TWEEDE BLAD. VRIJDAG 8 DECEMBER 1933 No. 96 NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN ÉN OMSTREKEN SSS^PUROL IERINGER COURANT Ons Lichaam en onze Gezondheid. Spataderen. Boosaardig kunnen spataderen wor den, als men ze niet tijdig behandelt, lfier bestaat eerst recht het gevaar, dat het lijden sleepend wordt, want in den beginne is het iets van onschul- digen aard. Daar dit niet zoo goed opgemerkt wordt, beschouwt men spat aderen nauwelijks anders dan als een schoonheidsgebrek. Wordt niet spoedig ingegrepen, dan zijn beenontstekingen bloedingen, e d. het gevolg. Voor degenen, die een beroep uit oefenen, waar het vooral op staan aankomt, zijn spataderen in hooge mate nadeelig. Worden ze niet in den beginne behandeld, dan kan de ver- ontachtzajning spoedig na de gezond heidsstoornissen tot groote maatschap pelijke storingen leiden. De patiënt zal vrijwillig of onvrijwillig het be roep moeten opgeven, daar anders het euvel nog verder zou doorwerken. De gevolgen zouden slechts een vererge ring van den toestand zijn. Zoolang de vorming van spataderen zich nog in een beginstadium bevindt, moet men na een urenlang ingespannen ar beid een langen rusttijd nemen. In ernstige gevallen is deze maatregel natuurlijk niet toereikend. Ook het re gelmatig lichaamsoefeningen maken is zeer goed. Belangrijker is een goede stoelgang. Als deze middelen niet meer helpen, moet het been onvoorwaarde lijk verbonden worden. Verbanden zijn vaak te verkiezen boven gummikou sen. In ieder geval beantwoorden gum mikousen slechts dan aan het doel, als zij, behalve de vereischte poreus heid, ook de garantie geven dat zij hun vorm blijven behouden. Bijlgevor- derde gevallen zullen echter ook deze methoden niet meer helpen, dan wordt een operatie het eenige middel. BINNENLANDSCH NIEUWS. DRIE KINDEREN BIJ EEN BRAND OMGEKOMEN. In! de Daendelsstraat te 's-Graven- hage is een groot huls uitgebrand, waarbij bovendien de vader der kin deren zwaar werd gewond. Donderdagochtend omstreeks acht uur i: een zware brand uitgebroken in de Daendel- straat 26, waarbij twee jongetjes van zes en drie en een meisje van achttien jaar om het leven zijn gekomen. De vader van de beide jongens is zwaar gewond, terwijl de compagnon van den vader minder zware verwondingen heeft opgeloopen. Hoe de brand huishield. In nauwelijks een kwartier tijds heeft zich Donderdagmorgen in het groote heerenhuis Daendelsstr. 26 het noodlottige drama afge speeld. Kort na acht uur zag een voorbijgan ger uit het huis een paar meisjes rennen, luid roepende, dat er brand was. Terwijl de man van zijn fiets sprong kwamen uit de percee- len 24 en 28 eenige bewoners eveneens naar buiten, gealarmeerd door het geschreeuw. In het huis vond men een onbeschrijfelijke ver warring. Op de trap naar de eerste verdieping sloeg den binnentredenden een hevige rook tegen op de eerste verdieping konden zij bij het trapgat niet verder, omdat de vlammen met ongekende hevigheid hier huishielden. De brandweer verscheen met twee motor spuiten en een ladderauto. Nog vóór de komst van de brandweer, gelijk tijdig met de reddingspoging van de burgers aan de voorzijde, hebben huurlieden aan den achterkant reddingspogingen gedaan om de bewoners, die zich voor de ramen aan de ach terzijde op de tweede verdieping bevonden, te hulp te komen. Het was hier vooral ir. P. W. Brakke, die met groote energie te werk ging. Op het balcon van de tweede verdieping bevonden zich n.1. twee vrouwen en een man. Met een stevigen droogstok, welken de heer Brakke hen toestak, slaagde hij erin de twee vrouwen op het dak van perceel 24 te trek ken. Reeds had daarna ook de man den droog stok beet, toen deze brak De man viel op het plat terug, waarbij hij zich nog al zwaar verwondde.. Hij had evenwel nog de kracht een touw, dat hem werd toegeworpen, vast te pakken en zoo kon hij in veiligheid wor den gebracht. Na korten tijd had de brandweer eenige slangen uitgelegd, waarmede de strijd tegen het vuur, dat fel aan de voorzijde op de eer ste verdieping uitsloeg, werd aangebonden. Het meisje te midden van de vlammen. De brigadier-brandmeester Westerduin ging het brandende perceel binnen, toen hem werd gezegd, dat er zich nog menschen in het huis bevonden. Hij moest evenwel evenals de bur gers terugkeeren. Men gaf zich echter niet zoo vlug gewonnen en ging door de keuken naar den achter het huis liggenden tuin. Hier was intusschen een tuinman met een ladder bezig te redden wat er nog te redden viel. De ladder van den tuinman was echter te kort. Brandmeester Westerduin liet toen een paar mannen met een springzeil terugkomen, want er bleek een meisje voor het raam van het kabinetje op de tweede verdieping te staan. Achter haar brandde het echter reeds hevig, zooals men van den tuin uit duidelijk kon zien. Het meisje was echter blijkbaar niet meer bij machte zichzelf te redden. En nog voor dat de brandweer verdere reddingspogingen kon aanwenden, sloegen de vlammen ook daar al naar buiten. Op dat oogenblik waren dus pas drie menschen in veiligheid gebracht, nl. de echtgenoote van den bewoner, mevr. Löwie, de vrouw van den compagnon van haar man, mevrouw Salm en de heer Salm zelf. De brandweer wist toen niet beter of er bevond aich nog slechts één persoon in het huis, die men op de tweede verdieping voor het raam had zien staan. Aan redden van haar viel helaas niet te denken. Loeiend sloegen de vlammen uit het groote pand. Met vijf stralen op de waterleiding be streed men het vuur. Inmiddels waarschuw den burgers de brandweer dat er zich nog twee kinderen in het huis bevonden, behal ve het meisje. Waar deze kinderen waren, kon men niet zoo dadelijk zeggen, maar, naar mevrouw Löwie, die erg overspannen was, dacht, zouden zij wel in het kamertje op de tweede verdieping zijn, dus bij het meisje, dat men reeds had ontdekt. De vader tracht zijn kinderen te vinden en springt van 'een balcon. Inmiddels bleek dat de bewoner van het huis, de heer Löwie, onmiddellijk toen er ge schreeuwd werd, dat er brand was, van de tweede verdieping naar de eerste was ge rend. Evenals de burgers, die van beneden kwamen, sloegen hem op de eerste verdieping de vlammen tegen. Het vuur woedde hevig in de voorkamer van de eerste étage en moet vrijwel dadelijk doorgeslagen zijn naar de achterkamer en naar de gang. Dat is ook zeer verklaarbaar, omdat het huis niet alleen tot woning diende, maar bovendien was in gericht voor de zaak van den heer Löwie, die een engros handel in stoffen heeft. De bene denverdieping is bovendien ingericht als ate lier. Het waren de meisjes van dit atelier, die het eerst naar buiten waren gekomen en de voorbijgangers hadden opmerkzaam gemaakt op den brand. De heer Löwie schijnt, toen hij niet naar beneden kon komen, weer naar de tweede verdieping te zijn teruggegaan. Ach ter hem aan klom het vuur met ongekende snelheid door het trappenhuis naar omhoog. Vóór het echter zoover was want dit alles speelde zich in weinige minuten af schijnt de heer Löwe getracht te hebben zijn kinde ren te redden, die op de tweede verdieping hadden geslapen. Hij is daar blijkbaar niet in geslaagd. In zijn radeloosheid is hij naar den voorkant van het huis geloopen, waar een balcon is. Van dit balcon is hij op straat gesprongen. Met een bekkenfractuur werd hij opgenomen. Een auto van den geneeskun digen dienst voerde den heer Löwie naar het gemeentelijk ziekenhuis. Een tweede auto van den G.G.D. bracht den heer Salm en mevrouw Löwie naar het ziekenhuis. Er was toen nog geen half uur verloopen toen de brandweer er in geslaagd was het vuur in belangrijke mate terug te dringen. De brand was echter reeds naar het belen dende huis nr. 28 overgeslagen, waarvan de voorzijde op de tweede verdieping vlam vatte. Met kracht bestreedt de brandweer hier het vuur, zoodat voor verdere uitbreiding van het gevaar al spoedig niet meer gevreesd behoef de te worden. De slachtoffers. Het huis, waarin de brand was ontstaan, was inmiddels grootendeels uitgebrand. Zoo dra de brandweerlieden het huis konden bin- nendrinen, vonden zij op de tweede verdie ping in het kabinet aan de achterzijde de vrijwel geheel verkoolde lijkjes van de twee kinderen van het echtpaar Löwie, de zesjari ge Bubi en de driejarige Siegfried, alsmede het verbrande lichaam van het meisje, dat de achttienjarige zuster van mevrouw Löwie mej. Paula Becker bleek te zijn. Per auto van den G.G.D. zijn de drie lijken eveneens naar het gemeentelijk Ziekenhuis overgebracht. De politie, onder leiding van den com missaris Kramer met inspecteur Paut, nam o.a. het dienstmeisje van de familie Löwie een verhoor af. Het meisje had zich tijdens het uitbreken van den brand in de keuken beneden bevonden. Zij vermoedt, dat de brand is ontstaan door een gasradiator welke stond in de voorkamer op de eerste verdie ping, waar een groot aantal coupons stoffen enz. was opgeslagen. Het toeval heeft gewild dat de compagnon van den heer Löwie, de heer Salm, die te Voorburg woont, Woensdagavond zóó laat heeft gewerkt, dat hij, zooals meer gebeurde, is blijven slapen in de Daendelstraat. Daartoe bestond te meer aanleiding, omdat zijn vrouw pas uit het buitenland was aangekomen bij de familie Löwie logeerde. doordat de motor afsloeg. i Verkiezing Hoogheemraadschaap. De chauffeur kon den wagen, on-1 De commissie uit de samenwerken- danks alle moeite, niet meer aan den de politieke partijen voor de verkie- gang krijgen. Op dit moment naderde zing voor het Hoogheemraadschap Nrd. uit de richting Erm een tram der Ilollandsch Noorderkwartier heeft in E.D.S. welke te pl.-jn. 8 uur te Emmen haar laatstgehouden vergadering be Gesprongen handen-Ruwe huid Bij Apolhekers en Drogisten Na een schoolstaking. In September van dit jaar hebben sommige leerlingen van de openbare lagere school te Beets (Fr.) eenige mi nuten een „schoolstaking" gehouden, daartoe opgestookt door een revoluti- onnaire jeugdorganisatie, die tegen maatregelen van de regeering meende te ageeren. Tot straf moesten deze kinderen nablijven. Toen kwam een 37-jarige communist de school binnen Het hoofd gelastte hem zich te ver wijderen, waaraan hij niet voldeed. Voor huisvredebreuk heeft de politie rechter te Leeuwarden dezen man tot een week gevangenisstraf veroordeeld. In hooger beroep heeft thans de pro cureur-generaal bij het Hof aldaar een maand tegen hem geëischt. Tram werpt vrachtauto in een sloot. Te Erm (gem. SI een) is Maandag avond een ongeval geschied, dat zijn oorzaak vond in de omstandigheid dat de motor van een zeswielige vracht auto plotseling weigerde, vertelt het „Nieuwsblad van het Noorden". Een vrachtauto stond defect aan den kant van den weg. De bovengenoemde wa gen kreeg juist naast den defecten wa gen met een motorgebrek te kampen, komt. De auto stond vlak aan de rails, en de chauffeur zag het gevaar waarin zijn wagen verkeerde. Hij holde vol gens zijn zeggen de tram nog tege moet, doch de machinist zag blijkbaar noch hem noch den wagen en reed met een flinken gang tegen de auto aan. De schok was hevig. De zware met portland cement beladen wagen werd 13 a 14 M. weggedrukt en toen over den weg heen in de langs den weg loo- pende sloot geworpen. De locomotief, die evennis de wagen beschadigd werd derailleerde. De weg was een waar toonbeeld van verwoesting en bezaaid met het ce ment. Met een groote vertraging kwam de tram te Emmen aan. Met een handkar door het ijs. Moeilijke redding te Gouda. Een hachelijk avontuur beleefde Woensdagmorgen een jongen, die een handkar bestuurde en daarmede iri de Peperstraat te Gouda bij het passee ren in aanraking kwam met een inge spannen melkwagen, aldus de Tel.. Kar en bestuurder gingen het water in, de jongen, de 14-jarige J. uit de Vondelstraat, kwam onder het voer tuig terecht en verdween onder het ijs. Op het geroep van een voorbijgan ger kwam van verschillende kanten hulp opdagen, doch het viel niet mede den drenkeling, die door den stroom onder het ijs werd voortgeschoven, te redden. Een eind verder maakte men een gat en toen de knaap tot hiertoe ge dreven was, gelukte het hem te grij pen en uit de gracht te halen. Hoewel de jongen eenige minuten in het ijs koude water gelegen had, was hij nog bij kennis, doch begrijpelijk was hij door en door verkleumd. De redder, de stoker A. K., bracht het slachtoffer naar de stookplaats van het postkan toor, waar men hem warmde en van droge kleeren voorzag. Ontroüftve Penningmeesters. De kas van twee werklieden verenigingen verduisterd. Een dezer dagen vernam de gemeen te-veldwachter H. J. Key te Resteren, dat het beheer van de gelden van de afdeeling Resteren van den Nederland- schen bond van arbeiders in het land en tuinbouwbedrijf te wenschen over liet. Deze geruchten deden de ronde naar aanleiding van een aldaar ge hou den ledenvergadering, waarop de pen ningmeester in tegenwoordigheid van een lid van het hoofdbestuur rekening en verantwoording zou doen. De pen ningmeester oordeelde het evenwel verstandiger niet te komen. De burge meester heeft toen, vergezeld van ge noemden gemeente-veldwachter, ambt3 halve een onderzoek ingesteld ten hui ze van bedoelden penningmeester, den 43-jarigen J. W. V., en ontdekte een tekort van f 486.67, met andere woor den de heele ka? was door dezen aidee- lingspenningmeester te eigen bate aan gewend. Bij zijn bekentenis kwam on der meer aan het licht, dat er reeds tijden geleden een tekort was. Hangende dit onderzoek werd te vens vernomen, dat het ook bij den pen ningmeester van de afdeeling Resteren van de Nederlandsche vereeniging van fabrieksarbeiders niet geheel in den haak zou zijn. Terstond toog men ook daarheen ter onderzoek en men ont dekte een kastekort van circa f 100. De administratie was hier al sedert maanden niet meer bijgehouden. Ook tegen deze afdeelingspenningmeestcr, den 38-jarigen A. V., is proces-verbaal opgemaakt. Bij beiden is de admini stratie in beslag genomen. PROVINCIAAL NIEUWS. Inschrijvingen Handelsregister te Alkmaar. van 28 November—4 December. Nieuwe Zaken „Reformhuis" (eig. H. Mad- derom), Alkmaar, Spoorstraat 52, handel in vegetarische levensmiddelen. Wijzigingen P. Jongkind, de Haukes 53, handel in scheepsartikelen, kruidenierswaren, drogistartikelen en rookartikelen. Filiaal ge vestigd te Wieringen, Hippolytushoef Belt 6 Landbouwkantoor „Noord-Holland" N.V. Scher merweg 27, Alkmaar. Bestuurswijziging. N.V. Hollandsche Duin Maatschappij, Heerenweg 25, Bergen, in liquidatie getreden Coop. Tuin bouwvereen. „De Rijp en Omstreken," Tuin- gracht 421, De Rijp, Bestuurswijziging. „De Schakel" (eig. J. de Weerd), Velsen. Filiaal gevestigd te Den Helder, Spoorstraat 114. „Meerzicht" (eig. H. Scheringa), Kogerpolder 355, cafébedrijf. Overgegaan aan P. Meijer. Opheffingen A. A. van Egmond-de la la Fosse, de la Reijstraat 37, Den Helder, da mes-kapsalon Café „Hofplein" (eig. J. H. Winkelaar), Ged. Nieuwesloot B 47, Alkmaar. P. C. H. Kroon va Dies, Luttik Oudorp 52, Alkmaar. Stoomververij en chemische was- scherij. sloten Bij de herstemming op 13 December a.s. a. in het kiesdistrict Purmerend zich van aanbeveling der candidaten te ontj houden. b. in het kiesdistrict Den Helder de kiezers vrij te laten in het uitbren gen van hun stem c. in het kiesdistrict Alkmaar den kiezers warm aan te bevelen hun stem uit te brengen op de heeren J. H. Lan- gendijk te Beemster en J. Ringevs te Alkmaar. Diefstal op een Consultatiebureau. Op het Consultatiebureau voor zuige lingen te Den Helder vermisten ver schillende bezoeksters hun beurs met geld of handtaschje uit den kinderwa gen als zij met hun kleintje uit de con sultatiekamer terug kwamen. Na een uitgebreid onderzoek is door de politie tegen een 21-jarige gehuwde vrouw proces-verbaal opgemaakt, die wordt verdacht zich aan meerdere de zer diefstallen te hebben schuldig ge maakt. De Vergiftigingsverschijnselen Te H.H.-Waard. Als gevolg van de uitlaatgassen in de motorwerplaats van den heer Moe- jes, waardoor een geval van bedwel ming voorkwam, deden zich eveneens bij do monteurs Kuiper en Gunder vergitigingsvershijnselen voor, gepaard gaande met braken, zoodat geneeskun dige hulp moest worden ingeroepen. Naar men meldt, was thans de toe stand zoodanig dat allen hun werk weer konden hervatten. EEN GEVAARLIJK SCHUTTER. Uit Den Helder wordt gemeld Door de politie te Den Helder is de 29-ja- rige handelsreiziger K. B. gearresteerd, die wordt verdacht uit een revolver eenige scho ten te hebben gelost, zonder echter iemand te treffen. B. ontmoette in den avond van 3 Dec. een leerling van de zeevaartschool, die met een meisje wandelde op de Spoorgracht. Na een korte woordenwisseling liepen deze beiden van B. eenige klappen op, waarvan aangifte bij de politie werd gedaan. De leerling van de zeevaartschool begaf zich eenige tijd later met den vader van het meisje over de Spoor gracht naar het Ankerpark. Hier ontmoetten zij wederom B. Deze loste daarop een schot uit een revolver, waarop hij de vlucht nam, achtervolgd door eenige personen. Nabij de zeevaartschool gekomen loste hij wederom een schot, terwijl hij, toen een stoker van de marine, die hem ook achtervolgde, hem nagenoeg had ingehaald, nogmaals zijn re volver afvuurde. Daarna vluchtte hij een café binnen. Een adjudant hield hem aldaar in bedwang totdat de politie kwam en den schutter arresteerde. Naar B. verklaarde had hij slechts eenige schoten in de lucht gelost, omdat hij zich be dreigd gevoelde. In het Westland voor duizenden guldens schade. De onverwacht ingevallen hevige vorst heeft in het Westland groote scha de aangericht. De snijdende wind maak te het bijna onmogelijk om de kassen vorst vrij te houden. De fruitkassen zijn vrijwel leeg en hier is dan ook niet zooveel schade aangericht. Echter de kassen met bloemen en in het Westland zijn er tegenwoordig heel wat hebben het hard te verdu ren gehad. Op een groot kweekersbedrijf te Hon- selersdijk b.v. is men in den nacht van Zondag op Maandag met tien man voortdurend in de weer geweest, om door het stoken van kachels, branden van houtskool enz. te trachten de chry santhen in de kassen tegen de vorst te beschermen. In deze kassen was n.1. geen volledige stookinrichting aange bracht. Ten spijt van al dien arbeid, is toch nog een belangrijk deel van deze bloe men bevroren. Een kweeker te Naaldwijk had de vorige week zijn kas met chrysanthen voor f 1000 kunnen verkoopen. Hij deed dat niet; thans is de geheele kas met bloemen door de vorst vernietigd. De schade die in het Westland op de ze wijze is aangericht, loopt in de dui zenden. Doordat de prijzen van de Chrysanthen in den laatsten tijd vrij gunstig waren, treft deze nieuwe tegen slag de kweekers wel bizonder. De aanvoer van bloemen aan de vei ling der Centr. Westl. Bloemenveiling te Honselersdijk en de bloemenveiling Het Wjestland te Poeldijk was reeds belangrijk minder dan de voorgaande dagen. Tengevolge van de vorst dalen thans ook de prijzen van de bloemen, door dat de export thans bijna niet moge lijk is, terwijl ook de gewone straat handel, die gewoonlijk enorme hoe veelheden afneemt, niet zoo groot is. den uit de gevangenis te Alcazar de 'San Juan (Spanje) ontsnapt. I Inbraak bij Belgischen grootmaarschaik Te Brussel zijn drie mannen binnen gedrongen in de woning van den groot maarschalk van het hof graaf de Lan- noi. De dieven hebben verscheidene gouden geldstukken, twee horloges en allerlei andere juweelen gestolen. Tijger losgebroken. Een tijger van een circus, dat voor- stelllingen geeft in een schouwburg te Sheffield in Engeland, is Zaterdag uit zijn kooi ontsnapt. Het dier wierp zich op een circusknecht, die aan rug en schouder werd gewond. Het perso neel van het circus, gewapend met ijze ren staven en harken, wist het dier van zijn slachtoffer weg te drijven. De tijger zocht daarop zijn toevlucht in de kelders van het gebouw, waar men vier uur lang jacht maakte op het beest, voordat men het weer gevangen en in zijn kooi had opgesloten. Door vliegtuig onthoofd. Bij oefeningen op het vliegveld te Saliniki zijn twee soldaten door een vliegtuig, dat zeer laag vloog, gegre pen en letterlijk onthoofd. Een „rookloos" café. Te Praag is een nieuw niet-rookers café opgericht. Het publiek bestaat voor 63 pCt. uit oude heeren, voor 30 pCt. uit dames en 5 pCt. uit menschen die steeds overal bij moeten zijn. GEMEENTE WIERINGEN. BUITENLANDSCH NIEUWS. Gevangene ontsnapt. Na de tralies voor de celvensters te hebben doorgezaagd zijn 13 gedetineer- Stagnaiie in het Visscherij-bedrijf. De strenge vorst heeft niet alleen de visschers gedwongen hun bedrijf te staken, maar tevens aan verschillenden hunner ernstige schade inzake het visch tuig berokkend. De vorst viel zoo eensklaps in, dat het niet mogellijk was het kostbare vischwant te bergen, voor al de straife wind maakte dat onmoge lijk. Zoo zitten ten Noorden van den af «stuitdijk eenige haringkamers in het lijs vastgevroren. Men tracht nu ze uit te zagen; een vreeselijk inspannend werk, doch als men weet, dat zulk een „kamer" ruim f 1000.- kost, begrijpt men dat geen moeite onbeproefd wordt gelaten het vischtuig te redden. Want als het ijs gaat kruien is alles natuur lijk hopeloos weg. Nog erger is het ten Zuiden van den dijk met de hofnetten. Deze zijn ge heel aan het grondijs vastgevroren en het dunne want is daaruit niet los te maken. Gaat dit ijs drijven, dan gaan de netten onvermijdelijk mee en zijn verloren. Zoo zijn hier ook weer houder den guldens schade gebracht in een paar dagen tijds aan het toch al zoo Iwisselvallige visscherijbedrijf. Vergadering van veehouders. Dins dag heeit in het hotel van den heer S. Kaan een bespreking plaats gehad van veehouders, welke de voorkeur ge ven hun melk af te leveren aan 'n zui velfabriek, en vertegenwoordigers van verschillende zuiveliabrieken uit den omtrek met name C. Z. Lutjewinkel, 't Zand en Wieringerwaard. Hit de eerstgenoemde is een loon- eommissie benoemd welke het voorioo pig bestuur zal vormen. De voorz. daarvan, de heer J. Veer- dig, opent deze bijeenkomst en heet de aanwezigen van harte welkom. Spr. hoopt dat de besprekingen van zakelij ken aard mogen zijn. bpr. zet de hier voor plaats gehad hebbende besprekin gen uiteen en zegt dat de veehouders, leveranciers van de labrieken te Hippo ïytushoef, Oosterland en Stroe kunnen gaan leveren, waar ze het wenschen. Met de leveranciers van Weslerland gaat dit anders. Deze kunnen zich niet zoo gemakkelijk los maken. Spr. geelt vervolgens het woord aan den heer Joh. Blaauboer, vertegenwoor diger van Lutjewinkel. De uiteenzet ting van spr. is wel bizonder vrijgevig. Spr. noemt zelf voordeelen aan 't Zand oi Wieringerwaard te leveren. Vervolgens spreekt de heer D. Kaan als vertegenwoordiger van Wieringet- waard. Spr. geeft een uiteenzetting als volgt conditiën zijn voor eventueeie leveranties van Wieringen dezelfde al voor de andere leveranciers. Geen extra kosten voor vervoer. Wieringer waard heeft het voordeel dat de melk bussen schoon worden thuisgeleverd. Wordt gevraagd of ook nog meerde re besturen van fabrieken zijn uitge- noodigd om deze bespreking bij te wo nen. Medegedeeld wordt dat de specu latieve zuivelfabrieken N.V. de Lyemf uit Friesland en Haringhuizen ook zijn uitgenoodigd. Deze zijn chter niet op gekomen. De heer Blaauboer zegt dan nog het voordeel van levering aan de Coopratieve fabriek boven dat van een speculatieve fabriek. Deze laatste werking is in 't beiang der aandeel houders en de leveranciers hebben dan ook geen medezeggenschap. Met een coöperatieve onderneming komen alle

Wieringer courant | 1933 | | pagina 3