor gedurende één of meer uren de vrije beschikking over het rijtuig te hebben. Dat had hij toegestaan, maar voor het overige wist de man niets. Chilperic vernam des avonds eerst uit de in het geheel geen voorstelling kunnen vormen. BINNENLANDSCH NIEUWS. HET RIJK ALS KOOPER OP DE VEEMARKT. VOOR DE CRISIS-RUNDVEE-CENTRALE. De Regeering heeft Dinsdag voor het eerst op de Rotterdamsche veemarkt drachtig rund vee doen aankoopen voor de Crisis-Rundvee- Centrale. Ongeveer honderd stuks vee werden opgekocht, een aantal, dat niet boven de ver wachtingen is uitgegaan. Intusschen zal vol- van enthousiasme gaat op, als U onze schoolkousen ziet. (Jaap Snor, hij breit ze zelf best.) Ie KLAS reparatie-inrichting, voor ALLE soorten WOLLEN kleeding, kousen en Sokken. (Ook de allerfijnste.) Zuidstraat 19. Den Helder. Let op de Gele Winkel. P.S. Vracht voor onze rekening. gende week de aanvoer voor de Crisis-Cen trale wel stijgen, daar aan de plannen van de Regeering om rundvee op te koopen vrij laat bekendheid was gegeven. Nu kwamen er tal van veehouders, die eerst hun dieren op de vrije markt hadden aange boden, die om 7 uur begint, en daarna naar de Crisis-Centrale waren gekomen, die om 8 uur met opkoopen begint tot elf uur. Het af sluiten van de koopen van de Regeering had een vrij vlot verloop, al zal men wederzijds door de ervaring nog kunnen leeren, doch de totaalindruk van dezen eersten dag was van beide kanten tevredenheid. Zooals men weet. zijn er vaste prijzen vast gesteld voor vier kwaliteitsklassen, waarover de dieren, die werden gekocht, vrij gelijkma tig waren verdeeld. In hotel De Beer bij de Veemarkt, waar de Crisis-Rundvee-Centrale kantoor hield, ont vingen de veehouders een bon, waarop zoo spoedig mogelijk betaling zal volgen. Zooals men begrijpt beteekent dit opkomen van rundvee door de Regeering dezen eersten dag nog niet, dat de distributie van gekookt rundvleesch (in blik tegen f 0.35 per K.G.) heden al gaat beginnen. Het vleesch moet eerst worden in gemaakt in blik en de Regeering zal ook eerst wat ervaring moeten opdoen ten aanzien van de geleverde kwaliteit. Bovendien is het toch niet mogelijk de administratie voor de distri butie in een groote stad als Rotterdam reeds geheel in orde te hebben, want alle steuntrek kenden ongeveer 38000 hebben aanvraag formulieren kunnen indienen om in aanmer king te komen voor crisis-rundvee-in-blik. Die aanvragen zijn natuurlijk nog lang niet alle binnen, ook al omdat de belanghebben den feitelijk niet weten wat ze krijgen. In tusschen heeft de afd. Bevolking ten Stad- huize reeds ongeveer 10.000 aanvraag-formu- lieren in behandeling. Dat de administratie daarvan naast het gewone werk niet in een oogenblik is afgehandeld, is begrijpelijk. Vóór de distributie van rundvleesch in blik een feit is zullen er zeker nog wel twee a drie weken voorbijgaan. GEVAARLIJK KINDERSPEL. Het achtjarig zoontje van den heer T. Weg gen te Schoonloëveld stak spelenderwijs een schuurtje bij het huis van zijn ouders» in brand. Ijlings toegeschoten hulp wist het knaapje nog levend uit het vuur te redden, doch het had zulke brandwonden bekomen dat het kereltje daaraan Zondag is bezweken. MOTORRIJDER GEDOOD. Drie meisjes licht gewond. Zondagmorgen had de ongeveer 24-jarige 1 Douwe Zandbergen uit Stiens een boodschap! gedaan in Leeuwarden. Om tien uur vertrok j hij weer op de motorfiets naar Stiens. Tus schen den Vierhuisterweg en de Groote Bon tekoe begon de motorfiets plotseling te slin-j geren. Direct daarop raakte de motor één' der aan den rechterkant van den weg staan de boomen. Zandbergen sloeg van den motor af en bleef met zware verwondingen aan het gelaat en achterhoofd liggen. De dood trad bijna onmiddellijk in. De motorfiets reed nog ongeveer acht me ter door en botste tegen drie meisjes van ongeveer negen jaar op. die daar wandelden. Ze werden door de over den kop slaande mo torfiets aan de beenen geraakt. Een van hen. de negenjarige Thea van Breeden, raakte met een been tusschen het spatscherm be kneld. Zij werd met moeite bevrijd. De an dere twee meisjes werden licht aan de beenen gewond. UIT DE HANEBALKEN GEVALLEN. 1 I De timmerman H. Wierenga te Uithuizer- meeden was Dinsdagmorgen in de schuur, van de boerderij van den heer J. B. Wester- dijk aldaar aan het werk in de hanebalken.1 Op onverklaarbare wijze is hij hier uit geval- Bertels' Kunstkorrels Oliefabrieken N.V., Amsterdam. nieuwsbladen, hoe ongelukkig het met zijn makker was afgeloopen en toen hij zich daarop naar de „Morgue" had gespoed, had hij in den vermoorden man wel degelijk Si meon herkend, gelijk hij reeds dadelijk ver moed had. Die twee waren jaren lang goede vrienden geweest. Menig gevaar hadden zij tezamen gedeeld en menigmaal hun leven gewaagd, toen zij nog tot de geheime politie behoorden. Meer dan eens ook had de een den ander het leven gered. Chilperic was innig ontroerd. Arme kerel, mompelde hij, hij moest er aan gelooven en hij had wel gelijk die politie agenten te wantrouwen, de schurken hebben hem vermoord Ge zult zacht rusten, mijn vriend, uw dood zal ik niet ongewroken la ten Simeon en Chilperic waren nog altijd bij de prefectuur van politie zeer bekend en zeer geacht. Men liet Chilperic ontbieden en trachtte hem uit te hooren, doch deze oordeelde het minder raadzaam, de politie in de aangele genheden van Murad te mengen en gaf daar om voor, niets omtrent het gebeurde te weten of te vermoeden. De moord op Simeon gepleegd, gaf het be wijs dat Gabrielle weer in de macht was ge raakt van hen, die haar zochten en dat mar kies d' Argental en diens handlangers vast besloten waren om alles te wagen, teneinde het beoogde doel te kunnen bereiken. Nu begonnen de navorschingen. Men kende Gabrielle's vijanden en had nu meer kans dan te voren, om haar terug te vinden. Dat dit inderdaad gelukte, was trou wens meer aan het toeval te danken dan als een gevolg van het ingestelde onderzoek te beschouwen. In de laatste dagen had Trompelet zijn goocheltoeren achterwege gelaten en daar hij niet altoos op den zak wilde loopen van zijn vriend Trutal, hij had van zijn kleine ont vangsten natuurlijk niets kunnen besparen, beproefde hij hier of daar weer eenig werk te vinden. Maar er was gebrek aan werk, het was een harde tijd voor de knechts. Als de een of an dere werkgever hem vroeg, wat hij alzoo deed voor den kost, was Trompelet genoodzaakt te antwoorden „Ik doe van alles, mijnheer hetgeen voor ieder het duidelijkst bewijs le verde, dat hij eigenlijk geen enkel vak of be roep verstond. En waartoe was de arme drom mei ook te gebruiken Het doen van goochel toeren is een soort van werk, dat op de fa brieken of ateliers minder vereischt wordt. Op zekeren morgen tegen een uur of tien ging hij mismoedig gestemd langs de Avenue Laumière en het raadhuis van de negentien de wijk. Daar zag hij een groepje menschen bijeen, die volgens hun uiterlijk zeker niet tot den gegoeden stand behoorden, maar toch allen vrij goed gekleed waren. Die menschen ston den bij den ingang van het raadhuis, met de handen in de zakken, blijkbaar zeer geduldig te wachten. Toen hij voor de tweede maal langs die zelfde plaats kwam, vond hij de meeste men schen, die hij daar reeds eerder had zien zien, nog altijd op hun post. Hij naderde een hunner met de vraag Neem me niet kwalijk, mijnheer, maar denkt ge soms, dat men mij hier ook aan ee nig werk zou kunnen helpen Ik ben op het oogenblik geheel buiten verdiensten. De toegesproken „mijnheer" haalde zijn schouders op. Ik heb ook geen werk, zei hij, ik heb ook geen verdienste. Doe maar zoo als ik. En dat is vroeg Trompelet. O, dat heb ik u gauw genoeg uitgelegd Er zijn heel veel menschen, die zonder getui gen naar het raadhuis komen, om daar de geboorte van een kind aan te geven. Welnu, ik en mijn kameraden dienen zulke menschen tot getuigen en verklaren daarbinnen, dat de man werkelijk zoo heet. als hij zich noemt. Dat brengt ons dan tien sous, dikwijls een franc, een glas wijn of bier, dikwijls ook niets op, al naargelang de papa in de wolken, te vreden of woedend gestemd ls. Een geboorte, ziet ge, is een geluk of een ongeluk, dat hangt len. De dood trad onmiddellijk in. Het slacht offer was 34 jaar oud. hij laat een vrouw met vier kinderen achter. ACHTERUITGANG VAN INKOMENS EN VERMOGENS. In 1932 1933 inkomens met 16.26 vermogens met 25.20 In verband met de groote belangstelling naar de nieuwste gegevens der inkomens en vermogens in Nederland, zijn in de negende aflevering van het Maandschrift van het Centraal Bureau voor de Statistiek enkele voorloopige totaalcijfers betreffende de Sta tistiek der Rijksinkomsten- en Vermogens belasting opgenomen voor het belastingjaar 1932/1933. Uit deze voorloopige gegevens, die in dit Maandschrift in vergelijking worden gebracht met de overeenkomstige gegevens van 1 Mei 1915 af, blijkt, dat het bedrag der zuivere in komens vóór den kinderaftrek voor het be lastingjaar 1930/1931 het hoogst is geweest, nJ. f 4.367 millioen. Daarop is als gevolg van de in 1929 opnieuw ingetreden economische crisis een teruggang gevolgd tot f 3.657 millioen voor 1932 '1933 welke daling 16.26% uitmaakt van het top jaar 1930/1931. Het gemiddeld inkomen per aangeslagene bedroeg over 1932 1933 f 2.192 en bereikte hierdoor over dit jaar het laagste punt van alle vergeleken jaren. De aandacht zij erop gevestigd, dat het be drag der inkomens in het algemeen betrek king heeft op de inkomsten, genoten in het voorgaande kalenderjaar, zoodat bovenge noemd bedrag van 3.657 millioen de inkom sten betreft over het kalenderjaar 1931. Het bedrag der in de vermogensbelasting vallende vermogens bereikte het hoogste punt over het belastingjaar 1929/1930, n.1. f 15.666 millioen. Daarop is een teruggang gevolgd tot f 11.718 millioen over 1932/1933 (daling 25.20 Het gemiddeld vermogen per aangeslagene was van alle vergeleken jaren ook het laagst ever 1932/1933. n.1. 65.000. Opgemerkt zij dat deze bedragen den toestand aangeven bij den aanvang van het belastingjaar op 1 Mei. Voor meer uitvoerige gegevens zij naar het Maandschrift verwezen. DE WINKELSLUITING. Het bijvullen van automaten. Het Tweede Kamerlid, de heer Van Hellen- berg Hubar heeft op het wetsvoorstel-Vos tot wijziging der Winkelsluitingswet eenige amendementen ingediend. Waar de geldende wet ook den verkoop van consumptie-ijs vrijlaat, kunnen tal van win kels, tegen de bedoeling van den wetgever in. den geheelen Zondag geopend zijn. Eén der amendementen beoogt, hieraan een einde te maken. Een ander amendement betreft de automa ten. De voorsteller zegt De automatenverkoop, zooals deze zich heelemaal van de omstandigheden af. Wilt ge wel gelooven, zei Trompelet la chend. dat ik al heel wat badntjes bij de hand heb gehad en nog nooit aan die manier om den kost te verdienen, heb gedacht? Daarom keur ik de zaak nog niet af. Integendeel, ik wordt op staanden voet getuige bij de aangif te van een kind, zoodra men mij daartoe gebruiken wil. En hij begon met veel ijver een nieuwen strik in zijn das te leggen, zijn jas behoorlijk dicht te knoopen en zijn hoed met zijn mouw glad te strijken, teineinde meer gepast in zijn nieuwe functie te kunnen optreden. Hierop nam hij als de overige „heeren" een wach tende houding aan. Maar toen dat wachten hem langzamerhand begon te vervelen en er niemand was die een praatje met hem scheen te willen aanknoopen, liep hij op en neer voor het raadhuis en zoodoende ook naar het getraliede hokje, waarachter de namen ston den geschreven van hen, die voornemens wa ren een huwelijksverbintenis aan te gaan. Dit geschiedde louter uit tijdverdrijf, want Trom pelet kende te Parijs niet veel menschen, in wie hij eenig belang stelde. Opeens uitte hij een kreet van verrassing. Wat hij onder meer in dat hokje gelezen had, was namelijk de aankondiging van het voor genomen huwelijk tusschen Norbert, mar kies d'Argental en Gabrielle Bertara. Het huwelijk moest binnen weinige dagen te Cor- bigny bij Marvan voltrokken worden. Eerst meende Trompelet verkeerd te heb ben gelezen, maar hij overtuigde zich spoe dig, dat hier wel degelijk dezelfde Gabrielle Bertara bedoeld werd, die hij van zoo nabij kende. Nu begon hij. zonder verder nadenken, zoo hard als hij kon weg te loopen, daarbij vol strekt geen acht gevend op een man die hem poogde tegen houden en hem nariep Hola, vriend, wilt ge niet even als getui ge voor mij optreden Na slechts weinige minuten had hij de rue Marcadet bereikt en de zes verdiepingen op- geloopen om Trutal's woning te bereiken. Zeg, zeg, oude vriend begon hij naar.

Wieringer courant | 1933 | | pagina 1