Iloor Sint Nicolaas f s usekmci Enorme msclreiMeiil, PU ROL D. MINNES, ons wieringermeerhoekje. ontvangen een ruime sorteering De nieuwste modellen PENDULES. Prijzen vanaf f 5.95, onder garantie. Beleefd aanbevelend, H.-hoef, WIERINGEN. genoemd verslag niets had uit te staan met de vergadering te 't Zand en hij er de verslaggever over had gesproken, welke zich er ook over had verwon derd, dat men maar enkele regels over bedoelde vergadering had opgenomen. Dit is dus de reden dat wij voor deze vergadering de „Zijper Crt.." hebben uitgenoodigd. Hierna werden door den secretaris den heer P. Klok te Burgerbrug, de no tulen van de vorige alge,meene verga dering gelezen. De voorzitter bracht een woord van dank aan den secretaris, voor de zeer uitgebreide en nauwkeurig weergeven der notulen. De heer Klok merkte op dat dien dank niet hem, maar de afgetreden secretaris, den heer Lindenberg toe kwam, welke deze notulen nog heeft gemaakt. Hierna komt in bespreking de hef fing van 10 cent per onderzocht rund, ten bate van het Hoofdbestuur. De voorzitter had liever gezien, dat men de vergoeding voor de veeartsen lager had gesteld. Volgens spr. hebben deze aan de t.b.c.-bestrijding een mooie bron van bij-inkomsten, en daarom had spr. liever gezien dat zij hun ta rieven wat gingen verlagen. Volgens het jaarverslag hebben de gezamelijke veeartsen in Noord-Holland een ver goeding genoten van f 39000.--, wat toch een flink bedrag genoemd mag worden. Na langdurige besprekingen, waar bij nog al eens van het te behandelen onderwerp werd afgedwaald, stelt de voorzitter namens het bestuur, voor dat de heffing van tien cent voor elk onderzocht stuk rundvee door de le den wordt betaald. De heer Appelman vraagt of dit niet uit de kas der afdeeling betaald kan worden. De Penningmeester zegt dat de in komsten en uitgaven elkaar niet veel verschillen en als deze betaling uit de kas zou worden gedaan, zou deze spoe dig leeg zijn. Ook wordt er door den voorzitter de aandacht op gevestigd dat de afdeelingskas niet te veel verzwakt mag worden, wil men de bepaling hand haven om een extra uitkeering aan de leden te doen, als dit bij onderzoek noodzakelijk blijkt. De heer Appelman vraagt naar uit keering van een graskalf, wanneer dit een t.b.c. lijder is. De voorzitter .antwoordt, dat naar zijn mecning een uitkeering zal plaats hebben, als men maar zorg draagt dat de hoofdinspecteur er van in kennis1 wordt gesteld, aan wien in deze steeds de beslissing is, in enkele gevallen via den rijks-veearts. Een circulaire betreffende verschil lende wijzigingen en bepalingen, ont vangen van het hoofdbestuur en door den voorzitter voorgelezen, zal aan de leden persoonlijk worden toegezonden. De voorzitter wijst er op dat nieuwe leden zich vóór 1 Januari dienen aan te geven. Een opwekking hierop betrek king hebbende, zal per advertentie ge schieden. Hierna deed de penningmeester, de heer P. Klok, rekening en verantwoor ding over het afgeloopen boekjaar. De rekening luidt als volgt Ontvangsten Saldo o. r. f 76.23 Boerenleenbank - 307.86 Rente - 6.26 Contributie - 28.03 Subsidie onderzoek - 909.15 afslachtingen - 150. f 1477.53 Uitgaven Subsidie afslachtingen f 150.— Extra uitkeering f 21. Kosten van onderzoek f 861.30 Reiskosten en vergaderingen - 8.40 Drukloonen en porto's - 2J-87 Salaris Secr.-Penningm. - 25. Boerenleenbank - 314.12 Kassaldo - 75.84 f 1477.53 De verschillende bescheiden werden nagezien door de heeren Rademaker en Konijn, die alles in volmaakte orde bevonden en tot goedkeuring dezer rekening adviseerden, hetgeen ,met alge meene stemmen geschiedde. De penningmeester, de heer P. Klok ontving een woord van dank voor zijn goed beheer, wat nu toch wel op zijn plaats is, zegt de voorz., daar dit toch niet door zijn voorganger in orde is gemaakt. Vervolgens brengt de heer Klok liet jaarverslag uit, waaruit blijkt, dat het ledenaantal thans 33 bedraagt, met in totaal 1045 runderen. Deze 1045 runde ren zijn in het afgeloopen jaar allen onderzocht, waarvan er 305 reageerden waaronder 3 open lijders. Bij één open lijder is uit de kas der afdeeling f 21.- uitgtkeerd. Het gemiddelde reaciie- cijfer was 29.1 pCt., (vorig jaar was clit 27.5 pCt.) Van boven 2 jaar werden 778 runderen onderzocht, met een reactie- cijfer van 33 pCt., van beneden 2 jaar werden onderzocht 26? runderen, met een reactie-cijfer van 13.8 pCt. Hieruit blijkt dat het reactiecijfer lager is dan het vorige jaar. De uitkeering van Rijk en Provincie wordt teruggebracht van f 95.— op f 85.— per rund. Het vorige jaar had de vereeniging 2 en nu 4 t.b.c. vrije stallen, wat een gunstig teelten mag worden genoemd. De voorzitter dankt de secretaris voor het uitgebreide jaarverslag en wijst op het gunstig reactie cijfer, voor al onder het jongvee. Verder zegt spr. dat hem een stal vee bekend is te Wie- ringerwaard, welke misschien wei 60 pCt. reactie-dieren nad en nu, door het werken der vereeniging een geheel t.b.c.-vrije stal heeft, wat zeker een mooi resultaat genoemd mag worden. Vervolgens bracht de heer Konijn, als afgevaardigde verslag uit van de te Alkmaar gehouden algemeens verga dering, waarvoor hij een woord van dank mocht ontvangen. Volgde bestuursverkiezing. Perio diek moest aftreden de heer W. .Tim- min, welke bij acclamatie werd herbe noemd. De heer Jimmink nee,mt on der dankzegging de herbenoeming aan. Na een drietal stemmingen wordt na lotingen tusschen de heeren Rade maker en Konijn, eerstgenoemde ge kozen, welke de benoeming aanneemt. Het salaris van den secretaris werd vastgesteld als vorig jaar, n.1. f 25.— De rondvraag leverde niets op, waar na de secretaris zijn dank bracht aan de leden voor de aangename en zake lijke besprekingen en de pers voor ha re tegenwoordigheid, waarna sluiting volgde. karweitjes aan een en dezelfde timmer man zijn opgedragen, (dit is inderdaad zoo) en ik liever geen namen wenschte te noemen. Na repliek van den voorzitter heb ik den naam Poel genoemd. Geachte Heer Poel, ik raad U aan, dat wanneer u wat heb te wieden, u Uw eigen tuin tje maar moet wieden ,.r S Wat Art. 2e lid van U# instructi^be treft, och heer Poel, ik ben iïiet de aan gewezen persoon, om die uit mijn hoofd te leeren doet u dat zelf maar, dan zal er niet zooveel critiek op U behoe ven te worden uitgeoefend. Het heeft mij dan ook ten zeersie verwonderd, dat U de brutaliteit had mij uit te noodigen, neer te schrij ven, lk wil U dan ook mededeelen, dat ik niets van het door mij gesprokene over die zaak terugneem, en verder af zie om er met U verder over te corres- pondeeren. M.H. Redacteur dank \oor Uw plaat sing, D. ODEN, lid van den Gem.-Raad en Commisielid voor het nazien der Gemeente-rekening. Gesprongen handen-Ruwe huid Bij Apo+hekers en Drogis+en PROVINCIAAL NIEUWS. Levering van Regeeringskoeien. Op de markt te Alkmaar. Door de Crisis-Rundveecentrale zal gelegenheid worden geboden om haar te leveren drachtig rundvee in alle soorten en kwaliteiten (uitgezonderd zullen worden dieren, van welke moet worden aangenomen, dat zij langer dan 7 maanden drachtig zijn), te Alk maar 4 Dec. van 8-10 uur bij de Door braak. Verzorging Regeeringskoeien. Moeten normaal gevoed worden. De Crisis-Rundveecentrale maakt bekend, dat naar gebleken is enkele aan haar geleverde runderen vóór de levering op abnormale wijze waren ge voed. In verband hiermede behoudt zij zich het recht voor om, wanneer na slachting mocht blijken, dat dit ten aanzien van een geleveid rund het ge val is geweest, een extra gewichtsaf trek te doen plaats vinden en bij de uitbetaling met dezen gewichtsaftrek rekening te houden. Vrouw verdronken. Een treurig voorval heeft te Wankel plaats gehad bij den veehouder A. Z. aldaar. Toen hij samen met zijn vrouw de koeien gemolken had, verwijderde zij zich even, doch toen dit wegblijven wat lang duurde is hij haar gaan zoe ken, maar tevergeefs. Een oogenblik later is zij levenloos uit het water opgehaald. Motor-ongeluk. Zaterdagmiddag omstreeks 4 uur heeft er op den Heldersche weg even voorbij Schoor], een motor-ongeval plaats gehad, waarbij de heer B. van Alkmaar, een rare tuimeling heeft ge maakt. Daar ter plaatse moest hij of een pas- seerend kind overrijden of in de vaart rijden. Het laatste koos hij en met een hersenschudding moest de heer B. ten slotte naar het Centraal Ziekenhuis te Alkmaar worden overgebracht. Zijn toestand is redelijk wel. GEMEENTE WIERINGEN. INGEZONDEN STUKKEN, Mijnheer de Redacteur. Verzoeke eenige plaatsruimte voor een critische aanval op mij gepleegd, door den Gemeente-Opzichter, den Heer C. P. Poel. Mijnheer Poel, als U de behandeling dezer zaak had meege maakt, was u niet zoo tegen mij opge treden. U geeft de zaak onjuist weer, zooals het in den Raad is behandeld. Ik heb gezegd, dat mij bij het nazien der Gemeente-rekening is opgevallen, en dit zullen de Heeren M. Kooij en P. Kooij met mij beamen, dat zeer veel SUCCES-NIEUWS. Zondag speelde I voor de K.N.V.B.-bekerwedstrijden tegen Assen delft I en wist daar een mooie overwinning te behalen van 53. Succes 2 speelde thuis voor de competitie tegen Helder 3 en wist Helder met groote cij fers te verslaan. H. werd naar huis gezonden met een nederlaagje van 70. Succes 3 speelde ook thuis doch moest het tegen Helder 5 afleggen en verloor met 42. Succes a bracht het er beter af en speelde tegen Helder c, en wist met 21 te winnen, Succes b verloor van Helder e met 21. V.C.J.B. Vergadering V.C.J.B. op Donderdag 23 Nov. Doopsgezinde Jongerenkring. Vrij dagavond a.s. 's-avonds 8 uur bijeen komst. V.A.R.A.-kunstavond Zaterdag 25 Novem ber a.s. wordt door de afdeeling Wieringen van de V.A.R.A. een kunstavond gegeven in de zaal van den Heer S. Halfweeg te H.-hoef. Aan deze bonte avond werken mede Jo Hek- kert-van Eysden, concertzangeres (sopraan) Jo Kolvers, componist, accordeonsoli en pia no, Hetty Beek, lid van het V.A.R.A.-tooneel, voordracht, en F. A. Hof, rede. Het belooft een schitterende avond te wor den, waarvoor de toegangsprijs zeer laag is gesteld. De pers is éénstemmig in ^haar lof schrijft over de bekende radio-zangeres Jo Hekkertvan Eysden o.a. Zeer mooie sopraan, voordracht uitstekend. We vestigen hiermede de aandacht op deze zangeres. (De Courant, Amsterdam.) Deze soliste blijft, ondanks wij haar vele male hoorden, de volle aandacht vragen. Zij beschikt over een glasheldere stem, waarbij uitspraak en voordracht haar maken tot een soliste van den eersten rang. (Nieuwe Haar- lemsche Courant.) Jo Kolvers is een veelbelovende componist en kunstzinnige accordeonist en pianist. Hij heeft o.a. vele liederen van den bekenden dich ter Martien Beversluis getoonzet. Hij ontving zijn opleiding te Parijs. Over zijn optreden schreef de pers Jo Kolvers bleek een uitste kend accordeonvirtuoos te zijn. Behalve een buitengewoon geheugen, beschikt hij over een fijne en verfijnde klankverscheidenheid. (Het Volk.) Jo Kolvers speelde op zijn accordeon een wals van Waldteufel met een geweldig tech nisch kunnen en met zijn doorvoelde voor dracht „Die Stumme von Portici" van Auber. Dit accordeonspel wat feitelijk veel meer vir tuositeit was, kan zelfs tot positieve kunst gestempeld worden. De grootst mogelijke vaardigheid viel in het spel te bewonderen. Een enthousiast auditorium. (De Zaanl.) Hetty Beek (lid van het V.A.R.A.-tooneel) die voor de radio-luisteraars geen onbekende is, zal voordragen. (Voor verdere bijzonderhe den zie men advertentie in dit blad.) Onze muziekvereenigingen. „Harmonie" en „Apollo" hebben de traditie getrouw hun najaars-Ieden uitvoeringen gegeven. „Harmonie". Zondagavond voor de ongehuwden en volgende week Zondag voor de getrouwde luitjes, op deze uit voeringen komen wij dus nader terug., doch we kunnen nu wel vast verklap pen dat de gehuwde leden weer een avond van genot staat te wachten, mu ziek en tooneelstuk hebben Zondag avond bij de ongehuwden reeds een groot succes gehad. Mochten er nog gehuwden zijn, die kunst lievend lid wenschen te worden van Harmo nie, om Zondag de uitvoering te kunnen bij wonen, zij kunnen zich alsnog bij den secreta ris, den heer H. G. Rump opgeven. De uitvoeringen van Apollo te Den Oever waren Zaterdag en Zondag weder een waar succes. Het muzikale gedeelte onder leiding van den bekwamen directeur, den heer Glab- beek was in alle opzichten af. Doch ook het tooneelspel „Als de Poorten Opengaan" sloeg geweldig in. Goed spel van alle medewerkenden en flinke instudeering der rollen was in alle bedrijven te bemerken. Een warm applaus was het loon voor het mooie spel. Een extra compliment aan de jongejuf frouw Reina Boontjes; deze kleine meid speel de geheel de Tilly die verlangd werd. MARKTBERICHTEN. DE GRAANMARKT. ALKMAAR, 17 Nov. 1933 Op de ge houden kaasmarkt waren in totaal 82 stapels wegende 93000 K.G. kaas aan gevoerd, waarvan de prijzen als volgt: Fabriekskaas 13 stapels Kleine f 23, 3 stapels Commissie f 20 2 stapels Middelbare f 20.50 Boerenkaas 10 stapels, Kleine f 2*2 24 stapels Com missie f 22. Alles met Rijksnterk. Han del matig. I De Kaasmarkt. ALKMAAR, 17 Nov. 1933. Op de ge houden Graanmarkt waren in lotaal 863 H.L.'s aangevoerd, als 41 voer- tarwe f 3.50-f 4.50 142 gerst 4.40- f 4.70 357 haver f 5.70-f 0.40 70 boo- SLOOTDORP. De Ger. Vrouwen- en Meisjes vereeniging te Slootdorp heeft het plan Dins dag 28 Nov. hare gemaakte goederen te ver- koopen in 't Gymnastieklokaal. Dames die nog bezig zijn iets voor dit doel te maken, gelieve dit zoo spoedig mogelijk, liefst vóór of uiterlijk op Maandag 27 Nov. te zenden aan onderstaande adressen. Mej. v. d. KOOIJ, Ger. Pastorie. Mej. BAKKER. Gebouw Maatsch. Belangen. MIDDENMEER. Ongeluk. Zondagavond is een motorrijder van Den Oever (Wieringen) die van richting Slootdorp kwam, inplaats van bij Middenmeer links of te slaan naar richting van de pont, recht op de in aan bouw zijnde brug afgereden en dwars door het afsluithek gebotst. Het geluid van de slag werd gehoord en dadelijk kwam hulp opda gen. De tamelijk gewonde motorrijder werd door Ds. Finkensieper per auto naar Dr. Hoogkamer gebracht. Ook de motor had veel averij bekomen. Het heeft al meermalen onze opmerkzaam heid getrokken, dat aan het afsluishek geen doelmatig waarschuwingslicht is geplaatst. SLOOTDORP. Nominatie Kerkeraad Ger. Kerk. Voor de te houden Kerkelijke verkie zing Ger. Kerk Slootdorp zijn voor Ouderlin gen genomineerd, vacature Tiemersma, de h.h. J. A. van Dis en H. Holterop voor dia kenen, vacature Tijsma, de h.h. L. Hazenberg en Kadijk. Voor uitbreiding Kerkeraad met 1 Ouderling de h.h. F. van Straten en R. v. d. Wilp. Oprichting Gymnastiekvereeniging Wij verwijzen naar een advertentie voorkomende in dit nummer, waarin een oproep wordt gedaan tot een alge- jmeene vergadering omtrent oprich ting van een gymnastiekvereeniging in den Wieringermeerpolder. Reeds zijn diverse vereenigingen in den polder gevestigd, naast deze ïnee- nen wij, dat ook een gymnastiekveree niging hier reden van bestaan zal heb ben en we willen deze mooie en nut tige sport dan ook ieder aanbevelen. Mogen velen de algemeene vergade ring a.s. Vrijdag bezoeken. Ingebruikneming Gereformeerde Kerkgebouw te Middenmeer. Maandag avond had onder groote belangstelling de ingebruikneming plaats van de nieuwe Gereformeerde Kerk. Onder de talrijke aanwezigen merkten we op; H.H. Deputatie Generale Zuiderzee Evangelisatie, Classicaal Bestuur der Classis Alkjnaar, Kerkeraad Ger. Kerk Slootdorp, Ds. C. v.d. Vliet, Ds. Zuicle- ma, B. en W. van Medemblik, Mr. A. F. Kamp, Vertegenwoordiger der Direc tie Wieringermeer, voorts vele ande ren. Ds. Schoe,maker, als Voorz. der Gen. Deputaten liet in den aanvang zingen Ps. 121 1 „Ik Sla d' oogen naar 't gebergte heen", las vervolgens deze psalm onberijmd en ging voor in gebed. Hierop gaf Zijn We IE er w. een kortj resumé over het velerlei bezoek reeds als Deputaten naar deze polder afge legd, waarbij deze opmerkt dat dit reeds is de vijfde keer en wel le. 2 April te Slootdorp, Eerste steenleg ging, dooi* Z.E. Dr. II. Colijn, Ger. Kerk aldaar, 5 Mei 1932 bezoek van H. K. H. Prinses Juliana, !21 Juli 1932 Geref. Kerkgebouw te Slootdorp in gebruik ge nomen, 24 Juni 1933 te Middenmeer in een hevigen stortregen de eerste steen gelegd voor de Ger. Kerk en be den 20 Nov. 1933 ingebruikneming van voornoemd gebouw. De Deputaten zijn verblijd met deze kerk. Het zijn weliswaar geen gunstige tijden waarin we thans leven, doch ^,de Iieere beeft verrassende dingen gedaan." Tot den Heer W. J. Dirkmaat, den Architect, zich wendend zegt spr. U had al ons vertrouwen en ik zeg U ook nu weder namens Deputaten har telijk dank voor het smaakvol bouw werk. Dank vanaf deze plaats aan U voor bet geschonken doopvont aan de Ger. Gemeente Middenjmeer. Draaisma en al de werklieden onzen dank voor de keurige oplevering van het bouw werk, waarbij we mogen constateeren dat dit is afgeloopen zonder eenig on geval. Aanwezigen, ik heet U allen harte lijk welkom en verblijd me, U in zoo'n groot aantal te zien vertegenwoordigd. Vertegenwoordigers der Zuiderzee- Dircctic, we hebben gezien en ervaren dat ook Uwe Directie alle bereidwillig heid heeft betoond. De Regeering zij j tevens dank voor de steun. Dat we ver tegenwoordigers zien van B. en W. van Medemblik verblijdt ons eveneens zeer. Ook de Deputaten der Classis Alkmaar en de Kerkeraad van Sloot dorp alsmede hare Hulpprediker harte lijk welkom. Welkom ook aan de na burige Kerkgenootschappen. Broeders en Zusters, voor U is dit bedehuis gebouwd, en zullen de amb ten in Uw midden worden ingesteld. - Op den Rustdag komt ge dan bij el kaar, misschien soms ook een week- avond. Hoe bang de tijden ook worden, we zullen door bet Woord worden ge sterkt. zoodat we de bede tot de onze maken „Onze hulpe is in den naam des- Heeren, die Hemel en aarde gemaakt beeft." Na het zingen van Ps. 122 3 begaf Ds. Hoek van Enkhuizen zich op bet spreekgestoelte tot bet houden van een korte inwijdingspredikatie. Deze koos tot zijn tekst Rom. 5 5 de woorden ,En de hoop beschaamt niet, omdat de liefde Gods 111 onze harten uitgestort is door den Heiligen Geest die ons is gegeven." Spr. formuleerde deze con stante Christelijke hoop in 4 punten le. W(bt die Ch. hoop is; 2e. Waarin ha re oorsprong is; 3e. Welke waarde ze heeft; 4e. Hoe een kind van God verze kerd kan zijn, dat die hoop leeft in z'n hart. Na bet zingen van Ps. 42 bet laatste vers, sprak Ds. Zuidema van Anna Pau lowna, namens de Classicale Deputa ten de beste wenschen uit over de toe komstige- nieuwe Gemeente met de ver manende woorden, dat bier bet Woord des Heeren wordt verkondigd, hetgeen niet ledig zal wederkeeren, maar doen. wat Hem behaagt. Vervolgens sprak Cand. v.d. Vliet na mens de Ger. Kerk te Slootdorp, dat het vreugde wekt bij velen, dat wij reeds zijn in bet nieuwe Kerkgebouw in de nieuwe polder in eigen Gemeente. Voor ruim één jaar was bier te Mid denmeer alles nog woestijnzand, een nauwelijks aanziend plaatsje. Een jaar later een flink energiek dorp, en welk een vooruitgang op kerkelijk terrein. Vóór Mei 1933 kwamen we nog van hier te Slootdorp; November 1933 staan we hier in een eigen Kerkgebouw met 130 leden; over enkele weken een eigen Kerkeraad. Naast God, de dank aan Gen. en Classicale Deputaten en niet bet minst de Generale Deputaten. Deze eer, zoo spoedig een eigen Kerkgebouw te ontvangen, zal vele gemeenten niet te beurt vallen. We zeggen U dan na- piens allen hartelijk dank. In het korf' memoreert spr. nog, dat 16 Oct. 192,2 één dienst per Zondag werd geVou- den in de woning Havenstr. 23, Waar voor de Directie hartelijk dank; De keu ken fungeerde als consistoriekamer. Hierop werd gekerkt in de Cantine, waar 2 diensten werden gehouden. Ook daar was het primitief werken; van daar ging bet naar bet Gymnastiekge- bouw, waar we weer ruim zaten. En 20 Nov. een nieuw Kerkgebouw Do Kerk van Slootdorp verheugt zich, dat de Dorpskerk zoo is uitgegroeid, dat ze op eigen beenen kan staan. De broeders en zusters van Middenlmeer geluk gewenscht. Ouderling K. v.d. Veen wil namens de Ger. broeders en zusters van Midden meer een enkel woord spreken. Het is hier alles zoó verbazend vlug van sta pel geloopen en dat is ook voor 'n groot deel te danken aan de welwillende houding der Wieringermeerdirectie. Spr. uit hartelijk dank daarvoor. Ook dank aan de Gen. Deputaten voor hun veel omvattenden arbeid. Maar wij brengen allereerst dank aan onzen God; er. is blijdschap in onze ziel. Ook hier geen ach terstand voor Ger. Nederland. Met groote dankbaarheid aanvaarden we dit schoone- Kerkgebouw; geve God Zijn onmisbbaren ze gen. .Wordt in het volgend 110. vervolgd. nen w.o. bruine f 10-f 14.50 citroen f 13.50-f 15 duiven f 9-f 9.50 en witte boonen f 20-f 22 50 mosterdzaad, rood f 21 en geel f 11-f 12.50 30 karwij- zaad f 28-f 30 12 blaauwmaanzaad f 19.50 tuinboonen f 6.50-f 7.50 en 161 erwten, w.o. groene kleine f 9.35- f 14.50 en groote f 17.50-f 19, grauwe f 16-f 27.50 en vale erwten f 13.50-f 24. Alles per 100 K.G. Handel vlug. De Veemarkt. ALKMAAR, 20 Nov. 1933. Op de ge houden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt 86 Vette koeien f 85- f 200 16 Graskalveren f 20-f 32 4 Vette kalveren f 30-f 60, vette kalveren per K.G. 60-80 cent 24 Nuchtere deal v. (slacht) f 6-f 14 7 Vette schapen f 20- f 23 367 Vette varkens (zware) per K.G. 35-38 cent. Handel stug. GEMEENTE ANNA PAULOWNA. Boombeplanting Lage Dijk. Heden zijn aan de Dijk jonge boomen geplant, dat werkelijk een veel gezelliger indruk maakt. SPORT. De groote wedstrijd B.K.C. IWie- ringerwaard kon, wegens niet opkomen van den scheidsrechter voor de competitie door gaan, doch werd vriendschappelijk gespeeld en gewonnen door Wieringerwaard met 31. BREEZAND, Sportuitslagen. R.C.B. I Z.A.P. I niet doorgegaan. R. C. B. II Z.A.P. II 2—0, R.C.B. asp. Hollandia asp. 41. Kleine Sluis. Vredesavond. a.s. Zaterdag zal in de zaal van den Heer Slikker als spreker optreden Dirk Boer. Verder zang en tooneel. Uitvoering Mandolinelub „Kunst en Eer." Zondag a.s. geeft „Kunst en Eer" een uit voering in de zaal van Slikker met medewer king van de Mondorgelclub „De Tango" en de Gymvereen. D.O.K.E.V. Geweldige hooibrand. Maandagmorgen omstreeks 5 uur brak brand uit op bet hooibergterrein de Ouden Dijk in de gemeente Zwoller- kerspel in do nabijheid van Hasselt. Verschillende bewoners van Hasselt hebben hier hun hooibergen staan. Het vuur greep snel om zicli heen en binnen zeer korten tijd stonden 24 hooibergen in brand. Spoedig was de auto-brandspuit van Zwollekerspel ter plaatse, doch deze moest haar werk zaamheden beperken tot het nathou den van enkele hooimijten, welke door de windrichting gespaard waren geble ven. Verzekering dekt de schade. De. oorzaak van den brand is onbekend. Volgens raming is meer dan 1.200.0<X j pond hooi verloren gegaan. ROMANS en KINDERLEESBOEKEN 5 I 1 H.-HOSF.

Wieringer courant | 1933 | | pagina 2