Bij Ruwe Gesprongen Handen verzorgen. Gaan ze naar de dorpsherberg, dan nemen zij hun kroost mee en icderen Za terdag houden ze groote schoonmaak om de vrouwen, die voor Zondag thuis komen, in een heldere omgeving te ontvangen. GEMEENTE WIERÏNGEN. St. Nic. Reclame. De groote taaipop, welke bij Gebr. Vroone in de etalage stond is gewon nen door de St. Nicolaascommissle van de R.Kath. school, welke 't nummer 873 had geraden. IJSCLUB „WESTERLAND." Zaterdagavond hield genoemde ijsclub een ledenvergadering in de zaal van den heer KI. Half weeg te De Haukes. Aanwezig waren 31 leden. De voorzitter, de heer Alb. Duijnker zegt in zijn openingswoord het te betreuren dat zoo weinig leden aanwezig zijn. Spr. had van een vereenlging met ruim 400 leden een stampvolle zaai verwacht. De notulen van de vorige vergadering wor den na voorlezing door de secretaris, den heer S. Blaauboer, onveranderd goedgekeurd. Bestuursverkiezing. Aan de beurt van aftre den zijn de heeren S. Blaauboer, J. Kooij en J. Russelman. De Voorzitter zegt dat de heer J. Russel man niet voor herkiezing in aanmerking wenscht te komen. Bij eerste vrije stemming worden de heeren S. Blaauboer en J. Kooij herkozen en de heer P. Portegeijs als nieuw bestuurslid. Allen nemen desgevraagd hun benoeming aan. Rekening en verantwoording. De heer KI. Hakvoort brengt als penningmeester verslag uit van zijn gehouden beheer, waaruit blijkt dat de ontvangsten hebben bedragen f 739.53 (hiervan is een saldo over 1932 van f 300.87 begrepen.) De uitgaven waren f 371.81, zoodat een saldo van f 367.68 aanwezig is. De rekening was nagezien door de heeren L. Wigbout en P. Doves, laastgenoemde deel de de vergadering mede dat alles in keurige orde was bevonden. De penningmeester zegt dat f 350.- op de Boerenleenbank staat waar inmiddels reeds f 22.- repte is gekweekt. De contributie over dit jaar is voor een groot deel ook weer opgehaald en niet in dit verslag opgenomen, er is circa f 500.- beschik baar dezen winter. De voorzitter dankt de penningmeester voor zijn acuraat beheer en hoopt dat deze winter eens wat mooie rijderijen gehouden kunnen worden, we hebben er nu geld voor, De voorzitter zegt vervolgens, dat de leden wel gemerkt zullen hebben dat het bestuur de contributie met de helft verlaagd heeft, (zij is nu 50 cent per persoon en 75 ct. voor een echtpaar.) De goede stand van de kas en de slechte tijden rechtvaardigen volkomen deze maatre gel en spr. heeft wel bemerkt aan de weinige bedankjes die zijn binnengekomen, dat dit in goede aarde is gevallen. De ijsbaan. De voorzitter zegt dat het be stuur met de heer J. Vos van het Amstelbad wederom een overeenkomst heeft betreffende de baan. De regeling is weer als verleden jaar, terwijl er plannen bestaan om 'savonds de baan te verlichten. Van de leden zal 's avonds 10 cent entree gevraagd worden, overdag na tuurlijk niet. Na eenige discussie wordt besloten de baan te verlichten. RONDVRAAG. De heer P. Doves Dzn., vraagt hoe of het staat met het toegezegde ijsfeest. De Voorzitter zegt dat Doves zeker bedoeld het feest van het 30-jarig bestaan wat de ijs- club 4 Januari a.s. hoopt te vieren. Spr. zegt dat nog geen plannen met vaste vormen zijn gemaakt, doch vraagt de goedkeuring van de vergadering dat het bestuur dit regelt, wordt goedgevonden. De heer A. Steigstra vindt de banen voor de hardrijderij te smal, bij een wedstrijd loopen de einden steeds vol met publiek, wat erg hinderlijk voor de rijders is. Aan de vas te wal gebeurt zulks nimmer. De heer C. Doesburg (best.lid) zegt dat Steigstra ook wel weet dat het publiek aan de vaste wal niet zoo „astrant" is als op Wie- ringen, als spr. tegen Steigstra zegt„ga van de baan" dan zegt Steigstra staan de vaste wal geeft men meer om elkaar, dat is het verschil. De voorzitter zegt dat de baan vroeger 6 meter breed was, nu is hij 10 meter breed wat ruim voldoende is. Als het publiek niet wil meewerken dan geeft het niets hoe breed of de baan gemaakt wordt. Verleden jaar ging het met medewerking van de politie heel goed. Spr. hoopt dat het dit jaar ook zoo zal zijn. De heer KI. Halfweeg vraagt of er besloten is om de prijsuitreiking op het ijs te houden. De Voorzitter zegt dat deze maatregel reeds is genomen toen Tj. Wigbout nog voorzitter was. Wij krijgen onze rijders overal vandaan en wij kunnen de menschen niet dwingen om 'savonds naar een café te komen om de prijs in ontvangst te nemen. Indien ze naar een herberg willen gaan komen ze er evengoed wel. Vervolgens vraagt Halfweeg of Vos nu hij op alles beslag heeft gelegd ook nog andere neringdoenden toelaat. De voorzitter zegt, dat de heer Vos op alle manieren meewerkt. Verleden jaar stonden ze zelfs op zijn stoep te verkoopen. De heer Vos is een prettige man om mee samen te werken en we hebben een prachtige controle met deze baan. Voor hen die er toch nog zonder betaling kunnen doorglippen, stelt de heer A. Steig stra zich beschikbaar deze zoo noodig te ach terhalen. Nadat nog eenige kleinigheden zijn bespro ken en de voorzitter nog heeft medegedeeld dat reddingsmateriaal en een verbandtrom- mel op de baan aanwezig is, wordt de ver gadering gesloten. Ruwe huid met diepe voren Winterhanden, winterooren Wintervoeten, winterteenen Stukke armen, stukke beenen Weer in orde na 't gebruik Van Purol. Purol is puik - Hardrijderij IJsclub Westerland. Zondagmiddag is onder groote be langstelling een hardrijderij verreden, op de ijsbaan aan Lutjeland, voor jon gens t.m. 17 jaar. Hiervoor hadden zich 15 deelnemers opgegeven, de uitslag was als volgt le pr. A. Venema f 10.-, Slootdorp Wie- ringermeer 2e pr. B. Kuit Klz. f 6.- 3c pr. G. Lont Gz. f 3 4e pr. S. Bak ker Mz. f 2.- Vergadering IJsclub „Voorwaarts." Vergadering j.1. Donderdag in Hotel Zomerdijk. Aanwezig 37 leden. Na opening door den voorz., den lieer C. M. Tijsen en lezing der notulen door den secretaris, den heer Poel, volgt het jaarverslag. Hieruit blijkt, dat het ledental 235 bedraagt. De rekening en verantwoording kan door den penningmeester, den heer M. Kuit, niet volledig worden overlegd, waar de bode, niet meer van plan was de contributie op te halen. Er is in contanten in kas f 7.65 en op de Boerenleenbank is een tegoed van f 112.30. Volgt bestuurs verkiezing. De aftre dende heer Poel wordt herkozen. In- plaats van den heer Kuit, die niet meer in aanmerking wenscht te ko men, de heer P. D. Spaander. De heeren namen hunne nieuwe be noeming aan. De prijzen. Op voorstel van den voor( zitter wordt besloten bij wedstrijden j alléén geldprijzen uit te loven. In beginsel wordt besloten hardrij derij van mannen en wedstrijden met attracties voor jongens. Het bestuur krijgt machtiging een baan uit te zetten op de Hoi'mansha- ven of op het kanaal. Ook wordt het bestuur machtiging gegeven stappen te doen zoo mogelijk een kunstbaan tee doen aanleggen, b.v. aan de Molgerdijk. De Heer Poel acht het op vóór ge ven van meiers baanlengte bij het hard rijden niet in het belang der wedstrijd Het schrikt af om mee te doen voor de goede rijders. Dit wordt goedgevonden. Voor de tenten op de baan zal f 1.- staangeld worden geheven. Op voorstel van den Heer Heiligen berg wordt besloten een rijderij voor de armen te houden. Reeds werden in de vergadering giften in levensmid delen toegezegd. Tot vaste bode wordt de heer II. Berghorst benoemd. Daarna sluiting. HARDRIJDERIJ TE DEN OEVER. Te Den Oever heeft de ijsclub aldaar een baan aangelegd op het Knaal bij het gemaal „Leemans" Zaterdagmiddag heeft een hardrijderij voor jongens tot en met 14 jaar plaats gehad. Hiervoor hadden zich 10 deelnemers aan gemeld. De prijzen werden gewonnen door le pr. K. v. Wijngaarden f 5 2e pr. Cor Lont Jbz., f 4 3e pr. M. Tijsen Jbz. f 3. Zondagmiddag is een hardrijderij voor hee ren verreden, er was maar matig publiek. 14 rijders hadden zich opgegeven. De uitslag was als volgtle pr. J. Mulder f 20 2e pr. A. Lens f 15 3e pr. S. Snooij f 10 4e pr. H. Luit f 5. IJs en weder dienende wordt Woensdag een wedstrijd georganiseerd ten bate der ar men. Stroeër kaasfabriek. In een gehou den vergadering van leveranciers aan Stroeër kaasfabriek, is met bijna alge- meene stemmen besloten, de melk per 1 Januari a.s. aan de Zuivelfabriek te Lutjewinkel te leveren. Slechts twee veehouders konden met dit besluit geen genoegen nemen. De Stroeër fa briek is dus thans ten doode opgeschre ven. In totaal zijn 35 veehouders al hier besloten de melk te gaan leveren aan de Coop. Zuivelfabriek te Lutje winkel. De beweging in de Zuivelwereld op Wieringen. Nu eenige veehouders heb ben besloten hunne melk in de C. Z. te Lutjewinkel te laten verwerken, zullen hoogstwaarschijnlijk een paar fabrieken moeten worden gesloten en wordt voor de veehouders, die aan de dagfabriek de voorkeur blijven geven, hoogstwaarschijnlijk de aangewezen weg naar de fabriek te Hippolytushoef Door het bestuur werden hiertoe reeds eenige voorbereidingen getrof fen. Zooals men weet werkt deze fabriek met installaties voor betere bolerbe- reiding. Hieraan zullen nog eenige apparaten worden toegevoegd. Ook zal voor de verstafgelegen vee houders een auto-ophaaldienst wor den georganiseerd, waarvan desge- wenscht de verstafgelegen aandeel houders mede gebruik kunnen maken VISSCHERIJ. Het plaatsen van Kamers langs en bij de afsluitdijk. Maandagmiddag had een bijeenkomst plaats in de zaal van de heer Jurry Lont te Den Oever. Pl.m. 150 visschers vulden de zaal en uit verschillende plaatsen als Wieringen, Hoorn, Enkhuizen, Bunschoten en nog vele andere. De visschers waren bijeengeroepen door de heer van Hengel, inspecteur bij de visscherij, mede waren aanwezig de heer J. Tijsen, voor zitter D.E.T.V. en de heer H. Vlieger, opzie ner bij de visscherij politie. De bedoeling van deze bijeenkomst was de verdeeling van een 25-tal kamerplaatsen, wel ke deels waren opengevallen en bijgemaakt door het plaatsen van de z.g. tweede rij. Met veel tact wist de heer van Hengel een regeling te treffen die mogelijk bevredigend was. Het grootste bezwaar is dat steeds meer liefhebbers voor een plaats in aanmerking wenschen te komen, zoodat een tweede rij bijgeplaatst wordt op pl.m. 300 meter van de eerste rij. BRAND IN DE KABEL TE DEN OEVER. Toen Zondagmiddag de heer W. Hegeman, koster van de Kapel de klok zou luiden voor de te houden kerkdienst, bemerkte hij dat een tweetal balken bij de schoorsteen in brand stonden. Direct werden door hem maatregelen genomen tot blussching, Een aantal vrijwilligers toog direct met emmers water aan het blusschen, de brandspuit werd er bij gehaald, doch aangezien de heer J. Boersen afwezig was en niemand schijnbaar met de behandeling bekend was, kon de spuit geen dienst doen. Met emmers water wist men tenslotte dit begin van brand te stuitten. Indien de heer Hegeman wat later was ge komen, had er veel kans geweest of we had den ook dit mooie kerkje moeten missen. De kerkdienst kon geen voortgang hebben. VERDIEPING langs de AFSLUITDIJK. Er schijnt zich een verdieping langs de af sluitdijk gevormd te hebben ter hoogte van de „Vlieter." Teneinde voortzetting te voorko men is de baggermolen „Beverwijk 14" in de haven te Den Oever aangekomen. Deze mo len zal 30 a 40.000 kub. keileem baggeren wel ke gestort zullen worden met bakken op de plaats van de verdieping. Het werk zal worden mtgevoerd door de M.U.Z. Een 4-tal bakke^' twee sleepbooten zullen hiervoor in de va'aA komen. Ouderavond Christelijke Nationale Sclioolvereeniging gehouden op Vrijdag 8 Dec. in de houten hulpschool te Den Oever. Aanvang 7.30. De Heer Deen opent deze avond door met elkander te laten zingen Psalm 89 7. Aanwezig waren 48 leden Daarna gaat de Heer Deen voor in 't gebed, waarna hij voorleest Deutro- monium 4, 1-20. Daarna spreekt de lieer Deen uitvoerig over de zware taak van het onderwijzend personeel in deze moeilijke tijd om de kinde ren te geven een wapen o,m te strijden tegen deze zeer moeilijke tijd dat het ppgroeiend geslacht tegemoet gaat. Dat wapen moet bestaan in hun ver trouwen in hun God en in dat vertrou wen zullen zij nooit beschaamd wor den. Hierna wordt thee rond gediend en wordt even gezellig onder elkan der gesproken. In dien tusschentijd hebben de heeren hun best gedaan om dikke rookwolken uit te blazen, Daarna spreekt de Heer v. Steen bergen (Hoofd der school) over het onderwerp Beroepskeuze. Spreker zegt dat het zoo moeilijk is om te bepalen wat een kind moet wor den in de maatschappij, want hoevele talenten gaan er niet verloren door financieele zorgen. Verder zegt spr. dat men een kind nooit geen beroep moet opdringen, waar het geen zin in heeft, maar indien het mogelijk is zijn eigen keus te laten volgen. Men moet niet als vaste regel aan nemen dat een kind van gestudeerde ouders ook moet studeeren, maar de gelijk rekening te houden met de eigen schappen van de kinderen. Steeds moet geprobeerd worden om de rechte man op de rechte plaats te krijgen. Tevens spreekt de Heer v. Steenber gen tot de ouders, dat onderwijzers en ouders samen moeten werken voor de belangen van hun kinderen en mochten er soms klachten of andere dingen zijn om die mondeling even te bespreken. De ouders worden opge wekt om het schoolverzuim tot het minijmum te beperken en steeds te zorgen dat de kinderen op tijd op de school aanwezig zijn. Hierna is er 55 minuten pauze, in welke tijd de ouders de lokalen kun nen bezichtigen en tevens het school werk hunner kinderen kunnen Inzien, wat keurig op de banken ter inzage lag. Tevens hadden de ouders persoon lijk gelegenheid om met de onderwij zers hunner kinderen eenige dingen te bespreken, wat de samenwerking zeer ten goede kwam. Daarna wordt gczamelijk gezongen Psalm 103 1 Er ruischt langs de wolken enz enz. Hierna geeft de Heer Slik een zeer leuke voordracht, getiteld „Je bent de helft te klein." De Heer Ileidema geeft een voor dracht getiteld ,j\Vat een drukte een haan veroorzaken kan." Verder worden nog voordrachten gedaan door de Heeren Stulp, Wiersma, v. Breugelen en Slik. Deze voordrachten vallen zeer in de smaak van de leden. Hierna geeft de voorzitter gelegenheid om sommige dingen te bespreken aangaande het onderwijs enz. waarvan door sommi ge leden gebruik gemaakt wordt. De Heer Dis dankt de voorzitter namens de geheele vergadering voor de prettige ouderavond en spreekt de hoop uit dat weer spoedig een herha ling van deze avond mag volgen. De Heer Deen spreekt een afscheids woord tot Mej. Schuif, die de school als onderwijzeres gaat verlaten, wat door Mej. Schuif met een woord van dank wordt beantwoord. Hierna geeft de Heer Deen een slot woord en vraagt of de Heer Oranje deze zeer gezellige avond met een woord van dank wil besluiten, waar na de Heer Oranje voorgaat in dank en bede. Na liet zingen van. 'k Wil U o God mijn dank betalen enz. enz. wordt de ze ouderavond o/m 11.15 gesloten, waar na allen zeer voldaan naar huis gin gen en zeker zullen zorgen dat zij bij een volgende ouderavond weder aan wezig zullen zijn. Ouderavond te Hippolytushoef. 15 Mei 1922 heeft de laatste ouderavond plaats gehad van de toenmaals geïnstaleerde Oudercommissie van de O L. school te H.-hoef. Uit de notulen van dien tijd bleek dat er een zeer geringe belangstelling voor bestond, wat de reden dan ook wel geweest zal zijn. dat nimmer een ouderavond meer is gehou den. Naar wij meenen is de laatste twee jaar, de kwestie van het houden van een ouder avond op de Afd. van Volksonderwijs meerde re malen besproken. Zooals wij reeds eerder schreven, aan het tot nieuw leven brengen van deze reeds oude oudercommissie, zaten vele haken en oogen en stonden moeilijkheden in de weg die opge lost dienden te worden. Tenslotte is het toch gelukt deze zaak meer aan het rollen te brengen, en werd Maandag avond een ouderavond gehouden in de school ONS WIERING ERMEERHOEKJE. POLITIE. Gevonden een handbeschermer rijwiel nieuwe manchester jas,. Verloren een schaap (ram) voorzien van halsband en ketting Inl. en terugbezorging bij de politie te Slootdorp. Stalmest voor onze Tuinen, Enkele bewoners van Slootdorp zijn voorne mens oude stalmest in hun tuin te ge bruiken, wat zeer zeker een stap in de goede richting is. Stalmest geeft „huhnes", dus beter vochthoudend' en dus minder last van droogte. De bestaande aankoopcommissie stelt nu voor een ieder de gelegenheid open, stalmest te betrekken in elke hoeveelheid. De kosten zullen zijn voor een flin ke stalmest-bemesting franco in de tuin (6) cent per vierkante Meter. Dit is toch zeker een bedrag dat geen bezwaar kan zijn voor iemand die wat voor zijn tuin voelt. Zie verder advertentie in dit blad. Middenmeer. Propaganda-uitvoe- ring D.O.K.E.V. Zaterdagavond gaf de Gymnastiekvereeniging D.O.K.E.V. van Anna-Paulowna in de Tooneel- zaal Smit alhier voor een matig pu bliek een keurig geslaagde uitvoering. Het moet ons uit de pen, opvallend klein was juist de opkomst der jon gere a.s. sportmenschen van onzen polder. Jammer, want van deze uit voering was veel te leeren en het enthousiasme voor de sport zou bij hen zeer zeker er door zijn bevorderd. We noemden reeds „keurig werk", en inderdaad er werd aan brug en te paard door dames en heeren over 't geheel gezien prachtig „gewerkt", en ze gaven soms verbluffende staaltjes van uitstekende training. Ook niet min der de vrije oefeningen oogsten een onder leiding van het hoofd den heer van 't Hof. De opkomst op deze avond is ons echter niet meegevallen, er waren ongeveer met het on derwijzend personeel 40 dames en heeren, wat van de 300 ouders die er hadden kunnen zijn niet zoo'n groot percentage is. De heer van 't Hof zegt in zijn openings woord we zijn hier op school gewend op tijd te beginnen, dus doen we dat op de Ouder avond ook. (Er waren nogal veel te laat ko- mers.) Spr. heet den aanwezigen hartelijk welkom en deelt mede dat de secretaris van de oude Commissie, bericht van verhindering heeft gezonden. Het eerste werk wat we vanavond moeten doen is een nieuwe commissie kiezen. We zullen de diverse stemmingen welke gehouden zijn niet uitvoering vermelden, het nam echter door de verdeeldheid een groot deel van de avond in beslag. Met meerderheid van stemmen werden ten slotte gekozen, mevr. G. de Haan-Bosker, en de heeren J. C. de Vries, C. Metselaar, R. Hoekstra en Th. J. van Vegten. Mevr. de Haan-Bosker zal - als presidente en de heer J. C. de Vries als sec retaris optreden. Hierna was het pauze en werd de ouders gelegenheid gegeven met de(n) onderwij zer (es) het werk van hun eigen kinderen te bepraten en zoomogelijk zaken die hier be trekking op konden hebben. Hiervan werd een ruim gebruik gemaakt. Na de pauze hield de heer van 't Hof een inleiding over doel en werkwijze van een ou dercommissie resp. ouderavond. Spr. deed dit aan de hand van een brochure van de heer van Det, welke deze heeft geschreven, kort nadat een Kon. besluit verschenen was waar de regeling van een oudercommissie in was vastgelegd. Deze brochure werd artikelgewijs behandeld, zoomede de beschouwingen die de heer van Det hier op gegeven heeft. Na deze causerie was het inmiddels reeds laat geworden en werd nog een rondvraag gehouden, waarvan door één aanwezige ge bruik werd gemaakt en op afdoende wijze beantwoord. Hierna volgde sluiting. POLITIE. Verloren een rijwielplaatje en een dameshadschoen. Gevonden een heeren handschoen. Inl. bij den Gem. bode. Herhalingsoefeningen. Jan Brunl licht. '28 op 5 Maart 1934 te Den Hel der bij het Regt. Kust Art. voor 20 da gen Jan Smid, licht. '28 idem voor 13 dagen op 12-3-34 W. de Jongh licht. '29 op 12 Febr. 1934 idem voor 13 da gen L. Drijfhout, licht. '28, op 5 Mrt. 1934 voor 13 dagen bij het korps Lucht doelartillerie te Utrecht B. Bakker Y\ F. Hollander en J. C. Koegelberg van de licht. 1930 op 2 Juli te Den Hel der bij de Zeeimacht voor 34 dagen eveneens voor 34 dagen bij de Zee macht S. Gorter, lt. 29 op 18 Juni en S. C. Tijsen lt. 29, op 29 October 1934. Herv. Zusterkring. 13 Dec. 8 uur, Woens dagavond, Hervormde Zusterkring te Hippo lytushoef. hartelijk en verdiend applaus. Aan het eind bracht de heer N. Ivlerck, namens de hier bestaande Gymnastiek-Vereeniging, hartelijk dank aan D.O.K.E.V., een eeresaluut voor het optreden hier te Middenjneer. Na afloop werd een geanimeerd bal gegeven. Ijsvermaak. Hoewel de winter door velen met zekere bezorgdheid wordt ontvangen en graag zoo kort mogelijk gedacht, is een ander deel der bevol king volop aan het genieten op de ontstane ijsvlakten. Door velen werd Zaterdag en Zondag een „baantje" ge haald. Beide dagen en vooral 's-avonds was het op het baantraject Slootdorp-Middenmeer flink bezet met zwierders op de kromme ijzers. Van het dak gevallen. Een der riet dekkers, bezig met 't aanbrengen van een dakbedekking op de in aanbouw zijnde woning van Dr. Hoogkamer, viel tijdens de werkzaamheden van het dak en brak een arm. De getrof fene werd behandeld door Dr. Hoog kamer. -- IJsongelukken. Bezig- zijnde per fiets aan de afnemers een kluifje te bezorgen, stak de slager H. uit Kol- horn even met zijn fiets en al over het Mede,mhlikker kanaal halverwege Middenmeer-Medemblik. Het gevolg was dat slager en fiets door het ijs zakten in het ijskoude water. Een in de nabijheid zijnde Trekker-bestuur der werkte hem vlug op het droge. Een juist passeerende vrachtauto van den kolcnhandelaar V. pikte de druip natte drenkeling op, zoodat hij geluk kig vrij spoedig thuis was. Het rijwiel werd eerst later opgehaald. GEMEENTE ANNA PAULOWNA. IJswedstrijden. Zondag werd op de ijsbaan 't Oude Veer hardrijden ge houden voor jongens tot 18 jaar uit deze Gemeente. De uitslag luidt le prijs J. de Schipper 2e pr. S. de Jong 3e pr. K. Steenvoorden 4e pr. K. Blok. Spoorhuurt. Zaterdag werd in de Zaal van de lieer Kossen een propa ganda-uitvoering gehouden door de afd. Anna-I'aulowna Bond voor Staats pensionneeritig. Jammer dat de he vige koude de afd. parten speelde, daar de opkomst niet was zooals we het gewend zijn, cn zooals liet be hoort te zijn. Deze avonden moeten goed bezocht worden, immers het geld voor oud en arm. De propagandist Trienis de Blauw heeft in een gloedvolle rede het stre ven van den Bond op schitterende wij ze uiteengezet een spreker bij uitne mendheid. Tevens vulde Trienus de Blauw die hier een goede indruk maakte, het verdere gedeelte van den avond met voordrachten en declama tie op keurige wijze. Vermeldingswaardige verhuizing. Dezer dagen is uit den Boermansweg verhuisd de Wed. D. Kossen naar de Nieuwe weg, Als bijzonderheid kan worden gejneld dat deze vrouw 48 jaar in hetzelfde huis in de Boermans weg heeft gewoond. """""""GEMEENTE ZIJPE. Schage rbrug. Zaterdagavond j.1. hield de vereeniging „Nut en Genoe gen" alhier hare eerste bijeenkomst in dit seizoen, in het lokaal van Mej. de Wed. Broer. Voor deze avond was als spreker uit genoodigd de heer Ir. J. E. Muntinga, Jeeraar aan de Iiijkslandbouwwinter- ïcliool tc Schagen, welke het onder werp zou behandelen „Een reis door Sovjet-Rusland." De voorzitter verklaarde in zijn openingswoord dat liet bestuur met eenige gemengde gevoelens dezen avond liad tegemoet gezien, wat be treft de opkomst der leden. Ten eerste de strenge winterkoude, welke het niet gemakkelijk maakt om de gezellige huiskamer te verlaten en ten tweede een lezing daar men bij ondervinding weet dat voor een lezing nooit groote belangstelling' bestaat. Niettegenstaande deze twee factoren viel liet bezoek mee, velen hadden er een koude neus aan gewaagd om iets naders omtrent Rusland en zijne be woners te vernemen. Met volle aandacht is door allen de lezing van den heer Muntinga gevolgd, welke in zeer populaire vorm werd voorgedragen. Door den spreker wa ren gedurende zijn reis door Rusland verschillende fotografische onnamen gedaan, welke tuschen de lezing door als lichtbeelden op het witte doek wei den vertoond en er veel toe hebben bijgedragen dat men van alles een dui delijk begrip krijgt. Op onbevoordeel de wijze schetste spr. vele toestanden en volksgebruiken uit dit zoo enorm groote Communistische land, waar zoo weinigen nog iets weten. Het was een zeer interessante avond en aan het einde der lezing werd de spreker ;met een daverend applaus be loond en een woord van dank, welke de Voorzitter liem na afloop der lezing bracht, was ten volle verdiend. Wij kunnen andere vereenigingen aanraden den Heer Muntinga voor het houden dezer lezing uit te noodi- gen. Men heeft een avond van succes. PROVINCIAAL NIEUWS. De wedstrijden te Nieuwe Nledorp. Te Nieuwe Niedorp zijn Maandag morgen de wedstrijden over 500 en 1000 M. voor dames begonnen. De dooi had het ijs zacht gemaakt, wat van invloed was op de tijden. In totaal namen 11 dames aan deze wedstijden deel. De uitslag over de 500 M. luidt 1. Mej. Donker te Ilpendam 62.4 sec. 2. Mej. A. Taconis, te A'dam 64 sec.

Wieringer courant | 1933 | | pagina 2