BIJ GEVATTE KOUDE w. a. c. o. GEMEENTERAAD VAN ZIJPE. Woensdag 27 Dec. 1933, schagerbrug, Melkvervoer WierlnBen naar Lutje winkel. Het melkvervoer voor het jaar 1934 naar de Zoetfabriek te Lutje winkel is gegund aan den heer 11. Kaan, Mckkenstuinweg alhier, voor 26 cent per 100 liter. Ingekomen waren 11 biljetten. Stopflezet. Per 1 Januari zal de kaasfabriek „De Eendracht" te Oos- Ierland worden stopgezet. De grootste leveranciers aan deze fabriek zenden toch vanaf 1 Jan. a.s. hun melk naar Lutjewinkel. Van de overige veehouders zal de melk aan de fabriek „Nooit Ge dacht" te H. hoef worden verwerkt. PREDIKBEURTEN WIERINGEN. ZONDAG 24 DECEMBER. NED. HERV. GEM. H.-hoef v.m. half elf Ds. v. Beek. Zangkoor. Den Oever nam. 2 uur Ds. van Beek. DOOPSGEZ. GEM. H.-hoef v.m. 10 uur Ds. J. C. Flscher van Slootdorp. EVANGELISATIE H.-hoef v.m. 10 uur de hr. O. Deen. Kapel Den Oever n.m. half 5 de hr. O. Deen. Ie KERSTDAG (25 Dec.) NED. HERV. GEM. Westerland nam. 2 uur Ds. van Beek. Kerstfeest Zondagschool Hippolytushoef 25 Dec. 6.30 uur 'sav. Ned. Herv. Kerk. Leider Ds. Meihuizen. DOOPSGEZ. GEM. H.-hoef v.m. 10 uur Ds. H. W. Meihuizen. EVANGELISATIE. H.-Hoef voorm. 10 uur de heer O. Deen. Kapel Den Oever 4Va uur de heer O. Deen. Kerstfeestviering. 2de KERSTDAG (26 Dec.) NED. HERV. GEM. Westerland 'sav. 7 uur Ds. Van Beek, Kerstfeestviering. Kerstfeest Zondagschool Oosterland 26 Dec. 7.00 uur 's av. Ned. Herv. Kerk. Leider Ds. Meihuizen. DOOPSGEZ. GEM. Doopsgez. Gem. Kerstfeest der Zuster- en Jongerenkring zal plaats hebben Donderdag 28 December precies om HALF ACHT voor leden, oud-leden en genoodigden. EVANGELISATIE Kapel Den Oever v.m. 10 u. de heer Deen. H.-hoef nam. 4'/« uur de heer O. Deen. Kerstfeest in de Ned. Herv. Kerk. GEMEENTE ANNA PAULOWNA. Trek in vette boutjes. Bij den heer K. tt Oudesluis zijn deze week 4 vette ko nii>\en gestolen Van de daders was jo^tpoor te ontdekken. ^vallen. Dinsdagmiddag is het doch tertje van den heer Sikking alhier van een boetzolder gevallen. Het meis je werd bewusteloos opgenomen, doch gelukkig kwam het spoedig weer bij kennis De dadelijk ontboden Dr. 01- re, die bijna onmiddellijk ter plaatfee was, constateerde inwendige kneuzing in den arm. Dit vrij ernstig ongeluk is dus nog betrekkelijk goed afgeloopen. Kossens Bioscoop. Douglas Fair- bank en Lorette Young de beroemde sterren treden op in het nieuwe film werk, dat met de a.s. feestdagen in Bi oscoop Kossen wordt vertoond. Het is een meesterwerk met machti ge oogenblikken van liefde en strijd, met vlot en boeiend spel va» deze twee beroemde artisten in de hoofd rollen. Een pracht bioscoop program ma staat ons dus te wachten. Zie adv. GEMEENTE ZIJPE. Oudesluis v.m. 10 uur Ds. Witkop. Burgerbrug v.m. 10 uur Ds. Eikema. Scliagerbrug 's av. 7 uur Ds. Witkop. Kerstfeestviering. St. Maartensbrug, Callantsoog en Petten GEEN dienst. EVANGELISATIE. Behagen v.m. 10.30 uur de heer Alberts van Amsterdam. Breezand. voorm. 10 uur, de heer Boon. Breezand nam. 3'/s uur. de heer Boon. Ie KERSTDAG (25 Dec.) Burgerbrug 's av. 7 uur Ds. Witkop. Kerstfeestviering. Callantsoog v.m. 10 uur Ds. Witkop. Schagerbrug, St. Maartensbrug, Petten GEEN dienst. DOOPSGEZ. GEMEENTE Oudesluis v.m. 10 uur ds. R. v. d. Veen. EVANGELISATIE Behagen, v.m. 10.30 uur Cand. v. d. Pol, van de Bilt. Nam. 5.30 uur Kerstfeest. 2de KERSTDAG (26 Dec.) NED. HERV. GEM. Scliagerbrug v.m. 10 uur Ds. Witkop. St. Maartensbrug 's av. 7 uur de heer G. U. Anema, (Kerstfeest.) Oudesluis 's av. 7 uur ds. Witkop, Kerstfeest. Burgerbrug, Petten en Callantsoog geen dienst DOOPSGEZ. GEM. Burgervlotbrug v.m. 10 uur Ds. R. v. d. Veen. WOENSDAG 27 DEC. Callantsoog 's av. 7 uur Ds. Witkop. Kerstfeest. in hoofd en ledematen, Rheumatische pijnen Griep en Influenza, Hoofdpijn, Kiespijn, Aan gezichtspij n en vastzittende Hoest, zullen Mijnhardt's Poeders U spoedig helpen. Doos 45 ct. Bij Uw Drogist. 'T ZAND. In de vergaderng van de plaatselijke IJsclub was besloten een 30 K.M.-tocht door de Noord Zijpe te organisecren, route 't Zand - Oude sluis - Keinsmerbrug- - Schagerbrug - Stolpen - 't Zand. 2e Kerstdag zou de dag zijn. Echter de aanhoudende dooi zal deze plannen wel uitsellen tot na der order. SchaBerbrus. Door de goede zorgen van onze afd. het Witte Kruis is ten iiuize van den heer K. van Loenen al hier een doelmatige verbandtroimmel geplaatst. Bij eventueele ongevallen wete men dus, waarheen men zich moet wenden. BURGERLIJKE STAND. Van 15 t.m. 21 December 1933. Geboren Geertje, d.v. Dirk Zeeman en Geertje Thoanasz Hendrika Jo- lianna, d.v. Marinus van Loo en van Petronella Hendrika Johanna Kraak Ondertrouwd Comelis Biesboer, oud 25 jr., broodbakker, te Anna Pau- lowna, en Aagje Bakker, oud 21 j. zonder beroep, alhier. Getrouwd Jacob Stammes, oud 34 jr., veehouder en Dirkje Collignon, oud 21 jr., zonder beroep, beiden alhier. Overleden Geene. PREDIKBEURTEN ZIJPE. ZATERDAG 23 DEC. NED. HERV. KERK 't Zand (café Schrieken) 's av. 7 u. Ds. Witkop Kerstfeestviering, ZONDAG 24 DECEMBER. DE BESTE WEG is niet alleen de snelste, maar ook de goed koopste. Reis daarom per W.A.C.O. naar Amsterdam. Op gezelschapsreizen zijn wij 't best ingericht. •Wachtkamers Breed 35, HOORN. Tel. 184. Vergadering gehouden op Dinsdag, 19 De cember 1933, des voormiddags te 10 uur. Tegenwoordig alle leden Na opening volgde goedkeuring der notulen van de vergadering van 17 October j.1. 1. Mededeelingen en ingekomen stukken. a. Mededeeling inzake goedkeuring Raads besluit tot onderhandsche verhuring woon huis aan C. Speelman. b. Mededeeling inzake goedkeuring Veld wachtersverordening en Raadsbesluit tot toe passing van een tijdelijke korting op de wed den van het gemeentepersoneel, voor zooveel het politiepersoneel betreft. c. Mededeeling inzake benoeming van H. van der Heijden tot Gemeenteveldwachter d. Proces-verbaal kasverificatie Gemeente ontvanger Bij de door B. en W. gehouden kas opname bleek in kas te zijn f 3358.76, het tegoed op de postrekening bedroeg f 1218.83, terwijl f 4)2683.89 was belegd bij de Coop. Zuivelbank te Alkmaar. 'e. Verslag van de Commissie tot voorlich ting bij de beroepskeuze te Den Helder, over 1932 f. Begrooting van den Keuringsdienst voor waren in het gebied Alkmaar, voor 1934 g. Verzoek van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Hollands Noorderkwartier om verlaging van personeele belasting voor koffiehuizen e.d. h. Schrijven van den Voorzitter van Ge deputeerde Staten betreffende opmerking ten aanzien van de Bouwverordening De opmerking betrof het bouwen van een brandmuur in boerderijen, wat men in de vorige vergadering had afge steind. Na voorlezing van een ingeko men schrijven hierover, werd jnet al- gemeene stemmen besloten de ge- wenschte wijziging in de Bouwverorde ning op te nejmen i Circulaire van de verschillende landar beidersbonden dd. November j.1. houdende verzoeken inzake werkverschaffing, toeken ning van een brandstoffentoeslag op werk- loozenuitkeeringen enz. De secretaris licht toe, dat de meer derheid van B. en W. voorstelt afwij zend te beschikken. De heer Nannis, als minderheid in genoemd college van B. en W., meent dat ;men aan het verzoek moet voldoen, wat zijn inziens zeer billijk en ook wel noodig is. Een georganiseerde arbeider met 5 kinderen ontvangt f 9.50 steun eenzelfde bedrag-, wat ook aan ongeor ganiseerden wordt uitgekeerd. Spr. wil de georganiseerde arbeider, welke elke week zijn offer brengt, in de vorm van contributie ter verzekering van werkloosheid, hierin tegemoet komen. De Voorzitter zegt, dat de meerder heid van B. en W. zeer goed er van o- vertuigd zijn, dat de ,menschen het kun nen gebruiken, maar wij moeten wel terdege rekening houden met onze ge- meente-financiën. Wij doen het voor stel, om geen toeslag te geven, niet mei plezier, zegt spr. De heer Nannis zegt dat als een ge zin met 1 kind f 7.50 steun ontvangt, men zeer goed kan nagaan dat zij spoe dig genoodzaakt zullen zijn bij het Armbestuur aan te kloppen, vooral als dit winterweer nog wat aanhoudt. De heer Van der Sluijs merkt op dat het is, zooals de Voorzitter zegt de meerderheid van B. en W. doen niet met plezier het voorstel om afwij zend te beschikken. Het is zooals de heer Nannis zegt, de georganiseerde ar beiders getroosten zich offers, door hel betalen van hunne contributie. Maar wij zien ook de onbillijkheid om hei de ongeorganiseerden niet te geven en de georganiseerden wel. Ook de zorg fiq i883ay uapueuij-oiuoaureS ap uu\ ons zeer zwaar, zegt spr. De heer Blo,m De voorzitter merkte straks op dat de menschen het best kunnen gebruiken, maar ik zou het anders willen zeggen, n.1. de men schen zijn er dood om verlegen en ik beveel ten zeerste een toeslag voor brandstoffen aan. De heer Dignum zou een bemidde lingsvoorstel willen treffen om zoo wel georganiseerden als ongeorgani seerden te helpen. De heer Doorn kan zich heel goed met het idee van den heer Nannis ver eenigen om de georganiseerden, die wekelijks hun contributie offeren, een toeslag voor brandstoffen willen geven. Ik weet wel dat de financieelen toe stand der gemeente nu niet juist zoo gunstig is, maar ik veitmoed dat het bedrag hiervoor nietzoo ontstellend groot zal zijn en dat dit nog wel kan gebeuren. Het voorstel van B. en W., om afwij zend te beschikken, kornl nu in stem ming, en wordt verworpen met 5 stem men voor en 6 tegëa Tegen stemden de hoe, en Dignum, 31om, Rens, Van der Ooru, Doorn en Nannis. Voor af wij zend te beschikken waren de heeren De Wit, Bruin, Smit, Fe Boer en Van der Sluijs. De heer Nannis stelt nu voor om de volgende toeslag te geven voor een gezin zonder kinderen 50 csnt, voor een gezin met 1 kind 75 cent, en voor ecu gezin met meerdere kinderen f 1.-. De heer Smit Wij komen een schre de nader aan Beerta. De heer Dignum noemt dit een zui vere zaak en onderschrijft in deze niet de meening van den heer Smit. Het voorstel van den heer Nannis v ordt aangenmen mei 9 stemmen voor en 2 tegen, die van. de heeren Bruin en van der Sluijs. Inaekomen is een schrijven van hot heli effende Ministerie om aan de steuntrekkende arbeiders een Kerst- gave te verstrekken van 25 pCt. van hun uitkeering. Allen voor. Verder is ingekomen een verzoek van de afd. Oudesluis va de vereeni- gii.g van Kinderherstellings- en Vacan tic-oorden, om een bijdrage in de kos- ren van de verpleging van een pa tiëntje, welke op geneeskundig advies naai een inrienting is gezonden. Met algemeene stemmen weid be sloten een subsidie toe te staan van 50 cent per verpleegdag. 7. Aanvrage ingevolge art. 13 der Landar- beiderswet van C. Moerland te Anna Paulow- na. Door C. Moerland, landarbeider, wonende te Anna Paulowna, is een bedrag van f 2430.- aangevraagd, door hem benoodigd terzake van de verkrijging van een plaatsje, n.1. land met woning, groot 0.94.80 H.A., gelegen aan de Groote Sloot nabij Oudesluis en kadastraal bekéhd gemeente Zijpe, sectie A No. 544, 851 en 1085 (thans toebehoorend aan J. Muntje-, werf te Oudesluis) waarvan de totale kosten f 2700.- zullen bedragen. Nadat de Voorzitter verklaarde dat B. en W. voldoende inlichtingen hadden ingewon nen, verklaarden allen zich er voor. Aanvrage ingevolge art. 13 der Land- arbeiderswet van J. Nobel Cz. te St. Maar- tensburg. Door J. Nobel Cz., landarbeider, wonende te St. Maartensbrug, is een bedrag van f 3600.- aangevraagd, door hem benoodigd ter zake van de verkrijging van een plaatsje, waarvan de totale kosten als volgt worden geraamd le. voor de verkrijging in eigendom van het onroerend goed, zijnde land, groot 0.28.10 H.A., gelegen in den polder C en kadastraal bekend gemeente Zijpe, Sectie D. No. 946 f 600, 2e voor den bouw der woning, schuur enz. f 3400.- ONS W1ERING ERM EERHOEKJE. Totaal f 4000.- Met 10 stemmen voor en één tegen, (de heer Van der Oord) wordt de aanvrage inge willigd. 9. Verzoeken om ontheffing van Honden belasting. Op een verzoek van J Slikker Kz., te Keins merbrug, wordt afwijzend beschikt, terwijl Joh. Rampen een half jaar ontheffing wordt verleend. 10. Verzoek om ontheffing van schoolgeld. Aan Joh. Tiessen voor wordt voor het 2e halfjaar ontheffing verleend. 11. Verzoek van de Commissie voor den Legwedstrijd te Beemster om subsidie voor het jaar 1934. B. en W. stellen voor om, evenals vorige ja ren, een subsidie van f 15.- te verleenen. De heer Van der Oord verklaarde geen voor stander te zijn, om hiervoor subsidie te geven. De andere heeren stemden voor. 12. Verzoek van de Politie-Radio-Com- missie te Hilversum om een jaarlijksche sub sidie. B. en W. stellen voor, met ingang van het jaar 1934 aan genoemde Commissie, ter in standhouding van den Politie-Radio-Omroep tot wederopzeggens toe een jaarlijksch sub sidie te verleenen van f 10.-. Aangenomen, met de stem van den heer Van der Oord tegen.' Bij de rondvraag informeert de heer Dig num naar verstrekking van vleesch in blik. Spr. meent dat de eene gemeente hiermee vrijgeverig is, dan de andere Spr. is van mee ning dat er in onze gemeente vele zijn met kleine bedrijven, die het ook best kunnen gebruiken. De Voorzitter zegt dat als dergelijke men schen het aanvragen ter gemeente-secretarie en wij meenen dat zij er voor in aanmerking komen, dan krijgen zij het ook. De Secretaris zegt dat de aanvragen steeds toenemen, het bedraagt nu reeds bijna 300 K.G. per week. De heer Dignum vraagt naar het in dezen zomer geopperde plan, om werkloozen in het particuliere bedrijf te plaatsen, inplaats van naar de Wieringermeer enz. De Voorzitter zegt dat in dien geest reeds verschillende pogingen zijn gedaan, maar spr. vreest dat het op niets zal uitloopen. Daar wij er zeer sympathiek tegenover staan, zullen wij nog eens overwegen of wij in dien geest iets kunnen doen. De heer Bruin zegt dat hij vorige jaar heeft gevraagd om in den Kerstnacht de straatver lichting te laten branden, waarop hij een toestemmend antwoord heeft ontvangen, maar het is niet gebeurd. Spr. doet voor dit jaar hetzelfde verzoek. De Voorzitter zegt dat het verzoek aan het P.EN. overgebracht zal worden. De heer Blom zegt dat onderwijzer Paap is ontslagen, in verband met het tekort aan leer lingen. Spr. zegt dat er voor gewaakt dient te worden dat niet meerdere onderwijzers vol gen, door b.v. overplaatsing van kinderen van de eene school naar de andere. Voorzitter belooft hieraan zijn aandacht te zullen schenken. De heer Nannis vraagt of de 50% vergoe ding van loon aan de ijsclubs, welke de ge meente verstrekt, niet verhoogd kan worden. De Voorzitter zegt dat hij ernstig vreest dat dit niet kan. Hierna sluiting. Slootdorp. Door het ijs gezakt. Dal liet ijs op onze poldervaarten niet over al de gewenschte houdbaarheid heeft, blijkt nog al eens bij herhaling. Ook j.1. Dinsdag reed een argelooze wiel rijder maar over 't ijst (hetgeen iim- mers een effen weg is) en zakte plot- eling door een brongat in de diepte. Gelukkig wisten omstanders hem spoedig op het droge te werken. Het gevolg was echter dat hij druipnat zijn reis vervolgde met bestemming Wieringerwerf. Men lette vooral op de z.g. trekgaten Middenmeer. Ontwapening. Dat ook hij de stroopers altijd „Fortuna" niet bestaat bleek dezer dagen weer bij ver nieuwing. De gezamelijke politie nam niet minder den een vijftal geweren in beslag, hetgeen voor de getroffenen een ware ontwapening beteekent. De naimo voor de „Meer" haas is er schijnbaar nog al beduidend, gezien de genoemde resultaten. Wie echter „kaatst", „verwachte de bal" Het ijs wordt gevaarlijk. Er is een tijd van komen en een tijd van gaan, zoo ook met „Koning Winter". Het ge volg is, dat het ijs in de vaarten zeer broos wordt en dus gevaarlijk. Het vierjarig zoontje van de familie II. zakte er op een gegeven oogenblik door, doch werd gelukkig, al was het dan met veel jmoeite gered door een in de nabijheid zijnde schipper. Men zij dus voorzichtig. Burgerlijke Stand Medemblik met inbegrip ged. Wieringermeer. Van 14-21 December 1933. Geboren Elisabeth, dochter van Lucas Brouwer en Aaltje van de We tering Anna Margaretha Klaasje, d.v. Yeme Tiemerslma en Baukje Mar- tha Boersma Romkje, d.v. Enghert van der Wtoude en Aafke de Bruin Arien, z.v. Jan Hoff en Dieuwertje Vla,mJacobus Jan, z.v. Gerardus Schoutsen en Margaretha Maria Zwet sloot. Ondertrouwd Comelis Jozef Hoff en Aafje Vijn. Gehuwd Joseph Maria Willebror- dus Taverne en Klara Hartjnann Klaas Zeeman en Maartje Stipkes^ Overleden Johannes van de Wete ring, 53 jr. ongeh. Marinus Leonar- dus Meijer, 40 jr. geh. m. Neeltje Wisse (overl. te Amsterdapi.) Slootdorp, Kerstfeest j.1. Donderdaga vond werd door de Zondagsschoolkin deren in het gymnastiekgebouw kerst feest gevierd. Te 6.15 verzocht de heer Heerink aan te heffen Ps. 72, waarna spr. las Jes. 40 en voorging in gebed. Ds. v.d. Vliet verhaalde de Kerstge schiedenis. Dan werd de Kerstboom ontstoken, waardoor vooral van de kinderen de oogen glinsterden bij het zien van al dat schoons. De heer P. van 't Zet vertelde een kerstverhaal „Twee kinderen, die den Hemel zochten." Door oud en jong werd er vol belangstelling naar geluis terd. Onder leiding van den hr. Tie- mersma werden liederen door de kin deren gezongen en de kleinen tevens rijkelijk onthaald. Ds. Finkensieper richtte een woord tot de ouders en wekte hen op hunne kinderen trouw ter Zondagsschool te zenden. Besloten werd met het mooie lied ,Daar is uit 'swerelds duistre wolken", terwijl de heer Heerink het dankge bed uitsprak. De kinderen ontvingen nu allen nog een cadeautje en een mooie plaat, en keerden welvoldaan huiswaarts. Chr. Boeren- en Tuindersbond. j.1. Dinsdagavond vergaderde onder presidium van den heer A. C. de Graaf in hotel Smit te Slootdorp de Chr. B. en T. B. De Voorz. opent met gebed, leest Jes. 40, en heet vervolgens de aanwezigen in een aardige speech hartelijk welkojm. De secretaris, de hr. Oostenbrug, leest hierop de notulen, welke zonder bemerkingen worden GEMEENTE WIERINGEN. Uitslag aanbesteding. Bij de he den door den Dir.Gen. geliouen aanbe s'eding voor onderhoud Rijkszeewerin gen enz. was laagste inschrijver N. V. P. Daalders Aann. Bedr. ie Alkjnaar; in massa voor f 19.119. MARKTBERICHTEN. Scliagen 21 Dec.. Op de heden gehou den weekmarkt waren aanvoer en pr.: 60 Paarden 125 a 250; 60 Gelde koeien mag. f 80 a 140; Gelde koeien vette 160 a B70; 4 Kalfkoeien 180 a 230; 12 Vaar zen 60 a 130; 7 Graskalveren 20 a 40; 59 Nuclit. kalv. 6 a 14; 160 Schapen vette 12 a 16; Overhouders 7 a 13; 14 Varkens mag. 11 a 14; 16 Varkens vet te per Kg. 36 a 38 cent. 89 Biggen 7 a 10.-. Kippen 60 a 80 cent. Hoorn 21 Dec. Kaasmarkt Prijzen: Fabriekskaas kleine f 21; boerenkaas f21.-; Totaal 9 stapels. Handel goed. Stichting Heldersche Eierveiling. Noteering van 21 December 1933. Aangevoerd 9366 Kipeieren. 48-51 K.g. 300-350; 52-54 Kg. 320 a 360; 55-57 K^, 3.20-4.00; 58-60 Kg. 3.60-4.30 61-63 Kg. 4.20-4.50 64-67 Kg. 4.50. Kleine eieren 3.00. Alles per 100 stuks. goedgekeurd. Uit het hierop volgende verslag van den penningmeester stip pen we aan; de inkomsten bedroegen f 124.22; de uitgaven f 123.96. Voordeelig saldo dus f 0.26. Voorz. dankt den penningmeester voor het accurate be heer en verleent decharge. Het Huish. Reglement, dat nu werd voorgelezen, bekwam in enkele arti- len tekstwijziging. Bestuursverkiezing. Aftredend de heeren H. ten Haven en H. van 't Woudt. Laatstgenoemde is niet herkies baar. Gekozen is bij eerste stemming, de heer ten Have. Bij de tweede vrije stemming werd gekozen de heer 1?. Hiemstra met 13 stemmen. De hr. ten Have nam de functie weer op zich. de hr. Hiemstra zal met zijn benoeming iil kennis worden gesteld. Na eenige pauzeering verkreeg de lieer Heerink het woord tot het hou den van een lezing over het pachtvraag stuk. Deze lezing werd met klimmen de belangstelling gevolgd, een en ander in verband met de noodzakelijke wijzi gingen in het pachtstelsel. Door spr, werden de belangrijkste punten op dui delijke wijze uiteengezet. Een aangena me en leerzame discussie had na de rede plaats. Door den lieer Heerink werd ten slot te de vergadering jnet dankgebed ge sloten. KERKDIENSTEN WIERINGERMEER. ZONDAG 24 DECEMBER. R.K. KERK SLOOTDORP. Zondag 7Vï en 10 uur H. H. Missen. MIDDENMEER Zondag Th en 10 uur H. H. Missen. NED. HERV. GEM. Slootdorp v.m. 10 uur. Ds. Meihuizen van Hippolytushoef EVANGELISATIE Middenmeer v.m. 9.30 uur Ds. de Jong van Medemblik. Slootdorp nam. 3 uur Ds. Finkensieper. GEREF. KERK SLOOTDORP Slootdorp v.m. 9.30 uur Leesdienst. Slootdorp n.m. 3.00 uur Cand. v. d. Vliet. GEREF. KERK MIDDENMEER Middenmeer v.m. 9.30 uur Cand. v. d. Vliet. Middenmeer nam. 3 uur Leesdienst le KERSTDAG <25 Dec.) R. KATH. KERK Voor beide feestdagen geen opgave ontvangen NED. HERV. GEM. Slootdorp v.m. 10 uur Ds. Fischer. EVANGELISATIE Middenmeer v.m. 9.30 uur Ds. Finkensieper. GEREF. KERK SLOOTDORP Slootdorp v.m. 9.30 uur Cand. v. d. Vliet. Slootdorp nam. 3.00 uur Leesdienst. GEREF. KERK MIDDENMEER Middenmeer v.m. 9.30 uur Leesdienst. Middenmeer nam. 3 uur Cand. v. d. Vliet. 2de KERSTDAG <26 Dec.) EVANGELISATIE Slootdorp v.m. 9.30 uur Ds. Finkensieper GEREF. KERK MIDDENMEER GEEN DIENST. Inplaats van kaarten. Ondertrouwd HARM OLDERSMA en MA KRAAK. Den Oever, Wieringen, 22 Dec. '33. Noorderweg 27. Huwelijksvoltrekking 6 Jan. d.a.v. DIJKGRAAF en HEEMRADEN van het Waterschap „ZIJPE en HAZEPOLDER zijn voornemens op des voormiddags ten 10 ure pre cies, in het Hötel „HET WAPEN VAN DE ZIJPE", te publiek te verpachten, voor den tijd van TWEE JAREN le. Het GRAS-en RIETGE WAS, der Polderdijken, Boezemkaden, Wegen en Vaarten 2e. Het RIETGEWAS te Oudesluis, vanaf de Schutsluis tot den Spoor dijk 3e. Het recht tot uitoefening der KORTE JACHT, langs de dijken van het Waterschap, vanaf den West-Frieschen dijk tot aan den Schoorlschen dijk 4e. Het recht tot het BEVIS- SCHEN van het alge meen Polderwater Voor den tijd van 4 JAREN: 5e. de SLUISWACHTERS- WONING, Erf, Tuin en Grond, aan de Oudesluis, in de Zijpe, met het ge not der Schut-, Los-, Opschepings- en Brug gelden, aan Sluis en Brug. De Voorwaarden liggen voor belanghebbenden ter lezing bij den Secretaris te Schagerbrug,

Wieringer courant | 1933 | | pagina 4