3 SPAART BIJ DE BOERENLEENBANK „WIERINGERMEER." PUROL ER OP! bied en over diens zedelijk gedrag. Het eerste liecft indertijd reeds aan leiding gegeven tot een justitioneel on derzoek en dit is thans zoo ver gevor derd, dat de burgemeester Donderdag 21 November a.s. voor de rechtbank hier zal terecht staan wegens smaad jegens den heer Kuyn, voormalig pen ningmeester van de wijkverpleging. Het tweede heeft reeds gevolgen g^- had. In een bestuursvergadering van cle wijkverpleging werd de vvijkverplecg- ster met meerderheid van stemmen uit haa. lunctie ontslagen op grond van door den voorzitter, hurgemeestei C de Groot, naar voren gebrachte be schuldigingen. De ontstemming der bevolking werd door dit gebeurde zoo groot, dat in de algemeene ledenverga dering van hel Witte Kruis te Gratt de bestuursleden uit Groot-Schermer mei worden herkozen, waarvan wij voor eenige weken melding ^naakten. Jn zelfde ve.gadering werd het bestuurs besluit van den heer C. de Groot C s. vernietigd verklaard en met algemeene stemmen besloten, de wijkzuster handhaven. De wïevel in de gemeente bleef ech ter voortduren en dezer clagen heeft een viei tal raadsleden, waaronder een Wethouder, een verzoek tot den Com missaris der Koningin in Noord-Hol land gericht, om maatregelen te ne men, die tot ontslag van den burge meester zouden kunnen leiden. Ook verschillende organisaties wendden zich met klachten over den burgc- pieester tot den Comm. der Koningin en dat alles had tot gevolg, dat deze 'n oproep aan de betreffende burgers toe zond, om ten gemeentehuize te Groot- Schermer te verschijnen, waar hij de klagers in de gelegenheid zou stellen, hun grieven mondeling toe te lichten. Aan deze uitnoodiging was door zeer velen gevolg gegeven. Verschillende deputaties waren verschenen, waaron der liet bestuur der wijkverpleging en de raadsleden. Er waren echter ook burgers opgekomen, w.o. wethouder Smit, die zich op het standpunt stel den, dat de actie tegen den burgemees ter een storm in een glas water moest worden genoemd. Een scherp adres ingediend. Het raadslid M. v.d. Laan overlegde den Commissaris een adres, geteekend door 245 van de 270 gezinshoofden in de gemeente. Dit adres is van den vol genden inhoud „De ondergeteckenden, allen hoof den van gezinnen, woonachtig in de gemeente Noord- en Zuidschermer, wenden zich door deze eerbiedig tot Uwen Excellentie met het beleefde, doch. dringend verzoek, maatregelen te nemen, die zullen leiden tot ontslag van den burgemeester dezer gemeente, C. de Groot. Dit verzoek berust niet alleen op de misdrijven, waarvan de burgemeester op dit oogenblik wordt verdacht, doch is mede voor een groot deel het gevolg van de schandelijke levenswijze van dezen heer, waardoor in den loop der jaren do gemeente reeds meermalen in beroering is gebracht. Het vertrouwen in dezen mensch heeft bij ons geheel afgedaan, zoodat hij in onze oogen is gedaald tot de slechtste persoon, die de gemeente huisvest. Verdacht van meerdere vermogens delicten en gezien de zedelijke afwij kingen, welke met elke beschrijving spotten, hebben ons tot dit ernstige verzoek geleid. Hopende, dat Uwe Excellentie dit verzoek wel in ernstige overweging zou willen nemen en mede onder voor waarde, dat een deputatie onzerzijds genegen is, bovenstaande beschuldi ging toe te lichten, hopen wij, dat wij niet langer zullen worden beleedigd door de wetenschap, dat een dergelijk iemand als burgemeester de Groot aan het hoofd onzer gemeente staat. Ook wij, als wij ons schuldig maken aan dergelijke feiten, worden -- zeer terecht gestraft, zoodat wij hopen, wij in deze niet teleurgesteld zullen worden en dat wij eerbied voor het ge zag kunnen blijven hebben". Het verhoor van de verschillende de putaties dat reeds direct een aanvang nam, duurt nog voort. Nadere bijzonderheden. Tijdens het verhoor door den Com missaris kwam de echtgenoote van een huisvriend van burgemeester de Groot verklaren, dat zij reeds van de ver houding tusschen den burgemeester en de wijkverpleegster afwist, toen de ze laatste bij den burgemeester in woonde. Deze getuige werd gediskwalifiserd door de wijkverpleegster, die mede deelde, dat zij deze huisvriendin zelve in de armen van den burgemeester had gevonden en dat een kind van deze huisvriendin een kind van den burge meester is. Andere getuigen verklaarden, dat op liet gedrag van de wijkverpleegster niets viel aan te merken en dat ook zij wisten van een verhouding van den burgemeester en de huisvriendin. EEN NIEUWE ARRESTATIE TE BARSINGERHORN. In verband met de te Barsingerhorn tegen den burgemeester gepleegde geweldadigheden door eenige werkloozen, is de politie thans nog tot arrestatie van den arbeider R. over gegaan, zoodat thans reeds 4 personen in ar- -rest zijn. R. is ter beschikking van de Justitie te Alk maar gesteld. De Rijksveldwachter Kamp uit Hoogwoud is in verband met de plaats gehad hebbende werkloozenrelletjes ter versterking van de plaatselijke politie aldaar gedetacheerd. VIER JONGELUI MET EEN AUTO OP STAP. •Vier zeventienjarige jongens te Hilversum kwamen eenige dagen geleden 's avonds niet thuis om te eten. Aanvankelijk gaf dit geen reden tot ongerustheid, daar de jongelui wel meer bij elkander bleven eten. Toen de Jongens ook den volgenden dag niet boven water kwamen, hebben de respec tievelijke ouders bij elkaar geïnformeerd en toen bleek dat de vier vrienden verdwenen waren De politie werd In het geval gemoeid en spoedig werd vastgesteld dat een garage houder ln de stad den vorigen avond om ze ven uur aan vier jongens een auto had ver- huurd. De politie, die eigenlijk te laat was gewaar schuwd begon onmiddellijk met het onder zoek en stelde zich in verbinding met de over zetponten van de groote rivieren. Uit Culem- borg kwam het bericht, dat een auto met 4 jongens was gepasseerd. Ook kwam men te weten dat één der jongens onlangs aan een kennis had gevraagd of men zonder pas de grenzen kon passeeren. Eén der vaders toog met een rechercheur naar Brussel. Men had namelijk bericht ont vangen, dat in een plaatsje dicht bij de Fran sche grens een auto met 4 jongens was aan gehouden. De vader en dj1 rechercheur heb ben zich daarheen begeven zoodat aan hel avontuur van de jongelui een eind is geko- men. welke ingrijpende veranderingen in klasse-indeelingen daarvan het gevolg waren. Bij liet personeel is de vaste wil, dat de resultaten er niet onder mogen lijden. Dat vraagt natuurlijk meer inspanning van de onderwijzers essen'! en van de leerlingen. De be zwaren zijn vele vooral een combina tie van de eerste met een andere k'.ns is ongcwenscht. Terloops deed spr. een greep uit de moeilijkheden waarvoor het kind hij de verschillende vakken komi te staan en vertelde hie getracht wordt deze moeilijkheden te overwin nen. Voor de pauze weijA^lc heer C.. Wuis Jr. als lid van de ouaercommissb be noemd in de vacature Wissekerke. De heer Wissckerkc die ontslag nam, om dat hij geen kind meer op school iieeft, werd bedankt voor ft-igeen hij in het belang van het onderwijs heeft gedaan. De besprekingen 11a do pauze waren gewjjd pan het a s. St. Nicolaasfeest. Zoo de financiën het mogelijk maken izal het feest op de gewone wij zo ge- Ypor den ONS WIER1NGERMEERHOEKJE. vierd \yorden. De Siut is ypov den 4on tif gTREEK l)e aanvoer van bloem ^December uitgenoodigd en zal in de DE STREEK. De aanvoel i)age. zaal van den heer Slikker worden ont- vangen kool is hier nog geweldig groot, lijks passeeren ongeveer 300 schuiten de veiling, zoodat agnvoerpp van 150.000 stuks per dag geen zeldzaam heid zijn. Gelukkig zijn de prijzen iets ver beterd. Gemiddeld maakt men f 0 a I' 10 per 100 stuks op de meeste da gen loopen de moois! 0 partijen er nog wel enkele guldens bovenuit. LANGENDiJK. De voorraad wi.iter- kool zal dit seizoen aanmerkelijk klei ner zijn dan vorige jaicn. Men schat het -mindere op 1-3 van den voorraad van den aanvang van de vorige cam pagne. Na de rondvraag, waarhij ds. Vorst man liet gesprek bracht op „het keuve len", (de jeugd moet eens wat meer werk maken van hun „lichtjes") sloot de heer Brugman de vergadering. Uitvoering Zaal Borst Breezand. Voor een goed gevulde zaal heeft de tooneelvereen. „Excelsior" wederom veel bijgedragen om de uitvoering ten bate „Herwonnen Levenskracht" tot een succesvolle avond te doen slagen. Bij Apoth. en Drogisten INGEZONDEN STUKKEN. GEMEENTE WIERINGEN. De verkiezingen van het Hoogheemraadschap Noord - Hollandsch Noorderkwartier. In een spreekbeurt welke ik Vrijdag 10 Nov. te Den Helder mocht houden voor het Ver bond van Nationaal Herstel, wees ik o.a. op het schromelijk bederf van de partij politiek in ons land. En als voorbeeld van baantjes jager^' haalde ik aan de verkiezing van het hoogheemraadschap, er op wijzende, hoe ge raffineerd de verdeeling plaats heeft gehad en op het gevaar dat de belangen der inge landen geofferd werden. Ik hoop, dat Woensdag ieder die begrijpt, dat het eindelijk tijd wordt werkelijk belan gen voor gaan, de candidaten zullen stemmen van de Algemeene Kiesvereeniging. De stemgerechtigde B. J. GELDER. Amsterdam, Pr. H. Kade 15. EVENREDIGE VRACIITVERDEELING. Een kaart der Bevrachtingsdistricten. Naar ons wordt medegedeeld, zal binnen kort door het Onderwijsfonds voor de Scheep vaart te Amsterdam worden uitgegeven een Kaart van de Bevrachtingsdistricten in Ne derland. Deze in kleuren uitgevoerde kaart is verzorgd door den heer S. de Hoo, secretaris van den Raad van Beroep van Bevrachtings zaken en is gedrukt door den Typografischen Dienst te 's-Gravenhage, die hiervoor zijn welwillende medewerking heeft verleend. Bij de kaart is een register van alle Gemeen ten met opgave tot welk Bevrachtingsdistric ten zij behooren. De kaart zal in het belang van de Scheep vaart tegen kostprijs (35 ct. per exemplaar) worden beschikbaar gesteld en kan worden besteld bij het Onderwijsfonds voor de Scheep vaart, Binnenkant 22, te Amsterdam C. OVER ONZE .DAMES- en KINDERPAGINA. Sedert 'n viertal weken hebben wij des Vrijdags bij wijze van proef een pa gina met rubrieken voor dames en kin deren geplaatst. Echter de redactie van deze rubriek was niet zooals wij dat eigenlijk wensch ten, omdat wij een samenstelling wil len, die in alle opzichten voor „elk wat wils" biedt en van de eerste tot de laatste kolom opbouwend is. Na eenige proeven dan hebben we nu een beslissing genomon, dat des Vrijdags week om week een dames- en een kinderpagina zal verschijnen. We hebben dan 't voordeel, dat we niet zoo beknopt behoeven te zijn, doch ruim en royaal een pagina samen stellen, waar men wat aan heeft, waar in vele voorlichtingen worden gege ven, die in 't dagelijksch leven te pas komen. Vooral de dames raden we aan bewaar deze pagina's want juist door de verschillende raadgevingen hebben ze blijvende waarde. De eerste damesrubrieken hebl U Vrijdag op de laatste pagina van het tweede blad kunnen vinden. a.s. Vrijdag een boeiende kinder pagina met verhaal, raadselrubrieken, enz. enz. Zoo gaat het dan week om week. We hopen, dat onze lezeressen en kleine lezers veel genot van deze pagina's zul len hebben. De Redactie. GEMEENTE ANNA PAULOWNA. Ouderavond school I. De voorzitter der ouderconunissic, den heer K. Brug man, wees in z'n openingswoord op de vermindering van het aantal leer krachten van 5 op 4, waarbij hij de hoop uitsprak, dat daarom niet liet gevolg zou zijn dat het peil van het on derwijs zou dalen. De lieer 't Hart zet daarop uiteen Uit het oog, doch niet uit bet hart. Een historische dag. Onze burgemeester, de EdelAchtb. Heer Kolff heefl een brief van Ex- Kroonprins Wilhelm van Duitschland ontvangen, waarin hij onder meer schrijft, dat het 11 November 10 jaar geleden was, dat hij Wieringen ver liet en naar zijn geliefd vaderland te rugkeerde. In hartelijken toon schrijft hij. dan verder, dat hij daarbij denkt aan de velen, die hem in die jaren in de een zaamheid tot vrienden geworden zijn en hem liet verblijf op Wieringen licht maakten. Hij dankt de burgemeester en de vele Wieringer vrienden voor die trouwe vriendschap en hoopt in het eind dezer maand nog eens een dagje te Wieringen te kunnen door brengen. Drankwet. Aa.i M. tic Haan is inge volge de Drankwet een verlof A. ver leend voor het nieuwe bioscuopge houw in de Hoofdstraat alhier, terwijl aan D. Lont overscfn-ijving van zijn vergunning op S. Katin Pzn. is loege- staan. Hinderwet. Ingevolge de Hinderwet is aan de N.V. A. P. C. te Den Haag vergunning verleend lot het plaatsen van een electrischc benzinepomp-in stallatie hij garage Vaitman aan den Koogerwcg le lfippoiytushoef. Bouwvergunningen. Burgemeester en W'ethouders van Wieringen hebben vergunning verleend aan Gebr. Boer sen tot het houwen van 3 dubbele woon huizen aan den Mekkenstuinweg aan P. Jongkind tot het bouwen van een woonhuis aan den Koningsweg aan J. Moes tot het oprichten van een woon keet te Westerklief aan S. de Haan Jzn. tot het houwen van een bergplaa's aan den Gemeenelandsweg. Aan D. Dovcs Dzn. is vergunning verleend lot het verplaatsen en tevens vergroolen van zijn garage aan den Koogerweg. Mond- en Klauwzeer. Na een korte periode van stilstand en afneming dei- ziekte zijn thans weer 13 nieuwe ge vallen van besmetting geconstateerd, n.1. onder het vee van de Heeren P. Kuut Pzn., C. Lont Jz., D. Blaauboer, P. Smid, C. W iegman, P. Mulder, P. Kistemaker, M. Bakker, D. Post, M. Lont Pz., J. Tijsen en C. S. Koom. Inlijving dienstplichtigen. Onder staande dienstplichtigen van de lich ting 1934, allen uit de gemeente Wie ringen zullen op de achter ieders naam vermelden plaats en datum wol' den ingelijfd. D. Eijkelboom, op 2 Januari bij het 3e Half Regt. van het 2e Regt. Huza ren (Den Haag) te Haarlem B. J. Sins, te Utrecht op 19 Februari 1934 hij het Regt. Genietroepen aldaar J. Hooiveld, te Haarlem op 19 Febru ari a.s. bij het ,21e R.I. aldaar J. Brou wer, J. Bais, J. Iedema op 26 Febru ari te Den Helder bij de Zeemacht al daar A. H. Hoekstra te 's-Hertogen- bosch op 19 Maart a.s. bij het Regiment Wielrijders aldaar SPORT. SUCCES-NIEUWS. Zondag speelde Succes I haar 8e en laatste competitiewedstrijd van de eerste helft en heeft dus met alle clubs uit haar afdeeling kennis gemaakt. D.T.S. van Oudkarspel was deze keer als gast op het Succesterrein, doch was Zondagmiddag niet in staat om het tegen de Successers te bolwer ken. Zij waren zelfs niet in staat één tegen- punt te maken en werden met een 5—0 ne derlaag naar Oudkarspel gezonden, wat een geduchte tegenvaller was. Om half drie laat scheidsrechter Koorstra beginnen en brengt Succes de bal aan het rollen. Al direct zit Succes voor het D.-doel en wordt een corner genomen, doch loopt op niets uit. Even hierna kopt Ran een pracht bal, terwijl de D.-doehnan was uitgeloopen in de richting van het D.-doel doch een D.-spe- ler kopt evenmooi weer terug zoodat D. aan een zeker gevaar ontsnapt. Direct hierop ONTSPANNINGSAVONDEN. Middenmeer. Op Vrijdagavond 10 November jl. is de tweede lezing der serie ontwikkelings- avonden gehouden in het gymnastieklocaal te Middenmeer. Spreker was ir. Prumrael over het onderwerp „Hoe en waar wordt rubber geproduceerd en wat doen wij er me de Oobj.d^ze avond waren er weder een negentig lb.1 'aanwezigen, een mooie opkomst! Daar wij op deze lezing nog nader terugko men, wanneer deze te Slootdorp gehouden is, volstaan wij er mede te vernielden dat de zoo bevoegde spreker op 'boeiende wijze zijn inlei ding hield en daarna een grooo aantal mooie lantaarnplaatjes vertoonde. Na de pauze werd van de gelegenheid tot vragen stellen druk. gebruik gemaakt, waarbij vele interessante onderwerpen als arbeids verhoudingen in Indië, verhouding „blank en bruin", plantage-leven en andere tropische toestanden uitvoerig werden besproken. Om half elf werd de bijeenkomst gesloten, zoodat men voldaan over het genotene huiswaarts keerde. .Slootdorp. Op Woensdag 15 November a.s. wordt door ir. Prummel een lezing gehouden over het onderwerp „Hoe en waar wordt de rubber geproduceerd en y,'at doen wij er me de Om precies acht uur wordt begonnen. Plaats van samenkomst is het gymnastieklo caal. KOMT ALLEN MidUenmeer. Lezing Muntinga. De wegens ziekte voor een week uitge stelde „lezing Muntinga" over Sovjet- Rusland zal thans worden gehouden op heden Dinsdagavond 8 uur in Hotel Smit alhier. Posterijen. De voor Slootdorp gel dende Kantooruren en besteldienst zijn eveneens voor ons dorp gelijkluidend. Middenmeer. Inwijding 2e Kerkge bouw der Ger. Kerken. Door de Depu- taten der Geref. Zuiderzee Evangeli satie is besloten in combinatie met do Kerkeraad van Slootdorp, a.s. Maandag 20 Nov. 's-avonds 7 uur het nieuwe Geref. Kerkgebouw alhier plechtig in te wijden. In den loop der maand De cember of begin Januari denkt men een nieuwe Kerkeraad te benoemen. Muizenplaag. De in den polder uitgezaaide tarwe vertoont over de ge heele lijn een zeer goede stand. Jam jner echter, dat sommige kavels hin derlijk worden bewerkt door knaag- lustige muizen, waardoor de teere plan tjes zeer sterk worden benadeeld. iNaast de uitgeloofde vangpremie op de ratten, was een soortgelijke voor „muisbaas" met zijn groote en aanwas sende familie wellicht gewenscht. Vrijzinnige Jongeren Vereen. „Al- bert Schweitzer". In verband met de winteravondlezingen zullen de bijeen komsten op Donderdagavond worden gehouden te beginnen 16 Nov. 'savonds Half acht in de consistoriekamer ach ter de Ned. Ilerv. Kerk Slootdorp SLOOTDORP. Daden van geweld. Op een der in aanbouw zijnde boerde rijen in uitvoering hij den aannemer Ba'enburg, liecischt onder de grond werkers oneenigheid over de loonsuil- keering. Een der ploegarbeiders fun geerde als onderaannemer der grond werkers. Daar de behaalde loonuitkomsten niet naar bevrediging waren, gingen de anderen vragen aan de „groote baas" hoe het kon, dat er zoo weinig werd verdiend. Deze verklaarde, dat. net loon per Kubieke Meter 5 cent lioo- ger was, dan de „onderaannemer" had uitbetaald. Hierover ontstond een woorden :wis-* selir-g, dje zich ontaarde in hevige en rake klappen, waardoor, naar ons werd. verteld een zekere S. zoodanig werd toegetakeld, dat hij later aan den weg weid aangetroffen door Mej. v. D., welke oogenblikkelijk Dr. Iloogka- mer's hulp inriep. Deze constateerde breuken van eenige ribben, alsmede van een arm en achtte overbrenging naar het ziekenhuis noodzakelijk. Op vallend was het, dat de andere aanwe zigen, weike buiten het geval stonden, deze kloppartij niet hebben belet. De politie heeft een en ander in streng onderzoek. Muzikale marsch door Middenmeer. Een geweldige onvcrwachtsche sensa tie kwam er heden (Maandagavond) in ons dorp. Wat toch was het geval De h.h. muzikanten bezorgden ons een ge heel onverwachts concert, dat werd ge geven op diverse punten in geheel ons dorp. En er kan worden gezegd met succes. Ons „Wieringerjmeer's fan fare" heeft getoond de muziekliefheb bers niet alleen buiten te kunnen lok ken, doch dc nummers werden goed ge speeld en vol waardeering aangehoord Het doel van deze avond was dona teurs te winnen en men mag afleiden uit de goede belangstelling, dat het doel dun ook volkomen werd bereikt. Moge het dan ook inderdaad blijken, dat wanneer in den loop dezer of eerst volgende week aan de deur voor Uw lidmaatschap wordt gevraagd, dat niemand zich zal onttreken, doch zijn steun geve aan dit jonge en moedige corps. De heer Mr. A. F. Kamp, be schermheer van het corps, toonde door zijn aanwezigheid ook ten volle mee te leven met ons fanfare. Ook te Sloot dorp zal een gelijke verrassing worden bezorgd. St. Maarten" Onze dorpen stonden j.1. Zaterdagavond geheel in het tee- ken van „Sint Maarten". Vele kinde ren hadden lajnpion meegevoerd op straat, en gingen alzoo zingend zich voorstellen aan de bewoners, om de zwakste plek der goedhartigheid der huismoeders te bewerken om hun' mee gevoerd korfje gevuld te krijgen. Hoe wel aanvankelijk het geven goed van stapel ging, was de „vraag" zoo groot dat men op den laten avond veel geslo ten deuren vond en de kleinen in fi guurlijken zin hun neus stootten. Politie: Verloren een fietstasch in houd een hos sleutels, rijwielplaatje en twee reserve-lampjes. Gevonden: een winterjas, een da meshorloge en een paar wollen hand schoenen. Inl. Politie Slootdorp. 10 maakt-. D.T.S. werkt hard doch brengt er, behoudens enkele aanvallen weinig van terecht. Succes rent weer eens met de bal op' het D.-doel af, de S.-rechtsbuiten Kuiper zet mooi voor en Albert zorgt op keurige wijze voor de rest 20. Succes heeft er zin en niet voor het D.-doel vandaan te krijgen. Uit een corner welke door Jp. Smit heel goed werd voorgzet verdwijnt de bal van de schoen van een D.-speler in eigen doel, zoodat Succes goedkoop aan haar 3e goal komt. Nu krijgt D.T.S. nog een kans doordat een der S.-backs een D.-speler wat al te hardhandig bewerkt waardoor D. een vrije trapt krijgt, doch wordt net tegen de bovenlat geschoten en is deze kans verkeken. Kort hierop is het rust. In de tweede helft is het eerste half uur niet veel bijzonders gebeurd. De D.-verdedi- ging had het hard te verantwoorden doch hield hardnekkig vol. Succes zat steeds voor haar doel doch doelpunten bleven uit. D. leg de alles op verdediging aan. Eindelijk weet Jp. Smit de D.-keeper toch te verschalken en moet hij voor de 4e maal visschen 40. On middellijk hierop is Succes weer geducht in actie en kopt Grootemaat mooi in doch de bal komt tegen de paal en raakt eenige me ters het veld weer in, doch de toeloopende Jp. Smit zorgt voor no 5. Nu wordt 't D. toch al te bar en zet alle zeilen bij en maakt 't de Succes-verdediging nog vrij lastig, doch wil niet gelukken een tegenpunt te maken. Kort hierop fluit scheidsrechter voor het laatst en heeft Succes weer een dikke over winning in de wacht gesleept. Succes 2 speelde een uitwedstrijd tegen HR.C. 3 een uitwedstrijd en wist met 10 te winnen. Succes 4 was naar de Held. Boys en kwam maar eventjes met een 10—0 overwinning naar huis. Succes a speelde tegen Held. Boys a en won eveneens met 3—1. Succes b speelde thuis tegen H.R.C. f en verloor met 32. K.N.V.B.-BEKER. Zondag zal wederom een aanvang worden gemaakt met de K.N.V.B.- beker-wedstrijden en zal Succes I moeten uit komen tegen de 3e kl. K.N.V.B. Assendelft I. Liefhebbers die de club willen vergezellen wor den verzocht zich vroegtijdig hiervoor op te geven en niet te wachten tot de laatste oogen- blikken. Dit met het oog op het regelen van de bussen enz. De kosten zuilen bedragen f 1.- retour. Opgave kan geschieden bij den heer Nieuwbuurt, H.-hoef. Zitting Dinsdags van 7 tot 8 1/2 uur. Kleinste inlage één gulden. Getrouwd Frans Alting, oud 23 jaar, ar beider, wonende te Anna Paulowna en Elisa- beth Johanna Raatgers, oud 20 jaar, zonder beroep, wonende alhier. Overleden Pieter Kneijnsberg, oud 82 jaar, weduwnaar van Trijntje Houdewind, eerder van Lena Visser. OUDESLUIS. Om het Sinterklaas.' feest te doen slagen, zullen door jongo dames wedero,m lijsten worden aange boden. 'tls te hopen, dat als steeds, ve len den Kindervriend zullen helpen om allen te kunnen verrassen. De Goede Sint zal waarschijnlijk in de Nieuwe Zaal van den Heer Buis man zijn opwachting maken in gezel schap van Zwarten Piet. Schagerbruig. Door B. en W. onzer gemeente is toestemjning verleend tot het houden van eene verloting, aan de gymnastiekvereeniging „Zijper Sportclub" te Burgerbrug, zoomede aan de Ned. Ilerv. Vereeniging „De Breikrans" te 't Zand, welke voor dc kinderen van de Zondagsschool al daar een Kerstfeest organiseert. Schagerbrug. In de Maandag alhier gehouden vergadering der Ned. Ilerv. Gemeente zijn tot Notabelen benoemd de heeren W. Eriks te 't Zand (aitr.) en den heer Jb. de Goede te Oudesluis. MARKTBERICHTEN. GEMEENTE ZIJPE. BURGERLIJKE STAND. Gemeente ZIJPE van 39 November 1933. Geboren Geene. Ondertrouwd Siegfried van der Wal, oud wordt weer een corn op D.-doel genomen en 20 jaar, broodbakker te Winkel en Grietje thans is het Grootemaat welke voor Succes Dekker, oud 19 jaar, zonder beroep, alhier. DE GRAANMARKT. Alkmaar, 10 Nov. 1933. Op de heden gehou den Graanmarkt waren in totaal 580 H.L.'s aangevoerd, als 6 H.L. voertarwe f 4 a 4.25 128 H.L. gerst chev. f 4.50 a 4.75 244 H.L. ha ver f 5.75 a 6.75 81 H.L. boonen, w.o. paar- deboonen f 5 bruine Boonen f 10 a 12 ci- troenboonen f 13 a 14 duivenboonen f 8.50 a 9.50 witte boonen f 15 a 20.50 16 H.L. geel mosterdzaad f 13 22 H.L. karwijzaad f 10 a 30.50 18 H.L. blauwmaanzaad f 19.75 a 20.50 tuinboonen f 7.25 65 H.L. erwten, w.o. groene erwten (kleine) f 9.85 a 15 groe ne erwten (groote) f 13 a 18 grauwe erwten f 15 a 22 en vale erwten f 12 a 22 alles per 100 K.G. Handel goed. Als Uw Handen ruw zijn of gesprongen en Uw Lippen schraal en pijnlijk maar vooral ook bij brand- en snijwonden, ontvellingen en allerlei huidverwondingen Het verzacht en geneest.

Wieringer courant | 1933 | | pagina 2