BEKENDMAKING. W.TENKATE - SCHILDER. Twee Nederlanders te Duisburg aangehouden. Verdacht van „gruwelpropa- paganda.". Twee verslaggevers van het week blad „Het Leven", die zich deze week naai- Duitschland hadden begeven voor een reportage over den nood onder de Nederlanders in het Rijnland, werden Vrijdag te Duisburg aangehouden en naar het Polizei-presidium geieidt, waar zij als verdacht van „Gruwelpro paganda", tot laat in den avond wer den vastgehouden. Tusschenkomst van den Nederland schei 1 consul te Duisburg, den heer Van Litli, was noodig om liet mfsver- stand op te helderen. De heeren smaakten de voldoening, het politie bureau te kunnen verlaten, voorzien van een officieele vergunning van de politie om hun werk voort te zetten. De hoofdcommissaris van Duisburg heeft bij den Nederlandsohen consul zijn verontschuldiging aan genoden voor het voorgevallene. De inkrimping van. den veestapel. Door de Crisis-Rundvee-centrale zal gelegenheid worden geboden aan haar te leveren drachtig rundvee in alle soorten en kwaliteiten (uitgezonderd kunnen worden hij de afnemng zeer hoogdrachtige dieren) te Purmerend Dinsdag 24 Oct. 1933 v.m. 8-11, veemarkt. Schagen Donderdag 26 Oct. 1933 v-m. 8-11, veemarkt. Prijzen en voorwaarden als vorige week. Van de uit te betalen bedragen wordt voor verzekering afgetrokken per koe f 1 per pink f 0.50 per kalf f 0.25. BUITENLANDSCH NIEUWS. In drift bijna zijn broertje vermoord. In het Hongaarsche stadje Nagykö- ros werd een 19-jarige jongen zoo hoos op zijn 10-jan'g broertje, da: hij he!m boeide en aan een waschlijn ophing. Op het laatste oogenblik werd het kind door buren afgesneden. Het was reeds bijna gestikt. De dader is gearresteerd. Verkeersongelukken te Londen. Het aantal verkeersongevallen te Londen is den laatsten tijd op ontstel lende wijze toegenomen. In het derde kwartaal werden hij verkeersongeval len 381 menschen gedood tegen 304 in hetzelfde kwartaal van 1932. liet aan tal gewonden was 16.208 tegen 14.340 verleden jaar. Hot totaal aantal onge vallen was niet minder dan 34.987 te gen 29.636 Voor hetzelfde kwartaal van 1932. Volgens de „Daly Telegraph" wordt in regeeringskringen overwogen de ma ximum snelheid voor particuliere au to's te herstellen. Tegen dit denkbeeld is de secretaris van de Automobile Association opge komen. Het stellen van een snelheids- grens draagt volgens hem geenszins hij tot de openbare veiligheid. De maximumsnelheid van 20 mijl (32 K.M.) per uur is er in het geheel niet in geslaagd het aantal ongelukken te verminderen. Na van 1926 tot 1930 te zijn toegenomen is het aantal doode- ke ongelukken na 1930, het jaar van de opheffing van de maximumsnel heid, afgenomen, in weerwil van de toe neming van het aantal auto's. Men wil volgens den secretaris van de A.A. te veel regelen. De eenige op lossing ligt niet. in wetgeving, maar in opvoeding van het publiek. Hitiegolf in Argent'nië. Er beerscht op het oogenblik in Ar gentinië een drukkende hittegolf. Din- dei dagmiddag werd een temperatuur geregistreerd van 33.5 graden. Gemakkelijke ontvluchting. In de gevangenis van Pentonville in Londen is verleden week een gevan gene, die in een ziekenzaal was ge bracht, omdat hij een operatie moest ondergaan, kalm uit zijn bed opge staan, heeft, zich aangekleed en is daar op de straat opgeloopen. Donderdag avond had men den vluchteling nog niet opgespoord. Ontvluchten uit gevan genissen in Engeland schijnt een epi demie te worden. De eerste sneeuw. In de Italiaansche Alpen en in de Abruzzen is de eerste sneeuw gevallen. De temperatuur is in heel Midden- en Noord-I tal ië sterk gedaald. Aan de Riviera hebben eenige onweersbuien gewoed en in de omgeving van Ancona en Imperia hebben hagelbuien groote schade aan de olijfgewassen toege bracht. Voorzichtig met paddestoelen Na het eten van paddestoelen, die een werkloos arbeider in de bosschen bij Tours had gezocht, werd het geliee- le gezin ziek met ernstige ziektever schijnselen. Kort na overbrenging naar het ziekenhuis stierven de heide kin deren resp. 3 en 4 jaar oud. De beide ouders hoopt men in het leven te kun nen behouden. Ook in een andere plaats stierven twee arbeiders na het gebruik van zclfgezochte paddenstoe- stoelen. GEMEENTE WIERINGEN. LEDEN - UITVOERING „Oefening Kweekt Kunst". Directeur de heer P. Jongkind. Tot in de uiterste hoeken was „Con- cordia" Zondagavond bezet, op deze, in dit seizoen eerste leden-uitvoering van het mandoline-ensemble „O.K.K." onder directie van den heer P. Jong kind. Wederom had men voor het tweede gedeelte van het programma het caba ret-ensemble de familie Hofmann ge ëngageerd, welks optreden niet weinig tot een succesvolle avond heeft hijger, dragen. Precies acht uur kon worden begon nen, met de afwerking van het pro gramma, nadat de heer Jongkind eeni ge woorden van welkom heeft gespro ken tot het zeer talrijke publiek, wat beschouwd kan worden tot de vaste aanhang van „O. K. K.", te behooren. Het concert wat O.K.K. ten gehoore bracht bestond uit een viertal num mers. Begonnen werd met een goed ge speelde ouverture, Klange von Erie See, ook no. 2 Delicato een langzame wals verkreeg een goede vertolking, (het eenige thema waar wij steeds op moeten wijzen, er was geen absolute stilte tijdens het concert, wordt erg vervelend, doch helaas moet het ook nu weer geconstateerd worden.) Voor no. 3, „Wass Blumen Traumen" werd extra aandacht verzocht, er werd gewezen op het mooie van het werkje en de moeilijke vertolking. Inderdaad een niet makkelijk blad muziek, wat echter verdienstelijk werd weer gegeven, enkele partijen waren zeer lastig, wat nog wel een extra beurt, zal geven op de eerstvolgende repetitie. Met een wat saaien marsch werd het concert afgesloten, het was toen half negen. Voor de aanvullende instrumenten zeer veel waardeering, sober doch mooi paste Contrabas en piano zich aan. Groote trom was af en toe wel wat luid. De heer Jongkind leidde als al tijd met vaste hand. Het optreden van de fam. Ilofmann was wederom een groot succes, voor de pauze werden in hoofdzaak duetten ge zongen door de heer en mevr. Ilofmann ernst en luim zeer geschakeerd, de di verse karakter typen goed uitbeeldend. Moest er eens uitgeblazen worden, de heer Hofmann tapte hier tusschen- door een mop of vertelde een onwaar schijnlijke geschiedenis. Truusje en Jane Hofmann stonden hun ouders waardig terzijde, de muzi kale verzorging (accordion en viool) in handen dezer twee muzikale meis jes, welke onder de luidste toejuichin gen eenvoudig blijven, vormden een nummer op zich zelf. Na de pauze trad de fajnilie op in „Nat. Costuum" (Volendamsche klee derdracht is volgens de heer Ilofmann ons nationaal costuum) het succes van dit optreden was evenredig aan voor de pauze. „O. K. Iv." heeft met het doen optre den van dit gezelschap weer veel eer in gelegd, en kan op een uitmuntend g- slaagden avond terugzien. Na afloop werd nog een dansje gemaakt. St. Nicolaasfeest „Oost-Wieringen" De Vereen, ter bevrdering van het on derwijs „Oost Wierïngen" heeft beslo ten het jaarlijksche St. Nicolaasfeest voor de kinderen der scholen te Oos- terland en Den Oever te doen vieren op 5 Dec. a.s. Voor de financiering van dit feest zal aan de burgerij lijsten ter inteeke- ning worden aangeboden. Een aanbeveling voor dit nuttig doel is zeker wel overbodig. Oosterland V.C.J.B. Vrijdag 27 Oct. a.s. 's avonds 8 uur bijeenkomst. Doopsgez. Jongerenkring. Vrijdag avond a.s. 's-avonds 8 uur bijeenkomst. Inlichtingen verzocht. In den nacht van Zaterdag op Zondag zijn achter drukkerij Corn. J. Bosker, H.-Hoef, 'n aantal groote ledige pakkisten ont vreemd. Indien er soms iemand is, die de kis ten heeft zien vervoeren, zou hij een groote dienst bewijzen, dit aan boven staand adres kenbaar te maken. Wij hopen, dat gezien de vele dief stallen in den laatsten tijd gepleegd, de burgerij wil medewerken de daders op te sporen. Mond- en Klauwzeer. Het aantal ge vallen van mond- en klauwzeer breidt zich in deze gemeente nog steeds uit. De ziekte komt thans ook voor onder het vee van de heeren S. Mulder in de Elft, P. C. Lont aan den Ge-meenelands weg en P. Kooij te Westerklief. Voorts j is een koppel vee op de boerderij „de Eerste" in den Wieringermeerpoldcr, (bedrijfsl. de heer T. Tevwisscha van Scheltinga) door de ziekte aangetast. Nieuwe regeling distributie onver mengde margarine. Voor kort is in werking getreden een nieuw? regeling betreffende de distributie van onver mengde margarine, waarbij uitbrei ding wordt gegeven aan het aantal per sonen dat in aanmerking komt voor genoemde distributie. Terwijl tot nu toe aan werklooze of armlastige hoof den van gezinnen met 5 of meer kinde ren cleze .margarine werd verstrekt, komen voortaan ook de hoofden van ge zinnen, die werkloos of armlastig zijn, met vier kinderen hiervoor in aanmer king. Tevens mag deze jnargarine ver strekt worden ten behoeve van gezin nen, met 4 of meer kinderen, waarvan de gezinshoofden 3 maanden of langer werkloos of armlastig zijn en steun ontvangen of bij eene werkverschaf fing zijn te werk gesteld. Er jnag 200 gram per gezinslid per week worden verstrekt, per gezin afge rond op pakjes van 1/4 K.G. als volgt Een gezin van 6 pers. 5 pakjes van 1/4 K.G, bij 7 of 8 pers. 6 pakjes bij 9 pers. 7 pakjes bij 10 pers. 8 pak jes bij 11 pers. 9 pakjes bij 12 en 13 pers. 10 pakjes bij 14 personen 11 pakjes bij 15 pers. 12 pakjes bij 16 pers. 13 pakjes. Naar wij vernemen ligt het in het voornemen van Burgemeester en Wet houders dezer gemeente op bovenstaan de wijze margarine tegen verminder den prijs te distribueeren. De prijs per K.G. zou dan f 0.44 bedragen. SPORT. SUCCES-NIEUWS. Zondag kreeg Succes I op bezoek 't stevige Andijk I. Enkele weken geleden is Andijk ook al eens bij Succes ge weest en konden wij deze wedstrijd nog best herinneren, welke wedstrijd, na een kwartier verlenging door Succes werd gewonnen met 3—2. Dus rekenden wij op een spannende wedstrijd en wij zijn ook niet teleurgesteld naar huis gegaan, 't Geheel was een spannen de wedstrijd waarin Succes 't meeste uitblonk. Om ruim half drie werd door Succes afge trapt met 10 man daar Kuiper eenigen tijd op zich liet wachter. ^D^erste aanval was voor de Successers, aOcrï de Andijk-keeper wist deze goedopgezette bal onschadelijk te maken. Even hierna weet de Andijk-voorhoe de 't tot een corner te brengen, welke na ge nomen te zijn door van 't Hof op fraaie wijze werd weggewerkt. Nu ontstaat er voor het A.-doel een spannend moment, de S.-voor- hoede dringt geweldig op en zend de S.-rechts binnen een kogel in recht tegen de A.-keeper op, de bal spat terug en werd weer terugge trapt doch beland nu in de veilige handen van de A.-keeper. Toch moet de A.-keeper 't opgeven daar Grootemaat betrekkelijk onver wachts na 15 min. voor Succes de leiding weet te veroveren 10. Succes komt er steeds be ter in en worden nu achtereen een 3-tal cor ners op 't A.-doel genomen, welke echter geen doelpunten opleveren. Even hierna weet van 't Hof een prachtige ingekopte bal net uit de hoek weg te pakken en ontglipt Succes ter nauwernood aan een ernstig gevaar. Na nog een legio-corners verwerkt te hebben op bei de doelen breekt de rust aan met nog steeds 10 voor Succes. 't Begin van de tweede helft is Succes al weer overweldigend en krijgt alweer 3 corners te nemen op 't A.-doel, waarvan de 3e geheel onverwachts in A.-doel belandde 2—0. Andijk raakt een beetje in het nauw en begint meer op de man te spelen. Eenmaal wanneer de Succesmidvoor op de A.-keeper inloopt gooit genoemde keeper deze speler moedwillig te gen de grond, waar scheidsrechter Snijders, v/elke trouwens een goed arbitter geleek, niet tegen optrad. Het spel golft nu wat op en neer en na eenigen tijd maakt een A.-speler hands vlak voor doel en krijgt Succes een pe nalty te nemen, doch Rijkers schiet precies tegen de bovenlat. De keiharde bal springt een stuk terug en de toeloopende Successers jagen met geweld no. 3 in het net. Succes speelt nu een schitterende partij voetbal en hebben maling aan de Andijkers, welke 't lang niet meer kunnen halen, doch houden hard nekkig vol. Succes is steeds voor het A.-doel en na eenige oogenblikken lost Ran een har de schuiver waarmee de A.-keeper geen raad weet en het is 40 voor Succes. Direct hierop begaat de A.-keeper weer een zeer brutale overtreding door de Succes-midvoor Smit een stomp in het gezicht te geven, scheidsrechter fluit onmiddellijk, doch inplaats van de kee per uit het veld te sturen, weet hij het met een berisping weer goed te praten (scheids rechter kneep 'm zeker een beetje voor de groote keepershanden). Na nog enkele aan vallen van weerskanten komt 't einde met een 40 overwinning voor de Successers, wel ke nu weer eens goed spel te zien hebben ge geven. Succes H was naar B.K.C. I van Anna Pau- lowna en verloor daar met 2—1. Succes 3 speelde thuis tegen H.R.C. 7 en wist het ook tot een overwinning te brengen van 3—2. Succes 4 bracht een bezoek aan J.V.C. 3 en nam eventjes 2 puntjes mee naar huis en won met 4—2. POLITIE. Verloren een huissleutel. Inl. bij den Gem. bode, H.-hoef. GEMEENTE ZIJPE. Mond- en Klauwzeer. In de afgeloo- pen week zijn alhier 45 gevallen van mond- en klauwzeer aangegeven. Het aantal gevallen bedraagt thans in to taal 250. Sf. Maartensbrug. Aan den rijksveld wachter A. van IJperen alhier is toe gekend de zilveren eere-medailie voor menschlievend hulpbetoon, uitge reikt door de maatschappij voor red ding van drenkelingen. Deze onderscheiding is aan den heer van IJperen toegekend omdat hij in Februari 1933 door toepassing van kunstmatige ademhaling hecit meege holpen aan de redding van het leven van 3 personen, die bij een auto-onge val aan de Blauwe Keet in het N.H.- Kanaal geraakt waren. GEMEENTE ANNA PAULOWNA. Openbare vergadering van den Raad der gemeente Anna Paulowna op Woensdag 25 October 1933, des namiddags te twee uur, ten Raadhuize. Punten ter behandeling 1. Notulen. 2. Mededeelingen a. Ged. Staten hebben de rekening dezer gemeente over het dienstjaar 19313, als mede van die van elk der bedrijven over dat dienstjaar, gesloten, d.d. 27 Sept. j.1. no. 130 b. Ged. Staten hebben de beslissing om trent het besluit tot vaststelling van eene bouwvergunning verdaagd, d.d. 27 Sept. j.1. no. 28 c. Ged. Staten hebben d.d. 23 Aug. j.1. no. 10 goedgekeurd de wijziging der be grooting over 1932, door den Raad vast gesteld op 30 Juni j.1. d. Ged. Staten hebben d.d. 27 Sept. j.1. no. 127 goedgekeurd de wijziging der be grooting van het Electriciteitsbedrijf over 1932 e. door Z.E. den Minister van Financiën is d.d. 23 Aug j.1. no. 138 aan deze ge meente een voorschot verleend uit 's Rijks kas van f 3200.- ter uitbetaling aan J. Glorie voor de verkrijging van een plaats- Je f. door Z.E. den Minister van Sociale Zaken is het subsidie aan deze gemeente in de kosten van steunverleening aan Crisiswerkloozen over 1932 vastgesteld op 55%. g. bij uitspraak van den Raad van Be roep voor de Directe belastingen te Alk maar, d.d. 4 Oct. j.1., is de aanslag in het vergunningsrecht van C. Slikker Cz. te ruggebracht van f 137.50 op f 112.50 h. van het R.K. schoolbestuur te Anna ONS Uitvoering Middenmeer. De .jl. Zater dag hier in Hotel Smit gegeven uitvoe ring door eenige T.O.V.-leden van Slootdorp is goed geslaagd. Het programma was vol variatie en vele goede krachten traden met succes voor 't voetlicht en mochten een har telijk applaus oogsten. De keurige zaal en tooneel verhoog den uitermate het gezellige karakter. Een intiem bal was het slot van de zen avond. Middenmeer 23 Oct. Vergadering „Het Witte Kruis." Hedenavond hield de Vereeniging „Het Witte Kruis" atd. V\ ieringermeer eene Algem. leden vergadering in het Ilotel Spiit alhier. Aanwezig waren slechts 31 leden. Even eens zijn aanwezig de heide advisecrcn de leden de h.h. Dr. Hoogkamer en Pastoor Braak. De voorz. de heer G. Sclioorl opent deze vergadering met een hartelijk wel kom. Spr. geeft in zijn openingslede aan, dat in de bestaande toestanden aangaande het bestuur de zaak regle mentair niet in orde is. Hoofdoorzaak hiervan zijn vele moeilijkheden, welke echter na gedaan overleg zijn over wonnen. Notulen. De secretaris, de heer Hars hagen leest de notulen welke onveran derd zijn vastgesteld, en goedgekeurd. Mededeelingen. Bestuur. Het leden tal breidde zich uit van 150 199 le den. Een verheugend cijfer alzoo van de pl.m. '250 hier wonende gezinnen. De financieele basis der Vereeniging is van dien aard, dat ze in een gezonde toestand verkeert, en een batig saldo aangeeft. Voorts deelt de Voorz. mede, dat er vanwege het Bestuur moeite is gedaan om te komen tot het oprichten eener Moedercursus, welke goede kans van slagen heeft. Het ligt in de bedoeling voor Middenmeer ook een depot van verplegingsmateriaal aan te leggen, hoewel dit een bedrag vordert van pl.m. f 500.- over 1934 een en ander te regelen met de bekende organisatie's De eerste Zuster is vertrokken en vervangen door een andere zij ver richt haar werk, zegt de voorz., tot ieders genoegen. Punt 4. Verkiezing twee bestuursle den, wegens bedanken Mej. H. Olsder en den heer II. van 't Wiout. De voorz. deelt vooraf mede, dat wie de voor afgaande vergadering heeft meege- maakt, zeer zeker wel voelde, dat de belangen van de vereeniging niet wer den gebaat op de toen gedane wijze, en om dit thans te voorkomen raadt spr. aan om te roeien in rustig water, en zich_ te bewegen in neutrale zone voor het "„Witte Kruis" opdat het 'n sym bool van een eenheid zij. Laten die men schen er in worden gebracht, die een goede meening er op na houden in op- bouwenden zin. Het Bestuur wil thans om een wilde stemming te voorkomen enkele namen enkele namen voordragen n.1. de va cature Mej. H. Olsder, de heeren C. Boerhave en C. de Dreu te Midden meer en in de in de vacature den heer H. van 't Wout, de heeren Tijsma en J. Schuitema te Slootdorp. De heer I-Ieering stelt de vraag of het ook van belang der vereeniging is, om Dames in het bestuur te kiezen. De voorz. zegt dat het bestuur niet de noodzakelijkheid hiervan inziet on danks alle waardeering, voor het werk van Mej. Olsder. De heer G. Kesselaar vraagt of vrou wen wel lid zijn. De voorz. zegt, doordat het gezins hoofd lid is, ook de vrouw aanspraak heeft. Overgaande tot de verkiezing worden in het stembureau benoemd de heeren J. G. Addens, Langereis, Fresing en Brouwer. Bij 2e stemming werden be noemd met 16 stemmen de heer C. de Dreu in de vacature Mej. Olsder en hij eerste stemming in de vacature H. van 't Wout, de heer Tijsma. Laatstgenoem de neemt de benoeming aan, terwijl eerstgenoede niet aanwezig is. Benoeming Commissie nazien Reke ning 1933. Door het Bestuur werden hiervoor aangewezen de h.h. G. Smid en W.oldering Slootdorp en H. Sjmit Middenmeer. De Voorz. brengt hierna hartelijk dank aan de vergadering voor de aan genomen houding en goede hesluiten, en respecteert deze als blijk gevend van het volle vertrouwen te schenken aan het bestuur, waarna hij de vergadering sluit met dank voor de opkomst. Paulowna is bericht ingekomen, dat het in dezen winter aan hare school vervolg-' onderwijs zal doen geven, waarvoor zich 18 leerlingen hebben aangemeld i. van het Dag. Bestuur van den Anna Paulownapolder is bericht ontvangen, dat het aandeel dezer gemeente in de uit- keering ingevolge de Wegenbij dragever- ordening is f 2400.- k. proces-verbaal van opneming van boeken en kas van den Gemeente-ontvan ger 1. bij openbare aanbesteding is de leve ring van brandstoffen voor de o.l. scho len en het raadhuis gegund aan J. Vla ming, als laagste inschrijver m. door de heeren A. Kager te 't Zand en I. J. Schroevers te Julianadorp is be gonnen met onderwijs aan een tuinbouw- cursus te Breezand n. van de Coöp-Bloembollenveilingsver- eeniging ,J3reezand" W. A. is een balans per 1 Juni 1933 ontvangen, waaruit blijkt, dat het verlies over het boekjaar 1932/33 bedraagt f 2910.05. o. van den Ned. Bond van Koffiehuis-, Restauranthouders en Slijters, Afd. Scha gen en Omstreken is een verzoek ingeko- Ontwikkelings-avouden. De eerste lezing van de serie ontwikkelings- avoiulen zal worden gehouden te Mid denmeer op Woensdag 125 Oct. 1933, in het Gymnastiek-lokaal. Aanvang 8 uur precies. (Bijdrage in de kosten 10 ci. per per soon.) Spreker Mr. A. F. Kamp. Onderwei-p „Hoe kojmt de krant tot stand". P.S. Ook degenen, die zich niet schrif ilelijk opgaven, zijn welkom (Te Slootdorp wordt dezelfde lezing gehouden op Woensdag 1 Nov. 1933, waarover nog nadere mededeelingen volgen.) Kerkelijke verkiezingen. De 8e November belooft voor de Ne: derlandsch Hervormde inwoners van de polder een belangrijke dag te wor den. Dan zullen n.1. voor het eerst ker kelijke verkiezingen worden gehouden, waardoor een kerkeraad en een college van notabelen zal worden ingesteld. De nieuwe kerkeraad zal uit acht leden bestaan n.1# vier ouderlingen en vier diakenen, het college van notabe len zal uit vier personen worden ge vormd. In het geheel zullen dus twaalf per sonen verkozen worden. De stemming, die plaats zal hebben in het lokaal achter de kerk te Sloot dorp, wordt gehouden van 3-8 uur na middag. Het zal een vermoeiende dag zijn voor de leden van hei Classicaal Be stuur van Hoorn, die de sternbuveaux vormen. Met deze dag sluit echter ge noemd bestuur zijn werk voor dé pol der zoo ongeveer af. Als straks de ker keraad is verkozen en de benoemden zijn bevestigd, dan moet dit college het jwerk van het Classicaal Bestuur over nemen. Voor de notabelen is de ailezins moeilijke taak van het beheer der fi- nantién weggelegd. Dit zaï in Je nog vrij arme gemeente heel wa: beleid en doorzicht vragen. Spaansche Kali in Wieringexmeer. 800.000 kilo kaïizout 20 pCt. Naar men meldt, heeft de directie van den Wieringermeerpoider ten be hoeve der exploitatie van de onder haar beheer staande drooggevallen Zuiderzcegronden 800.000 Spaansch kalizout 20 pCt. aangekocht. Het Variété-gezelschap „De Netler- landsche Artisten" te Middenmeer Tooneelzaal Smit. Onder het motto „Wij brengen uitbundige gezelligheid, Dat komt U toe in dezen tijd," zal het gezelschap de Nederlandsche Artisten slechts één avond optreden in de Tooneelzaal van Hotel Smit op Za terdag 28 October, 's-avonds 8 uur. Een aantal eerste klas artisten zul len een avondvullend - programma brengen vol afwisseling. Dr. Caligari de groote alom bekende ilusionist brengt het nieuwste op dit gebied. Ellen Fay met haar geheimzinnig cabinet, waarover al zooveel goeds is geschreven in de dagbladen, komt ons ook vergasten, zij brengt ons het raad sel der raadsels. bierman Diederichs de dolkomische humorist-excentriek en conferencier treedt dien avond op met geheel nieuw repertoire. De directie van dit gezelschap heeft gemeend, rekening houdende met de tijdsomstandigheden, de entrée zoo laag mogelijk te stellen. Verder verwijzen wij naar de adver tentie in dit blad. Ondergeteekende maakt aan het geachte publiek van de Wieringermeer bekend", dat hij zich vanaf NOVEMBER zal VESTIGEN TE MIDDENMEER ALS SCHILDER. Hij houdt zich aanbevolen voor alle in het vak voorkomende werkzaamheden en hoopt door accurate en nette bediening zich een ieders gunst waardig te mogen worden. men eene verordening vast te stellen, waardoor verlaging wordt verkregen voor koffiehuizen enz. van de aanslagen in de pers. belasting p. verzoek van groentenhandelaren in deze gemeente om een ventverbod in het leven te roepen voor uitwonende hande laren q. verzoek van de politie-schietvereeni- ging „Schagen en Omstreken" om een jaarlijksche subsidie. 3. Verzoek van de Esperantclub „La Verda Stelo" om beschikbaarstelling van een schoollokaal en aanschaffing van een leerboek voor een cursus in esperanto voor werkloozen. 4. Verzoek van Mej. P. J. Krispijn om ont slag als onderwijzeres aan de o.l. school II dezer gemeente, met ingang van 1 Nov. a.s. 5. Voorstel om in de vacature van School II te voorzien door overplaatsing van Mej. A. Diepgrond, thans onderwijzeres aan school III en om deze plaats te bezetten door overplaatsing van den heer J. J. Zaadnoordijk, thans onderwijzer aan School I.

Wieringer courant | 1933 | | pagina 2