SPAART BIJ DE BOERENLEENBANK „WIERINGERMEER." GEMEENTERAAD ANNA PAULOWNA. ONS WIERING ERMEERHOEKJE. dan urenlang op hun plaats moeten zitten, worden hun kussens, om ge makkelijker te zitten en pantoffels, om de voeten warm te houden, ver strekt. Als dat niet trekt U*t fyeuatte koude is spoedig verdreven met HUfnUacdt's Voeden Per stuk 8 ct. Doos 45 ct. Bij Uw drogist Een ooievaarlijke puzzle. Uit Polen komt het bericht dat een grootmoeder, moeder en kleinkind be zoek van den ooievaar ontvingen, allen op denzelfden dag. Bij het klieinkind kwam hij het eerst met een dochter tje, enkele minuten later bij haar moe der met een zoontje en kort daarop bij de grootmoeder, die 58 jaar oud is, eveneens met een krachtigen man- nelijken spruit. Polen is trotsch op deze gebeurtenis waarop oud-oom, oom en nicht even oud werden. In de merkwaardigste positie bevindt zich de grootmoeder, die op dit oogenblik over-grootmoeder is. Haar jongste zoon is op denzelfden dag gekomen als haar achter-klein dochter, terwijl de dochter van deze overgrootmoeder thans een zoon heeft, die even oud is als haar broeder en als haar kleindochter. AARDBEVING IN BRITSCH-INDIë. Verscheidene dooden. In geheel Britsch-Indië is Zondag een aard beving waargenomen. Het station Jamalpoer van de Oost-Indi- schen spoorweg is tengevolge daarvan des middags ingestort. Er kwamen verschillende menschen om het leven onder wie vrouwen en kinderen van spoorwegpersoneel. Te Patna zouden acht menschen gedood zijn, te Gaja in Bihar negen. Een groot aantal huizen werd vernield. Te Bombay werden slechts lichte schokken gevoeld en werd geen schade aangericht. Het centrum van de aardbeving lag waar schijnlijk in de provincie Bihar ten N.W. van Calcutta. MOSKOU TULPENSTAD. In Moskou is men, aldus Reuter, begonnen met den aanleg van groote plantsoenen waar in Nederlandsche tulpen en hyacinthen wor den geplant. De Nederlandsche bloembollen-kweeker, de heer Lefebvre is de vorige week te Moskou aangekomen, om bij het planten van de bol len behulpzaam te zijn. De Moskousche trust voor tuinbouw heeft een millioen tulpen en hyacinthen-bollen ver worven. Noodlottige vloedgolf. Tweehonderd boeren dakloos In het Spaansche plaatsje La Rabi- ta (provincie Granada) zijn meer dan 200 boeren dakloos geworden en heb ben 50 gezinnen al hun bezittingen verloren tengevolge van een vloedgolf. Twintig huizen zijn weggevaagd, 20 andere worden met hetzelfde lot be dreigd. De visschers, wier huisjes zijn ingevallen, hebben hun booten naai de straten van het dorp gesleept en wonen daarin. Anderen hebben huis vesting gekregen in een warenhuis. Een stierenvechtster in Spanje. Mag zij optreden of niet Senoïita Juanita Cruz, een mooie 18-jarige Spaansche stierenvechtster, voert reeds eenige maanden een actie om den Spaanschen minister van Bin nenlandsche Zaken ervan te overtui gen, dat hij haar op grond van de wet niet kan beletten, als stierenvechtster op te treden. De minister van Binnen- landsche Zaken beroept zich op de wet, waarin het vrouwen wordt ver boden in het publiek als stierenvecht ster op te treden. Senorita Juanita ver klaart echter, dat de oude wet naar het ter en geest een schending is van de tegenwoordige grondwet, die mannen en vrouwen gelijke rechten toekent. Zij heeft in het afgeloopen jaar zestien anaal aan stierengevechten deelgeno men in verschillende arena's in de pro vincie, en voorts te Lissabon en te Marseille en Perpignan. Zij is slank, gracieus en snel, en trok steeds zeer veel publiek. BINNENLANDSCH NIEUWS. ENKHUIZEN STAVOREN NORMAAL. De veerdienst EnkhuizenStavoren zal, naar men ons uit Enkhuizen meldt, heden volledig worden hervat. DE SCHEEPVAART OP HET IJSSELMEER. Alle motorbooten die Zaterdagmorgen uit Amsterdam vertrokken om te trachten over het IJsselmeer Harderwijk, Amersfoort, IJ- muiden te bereiken, zijn er in geslaagd door het ijs heen te komen. Een vijftal motorboo ten van Amersfoort is te Amsterdam aange komen. GEEN VARKENS NAAR BELGIE. Wegens de vlekziekte. Volgens een mededeeling van Reuter uit Brussel zou de „Moniteur Beige" een besluit van den minister van landbouw bevatten, waarin met ingang van heden de invoer van levende varkens uit Nederland wordt verbo den met het oog op de voorkomende vlek ziekte. DE NIEUWE (LAGERE) TRAKTEMENTEN BIJ DE LANDMACHT. Voor het personeel der koninklijke land macht zijn thans de nav. bezoldigingen vast gesteld sergeant f 900—f 1980 sergeant met voldoende voor sergeant-majoor f 990— f 2160 sergeant-majoor f 1170—f 2385 ad judant-onderofficier f 1260—f 2655 tweede luitenant f 1800f 2070 eerste-luitenant f 1980—f 3960 kapitein f 3150—f 4680 majoor f 3780f 5310 luitenant-kolonel f 4320 f 5760 kolonel f 5400f 6480 generaal-ma- .joor f 7650 luitenant-generaal f 8640. Van deze salarissen wordt in totaal 10 pCt. ingehouden voor pensioenen. Een merkwaardige overwinning. De Post jager kl pt een geweldigen Fransciunasi, Interessant is hetgeen, men van par ticuliere zijde aan de „Sum. Post" schreef 't Is gebeurd de voiige week bij hel. bezoek van het nieuwe Dewoitine- verkeersvliegtuig „Eméraude" van de Air France, dat op de terugreis zijnde van Kopenhagen naar Parijs, op Schip hol een tusschenlanding had uitge voerd. Vol trots hadden de Franschen hun vreeselijk snelle verkeersjmachine den Schipholleezen vertoond. En ze hadden erbij verteld, hoe geweldig hard die Dewoitine wel liep. Ze kruis te op niet minder dan 250 K.M. per uur en haalde, als ze alle zeiltjes bij zette, wel de 300. Dan is het oogenblik daar om weer ,op te stappen. De „Eméraude" start, laat de hoofdstedelijke vliegweide weer onder haar wegzakken en don dert piet een vaartje van 250 K.M. naar het Zuiden, richting Parijs. Nog maar kort is men onderweg daar opeens komt het heele gezelschap in beroering. Men springt op, raakt in beweging. Vele neuzen drukken zich tegen de stuurboordruiten. Men gesti culeert. Daar naast „Ejméraude de Geweldi ge" zweeft een ander. Die ander kan het dus blijkbaar ook, tippelt ook zijn 250 K.M. per uur. De bestuurder der Dewoitine bromt „tonnère de tonnere" vindt de uitdaging ongehoord en acht het een eerezaak om dat kleine bru tale eendekkertje van zich af te schud den. Hij drukt de gashandels hooger, tot aan het bovenste tandje. De 3 maal 560 Hispoza Suiza paarden van de „Eféraude" krijgen de sporen, rennen brieschend over den luchtweg. Dave rend donderen de motoren. Maar het kleine ding aan stuurboord laat niet los geeft geen haarbreed toe, doch blijft gelijkopfietsen. In dat ge weldige tepipo van bijna 300 K.M. per uur., Dat duurt zoo even. Reeds meenen de Franschen te bespeuren, dat het brutale ding aan het eind van zijn krachten is en al een beetje afzakt. Maar helaas 't is als een „recuier pour mieux sauter" want daar op eens schiet de kleine eendekker als een pijl uit den boog vooruit, en gaat er van door in een tepipo van 360 K.M. per uur, de onthutste „Emérau de" achter zich latend. De Pander „Postjager" had de „Emé raude" met stukken geslagen LANDBOUWSTEUN EN PRIJSSTIJGING. De maatregelen der Regeering voor den landbouw hebben alle Nederlanders, die van dit bedrijf afhankelijk zijn, voor den econo- mischen ondergang bewaard. Men mag hun aantal veilig op 2 a 3 millioen stellen. Hoe nuttig deze maatregelen ook zijn geweest, zij hebben toch een schaduwzijde gehad. De kosten van het levensonderhoud zijn er minder door gedaald dan anders het geval zou zijn geweest. „De Nederlander" (Chr. Hist.) wijst er op, dat dit bezwaar echter dik wijls ernstig overdreven wordt. Om den juisten stand van zaken te weten, heeft de Minister daarom de prijsstijgende werking van den landbouwsteun door het Statistisch Bureau der gemeente Amsterdam doen onderzoeken. Dit bureau constateerde, dat de prijsverhooging slechts 3.2 pCt bedroeg. Om tot dit resultaat te komen, werden de prijzen vóór en na den steun vergeleken en nagegaan hoeveel de prijsverhooging op het geheele budget uitmaakte. Een schrijver in het „Vaderland", dr. Von Brucken Pock, heeft deze berekening aange vochten. Hij kwam tot een prijsverhooging niet van 3.2 pCt. maar van niet minder dan 18.5 pCt. Van waar dit verschil Het antwoord is eenvoudig. De schrijver nam als grondslag van vergelijking niet alle uitgaven (voeding uitgaven voor kleeding, schoenen enz.,) maar alleen die voor voe ding. En dat eigenlijk nog niet eens, want genoemd worden alleen de noodzakelijkste voedingsmiddelen. Daar juist deze categorie in prijs is geste gen en de overige kosten van het levenson derhoud in prijs zijn gedaald, komt de schrij ver natuurlijk tot een zeer hoog cijfer. Op een opmerkzaam lezer kan dit cijfer evenwel niet veel indruk maken, aldus het blad, want het is onlogisch opgeschroefd. Het zou alleen juist zijn, wanneer het geheele budget alleen uit noodzakelijke voedingsmid delen bestond en niets b.v. aan kleeding, schoenen, enz. werd uitgegeven. Ieder weet, dat de werkelijkheid anders is. GEMEENTE ZIJPE. Loop der bevolking gemeente Zijpe over het jaar 1933. M. Vr. Tot. Bevolking op 3e Dee. 1932 2836 2612 5448 Verm. door geboorte 55 45 100 Verm. door vestiging 161 144 305 Totale vermeerdering 216 144 305 Verm. door overlijden 28 18 46 Verm. door vertrek 191 198 389 Totale vermindering 219 216 435 Afneming der bevolking 3 27 30 Bevolking op 31 Dec. 1933 2833 2585 5418 GEMEENTE WIERINGEN. DE ONVEILIGHEID TE WIERINGEN. Huiszoeking en arrestaties in het woonwagenkamp te Westerklief. Een mooi suc ces voor Brigadier Bergsma. De onveiligheid te Wieringen nam den laat- sten tijd onrustbarende vormen aan. Tal van berichten over plaats gehad hebbende inbraken, diefstallen en strooperijen hebben wij het laatste half jaar moeten vermelden. Dank zij het tactisch optreden van Briga dier Bergsma is naar we hopen hier j.1. Za terdag een einde aangekomen en zijn een tweetal woonwagenbewoners H. H. en F. L. te Westerklief, gearresteerd als verdacht deze inbraken gepleegd te hebben. Hoe men vermoeden kreeg. Het was bij de politie bekend dat H. en L. voorheen een druk bezoek aflegden op het gemeentehuis om steun. Den laatsten tijd echter lieten zij zich niet meer zien, ook van de werkverschaffing maakten zij niet veel meer. Het was de politie tevens gebleken dat in tal van gevallen na een gepleegde diefstal het spoor steeds in de richting van Wester klief wees, doch positieve aanwijzing kon men maar niet krijgen. Ook de sporen aan^men en deuren wezen uit dat steeds de z^Je personen aan het werk waren gewee"Inmiddels steeg het aantal inbraken en pogingen daartoe tot on gekende hoogte. De politie die het zeer verdroot dat zij maar geen vat op de daders kon krijgen stond a.h.w. machteloos, ondanhp dat zij verschei dene nachten surveilleerden. Na de poging tot inbraak in het magazijn van den heer Jn. Kroon waar de daders op prikkeldraad waren gestuit, kreeg de Briga dier zulke zware vermoedens, dat hij besloot daadwerkelijk op te treden. Op wacht in den nacht onder een woonwagen. In den nacht van 11 op 12 Januari heeft Brigadier Bergsma zich verdekt opgesteld on der de woonwagen van den verdachte H.H. Geruimen tijd bleef alles rustig, om half twee echter hoorde Bergsma voetstappen en zag H. H. en F. L. thuiskomen en hun resp. wa gens betreden. Het licht ging op en al spoe dig waren de silhouetten zichtbaar op het gordijn ook van de vrouwen. Pl.m, half twee heeft de heer Bergsma hen bezig gehoord en uit papieren geritsel kon opgemaakt worden dat men bezig was met uitpakken. Om rede nen van tactischen aard heeft Bergsma dien nacht echter niet ingegrepen. Het vermoeden dat hij den volgenden dag wel aangifte zou krijgen van een plaats ge had hebbende diefstal werd al spoedig be waarheid. Uit Anna Paulowna kwam het bericht dat dien nacht was ingebroken in het filiaal van de „Tijdgeest" te Van Ewijcksluis waar voor pl.m f 100.- aan kruidenierswaren ontvreemd waren. Spoedig daarop heeft de Brigadier de po litie uit Wieringermeer, Den Oever en Anna Paulowna gewaarschuwd en hun zijn vermoe dens en waarnemingen medegedeeld waarna een inval met huiszoeking werd gedaan in de woonwagens van H. en L. In de schuurtjes onder den grond werden tal van voorwerpen voor den dag gehaald, die vermoedelijk van de verschillende diefstallen afkomstig waren. Het werd een heele verzameling, o.a. werd een heerenpak aangetroffen, vaatjeszeep, oliepakken, een vloerkleed, een deken, een schapenbout, een heele verzameling kruide nierswaren, kortom tal van voorwerpen waar van men de herkomst niet wist op te geven. Bij het verhoor van H. en L. en hunne fami lieleden waren zij gedurig met elkander in tegenspraak. De vermoedens tegen H en L. waren ech ter zoo zwaar dat zij werden gearresteerd en ingesloten werden in het arrestantenlokaal. Een breekijzer wat nog in beslag kon wor den genomen door de politie, past naar is gebleken in de verschillende afdrukken die men aan deuren en ramen heeft geconsta teerd. De verdachten H. H. en F. L. zijn Maandag gevankelijk naar Alkmaar overgebracht. De politie hoopt dat met de arrestatie van deze twee personen een goede vangst is ge daan en dat een einde is gekomen aan de vele misdrijven die den laatsten tijd plaats vonden op Wieringen en omgeving. In vrijwel al de in beslag genomen voorwerpen herken de men de goederen die waren opgegeven als vermist door betrokkenen waar inbraak had plaats gehad. Beide verdachten ontkennen, doch kunnen geen verklaring opgeven hoe zij aan de voor werpen komen, die bij hen gevonden zijn. Wij mogen niet nalaten een compliment te richten aan de politie in het algemeen en aan Brigadier Bergsma in het bijzonder voor hun doortastend en succesvol optreden. Nog twee arrestaties. In aansluiting op het bovenstaande, kan nog worden medegedeeld, dat het de politie gelukt is nog een tweetal personen te arres teeren, zekeren N. M., verblijf houdende in een woonwagen aan de Koogerweg en J. W. uit de Elft. Bij N. M. werd Zondagmiddag door de po litie uit Medemblik, Wieringermeer en Bri gadier Bergsma een huiszoeking gedaan. Bij dit onderzoek kwam een partij goederen voor den dag, welke afkomstig waren van de in braak te Wieringerwerf. Deze goederen werden herkend door de eigenaresse M. werd hierop gearresteerd en gevankelijk naar Medemblik overgebracht. Zondagavond 11 uur is men overgegaan tot de arrestatie van J. W. die verdacht wordt de medeplichtige te zijn van N. M. Ook W. is te Medemblik ingesloten. Alle vier gearresteerden zijn personen die hier tijdens de Zuiderzeewerken op Wieringen zijn gekomen. Nader vernemen wij nog dat de echtgenoo- te van H. H., mej. G. de V. Maandag is gear resteerd als verdacht van heling van gesto len goederen. Mej. H.de V. is overgebracht naar Medemblik. Voor dezelfde feiten als de reeds aange houden personen, is hedenmorgen gearres teerd in de Wieringermeer de arbeider W. B., uit de Elft. Het begint nu op een bende te gelijken. Rijvereeniging „Wieringen." Zaterdagavond hield bovengenoemde vereeniging een leden vergadering in de zaal van den heer S. Half- weeg. De presidente mej. G. Mostert opende de vergadering met een hartelijk welkom en sprak haar vreugde er over uit dat alle le den aanwezig waren. De notulen van de vorige vergadering wer den hierna gelezen door den heer Jb. Bruul en worden onveranderd goedgekeurd. Een schrijven van de rijvereeniging „Texel" behelsde een uitnoodiging tot bijwoning van de ruiteravond aldaar welke wordt gehouden op 24 Januari a.s. Zoo mogelijk zullen eenige leden daaraan deelnemen. Hierna volgde een bespreking over de Fe deratie-vergadering welke 14 Februari a.s. te Utrecht zal worden gehouden. Deze verga dering zal bijgewoond worden door de instruc teur. Vervolgens werd besloten om de jaarlijk- sche ruiteravond te houden op 3 Maart. Aangevraagd zal worden om hiervoor weer een verloting te mogen houden. Uitgegeven zullen dan worden 800 loten a 25 cent, hoofd prijs een Union-rijwiel. Een dames-comité heeft op zich genomen om het programma voor dien avond samen te stellen hetwelk zal bestaan uit een too- neelstukje, voordrachten en attracties. Reeds enkele malen werd het plan geop- BENOEMD. Bij de Ger. Kerk te Middenmeer is door de Kerkeraad benoemd tot koster de heer S. Veldhoen te Middenmeer. DE ZUIDWESTERSTORM. De zware Zuid westerstorm van Zondag heeft het nog res- teerende ijs snel uit de poldervaarten doen verdwijnen. Van diverse woningen in de dorpen moes ten ettelijke dakpannen het ontgelden even eens van de daken der buitenwoningen vie len vele pannen-slachtoffers. Bij de woning van den heer V. te Slootdorp werd een in den tuin staand schuurtje radicaal omge keerd, terwijl verschillende schuilkeeten ge heel uit elkaar waaiden. in HOTEL DE HAAN, H.-hoei. Kleinste inlage één gulden. ZITTING TE SLOOTDORP Dinsdag van 5tot 7 uur. Te MIDDENMEER Donderdags van 5*/s t. 6V2. perd om te komen tot een uniform hoofddek sel. Door het bestuur werd* voorgesteld om een jockeypet als officieel hoofddeksel aan te nemen, waartoe na enkele bespreking werd besloten. Aan de plaatselijke dierenarts Dr. Hoede- maker zal een verzoek worden gericht of deze genegen is de leden van de rijvereeni ging onderricht te geven in paardenkennis. Hierna sluiting. JEF-LAST-AVOND. Zaterdagavond trad de dichter-schrijver Jef Last van Amsterdam op in Hotel de Haan voor een flink opgekomen publiek. De bekwame redenaar wist met zijn rede en voordrachten het gehoor zeer te boei en en een warm applaus was dan ook telkens het loon voor het gegevene. Huisverzorging. Het Bestuur van de vereeniging Huisverzorging wekt alle leden, vooral de dammes der leden op, om aanwezig te zijn op de Algemeene Vergadering te houden op Donderdag 18 Januari 1934 des 's-avonds half acht in Hotel Kaan. Door deze vergadering te bezoeken kan men in de eerste piaats eens hoo- ren wat er in 't afgeloopen jaar in de vereeniging is gebeurd en in de 2e plaats kan men door onderlinge be sprekingen en samenwerking Huis verzorging tot grooter bloei brengen Alzoo dames- en heerenleden komt al len deze vergadering bezoeken. We zeggen nogmaals al staat bet lidmaatschap op den beer des huizes, ook de vrouw mag hem vertegenwoor digen. 't ls toch een zaak, die baar ook 't meest aan gaat. Het Bestuur der Vereeniging Huisverzorging, G. de Haan-Bosker, Voorzitster. M. Koorn-Berkemeijer, Secretaresse. A. Buma-Lentz, Penningmeesteresse. N. Blaauboer-Hermans. A. v. d. Speek Obreen-Dirks. G. Bakker-Kuut. G. Kaan-Koorn. C. Kolff-v. Heurn. Jacq Beeker-Toirkens. OPRICHTING TENNISCLUB. Naar wij ver nemen worden ernstige pogingen aangewend om een tennisclub op te richten. Indien men voldoende leden hiervoor kan krijgen, heeft de heer O. J. Bosker zich bereid verklaard een tennisbaan in zijn plantsoen aan te leggen. Dames en heeren die zich voor de tennissport intresseeren en lid wenschen te worden kunnen zich opgeven bij de heer B. G. Zanstra, p.a. den heer C. C. Bakker, Elft No. 15. Bij voldoende deelname zal spoedig een vergadering worden belegd. GEMEENTE ANNA PAULOWNA. Straffe maatregelen. Donderdag j.1. was de bloemenhandelaar Cornelissen van hier naar de veiling te Aalsmeer geweest, toen hij op den terugweg nabij Haarlem werd aangehou den door eenige agenten der motor-politie, die zijn wagen (een oude Ford) aan een vei- ligheidsproef onderworpen en bleek dat de handrem niet goed werkte (een kwaal waar alle oude Fordwagens mee behebt zijn). Te vens te veel ruimte in de stuur-inrichting het gevolg van een en ander was dat de wagen in beslag werd genomen en tevens vernietigd zal worden. Voor de heer Cornelissen een ware slag. De „POLDER-REVUE." We zien met be langstelling in het laatst dezer maand „De Polderrevue", die gehouden zal worden in De Vlas- en Korenbeurs tegemoet. Naar we ver nemen moet de inhoud schitterend zijn, (de leiding berust bij de ZeerEerw. Heer v. d. Eem), terwijl het muzikale gedeelte berust bij dn Weled. Heer Dudox. Een Polder-revue. Naar men meldt zal eind Januari en begin Februari een drietal opvoeringen in de Vlas- en Korenbeurs worden gegeven van een Polder-revue, die de ontwikke lingsgang van den Polder zal uitbeel den, en waaraan twee tooneelclubs, een tiental kinderen en een orkest me dewerken. De regie is in handen van Pastoor van der Eem, de muzikale lei ding- berust bij den heer Dudock. Op een der opvoeringsavonden wordt tevens de verloting gehouden van het Orgel-fonds, dat is gesticht ten be hoeve van de R.K. Kerk. Van Ewijcksluis. In den nacht van Donderdag op Vrijdag is ingebroken in de bergplaats van nen filiaalhou der van de Coöperatie „De Tijdgeest" den heer Willig.Uit den opengebroken wagen, die in deze schuur stond, is 'n belangrijke hoeveelheid kruideniers waren, tabak, enz. ontvreemd. Loop der bevolking. Ingekomen D. Schoute van Den Helder Mej. E. Vlaming van Den Helder F. G. van! den Berg en eclitg. van Den Helder C. Doom van Alkmaar Mej. C. Mul der van Leiden Mej. F. Oosthof van Den Helder Mej. A. C. Wowijs van Sassenheim Mej. M. Mehrl van Dins laken (Dl.) II. L. Vonk van Rosen- heim (Dl:) Mej. A. Bas van Wierin- gerwaard A. Bakker en gezin van Callantsoog Mej. A. Bood van Alk maar Mej. A. Langereis van Den Helder. Vertrokken A. Keppel naar Zijpe T. Bergsma en gezin naar Rolde J. Hoogervorst naar Oegstgeest; Mej. M. v.d. Berg naar Amsterdam J. Huijs- man naar Den Helder. BURGERLIJKE STAND. Geboren Adriana Jacoba, d.v. W. Jansen en W|. Van der Laan Dirk, z.v. J. Klaaren en C. Schouten Mat- theus Dirk. z.v. J. Heijligenberg en M. C. Blaauboer Ludovicus Johannes Petrus, z.v. P. J. Ko-jnen en A. E, Oetel mans. Getrouwd L. van Eijck en A. M. O. Schoenmaker P. Kooij en G. Plug- meijer D. J. Harthoorn en H. Post C. Doorn en N. F. Glasbergen J. D Stapel en G. M. Zon. Politie. Gevonden: een zakmes een halsketting. Verloren een grijze regenjas. Openbare spoedeischende vergade ring van den Raad der gemeente Anna Paulowna, op Vrijdag 12 Januari 1934 des namiddags te twee uur ten raad- huize. Op de publieke tribune hadden vele arbei ders plaats genomen. Punten van behandeling 1. Notulen. 2. Mededeelingen a. door Ged. Staten is de beslissing t.a.v de begrooting dezer gemeente voor den dienst 1934 verdaagd b. Ged. Staten hebben het besluit tot wijziging der verordening tot rege- ilng van het vervolgonderwijs, voor zooveel noodig, goedgekeurd d.d. 6 December j.1. No. 164 c. Ged. Staten hebben het besluit tot verkoop van het Electriciteitsbe- drijf goedgekeurd d.d. 20 December j.1. No. 172 d. door de hoofdbesturen en, afdee- lingsbesturen van de Landarbeiders bonden is een verzoek ingediend om toeslag op de uitkeering uit de werk- loozenkas De Minister antwoordde dat er geen bezwaar bestaat dé normen van de vorststeunregeling voor een steun regeling aan te nemen. Brandstoffen- toeslag is daarin reeds verwerkt. De heer Dekker wil echter voor de verzekerden een gulden brandstoffen- toeslag beschikbaar siellen boven de uitkeering uit de werkloozenkas. Spr. zegt dat de werkloosheidsverzekering anders in gevaar wordt gebracht. De voorzitter licht den Raad nader toe, dat de vorststeunregeling is, voor georganiseerden f 7.-- plus f 1.- brand- stoffentoeslag plus 50 cent per kind. Boven die vorststeunregeling mogen we van den Minister niet gaan. De heer Dekker wijst op het streven van verschillende groepen om geen verschil meer te maken t.a.v. de uit te keeren bedragen tusschen georgani seerden en ongeorganiseerden. Op voorstel van den heer Dekker wordt besloten dat B. en W. aan den Minister verzoeken om gehuwde geor ganiseerden een gulden* toeslag boven de uitkeering uit de werkloozenkas te mogen verstrekken. 3. Verzoek van de Coop. Bloembol- lenveilingsvereeniging „Breezand", (W.A.) om kwijtschelding van rente en uitstel van aflossing. Wordt besloten over dit punt nog eens een afwachtende houding aan te nemen, waar misschien in de toekomst nog wel iets kan worden betaald. 4 Verzoeken om ontheffing van schoolgeld De verzoeken worden toegestaan. 5. Verzoek van de Woningbouw ver eeniging „Anna Paulowna" om goed te keuren, dat ingaande 1 Jan. j.1. de wo- ninghuren zijn verlaagd. Wordt besloten per 1 Januari de huren voorloopig met f 1.- te verlagen. Is het moge lijk later van de financiën nog meer tege moet te kunnen komen, dan zal dit gebeuren. 6. Voorstel tot schrapping van het 6e lid van art. 20 van het ambtenaren reglement, luidende „Aan den amb tenaar met een jaarwedde uit gemeen te-betrekkingen van f 1800 of minder wordt telken, jare een vacantieltoeslag GEKOZEN. In de vacature ontstaan door bedanken van een diaken bij de Ger. Kerk te Middenmeer is Zondagmiddag door de mans lidmaten gekozen de heer J. D. van 't Riet. Thans door deze verkiezing is de kerkeraad voltallig. Leden van bovengenoemde veree niging denkt om de ledenvergadering van morgenavond (Woensdag 17 Jan.)

Wieringer courant | 1934 | | pagina 2