WIERINGER COURANT DIENSTBODE, TWEEDE BLAD. VRIJDAG 12 JANUARI No. 4. BINNENLANDSCH NIEUWS. Mazelen-epidemie. Te Alem (N.-Br.) heerscht een ern stige anazelen-epidemie onder de jeugd. In verscheidene gezinnen zijn drie a vier kinderen door deze ziekte aangetast. In verband met liet gerin ge schoolbezoek heeft men de r.k. bij zondere lagere school voor onbepaal- den tijd moeten sluiten. Merken van Biggen. De Minister van Economische Zaken heeft bepaald, dat voor het tijdvak van 1 Jan. 1934 tot en met 31 Dec. 1934 door de gewestelijke Varkenscentrale ip Noord-Holland 114.000 biggen ge- jnerkt mogen worden. In Groningen mag dit aantal 91.000 zijn, in Fries land 127.000, Drente 280.000, Overijsel 329.000, Gelderland 519.000, Utrecht 166.000, Z.-Holland 263.000, Zeeuwsche [Va^rkenscentrale Zeeland 59000, Nrd.- Brabant 378.000 en Limburg 194.000 il •- Overbrenging van het stoffelijk overschot van v.d. Lubbe. Woensdagavond hebben we ons, al dus de N. R. Crt., aan de woning van den heer L. Sjardain te Oegstgeest vervoegd, die getrouwd is met een halfzuster van Van der Lubbe en die voogd en voogdes over hem waien. Zooals bekend waren de ouders uit de ouderlijke macht ontzet. We troffen daar de half-zuster van Van der Lubbe, een broer van Vair der Lubbe en drie kinderen uit het gezin van den heer Sjardijn, als mede een halfbroer uit Dordrecht, Peu te genaamd. Op onze vraag hoe het zal gaan met de overbrenging van het lijk van Van der Lubbe kregen wij ten antwoord, dat de heer Sjardijn en zijn vrouw •een bezoek hebben gebracht aan het Dep. van Buitenlandsclie zaken, waar de scretaris-generaal hen heeft ont vangen. Volgens hun mededeelingen heeft deze namens den Minister van Bui tenlandsclie Zaken de toezegging ge daan, dat van regeeringswege de volle medewerking zal worden verleend om te bewerken, dat de Duitsche Regee ring het lijk vrijgeeft en dat het dan naar ons land zal kunnen worden overgebracht. Omtrent de plaats waar Van der Lubbe zou worden begraven kon men nog geen definitieve mededeeling ver strekken. Het ligt échter in de bedoe ling dat het lijk ter aarde zal worden besteld te Oegstgeest of anders te Voorhout, waar eveneens een broer en een halfbroer van Van der Lubbe ^-vo- nen. De Kerstcollecle voor het Bio-Vacantieoord. Het Bestuur van de Stichting Bio- Vacantieoord meldt dat de Kerstcollecte welke ten bate der Stichting in nage noeg alle Nederlandsche bioscoopthea ters is gehouden in totaal heeft opge bracht f 49.105.02 Tevens verzoekt het Bestuur ons er medeeling van te doen, dat 't Bestuur der Stichting zijn hartgrondigen dank betuigt aan alle bioscoopbezoekers, die door hun gave hebben medege werkt deze schitterende opbrengst te verkrijgen, waardoor het de Stichting (mogelijk is ook dit jaar weer aan een groot aantal kinderen van de meest behoeftigen in ons land onderdak te verleenen in het Bio-Vacantieoord „Het Russenduin" te Bergen aan Zee. beschermen tegen onbillijke concur rentie van den ondernemer die sociaal besef ontbeert. Men hoopt alle arbeiders meer vrije dagen te kunnen verzeke ren, terwijl weerspannige onderne mers gedwongen zullen worden erin toe te stemmen. Een haas met 800 Mark. Ergens in het Teutoburger Wald in Duitschland moet een haas zwerven met een bedrag van 800 Mark. Een boerenvrouw die in Bielefeld op de markt was geweest, ging (met dit be drag door het bosch naar huis toen zij een vette haas in een strik bemerkte. Zij trok een wollen jasje, dat zij over haar kleeren droeg uit, wierp, dat over de haas en Imaakte de strik los. De haas zag toen echter kans te ont snappen en ging er van door met het jasje, in welks zak het bedrag van 800 Mark zat. De vrouw deed mededee ling van haar verlies bij de houtveste rij en thans zoéken alle houtvesters en waarschijnlijk talrijke stroopers naar het hol van de eenige haas in Duitsch land, die in het bezit van een spaar duitje is. GEMEENTE W1ERINGEN. BUITENLANDSCH NIEUWS. Voetbalclub gestraft. Omdat de leden den Hitler groet niet gebracht hadden. Aan de voetbalclub van Karlsruhe is, volgens den Berlijnschen correspon dent van de „Daily Telegraph", verbo den in 1934 buiten Duitschland te spe len, omdat haar leden niet den Hitier groet hadden gebracht na wedstrij den tegen Fransche elftallen te Nan- cy en te Straatsburg tijdens de Kerst dagen. Aan alle sport- en athletiekvereeni- gingen in Baden is door de Regeering van Baden verboden afspraken te ima ken voor wedstrijden in Frankrijk. Deze disciplinaire maatregel brengt andere Duitsche elftallen in 'n lastig parket, aldus de correspondent van het Engelsche blad. Het roepen van „Heil Hitier" op Franschen bodem zou hen inpopulair maken. Ais zij ech ter zoo tactvol zijn zich te onthouden van een optreden dat internationale wrijving zou kunnen veroorzaken, on dervinden zij bij hun terugkeer in Duitschland daarvan de gevolgen. Jonge arbeiders krijgen meer vrije dagen. Dwang van onwillige werkge vers. De sociale afdeeling van 't Duitsche arbeidsfront belooft maatregelen, die het recht van arbeiders op geregelde vrije dagen moeten vastleggen, en spe ciale voorrechten voor jonge arbeiders Men meent, dat zulke maatregelen •den welmeenenden werkgever zullen HONDENBELASTING. De Burgemeester van Wieringen herinnert de houders van honden aan hunne verplichting tot het doen van aangifte voor de hondenbelasting, welke behoort te geschieden in de (maand Januari ten kantore van den gemeente-ontvanger, bij gebreke waar van tegen de nalatigen, onverminderd hunne verplichting, tot betaling der belasting, proces-verbaal zal worden opgepiaakt. De betaling der belasting moet tege lijk mét de aangifte geschieden. Wieringen, 5 Januari 1934. De burgemeester voornoemd, L. C. KOLFF. Nieuw architectenbureau. Naar wij verne men heeft de heer B. G. Zanstra zich te Hip- polytushoef gevestigd als architect. De heer Zanstra, die reeds een jaar in onze gemeen te verblijf houdt en geen onbekende is in het vereenigingsleven (hij is n.m. voorzitter Wie- ringer Schaakclub) wenschen wij een ruim arbeidsveld en veel opdrachten toe. BURGERLIJKE STAND. (5 t.m. 11 Januari 1934) Geboren Lammechien, d.v. Alb. Bügel en A, v. d. Velde. Gehuwd U. Hidden en W. Walers. Overleden Jan Snooij, 81 jr., ongeh. DRANKWET. Blijkens mededeeling van den Minister van Sociale Zaken komt het voor, dat exploitanten van danstenten veelal tijdens kermissen vergunning krij gen hun tent te plaatsen op een open aan- horigheid van eene vergunnings- of verlofs- loealiteit. De Minister vestigt er de aandacht op, dat de verkoop van dranken in die tenten niet krachtens de vergunning of het verlof mag plaats vinden, aangezien dergelijke tenten noch als gebouwde aanhorigheid, noch als open aanhorigheid in den zin der Drankwet kunnen worden aangemerkt. Hinderwetsvergunningen. Ingevolge de Hin derwet is aan de N.V. Bat. Import Mij te 's-Gravenhage vergunning verleend tot het oprichten van een benzine-pomp aan den Koningsweg op een perceel van den Heer J. Dekker aldaar. Aan de overzijde van den weg zal eveneens een benzinepomp worden opge richt van den heer J. H. Dekker, aldaar, waar toe aan de A. P. C. vergunning is verleend. Aan den Heer M. de Haan, Hoofdstraat al hier, werd toestemming verleend de bestaan de pompinstallatie te doen vervangen door een electrische. BRAND IN TAANKETEL. Dinsdagmiddag, toen men bij de fa. Van Kalsbeek te Den Oever aan het vischnetten tanen was, kwam bij het uithijschen van een z.g. haringkamer uit een ketel met teerolie, eenige uitdruppen- de druppels olie in het vuur terecht. In een oogenblik stond alles in volle glorie en aan blusschen was geen denken. Pl.m. f 500 aan netwerk, toebehoorend aan S. Bakker Ez., ging verloren. Door de geweldige hitte vloog de stop van het leege olievat welke vlak bij het vuur lag,_met een harde knal er af, zon der echter iemand te treffen. Gelukkig ge schiedde alles op ruim terrein, zoodat geen gebouwen werden vernietigd. De geweldige rookzuil gaf echter wel de in druk of er ik weet niet wat in brand stond. Wederom Inbraken. Woensdagnacht bleek ingebroken te zijn in het maga zijn achter de winkel van den Heer Jn. Kroon (filiaal P. Jongkind) in de Belt. Door het uitbreken van enkele planken heeft men getracht binnen te komen, doch de dieven stuitten te gen 'n stapel rollen prikkeldraad, en schijnen toen verdere moeite te heb ben opgegeven. Donderdagnacht bleek het magazijn op de werf van de fa, O. J. Bosker te Lutjeland met een nachtelijk bezoek te zijn vereerd. De deur was openge broken en verschillende voorwerpen worden vermist. B.K.C.-NIEUWS. B.K.C. 1 PETTEN 1 B.K.C. 2 SCHAGEN 3 J. V. C. 3 B.K.C. 3 De stand in 1 C. is als volgt B.K.C. SUCCES 2 PETTEN 1 WIERINGERW. M.L.D. H.R.C. 3 J.V.C. 1 a, HELDER 3 C 11 gesp. 10 11 10 2 uur. 12 uur. 12 uur. punten. WIERINGER SCHAAKCLUB. Gespeelde Competitiepartijen 9 Jan. Nicolai—v. Vegten 1—0 de RuiterSteging 10 de Ruiter—Dekker 10 v. Vegten— Nicolai 0—1 Smit—Dokter Va—V2Zanstra —Nicolai 1—0 Nicolai—Zanstra 01 Dok terSmit 01SmitSteging 01 de Rui ter—v. Vegten-1—0; Steging—v.Vegten 10-; Dokter—Zanstra 0—1v. Vegten—Steging 0-1. Comité „Herwonnen Levenskracht." Het Comité „Herwonnen Levens kracht" afd. Wieringen hield op Don derdag 11 Jan. j.1. hare Jaarvergade ring in liet lokaal van den heer S. A. Veerdjg te Hippolytushoef. Te ruim 8 uur opende de voorzitter, de heer Fr. Kiela de vergadering op de gebruikelijke wijze en riep de weinige opgekomenen 'n hartelijk welkom toe. De secr. P. L. Vroone las de notulen voor die zonder op- of aanmerkingen werden goegekeurd. Hierna leest de secretaris het zeer uitgebreid jaarverslag voor en oogstte hiervoor van den voorzitter een woord van dank voor zijn keurige notulee ring en pracht jaarverslag. De penningmeester, de heer Cor Brakenhoff bracht verslag uit van Izijn gehouden financieel beheer over het afgeloopen jaar. Er was een voor- deelig saldo van f 58.08. De voorzitter bracht ook een woord van dank tot den scheidende penning meester voor zijn accuraat beheer. Yoflgde Bestuursverkiezing. Aftr. waren P. L. Vroone, die zich {herkiesbaar stelde, de penningmee- ter echter niet. De voorzitter probeerde alles om hem tot andere gedachten te brengen maar het jnoclit helaas niet baten, hij bleef bij zijn besluit. Hierna tot stemming overgaande werd herkozen de heer P. L. Vroone en gekozen de heer J11. Glim. Beiden namen de benoeming aan. Bespreking over de vrijwillige 5 cents actie. Besloten wordt zoo als het verleden jaar is gegaan, om dit zoo te verdee- len in wijkgedeelten, dat ieder zijn eigen spaarders wekelijks kan bezoe ken. Bespreking propaganda. De voorzitter is van meening gezien de slechte tijdsomstandigheden dit jaar geen propaganda te voeren. Goed gevonden. Ter stijving der kasmiddelen stelt de heer P. L. Vroone voor te trachten een voetbalwedstrijd te organiseeren. Voor dit voorstel was een meerderheid. Besloten werd om het plan nader uit te werken. Hierna sluiting. Boks-demonstratie. Men verzoekt ions te melden, dat Zondagavond in het lokaal van den heer Tijsen te Den Oever, tijdens het bal, als attractie, een boks-demonstratie zal worden ge geven door leden van de boksclub (uKnpck Out." ONS WIERINGERMEERHOEKJE. GEMEENTE ZIJPE. PREDIKBEURTEN WIERINGEN. ZONDAG 14 JANUARI. NED. HERV. GEM. Oosterland v.m. 10 uur Ds. Van Beek. Westerland 's av. 7V« uur Ds. Van Beek. DOOPSGEZ. GEM. H.-hoef v.m. 10 uur Ds. H. W. Meihuizen. EVANGELISATIE. Kapel Den Oever v.m. 10 u. de heer Deen. H.-hoef nam. 4V2 uur de heer O. Deen. SPORT. SUCCES-NIEUWS, 't Programma voor Zondag 14 Januari is als volgt Succes I is vrij. SUCCES 2—M.L.D. 1 2 uur. SUCCES 3 Wieringerwaard 2 12 uur. CALLANTSOOG 2 SUCCES 4 2 uur. VERJARING VAN VORDERINGEN. Burgemeester en Wethouders der gemeente ZIJPE (N.H.) brengen in herinnering, dat alle rechtsvorderingen ter zake van geldschul den ten laste van het Rijk, een provincie, een gemeente of een waterschap, veenschap of veenpolder in elk geval verjaren door verloop van 5 jaren na den 31sten December van het jaar, waarin de schuld opvorderbaar is ge worden, tenzij zij reeds ingevolge de bepalin gen van het Burgerlijk Wetboek aan een kor tere verjaring onderworpen zijn. Het vorenstaande is niet van toepassing op vorderingen wegens rente en aflossing van geldleeningen en wegens pensioenen. Belanghebbenden worden verzocht niet den uitersten termijn af te wachten, maar de indiening hunner vorderingen zooveel moge lijk te bespoedigen. Met betrekking tot den dienst 1932 worden de vorderingen ten laste der gemeente gaarne ingewacht ter gemeen tesecretarie vóór 1 Februari a.s. ZIJPE (N.H.) 11 Jan. 1934. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. DE MOOR. De Secretaris, J. A. DE BOER. PAARDENFOKKERIJ. De Burgemeester van Zijpe (N.H.) herin nert, dat volgens artikel 23 der paardenwet 1918 (Staatsblad no. 419) ieder, die eigenaar of houder is van een tweejarigen of ouderen hengst, verplicht is hiervan bij den Burge meester der gemeente zijner inwoning aan gifte te doen binnen een maand, nadat de hengst twee jaar is geworden of in zijn bezit is gekomen, alsmede vóór den eersten Fe bruari van elk jaar. De Burgemeester geeft van deze aangifte kosteloos een bewijs af, volgens een door den Minister van Economische Zaken vastgesteld model. Overtreding wordt gestraft met geldboete van ten hoogste tien gulden. Ingevolge artikel 24 der wet is de eigenaar of houder van een merrie, welke een veulen heeft geworpen, verplicht, zoolang het veu len niet is gespeend, om op vordering, onmid dellijk het betreffende dekbewijs (weermede een verklaring, gewaarmerkt door het be voegde gezag eener buitenlandsche gemeente, dat de merrie in die gemeente is gedekt, wordt gelijk gesteld) te vertoonen aan de in het eerste lid van artikel 37 bedoelde amb tenaren. Het is dus noodzakelijk, dat bedoelde eige naars of houders bij de dekking van de mer rie een dekbewijs van de houders der heng-' Middenstandsvereeniging W.-Meer. Donderdagavond waren 22 zaken- menschen in hotel Smit te Midden- meer in vergadering bijeen onder lei ding van den beer E. v.d. Wal. De heer v.d. Wal sprak zijn vreugde er over uit dat zoovelen aan de op roep gevolg hadden gegeven. Een be wijs voor spr. dat men de noodzake lijkheid heeft ingezien, dat onderling contact moet worden gezocht. De concurrentie van buiten, de moeilijk heden veroorzaakt door de nood der tijden nopen de zakenmenschen tot nauwere samenwerking, omdat ook hun belangen op het spel staan. Spre ker hoopt dat dezen avond in dien zin vruchten mag afwerpen. Uit de besprekingen der aanwezigen komt nu naar voren, dat de oprich ting van een dusdanige vereeniging ten zeerste op prijs wordt gesteld. Juist door de oprichting van een Mid denstandsvereeniging kan men wat be reiken tot verbetering van het zaken leven ter plaatse en er is reeds veel wat onder de oogen moet worden ge zien. Ook het contact zoeken met de Kamer van Koophandel is 'n voor name factor. Op een vraag van den voorz of de aanwezigen met de oprichting dus in stemmen. gaven zich al de aanwezigen als lid op. Een pracht resultaat. Vervolgens wordt besloten, dat het bestuur uit vijf leden zal bestaan. De voorz. zal bij afzonderlijke stempiing worden gekozen de overigen tege lijk. De heer E. v.d. Wal verkreeg bij eerste stemming een flinke meerder heid en nam gezien het groote ver trouwen, dat de vergadering in hem bleek te stellen de functie van 'voor zitter op zich» Bij de volgende stemming verwierf alleen de heer Jb. Kingma de meer derheid. Weer volgde een vrije stem ming en nu bleek de heer Van Oeve- ren gekozen. Volgt herstemming tusschen de heeren C. Koorn, Zwart, v.d. Geest en Van Oers. Worden gekozen de heeren Corn. Koom en K. van der Geest. De heeren nemen allen de benoejming aan. Het bestuur is nu als volgt samen gesteld E. v.d. Wal, voorz. A. C. van Oeveren, secr. (telef. 5.); Jb. King ma, penningm. K. v.d. Geest en C. Ivoorn leden. De vier eersten wonen te Midden- meer, laatstgenoemde te Slootdorp. Het bestuur deelt mede zoo spoedig mogelijk statuten en huish. reglement samen te stellen en dan weder een al- gem;. vergadering te doen houden, waar verschillende punten ter bespre king zullen worden gebracht. De voorz. dankt tenslotte, waar nie mand meer liet woord verlangt, voor de zeer geanimeerde besprekingen en hoopt op aller activiteit, opdat de Mid denstandsvereeniging Wfieringermeer aan baar doel zal beantwoorden. Een der aanwezigen dankt de voor zitter en andere heeren voor het ge nomen initiatief, en uit de beste wen schen voor de nieuwe vereeniging. Ontwikkelingsavonden en Filmavond. In het vorige nummer van ons blad is een vergissing geslopen omtrent de opgave van bovenvermelde avonden. Jongstleden Woensdag heeft de le zing van den heer Vergouwen te Slootdorp plaats gehad over „hef won dere leven der bijen" sommigen, die gemeend "hadden den film te zullen zien, kwam de spreker tegemoet door het vertoonen van een aantal lan taarnplaatjes. Wij komen op deze lezing nog na der terug, wanneer zij ook te Midden- meer is gehouden en geven hieronder het verbeterde bericht omtrent de te houden avonden nogeens. Lezingen Aanvang 8 uur precies. 17 Januari (Woensdag) Slootdorp, in het gymastieklokaal. Filmavond, aangeboden door de N.V. Chilisalpetermaatschappij. Programma 1. Landbouwfilm. (De Nederland sche landbouw in de praktijk en de rol die de chilisalpeter daarbij speelt.) 2. Film over de salpeterindustrie in Chili. 3. Komische film, met chilisal peter in verband staande. Deze avond is in de eerste plaats bestemd voor de cursisten der Alge- meene Landbouwcursussen, en voorts voor alle polderbewoners. 19 Januari (Vrijdag) Middenmeer, in het gymnastieklokaal. Spreker de heer C. P. Vergouwen- Onderwerp „Het wondere leven der bijen." WÜj wekken allen, die zich voor den landbouw en nevengebieden interes seeren op, bovenaangekondigde lezin gen bij te wonen. Aan den aanvang van het seizoen is medegedeeld, dat gaarne van de toe hoorders onderwerpen worden ver nomen, waarvan gemeend wordt, dat sten vragen. Overtreding wordt gestraft met een geld boete van ten hoogste f 100, ZIJPE, 11 Januari 1934. De Burgemeester voornoemd, J. DE MOOR. BURGERLIJKE STAND gem. ZIJPE van 5 t.m. 11 Januari 1934. GeborenAdriana Cornelia, d.v. Mattheus van Westerop en van Johanna Maria Hom- mert. Ondertrouwd, getrouwd of overledengeene. zij belangwekkend kunnen zijn om op een onzer avonden te worden be handeld. Gaarne zullen aan het Dorpshuis dergelijke opgaven worden tegemoet gezien, terwijl tevens op de eerstvol gende ontwikkelingsavonden gelegen heid tot het aanbrengen van opgaven wordt gegeven. BURGERLIJKE STAND MEDEMBLIK inbegrepen ged. Wieringermeer. Van 4-11 Januari 1934. Geboren Dirk Feiko, zoon van Her man Roelf Smit en Elizabeth Jacoba Addens Germben Sebastianus, zoon van Nicolaas Zeinstra en Geertje Sonsma. Een nieuwe zaak. De zakenwijk aan de Brugstraat te Middenmeer breidt zich nog, al meer uit. Naast de vele mooie bestaande en in aanbouw zijn de zaken gaat v.d. Geest een zaak ope nen a.s. Zaterdag in Rijwielen en aan verwante- artikelen. We namen een kijkje en zagen in de ruime etalage kasten alle soorten huishoude lijke emaille-artikelen, timmergereed schappen, Rijwielen, onderdeelen enz. uitgestald. De flinke winkel bleek ook een flinke sorteering te bevatten, een zaak dus, die er kan wezen. Door de nog slechts gedeeltelijke voltooiing der werkplaats voor het technisch ge deelte moet de opening der smederij nog eenige dagen wachten. Ook dit nieuwe bedrijf naast de reeds bestaan de zaken 'n bestendig succes toege- wenscht. Opening winkelhuis. Wij vernemen dat in het woon-winkelhuis aan de Brugstraat te Middenmeer, waar oor spronkelijk een drogisterij zou wor den gevestigd, thans door den Heer J. A. Lauinger van Rotterdam nu een schoenwinkel zal worden geopend op Maandag a.s., zoodat ook in dit op zicht in een lang gevoelde behoefte zal worden voorzien en Middenmeer weer een mooie zaak rijker wordt. Te water. Een der boden, werkzaam bij da Cult. Mij. geraakte op onver klaarbare wijze met fiets en al te wa ter. Daar de badgast een uitnemend zwemmer was, wist hij. zich gelukkig, spoedig uit zijn ijskoude positie te werken. Geen hegeerlijk seizoen ech ter, om thans een dergelijke kuur te ondergaan. Resultaten „Postjager". Elen onzer dorpsgenooten smaakte het genoegen Donderdagavond'een brief uit Indië te ontvangen, gearriveerd met de lucht post „De Postjager". Het geeft toch een gevoel van trotsch. die snelle post verbinding met onze Oost. i POLITIE. Gevonden een bril met hoornen garnituur. Inlichtingen Politie Middenmeer. Kerstfeest. Waar vele R.K. kinderen met de Kerstdagen niet in de Wierin germeer waren, werd hun toch nog ver leden Zondag in hotel Smit te Sloot dorp een Kerstfeest bereid. Mevr. Theunissen en Mej. Rikaart hebben op uitnemende wijze het feest geleid. De Zeer Eerw. Heer Pastoor Braak deed het verhaal van „Drie Ko ningen". Daarna werden de kinderen feetracteerd, werden spelletjes ge daan en tenslotte kregen allen 'n fijn cadeautje mee naar huis. KERKDIENSTEN WIERINGERMEER. ZONDAG 14 JANUARI. R.K. KERK SLOOTDORP. Zondag 7V» en 10 uur H. H. Missen. In de week Dinsdag, Woensdag en Zater dag H. Mis te 7^2 uur. Zaterdagav. 6—8 uur Biechtgelegenheid. Katechismus Dinsdag2e, 3e en 4e klas Woensdag 5e, 6e en 7e klasZaterdagle klas en bovenalen de kinderen, die nog geen eerste H, Communie gedaan hebben. MIDDENMEER Zondag 7V2 en 10 uur H. H. Missen. In de week Maandag, Donderdag en Vrijdag: H. Mis te 7Va uur. Zaterdagav .68 uur Biechtgelegenheid. Katechismus Maandag le klas en boven dien de kinderen, die nog geen eerste H. Com munie gedaan hebben. Donderdag 2e en 3e klas. Vrijdag 4e, 5e, 6e en 7e klas. NED. HERV. GEM. Slootdorp v.m. 10 uur Ds. Fischer. Auto vanaf Middenmeer 9.45 uur. EVANGELISATIE Middenmeer v.m. 9.30 uur Ds. Finkensieper. Slootdorp nam. 3 uur Ds. Finkensieper. GEREF. KERK SLOOTDORP: Slootdorp v.m. 9.30 uur Ds. v. Strien van Haarlemmermeer. Slootdorp nam. 3.00 uur Leesdienst. GEREF. KERK MIDDENMEER Middenmeer v.m. 9.30 uur Leesdienst. Middenmeer nam. 3 uur Ds. P. v. Strien. Er biedt zich aan een nette v.g.g.v. (Liefst voor dag en nacht.) Brieven te richten aan het Bur. van dit blad onder letter A. PREDIKBEURTEN ZIJPE. ZONDAG 14 JANUARI. NED. HERV. KERK Schagerbrug v.m. 10 uur Ds. Witkop. Burgerbrug v.m. 10 uur Ds. Enklaar. Oudesluis, St. Maartensbrug, Petten en Cal- lantsoog geen dienst. EVANGELISATIE. Schagen, v.m. 10.30 uur Ds. Hoogenhuijse. Nam. 5.30 uur de hr. Prinsen v. Amsterdam. Breezand. voorm. 10 uur, de heer Boon. Breezand nam. 3V2 uur. de heer Boon.

Wieringer courant | 1934 | | pagina 3