uDR DLHUI SVilCHW Ons wekelijksch verhaal. Ktf dtmrü Uit de Filmwereld. MODE-PRAATJE. Gekleed Namiddag-Jurkje. (EGT GOKGe ,s jGDO&Tt 62701 o>iTin< 31 Wekelijksch verhaal voor de jeugd. Mijn oom Willem is een gezellige baas, een amusant verteller, die ik steeds gaarne tot mijn gasten reken. Maar gelooven doe ik hem bij voor baat nooit. Het is een beste man, maar wanneer hij aan het vertellen raakt van zijn avonturen in den vreemde, dan fantaseert hij er lustig op los. De meest onwaarschijnlijkheden heeft hij beleefd, avonturen waarvan je soms rilt en beeft, heeft hij meegemaakt, zooals wij een malsch re genbuitje „beleven"... Gisteravond zat ie bij me in onzen tuin. We rookten ons sigaartje en staarden naar de lucht, die ons een en al schoon heid toonde; de zon was juist ondergegaan en de oostelijke hemel werd beheerscht door een zacht-rooden gloed. Ik peinsde over de schoonheid van de natuur (een van mijn dichterlijke stemmingen) en over dacht, dat het eigenlijk zonde was om naar bed te gaan; wat zal de nacht schoon worden, een „beleving", die je steeds bijblijft, en die je zenu wen volkomen in evenwicht brengt... Het was net een avond als deze, toen ik in Londen bijna m'n leven verloor, hoorde ik plots de bromstem van mijn oom, die de zalige rust van den prach tige» zomeravond schromelijk verbrak. Wat U zegt, bromde ik terug. Ja jongen het had maar een haar gescheeld, of ik had hier niet gezeten vanavondZeg, moet ie es luisteren.... Hij ging extra rechtop zitten en de beleefdheid eischte, dat ik mijn gedachte aan de schoonheid van dezen avond opborg en mij geheel concen treerde op het verhaal van mijn geachten oom. Ik ben werkelijk nieuwsgierig, oom Willem, zei ik hartelijk, en keek nog even met een droe- vigen blik naar de lucht. Ik was toen voor het eerst In Londen... o, het is al vele jaren geleden, maar dat doet er minder toe. De laatste dag van mijn eerste verblijf al daar, nam ik mij voor „Londen bij nacht" eens te bekijken. Ik begaf mij naar het betreffende gedeelte der stad, dat nu direct niet zoo gunstig bekend staat, vooral bij avond en des nachts niet, en het duurde niet lang of ik bevond mij in een van de meest beruchte nachtkroegen. Een man voor een tingeltangel van een piano en een slagwerker maakten samen een heidensch ka baal, dat het concert moest voorstellen, dat voor het gebouwtje met een schreeuwende lichtrecla me stond aangekondigd. Een smoezelige keilner bracht mij ongevraagd een glas jenever. Nieuwsgierig keek ik in het rond. Een betrekkelijk jong meisje zat mij aan te kijken. Ik dacht bij mezelf, dat is er eentje, die in deze wereld thuis is, die zal mij wel meer kunnen laten zien. en ik besloot nader met haar in verbinding te treden. Aan haar tafeltje zat niemand en dus stapte ik, met m'n glas in de hand, naar haar toe. Toen ik dichterbij kwam, zag ik, dat naast het tafeltje een man op een bank lag uitgestrekt, waarschijnlijk volkomen be neveld van den drank. Wilt U ook iets van mij gebruiken?, vroeg ik het meisje vriendelijk. Voor zij echter antwoord kon geven, sprong de kerel van de bank over. eind en snauwde haar toe Wat moet jij met dien vlegel Begrijp goed, neef, zoo'n boef, zoo'n schurk achtige kerel, schold mij daar zoo maar uit voor „vlegel"! Dat nam ik natuurlijk niet en met een woedende beweging gooide ik hem den in houd van mijn glas in z'n gezicht. Een oogenblik stond de vent beteuterd te kijken, doch op het zelfde moment gaf het meisje een gil, en daarop begon hij te vloeken, meer....meer dan erg! Er ontstond een heele herrie, stoelen werden on dersteboven gegooid, glazen en flesschen bra ken; dreigend kwam de man op mij af.... Doch ineens gingen alle lichten uit en stonden wij in volslagen donker. Ik voelde dat iemand mij beetpakte en meetrok. „Kom gauw mee", hoor de ik een stem fluisteren. En misschien was ik net een paar meter van de plaats verwijderd, waar ik eerst stond, toen een schot viel, direct gevolgd door een gil. De schurk had geschoten, doch een verkeerde geraakt Weldra stond ik buiten. Maak dat je weg komt, draaf en sta niet stil, voordat je uit deze buurt vandaan bent, anders ben je je leven niet zeker, zei mijn redder. Wie ben je?, riep ik nog. Vaag hoorde ik toen roepen John Bridge... Ik holde hard weg, riep in een breedere straat vlug een taxi aan, die zich haastte om in het cen trum te komen en eerst haalde ik verlicht adem, toen ik goed en wel weer in m'n restaurant was teruggekomen. M'n oom zuchtte en stak een versche sigaar op, terwijl hij genoeglijk groote rookwolken voor zich uit blies, die een grauw gordijn vormden voor mijn prachtig gekleurde lucht... Is dat alles?, vroeg ik wel een beetje ontevreden. Nee neef, het belangrijkste komt nog, dat muis je had een staartje, zooals alle belangrijke ge beurtenissen meerdere gevolgen hebben, ging m'n oom verder. Je moet weten, dat ik langen tijd heb zitten piekeren over dien naam van John Bridge. Ook toen ik weer thuis kwam. De man had m'n leven gered en ik was hem dus veel verschuldigd. Ik bes'oot om bij een volgende bezoek aan Londen hem op te sporen. Doch voordat het zoover kwam, las ik in de krant, dat de politie na veel moeite den beruchten dief en moordenaar John Bridge had te pakken gekregen. Wil je wel ge looven dat ik niet goed wist wat ik daar las! Die man.... en dat was mijn redder Maar per slot van rekening moest ik mij aan dit laatste houden. Ik schreef een brief aan een mijner relaties in Londen en verzocht om nadere inlichtingen. Het antwoord hield in, dat hij wel levenslang zou krijgen, tenzij hij een goeden advocaat kreeg, doch daar hem er een werd toegewezen door de rechtbank, zou de kans op vrijspraak wel heel ge ring zijn. Ik telegrafeerde direct, te willen zorgen, dat de man den besten advocaat uit Londen werd toe gewezen. Dit grapje kostte mij ruim vijf honderd gulden... maar... ja, de man had immers mijn leven gered... Ik volgde het proces in alle Engel- sche bladen, die ik maar te pakken kon krijgen en zoo smaakte ik de voldoening ten slotte te kun nen lezen, dat mijn redder was vrijgesproken... Toen ik voor den tweeden maal weer in Lon den kwam, liep ik 'm onverwachts tegen het lijf, dat was ook meer geluk dan wijsheid, maar het feit was er. Ik hield hem aan, en vroeg of hij mij nog kende. Hij knikte van ja, en zeide, dat hij mij uit de nachtkroeg had gesleept. Precies, zei ik, en weet u wel, dat ik nu ge zorgd heb, dat u bent vrijgesproken Het heeft mij weliswaar meer dan vijf honderd piek gekost, maar... eh... voor wat, hoort wat... Hij keek me aan alsof hij het in Keulen hoorde donderen. Ik heb nooiit gezeten, zei ie toen, hoe kunt U dan gezorgd hebben, dat ik... Maar U is toch John Bridge Wel nee, dat was de man, die dien avond op u schoot, en die U, ware u niet spoedig ontvlucht, absoluut vermoord zou hebben. Mijn naam is Henderson, kappersbediende... En mijn oom zakte terug in zijn stoel en staar de naar de lucht, die nu rood met zacht-violet was overtrokken... Lewis Stone. Hoewel reeds op middelbaren leeftijd heeft Lewis Stone een groot aantal bewonderaarsters, maar hij wil er nooit over spreken, wat zijn aan trekkingskracht voor de vrouwen is. Hij ontvangt een zeer groot aantal brieven, maar interesseert zich weinig voor de brieven, die hij van jonge meisjes ontvangt. Stone heeft in meer films gespeeld, zoowel stil als sprekend, dan eenig anderen acteur in Hollywood en toch beschouwde hij films niet als een romantische roeping. Eenige jaren geleden beweerden menschen, die dachten, dat zij op filmsuccessen een goeden kijk hadden, dat Lewis Stone's loopbaan afge- loopen was, want zeiden zij, hij had den leeftijd van pantoffels en een hoekje bij het vuui bereikt en zijn aantrekkingskracht voor het publiek ver loren. In dien tijd teekende hij een contract met Metro Goldwyn Mayer en had een groot succes als acteur in sprekende films en in iedere film bewijst Stone wederom welk een kundig en veelzijdig acteur hij is. „Weet U", zegt Stone. „jaren geleden toen ik jonger was, had ik veel ambitie en geweldige plannen voor de toekomst. Ik beschouwde het optreden in films als een opwindend spel met een groot doel, dat ik wilde bereiken, maar ik Thans vangen wij op deze pagina aan met ons modepraatje. We beginnen deze rubriek met een Dit costuumpje zou gemaakt kunnen worden van bedrukte wollen mousseline. Dit is een heerlijke dracht, daar deze stof de eigenschap heeft in 't geheel niet te kreuken. Wat staat het niet slordig als we even gezeten hebben en onze japon is dan zoo gekreukt. Zooals men op de teekening kan zien, sluit het lijfje van deze japon schuin over elkander. In het rechter voorpand wordt een knoopsgat gemaakt, waardoor het kraagje heengehaald wordt. De rok heeft op zjj klokkende banen. De mouw heeft boven het idéé van een pofmouwtje en loopt verder nauwsluitend toe. Men heeft voor dit model noodig bij een stof breedte van 80 cM. 5 Meter. Van dit model zijn patronen verkrijgbaar in de maten 42 tot en met 48. Voor de dames, die niet precies weten welke maat zij hebben, volgt hier de opgave: Maat 22bovenwijdte 100heupwijdte 104. „44: 108; 110. 46: 112; 116. „48: 120; 124. De bovenwijdte wordt gemeten onder de armen door over de buste en dan eenigszins los. Heupwijdte wordt gemeten over het dikste gedeelte der heupen. Men kan de lengte, die men wenscht, er even bij opgeven. Ik raad onze lezeressen aan deze mate uit te knippen en te bewaren. Men weet dan precies wat men noodig heeft, als eens een modelletje besteld wordt. Lezeressen, die in het bezit van patronen wenschen te komen, kunnen deze aanvragen bij Patronendienst „Nederland", Holendrecht- straat 25, Amsterdam-Zuid. De kosten bedragen f 0.68 per patroon, welk bedrag in postzegels aan de bestelling kan worden toege voegd. Iedere bestelling moet vergezeld gaan van naam en duidelijk adres, alsmede nummer van het verlangde patroontevens opgave van de maat. Toezending van de patronen geschiedt franco. ben veranderd. Tegenwoordig beschouw ik het als een baantje, dat ik vervul zoo goed als ik kan. „In al die jaren, die ik voor de camera heb doorgebracht, heb ik nooit een rol gespeeld, zooals ik deze wilde spelen. Als men jonger is Lewis Stone vecht men voor dingen, die men wil en dingen die men denkt te willen, maar als men ouder wordt begrijpt men het nuttelooze van met het hoofd tegen een ondoordringbare steenen muur aan te loopen en men geeft het vechten op." Als men opmerkt, dat in de buitenwereld zoo veel gesproken wordt over Stone's terughou- denheid en geslotenheid, glimlacht de man en in zijn blauwe oogen komt een uitdrukking van begrijpen. „Inderdaad heb ik die reputatie van gesloten heid verdiend, omdat ik zooveel vrienden heb buiten de filmwereld en daarom zie ik mijn col lega's minder dan ik wel zou willen. Maar het is niet een gevolg van snobbisme of dat ik denk, dat ik beter ben dan andere menschen, maar als ik 's avonds mijn werk beëindigd heb, dan ga ik terug naar mijn eigen huis, mijn eigen le ven en mijn eigen vrienden. Ik ben overtuigd, dat iedere acteur een soort eigen leven moet hebben. Persoonlijk houd ik er niet van den ge- lieelen tijd over „zaken" te spreken en als men dit beschouwt als een uiting van afzijdigheid, moet ik toegeven, dat ik mij daaraan schuldig maak". Lewis Stone brengt zijn vrijen tijd met lezen door aan boord van zijn jacht. Een tochtje zon der bepaald doel doet hem het beste de zorgen en vermoeienissen van Hollywood vergeten. WINNEN or VERLIEZEN AlTUO Kampeeren! Koos, Willem en ik zijn met va- cantie. Wij zijn met de tent op stap naar Zuid-Liraburg. In de nabijheid van Venlo hebben wij een ontzettend avontuur beleefd. Een verschrikkelijk onweer nood zaakte ons midden in den nacht onze tent te verlaten en een onder komen te zoeken in een boeren woning. Na veel teleurstelling en in een zeer wanhopige stemming werden we eindelijk binnen gelaten in het huis van een postbode. Het waren zeer hartelijke menschen, die ons gastvrij ontvingen. Nadat we ons bij het fornuis hadden gedroogd en een kop koffie met eenige beschuiten hadden ge nuttigd, kregen we een paar dekens, waarmede wij ons in het stroo boven het varkenshok nestelden. Niettegenstaande de ongewone plaats, hebben we daar uitstekend geslapen We hebben 's morgens van onze gastvrouw fijne spekpannekoeken gehad, 's Jonge, wat heb ben we gesmuld De hartelijke menschen lie ten ons niet eerder vertrekken, of we moesten een heelen stapel boterhammen voor onderweg medenemen. Toen we weer bij onze tent kwamen, bleek het, dat er geen regen was doorgegaan Nu konden we er in het vervolg ook voldoen de op vertrouwen. Wanneer ons tentje zoo'n geweldigen-plasregen als van nacht was geval len, niet doorliet, kon er nog heel wat gebeuren voordat we nat zouden worden We braken vlug alles af en besloten dien dag door te rijden naar Roermond. Nadat we het tentje weer netjes hadden opgevouwen, pakten we de bagage op onze fietsen. We hoorden een torenklok juist negen uur slaan, toen we weer op onze rijwielen sprongen. Tegen den avond hoopten we Roermond te bereiken. Het was een wonder mooie dag. De regen van dien nacht had de natuur als het ware ge heel vernieuwd. Wat rook alles frisch Het was eenig weer om te fietsen. De zon scheen helder en geen wolkje was er te zien, die haar dit zou kunnen beletten. Toen we een uur gereden hadden, stelde ik voor een oogenblikje te rusten. „We hebben immers al den tijd", meende ik. De fiets van Wim scheen het met me eens te zijn, want een hevige knal noodzaakte den berijder direct af te stappen. „Laten we nu maar even verder wandelen," zei ik, met een minuut of tien loopen hebben we het dorpje daarginds bereikt en kunnen we de band even laten maken". We hadden het dorpje spoedig bereikt, waar we Wim's fiets aan een rijwielhersteller toever trouwden, terwijl we zelf op de markt in een klein café'tje een kopje koffie gingen drinken. „En is de reis nog ver, jongeheeren hoor den wij vragen, toen we goed en wel zaten. We werden aangesproken door een nog jongen man met een vriendelijk gul gezicht. Hij had een platte pet op, welke dadelijk verried, dat hij chauffeur van beroep was. „We wilden vandaag naar Roermond," ant woordde ik. (Wordt vervolgd.}

Wieringer courant | 1933 | | pagina 6