TWEEDE BLAD. VRIJDAG 9 FEBRUARI 1934 NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINQEN EN OMSTREKEN RADIO - PROGRAMMA. No. 12 WIERINGER COURANT HET STALEN SPIEGELTJE. Een bataljon van het Vreemdelingen Legi oen trok door de woestijn van Noord-Afrika, om een vesting te veroveren, waarin opstan dige Marokkanen zich genesteld hadden en vanwaar uit ze hun aanvallen richtten op de vooruitgezonden posten van de Franschen. Toen het bataljon, op het heetst van den dag halt maakte, om wat uit te rusten, had Jim Hardy, een Engelsche legioensoldaat, zich neergevlijd in de schaduw van een rots en, vermoeid van den langen marsch in de brandende zon, sliep hij dadelijk in. Een re volverschot wekte hem en hij zag niet ver van zich af een adder liggen met verpletter den kop, terwijl eenige passen verder luite nant Corot stond, met de revolver in de hand. Wat er gebeurd was, viel niet moeilijk te raden terwijl Jim sliep, was de adder uit een rotsspleet gekomen en zou hem een doo- delijken beet hebben toegebracht, wanneer de luitenant het reptiel niet intijds had ge dood. Dank u wel, luitenant, zei Jim. Geen dank, antwoordde de officier norsch, wij kunnen op deze expeditie geen man missen en als ik dat serpent niet toeval lig had gezien, dan was je er geweest. In de nachtelijke duisternis bereikte het bataljon het doel van den tocht en de officie ren besloten, nog voor zonsopgang een aan val te doen, wanneer de manschappen van den marsch hersteld zouden hebben. Luitenant Corot, die de vesting kende, wees de zwakste plek aan en daarop richtte zich de aanval. Helaas, de aanval mislukte. Het scheen, dat de Marokkanen, hoe voorzichtig de aan vallers ook het fort genaderd waren, hun nadering hadden bemerkt en al hun strijd kracht juist op het bedreigde punt samen getrokken, zoodat de aanval werd afgeslagen en het Vreemdenlegioen verscheidene dooden achterliet. Zoo ging het ook met alle volgende aanval len. Telkens bleek, dat de belegerden volko men op de hoogte waren van de plannen der aanvallers, die telkens met bebloede koppen terug werden geslagen. Het kon niet anders of er moest verraad in het spel zijn. Wie was de verrader Jim had zich in het hoofd gezet, dat hij hem ontdekken moest en in den nacht, toen alles sliep in het kamp, sloop hij weg, om op eigen gezag de omgeving van de vesting te verkennen en zich in hinderlaag te leggen. Niet ver van de vesting was een heuvel, met kreupelhout begroeid, die de bijzondere belangstelling van den Engelschman had. Jim zag weldra, dat uit dat kreupelhout een lichtstraal kwam, die teekens naar de vesting uitüond. Met zijn revolver in de eene, zijn mes in de andere hand, drong hij het kreupelhout in en had weldra de plek bereikt, vanwaar de lichtsignalen gekomen waren, maar te laat. De spion scheen zijn nadering te hebben be merkt en had zich door een snellen vlucht gered, maar het moest toch een overhaaste vlucht geweest zijn, want hij had de voor werpen, die hij bij zijn lichtteekens gebruikte, achtergelaten een electrische lantaarn en een metalen spiegeltje. Jim ontstak de lan taarn weer en bij haar licht bekeek hij het andere voorwerp. Het was een zakspiegeltje van gepolijst staal, zooals de officieren gebruiken, en toen Jim het nader bekeek, verbleekte hij van schrik, want op den achterkant stond de naam van den eigenaar Corot. Ontzettend Luitenant Corot, een dapper officier, hoog in aanzien, zoowel bij zijn su perieuren als bij zijn ondergeschikten, was een verrader, die hem, Jim, bovendien nog het leven had gered. Nog stond hij daarover te mijmeren, als van schrik verlamd, toen hij eensklaps van twee kanten werd aangegrepen. Stevige vuis ten klemden zich aan zijn armen en een stem riep Ha, hier hebben we den verrader Bind hem, sergeant, hij moet onmiddellijk voor den kolonel gebracht worden. Het was luitenant Corot, die met een ser geant hem overvallen had. Een uur later stond Jim in de tent van den kolonel tegenover den grijzen hoofdoffi cier, die hem doordringend aankeek. Corot en de sergeant legden hun verklaring af. Daarna wendde de kolonel zich tot hem met de vraag Is dat waar, legionair Hardy Jim had zich kunnen redden, door het spie geltje te vertoonen, dat hij bij zijn gevangen neming in zijn broekzak had gestoken, maar het was hem niet mogelijk, den redder van zijn leven in het ongeluk te storten, zelfs al was dat zijn eenige kans op behoud. Hij sloeg dus de oogen neer en antwoordde zacht: Ja, kolonel. Dan is je schuld bewezen. Je bent op heeterdaad betrapt. Je weet, welke straf hem wacht, die zijn kameraden verraadt Een huivering ging hem door de leden en de kolonel vervolgde De dood. Je bent verantwoordelijk voor den dood van velen onzer manschappen en zelfs je uitmuntende staat van dienst kan je niet redden. Tegen den luitenant ging de kolonel voort Luitenant Corot, u zorgt ervoor, dat het vonnis bij zonsopgang ten uitvoer wordt ge bracht. Jim Hardy werd weggeleid en onder stren ge bewaking in een tent gebracht, waar hij het uur moest afwachten, om gefusilleerd te worden. Hij voelde zich ellendig. Had Corot hem maar liever door de adder laten dood bijten, dan was hem tenminste de dood der schande door zijn eigen kameraden bespaard gebleven. Zoodra het daglicht aan de kim begon te gloren, kwam Corot met zes man hem halen. Hij werd naar een veld buiten het kamp ge bracht en aan een paal vastgebonden. Het executie peloton stelde zich tegenover hem op en Coret naderde, om hem te blindoeken, toen eensklaps een groot geschreeuw weer klonk. Het kamp werd overrompeld door een troep inlanders, die er van alle kanten tegelijk op aanvielen. Nu was het geen tijd meer voor de terechtstelling. Corot sneed de touwen door, die Jim aan den paal bonden en zei Nu heb je nog kans op een eervollen dood. Met het executie-peloton snelde Jim op den vijand in, met wien terstond een verwoed ge vecht begon. Jim had een geweer gegrepen en hij vocht als een leeuw. Corot, die met sabel en revolver streed tegen eenige Marok kanen, werd eensklaps in den rug aangeval len door een inlandschen kameeldrijver, die tot den troep behoorde. Deze stond op het punt, den officier een dolk in den rug te steken, toen Jim hem door een welgemikt schot dood deed neerstorten. De aanval werd, na een verbitterd gevecht, afgeslagen en niet alleen dat Jim bij de ver dediging met waren heldenmoed had gestre den maar in de kleederen van den kameel drijver vond men ook nog verscheidene pa pieren, door hem uit de tent van luitenant Corot gestolen zoodat nu tevens was opge helderd, wie de verrader was en hoe het zak spiegeltje van den luitenant door hem ge bruikt was kunnen worden. In plaats van zijn doodvonnis kreeg Jim een eervolle ver melding. DE KATER. De oude, Duitsche soldaat vertelde een her innering uit de oorlogsjaren. Ik had in de bosschen achter het front een haas geschoten. Eerlijk gezegd, had het me eenige moeite gekost om het schot te lossen, omdat het beestje zoo lief met zijn voorpoo- ten over zijn neusje zat te wrijven, terwijl ik aanlegde. Spoedig had ik echter mijn gewe tensbezwaren overwonnen en ik was met mijn buit zelfs een beetje gelukkig, omdat ik den volgenden dag naar huis zou gaan en daar zouden mijn vrouw en mijn kinderen zeker gelukkig wezen bij het zien van zoo'n bout. De kinderen vonden den aanblik van het doode beestje zielig, doch mijn vrouw juichte: Een haas Het eerste echte stuk vleesch sinds maanden. Al heel gauw lag de bout in de pan. Een lekkere braadlucht ^ok door het huis. Plotseling ging er 'een alarmeerend geloei door de lucht. De sirene van de munitie-fabriek, zei mijn vrouw. Luchtoverval. Haal de kinderen Wederom huilde de sirene. Naar den kelder Ik pakte het groote en zij het kleine meisje. Inderhaast gooide mijn vrouw nog een puts water in de braadpan. Dicht op elkaar zaten we allen in den kel der. Buiten kraakte het afweergeschut. Mi nuut na minuut verstreek. We maakten ons bezorgd over den haas. Ik ga eens kijaen zei mijn vrouw. Haastig ging ze de trap op. Bom Bom Bom Bom Vier vliegtuig bommen tegelijk. Mijn vrouw kwam halsover kop in den kelder terug. Ze viel meer van de trap, dan dat ze eriif liep. Nog net op tijd, haast aangebrand. Rechts van de fabriek is het ingeslagen. Het volgende kwartier spookte het bulten. Het was onverantwoordelijk naar boven te gaan. Mijn vrouw jammerde Het is de hoogste tijd. De bout brandt aan. Ik ga kijken. Met twee stappen was ik boven. In het heele huis hing een braadlucht. Ik gooide het raam open, want de walm was niet uit te houden. Voorzichtig gooide ik nog wat water in de pan. Bom Bom Weer vielen er bommen. Vliegensvlug rende ik naar den kelder. Mijn vrouw drukte me dankbaar de hand. Langzamerhand werd het buiten rustiger. Weer klonk het sirene, ditmaal ten teeken, dat het afgeloopen was. We gingen naar bo ven en openden de keukendeur. Bom Een groote kater sprong van het for nuis en verdween door het open raam, met den haas in zijn bek. Nog lang hing de heerlijke braadlucht in huis. Daar mochten wij van genieten BUITENLANDSCH NIEUWS. Priester vermoord en beroofd. Egyptische bandieten hebben den 52-jarigen R.K. geestelijke Garden, die alleen woonde te Helmia, op ongeveer 10 K.M. afstand van Kairo, vermoord en beroofd. De bandieten sneden hem blijkbaar na hevig verzet de keel door en plunderden vervolgens het huis. Uit de talrijke vingerafdrukken en voetsporen leidt de politie af, dat drie personen bij de misdaad betrok ken waren. Drie verdachte mannen zijn gearresteerd. Het slachtoffer heeft als aalmoezeenier aan den wereldoor log deelgenomen en verscheidene eer volle vermeldingen verworven. EEN WAAKZAME BOER. Te Petershagen bij Minden in West falen kwamen twee jongelui, zich uit gevend als reizende handwerkslieden op een boerderij. De boer najn hen op doch hield hen in de gaten en zag dat zij een poeder in de melk stortten. De boer iiet de twee jongelui hierop een gerecht uit deze melk bereiden, waar op zij zelf in een diepen slaap vielen, welke slaap zij waarschijnlijk het boe rengezin hadden toegedacht. De boer waarschuwde intusschen de politie en deze fouilleerde de twee jongelui. Zij vond o.a. oj) hen vier pistolen en een signaalfluit. Men probeerde deze sig- naalfluit met het onverwachte resul taat dat een geblindeerde auto kwam aanzetten, waarin zich nog vier mede plichtigen. allen imet revolvers gewa pend, bevonden. Het nobele zestal werd gearresteerd. Door de waakzaam heid van den boer is hij in ieder ge val aan een grooten diefstal en wel licht aan den dood ontsnapt. Niet betrokken bij de ontvoering baby Lindbergh. De „gangster" Sankey, die enkele da gen geleden tt Chicago werd gearre steerd, is overgebracht naar Sioux Falls, waar hij zich zal hebben te ver antwoorden wegens de ontvoering van Boettcher. Aanvankelijk verdacht men Sankey er van, ook bij de ontvoering van Lind bergh'ss zoontje betrokken te zijn ge weest. Dit vermoeden blijkt echter niet juist te zijn geweest. Een Oostenrijksche fakir. In de metafysische sociteit te Wee- nen heeft de Weensche fakir Robert Santner een séance gegeven. Hij haal de alle fakir-experimenten uit, danste barrevoets op glasscherven, slikie gloeiende kooltjes, liet zich hoornen knoopen op het lichaam naaien, een spijker door de hand slaan en een de gen in den maag stooten. Alleen bij het uittrekken van den spijker vertoonde zich eenig bloed. Overigens verliet Santner kiplekker de voorstelling. GEMEENTE ZIJPE. DIENSTPLICHT Zitting Algemeene Keuringsraad. De Burgemeester van ZIJPE (N.H.) brengt ter algemeene kennis, dat de algemeene keu ringsraad zitting zal houden te 'sGravenha- ge, in het gebouw Hekkelaan nr. 4 op Don derdag 15, Vrijdag 16, Woensdag 21, Donder dag 22, Vrijdag 23 en Woensdag 28 Febr. a.s. In deze zitting zal uitspraak worden ge daan omtrent de geschiktheid of de onge schiktheid voor den dienst als dienstplichtige, in verband met ziekten en gebreken, van de personen, die in het jaar der zitting 19 jaar of ouder worden en als vrijwilliger bij den landstorm ongeschikt zijn verklaard. De uitspraak van den algemeenen keurings raad wordt op den dag, waarop zij geschiedt, in het openbaar medegedeeld in de localiteit, waarin de zitting van den raad plaats heeft. HERKEURING. Een nieuw geneeskundig onderzoek van een ingeschrevene, omtrent wien door den keu ringsraad uitspraak is gedaan, kan uiter lijk den tienden dag na den dag, waarop de uitspraak in het openbaar is medegedeeld worden aangevraagd door den ingeschrevene, wien de uitspraak geldt, door elk der overige voor de gemeente ingeschreven personen of door den wettigen vertegenwoordiger. De aanvraag moet op aannemelijke in het verzoekschrift omschreven gronden berusten. De aanvrager dient het verzoekschrift in bij den Burgemeester der gemeente, waar de persoon, wien de uitspraak geldt, voor den dienstplicht ingeschreven is. De Burgemees ter zendt het verzoekschrift aan den herkeu- ringsraad, die omtrent de aanvraag beslist. Verschijnt de ingeschrevene niet voor den herkeuringsraad, dan wordt de aanvraag, indien zij is gedaan door den ingeschrevene, wien de uitspraak geldt, of door zijn wettigen vertegenwoordiger, als vervallen beschouwd, behoudens bij Koninklijk besluit vastgestelde uitzonderingen. Indien het vanwege den herkeuringsraad te houden onderzoek niet mocht kunnen plaats hebben, wordt de ingeschrevene voor geschikt gehouden. ZIJPE (N.H.), 5 Febr. 1934. De Burgemeester, J. DE MOOR. SCHAGERBRUG. Aan de vereeniging „Al gemeen Belang" alhier is door B. en W. onzer gemeente vergunning verleeend tot het hou den eener verloting, waarvan de trekking is ZATERDAG 10 FEBRUARI HILVERSUM 1875 M. V. A. R. A. 8.01 Gramofoonmuiiek. 9.30 Onze keuken door P. J. Kers Jr. V. P. R. O. 10.00 Morgenwijding. V. A. R. A. 10.15 Uitzending voor de arbeiders in de Con tinubedrijven. 12.15—2.00 n.m. Middagconcert. 2.45 n.m. Van het witte doek. Filmkwartiertje door M. Sluyser. 3.00 n.m. Beoefening der huismuziek. 3.10 Kamermuziek. 3.45 n.m. Overschakelen naar den zender Kootwijk. 4.00 n.m. V.A.R.A.-mandoline-ensemble. 5.00 n.m. Letterkundig overzicht door A. M. de Jong. „De Bewaarschool" van Léon Frapié. 5.10 Gramofoonmuziek. 6.20 n.m. Volksliederen door „De Wielewaal". 6.45 n.m. Het Urgentie-program van N.V.V. en S.D.A.P. 7.15 n.m. Groningsch uurtje. 8.15 n.m. Anna 1900. Uitzending van muziek en voordracht van omstreeks het jaar 1900. 9.40 n.m. Vaz Dias en varia. 9.45 Gramofoon - muziek. 10. Concert. 10.1510.30 n.m. Microfoon-vertelsel door A. A. L. Graumans „Dré heeft de griep." 11.00—12.00 Gramofoonmuziek. HUIZEN. 301.5 M. (995 Kp.) K. R. O. 8.00—11.00 Populair Concert. 11.3012.00 Godsdienstig halfuurtje. 12.15 Lunchconcert. 2.00—2.30 n.m. Halfuurtje voor de rijpere jeugd. 2.304.00 njn. Kinderuurtje door Mevr. So- phie Nuwenhuls van der Rijst en Mej. Lidwina Diepenbrock. 4.30—5.00 n.m. Cursus schriftverbetering door Mevr. M. Reiber-Nan. 5.01 n.m. Vooravond Concert door een Ensem 5.155.30 n.m. Esperanto-nieuws door P. Heil- ker. 6.20—6.40 n.m. Paul de WaartJournalistiek weekoverzicht. 7.15—7.35 n.m. Katholieke Radio Volksuniver siteit. 8.01— Omroep -Orkest. 8.30—8.35 n.m. Vaz Dias. 8.358.45 n.m. „De vier vroolijke tokkelaars." 9.0010.05 n.m. Aansluiting met het Leidsche Plein-Theater te Amsterdam. Cabaret- revue „Tijd is geld," o.l.v. Tholen en Van Lier. 10.15 Vaz Dias. 10.45—11.30 n.m. Gramofoonmuziek. ZONDAG 11 FEBRUARI V. A. R. A. HILVERSUM 1875 M. 9.00 Voetbalmededeelingen. 9.03 Tuinbouwhalfuurtje S. S. Lantinga„De Wintersnoei." 9.30 Orgelspel Joh. Jong. 9.40 Socialistische Poezl e: Beversluis. 10.30 The Hawahan Three. 11.20 W. H. Vliegen bespreekt Koos Vorrink's boek „Om de vrije mensch der nieuwe gemeenschap." A. V. R. O. 12.01—2.00 Kovacs Lajos en zijn Orkest. 2.002.30 n.m. Boekenhalfuur Dr. P. H. Rit- ter Jr. 2.304.00 n.m. Aansluiting met het Concert gebouw te Amsterdam. 4.* Gramofoonmuziek. 4.45 n.m. Sportberichten van Vaz Dias. V. A. R. A. 5.15 n.m. Uitzending Kinderuurtj». 5.40 n.m. Voetbal van den dag. V. P. R. O. 6.00 n.m. Halve uren met boeken. 6.45 n.m. Kerkdienst uit het gebouw van de Vereen, v. Vrijz. Herv. te Beverwijk. A. V. R. O. 8.01—8.15 Nieuws- en Sportberichten van van Vaz Diaz. 8.30 nam. Concert. 9.009.50 n.m. Studio-opvoering van de ver korte operette „Ein Walzertraum", muziek van Oscar Straus. J0.051100 n.m. Aansluiting met Café-Res taurant „Haeck" te Den Haag. 11.10 n.m.12.00 Gramofoonmuziek. HUIZEN. 301.5 M. (995 Kp.) K. R. O. 8.30—9.30 Morgenwijding. N. C. R. V. 9.30 Morgenconcert. K. R. O. 12.01—2.00 n.m. Concert. 2.002.30 n.m. Godsdienstonderricht voor ouderen door D. Bont. 2.50 Voordracht door Louis de Vries. 4.00 Gramofoon muziek. 4.305.00 n.m. Ziekenhalfuurtje door Kap. Th. Roelvink. M. O. B. 5.00 Orgelconcert. 5.50 n.m. Kerkdienst uit de Ned. Herv. Kerk te Oosterbeek. K. R. O. 7.457.50 n.m. Voetbaluitslagen (RJC.F.) 7.508.15 n.m. Dr. J. Sassen OP.: „De blij vende „blijde boodschap" aan de wereld." 8.10 Het K.R.O.-orkest. 8.35 „The Song Singers." 9.00—9.10 n.m. Vaz Dias. 9.059.50 n.m. ,Nacht aan de Amazone", mi crofoondrama in 7 klankbeelden. 9.4510. n.m. Het K-R.O.-orkest. ±10.00 n.m. Vaz Dias. 10.15—10.40 n.m. Het Roemeensche Orkast Orkest Gregor Serban. 10.40—11.00 n.m. Epiloog door het Klein Koor. MAANDAG 12 FEBRUARI HILVERSUM 1875 M. A. V. R. O. 8.00 Gramoloonmuzlek. 10.00 Morgenwijding. 10.15—10.30 Gramofoonmuziek. 10.30 Mr. la Chapelle draagt voor. 11-12 uur Orgelconcert Fr. Hasselaar 12.01—2.00 n.m. Het AVRO-Klelnorkest. 2.00—2.30 Gramofoonmuziek. 2.30—4.00 n.m. Het AVRO-Kamerorkest. 4.004.15 n.m. Overschakeling naar den zen der „Radio Kootwijk." 4.30—5.30 n.m. Causerie door Max Tax. 5.306.15 Dansmuziek door Kovacs Lajos. 7.30—8.00 njn. Causerie „Toppen van het ver leden." 8.018.05 n.m. Nieuwsberichten Vaz Qlas. 8.00—9.00 Concert. 9.1511.00 n.m. Studio-opvoering „De Barbier van Sevilla." 11.00 nm. Persberichten Vaz Dias. 11.10 n.m.—12.00 „The Red-White-Blue Aces" HUIZEN. 301.5 M. (995 Kp.) N. C. R. V. 3.00—8.15 Schriftlezing. 8.15—9.30 Gramofoonmuziek. 10.30—11.00 Morgendienst. 11.00—11.30 Lezen van Chr. Lectuur. 12.301.45 mm. Orgelconcert. 2.002.35 njn. Uitzending voor scholen. 2.453.15 n.m. Wenken voor de keuken, door mevr. M. Adrian-Merckens. 3.153.45 n.m. Cursus knippen en naaien. 4.00—5.00 n.m. Bijbellezing. 5.156.15 n.m. Christelijk liederenuurtje. 6.30—7.00 n.m. Vragenuurtje. 7.15—7.30 n.m. Persberichten Ned. Chr. Pers bureau. 7.308.00 n.m. Vragenuurtje. 8.0010.30 n.m. De Arnhemsche Orkest-vsr- eeniging. 10.40—11.30 n.m. Gramofoonmuziek. bepaald op 12 Maarts a.s. 't ZAND. Een zwaar met rapen beladen vrachtauto, totaal gewicht 6000 Kg., is Woens dagmorgen op de vlotbrug alhier, welke is berekend voor 3000 Kg., blijven vastzitten. De middenvlotten geraakten daarbij ruim M. onder water. Met veel moeite heeft men de auto tenslotte op den rijweg weten te bren gen. De stagnatie duurde ca. een uur. Pro cesverbaal werd hterover opgemaakt. ST. MAARTEN. Dinsdag 6 Febr. JJ. had in het café van den heer K. Wit te Stroet, ge meente Sint Maarten, de afslag en combina tie plaats van de behuizing en landerijen, eigendom van den heer G. de Geus Kz. aldaar en ten overstaan van notaris Smit te Zuid- scharwoude, met den volgenden uitslag Perceel 1, woonhuis met erf, aan den heer C. Blom e.a. voor de som van f 1210.-. Voorts perceelen 215 zijnde de boerenwo ning, erf, en 9.50 H.A. gras en bouwland, aan de Haarlemsche Credietbank voor de som van f 15.997.50. Burgerlijke Stand van Zijpe. Van 2 .m. 8 Febr. 1934. Geboren Wapke, z.v. August Vooi stra en van Sietske Waldus Paulma Gertruda Theresia, d.v. Adrianus Jo- hannes Dobbe en van Jacoba Maria de Groot Agatha, d.v. Nicolaas Boersen en van Anna Kooijman. Ondertrouwd Gerrit Dekker, oud 29 jr., arbeider en Dieuwertje Smit, oud 23 jr. zonder beroep, beiden alhier. Getr uwd of overleden Geene. Schagerbrug. Alhier zal in de volgen de maand eene huisvlijttentoonstelling worden gehouden door de vereeniging ^Algemeen Belang". Ieder ingezetene uit onze gemeente wordt verzocht voorwerpen van huisvlijt in te zen den, daar de deelname voor allen is opengesteld. Wanneer wij terugden ken aan het succes van de vorige huis vlijttentoonstelling, gelooven wij wel dat het bestuur weer op aller mede werking mag rekenen. PREDIKBEURTEN ZIJPE. ZONDAG 11 FEBRUARI. NED. HERV. KERK Oudesluis v.m. 10 uur Ds. Witkop. Burgerbrug v.m. 10 uur Ds. Enklaar. Schagerbrug, St. Maartensbrug. Petten en Callantsoog geen dienst. EVANGELISATIE. Schagerbrug nam. 7 uur Ds. Dosma. Schagen, v.m. 10.30 uur de hr. Heeresma van Amsterdam. Schagen, nam. 5.30 uur de heer Prinsen van Amsterdam. Breezand. voorm. 10 uur, de heer Boon. Breezand nam. 3'/* uur. de heer Boon. PROVINCIAAL NIEUWS. Grasverpachting. De grasv'erpach- ting langs de wegen van den polder Schagen, bracht totaal op f 81.50, ter wijl 14 perceelen onverhuurd bleven. De rietverpachting bracht op f 10, waarvan 1 perceel onverhuurd bleef. DINSDAG 13 FEBRUARI HILVERSUM 1875 M. A. V. R. O. 8.00 Gramofoonmuziek. 10.0010.16 Morgenwtjdlnf. 10.1510.30 Gramofoonmuziek. 10.3011.00 n.m. Kovacs Lajos en zijn orkest. R.V.U. 11.0011.30 Mej. J. Boer „Kinderverzorging en opvoeding ten plattelande." A. V. R. O. 12.152.00 n.m. Middagconcert. 2.15 Gramofoonmuziek. 3.00—3.45 Knipcursus voor gevorderden door Ida de Leeuw—van Rees. 4.004.15 n.m. Overschakeling naar den zen der „Radio Kootwijk. 4.305.00 njn. Radio-Klnder-Koorzang oXv. Jacob Hamel. 5.005.30 n.m. Voor kleinere Kinderen door Mevr. Ant. van Dijk. V. P. R. O. 5.30 n.m. Bijbelvertelling voor jonge men- schen. j voordracht door Ds. B. J. Arts. A. V. R. O. 6.00 Gramofoonmuziek. R.V.U. 6.307.00 n.m. Mej. Ada Geyl „Modern» En gelsche Letterkunde." II A. V. R. O. 7.007.30 n.m. Kamermuziek. 7.308.00 Engelsche les. 8.018.05 n.m. Nieuwsberichten Vaz Dias. 8.30 Concert. 9.40—10.15 n.m. Aansluiting met Grand Hotel „Central" te Den Haag. 10.15—11.00 n.m. AVRO-Radlotooneel. „De Jacht naar het Goud van Kapitein Kld." 11.00 Persberichten Vas Diaz 11.10 n.m.—12.00 Gramofoonmuziek. HUIZEN. K. R. O. 301.5 M. (995 Kp.) I.00—9.16 Morgencncert. II.0011.30 Gramofoonmuziek. 11.3012.00 Godsdienstig halfuurtje door Kapelaan J. H. A. Hendriks. 12.00—12.15 Politieberichten. 11.303.00 Middagconcert. 2.003.00 Vrouwenuurtje door mej. Leuwera 3.004.00 n.m. Modecursus door mevr. H. Cup pens Geurs. 4.10n.m. Het KRO-orkest. 5.306.00 n.m. De Stafmuziek te Assen. 6.40—7.00 n.m. Esperanto-cursus door P. Hell- ker. 7.157.35 n.m. Pater G. Lohuis O. F. M. „Aschwoensdag en de groote vasten." 7.45 Verbonds - kwartiertje 8.001200 Bonte avond m.m.v. het gezelschap Jan van Riemsdijk.

Wieringer courant | 1934 | | pagina 3