ALLEEN MET DE W. A. C. O. fov-fsacafeu. voordcelen aan de leveranciers. Verschillende vragen worden dan ge steld en beantwoord. De besturen der verschillende fabric ken hier aanwezig, verwijderen zich als tot stemming wordt overgegaan of geleverd zal worden aan een coöpera tieve fabriek of een speculatieve fa briek, 30 stemmen zijn voor levering aan een coop. fabriek, G stemjnen blanco. Daarna werd gestemd aan welke fa briek zal worden geleverd. De uitslag is als volgt 16 voor Lutjewinkel, 4 voor 't Zand, geen voor Wieringer- waard, 7 voor de N.V. Lyemf, 3 blanco. Een enkele aanwezige onthoudt zich van stemmen. Verschillende niet aan wezigen gaven reeds voorkeur van le vering aan Lutjewinkejl. Die levering zal dan op 1 Januari a.s. aanvangen. De heer Blaauboer zet dan na dit besluit nog een en ander uit een, en wijst er op vooral toch niet uit elkaar te gaan, docli gezamenlijk, aan één fabriek te leveren, met samenwcr king is meer te bereiken, als dat ieder afzonderlijk te werk gaat. Bij eventueel oprichten van een zui velfabriek te Wieringen in de toe komst, dient men toch vooral samen te werken. Zoo de zaken thans staan, kan Lutjewinkel alle melk van Wie- ringen wel verwerken zonder dat uit breiding der fabriek noodig is. Wat dat betreft, kan dus gerust geleverd worden aan Lutjewinkel. De voorzitter sloot aan het slot der vergadering met dank aan de spre kers en anderen voor de medewerking. liet voorloopig bestuur als hier voor noemd, krijgt machtiging de verdere zaken met Lutjewinkel te regelen. SINTERKLAAS IN DE SCHOLEN TE WIERINGEN. De vrees, dat de Goede Sint door de crisis, ook schoolkinderen weieens minder goed zou bedeelen als andere jaren, is ongegrond ge bleken. Hoe weinig gespekt de beurs van moeder soms is, voor het kind is altijd nog 'n geheim hoekje en derhalve waren de giften op de lijsten van dien aard, dat aan al de scholen Sinterklaas en Zwarte Piet met flinke ca- deaux voor den dag konden komen. Voor het eerst waren de feesten van de O.L. scholen te Westerland en H.-hoef nu door afzonderlijke commissies georganiseerd, alsook die van de O.L. scholen te Oosterland en Den Oever. Te H.-hoef was het Dinsdagmiddag in de O.L. school een vreugde van belang toen de Sint en Zwarte Piet per auto van den heer Obreen arriveerden. De goede Bisschop werd toegezongen de Sint sprak daarop over goed leeren, richtte eenige vermanings tot enkelen, die weieens wat „stout" geweest waren, en toen werden met kwistige hand geschenken en lekkers uit gereikt. Ook de zieke scholieren werden door Sinterklaas opgezocht. Te Westerland was het eveneens in de school een prachtig Sinterklaasfeest. Daar deed de Sint een verhaal over zijn reis van Spanje naar hier en over de storm die zijn schip teisterde in de Golf van Biscaye. Zwar te Piet strooide met gulle hand en de kleinen zongen, dat 't een lust was. In de Katholieke school te H.-hoef was het feest niet minder. Ook hier een vroolijk ge juich of een bedrukt lippen, toen Sinterklaas en zijn knecht de school binnen stapten. Maar allen waren dolblij toen zij een zak vol lekkers en een mooi cadeau in ontvangst mochten nemen. Een loflied aan Sinterklaas werd dan ook uit volle borst gezongen. In de zaal van café Zomerdijk vierden de kinderen van de O.L. school en de kinderen van de Christ. school te Den Oever door de goede zorgen van de vereeniging Oost Wie- rigen het Sinterklaasfeest. De Sint werd per auto van den heer J. Poppen over den afsluitdijk vanaf Friesland afgehaald en onder groot enthousiasme door groot en klein ingehaald. Ook hier vroolijk kindergezang, ja zelfs wordt de Sint door een tweetal dreu- messen afzonder toegezongen. Voor lekkernijen en geschenken was ook hier uitstekend gezorgd terwijl juffr. de Boer vertelde bij de vertooning van de geschiedenis van Tom Duim en het was was voor oud en jong een pracht middag. Des avonds hadden de hoogste klassen het feest en werd met lantaarnplaatjes het ver haal van Robinson Crusoe op het witte doek gebracht, hetwelk met aandacht werd ge volgd. ST. NICOLAASFEEST O.L.S. OOSTERLAND. Vol verwachting klopten Dinsdagmiddag de harten van een blijde kinderschaar, toen de Sint met z'n trouwe makker Piet in de zaal van den heer A. Klein arriveerde. Het feest van de Oosterlanderschool was begonnen. Liedjes klonken op, St. Nicolaas, dankbaar voor de hartelijke verwelkoming, onderhield zich met verschillende kinderen, deelde wijze lessen uit, die door de kinderen natuurlijk op gevolgd zullen worden en luisterde en keek samen met de kleinen naar de leuke Poppen- kastvertooning door meester Overeem van „De gierige kleermaker". Er werd getracteerd en nog eens gezongen en tot slot nam de Sint afscheid en gingen de kinderen voldaan met hun cadeatjes en versnaperingen hiswaarts. Op 't avondfeest voor de grooten waren evenals 's middags, vele ouders aanwezig, toen 't wnd. hoofd der school de bijeenkomst opende. Hij heette de aanwezigen hartelijk welkom op dit eerste Oosterlander St. Nico- laasfeest en hoopte, dat dit feest een begin mocht worden van meer samenwerking tus- schen de ouders en onderwijzend personeel,- wat slechts de kinderen ten goede kan komen. In dit verband vroeg hij ook aandacht voor Ouderavonden. Na nog de heer Klein en echtgenoote, de musici, de h.h. Verfaille en Koorn, die de a- vond door hun vroolijke muziek mee hielpen gezellig te maken, de jonge dames Metselaar en Lont te hebben bedankt voor de gulle me dewerking, (we willen hier, op deze plaats, ook nog even een verzuim van den voorzitter trachten goed te maken en den hr. Jb. Heij- blok dank zeggen voor z'n hulpvaardigheid was het woord aan de kinderen, die nu eerst een paar liederen zongen. Daarna volgde tractatie en opvoering van een onder leiding van Mr. Overeem ingestudeerd tooneelstukje. De aanwezigen genooten van 't leuke en over 't algemeen vlotte spel van de jeugdige ac teurs en actrices. Er werd met veel animo ge speeld en verschillende komische momenten werkten op de lachspieren van jong en oud. De altijd en met alles tevreden waard trac- teerde tenslotte alle kinderen, „omdat hij zoo'n goeie dag had gehad." Daarna dansten de meisjes een drietal Oudhollandsche dansen, die ook zeer in de smaak vielen. Toen nog een kopje chocola en uitdeeling van de cadeaux en snoeperij, wat ook hier weer blijde gezichten gaf. Tot slot constateerde de voorzitter, dat het feest uitstekend geslaagd mocht worden ge noemd, en hij riep de aanwezigen een harte lijk tot weerziens toe. BURGERLIJKE STAND. van 1 tot en met 7 Dec. Geboren: Hendrikje, d.v. II. v. Dijk en E. Harder; Tjeerd, z.v. H. v. Dijk en E. Harder; Dick z.v. W. Mostert en M. Lont. Ondertrouwd: S. Gorter en M. E. Keijzer. Politie: Gevonden twee paar schaat sen. Verloren: een bruine dameshand- schoen. Bij iemand te Stroe onbe heerd aangetroffen een heerenrijwiel. Inlichtingen bij den Ge,m. Bode. Gelukkigen. De winnaar van de naamraderij van het silhouet in het café van den heer S. Kaan te II.hoef was de heer J. Lont D.Pz. te Wester- klief. Het silhouet stelde voor de heer D. van Duin en Lont won het kistje Karei I. De geboortedatum van de pop bij de Firma Tijs Kort in de Belt werd het dichtstbij geraden door Mevr. Beeker, welke dus de pop present kreeg. Balavond. Zondagavond zal vanwege Harmonie in Concordia te H. hoef een balavond werden gegeven. Zie advertentie. Iets nieuws in de Bioscoop. Zondag zal in bioscoop De Haan een variété - programma worden gegeven. Tusschen de filmnummers za' n l. optreden het duo Dirk van Den Oever. Onze bioscoop - directie geeft wel blijk van ondernemingsgeest. SUCCES-NIEUWS. Wedstrijden voor Zondag 10 December SUCCES 4 B.K.C. 3 12 uur SUCCES b SCHAGEN b 10.30 uur. Bij aanhoudende vorst gaan deze wedstrij den niet door. PREDIKBEURTEN WIERINGEN. ZONDAG 10 DECEMBER. NED. HERV. GEM. H.-hoef v.m. 10 uur Ds. van Beek. Oosterland nam. 2 uur Ds. Van Beek. DOOPSGEZ. GEM. H.-hoef v.m. 10 uur Ds. H. W. Meihuizen. EVANGELISATIE H.-hoef v.m. 10 uur de hr. O. Deen. Kapel Den Oever n.m. half 5 de hr. O. Deen. Eierveiling Helder, 7 Dec. 1933. Aangevoerd 7069 Kipeieren. Prijzen als volgt4851 Kg. f 4.00 a 4.40 52—54 Kg. f 4.00 a 4.60 55—57 Kg. f 4.50 a 5.30 58—60 Kg. f 5.00 a 5.60 Kleine eieren f 3.50 a 4.20 Eendeieren f 2.80 a 3.30. GEMEENTE ANNA PAULOWNA. Auto-ongeval. Woensdagavond 7 uur kwam een luxe auto bestuurd door een reiziger van de firma Boers- ma, uit Haarlem van richting Veer- burg, toen plotseling nabij café Meel dijk de stuurinrichting weigerde, met als gevolg dat de wagen op het ijs reed. Eenigen tijd hield het ijs, doch toen de wagen zijn gang kwijt raakte zakte hij plotseling door het ijs. De De bestuurder die geen oogenblik zijn tegenwoordigheid van geest had ver loren, stapte reeds op het ijs uit den wagen, en had zelfs niet eens natte beenen opgeloopen, De wagen is door garage Visser op het droge gebracht. Tarzan de Aapmensch in bioscoop Kossen. Na den dood van Lord en Lady Greystoke groeit hun zoon Tarzan in de Afrikaansche wildernis op, waar hij door een wijfjes-aap wordt opgevoed. Spoedig is hij door zijn e- norme kracht de koning der wildernis, ter wijl alle apen hem onherroepelijk gehoorza men. Jane Porter, het meisje, dat Tarzan lief heeft, maakt een pleizierreis in de Afrikaan sche wateren. Haar jacht Alice zinkt, doch zij slaagt erin vasten grond te bereiken, niet ver van de hut van Tarzan. Onder de overlevenden van het jacht be vindt zich ook de tegenwoordige Lord Grey stoke, wien eigenlijk de titel niet toebehoort, daar Tarzan hiervan de rechtmatige bezitter is. Verder zijn er nog Nicolaas Rokoff, die in het bezit is van een vreeselijke formule van een vergiftigd gas, waarmede hij het geheele menschdom in korten tijd zou kunnen uit roeien. Hun plannen worden echter verijdeld, door Tarzan, terwijl hij de zieke Jane met zich meeneemt en verpleegt tot zij heelemaal weer hersteld is. De beide boeven stellen herhaalde malen Tarzan een val, waaruit bijna geen ontkomen is en die deze bijna met den dood moet be- koopen. Daar het hen niet gelukt hem weer in han den te krijgen, besluiten Rokoff en Gernot met een groote bende roovers Opar aan te vallen en, na de stad ingenomen te hebben, ook den goudschat te stelen. De koningin roept de hulp in van Tarzan, om haar leger tegen de roovers aan te voeren. Deze wei gert echter, doch zal wel trachten Rokoff te verhinderen zijn plannen uit te voeren. Daar deze laatste onderweg eerst nog met zijn ben de den ivoor-voorraad van een vreedzamen negerstam hebben gestolen, gelukt het Tar zan de rooversbende voor te komen. Hij kan echter niet verhinderen, dat de bende de schatkamers van Opar plundert. Tenslotte slaagt hij er echter in, na veel avonturen, Rokoff en Gemot aan het Fran- sche Gouvernement over te leveren en thans gaat hij met Jane een gelukkige toekomst te gemoet. Voor f 2.50 heen en terug naar Amsterdam. Vraagt gratis dienstregeling bij onze agen ten DE HAAN en TIMMERMAN, H.-hoef. Ook het andere hoofdnummer de „Kruisweg der Kinderen is zeldzaam mooi ,vol tragiek. Bioscoop Kossen heeft Zondag een pracht programma. BREEZAND. Sinterklaasfeest School II en Bewaarschool. Sinterklaas had beloofd, ook een bezoek te brengen aan de kinderen van School n en van de bewaarschool en toen zij in de zaal van den heer Borst bijeen waren, behoefden ze niet heel lang op hem te wach ten. Hartelijk wuivend schreed Sint, gevolgd door Piet, tusschen de juichende kinderen door naar het tooneel.Toen meester De Vries hem verwelkomd had, spraU Sint zelf de kin deren toe en waarschuwde om vooral niet op het ijs te gaan. En nadat hij eens gebladerd had in het groote boek, waarin hij alles no teert, wat hij hoort en, "'iet, liet hij eenige kleinen bij zich komen. Met een schuchter knikje beloofden ze beterschap, of waren trotsch dat ze den kindervriend en z'n knecht een handje mochten geven, omdat ze zoo goed hun best deden op school. Op Sints verzoek zongen de kinderen der hoogste klas, onder leiding van meester De Vries, eenige drie stemmige liedjes. Nadat een drietal van deze „grooten" met vrijmoe digheid aardige gedichtjes hadden opgezegd, en Piet de kleintjes van de bewaarschool had laten grabbelen, moest Sint weer vertrek ken, maar vertelde eerst nog, dat de kinde ren van de laagste klassen den volgenden morgen op school hun cadeautjes zouden krij gen. Traditie en zang van alle kinderen geza menlijk werden afgewisseld met eenige aardi ge kinderfilmpjes. Ze vielen zoo aardig in den smaak, dat steeds maar weer om een nieuwe geroepen werd. Maar ook aan een Sinterklaas feest moet een eind komen en dat kwam voor dezen gezelligen middag met de klucht „Ka- reltje leert chauffeeren." GEMEENTE ZIJPE. BURGERLIJKE STAND. Gem. Zijpe van 1 t.m. 7 Dec. 1933 Geboren Petrus Lajnbertus, z.v. Theodorus Wilhelmus Pronk en van Gerarda Johanna de Haas. Ondertrouwd of getrouwd Geene. Overleden Simon Mors, oud 77 jr., echtgenoot van Gerarda Maria Stam. Een gedeelte van het volgende be richt nemen wij over uit de „Alkm. Crt." Zaterdagavond gaven de leerlingen van de O.L. School te Ursem de uit- uitvoering van een kinder-operettej," in café Kok te Rustenburg. Hierna volgt het verslag dezer kin- der-operette, met als besluit Tot slot bedankte de onderwijzer dege nen die meegewerkt hadden dezen avond zoo schitterend te doen sla gen, in het bijzonder het muziekge zelschap „The Funny Boys" van Schagerbrug. De burgemeester gedankte namens de aanwezigen den heer Kriek en Mej. Hartingh voor het vele wat zij voor de uitvoering dezer kinder-operette hadden gedaan. De „The Funny Boys" besloten de zen avond met eën schitterend stuk je muziek, waarna zij ook nog eenige •nummertjes dansmuziek gaven. De ze band, bestaande uit negen man, viel wel in den smaak bij het publiek, wat het daverend applaus wel bewees We hopen deze Boys uit Schagerbrug nog spoedig eens terug te zien, want nog nooit hebben we hier zoo'n schit terende Band gehad. Schagerbrug. Donderdagavond had de tweede ontmoeting plaats tusschen de biljartclub van Callantsoog en de biljartclub „Krijt op tijd" te Schager brug. De ontmoeting had plaats in 't café van den heer H. van de Poll al hier. Gespeeld werden wederom 20 partijen waarvan Callantsoog er 8 en Schagerbrug 12 wist te winnen. Dit maal trad Callantsoog dus wederom uit het strijdperk als overwinnaar. De vereenigingsprijs, een 8-tal wil de konijnen viel ten deel aan de ver eeniging te Callantsoog. Petten. Vrijdagnacht. on\ half drie werd de hulp van de motorspuit inge roepen voor een brand in het café van den heer Jn. Bellis, alhier. Alhoewel de spuit spoedig aanwezig was, behoefde aan het behouden van het gebouw niet gedacht te worden. De spuit bepaalde zich tot het nathouden van een belendend schuurtje. De brand was boven in het gebouw aangekomen. Schagerbrug. Woensdag had hij de gevaarlijke hoek van hotel Broer al hier wederom een autobotsing plaats. Een vrachtauto uit Wieringerwaard en een baby-Fordje uit Schagen trof fen elkander op het bekende kruis punt en moesten ieder enkele vee- op het slagveld achterlaten, in den vorm van gedeukte spatborden, ka potte lantaarns, ontwrichte stuurin richting, verbogen stangen enz. enz, Gelukkig was er zeer kalm gereden oor beide partijen, waardoor de in? zittenden geen letsel bekwamen. BURGERBRUG. Woensdagmorgen kwam Mej. P. Hoedjes zoodanig van haar fiets te vallen, dat zij met een dubbele heenbreuk werd opgenomen. De getroffene is direct naar het St. Eli- zabeth Gesticht te Alkmaar, vervoerd. PREDIKBEURTEN ZIJPE. ZONDAG 10 DECEMBER. NED. HERV. KERK Oudesluis v.m. 10 uur Ds. Witkop. St. Maartensbrug v.m. 10 uur Ds. Eikema. Schagerbrug, Burgerbrug, Petten en Callants oog geen dienst. DOOPSGEZ. GEMEENTE. Burgervlotbrug v.m. 10 uur ds. R. v. d. Veen. EVANGELISATIE. Schagen, v.m. 10.30 uur de heer Heeresma van Amsterdam. 's Avonds geen dienst. Breezand. voorm. 10 uur, de heer Boon. Breezand nam. 3V2 uur. de heer Boon. ONS Middenmeer. Onder groote en geani meerde belangstelling hield de lieer Y. M. de Jong, Woensdag j.l. een rede over „Landbouw en vee teelt in Canada, speciaal in de prairie provinciën". Op voor een ieder duidelijke wijze gaf spr. een overzicht van de toestan den in Canada. Allereerst vertelde hij een en ander over de reis, terwijl hij vervolgens een oogenblik de aandacht van de toehoorders vroeg voor de over- zeesche bevolking, gewoonten, bestuurs organen, spoorwegen enz. Daarna besprak hij uitvoerig het aan gegeven onderwerp. Achtereenvolgens bepaalde hij de aandacht hij het ver krijgen van land in eigendom, het in cultuur brengen, het zaaien, oogsten, dorschen en het verhandelen van de geteelde gewassen. Evenzoo besprak hij uitvoerig de veeteelt. Nadat spr. aan de hand van een aan tal lantaarnplaatjes het gesprokene nog had verduidelijkt, keerden alle toehoorders voldaan huiswaarts. Op Woensdag 13 Dcember a.s. des avonds 8 uur wordt dezelfde lezing gehouden in het gebouw MAATSCHAP pjuLIJK WERK te Slootdorp Wij raden een ieder aan, die niet in de gelegenheid was deze lezing in Mid denmeer hij te wonen, deze in Slootdorp te gaan hooren. Vereeniging van Plattelandsvrou wen. Het bestuur der vereeniging van Plattelandsvrouwen afd. Wieringrr- meer, maakt bekend, dat op Donder dag 14 Dec. 's-nam. 3 uur in het hotel Smit te Slootdorp een lezing zal wor den gehouden door Mevr. Wiersma- Risselade van Leeuwarden met het onderwerp Het leven der vrouw in verschillende tijden. Ook niet-leden zijn welkom tegen 10 cent entreé. Wijziging Zitdag Consultatie-bureau Wij maken er onze lezers op attent dat de dag van 't Consultatiebureau voor Zuigelingen te Slootdorp voort aan niet 's Woensdags docht des Don derdags zal zijn. Be bestelling Wieringermeerbode in de buitenwijken. Het regent hij ons klachtenn over de late bestelling van de krant. Inderdaad zijn deze gegrond als men de krant van 's Vrijdags nota bene 's Maandags ontvangt. De gewijzigde bestellingen hebben hieraan de grootste schuld. In overleg met de kantoorhouders zullen we trach ten in de bezorging verbetering te bren gen. Gaat het dan nog niet, dan moe ten we zelf een bezorger aanstellen. Uitvoering D.O.K.E.V. Middenmeer. Wij vestigen de aandacht op de uit voering op heden Zaterdagavond van de gymnastiekvereniging D.O.K.E.V. Anna Paulowna in Hotel Smit te Mid denmeer. Deze schitterende vereeni ging, die al zooveel lauweren heeft ge oogst, is een volle zaal waard en we hopen dat onze burgerij dat dan ook door groote belangstelling zal toonen. Lichtbeelden - Vertelavond. Uit gaande van de Chr. Vereeniging voor de Verpleging van Lijders aan vallende ziekten, te Haarlem en Heemstede, gaf de heer Joh. de Groot van Heemstede een Lichtbeeldenavond in het Gymnas tiekgebouw te Middenmeer. Ds. Finkensieper opent dezen a- vond met. het doen zingen van Ps. 89: 1-7, las voor een ged. van Lucas 10, de gelijkenis van de Barmhartige Sama ritaan. Deze heet verder de ruim 60 aanwezigen hartelijk welkom, inzon derheid de heer de Groot. Spr. doet een beroep op de aanwezi gen om voor dezen avond en voor het verdere leven bezield te zijn met dezelf de geest als deze Barmhartige Samari taan, dat wij onze naasten weldoen, en die naasten zijn ook de menschep, die in Heemstede worden verpleegd. De heer de Groot liet. daarop een MARKTBERICHTEN. Eierveiling-, Schagen, 7 Dec. 1933. Aange voerd 40.000 Kipeieren. Prijzen als volgt 52—54 Kg. f 3.80 a 4.20 55—57 Kg. f 4.10 a 4.90 58—60 Kg. f 5.10 a 5.60 61—63 Kg. f 5.50 a 5.60 64—67 Kg. f 5.60 a 5.70. Klein f 3.60 a 3.80 300 Eendeieren f 4.00 a 4.10 Broedeieren f 5.00. Schagen, 7 Dec. 1933. Op de heden gehou den weekveemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt 4 Paarden f 150 a 170 71 Gelde- koeien (mag.) f 90 a 150 40 Geldekoeien (vette) f 150 a 230 13 Vaarzen f 40 a 90 15 Graskalveren f 25 a 45 25 Nuchtere kalve ren f 8 a 16 342 Schapen (vette) f 12 a 21; 509 O verhouders f 8 a 14 2 Bokken en gei ten f 3 a 10 12 Varkens (mag.) f 12 25 Var kens (vette) per K.g. 37—40 cent53 Biggen f 8 a 11 15 Konijnen f 0.50 a 1.75 29 Kip pen 4080 cent. Hoorn, 7 Dec. 1933. Op de heden gehouden kaasmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt4 stapels kleine fabriekskaas f 22 7 stapels kleine boerenkaas f 22 1 stapel boe- rencommissiekaas f 20 Totaal 12 stapels, wegende 9559 K.G. De handel was goed. GEMEENTE WIERINGEN. Alweer dieverij. Toen de heer R Mul der Sz. van fc.:er op de Amsteldijk zijn motorfiets niet op gang kon krijger e:i hij huip ging halen werden in dien k -r ten lijd 'wee paar schaatsen vai zijn molor a,gestolen. Aangifte is gedaan. keurige serie lantaarnplaatjes over de inrichtingen te Heemstede de revue passeeren. Te 1882 opgericht uit phi- lantrophie van een gegoede freule be gon de stichting genaamd „Betherda" Huis van Barmhartigheid met aan vankelijk 8 patiënten. Maar het aantal verpleegden werd steeds grooter en talrijke gebouwen moesten er worden bijgesticht. a.s. Voorjaar zal worden begonnen aan de houw van een nieuw ziekenhuis. De stichting heelt ook een eigen apo theek, terwijl een eigen bloedtransfu sie kan worden toegepast en eigen Röntgen-apparaten dienstbaar zijn. Verpleegden treft men aan in de'n leeftijd van 2 tot 70 jaren. Het verschrikkelijke dezer vallende ziekten illustreerend, noemt spr. het met Boerhave „Menschelijke aardhe vingen. Geestelijke verzorging wordt even als de stoffelijke zeer goed voorzien. Men treft er Jongelings-, Meisjes-, Naai-, Muziek-, Zang- en vele soortgelij ke vereenigingen in Meer en Bosch, alsmede een kerk en 'n ontspanniiigs- gebouw. Komend tot clc Vereeniging „De macht van het kleine" zegt spr. dat ook te Slootdorp en Middenmeer reeds 75 leden zijn en over het geheele land bijna 100.000 op 1066 plaatsen waarvan de gelden worden bijeen verzameld door 5500 collectanten. Dit alles, zoo eindigde spr. zijn mooie lezing, is de vrucht van liefde en barm hartigheid. Nadat gezongen was Gez, 180 sloot Ds. Finkensieper met dank zegging. Waterleidingen gesprongen. Door de striemende koude zijn bij' verschil lende bewoners van onzen polder de waterleidingen stukgevroren. Men zij in het vervolg op tijdige af sluiting goed bedacht. Ook de centrale verwarming in ho tel Smit te Middenmeer geraakte door de vorst onklaar, alsook die in de in aanbouw zijnde hervormde kerk. Overal waren de monteurs in de weer de breuken te herstellen. BURGERLIJKE STAND MEDEMBLIK inbegrepen ged. Wierïngermeer. Van 30 Nov. tot 7 Dec. 1933. Geboren Petrus Johannes Jozef, zoon van Johannes Petrus de Koning en Grietje Smit Engel Wilhelm, zoon van Andries Heinrich de Koek en Elizabeth Bijl Susanna Elisabeth, dochter van Cornelis Slippens en iJanke Potma. Overleden Gerardus Wilhelm Bui' ger, 68 jr. ongeh. Geertje Mans, 79 jr. wed. v. Albertus Stroet Adrianus Kroonen, 66 jr. Ondertrouwd Josepli Maria Wille- brordus Taverne en Klara Martmann. KERKDIENSTEN WIERINGERMEER. ZONDAG 10 DECEMBER. R.K. KERK SLOOTDORP. Zondag 7Va en 10 uur H. H. Missen. In de v/eek Dinsdag, Woensdag en Zater dag H. Mis te 71/* uur. Zaterdagav. 65 uur Biechtgelegenheid. Katechismus Dinsdag 2e, 3e en 4e klas Woensdag 5e, 6e en 7e klasZaterdag le klas en bovenalen de kinderen, die nog geen eerste H. Communie gedaan hebben. MIDDENMEER Zondag 7V2 en 10 uur H. H. Missen. In de week Maandag, Donderdag en Vrijdag: H. Mis te 7Vs uur. Zaterdagav .68 uur Biechtgelegenheid. Katechismus Maandag le klas en boven dien de kinderen, die nog geen eerste H. Com munie gedaan hebben. Donderdag 2e en 3e klas. Vrijdag 4e, 5e, 6e en 7e klas. NED. HERV. GEM. Slootdorp nam. 2.30 uur Ds. Fischer. Avondmaal. Bus om 2.15 vanaf bakkerij Kok. EVANGELISATIE Slootdorp v.m. 9.30 uur Ds. Finkensieper. Middenmeer nam. 3 uur Ds. Finkensieper. GEREF. KERK SLOOTDORP Middenmeer v.m. 9.30 uur Cand. v. d. Vliet. Middenmeer nam. 3 uur Leesdienst. GEREF. KERK MIDDENMEER Slootdorp v.m. 9.30 uur Leesdienst. Slootdorp n.m. 3.00 uur Cand. v. d. Vliet. VOOR DE KLEINEN. Reizen en Avonturen van Mijnheer Prikkebeen 85 ct. Gebonden f 1.50. Onderstaande boeken allen gebonden. Kinderversjes, Vroeger en nu f 1.25. Kindjes Zonneboekje 95' Wat Wim en Anneke in de Vacantie beleefden 1.95 Mijn eerste Verjesboek 1.25. Allen met Tientallen plaatjes v. J. Sluyters. Bebabontje 1.95 Sinterklaasvertellingen l. Sinterklaasavond 1. Prettige Uurtjes l.— Verhalen en Versjes 1.— Lm ster eens 0.75 Een boek vol vreugd 1.35 Lezen Leeren 0.30 Schemeruurtjes 0.30 Allen uit BGSKER's Boekhandel Hoofdstraat H.hoef.

Wieringer courant | 1933 | | pagina 4