OM HET GOUD. DE WEGEN WACO AUTOBUSDIENSTEN Bij Ruwe Gesprongen Handen zonder meer beslag legt op alle broedmachi nes in Nederland, die een waarde van mee; dan f 1.000.000 vertegenwoordigen? Als dit kan, is straks geen enkel particu lier bezit in Nederland meer veilig. Want wat heden gebeurt met broedmachines, kan mor gen gebeuren met alle vrachtauto's in Ne derland, met alle schepen, fabrieken enz. in een ondeelbaar oogenblik met abso lute zekerheid iejmands uiterlijk in zich op te nemen. De arrestant is op vrije voeten gesteld. De nasporingen naar den dader zijn in vollen gang. Houdt U aan het BAYER-KRUIS! BAV Als U een geneesmiddel Icoopt, weiger dan elk risico Als men U Aspirin aanbiedt beneden den prijs, bedenk dan, 'dat men, waar men met den Erijs knoeit, wellicht ook met et geneesmiddel heeft geknoeid. Weiger beslist Aspirin beneden den prijs of met geschonden ver pakking 1 Let goed op het Bayesr- Kruis en op den oranje band 1.^ Een overval bij de Vuursche. Twee verpleegsters aangevallen. Jachtopziener aangehouden; doch weder vrijgelaten. Twee verpleegsters van de Wlillem Arntsz stichting begaven zich Zondag avond per fiets van Hilversum naai Lage Vuursche. Zij bereden het fiets pad, dat vooral bij duister zeer een zaam is. Plotseling werd een der verpleeg sters met een hard voorwerp op het hoofd geslagen, aldus meldt het „Utr. Dagbl." Verdoofd door den tik en tengevolge van den schrik viel zij van de fiets. Daarbij voelde zij hoe aan haar hand- taschje gerukt werd. Bijgestaan door haar gezellin hiel zij een hulpgeschrei aan, waarop de roover op de vlucht sloeg. De beide verpleegsters hielden krijgs raad en besloten naar Hilversum te rug te wandelen. Onderweg, op geringen afstand van de plaats des onheils, ontmoetten zij een verpleger uit de inrichting bij Den Dolder. Nadat hij van het gebeurde op de hoogte was gesteld, bood hij col legiaal zijn mannelijke bescherming en geleide aan, welke dankbaar aan vaard werden. Nog was aan de avonturen geen eind gekojmen. Al spoedig voegde zich een mans persoon bij het drietal, die zich als politieman bekend maakte en ver telde af te komen op het hulpgeroep Dat is 'm riep de eene ver pleegster opeens en een groote con sternatie ontstond. De broeder wierp zich als een panter op den onbekende en smet behulp der dames slaagde hij erin hem te overmeesteren. Na overleg werd besloten den „arre stant" naar Hilversum te brengen. Zijn protesten en onschuldbetuigin- gen hielpen niets. Op het politiebureau werd de man, die jachtopziener in de Vuursche bleek te zijn, in verzekerde bewaring gesteld. Er werd hem een uitgebreid verboor afgenomen, waarbij hij zijn onschuld bleef volhouden. Even in- statelijk betoogde een der beide ver pleegsters, dat hij wel degelijk de aan rander was. De ander, het slachtoffer van de poging tot berooving, was door haar val niet in staat geweest een glimp van den aanvaller in het oog te krijgen en kon dus geen inlichtingen verstrekken'. Op grond van het onderzoek vond de Hilversumsche politie geen aanlei ding den jachtopziener vast te hou den, daar het getuigenis van de ver pleegster door geen enkel feit beves tigd werd. Onder dergelijke omstan digheden van schrik en dichte duis- ternis is het ook vrij wel onmogelijk WAT MADAME SYLVIA VAN 1934 VERWACHT. De Zaandamsche goudgraafster voorspelt. Het Berlijnsche 12 Uhr Blatt publiceert de voorspellingen van „Madame Sylvia", die in werkelijkheid gravin Beck-Rzikowsky heet, voor het begonnen jaar. De helderziende maakt er aanspraak op, het eenschotelgerecht en het lot van Einstein te hebben voorspeld en in france de troepenbewegingen van de Japanners in Mandsjoerije met potlood op een kaart te hebben geteekend, precies zoo als ze later inderdaad zijn uitgevoerd. Voor dit jaar heeft zij een nieuwe Einsteinramp voorspeld, althans zal een groote geleerde er niet al te best afkomen, zegt zij. Maar andere geleerden zullen succes hebben. Ten minste in Noord-Afrika zal een nieuwe doodenstad worden uitgegraven en er zal een brug wor den geslagen naar een beschaving uit het verleden, die tot dusver slechts in weinige overblijfselen bekend was geworden. Daarbij zullen beeltenissen worden gevonden van een vroeger geheiligd dier, dat een tusschending vormt t-usschen een aap en een vleermuis. Misschien heeft madame Sylvia al iets gele zen van de stad Atlantis in Noord-Afrika en maakt zij op haar wijze voor het Oera Linda Bok reclame. Allerlei rampen staan te wachten. Te Ge- nève ziet zij een stilte intreden, alle men- schen rondom de groene tafel zwijgend op staan, geschokt door een aangrij pende ebeurtenis. Ver weg ziet zij vloten ondergaan, schepen, vernield door onheilvolle onbekende machten. Onlusten verschijnen in demonische gedaan te, de brandfakkel in de hand, ontzaglijke waarden worden vernietigd, als niet een krach tige hand ingrijpt. De betaalmiddelen van de gansche wereld wijzigen hun waarde. In de pohtiek blijft het ahesbehalve rustig. Frankrijk laat zich verleiden tot een stillen strijd tegen een Zuidelijken buurstaat, in En geland ziet zij zware dagen komen, die het land zullen schokken, in Rusland ziet zij hoo- ge bogen, geel schitterend, opgesteld. De gele vlag fladdert door het land als een kronkelen de vlam. De hemel wordt verduisterd door oneindig veel vliegtuigen, die over Egypte Zuid-Oostwaarts razen, een geweldig schouw spel, zooals geen land nog ooit heeft gezien. De bemanning ziet er uit als matrozen, maar het zijn vliegtuigpiloten en hun taak is strijd in de hoogste potentie, strijd tegen Azië. In West Europa is het somber, maar toch keert de rust weder en Europa wordt gered. Zware schaduwen liggen over Spanje en twee eilan den in de Middellandsche Zee groote ver warring ontstaat en een „machtstem" moet met ruwe klank halt gebieden (Mussolini In Duitschland zal een dichter opstaan, die tot neg toe gezwegen heeft en hij zal in een nieuwe zin tot het volk spreken, een man, be genadigd ais alleen de allergrootsten. En of het een ramp dan wel alleen een interessant verschijnsel zal zijn, voegt zij er niet bij, als zij vertelt, dat de ringen van een ster (Satur- nus hun gedaante zullen wijzigen. loosheid in de wereld, waaruit men geneigd is, af te leiden, dat we voorbij het laagste punt van de crisis heen zijn. Vergeleken met 1932 is in 20 staten de werkloosheid in het laatste kwartaal van 1933 gedaald. Op de eerste plaats staat Duitschland met 3.714.107 werkloozen in December 1933 tegen 5.355.428 in 1932. In Oostenrijk is het aantal werkloo zen gedaald van 329.707 tot 300.426 in Groot- Brittannië van 2.849.025 tot 2.308.799, in Ne derland van 161.000 tot 152.000, in Denemar ken van 112.500 tot 90.389, in Danzig van 35.507 op'25.486, in het Saargebied van 41.962 op 37.196, in Frankrijk Van 293.816 tot 286.882 en in Italië van 1.038.757 op 1.006.215, terwijl verder daling kon worden geconstateerd in Australië, de Vereenigde Staten, Japan, Bel gië, Canada, Chili, Estland, Finland, Honga rije, Ierland, Letland, Portugal, Roemenië en Joego Slavië. Gestegen is de werkloosheid daarentegen in Noorwegen, Bulgarije, Nieuw- Zeeland, Palestina, Polffc Tsjecho Slowakije en Zwitserland. FEUILLETON. (VERVOLG.) O Waarheen rijden wij nu vroeg Bontemps hem. Geen antwoord. De bandiet lachte veelbeteekenend mompelde daarbij Ja, waarheen. Papa Senechal zou groote oogen opzetten, zoo hij dat wist Bontemps wendde zich tot den koetsier op den bok Hij slaapt, sprak hij op gedempten toon, en ik ben bereid De koetsier huiverde en zijn hoofd, dat tus- schen den grooten mantelkraag bijna ver borgen was, kwam even omhoog, doch hij antwoordde niets. Het was Loussard. Vooruit dan beval Bontemps daarop. Hij sprong in het rijtuig, plaatste zich tegen over Senechal en trok zorgvuldig het portier dicht. Het rijtuig kwam in beweging, maakte een wending en sloeg daarop den weg in, dien het gekomen was. De weinige menschen, die het rijtuig voorbij reed, vermoedden zeker weinig, welk een bloedig drama daarin ver borgen was. De avond was tengevolge van het onweder vroeger dan anders gevallen. De geheele om geving was bijna van menschen verlaten, men zag slechts van tijd tot tijd een werk man, die uit zijn winkel of fabriek huiswaarts keerde en met het oog op den slagregen, zoo snel mogelijk voortliep. Het rijtuig nam zijn weg naar de uiterste Vestingwerken van Parijs. Wat waren Bontemps en Loussard van PERSBERICHT. OMZETBELASTING. Do Kamer van Koophandel en Fa brieken voor Hollands Noorderkwar tier, maakt fabrikanten die tevens im porteurs zijn er op opmerkzaam, dat aanyrpgen tot het verkrijgen van een vergunning gis bedoeld bij art. 38 bis der Omzetbelgstingwet vóór 15 Jan. 1934 tot den Minister y&n Financiën moeten worden gericht. Het betreft bier vergunningen waar bij wordt toegestaan de op 1 Janu ari 1934 aanwezige ge-importeerde ban delsvoorraden, zonder berekening van omzetbelasting te mogen afleveren. Bijzonderheden omtrent de wijze van indiening dezer verzoekschriften worden ver,strekt door de Kamer voor noemd. Flesseliepost heldert een moord op. Drie weken voor de verjaring. In Mexico City is een zekere Juan Almeira plotseling gearresteerd we gens moord, begaan bijna dertig jaar geleden. En de moord is thans aan het licht gekomen door een flesschenpost. De flescli met een brief erin werd ver leden herfst bij Durban in Afrika aan jespoeld. Op bet papier, dat sterk ver geeld was, stond met een slecht, maar nog leesbaar handschrift het uitvoe rig relaas van een moord op een ma troos. Op bet zeilschip „Irene" had in het begin van 1904 de stuurjman een matroos doodgestoken en het lijk over boord geworpen. De reden was, dat beiden op dezelfde vrouw verliefd wa ren. Eerst dacht de Zuid-Afrikaansche politie, dat men met een mystificatie of een slechte grap te doen had. Maar toch werd een onderzoek inge steld en nu bleek bij Lloyds, dat in derdaad een dertig, jaar geleden een zeilschip „Irene" had bestaan en dat juist op den opgegeven tijd 'n matroos spoorloos van het schip was verdwe nen. De matroos had Peter Santos ge- heeten en was steeds Pierre genoemd, het schip had aan een Mexicaan toe behoord. Men volgde dege sporen en ontdek te nu, dat te dien tijde de stuurman van het schip Jonny Smith had gehee- ten en deze twintig jaar geleden een winkeltje in een havenstad had beze ten, maar reeds lang naar Mexico city was verhuisd. Nu werd de Mexicaan- sche politie ojn assistentie verzocht en deze zond een detective,, Gomez, er op uit. Gomez wist er nu achter te ko men, dat een Jonny Smith jaren gele den een „drugstore'1 bad gepacht doch sedert jarën de pacht door een Juan Almeira werd betaald. En nu zocht.Gomez dezen Almeira op, liet zich een drink" geven, praatte over koetjes en kalfjes en kwam plotse ling piet de vraag voor den dag, qf Almeira soms toevallig een stuurman Jonny Smith kende, die dertig jaar geloden den piatroos Peter Santos had vermoord. Almeira lppjt zelfs zooveel op dien man, zeide de detective, dat als hij niet wist, niet Juan Almeira te spreken, hij moest denken, dat het Jonny Smith was. Almeira werd bleek en wilde naar de woning achter den winkel gaan, om door een achterdeur te vluchten, doch {[Jomez greep hem beet en arrèsteei'd.e hem. En ajs het onderzoek drie weken langer bad geduurd, zou de misdaad jpist verjaard zijn geweest. BUITENLANDSCH NIEUWS. DE WERELD. OVER HET DOODE PUNT HEEN? Daling der werkloosheid. Het Internationale Arbeidsbureau van den Volkenbond publiceert gegevens over de werk plan Welk doel hadden zij met hun rit Welke bevelen voerden zij uit Bontemps schudde Senechal met ruwheid bij den arm en riep hem herhaaldelijk bij zijn naam. Maar de oude man sliep zooals een egel dat gedurende den winter doet. Hij hoor de niets, er was geen wakker maken bij hem mogelijk. Het hem toegediende slaapmiddel had een vreeselijke uitwerking. Toen Bontemps bemerkte dat de oude man zoo vast sliep, begon hij zeer bedaard en met een handigheid die wel bewees, dat hij een dergelijk werk meer bij de hand had gehad, den slapenden man van zijn jasje te ont doen en alle zakken van dat kleedingstuk te doorsnuffelen. Hij nam alle papieren, die hij vond, in bezit, het waren juist die papieren, waarnaar hij met den meesten ijver had ge zocht en verborg ze in de zakken van zijn eigen jas. De oude Senechal had een zilveren horloge in zijn vestzak, dat liet hij hem be houden, eveneens stopte hij de portemonnaie, die niet meer dan zes of zeven francs bevat te, op dezelfde plaats waar hij ze gevonden had. Men mag hem niet meer herkennen, als hij eens gevonden wordtmompelde de schurk. Het merkteeken moet ook uit zijn lin nengoed gemaakt worden, nu, we hebben den tijd, we behoeven ons niet te overhaas ten Hij boog met het hoofd uit het portier en zag voor en achter in den regen. Je ziet toch niemand vroeg hij fluis terend aan Loussard. Geen mensch Men was nu ter plaatse gekomen, waaf slechts enkele huizen stonden. Het verdere terrein was een uitgestrekte woestenij, met hier en daar een timmerloods en een steen houwershut. Een enkele gaspit verspreidde slechts, flikkerend in den wind, een zeer flauw schijnsel. Het water kletterde op den grond. De regen viel tappelings van het rij tuigdak. Opeens scheen een der rijtuiglantaarns te zijn opengeslagen, want de wind blies het GEMEENTE WIERINGEN. Loop der bevolking over 1933. M. Vr. Tot. Bevolking op 1 Jan. 1933 3360 2964 6324 Geboren 76 93 169 Gevestigd 293 221 514 3729 3278 7007 29 25 54 Vertrokken 3700 3253 6953 429 317 746 Rijke haringvangst. De haringvloot van Plymouth Is binnengeloopen. met 11 Vz millioen ha ringen aan boord. Dit is de beste vangst van het geheele jaar. Met man en muis vergaan. Een Chineesch stoomschip, dat 2 Januari met een bemanning, van 28 koppen uit Tsjifoe is vertrokken, is in een storm, geraakt en met man en muis vergaan. Totaal op 31 Dec 1933 3271 2936 6207 De bevolking dezer gemeente is dus met 117 personen teruggeloopen n.1. 89 m en 28 vr. Buiten de gemeente werden geboren 3 jon gens en 7 meisjes, terwijl in deze gemeente werden geboren 2 jongens en 1 meisje, die tot de bevolking van een andere gemeente be hoorden. Buiten de gemeente overleden 4 vr. en 3 manl. personen. In deze gemeente overleed 1 mannel. persoon die tot de bevolking van een andere gemeente behoorde. Het aantal als levenloos aangegevenen bedroeg 6. Jacht en Visscherij. In het afgeloopen jaar zijn alhier afgegeven 13 groote en 2 kleine jachtakten, 146 groote vischakten voor de binnenvisscherij en 255 consenten voor kust- visscherij. Werkloosheid. Het aantal werkloozen be droeg in deze gemeente op 31 December j.1. niet minder dan 601 tegen 304 aan het einde van November. Natuurlijk was de strenge vorst aan deze enorme stijging debet. Inge schreven voor de werkverschaffing, waar eerst Maandag j.1, weder met het werk is aan gevangen waren 3Q1 personen. Loop der bevolking over Dec. 1933. Ingekomen 21 mannen en 21 vrouwen. D. P. Willig uit Bergen; A. Trager uit Den Helder J, G. Lissenburg uit België S. Druif uit WinkelR. Jofriet en gezin uit Heer-Hu- gowaard M. D. J. Kroon geb. Blaauboer uit Zijpe Mw. P. Dietvors geb. van Dongen uit Zevenbergen W. Blok en gezin en I. J, Krij ger en gezin uit Anna Paulowna T. Bos en gezin uit MidwoudP. Kinds uit Medem- blik H. F. Verstraete uit BiervlietJ. J. O- ranje uit Nieuwer-AmstëlMw. A. Mailing, geb. Koers J. Drent, geb. Rispens uit Ui- rum R. Berkenbosch en eohtgen. uit Baar- deradeelMw. M-. Rouw uit BoxmeerW. Tuin ujt Marum W. Hartog en gezin uit SliedreehtJ. G. Roest uit Hoorn J. Olden- kamp en gezin uit Coevorden B. van Straa- len en gezin uit Opmeer. Vertrokken 21 mannen en 21 vrouwen. P. Robbers naar Amsterdam G. J. van Meurs en gezin naar Rijswijk J. de Jonge naar 's Heerenhoek D. Lucas naarLage-Zwa luwe Th. Maton en gezin naar Raamsdonk- veer J. Kieft en gezin n^ar Haarlem J. Lely en gezip naar Den Haag Mw. J. Kor- bar naar Den Haag Mw. E. Kunh naar Duitschland J. A. J. Tellier naar Schoondij- ke H. Plaggenborg naar Oude Pekela W- Munniksma en gezin naar AmersfoortG. Koorn en I. Koorn geb. Franse naar Den Helder A. van Hoesel naar Rotterdam Mw. D. Bakker naar ËhkhuizenJ. A. W. M. Vet ter naar Amsterdam H. Kolijn naar Medem- blik A. J. Zwanink naar Medemblik. Het busje voor de armen in de trouwzaal op het raadhuis heeft in het jaar 1933 f 63.56 opgebracht. De opbrengst wordt verdeeld on der de diaconieën en armbesturen der diver se kerkgenootschappen alhier. R.K, Bestuuïsraad,-Vergad$ring Op 10 Januari 1934 vergaderde de R.K. bestuursraad onder leiding van het Bestuur der R.K. Volksbond in het café van S. Veerdig, 's-avonds te uur. Verschuilende besturen wa- rep tegenwoordig, o.a- bestuur Trans port-Arb.-bond, bestuur Land- en Tuin houw Arb.-bond, Bestuur Tooneelver- eeniging, hestuur van „Herwonnen Le venskracht". Afwezig was het bestuur van de R.K. Bouwvak Arb.-bond en R.K. Brandstoffen-Spaarkas. Daar de voorzitter, de heer Ant. Zwanink, nog niet aanwezig, is, opende de Secr. van den R.K. Volksbond, den heer J. Koster Jz,, deze bijeenkomst op de gebruikelijke wijze. De beer J. Koster leest vervolgens de notulen voor, die behoudens een paar kleine opmerkingen werden goedgekeurd. Ingekomen stukken. Er waren. 2 ingekomen stukken n.1. licht daarvan uit. Het rijtuig maakte halt en Loussard steeg aan de donkere zijde af. Dit was denkelijk zoo afgesproken want voor het licht wéér was aangestoken, klonk een klagend geluid, gevolgd door een diepen zucht van binnen uit het rijtuig, Doch daarop werd alles doodstil. De lantaarn brandde weer en Loussard klom weer op den bok. Het rijtuig reed verder met gelijkmatige bedaardheid en volgde de richting naar de brug van Asnières. Geen hindernis vertraag de den rit. Het was overal even stil en ver laten. Maar al waren de voorbijgangers ook nog zoo talrijk geweest, dan had het toch vreemd moeten toegaan, als zij aan dit eenvoudige huurkoetsje iets bijzonders hadden bespeurd. De koetsier zat rustig als ieder andere koet sier op zijn bok en het magere paard sjokte voort, zooals ieder ander mager paard van een huurrijtuig. Nabij de brug van Asnières werden de straatlantaarns zoo schaarsch, dat mep daar bij niets meer onderscheiden kon. Opeens echter, toen het rijtuig midden op de brug was, kwamen er van den anderen kant twee met steenkolen geladen karren, die, denkelijk tengevolge van het stormach tige weder, geen licht meer hadden. De karrevoerder liep naast de logge ge vaarten, met den mantelkraag over het hoofd geslagen en het hoofd voorover gebo gen, zoodat het water hem tappelings langs het lijf viel. Loussard trok de teugels aan, om voorbij te komen. Daar de karrevoerder echter niet de geringste beweging deed, om van het mid den der brug meer zijwaarts te gaan, riep Loussard hem toe Heidaar Lompe ezel, loop je te slapen? De man liep in waarheid voort te domme len. Toen hij zoo opeens gewekt werd uit zijn halve sluimering, trok hij op goed geluk aan de teugels en gaf zijn paard een vervaarlijken slag met zijn zweep. Het paard sprong zijwaarts. De karren door Noord Holland zijn lang. Maak daarom gebruik van de per rondritbiljet. 1 dag geldig op alle W.A.C.O. lijnen. van het R.K. Werklieden Verbond en van het Centraal Bestuur, welke voor kennisgeving werden aangenomen. Hierna bespreking om de film „Ken tering" hier te laten komen. Besloten werd om te trachten genoemde film te laten komen in het laatst van Mei, De heer J. Koster licht nog even toe, dat er |24 Januari een bestuursverga dering met het hestuur v.d. Bouwvak Arb.-bond zal wezen, waar tevens de heeren G. van Slingerland en Volaarta tegenwoordig zullen zijn om verschil lende zaken te behandelen. De heer J. Vroone, secr. van de Land- en Tuinbouw Arb.-bond zegt, dat in de brief de heeren Slingerland en Volaarts wel degelijk schrijven dat er op genoemde datum een bestuurs raad-vergadering zal wezen. Hierover ontwikkelen verschillende discussiën wat tot gevolg heeft, dat het hestuur een schrijven zal richten aan, den heer Van Slingerland wat de bedoeling is alleen te vergaderen met het bestuur van den R.K. V-olks- en de Bouwvak-Arb.-bond of een be stuursraadvergadering: te houden. Alge meen is men voor laatstgenoemde. De heer Fr. Kiela wil ook nog, iets zeggen over het vergaderen. We zitten hier toch niet hij elkaar als kwajongens. Want alles moet toch zeker eerst in een bestuursraad-vergadering worden besproken, en dat wordt haast nooit gedaan. Tenslotte wordt besloten op» 24 Januari een bestuursraad-vergade ring, te houden. De heer A. Vroone zegt dat op 2 Mrt. een spreker zal komen voor de Trans- port-Arb.-bond en hoopt, dat op dien avond dan allen tegenwoordig zullen zijn. Pe heer J. Koster zou het goed! vin den als dan tegelijk ook de Volks bond vergaderde. Dit wordt door allen goed gevonden. De heer Fr, Kiela brengt alle buide voor de organiseering van het Sint Nicolaasfeest dat is gehouden voor !niet-schoolgaande kinderen, trotsch alle gehaspel, dat er is geweest. Spr. zou er voor zijn om het volgende jaar weer zoo'n feest voor de kinderen te laten houden, maar dan op een ande re manier. Zelf een Spaarkas te !ma- ken en dan bij Veerdig te laten houden Verschillende leden echter spreken hun misnoegen er over -uit zoo als dit Sint Nicolaasfeest gehouden is, wat betreft de grens der deelname. Weder andere leden zeggen het Sint Nicolaasfeest moet voor ieder kind wezen. Hierover zijn de meeningen zeer verdeeld-. Tenslotte hield de heer Fr. Kiela voor om dit punt op de Algemeene Lie denvergadering van den R.K. Volks hond weer te behandelen. Wordt goed gevonden. Niets meer aan de orde zijn de sluit de voorzitter de heer Ant.. Zwanink deze Bestuursraad-vergade- ing op de gebruikelijke wijze. volgden. Loussard vloekte als een razende. Hij trok de teugels achteruit, om een bijna onvermij delijke botsing nog te ontgaan. Doch daartoe was het reeds te laat. Men hoorde iets kra ken, iets breken. De disselboom van de kar was met den dwarsboom, tusschen een der wielen geraakt van het koetsje geraakt, de as van het wiel brak en het in zijn loop ge stuite huurrijtuig bleef in een eenigszins hel lenden stand stilstaan. Alle drie de wagens stonden nu vast. De karrevoerder vloog naar zijn paard en greep het bij zijn gebit. Zoo het nog dag ware geweest, zou dit too- neeltje zeker als altijd veel bekijks hebben gehad, hoewel in een stad als Parijs bijna ontelbare malen iets dergelijks gebeurt. Waar over de toeschouwers zich denkelijk het al lermeest zouden verwonderd hebben, was de doodelijk bleekheid, die eensklaps het gezicht van den huurkoetsier had overtogen. Hij liet zijn teugels los en de zweep viel hem uit de hand. Een der portieren van het koetsje werd ge opend en daarop haastig weer dichtgeslagen. Bontemps was uitgestegen, niet minder bleek en ontdaan dan Loussard, hoewel hij zich nog geen rekenschap kon geven van hetgeen er was voorgevallen. Een oogenblik bleven de twee schelmen zonder een woord te spreken tegenover el kander staan. Wat is er vroeg Bontemps toen. Lossard kwam van zijn bok en bezag de schade. Hij beefde, alsof hij een hevige koorts had. De voorste as is gebroken, zei hij zacht. We kunnen niet verder meer Begrijp je het, we zijn verloren, als we dien daar binnen niet gauw kunnen wegmoffelen. Bij den stoot was een der lantaarns zoo danig omgewend, dat het licht in plaats van vooruit, nu in het rijtuig viel. Daar zat Senechal achterover geleund en scheen nog altijd door te slapen. Zijn hoofd was op zijn borst gezonken en de armen hin gen hem slap langs het lichaam. Maar die borst was doorboord, een bloedstroom had zijn vest bezoedeld, de mond was geopend en bloedig schuim stond op de lippen. De twee misdadigers waren zoo verschrikt, dat zij er niet eens aan dachten, zich op den karrevoerder te wreken, die hen in dezen zeer neteligen toestand had gebracht. Wat nu gedaan mompelde Loussard. We hebben geen tijd te verliezen fluis terde Bontemps. Jij moet met dien voerman naar het politiebureau gaan, dan is die alvast uit de voeten Ik zal intusschen het lijk in de Seine slingeren Op die manier alleen kunnen wij ons redden Jouw koetsierspapie ren zijn toch in orde Te drommel, ik heb zulke dingen niet, Nu, dat is op het oogenblik van minder belang. Wat je zegtJouw kalmte is waarlijk bewonderenswaardig Ik wou, dat ik hon derd mijlen hier vandaan was Bedenk toch hoe alles moet afloopen Het lijk wordt ge vonden, in de „Morgue" gebracht en daar herkend en wij moesten hem spoorloos doen verdwijnen, hier of daar begraven We zijn verloren, heeft Rouquin gezegd, als Senechal ontdekt wordtDe patroon is door een naam loos schrijven bij de politie onder verdenking gebracht en die houdt hem natuurlijk in den kijker Wat zal er dan gebeuren? Dat zullen we moeten afwachten, ant woordde Bontemps opstuivend. We hebben hier geen keus en het zwaarste werk neem ik voor mijn rekening, ik wil bij het lijk blijven 5 Het verdere zullen we wel zien. Heb jij wat anders, wat beters, vooruit er mee, want die karrevoerder doet net, alsof hij er vandoor wil gaan en vindt het zeker heel erg vreemd, dat hij ons samen hier ziet staan praten in plaats van hem bij zijn kraag te pakken en hem de huid vol te schelden, zooals hij ver diend heeft, die ezel Loussard, den wenk van Loussard opvol gend, vloog op den voerman toe en pakte hem beet. (Wordt vervolgd.)

Wieringer courant | 1934 | | pagina 2