ONS WIERINGERMEERHOEKJE. De nieuwe Civic Hall te Leeds wordt eerst wérkelijk als geopend beschouwd, als de Koning zelf de deur ontsloten heeft. Zoo kan alles wat als „Aspirin" verkocht wordt, slechts "als werkelijke, werkzameen on schadelijke pijnstiller beschouwd worden, als ieder tablet het Bayer kruis draagt. men geen 2 meter voor zich uit kon zien. In laatstgenoemd district werd de toestand nog ten zeerste verergerd door een zwaren brand in een groot pak huis van een firma in lorren, welken brand 150 brandweermannen tever geefs poogden te blusschen. De gebou wen van de firma brandden gehcei uit, maar de belendende perceelcn bleven gespaard. Door liet samengaan van den mist en de zwarte rookwolken was het district voor het grootste deel, van den dag in een duisternis gehuld die zwarter was dan de zwartste nacht. Banklooper niet bijlslagen afgemaakt en beroofd. Te Gent heeft iemand een bankloo- in zijn huis gelokt en hem met bijlsla gen afgemaakt. De banklooper moest 16.000 francs ontvangen, doch had nog slechts honderden francs geind De da der is aangehouden. Smokkelaarslist en brutaliteit. Eenige bekende smokkelaars uit de omgeving van Utterade werden nabij Lanaeken vlak voor de Ncderlandsche grens bij Maastricht dooi' dc Belgische gendarmen tot stilstand gedwongen De wagen, zwaar beladen met verbo den waar, werd aangehouden, doch de bestuurders wisten nog tijdig te ont komen. De wagen werd ondergebracht in een oprit, dicht bij dc gendarmerie waar men auto en smokkoiwaar veilig dacht. De smokkelaars echter waagden een kans om auto en smokkelwaar weer in bezit te krijgen. Gedurende den nacbl werd de poort, die den verdekten op ril afsloot, uitgezaagd en bij het krie ken van den dag was de wagen ver dwenen. Dit stukje drieste smokkclaarsbruia- liteit wordt ongeveer geëvenaard door een voorval op den Snieermaescrdijk. Daar hielden de kommiezen een zwa re vrachtauto aan. De bestuurders glip ten cr tusschen uit en lieten den wa gen schuin over het wegdek achter, alle verkeer belommerend. Goede raad was duur, want geen der kommiezen wist hoe een motor te be dienen. Na eenigen tijd kwam uitkomst. In een keurigen personenwagen kwam 'n heerschap aangetuft, die veel haast had, doch welwillend zijn hulp aan bood, ojm den vrachtwagen, dat hin derlijke obstakel, te verplaatsen. De kommiezen visiteerden den personen auto, want de meest voorkomende men schen konden iets in het schild voeren. 't Heerschap had echter andere plan nen, want nauwelijks zat hij achter het stuur van den vrachtwagen, of de ze raasde de grens over. Hoogst ontdaan kwam later op dien avond de eigenaar van de auto aan. Te Maastricht was zijn wagen gestolen en de smokkelaar had wel geschikt zijn kans gewaagd. Een ongrijpbare smokkelaar. Op 't oogenblik -is zoowel Neder- landsch als Belgisch Putte in groote spanning. De oorzaak is een smokke laar, die maar niet te pakken is. Eenige weken geleden begon het, toen iederen avond een auto met groote vaart in de richting Antwerpen verdween. De Belgische douane deed alles om dc au to te doen stoppen. Versperringen wer den aangebracht, maar de auto, die ge pantserd scheen, ging er door heen en de schoten die op de auto werden ge lost, ketsten terug. Krasser maatrege len werden genomen en boomstammen werden over den weg gelegd. Eenige dagen bleef de auto weg, maar dezer dagen verscheen zij weer. Met razende vaart tegen de boomstammen, die weggeschoven werden. De auto ver dween in de richting Antwerpen. Ook thans ketsten de kogels terug. Een wild west-achtervolging leverde geen resul taat op. Den beruehten ongrijpbaren smokkelaar zal nog warmer ontvangst worden bereid. B1NNENLANDSCH NIEUWS. GAAT URK TEN ONDER De gevolgen van de veroordee lingen. Een sombere stetmming heerschte er in de vergadering van de vereeniging „Visscherijbelangen" die belegd was in verband met de veroordeelingen we gens overtreding der Schepenwet en Zecongcvallenwet, aldus de „Tel." Ve len der aanwezigen moeten hechtenis jondergaan. Sommigen zagen hun straf al uitgebreid tot zeventig dagen. En, zoo klaagde de voorzitter, r.og is het einde er niet. De veldwachter ver toefde in de bestuurskamer en had weer een stapeltje dagvaardingen bij' zich. Als de vloot Dinsdag de Noord zee opvaart worden alle schippers op nieuw geverbaliseerd en misschien zelfs schepen spoedig in beslag geno men. Vele voorstellen werden gedaan, die voor het meerendeel uitingen waren door verbitterde gemoederen, maar de voorzitter, de heer Brands, omzeilde alle klippen, en wist den juisten toon te bewaren. Hij ontkende ook niet, dat de Urkers zelf schuld hebben aan bet geval. Men heeft te veel vertrouwd op toezeggingen der ambtenaren en niet voldoende acht gegeven op de "waar schuwingen omdat men dacht dat het niet zoo ernstig bedoeld was. Men leef de in de veronderstelling dat de Sche penwet niet, van toepassing kon zijn op de Urker scheepjes. Onze vaderen Tingen met nog kleinere schepen naar Nordeney en vertoefden soms in Ham burg en nu worden wij met onze veel meer veiligheid biedende schepen ge dwongen om hooge kosten te maken die niet noodig zijn en die liet bedrijf ook niet meer kan opbrengen, vooral nu de reservekas De Zuiderzee ook ge sloten is geworden. De voorzitter stelde tenslotte voor, een verzoek tot de autoriteiten te rich ten, om in afwachting van de uit spraak in hoogste instantie in dc loo- pende zaken, verdere verbaliseering stop te zetten. Worden in hoogste in stantie de visschers toch veroordeeld, dan is de Urker Visschersvloot ten on dergang gedoemd. Ook zal nog een a- dres gezonden worden aan Dr. Colijn, mof hot verzoek te willen medewerken om Urk vpor ondergang te behoeden. Enkele aanwezigen wilden reeds di rect het bedrijf stopzetten en een ver zoek aan den burgemeester richten om te mogen geplaatst worden in de rijks- werkverschaffing te Giethoorn, docli hiermede zal nog even gewacht worden Nadat de burgemeester alle aanwezi gen op het hart had gedrukt o'm onder alle omstandigheden kalm te blijven en deze weck alle ambtenaren, die komen verbaliseeren, beleefd te ontvangen, werd de vergadering gesloten, waarna de veldwachter kon beginnen met de uitdeeling van de nieuwe dagvaardin gen. IN brand geraakt. In een huis aan de Bouricïusstraat te Arnhem is een 21-jarige dienstbode uit Ellecom bij liet aanmaken van de kachel in de keuken in brand geraakt. Luid gillende snelde zij naar boven. Het meisje is aan haar brandwonden overleden. Weer een doodeiijk ongeval op een overweg Nabij het dorp Veur is gisteren op on geveer 8 km. afstand van Den Haag, een 40- jarige vrouw, die, van het land komende den overweg wilde overste ken, door den trein, welke om 9.45 uit Amsterdam naar Rotterdam vertrok, gegrepen en gedood. De trein had ongeveer twintig minu ten vertraging EEN DIENSTMEISJE IN VLAMMEN. Dinsdagavond is in de keuken van een woning aan de Regentesselaan te Rijswijk (Z(-H.) een kooktoestel ontploft. Het dienst meisje raakte daarbij in brand. Hevig ver schrikt vluchtte het meisje den tuin in, waar een buurman er in slaagde de vlammen te dooven. Met vele brandwonden overdekt is het meisje naar een der ziekenhuizen ge bracht. In de keuken werd weinig schade aangericht. Rondom den Zesdaagsche te Amsterdam. In de grauwe morgenuren. Als het publiek is heengegaan. liet. is vijf uur voormiddag. Fel wer pen nog de lichten hun s chijnsel op liet ovaal van de baan en onvermoeid draaien de renners hun rondjes. Maar dc groote jachten zijn achter den rug. Na de nachtsprints van vier uur wacht geen nieuw klassement doch lokt de rust. De laatste uitlooppogingen en achtervolgingen zijn weggeëbt de span ning van liet op zijn lioede zijn voor eventueele kuren van den concurrent is verdwenen en het veld is tot de nor male kalmte teruggekeerd. Dan beginnen geleidelijk tribunes on middenveld leeg te stioomen. De strijd is voor vannacht gestreden en hei publiek moe geschreeuwd en moe gekeken, gaat. nog eenige uven slapen en voor zoover de hevïg3<e enthousias ten nog blijven zitten, geeft tegen halt- zes, nog een half uiu voor dat de roode neutralisatielamp gaat branden, de luidspreker met reuzenstem het be vel tot ontruiming van de zaal. Buiten heerscht nog volslagen duis ternis. In de zaal zeil wordt een deel der lichten gedoofd. Eensklaps is het feestelijk, de sfeer van kermis en jolijt, verdwenen. Wie er overbleven, zijn de menschen, die hier nog iets te doen hebben en voor wie deze Zesdaagsche niet in de eerste plaats sportvreugde en vermaak, maar in hoofdzaak werk beteekent. Dat zijn de controleurs en reparateurs, de kellners en schoon maaksters, dc leden van jury en wed strijdleiding, de rondentellers en ver zorgers, en niet te vergeten de ren ners zelf. Er ligt iets ongelooflijks triests in schouwspel van de thans in T schemer licht onwezenlijk aandoende zaal, waar kortgeleden het lawaai aan alle kanten uitbarstte, en nu eik geluid, vereenzaamd door de wanden der bal wordt weerkaatst. Papieren en afval worden op hoopen geveegd, de baan wordt gecontroleerd en waar noodig hersteld en over de vluchtlaMen draai en dc jongens haast wezenloos hun rondjes. Bekijkt men hen van dichtbij, dan gebogen stuur, waarop hij de heide beenen kan steunen, als hij het zich '„behaaglijk' wil maken en een zijner collega's hem eenigen tijd wil sloe pen. Want het Zesdaagsche reglement is op dit punt onvermurwbaar ook tijdens de neutralisatie-uren moet van elke koppel één man op de baan en in beweging blijven De koppelgcnoot maakt hiervan gebruik om zich wat op te knappen, een bad, scheren, el en, massage, en wat nog overblijft voor eenige welverdiende slaap. Op de baan zelf is elke concurrentie verdwenen. Felle tegenstanders van zooeven zeu len elkaar arm in arm voort, den an der gelegenheid gevend desnoods de oogen te sluiten en/ zijn beenen los van de pedalen H te laten bungelen. Een ander maaktg&cm praatje met een verzorger, die «langzaam met hem mee loopt, de hand van den renner steunend op zijn schouder. Sommigen eten een broodje of een banaan en on derwijl rist hun helper enveloppen open van brieven die zijn gekomen on die zij vervolgens, langzaam voortrij dend, lezen. Op een gegeven oogenblik als dc kranten komen met de versla gen van wat er dien nacht gebeurd, is, rijden allen, die maar even Hollandscli hegrijpen aandachtig lezend rond in een gangetje, dat men rustig slente rend kan bij houden. Even wordt met den voet tegen het hek van de balu strade gerust om een pagina om te slaan. Maar dan is men alweer in be weging, want de Zesdaagsche-macliine eischt voortdurende beweging 145 uur lang. wordt de triestheid verdreven door het vermakelijke van het schouwspel. Dc gespierde lichamen, die men als ge spannen pezen over 't stuur heeft zien buigen, die als pijlen uit de boog weg schoten in razende spurts, zijn thans gehuld in wollen truien en lange broe ken, of nog huiselijker aandoende kleedingstukken. Sommigen hebben een petje opgezet, Pijnenburg heeft een roode ijsmuts over de ooren getrokken en een der Duitschers heeft zich ge tooid met 'n ondefinieerbaar hoofddek scl. Guimbretière, een van de twee jongens van de marine, zooals hij met zijn koppelgenoot Brocardo in Frank rijk wordt genoemd, heeft voor deze neutralisatie-uren een spccale fiets met een extra breed zadel en omhoog- RECHTZAKEN. Burgemeester voer de Rechtbank. Geldboete wegens beleediging geëischt. Oncler groote belangstelling van Schermeer's bevolking stond Dinsdag middag voor dc Alkmaarsche Recht bank terecht de burgemeester van Zuid- en Noordschermer, wien ten laste was gelegd dat hij in een be stuursvergadering van de Vereeniging voor Wijkverpleging aldaar de eer en goeden naam van Jan Kuyn, penning meester dier vereeniging, had aange rand, door hem ten laste te leggen, dat hij zich wederrechtelijk f '200 uit de kas der vereeniging had toegeëigend. Getuige Kuyn vertelde dat hij op ver zoek van den burgemeester-voorzitter der vereeniging deze twee maal f 100 uit de kas der vereeniging had geleend welk bedrag hij eind December na veel moeite had terug ontvangen. Den 3en Jan. had de voorzitter een huiten- gewone spoedvergadering belegd en het daar doen voorkomen, of de penning meester persoonlijk tijdelijk het geld ten eigen bate uit de kas had genomen en dat de voorzitter om den penning meester te redden, hem die f 200 had geleend. Hierdoor was er een heftige woordenwisseling ontstaan, waarbij dc voorzitter hem de woorden zou heb ben toegevoegd „Niet ik, maar jij hebt het geld uit cle kas ten eigen bate gehaald". Hoewel de verschillende bestuurs leden, die als getuigen optraden, ver klaarden, dat de burgemeester de ge wraakte woorden wel had gesproken, ontkende deze beslist. Hij was van oordeel dat de verklaringen van de ge tuigen daarom zoo klopten omdat het praatje reeds vele malen door het dorp gaat, waardoor het den getuigen moei lijk was geworden van het gebeurde 'a •igen herinnering te bewaren. Hij be riep zich voorts op de goedgekeurde notulen. Deze waren echter door een secretaris gemaakt, die op de zitting zoo doof bleek, dat de officier van ju stitie het onaannemelijk achtte, dat deze man, zonder hulp van anderen, in staat was juiste notulen van een vergadering te maken. Aangezien ter zitting ook kwam vast te staan dat de burgemeester ten tijde van het gebeur de over weinig contanten beschikten en dc getuigenverklaringen zeer aanne melijk waren, vorderde het OM. tegen Rijdt met de W. A. C. O. - B U S S E N LIJNEN DOOR GEHEEL NOORD—HOLLAND Vraagt gratis dienstregeling bij onze agen ten DE HAAN en TIMMERMAN, H.-hoef. DE KERKELIJKE VERKIEZINGEN IN DE WIERINGERMEER. Door de rechtzinnigen protest aangeteekend. Bij de onlangs gehouden verkiezingen te Slootdorp-Middenmeer behaalden de vrijzin nigen met enkele stemmen de overwinning. Thans is door rechtzinnigen tegen alle drie gehouden stemmingen protest aangeteekend bij de betrokken besturen. De eerste stemming gold de samenstelling van den kerkeraad; tegen deze stemming pro testeert men, omdat hieraan één persoon zou hebben deelgenomen, wiens woonplaats niet meer in de gemeente was, of tijdelijk elders was deze persoon zou dus van de kiezerslijst afgevoerd moeten zijn. Mocht dit bezwaar door het Provinciaal Kerkbestuur gegrond bevonden worden, en omdat één stem beslis send was, een nieuwe stemming voorschrij ven, dan heeft de rechtzinnige partij nog een kans. De tweede stemming betrof de instelling van een college van notabelen. Tegen deze stemming protesteert men op grond hiervan, dat het Classicaal Bestuur, doende wat des kerkeraad is, wel stappen kan doen tot aan stelling van kerkvoogden en notabelen (art. 11 regl. nieuwe gemeenten), maar dat dit niet insluit onmiddellijk tot een stemming over te gaan, zonder dat de leden der ge meente gelegenheid hebben gehad zich te be raden en uit te spreken over den vorm en be voegdheid der beheerscolleges, noch over de vraag, wie daartoe stemgerechtigd zullen zijn. Het is zeer wel mogelijk, dat de leden dor nieuwe gemeente in zake de beheerscolleges de vrouwen b.v. van het stemrecht uitsluiten. De derde stemming betrof de kwestie ker keraad of stemgerechtigden. Tegen deze stemming protesteert men op grond van art. 7 Syn. regl. voor de kerkeraden, waar be paald wordt, dat deze z.g. tien-j aarlij ksche stemming geschieden zal door den nieuwen kerkeraad, binnen drie maanden na zijn be vestiging. Het tweede en derde protest berusten dus op de gedachte, die in de reglementen steun vindt, dat alles wat niet strikt noodzakelijk onder leiding van het classicaal bestuur te ge schieden hoeft, gereserveerd blijft voor de gemeente, hetzij kerkeraad of stemgerechtig den. De Ger. Vrouwen- en Meïsjesvereeniging te Slootdorp heeft het plan a.s. Dinsdag 28 Nov. hare gemaakte goederen te verkoopen in 't Gymnastieklokaal. Zeg niet Heeren, er is voor ons toch niets bij, want er is voor elk ,wat wils. De zaal is geopend van 's middags 2 tot 5 en 's avonds van 7.30 tot 10 uur. De avond wordt opgeluisterd met muziek, zang en voordracht. Houdt dus dezen avond vrij en komt allen. De goederen worden tegen winkelprijs ver kocht. Kinderen zonder geleide kunnen niet worden toegelaten. HET BESTUUR. OPROEP TOT FILMAVOND. Het bestuur der Plattel. Vrouwenbond afd. Wieringermeer spoort iedere huisvrouw aan de zeer interessante en leerzame film van de fa. Erven Wed. van Nelle die op 28 Nov. av. half acht in Hotel Smit te Middenmeer gege ven wordt, bij te wonen. HET BESTUUR. verdachte, wegensb eleediging, die hij zeer ernstig oordeelde, een geldboete van f 200, subsidair 60 dagen hechte nis. De verdediger, mi'. De Groot, conclu deerde tot vrijspraak, aangezien z.h de opzet om te beleedigen niet was ko men vast te staan. BOEKBESPREKING. BINNENVAART-ALMANAK. Verschenen is de Binnenvaart-Almanak voor het jaar 1934, het bekende jaarboekje van het Onderwijsfonds voor de Scheepvaart. Uit den inhoud blijkt, dat deze niet alleen in vergelijking met vorige jaren is uitgebreid, doch dat ook de jongste gegevens, welke voor de scheepvaart van belang zijn, opgenomen zijn. De Binnenvaart-Almanak voor 1934 bevat- naast alle gegevens, inlichtingen en cijfers omtrent het werk van het onderwijsfonds voor de scheepvaart, opgaven van de storm - waarschuwingsseinen langs de Nederlandsc.he kust, waterstanden en vaarwaterdiepten van den Rijn, een afstandstabel van belangrijke plaatsen en punten aan den van Mannheim- Rheinau tot de Nederlandsch-Duitsche Grens, de hoogwaterstanden (ochtendgetijden) in 17 havens van ons land, tij verschillen in deze havens, een opgave van het hetgeen de schip pers moeten weten van de sociale verzekering, alle gegevens (adressen, enz,) van de Be- vrachtings-commissies in verband met de evenredige vrachtverdeeling, de sleep vaart tarieven voor den Rijn, en tenslotte een jour naal voor den binnenschipper met almanak voor 1934. De Binnenvaart-Almanak is behalve in den boekhandel ook direct te verkrijgen bij het Onderwijsfonds voor de Scheepvaart, Binnen kant 22, Amsterdam C. BUITENLANDSCH NIEUWS. Gelukkigen in de Staatsloterij, Kolenhandelaar wint 5 milloen franc. De hoofdprijs van de Fransclie Staats loterij ten bedrage van vijf millioen francs is gevallen op het nummer van een kolenhandelaar te Avignon Te Marseille is een prijs van drie drie millioen frans gevallen; te Parijs won een stationskruier een half mliloeu francs. Nieuw Onderscheidingsteeken. Het presidium van bet centraal exe cutief comité van Sovjet - Rusland heeft een nieuw onderscheidingsteeken ge creëerd voor technische prestaties, een medalje, waarop de beeltenis van Sta- lin voorkomt en waarop gegrift staat: „Gedurende de reconstructieperiode beslist technische bekwaamheid over alles. Dit is een bekende leuze van Stalin. Industrie-arbeiders, ingenieurs, en specialisten kunnen het onderschei dingsteeken verwerven, wanneer zij rn maandlang den voorgeschreven produc tienorm hebben gehandhaafd. Indien de productie daarna daalt, kan liet den houder weder ontnomen worden. Ontsnapte Ballingen gepakt. Volgens mededeelingen van het Fran sche ministerie van Kol. zijn eeni ge tot dwangarbeid veroordeelde gede tineerden uit de strafkolonie in Fransch Guyana ontsnapt, doch weer gearres teerd en naar de kolonie terug gezonden Onder hen bevonden zich Nourrie on Duquenne, dc moordenaars van den kas sier Després. Zij waren ontsnapt in 'n open boot en hadden gedurende vier weken zoolang geroeid, tot zij de wan hoop nabij waren. Zij wisten nog Port of Spain tc bereiken in Trinidad, waar zij voeding en kleeding kregen bij bet leger des Hcils. Ontsnapte gevangenen mogen echter niet lang in Trinidad blijven Men gaf hun een kleine boot en gaf hun order verder te gaan. Venezuela, Columbia en Panama zenden dergelijke ontsnapten naar Fransch Guyana terug; alleen Brazi lië stond voor hen open. Met een hoeveelheid voedsel voor drie weken trokken zij in een boot verder en vijf weken lang dreven zij op open zee in een boot. rond, zonder land te zien, gekweld door honger en dorst, ter wijl ze niet durfden slapen uit vrees voor de in deze wateren voorkomende haaien. Ten slotte bereikten zij de kust van Columbia, waar zij werden gearres teerd en weer naar Guyana teruggezon den. Men mag er niet 0111 „vuur" vragen. De ambtenaren van het ministerie van financiën van Bulgarije hebben '11 plan uitgevonden om de rijksinkomsten te verhoogen. Daar zoowel de lucifers als de cigaret ten-industrie staatsmono polie zijn, zal het verboden worden de eene cigaret aan te steken met het eind je van de vorige en men zal ook niet aan een rooker mogen geven of vragen. Bij overtreding van dit verbod zal de politie zoowel aan degene die „vuur" vraagt als aan degene die het geeft 'n boete opleggen, welke terstond moet worden betaald Het gebruik van aanstekers is reeds verboden en er is ook een wet in Bulga rijë, welke het zelf-rollen van cigaret- ten verbiedt. Men hoopt hierdoor het verbruik zoowel van cigaretten als van lucifers te doen toenemen. Scheiveemarkt. Alkmaar 22 Nov Op de heden gehouden Scheiveemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: melkkoeien f 150 a 230; gelde koeien f 80 a 165; kalfvaarzen f 80 a 140; gelde vaarzen f 60 tot f 130, Stieren f 40 a 100; met elkaar 831 stuks en 211 gras kalveren f 30 a f 60. Handel stug. De Automobilist reed door De heer J. B. te Zuidscharwoude werd Zondagavond door een auto aan gereden. Hij werd tegen een hek ge drukt en over het stuur van zijn rijwiel geslingerd, zoodat hij zich bloedend in het gelaat verwondde De automobilist reed door, zonder zich om zijn slachtof fer te bekommeren. Gelukkig was de verwonding niet van ernstigen aard. en kon op een anderen fiets de reis naar huis worden vervolgd. GEMEENTE WIERINGEN. BEROEP aangenomen. Cand. L. Oranje te Amsterdam heeft heeft het op hem uitge brachte beroep naar de Gereform. Kerken te Hippolytushoef en den Oever aangenomen. Aan cle bewoners van Westerklief, Oosterklief, Hollebalg weg, Hoelm, Normert en Koningsweg (Ged.) Den Helder, Nov. 1933. Met ingang van 27 November 1933 zal de postbestelling' aan het door U bewoonde per ceel van Hippolytushoef uit geschieden in plaats van door De Haukes. Ik heb de eer U te verzoeken, ter voorko ming van onnoodige vertraging en nazending, Uwe correspondenten met Uwe adreswijziging' in kennis te stellen. Formulieren zijn tegen betaling' van IV2 cent op de kantoren en bij de bestellers verkrijgbaar. Als maatregel van overgang zal tot en met 9 December 1933 bovendien bij U door De Haukes worden besteld. De correspondentie, die na dezen datum nog voor U mocht wor den ontvangen te De Haukes, zal per eerste gelegenheid naar Hippolytushoef worden na gezonden. De Directeur van het P.T.T. kantoor te Den Helder. Een Taxi-bedrijf. De heer H. Beukema heeft van Mej. de Wed. E. Hellingman aan den hoofdweg en Slingerweg een perceel bouwter rein aangekocht voor een woonhuis met ga rage om aldaar een taxi-bedrijf in uit te oe fenen. Een nieuwe villa. De heer D. Verfaille Cz. te Den Oever heeft aan den aannemer de heer W. Hermans de bouw van een kleine villa aan den Gasthuisweg opgedragen. ..Helpt Elkander." Commissarissen van de Veeverz. Mij „Helpt Elkander" hebben j.1. Maandag in hare vergadering' de lijst van in het tijdvak 20 Mei20 Nov. 1933 ingeschreven runderen vastgesteld op f 42.000. Uitbetaald moesten worden zes afgekeurde dieren, waar voor de te innen premie werd bepaald op f 1.- per f 100.-, verzekerd kapitaal.

Wieringer courant | 1933 | | pagina 2