TWEEDE BLAD. VRIJDAG 3 NOVEMBER 1933 No. 87 NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN EN OMSTREKEN WIERINGER COURANT Ons Lichaam en onze Gezoi id Voeding in het koude jaargetij. De oudervvetsche gewoonte om vroeg in het voorjaar ook in hot menschelijk organisme „groote schoonmaak" to hou den, is op zichzelf uitstekend, doch men kan er niet mee volstaan. Wan neer men ook op lateren leeftijd licha melijk en geestelijk flink wil blijven, dient ppen het geheele jaar door het bloed zuiver te houden. Wel is de noodzaak, om hiervoor met kunstma tige middelen te zorgen, het grootst in het. voorjaar, doch de ocnzaak daar van ligt aan de levenswijze gedurende het koude jaargetijde. In dit verband hebben wij voornamelijk liet oog op de voeding. Zij bevat 's-winters bijna steeds te weinig vitaminen men blij- ve dan ook zoo lang en zoo veel moge lijk sla en versch fruit eten. Men ge- bruike ook niet veel zout. Op bovenstaande wijze zal men een van de voornaamste oorzaken van ver moeidheid en verminderd weerstands vermogen in hef voorjaar uit den weg ruimen. Er dienen echter gedurende den winter nog, andere dingen in het oog te worden gehouden, wanneer men tot het laatst toe in goede conditie wil blijven. In het koudere half jaar is bet warm houden van het lichaam van groote beteekenis. De wisselvalligheid van ons klimaat werkt kouvatten en vérkoudheid nog meer in de hand, want sG-ihs zijn daartoe geringe afkoe lingen reeds voldoende. Gebrek aan warmte heeft bovendien een ongun stige uitwerking op de geheele stof wisseling. Ook door de voeding kan men warmte aan het organisme toe voeren. Drinkt men een glas warjme melk, dan heeft dit een niet onbelang rijke verhoogings der lichaamstempe ratuur tengevolge, welke drie uren aanhoudt. Koude voedingsmiddelen daarentegen onttrekken aan het li chaam warmte, soms vrij veel, zoodat zij 's-winters zoo min mogelijk gebruikt dienen te worden. Dit is ook de reden dat bet gebruik van vruchten en vrucli tensappen, wanneer het maar cenigs- zins wordt overdreven, schadelijk werkt. VAN ALLES WAT. De Dahlia een Vergissing Een dei* fraaiste bloemen in onzen zomertuin is de Dahlia, die in alle mo gelijke kleuren en vormen voorkomt. Daar zij nog laat in den herfst bloeit, is zij ;meestal de vreugd van den tuinman en den bloemenvriend. En toch heeft men de Dahlia oorspronkelijk niet in gevoerd om haar kwaliteit als bloem Neen, dat is geschied om haar eigen schappen als groente, want de knollen moeten buitengewoon fijn van spiaak zijn! Daar hij een nieuwe groen tensoort erin zag, voerde in de laatste jaren van de 18e eeuw een natuuron derzoeker, Bonpland genaamd, haar in. De Dahlia is een plant, die Mexico ,>Js vaderland heelt. De meesten ech ter vonden de bloem mooier en zagen die liever, dan dat ze de knollen aten en zoo kwam de plant tenslotte van den moestuin in den plantentuin te recht. Hier heeft de Dahlia, onder de handen van kweekers van naa,m en er varing, groote vorderingen gemaakt en voortdurend meer gebied veroverd. In den beginne was het een moeilijke taak, deze plant hier te laten wennen en acclimatiseeren. De eerste knollen wilden zelfs heelemaal niet bloeien; bij de tweede poging verkreeg men één kléin bloe,Tripje, maar tenslotte wist men met volharding de Dahlia te ma ken, tot wat zij nu is een sieraad van iederen tuin. machine-olie. Het is aan het uiterlijk der olie niet altijd te zien, of zij geschikt is voor het smeren van ingewikkelde machines en bet zou verkeerde zuinigheid zijn, om een onbekend merk te gebruiken, al- 'een omdat de verkooper beweert, dat het even goed voldoet als elk ander Men zou spoedig tot de ontdeking ko men, dat de machine niet door de olie werd gespaard, doch er integendeel sterk door geleden heeft. Toch zijn er ook onder de minder bekende soorten .goede kwaliteiten te vinden het komt er maar op aan, te constateeren, of de olie al dan niet door .minderwaardige bijvoegsels is bedorven. Dit kan men als volgt doen. Wanneer men in een reageerbuisje een kleine hoeveelheid olie voorzichtig verwarmt en zij blijft vrij van vlokken, is zij van goede kwaliteit. Men kan ook een schoone glazen plaat een weinig scheef stellen en de vloeibaarheid dei- olie onderzoeken door 'n weinig er van te (huppelen op de glazen plaat, ter wijl enkele milimeters daar vandaan olijfolie (slaolie) wordt gedruppeld. De loopbaan van een druppel goede olie wijkt slechts weinig af van die van sla olie. Naarmate de kwaliteit slechter weidt, nemen de afwijkingen toe. Tenslotte kan men ook liet zuur,ge halte dei' olie gemakkelijk zelf bepalen Op 30 c.c. (kubieke centimeter) olie wordt ongeveer 50 c.c. alcohol van 00 pCt. gegoten; het mengsel wordt krach tig dooreengeschud en na verloop van cenigen lija giet men de alcohol er af. Ais de achtergebleven olie een stukje lakmoespapier rood kleurt, is de olie voor machines ongeschikt. B1NNENLANDSCH NIEUWS. Wie gaf den eersten klap Zondagavond heeft de heer L., amb tenaar ter secretarie te Purmerend en correspondent van de Arbeidsbemid deling, bij de politie aangifte gedaan van mishandeling, gepleegd door den arbeider J. v. D. uit Purmerend. De heer 1. liep Zondagavond op hot Irum piein te Purmerend te wachten op een autobus. De arbeider v. D. sprak hein aan over bet feit, dat de heer L hem van de arbeidsbemiddeling of iets der gelijks, zou hebben uitgesloten De lieer L.. hoorde hem aan, doch plots gaf v. D hem een vuistslag in het ge zicht. De heer L., die een wandelstok bij zich droeg, beeft toen den tweeden klap niet afgewacht en v. D. met den stok een paar rake tikken op ho; liooi'd gegeven. Deze kwamen flink aan. De heer v. D. liep bloedende wonden op en moest naar het gasthuis worden over gebracht, vanwaar hij, na verbonden te zun, naar huis kon gaan Ook Van D., die beweert dar bij eerst geslagen is, heeft van de mishandeling aangifte gedaan. De politie heeft de zaak in onderzek. F.voaven mei pitioozc druiven. Door enting, met buil en la nd- sche soorten. In h». i Westland zullen p-oeven wor den genomen met her, eiuen van Zuiri- Afvikaausche en Californische- drui- vensiokken (de z.g. zaadiooze soorten) op \Vesiiaiidsche druivenboomen, ten einde ie constateeren in hoeverre de teelt van pitlooze. Westlandsclie drui ven mogelijk zal blijken le zijn. Momen teel zijn reeds eenige Zuid-Afrikaan- sclie süoïen in het Westlaud aanwe zig. Uit Califomië zullen dit najaar druivenstekken arriveeren. HINDER AAN EEN EENDENKOOI. Een van de vele eendenkooien in Noord- Overijsel, is gelegen te midden van het ge bied dat onder de inpoldering van het wate: schap Vollenhove viel. De onderhandelingen over den aankoop van deze kooi ten behoew der ontginning leidden echter niet tot over eenstemming tusschen partijen en het gevolg was, dat het land rondom de kooi werd inge polderd, zoodat deze als een soort natuur reservaat bleef liggen. De eendenkooi bleef echter met behulp van een bemalingsinrich ting in exploitatie. De eigenaren deden de ontginningsmaat schappij een proces aan, waarin voor den hinder van hun bedrijf en de hieruit voor hen voortgevloeide en nog voort te vloeien schade als gevolg van de ontginningswerken, schadeloosstelling werd geëischt, hierbij o.m. aanvoerende, dat in strijd met de wet het peil was verlaagd en de vaarwegen waren gedempt, die den toegang tot de eendenkooi vormden. De rechtbank te Zwolle heeft thans uit spraak in deze zaak gedaan en wel in dien voege, dat zij de vorderingen van de eigena ren der eendenkooi heeft toegewezen. ONWILLIG BRUIDJE. Niet altijd is de liefde bestendig van duur. Maandag zou in Breda een jeugdig paard je in het huwelijk treden. Alles was weken tevoren voor het heuglijk feit in gereedheid gebracht. De ondertrouw had op de gewone wijze plaats gehad en de afkondigingen waren geschied. Wettelijk was er dan ook geen enkel belet sel waarom de huwelijksvoltrekking niet op den aangegeven tijd zou plaats hebben. Men had echter buiten den waard in dit geval het bruidje gerekend. Want toen 's morgens de bruidegom zich met zijn familie aan de woning der bruid vervoegde, weigerde deze pertinent den ge- wichtigen stap te doen. Wat ook geprobeerd werd, niets hielp. Het bruidje bleef bij haar besluit niet te huwen, zoodat de bruidegom onverrichter zake kon vertrekken. Schagen, 2 Nov. 19^- Op de heden gehou den weekveemarkt y^*en aanvoer en prijzen als volgt 3 Paarden f 75 a 100 2 Stieren f 80 a 120 404 Geldekoeien (mag.) f 120 a 160 50 Geldekoeien (vette) f 150 a 227 75 Vaarzen f 70 a 100 65 Graskalveren f 20.55 14 Nuchtere kalveren f 5 a 15 84 Schapen (vette) f 16 a 22 179 Overhouders f 9 a 14 Bokken en geiten f 3 a 6 35 Varkens (mag 36—38 cent19 Biggen f 8 a 14 20 Konijnen f 0.30 a 1 40 Kippen 40—70 cent. GEMEENTE WIERINGEN. MARKTBERICHTEN. Eierveiling, Helder, 2 Nov. 1933. Aangevoerd 8770 stuks kipeieren. Prijzen als volgt 48—51 Kg. f 3.70 a 5.00 52—54 Kg. f 5.00 a 5.20 55—57 Kg. f 5.70 a 5.80 58—60 Kg. f 5.50 a 6.00 61—63 Kg. f 5.80 a 6.20 64—67 Kg. f 6.30 Kleine Eieren f 3.20 a 3.80 Eendeieren f 2.80 a 4.50. Hoorn 2 Nov. 1933. Op de heden gehouden kaasmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt7 stapels kleine fabriekskaas f 23 12 stapels kleine boerenkaas f 22 1 stapel klei ne boerencommissiekaas f 25. Totaal 20 sta pels, wegende 17291 K.G. De handel was stug. Eierveiling Schagen, 2 Nov. 1933. Op de heden gehouden eierenveiling waren in totaal 27000 stuks kipeieren aangevoerd, waarvan de prijzen als volgt5557 Kg. f 5.20 6163 Kg. f 5.40 a 5.70 64—67 f 5.60—f 5.70 900 stuks Eendeieren f 3.40 a 3.50. lezing voor veehouders. Woensdagavond heeft nn\ Enzliii, van de fa. H. J. Bonda uit Rotterdam, een lezing gehouden voor veehouders, in Hotel Lont to Ilippolytushoef, met als onderwerp Wiaarom mengvoeders de voorkeur verdienen bij eenzijdige voedering. Er was voor deze lezing welke werd toegelicht met lichtbeelden maar mati ge belangstelling. Na den aanwezigen een woord van welkom toegesproken te hebben, gaf spr. een uiteenzetting van de voede ring betreffende koeien en varkens. Spr. wees er op dat juist, in dezen uit gezocht moet worden hoe, voordeelig te voeren. Te goed goedkoop is ook niet altijd juist. Het is voor den veehouder van be- lag dat hij zijn voer betrekt waarvan de bestanddeelen deskundig zijn vast gesteld. Spr. wijst in dit verband op het voe ler „Virogeen" voor koeien, d.i. een mineralenmengsel en heeft tot resul taat dat het de melkproductie opvoercl, jonge dieren groeien sneller en beter en het. vee krijgt van dit. voedsel een juiste gezondheid. Voor varkens heeft spreker's firma een mengsel samengesteld onder den naam „Provimi". De Crisis-Varkenscentrale verdeelt de varkens in 3 soorten n.1. Ie, 2e en 3e soort. Door hot gebruik van „Provimi' be reikt U dat Uw varkens in de le soort komen, wat natuurlijk voordeel voor U beteekent. Een en ander werd door spr. met lan taarnplaatjes gedemonstreerd. Nadat nog eenige vragen waren ge stold en werden beantwoord, volgde sluiting. Burger BrandwaarborE-Verceniging „Wieringen" De algemeene vergadering woike bo vengenoemde vereeniging Donderdag avond in de zaal van den heer C. Schel tus hield, was in tegenstelling met an dere jaren goed bezocht te noemen, al willen we daarmede geenszins bewe ren, dat de belangstelling groot was. Een bewijs, zooals do voorzitter, de heer Br. Kat in zijn. welkoms woord aanhaalde, dat de leden vertrouwen hebben in de gang vin zaken, zooals die door hel bestuur worden behartigd. Na dit welkomstwoord las de secre taris, de heer W. de Vries de notulen voor van de vorige vergadering, welke onveranderd werden goedgekeurd. De voorzitter geeft hioiop een kort resumé van het afgeloopen jaar. De vereeniging heeft dii jaar tame lijk veel brandschade uitbetaald, het bestuur kwam regelmatig maandelijks bijeen, voor de loopende zaken, terwijl bovendien nog eenige bestuursverga deringen werden gehouden. De boek houding van den Penningmeester werd gecontroleerd en in goede orde bevon den, zoo ook het secretariaat. De samenwerking was ook dit jaar met de bestuursleden weer prettig. Financieel verslag. De penningmeester, de heer Jn. Bruul geeft hierop een overzicht van de financieele verrichtingen over hot afgeloopen jaar, waarvan wij de vol gende cijfers ontleenen De ontvangsten hebben bedragen f 13304.08. Hierin is begrepen het vorig kassaldo, geldopame voor uitbetaling brandschade, premfie enz. De uitgaven waren f 13287.77. Zoodat het kassaldo bedraagt: t 10.31 Het kapitaal van de vereeniging be droeg in 1932 f 50627.95. In 1933 f 50645.- Ondanks het zeer brandrijke jaar dus een vermeerdering van het kapi taal van f 18.05. De penningmeester wordt dank ge bracht voor zijn accuraat beheer. Bij de behandeling van bet financi eel overzicht werd door eenige leden geinfoi'meerd naar de oude gebouwen, welke door 2, 3 en meer gezinnen soms bewoond worden, of de vereeniging veel van deze oude panden heeft ver zekerd. De voorzitter zegt dat regelmatig wordt nagegaan of deze perceelen, ge royeerd of verlaagd moeten worden, ook wordt controle uitgeoefend op de stookgelegenheden. De voorzitter geeft met feiten en cij fers aan dat steeds wordt nagegaan of de vereeniging de risico <mag dragen van dergelijke gebouwen. Ten aanzien van keeten staat het niet anders. Een en ander wordt zoo coulant mogelijk behandeld, 't bestuur houdt steeds bet belang der leden en de verantwoording tegenover beu voor oogen. Ook wordt nog gesproken over een brandalarm-systeem voor de brand weer op Wieringen. Indertijd is hier eens een verzoek ge richt aan den Raad door de vereeni ging wat niet tot resultaat heeft mo gen leiden. Na eenige bespreking doet de voor zitter het voorstel om nog eens oen adres tot den Raad te richten, waarin wordt aangedrongen op een waarscnu wingssysteem voor de brandweerlie den vanuit een centraalpunt, b.v. bij de opperbrandmccster Zn het adres zal naar voren worden gebracht, dat de vereeniging genegen is mits andere maatschappijen naar evenredigheid dit ook doen, een hijdra ge in den aanleg der kosten (niet het onderhoud; wil dragen. Dit voorstel wordt met algemeene stemmen aangenomen Vervolgens worden nog vragen ge steld inzake taxatie en premie verla ging, welke afdoende worden beant woord. Hierna sluiting. SPORT. SUCCES-NIEUWS. Succes I gaat Zondag naar Schagen om daar haar 7e Competitie wedstrijd te spelen. Zooals we in ons vorig nummer hebben kunnen zien staat Schagen no. 5 op de ranglijst. Dit wil echter niet zeg gen dat Succes, welke no. 3 staat, Zondag een zwakkere tegenstander ontmoet, 't Zal voor de Successers nog geducht oppassen wezen, doch met goeden wil gespeeld, kan 't best meevallen. SUPPORTERS, welke de reis naar Schagen mee willen maken worden verzocht zich hier voor zoo spoedig mogelijk op te geven bij den heer Nieuwbuurt. Voor deze reis zijn de kos ten extra verlaagd en zullen slechts 50 ct. retour kosten. Succes II speelt om half drie op eigen en ontvangt J.V.C. I uit Julianadorp. Succes II speelt in witte sjirt. Succes 3 gaat naar Wieringerwaard 2. Aan vang der wedstrijd 2 uur. Succes 4 speelt ook thuis en krijgt op be zoek Callantsoog 2. Aanvang 12 uur. Adspiranten zijn vrij. B.K.C.-NIEUWS voor Zondag 5 Nov. HELDER 3—B.K.C. I 12 uur B.K.C. 2—H.R.C. 6 2 uuv. B.K.C. 3—J.V.C. 3 12 uur. Uitvoering De muziekvereeniging „Harmonie" zal haar kunstlievende leden-uilvoeringen houden op Zon dag 19 en Zondag 25 Nov. a.s. te Ilippo lytushoef. Het programma zal bestaan uit een vijftal muzieknummers en het tooneel- .<ipel „Materialisme", tooneelspel in drie bedrijven door Jos. Smits en Jac. Braun. Een en ander belooft dus weder een tweetal mooie avonden. BURGERLIJKE STAND. 27 October t.rn. 3 November) Geboren Elisabei.il Wijntje, d.v. Ph. Deijs en D. Bakker Cornet is z.v. J. Verfaille en A. Kooij Cornelis Hen dricus, z.v. J.- Jaspers en P. M.' A. Oqmen Maatje d.v. G. v. Steenbergen en M. A. Jochemsen. Ondertrouwd S. Klein en M. Loni Loop der bevolking over Oct. 1933. Ingekomen Mw. H. Aling echtgen. A. Greving uit Vries G. J. de Heus uit Utrecht B. Boersma uit Wionseradeel; Mw. J. Hoedemaker geb. Dijkman uit Hillegersberg Sj. de Boer en echtgen. uit Smallingerland P. Lont uit Ren- kum C. Rezel en gezin uit Anna-Pau lowna L. Drijfhout en gezin uit Donia werstal. Vertrokken: Mw. H. Marthesius naar Amsterdam R. Schouwvlieger naar Den Helder A. II. Nijenhuis naar Heerlen R. Laanstra naar Grijpskerk P. Mollema en gezin naar Medemblik R. Tuin en gezin naar Oude-Pekela II. Linker naar Nijmegen G. van der Male en gezin naai- Middenmeet* Mw. Meilink geb. Tijsen naar Anna Pau- lowna \V. F. Bonardt naar Delft G. Blom naar Zuilen Mw. A. Trip naar Kmmen Mw. M. A. A. Heijnen; J. Heijnen en gezin naar Medemblik C. Lely naar Leiden Mw. II. J. Zwaan naar Enkhuizen R. Hibma naar Wonseradeel E. Telkamp naar Ter- munten; 11. v.d. Belt naar Medemblik; A. Greving en echtgen. naar Steenwijk; II. Hekman en gezin naar Amsterdam; G. Bakker en gezin naar Amsterdam L. Witvliet naar Oostdongeradeel K. Benjemin naar Middel!ie A. C. Sponselegg naar Hontenisse J. v.d. Velde naar Hontenisse A. Beekhuis naar Vlagt wedde. PREDIKBEURTEN WIERINGEN. ZONDAG 5 NOVEMBER. H.-hoef v.m. 10 uur Ds. van Beek. Den Oever nam. 2 uur Ds. van Beek. DOOPSGEZ. GEM. H.-hoef v.m. 10 uur Ds. H. W. Meihuizen. EVANGELISATIE H.-hoef v.m. 10 uur Ds. S. van der Molen. H.-hoef nam. half vijf Dankuur gewas en visscherij O. Deen. Kapel Den Oever v.m. 10 u. de heer Deen. GEMEENTE ZIJPE. SCHAGERBRUG. Maandagmiddag had op het gevaarlijke kruispunt bij het hotel ..Het Wapen van de Zijpe" te Schagerbrug voor de zooveelste maal een botsing plaats, ditmaal tusschen een luxe auto van den heer G. Bras vrachtrijders te Schagen en een vrachtauto van den heer Korver te Oudesluis. De wagen van den heer Eras kwam uit de richting Callantsoog. de vrachtauto kwam achterwaarts aangereden uit de richting Ou desluis. met de bedoeling om op het kruis punt te draaien. De heer B., meende den achterwaartsrij- dende auto nog Juist te kunnen passeeren. Een botsing was echter het gevolg. De auto van den heer B. werd belangrijk beschadigd een der portieren was totaal verbogen, ter wijl een paar ruiten weiden verbrijzeld. Gelukkig bekwamen de inzittenden geen letsel. Ook de wagen van den heer K kwam er goed af. De heer K. verklaarde zich bereid de aan gebrachte schade te vergoeden. SCHAGEERBRUG. Woensdagmorgen hield de afd. ..Zijpe en Omstreken" van de Holl. Maatschappij van Landbouw eene algemeene vergadering in het lokaal van Mej. de Wed J. Broer, welke vergadering door 13 leden werd bijgewoond. De Voorzitter, de heer H. Rezelman, open de met een woord van welkom de vergadering en sprak zijn voldoening er over uit dat zoo veel personen ter vergadering aanwezig zijn. De Secretaris, de heer C. van der Sluijs, leest hierna de notulen voor van de vergadering van 15 Aug. 1.1., welke onveranderd onder dankzegging werden goedgekeurd. Voorts deelde de Secretaris mede dat het ledental der afdeeling stijgende is en nu 174 bedraagt. Aan de orde was thans bestuursverkiezing, wegens periodieke aftreding van de heeren P. Vries en G. Blaauboer, niet herkiesbaar en voorziening in de vacature E. A. Lindenbergh, welke deze gemeente heeft verlaten. In de vacatures werden bij eerste stemming gekozen do heeren J. Rampen en H. de Graaf, welke de benoeming accepteerden. In de vacature Lindenbergh werd bij loting, nadat bij de derde stemming de heeren N. Hopman en J. Broersen een gelijk aantal stemmen verwierven, benoemd de heer J. Broersen te Sint Maartensbrug. Volgde rekening en verantwoording van de gehouden tentoonstelling en loterij. De re kening en bescheiden waren nagezien door de heeren C. Guterk en P. Vries en bij monde van laatstgenoemde werd verklaard dat alles in de beste orde was bevonden. Van de lote rij bedroegen de ontvangsten f 1959.50, de uit gaven f 1956.05. voordeelig saldo f 3.45. De tentoonstelling had eene ontvangst van t 724.91, en eene uitgave van f 10.15.18, een nadeelig saldo alzoo van f 290.27. De commissieleden ontvingen een woord van dank voor hunne controle en de Penning meester voor zijn goed werk, waarna de reke ningen met algemeene stemmen werden goed gekeurd. De Voorzitter zegt dat het hem spijt dat de tentoonstelling een nadeelig slot geeft, maar hoopt dat daar nog een deel van gedekt zal kunnen worden door particuliere bijdragen, zoodat hij hoopt dat de toestand daardoor iets gunstiger zal worden. De Penningmeester, de heer C. van der Sluijs zou gaarne zien dat in het vervolg deze rekeningen bij hem thuis werden nagezien door een paar personen, inplaats van voor den aanvang van een vergadering, dan kan men aan de verschillende bescheiden meer aandacht schenken. De Voorzitter deelde mede dat dit steeds gebeurt op een voorafgaande bestuursverga dering, maar dat nu niet kon plaats vinden, door tijdgebrek. In 't vervolg zal dit evenwel geschieden op de wijze als voorheen. Bij de nu volgende rondvraag vestigde de heer N. Hopman de aandacht van het bestuur op het nemen van grondmonsters voor con trole der bemesting met kunstmest en vraagt of het niet nuttig zou zijn dat de afd. deze zaak weer ter hand nam. De Voorzitter erkent het nuttige hiervan en zegt dat het misschien goed is zich hier voor eens in verbinding te stellen met den heer Ir. G. J. Lienessch, landbouwconsuler.t te Schagen, de afdeeling zou b.v., onder lei ding en voorlichting van genoemden heer Lienesch, een praat-avond kunnen organisce- ren ter behandeling van bedoeld onderwerp. De heer G. Schuijt zegt dat het wel over weging verdient deze zaak ter hand te ne men. Er zijn landerijen welke een teveel aan kunstmest hebben en zeer goed een paar jaar buiten deze bemesting kunnen. Besloten werd het plan van den Voorzitter uit te voeren, n.1. dat het bestuur zich in ver binding zal stellen met den heer Lienesch. Verder zou de heer G. Schuijt gaarne zien dat als grondmonsters worden genomen, dit zal geschieden door een bevoegd persoon en niet door de landbouwers persoonlijk, om op deze wijze een uniforme regeling te krijgen. De Voorzitter zegt dat dit punt dan ook met den heer Lienjesch kan worden bespro ken. De heer P. Vries, aftredend bestuurslid, brengt een woord van dank aan de bestuurs leden voor de prettige wijze van samenwer king gedurende de 3 jaren dat spr. bestuurs lid is geweest. De heer G. Schuijt brengt in bespreking het inkuilen van gras. Spr. zou gaarne zien dat de afdeeling hierover eens inlichtingen inwon wat betreft de beste wijze van bewer king en voedselwaarde. De Voorzitter zegt dat vanwege Holl. Noor derkwartier proeven zijn of worden geno men. De uitkomsten hieromtrent zullen later worden bekend gemaakt. Ook zal de heer Lienesch hierover, als wij een praatavond houden, wel inlichtingen kunnen en willen verstrekken. De Voorzitter brengt een woord van dank aan de aftredenden bestuursleden, voor hun werk. in het belang der afdeeling gedaan. Vervolgens dankt spr. de aanwezige leden voor hun belangstelling en voor de aangena me wijze van besprekingen en hoopt dat een en ander in het belang mag zijn van land- bouwveeteelt en sluit hierna de vergadering.

Wieringer courant | 1933 | | pagina 3