Voor Mlicoiaas OM HET GOUD. D. MINNES, SINT NICOLAAS. Al dc wonderen te verhalen, die dezen volks heilige den naam van „Wonderdoener" ga ven, zou onmogelijk zijn. Toch willen wij hier van eenige legenden melding maken, die ons door overlevering bekend zijn. Ten tijde van een hongersnood aldus een oud verhaal verscheen* de vrome bis schop Nicolaas in een droom aan een koop man en gebood hem, een schip met koren naar Myra te sturen, waardoor deze stad van den hongersnood, bevrijd werd. Deze gebeur tenis heeft Lukas Cranach door een tafereel verheerlijkt. Aan deze legende heeft Sint Ni colaas het stellig te danken, dat het bakkers- gilde hem tot patroon heeft gekozen. Gedurende een hongersnood, toen de bis schip een reis maakte, kwam hij op zijn tocht ook bij een herbergier, die kleine kinderen had geroofd, om ze aan de verhongerde men- schen als spijs voor te zetten. Ook Sint Nico laas werd dit voedsel gegeven. Door een inge ving van den Hemel werd deze echter van de vreesdijke waarheid op de hoogte gebracht. Hij ging naar het vleeschvat en maakte daar boven het teeken des kruizes. Onmiddellijk werden de drie geofferde jongens weer le vend. Hun diep-bedroefde moeders sloten hen vol dankbaarheid weer in de armen. Daar om ziet men ook op afbeeldingen van verschil lende schilders naast den heilige een ketel, waaruit drie kinderen hun handjes omhoog heffen. Eens beloofde een rijk maar gierig man Sint Nicolaas een prachtigen gouden kelk ter versiering van zijn altaar, wanneer hem een zoon werd geschonken. Toen zijn hoop werd verwezenlijkt, liet hij een kostbaren kelk ver vaardigen. Maar de vrek wilde zijn schat niet missen. Eenigen tijd later liet hij voor Sint Nicolaas een minderwaardig namaaksel sme den. Op zekeren dag gaat nu zijn zoontje met het kostbare vat weg om water te scheppen. Hij valt in de rivier en verdwijnt met den kelk. Ondertusschen gaat de vader met het namaaksel naar de kerk om het op het al taar te plaatsen. Maar dat gelukt niet. lede ren keer valt het weer op den grond. Eens klaps verschijnt achter den vader het jonge tje met den kelk en vertelt, hoe Sint Nicolaas hem uit de rivier had gehaald, zoodat hij niet behoefde te verdrinken. Uit dankbaarheid schonk de vader daarop beide vaten aan den heilige. Een sultan van het „Morgenland" had als opperschenker een Christenslaaf. Zijn mees ter vroeg hem eens „Waarom ben je zoo treurig, Nicola Je voorhoofd is zoo donker als de aarde bij het ondergaan van de zon." O, Heer," antwoordde de slaaf, „mijn broc ders in het Westen vieren thans het groote feest van Sint-Nicolaas en ik kan er. niet bij zijn." „Hoe groot moet jullie heilige zijn, als hij je niet kan bevrijden, zoodat je zijn feest te midden van je broeders kunt vieren ant woordde de sultan spottend. Hij had nauwelijks deze woorden gespro ken, toen Sint Nicolaas op de vleugelen van den storm verscheen. Hij nam den slaaf mee en voerde hem door de lucht naar zijn broe ders, die van den heilige zijn bevrijding en terugkomst hadden afgesmeekt. BINNENLANDSCH NIEUWS. Koeling van gekookte eieren Een bekend eiei'handelaar, die gere geld de markt, te Barneveld bezoekt, heeft een proef genomen, om gekookte eieren in koelhuizen op te slaan, welke proef uitstekend is geslaagd. Slaagt deze proef, die a.s. lente op groot,er schaal zal worden herhaald, dan zal dit ongetwijfeld een geheele verande ring in de conserveering van eieren geven. Boter inplaats van Zuurkool. De Helmondsc'he kommiezen hebben op verschillende plaatsen aldaar groote partijen Duitsche boter in beslag geno men. In totaal werd 6000 K.G. boter ge vonden 4000 K.G. was reeds ver spreid. Dc totaie hoeveelheid boter (een wagon) is te Vlodrop als Duitsche zuurkool ingeklaard. Hel staat vast, dat men hier een kapitaalkrachtige smokkelorganisatie op het spoor is. Onderwijzers ouder dan 65 jaar. liet is gebleken, dat het nog voor komt, dat aan lagere scholen onderwij zers worden benoemd, die den leeftijd van 65 jaar reeds hebben bereikt en ook onderwijzers, die reeds 65 jaar zijn, nog verscheidene jaren in dienst wor FEUILLETON. O 55. Bij zijn terugkomst vond hij Loussard in de portiersloge. De portier was iemand, die veel van een praatje hield. Loussard had in een naburig wijnhuis een flesch Bordeaux laten halen, de kennismaking had spoedig plaats gevon den en de portier had gebabbeld. De familie Senechal woonde sedert vijf ja ren in dit huis en bestond uit papa Senechal, een man van even in de vijftig, die boekhou der was bij het een of ander bankiershuis en uit twee zonen, Andreas en Emil. Andreas kunnen we reeds en Emil was een jonge arts van dertigjarigen leeftijd. Hij had een spreek kamer in dc wijk Passy, waar hij eiken dag slechts enkele uren placht te vertoeven, ter wijl hij 's middags en 's avonds meestal bij zijn vader en zijn broeder te vinden was. Het zijn arme menschen. vertelde dc portier. De oude verdient weinig, twee hon derd francs per maand, maar hij heeft zich alle opofferingen getroost om zijn zoons te laten studeeren. Nu wordt hij op zijn beurt gesteund door de verdiensten van zijn zoon Emil. Mijnheer Andreas is het verwende zoon tje en dat is wel te begrijpen, want hij is een zwakke jongen. Die wordt nooit oud, dat is zeker. Maar ge spreekt met geen enkel woord over de moeder, viel Loussard in, terwijl hij met het voetje van zijn glas op de tafel tikte. We willen nog een flesch van diezelfde soort, beval hij. De moeder herhaalde de portier. Ja die heb ik nooit gezien. Is het mensch dan dood Dat heb ik hooren zeggen, maar ik heb daar verder nooit over nagedacht. De Sene- den gehouden. Daardoor blijven, niet meer volkomen valide leerkrachten in dienst, wat met 't onderwijzersbelang in strijd is. Het is daardoor ook in strijd met de bedoeling, waarmee de jaarwedden dei- verplichte leerkrach ten door het Rijk worden vergoed. Om hieraan een einde te maken, 'heeft de minister van Onderwijs, K. en W. een tweede Nota van Wijzigingen toegevoegd aan zijn wetsontwero tot wijziging van de L.O.-wet. Voor allen die Sukkelen met Verstopping of moeilijken, tragen en onregelmatigen Stoelgang zijn Mijnhardt's Laxeertabletten onmisbaar. Werken vlug zonder kramp of pijn. Bij Apoth. en Drogisten. Doos 60 ct. Stop voor de controleurs. Tegen een landbouwer te EgRiond- Üinnen die met een beladen kar huis waarts keerde en op vordering van den controleur .1. van de gewestelijke aardappelorganisatie niet stopte, is des wege proces-verbaal opgemaakt. Een eendendiei gepakt. Den laatsten tijd vermiste de pluim veehouder J. D. uit Wijdenes herhaal delijk eenden. Deze eenden zwommen in de slooten in de o,mgeving rond, somtijds tot ver in den polder. De rijks politie betrapte een dezer nachten on der de gemeente Venhuizen eenige per sonen met een lichtbak, terwijl er ook geschoten werd. Tiet gelukte ech ter op dat oogenblik niet deze personen aan te houden. Korten lijd daarna hield de politie echter iemand uit Venhui zen, een goede bekende aan, die in een zak op.de fiets twee tamme doodge schoten eenden had. De pluimveehouder D. herkende deze eenden als de zijne, zoodat tegen den nachtelijken fietser proces-verbaal werd opgemaakt. „Geteekende" Inbrekers. Meel, dat geen meel was. Tc Zaandam zijn twee Amsterdam mers aangehouden, verdacht van in braak in het magazijn van koloniale waren der firma Dekker en Verscheyen, in de Peperstraat aldaar. Toen de po litie hen op straat ontmoette en naar dc herkomst informeerde van de witte vlekken op hun kleeren, gaven zij voor meel te hebben gelost. Zij konden echter niet zeggen bij wien, omdat zij in Zaandam niet zoo goed bekend zijn. Bij hun aanhouding bleken zij in het bezit te zijn van een volledig stel inbre kerswerktuigen. Toen later bekend werd dat in de Peperstraat ingebro ken was, viel natuurlijk de verdenking op de beide aangehoudenen, Het. on derzoek wees uit dat zij getracht had den de brandkast te openen, waarin twee gaten waren geboord en waaruit de witte vlekken op de kleeren konden verklaard worden. De brandkast te openen is niet gelukt. Werkverschaffingen. In het Staatsblad is opgenomen een Kon. Besluit, waarbij de premiën voor de ziekteverzekering bij do werk verschaffingen worden teruggebracht van 8 op 5 pCt. Deze vermindering wordt voor de eerste maal toegepast bij de vaststelling van de premie, verschuldigd over loon uitbetaald na 31 December. OMZETBELASTING. Treedt 1 Jan. 1934 in werking. In St.bl. no. 591 is afgekondigd een Kon. Besl. van 14 Nov. waarin bepaald wordt dat de Omzetbelasting 1933 op 1 Januari a.s. in werking treedt. OVERTREDING WET EVENREDIGE VRACHTVERDEELING. Door de Politie te Broek op Langendijk werd proces-verbaal opgemaakt tegen een schipper voor het vervoer van goederen zonder in het bezit te zijn van een door de Bevrachtings commissie afgegeven vergunningsbewijs. CONTINGENTEERING VAN VEEKOEKEN. Bij de Kamer van Koophandel en Fabrie chals leven zeer afgezonderd, zij krijgen nooit bezoek en praten al heel weinig. Loussard vroeg niet meer en begaf zich kort daarop naar Rouquin, om hem mee te deelen, wat hij te weten was gekomen. Rouquin had ongetwijfeld belangrijker me- dedeelingen verwacht, want hij fronste zijn wenkbrauwen. Het kwam hem voor, dat de in het oog loopende gelijkenis tusschen An dreas Senechal en markiezin d'Argental niet louter een spel van toeval kon zijn. Hij veronderstelde, dat er achter die Sene- chals een geheim bestond en dat geheim wekte zijn belangstelling in hooge mate. Wat ge mij nu verteld hebt, is bij lang niet voldoende, verklaarde hij aan Loussard. Ik moet weten, waat die mijnheer Senechal gewoond heeft, voor hij in de rue Bleue kwam. Ge moet vandaag nog te weten komen, Lous sard, welke menschen die vrouw gekend heb ben. Gij moet mij berichten, wat er van haar geworden is En dat moet spoedig gebeuren ook. Iets anders Laguyane en Papilion be waken immers nog altijd Murad Ja, mijnheer. En is daar niets nieuws Niets, mijnheer. Murad en zijn agenten zijn overal geweest, waar wij vóór hen gezocht hadden. Eerst te Chamesson in het departe ment de la Cóte d'Or, waar de Bertara's, broe der en zuster, geboren werden daar heeft Chilperic de geboorte-akte van Johanna Ber- tara gelicht en haar in haar jeugd nagegaan, wat Laguyane en Papilion ook gedaan had den, daarna zijn zij Johanna's spoor gevolgd tot Dijon, waar zij in dienst moet zijn geweest, daarna naar Troyes, waar zij in een mode magazijn werd aangenomen, naar Reims, waar Johanna tooneelspeelster werd en als zoodanig door de provinciën van de Marne, de Meuse en de Ardennen trok daarheen waren Laguyane en Papilion eveneens gereisd. Op 't laatst werd Chilperic het spoor bij ster hij vernam alleen, dat Johanna naar Parijs gegaan en aldaar verdwenen was. La ken voor Hollands Noorderkwartier, Oude- gracht 182 te Alkmaar, zijn formulieren ver krijgbaar voor het aanvragen van invoerver gunningen voor veekoeken, die met ingang van 1 November j.1 zijn gecontingenteerd. De verdere invoering van de arbeidswet uitgesteld. De Minister van Sociale Zaken acht het tegenwoordige tijdsgewri :hi voor verdere invoering van de Arbeidswet allerminst gunstig. Op het bedrijfsle ven kunnen in het algemeen weinig nieuwe lasten meer worden gelegd. Een regeling betreffende de werktij den van chauffeurs hoopt de Minister binnenkort aan den Hoogen Raad van Arbeid om advies te kunnen toezenden Een ontwerp wóTKtijdenbesluit voor kantoorpersoneel'Tigt gereed. De in voering werd aangehouden in afwach ting van hetere tijden. De Minister van Sociale Zaken zal ernstig nagaan, of, al ware het slechts voor bepaalde groe pen, in dezen thans reeds iets gedaan kan worden. Wat de binnenvaart en wat liet ho tel-, café- en restaurantbedrijf betreft, kan reeds om de positie, waarin die bedrijven verkeeren, vooralsnog kwa lijk aan invoering van een werktijden regeling voor het personeel gedacht worden. Naar de Minister van Sociale Zaken voorts in de Memorie van Antwoord aan de Tweede Kamer betreffende zijn begrooting rnededeelt, kan in tijden, waarin liet lieele agrarisch bedrijfsle ven slechts kunstmatig kan worden overeind gehouden, aan een wettelijke regeling van den arbeidsduur in den landbouw niet worden gedacht. Ons Lichaam en onze Gezondheid. SCHEELZIEN. Scheelzien is niet alleen een sqhoon- heidsgebrek, Ret wijst ook op een ge brek in het gezichtsvermogen. Lang geleden heeft men reeds opgejmerkt. dat een scheelziend oog deze onaange name eigenschap verloor, wanneer er een passende bril werd gedragen. Zoodra. een kind begint met scheel zien, moet het naar een oogarts wor den gebracht. Het is er nooit te jong voor zelfs een zuigeling moet althans onderzocht worden. Al kan het kind nog niet dadelijk worden behandeld, de specialist kan toch het verloop van de afwijking volgen en op het juiste tijdstip met de behandeling beginnen. Er is nog een andere reden oim de be handeling zoo vroeg mogelijk te doen plaats vinden. Meestal kan bij kinde ren van vijf jaar en ouder een operatie niet meer worden vermeden bij jon gere kinderen kan men mees lal vol staan jmet verbanden waardoor af wisselend het eene en het andere oog gedurende een of twee weken worden bedekt. Dit moet bij kinderen van 1 of 2 jaar meestal gedurende 1 of 2 maan den worden volgehouden. Bij vierja rige kinderen 1 maand tot een half jaar, bij acht- tot twaalfjarige kinde ren 1 a 3 jaar. BUIÏENLANDSCH NIEUWS. Versterking Roode leger in Amerika. Een „IJzeren Militair Fonds". De Sowjet-autoriteiten hebben een „IJzeren Fonds" ingesteld, waaraan dc arbeiders één dag loon zullen moe ten afdragen ter versterking van het Roode Leger. De eerste bijdrage werd bepaald voor den jongsten Rooden Zon dag, toen de fabrieksarbeiders, inplaats van te rusten, aan het werk bleven, ter wijl hun verdiensten in hun geheel in het fonds werden gestort. De fabrieks arbeiders deden hun gewone werk, doch studenten,, professoren, school gaande kinderen van de hoogste klas sen en gecollectiviseerde boeren kregen speciale opdrachten, zooals het laden en verzamelen van brandhout en het houwen van winterstallen voor liet vee guyane en Papilion waren niet gelukkiger, ook zij hebben te Parijs niets omtrent Johan na Bertara kunnen vernemen en nergens haar spoor gevonden. Dat komt, omdat zij domkoppen waren, bromde Rouquin toornig tusschen zijn tan den. Het moest ons in elk geval een troost wezen, meende Loussard, dat die Oosterling niet gelukkiger is geweest dan wij. Een schrale troost, mompelde Rouquin met een boosaardigen glimlach. Zeg aan La guyane en Papillon dat ik hun nog veertien dagen den tijd geef en als zij mij dan niet kunnen zeggen, waar ik die Johanna Bertara kan vinden of mij het bewijs niet kunnen le veren, dat zij dood is, dan hebben zij maar te wachten, wat er gebeuren zal. Loussard boog, terwijl hij inwendig beefde. Hij wist, wat die waarschuwende woorden te beduiden hadden Rouquin schonk geen par don. Volbrachten de twee genoemden hand langers het gegeven bevel niet, dan was ook hun einde bepaald. XXI. Op dienzelfden dag begaf Rouquin zich per soonlijk naar de quai de la Tournelle. Hij had zorg gedragen, Lydia op een heel onschuldige wijze te laten weten, gelijk hij vroeger wel meer had gedaan, dat hij gedu rende een paar dagen niet in de stad zou zijn. Hij wilde haar de noodige vrijheid laten. De portier van het huis op de quai de la Tournelle, die wel dacht dat Rouquin in ee nige betrekking moest staan tot de dame, die hijzelf alleen onder den naam van Lydia kende, had zich door het toovermiddel voor portiers, een paar klinkende goudstukken, laten overhalen, om Rouquin toegang te ver schaffen tot de op dat tijdstip niet bewoonde appartementen, waar Lydia en Andreas hun samenkomsten hielden. Terwijl hij Rouquin den sleutel tot die bovenwoning ter hand stelde, maande hij de Driehonderd schepen in het ijs. Uit Leningrad Rusland) wordt ge meld, dat op dc binnenwateren tus schen Leningrad en het Ladoga-meer 300 schepen door ijsmassa's worden be dreigd. Aangezien de vier te hulp ge zonden kleine ijsbrekers niet in staat zijn de schepen alle te redden, heeft de regeering eenige genie-afdeel ingen van hot ïoode leger naai- de bedreigde punten gezonden om de ijsmassa met behulp van dynamiet te doen springen. KINDERMISHANDELING. Majoor tot tien pond sterling boete veroordeeld. Tc Burnley, in Engeland, heeft een majoor twee kinderen mishandeld, een jongen van vijf en een meisje van zes jaar, door hen met een honden zweep te slaan. De majoor was tot het hanteeren van de zweep overgegaan o|mdat kinderen op zijn landgoed ver woestingen hadden aangericht; hij had hen hij het hek opgewacht met een hondenzweep, doch hen daarmede slechts bang gemaakt en niet gesla gen. De moeder der kinderen verklaar dc echter dat dezen striemen op hun beenen hadden en groote pijnen had den gehad. Uit het getuigenverhoor bleek, dat de .majoor inderdaad gesla gen had. Het O. M. zeicle dat de kinde ren het „slachtoffer waren van zinnc- looze wreedheid" en zeide dat de ma joor blij mocht zijn, indien hij er met een geéischte straf van tien pond ster ling af kwam. De jury vereenigde zich het den eisch. Brandkast met inhoud gestolen. Door dieven die zich voor rechercheurs uitgaven Te Londen hebben dezer dagen, drie dieven, die zich voor rechercheurs uit gaven, een brandkast met 800 pond Sterling gestolen. Zij meldden zich keurig gekleed, aan een woning in Willesden Green (N.W. Londen) aan en deelden aan de dienstbode mede, dat de bewoner gearresteerd was en dat Scolland Yard de brandkast moest hebben. De dienstboden wrarcn te zeer geschrokken o,m iets te vragen en de mannen haalden daarop heel op hun gemak de brandkast uit het huis en plaatsten die in een vrachtauto, waar mee een chauffeur in uniform wegreed Toen de bewoner en zijn vrouw uit hun zaak huiswaarts keerden, verna men zij het gebeurde. De politie werd onmiddellijk gewaarschuwd en zocht Londen in auto's af. De dieven waren zeer beleefd opgetrc den en na een stuk getoond te hebben, hadden zij nog hun verontschuldigin gen gemaakt, voor den overlast dien zij veroorzaakten. Drama te Chicago in Amerika. Vorige week werd op de operatietafel van een arts te Chicago het lijk gevon- deen van de echtgenoote van den dok ter. Revolverschoten hadden haar ge dood. Bij het verhoor bleek dat de dok ter eenige verhoudingen had, omdat zijn huwelijksleven zoo ongelukkig was Zijn 62-jarige moeder heeft aan de po litie verklaard dat zij den moord ge pleegd had om haar zoon te bevrijden van de vrouw die hem ongelukkig maakte. Het onderzoek duurt voort. GEMEENTE WIERINGEN. Uit de hand verhuurd. Naar wij ver nemen is de oude boerenplaats „De Omval" jnet pl.m. 2 Il.A. land en laatst in huur bij den heer De Maeschalk uit de hand verhuurd aan Mej. de Wed. D. N. Mulder alhier. Een Heeren-Sociteit. In Hotel „Cen traal" van den heer S. Kaan Pz. te Hippolytushoef is een Heeren-Sociteit met 16 leden opgericht. Het bestuur is samengesteld uit de heeren D. Oden, Voorzitter D. Nieuwbuurt, Secretaris Ch. T. J. Ruijs, Penningm. R. J. Blaauboer en S. P. de Vries leden. ze aan, om toch vooral voorzichtig te werk te gaan. Geen leven, geen schandaal, mijnheer zei de portier, Nietwaar, dat belooft ge mij immers? Het is hier een stil huis, als de huur ders zich gingen beklagen, zou ik mijn post verliezen. Rouquin verzekerde hem lachend, dat er voor iets dergelijks geen vrees bestond. En gerustgesteld ging de portier zijn loge weer binnen. Het is mogelijk dat die lange, magere man de wederhelft van die mooie dame is, zei hij in zichzelf, zooveel is zeker, dat hij het geval van de lichtzijde opneemt, want hij is evenmin boos of geërgerd als ik. Het was omstreeks twee uur in den namid- dig, toen Rouquin de woning betrad. Hij sloot de deur achter zich toe. Die woning was zeer eenvoudig, doch niet zonder goeden smaak gemeubileerd. Aan verschillende kleinigheden was het te zien, dat het apartement slechts bijtijd en wij len werd bewoond. Het bestond uit vier ka mers, twee die op den tuin, twee die op de kade uitzagen, gescheiden door een gang, waarvan een deur toegang tot een kleine keu ken verleende. De vertrekken bestonden uit een eetkamer met eikenhouten ameublement, uit een salon of ontvangkamer met bekleede fauteuils en sofa's en uit twee slaapkamers. Waar zou ik mij hier het best kunnen verbergen dacht Rouquin. In zulk een kleine woning was dit trouwens geen al te gemakkelijke zaak. Hij dacht aan de keuken en wilde ze ope nen. De deur was gesloten. Hij zocht naar den sleutel en vond eindelijk in een hoek van de voorkamer eenige sleutels aan een spijker hangen. Een spin had daarover haar web geweven. Wel een bewijs, dat die sleutels in den laat sten tijd niet gebruikt zijn, dacht Rouquin. Weldra had hij den sleutel gevonden, die op de keukendeur paste. Vijf minuten later was hij voor de eventu- ontvangen een ruime sorteering De nieuwste modellen PENDULES. Prijzen vanaf f 5.95, onder garantie. Beleefd aanbevelend, H.-hoel, WIEKINGEN. SPORT. Rapporten Door de strafcommissie ingesteld door het Bestuur van de N. II.V.B. is naar aanleiding van het voor gevallene in de wedstrijd Succes 2 - Wieringerwaai'd I het volgende beslo ten Succes 0 tegen Wieringerwaai'd i,, ge speeld den 15 October 1933 op het ter rein van de vereen. Succes, Wjieringen.. Ie. den W.waard-speler K. Rezelpian. voor een maand te schorsen wegens 't slaan van een tegenstander. 2e. den W.waard-speler S. Slikker voor 1 wedstrijd te schorsen wegens het aannemen van een dreigende üou- ding. 3o. den W.waard - aanvoerder K. Schenk een ernstige berisping te geven wegens het forsch spel, het zich men gen in de leiding en het zich bemoeien met publiek, met uitzicht op strengere straf bij herhaling. ie. don Succes-speler J. Idema voor een maand te schorsen wegens heè slaan van een tegenstander. 5e aan de vereeniging W.waard de reglementaire boete op te leggen we gens onvolledig invullen van het wed strijdformulier (staat niet op vermeld, dat K. Schenk en K. Rezelmau een waarschuwing hebben gehad); 6e. de vereeniging Succes te bestraf, fen met den eerstvolgenden thuiswed strijd van haar tweede elftal zonder pu bliek te laten spelen wegens plaats ge had hebbende onregelmatigheden 7e. aan J. Poel, Zeestraat Den Oever- supporter van Succes, den toegang lot het terrein dier vereeniging te ontzeg gen voor den. tijd van één jaar. 8e. de kosten vooi lret onderzoek ge maakt te verdeelen, Wl-Waard en Suc ces ieder de helft. MARKTBERICHTEN. Do Graanmarkt. Alkmaar 24 Nov. 1933. Op de Vrijdag gehou den Graanmarkt waren in totaal 822 H.L.'s aangevoerd als 38 H.L. voertarwe f 4 a 4.25 178 H.L. gerst f 4.50 a 5.25 392 H.L. haver- f 5.75 a 6.30 83 H.L. boonen w.o. paarde t 6,. bruine f 12 a 14 citroen f 10 a 14 duiven f 8.50 a 9.60 en witte boonen f 21—22 24." H.L. mosterdzaad rood f 20 en geel f 13.75 10 H.L. karwijzaad f 29 1 H.L. blauwmaan- zaad f 19.20 a 21 tuinboonen f 9.50 96 H.L. erwten, w.o. .groene erwten (kleine) f 9.50 a 10.50 groote f 14 a 20 grauwe f 18 a 32 vale f 13 a 27 Alles per 100 K.G. Han del vlug. DE KAASMARKT. Alkmaar, 24 Nov. 1933. Op de heden gehou den kaasmarkt waren 55 stapels, wegende 75000 K.G. kaas aangevoerd, waarvan de- prijzen als volgtFabriekskaas 40 stapels Kleine f 23 2 stapels Commissie f 20 1 sta pel Middelbare f 20 Boerenkaas 2 stapels; Kleine f 22 10 stapels Commissie f 21 Alles; met rijksmerk. Handel goed. eele bezoekers der woning ontzichtbaar en in veiligheid. Het werd tijd. Nauwelijks was hij goed en wel in zijn schuilhoek, of hij hoorde schreden in de voorste kamers, eerst in het eetzaaltje, daarop in den salon. Een venster- werd aldaar geopend, maar daarop hoorde; hij niets meer. Ik wed, dat het Andreas is, zei Rouquin in zichzelf. En behoedzaam te voorschijn tredend, hield hij zijn oog voor het sleutelgat. De gang was donker, maar de salon baad de in het zonlicht. Andreas stond -aan het venster en zag naar de kade, tusschen zijn koortsige vingers be woog hij een brief, waar hij van tot tot tijd een blik op sloeg. Zij heeft mij gezegd om twee uur, zei hij overluid. Waarom blijft zij nu zoolang weg. Rouquin miste niet één beweging, niet één woord en het oog, dat hij voor het sleutelgat hield, was met zooveel kracht op den jonge man gevestigd, dat deze onwillekeurig hui verend omzag naar die deur. Die beweging was nochtans geheel werktuiglijk, want het kwam zelfs niet bij Andreas op, dat iemand hem op dit oogenblik zou kunnen bespieden. Rouquin trok zijn hoofd eenigermate te rug. Nu boog Andreas zich weer uit het venster en uitte een kreet van blijdschap. Hij bracht zijn vingertoppen egen den mond en wierp tal van kushanden naar buiten. Daarop verliet hij het venster en liep naar de voorkamer, zoo snel, dat Rouquin nauwe lijks den tijd had, om naar de keuken te vluchten. Hij luisterde met het oor tegen de deur en een kalm lachje om den mond. Hij hoorde het openen en sluiten eener deur, een paar haastig gewisselde woorden, een kort zenuw achtig lachje, het geruisch van een zijden kleed en tegelijk drong een fijn parfum tot hem door. Dat was zijn vrouw. (Wordt vervolgd.)

Wieringer courant | 1933 | | pagina 2