W. A. C. O. - AUTOBUSDIENST, Volgens de tot dusver gedane waar nemingen gezegd kan worden, dat tu berkelbacillen, welke onder bijmen ging van stof zijn ingedroogd, hun vi rulentie wel bijzonder lang behouden. Eenige proeven van den allerlaat- sten tijd bewijzen voorts, hoezeer het weerstandsvermogen der tuberbacillen wordt be-invloed door den aard van het materiaal, waarop men ze heeft ïaien indrogen, tonen werken de vi rulentie zeer in de hand op kleeüe- ren opgedroogd sputum blijft zelfs on der de directe bestraling van de zon soms vele weken achtereen gevaarlijk. Het betrouwbaarste bestrijdingsmid del tegen de tuberkelbacil vinden wij nog altijd in hooge temperaturen. Door temperaturen van 70 graden Celsius en hooger worden de bacillen met vol strekte zekerheid gedood. Bij een tem peratuur van 70 graden zijn ze in een kwartier onschadelijk gemaakt, bij 'n van 90 graden in een minuut. Kleeren die door tuberculeuze personen zijn gedragen of met hen in aanraking zijn gekomen, blijven dus een ernstig gevaar vormen (ook al worden ze maandenlang niet gebruikt, ook ai worden ze wekenlang in de zon ge legd), totdat ze radicaal gedesinfec teerd zijn. Geen kleeding of ondergoed mag ongedesinfecteerd gebruikt wor den, zelfs al heeft het lang gelegen. Inderdaad zullen dan naar alle waar schijnlijkheid de bacillen wel dood zijn doch zelfs na verloop van negen maan den bestaat hieromtrent geen zeker heid en het is dwaasheid om zich moedwillig over te geven aan de in werking van een zoo gevaarlijken bacil. Bacteriën en Vliegtuigen. Aan de universiteit van Cambridge is bewezen dat de ziektekiemen die de gezondheid van den mensch bedrei gen, ook in de hoogere luchtlagen voorkomen, ja, dat sommige epidemi sche ziekten waarschijnlijk juist door de luchtstroomingen op groote hoog ten worden verspreid. Zoo is het plotseling gelijktijdig op treden van dezelfde ziekte op veruit- eenliggende plaatsen der aarde te ver klaren. Luchtmonsters, op verschillen de hoogten genomen hebben bewezen, dat op een hoogte van 4000 M. de bacte riën het talrijkst zijn. Ook de wolken bevatten op deze hoogte meer ziekte kiemen dan de lager hangende wol ken. BINNENLANDSCH NIEUWS. Loonsovereenkomst opgezegd. Zorglijke toestand Groningsche landbouwbedrijven. De gecombineerde werkgeversbonder. in het landbouwbedrijf te Groningen en Noord-Drente hebben aan de werk nemers-organisaties een schrijven ge richt, waarin in verband met den zor- gelijken toestand der bedrijven en met de geruchten, die wijzen in de rich ting van verslechtering der steun maatregelen, de loon-overeenkomst voor de contract-periode 1934-"35 wordt opgezegd. Ernstig dient te worden overwogen zegt de laatste passage van het schrij ven, wat de wederzijdsche organisa ties kunnen doen, om het gevaar van verslechtering zooveel mogelijk afge wend te krijgen. LV' -tsè De honderdduizend op no. 19308. De 100.000 in de Nederlandsche Staatsloterij is gevallen op No. 19308- Door vliegwiel gegrepen. In de moutfabriek te Gennep (N.Br.) werd de arbeider H. Wouters door een vliegwiel van een machine gegrepen en oeenige malen rondgeslingerd. Een andere arbeider had de tegenwoordig heid van geest direct de machine stop te zetten. Het slachtoffer bleek, toen hij uit zijn benarde positie was bevrijd, ernstige verwondingen te hebben op- geloopen. In levensgevaarlijken toe stand werd hij naar 't Ziekenhuis over gebracht. Uitverkoop en opruiming Wlest-Friesche desideratie. Naar aanleiding van het te harer kennis gebrachte' voor-ontwerp van wet tot regeling van uitverkoopen en opruimingen in den detailhandel heeft de Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor West-Friesland te Hoorn in een adres aan den Minister van Eco nomische Zaken gewezen op enkele be palingen in dit voorontwerp, welke naar haar meening tot ontduiking aan leiding zouden kunnen geven en dien aangaande eenige wijzigingen voorge slagen. Gewezen wordt ook op het ge vaar, dat men opruimingen zal aan kondigen in andere bewoordingn, b.v. met termen als „witte week'", reclame week" e.d. Ook dit wenscht de Kamer van Koophandel tegen te gaan, in ver band waarmede zij aan art. 3 van het, voor-ontwerp een andere redactie zou willen zien gegeven. Tenslotte merkt zij op, dat de in de wet genoemde straf fen zeer laag zijn gesteld. BELANGRIJK FAILLISSEMENT. Een millioen tekort. In het weekblad „Handelsbelangen" komt voor de lijst van de crediteuren in het faillis sement I. A. Risseeuw Johszn. (firma San- derse en Co., bankier, Oostburg). Deze lijst telt 544 crediteuren met een totaal passief van f 1.491.303.29. De baten bedragen pl.m. f 513.000. OVERVAL IN EEN WONING TE AALSMEER. Op het hulpgeroep de beenen genomen. Dinsdagavond heeft een indringer bij den zadelmaker Nuyt aan den Aalsmeerschedijk te Aalsmeer gepoogd, zijn slag te slaan. De echtgenoote van Nuyt was vroeg naar bed gegaan, doch was wakker geschrokken door het breken van een ruit. Plotseling werd de deur van de slaapkamer opengegooid en een gemaskerd man bedreigde haar met moord, indien zij alarm zou maken. Hoewel hevig geschrokken, stoorde de vrouw zich niet aan het dreigement. Zij schoof een raam open en schreeuwde luidkeels om hulp. De indringer nam daarop de vlucht met medeneming van een portemonnaie, waarin slechts weinig geld zat. De politie is den vermoedelijken dader op het spoor. IN DE KERK OVERLEDEN. Zondagmorgen is de reeds bejaarde heer v. D. uit het Woerdensche Verlaat in de N. H. kerk te Noorden plotseling overleden. EEN PELIKAAN MARSCH. De „Pelikaan" en haar snelle vlucht Schip hol—Bandoeng v.v. heeft ook een compinist geïnspireerd tot den „Pelikaan Marsch". De componist heet Eddy Kila en zijn Marsch is uitgegeven bij Jacpues Elte te 's-Gravenhage. Kila heeft zijn compositie opgedragen „aan de bemanning van het K.L.M.-vliegtuig Pe likaan ter herinnering aan hun record-Kerst- vlucht 1933 HollandIndië v.v." KNECHT OF COMPAGNON? De arbeidsinspectie te Amsterdam maakte verleden jaar procesverbaal op tegen een sla ger in de Westerstraat, omdat geen arbeids lijst aanwezig was voor iemand, die in de zaak werkte. De slager kwam voor den kan tonrechter te voorschijn met een contract, waarin stond dat de „knecht" zijn compag non was en dat deze een deel van den win kel in huur had. De slager vertelde, dat zijn compagnon eigen klanten had en verder niets met hem verdachte te maken had. De kantonrechter sprak verdachte vrij, doch het O.M. ging in appèl. Bij verstek veroordeelde de rechtbank den slager tot een hechtenis van vier weken. Verd. kwam van dit vonnis in verzet en Dinsdag diende de zaak voor de tweede maal. De knecht verklaarde, dat er van compag nonschap geen sprake was. Hij verdiende f 12.50 per week. De instigatie van verdachte had hij aanvankelijk anders verklaard. Hij gaf toe indertijd eens te zijn bekeurd omdat hij de Winkelsluitingswet had overtreden. Hij had toen zelf terecht gestaan en niet ge zegd, dat hij in opdracht van zijn baas had gehandeld. Op een vraag van mr. P. van 't Hof Stolk antwoordde getuige, dat hij het contract maar geteekend had om uit de misè re te raken. Get. was n.1. langen tijd werkloos geweest. Officier (tot get.) En wanneer u nu eens geweigerd had het contract te teekenen, wat zou er dan gebeurd zijn Dan zou ik de betrekking niet hebben ge kregen. Naar aanleiding van een vraag van een der rechters gaf get. toe, zelf de boete te hebben betaald, toen hij destijds door den kantonrechter was veroordeeld, omdat hij na bezetten tijd vleesch had afgeleverd. De officier van Justitie mr. Van Arkel re- quireerde bekrachtiging van het bij verstek gewezen vonnis (vier weken hechtenis.) De verdediger, mr. P. van 't Hof Stolk pleitte vrijspraak, op grond van het feit, dat z.i. niet bewezen was, dat hier inderdaad sprake is van schijncontract, subs. drong hij aan op clementie. De Rechtbank zal op 13 Februari vonnis wijzen. EEN ZELDZAME VISCH. Een inwoner van Alkmaar, die bezig was aan het strand wat aangespoeld hout en ko len te verzamelen, ontdekte tusschen het aanspoelsel een groote visch, die alle moeite deed het natte element weer te bereiken. De jongen probeerde de visch te vanger- wat hem na veel moeite gelukte. Het was een commer-aal van IV2 meter lengte. Naar schatting woog de visch 50 tot 60 pond. Een vischhandelaar heeft de visch in het ijs ge legd en naar IJmuiden gebracht om te ver- koopen. De commer-aal is een palingachtige visch en komt zelden voor in de Noordzee. Ze wordt meest gevangen aan de Westkust van Enge land en in de Clyde. DE FIETSENDIEFSTAL BIJ DE LIER. De strafoefening viel verkeerd uit De vorige week is melding gemaakt van een zonderlingen rijwieldiefstal, die op den Leeweg nabij De Lier was gepleegd. Door het slingerend rijden van een auto bestuurder, was de wielrijder K. uit Monster n.1. genoodzaakt van zijn karretje te stappen. De auto hield toen plotseling stil en iemand die uit de auto sprong, maakte zich meester van het rijwiel van K. en verdween daarme de. Het blijkt nu echter, dat het geheele geval het gevolg is geweest van een schromelijke vergissing van den „dief." Een jongeman, wandelde met zijn meisje over den Leeweg, toen hem een fietser pas seerde, die de vieze onhebbelijkheid had, om den jongeling in het gezicht te spuwen, om daarna snel door te rijden. Maar de bespuw de bevond zich vlak bij een kennis en die bezat een auto. Laten we even dien kerel achterna rij den, verzocht de jongeman aan zijn kennis. En, dat gebeurde. Na een poosje passeerde men eeri wielrijder. Dat is hij, zoo werd aan den chauffeur medegedeeld. Deze reed nog wat door, keerde toen en reed slingerend op den wielrijder aan die toen moest afstappen. De verbolgen jongeling trok de fiets uit de handen, en riep uitDie kun je bij de politie in De Lier terughalen. Met stomme verbazing staarde de fietser zijn karretje na. Dat is een gemeenê diefstal, dacht hij, want de mededeeling over de politie was hem ontgaan. En van de spuwpartij wist deze onschuldige fietser niets af. Er passeer de juist een Rijksveldwachter, die het verhaal van den brutalen rijwieldiefstal te hooren kreeg, terwijl ongeveer gelijkertijd zijn colle ga in De Lier een fiets in ontvangst had te nemen. De eigenaar kreeg natuurlijk zijn fiets te rug, maar de spuwende fietser, die de oor zaak van dit alles was, moet nog worden op gespoord. BUITENLANDSCH NIEUWS. Haar drie kinderen vermoord. In een vlaag van waanzin. Te Wercher bij Leuven in België beeft een landbouwersvrouw in een vlaag van waanzin, terwijl haar man op het land aan het werk was, haar drie kinderen een meisje van 11 jaar een 8-jarige jongen en een meisje van i2 jaar - gewurgd en daarna in een kuip water verdronken. De vrouw heeft de drie lijkjes in de keuken ge legd en met een deken bedekt en is daarna gevlucht. Later werd de onge lukkige moeder in de omgeving van Leuven door gendarmen aangehou,- den en in verzekerde bewaring ge steld. Zij verklaarde o.m., dat het gruwe lijke drama te Bp.£Jc van vorige week, waarbij een zes kinderen en zijn vrouw ïmocfdde, een onver getelijken indruk op haar had ge maakt, in navolging waarvan de vrouw, die zenuwziek was, haar vree- selijken daad blijkbaar heeft verricht. Die ,.Scheermesnian" van Stockholm Zweden beleeft tegenwoordig, wel sentaties. Nog steeds is het raadsel van liet geheimzinnige vliegtuig bo ven Noord-Zweden niet opgelost thans is er een tweede mysterieus ge val bij gekomen in Stockholm. De hoofdstad wordt namelijk onveilig ge maakt door 'n man of 'n vrouw, die er een ziekelijk behagen in schept de kleedij van voorbijgangers met een scherp voorwerp te beschadigen. Da mes ontdekken plotseling een scheur in haar kostbare bonten mantels, maar ook het sterke geslacht behoort tot de slachtoffers zooals Zondag een kleinzoon v an den Nederlandschen consul-generaal te Stockholm;, den heer Uggla. De politie wordt overstelpt met aan giften van menschen die beweren den dader gezien te hebben. Zij heeft cok al een aanhouding gedaan jmaar de wandaden zijn ook na die arrestatie nog voortgegaan. Het publiek begint zich zoo langzamerhand ongerust te maken over den„rakbladsman" (scheer mesman). Men vermoedt te doen te hebben met de daden van iemand wiens geest vermogens gestoord zijn. Claxonconcert en benzinebelasting De Parijsche taxi-chauffeurs hebben een door 4000 personen belegde open bare protestvergadering gehouden te gen de nieuwe benzine-belasting. Voor de vergaderzaal stonden ca. 1200 taxi's geparkeerd. Op een bepaald parool, terwijl binnen de vergadering aan den gang was, begonnen buiten 500 taxi chauffeurs met de claxon te werken, zoodat een helsch lawaai ontstond. De politie greep in en verdreef de rust verstoorders, die daarop naar de Place de 1'Opera reden, waar zij hun claxon concert op nieuw inzetten en boven dien het geheele verkeer stremden, totdat de politie wederom er aan tc pas kwam. Varkens op den weg Een slager uit Kaseburg in Duitsch- land, reed op zijn motor door een bosch, toen plotseling een troep wilde varkens den weg kruiste. Een van de dieren botste met zóón vaart tegen den motor, dat de bestuurder kwam te vallen en met een hersenschudding in een ziekenhuis moest worden opge nomen. In dit ziekenhuis kan men thans wildbraat eten, daar het wilde zwijn door de. botsing werd gedood. EEN HUWELIJKSPROBLEEM Een eigenaardig probleem inzake het sluiten van een huwelijk en de poging dit huwelijk weer ongedaan te maken, is te Hamburg aan het licht gekomen. Eenigen tijd geleden huwde 'n Ham- burgsche vrouw met een Griekschen man te Hamburg. Het huwelijk werd aldaar geregistreerd. Het paar keerde eenigen tijd later in Hamburg terug en trachtte ontbinding van 't huwelijk te verkrijgen. Volgens de Grieksche wet was het huwelijk niet geldig, daar geen godsdienstige plechtigheid hel had gezegend. Het huwelijk was ech ter wel geldig volgens de Duitsche wet. Door haar huwelijk verloor de vrouw haar Duitsche nationaliteit. De rechtbank te Hamburg kon geen echtscheiding uitspreken (wel b.v. bij geval van ongeldigheidZooals ge woonlijk in geval van huwelijken met personen van niet-Duitsche nationali teit zouden de partijen inzake echt scheiding het bij een buitenlandsche rechtbank moeten zoeken. In dit ge val echter kon de vrouw in Grieken land geen uitspraak krijgen, daar in dat land haar huwelijk niet erkend werd. De zonderlinge toestand is thans geschapen, dat de vrouw niet in staat is echtscheiding te verkrijgen, terwijl haar man vrij is om in Griekenland te hertrouwen. Een districtsrechtbank heeft den Gordiaanschen knoop door gehakt door te beslissen, dat in dit ge val het zich niet bevoegd verklaren om de echtscheiding uit te spreken niet juist was en dat de huwelijksvol trekking niet geldig was. BANDIETENLISTl Motorbandieten in Londen hebben een nieuwe truc gebruikt voor hun snood bedrijf. Zij hielden een wande laar aan in een der kalme straten in het Noorden van de stad. Zij vertelden hem dat zij ambtenaren van Scotland Yard waren, dat hij verdacht werd in verband met straatpractijken voor wedden en dat hij in hun auto moest stappen om voor den politierechter te worden gebracht. Toen zij eenigen tijd met hun slachtoffer hadden rondgere den haalde een der bandieten radio oorkleppen voor den dag en begon zoo genaamd te luisteren naar radio-poli- GAAT GIJ EEN DAG OP REIS PER doe dit dan op een speciaal rondritbiljet a 2.50. Eén ^ag geldig op alle lijnen. tie-berichten. Even later legde hij uit, dat het bureau van Scotland Yard hun had gelast naar het Oostelijk deel dei- stad te gaan in verband met een roof partij. De zoogenaamde politiespeur- ders maakten hun gevangene duidelijk dat zij hem niet mee konden nemen naar Oost-Londen. Hij moest beloven den volgenden ochtend op het politie bureau te komen en de bandieten leg den uit, dat zij voor de zekerheid zijn geld in bewaring zouden nemen. De man had 2 pond zilver op zak. Tien pond in papier in zijn portefeuille bleef onopgemerkt. Toen het slacht offer denzelfden dag nog naar het politiebureau ging om te protesteeren tegen de behandeling, welke een on schuldige man van de politie had onder vonden, bleek dat men van de zaak niets wist. Plannen voor de grootste brug ter wereld. Over de rivier de Taag zal, even ten Oosten van Lissabon, een brug wor den gebouwd, die een lengte krijgt van ruim 10 K.M. en naar men zegt de grootste ter wereld zal worden. Het ministerie van openbare werken heeft bij verschillende buitenlandsche fir ma's een prijsofferte aangevraagd, maar tot dusver is het werk nog niet gegund. De brug moet dienen voor spoorweg-: snel- en gewoon verkeer. HOE EEN OUD-MILITAIR ER OVER DACHT. Een jonge geestelijke vroeg een studievriend om bij hem in een klein, afgelegen dorp te komen koffiedrinken. Vol vuur vertelde deze hem, dat hij nu vliegenier was geworden bij het leger, een prachtig baantje Je maakt je land onover winnelijk „Toe vertel mij toch eens, wat leeren ze jullie wel? Stellig, om een vijandelijk leger te bombardeeren en hun munitiekampen in de lucht te laten vliegen „Nu ja, dat óók natuurlijk", zei de vliege nier. „Maar we leeren tegenwoordig vooral om ook gifgasbommen op de steden en dor pen goed te mikken, zoodat ook alle ongewa pende mannen, vrouwen en kinderen in een minimum van tijd gedood kunnen worden. En dan nog eens flink wat van die onblusch- bare brandbommen, je verbrandt de heele boel en je hebt den oorlog ineens gewonnen Den volgenden Zondag vertelde de geeste lijke dit in zijn preek. Daar zat ook een bra ve oud-militair bij, die al vóór den oorlog gepensionneerd was. Na de preek stapt hij naar hem toe. De oude man was verontwaardigd. „Maar, Dominee, hoe hebt U toch zóó iets kunnen vertellen Dat kan toch immers niet waar zijn ik weet het nog best van vroeger, toen ik sergeant was het zijn im mers altijd alleen de legers, die tegen elkaar vechten. Je schiet toch geen burgers dood, als ze niet op je schieten En dan nog wel zoo stikum, van zóó hoog in de lucht, dat je de vliegmachines niet eens kunt zienHeusch, Dominee, ik kan het niet gelooven, U moet dien vliegenier verkeerd hebben verstaan „Weet je wat", zei Doninee, „je gaat dezer dagen toch naar Londen om je kinderen en kleinkinderen te bezoeken. Je kent daar ook' wel een paar ambtenaren, die op het Minis terie van oorlog werken. Vraag het hun nu maar eens zelf." Zoo gezegd zoo gedaan. De oude sergeant trok er heen. Hij zou dat- zaakje eens netjes opknappen. Dominee had zich natuurlijk vergist. Het was te schande lijk om waar te zijn. En de brave oude man schudde met z'n hoofd en dacht aan z'n kleinkinderen. Op zulke onnoozele wurmen te schieten, al waren ze van den vijand Neen, dat zou een Engelschman nooit doen Hij komt terug. Bedremmeld zit hij tegenover Dominee en frommelt met bevende handen aan zijn pet. „Wel", vraagt Dominee, „wat hebben ze je geantwoord Met horten en stooten komt het er uit. „Och, eerst hebben ze, hm, hm, gezegd, zoo'n beetje er omheen gepraat, en gaven ontwijkende antwoorden. Maar per slot zei den ze, dat het tegenwoordig tot het gewone oorlogsprogram hoorde, om ook de burgers te bombardeeren. Je kón immers niet anders de andere landen doen het óók l Hij zweeg een poos. En toen kwam het er moeizaam en diepbe droefd uit „Och, Dominee, het is zoo innig gemeen, zoo onridderlijk, zoo on-Engelsch „Kerel je hebt gelijk," zei Dominee. „Er zijn haast geen woorden voor te vinden. Maar weet je wat nóg erger is Oorlog is nu nóg meer dan vroeger een groote zonde, dwars tegen alle Christelijke beginselen in Ze spraken er nog lang over. Als we niet allen ons best doen, oud en jong, om tegen den oorlog zelf te vechten, dat wil zeggen, hem als iets absoluut slechts te doen be grijpen en ook de menschen te overtuigen, hoe we de Volkenbond moeten helpen, om op vreedzame wijze alle geschillen tusschen de landen door eerlijke rechters te doen op lossen dan loopt het alweer mis. De oude man stond vastberaden op. „Dominee, ik help 'n handje mee. Ik word lid van Uw Volkenbondsvereeniging. Ik zal doen wat ik kan Dit artikeltje nemen wij over uit het Jeugdblaadje „De Jeugd en de Wereldvrede", dat 4 keer per jaar wordt uitgegeven door „De Commissie voor Kindervredeslectuur" uit de „Vereeniging voor Volkenbond en Vrede." Wij bevelen dit aardig uitgegeven blaadje, waarin pittige artikeltjes zijn opgenomen, gaarne aan onze lezers aan, die wellicht in hun kring voor hun kinderen geschikte lec tuur zoeken op vredesgebied. RECHTZAKEN. Schapendieven gestraft. De Alkjnaarsche Rechtbank heeft een slager te Enkhuizen en een chauf feur, die herhaaldelijk schapen uit de weide stalen en slachtten, veroordeeld tot resp. 2 jaar en 6 maanden gevange nisstraf en 1 jaar voorwaardelijk met 3 proefjaren. Voor den heler werd een psychiatrisch rapport gevraagd. ZWARE MISHANDELING. De Alkmaarsche Rechtbank heeft drie grondwerkers, allen gedetineerd, die een opzichter bij de werkverschaf fing te Wieringen hadden mishan- deeld, dat gevaar voor blijvende invali diteit bestaat, wegens zware mishan deling veroordeeld, de beide eersten ieder tot 2 jaar gevangenisstraf, de derde tot 1 jaar gevangenisstraf. GEMEENTE ZIJPE. DIENSTPLICHT. Uitspraken in zake Vrijstelling. De burgemeester van Zijpe (N.H.) brengt ter algemeene kennis, dat omtrent aanvra gen om vrijstelling van den dienstplicht be treffende de hieronder genoemde persoon, lichting 1935, wegens opleiding tot een gees telijk ambt met- ingang van 15 Febr. voor één jaar vrijstelling is verleend aan de Wit, Jacobus. Tegen elke uitspraak kan uiterlijk den tien. den dag na den dag dezer bekendmaking in beroep worden gekomen a. door den ingeschrevene, wien de uit spraak geldt, of door diens wettigen verte genwoordiger b. door elk der overige voor deze gemeen te ingeschreven personen of door diens wet tigen vertegenwoordiger. Het verzoekschrift, waarbij beroep wordt ingesteld, moet met redenen omkleed zijn. Het behoeft niet gezegeld te zijn. Het moet worden ingediend bij den burgemeester, ter secretarie van deze gemeente. De burgemees ter zorgt voor de doorzending van het ver zoekschrift aan de Koningin, die op het be roep beslist, na advies van den Raad van State, afdeeling voor de geschillen van be stuur. Indien de ingeschrevene, wien de uitspraak geldt, in het buitenland woonplaats heeft, kan, voor zoover het door dezen in te stellen beroep betreft, met overschrijding van den termijn van 10 dagen genoegen worden ge nomen. Zoolang omtrent zoodanige overschrij ding geen beslissing is genomen, wordt de uitspraak na het verloop van den termijn van 10 dagen als onherroepelijk beschouwd. ZIJPE, (N.H.), 20 Januari 1934. De Burgemeester voornoemd, J. DE MOOR. LIJST VAN EIGENAARS EN HOUDERS VAN PAARDEN. De Burgemeester van Zijpe (N.H.) maakt bekend, dat gedurende de maand Februari voor ieder ter secretarie dezer gemeente ter inzage is gelegd de alphabetische lijst van de namen van eigenaars en houders van paar den, welke lijst is opgemaakt ingevolge arti kel 17 van het inkwartieringsbesluit. ZIJPE (N.-H.), 31 Januari 1934. De Burgemeester voornoemd, J. DE MOOR. Schagerbrug. Dinsdagmiddag reed in de dubbele buurt alhier een drie- wielkar, getrokken door een paard en bestuurd door den heer Th. B. te Scha gen. De kar was zwaar beladen met hout. Plotseling brak een der wielen onder den zwaren last, waardoor de kar omviel. De bestuurder bekwam slechts een lichte kwetsuur aan één zijner handen. Overigens liep dit on geval behoudens materieele schade aan de kar goecK af. 'T ZAND. De bemaling van de nieu we ijsbaan alhier heeft men moeten stopzetten door het wegzakken van den grond onder den omwallingsdijk. Zeer waarschijnlijk kan hierdoor de nieuwe baan niet meer in gebruik ge nomen worden. Den volgenden winter kan hier ech ter op een schitterend ingerichte ijs baan worden gerekend. St. Maartenviotbrufl. Ten huize van den heer A. de Boer alhier werd een vergadering gehouden door de plaatse lijke vereeniging „Hulp in Nood". Na de opening werd het jaarverslag, over 1933 uitgebracht, waaruit o.m. bleek dat het ledental met twee was toegenomen en het aantal donateurs was verminderd met 2. In 1933 was uitgekeerd f 268.75 (tegenover in 1932 f 98.25.) Het financieel verslag gaf aan dat was ontvangen f 340.65 en uitgegeven f 354.112, nadeelig saldo alzoo f 13.47. Als bestuursleden werden herkozen de aan de beurt van aftreding zijnde heeren P. Breed, L. Postma en K. Doorn. Na rondvraag, die niets van beteeke nis opleverde, volgde sluiting. GEMEENTE WIERINGEN. Nieuwe rechterlijke indeeling. M.i.v. 1 Ja nuari 1934 zijn de rechtsgebieden van de Ambtenaren van het O. M. bij de Kanton gerechten opnieuw vastgesteld. Als gevolg daarvan is van genoemden da tum af de standplaats van het parket van de Ambtenaren van het O.M. bij de Kanton gerechten Alkmaar, Den Helder en Hoorn, te Alkmaar. Onderwijzend personeel. Wegens ziekte van Mw. E. M. Mulders en Mw. C. Eden-Roskam, zijn tot tijdelijk onderwijzeres aan de O. L. School te Hippolytushoef benoemd, de da mes A. de Jong en M. E. C. de Wit, beiden te Den Helder. Verloting. Burgemeester en Wethouders hebben aan de Landelijke Rij vereeniging Wieringen en aan de tooneelvereeniging Nieuw Leven, beiden alhier, toestemming verleend tot het houden van eene verloting. Collecte. Aan het Leger des Heils is vergun ning verleend tot het houden van een collec te langs de huizen in de maand Maart a.s. SPORT. SUCCES-NIEUWS. Programma voor Zondag 4 Februari Succes I ontvangt Alkmaar voor de Compe titie K.N.V.B. en worden wij dus weer eens in de gelegenheid gesteld ons eerste elftal te bewonderen. Verschillende redenen waren oorzaak dat ons eerste elftal geen thuiswed strijden speelde doch zij hebben dien tijd niet stilgezeten en dan ook een paar mooie overwinningen weten te behalen. Zondag nu komt Alkmaar als gast naar hier en zullen wij zien wat deze wedstrijd oplevert. Bij de vorige ontmoeting wist Succes te winnen met 2—1, dus zijn het ongeveer gelijkwaardige elftallen. Zondag dus allen naar het Succes terrein. Aanvang der wedstrijd half drie. Succes 2 is vrij. Succes 3 speelt om 12 uur thuis tegen D.E.S. Succes 4 gaat naar Callantsoog 2. Aanvang der wedstrijd 11 uur. Succes a gaat naar Helder c. Aanvang 12 u. B.K.C.-NIEUWSS. B.K.C. I WIERINGERWAARD I 2.30 uur. B.K.C. II is vrij. HELD. BOIJS 3 B.K.C. 3 12 uur,

Wieringer courant | 1934 | | pagina 2