„Noria" boter ZE IS ER WEER!! VAN OEVEREN, BOEKBESPREKING. „De Wandelaar". Zooeven verscheen bij den uitgever A. G. Schoonderbeek te Laren de Februari-aflevering van „De Wandelaar", maandblad, gewijd aan natuurstudie, heemschut, geologie natuurbescherming, folklore, buiten leven en toerisme. Ad. P. C. Baars rept van ontmoefin- gen met goudplevieren in een Noord- Hollandsch polderlandschap. Practicus geeft wenken met betrekking tot de verzorging van kamerplanten in Fe bruari en zoowel G. J. Broekhuysen Jr. als A. Daanje vertellen hoe alle vogels reageeren, wanneer de winter het le ven moeilijk voor hen maakt. Uitvoerig weidt L. van Wallenburg uit over de vluchtbergen in Zeeland, dr. N. Tinbergen heeft het huishouden van torenvalken bespied en L. L. Rus- ticus zet uiteen, wat er in Februari ïn den tuin dient te geschieden. J. Gazenbeek schrijft een ode aan de Veluwe. naar aanleiding van de schil derijen, die Martin van Waning van dit prachtige gebied heeft gemaakt. S. Hamburger Jr. vraagt belangstelling '•■voor een merkwaardige Amersfoort- sche stichting de armen. De Poth en Jan P. Strijbos brengt ons naar het strand, waar soms interessante wal- vischachtigen aanspoelen. Tenslotte vestigen wij de aandacht op de artike len van dr. A. C. de Koek en G. D. Duursma, die respectievelijk betrek king hebben op astronomie en cac tussen. In de rubriek „Van en voor de lezers" piaakt W. H. Dingeldein dui delijk, hoe belangwekkend het West Duitsche g-ebied de Hümling is. De aflevering is weer buitengewoon rijk ge-illustreerd en vooral de platen die in den fotowedstrijd zijn bekroond kunnen ih een woord juweeltjes wor den genoemd. GEMEENTE WIERINGEN. Bal-Masque Dansclub „T. O. P.! De dansclub „T.O.P." organiseerde Zaterdagavond een balmasque „Concordia" wat voortreffelijk ge slaagd piag heeten. De deelname van gejmaskerden was bijna 100 procent grooter dan verleden jaar, doch ook de belangstelling van niet gemaskerden was heel groot, waar onder vele ouderen, die met zichtbaar •welbehagen het bonte gewoel van de jeugd op de dansvloer gadesloegen. Het groot aantal gecostu,meerden (42) gaf een bonte kleurenpracht te zien, en we (mogen gerust zeggen, dat er zeer veel werk van was gemaakt. De Jury, dit stond wel vast, zou voor een moeilijke taak komen te staan. Onder leiding van balletmeester H. C. Veldman, delifeerden de groepen, paren en individueelen deelnemers voor de Jury. Er was een groote verscheidenheid aan costumes en sommigen waren zeer origineel. De groep Kleuterschool met onder wijzeres, was wel één van de aardigst gevonden onderwerpen, temeer daar de heusche school momenteel de ge moederen van velen bezig houdt. Ook de dajnes die zich ge-inspireerd hadden op de grootsche gebeurtenis van den laatsten tijd in ons lucht vaartwezen, n.m. de „Pelikaanvlucht" naar Ned. Indië hadden een goede greep gedaan. Dat er op Wieringen geschaakt wordt bleek bij de rubriek enkelingen, de da me die zich had getooid in een costuujn van schaakvelden afgezet met de di verse stukken deed een „goede zet". In deze groep waren trouwens imeerde re mooie costumes te bewonderen, zoo ook bij de paren en fantasie, waar Roodkapje met de wolf iets heel bij zonders was. De Pekelheering-man met rak en emjmers was origineel en zeer goed in zijn haar rol. Kortom het was een bont gewir-war en een ware kleurenpracht. Bij het démasqué bleven verrassin gen natuurlijk weer niet uit en waren de O's en Och's niet van de lucht. De Jury, die zooals wij reeds boven schreven voor een zware taak stond heeft zich hiervan op lofwaardige wij ze gekweten en o.i. op juiste waardee ring; de prijzen toegekend. Helaas kunnen wij. de namen van de deelnemers(sters) niet vermelden, daar ze niet werden medegedeeld en wij ze niet allen bij napje kenden,, zoo dat we moeten volstaan (met hetgeen zij voorstelden. Na rijp beraad kende de Jury de prijzen als volgt toe Enkelingen le pr. Schaakbord 2e pr. Ned. Vlag 3e pr. Muziek 4e pr. Terug van Davos 5e pr. Zwart wit Piërette 6e pr. Oostersche Schoone. Groepen, le pr. Kleuterschool met onderwijzeres 2e pr. Pelikaanvlieg:- tuig. Paren, le pr. Sultan piet Haremda me 2e pr. Strandgenoegens 3e pr. Kikvorschen. ;4e pr. Piraten. Origineel, le pr. Schoolmeisje; 2e pr. Haringkoopman. Fantasie, le pr. Roodkapje met Wolf 4e pr. Zeeroofster 5e pr. Fantasie matroos ;6e pr. Ster van Valencia. De prijzen bestonden uit zeer keurige luxe- en gebruiksvoorwerpen en wer den piet een toepasselijk woord uitge reikt door den heer Veldman. De Jury bestond uit de dames Mevr. Bergsma-Henkel Mej. Gr. Bo3- ker Jd. en de heeren L. Noorden, C. C. Bakker en C. Duinker, die in een hartelijk speech je door den heer Veld man dank werd gebracht voor hun moeilijke opdracht. Een verloting van verschillende heerlijk- en hartigheden had ook nog plaats en natuurlijk werd nog langen tijd gezellig: door gedanst. Verkeer. Naar wij vernemen ligt het het in de bedoeling van de A.N.W.B. te Den Oever,, ten behoeve van het doorgaand verkeer een richtingsbord „Leeuwarden" te plaatsen aan liet be gin van de Zwinstraat, hoek Hofstraat Drankwet, Aan den Heer M. de Haan alhier, is ten behoeve van het nieuwe bioscoopgebouw een verlof A verleend. Vergunning. Aan de muziekvereni ging „Apollo" te Den Oever is vergun ning verleend tot het houden van eene verloting op 21 April a.s. Hinderwet en Bouwvergunningen. Ingevolge de Hinderwet is aan de Fa' J. Schooneveldt te Amsterdam vergun ning verleend tot het oprichten van benzine-depot op den Afsluitdijk na bij Den Oever aan den lieer N. Wage maker tot het inrichten van een bak kerij in een woonhuis aan de Elft. Vergunning is verleend aan den Heer J, Hegeman Wzn. tot liet bouwen van een woonhuis aan den Gasthuis- weg aan den Heer Tj. Buma tot het bouwen van een schuur aan de Belt straat aan de Wed. S. Lont Jzn. tot het bouwen van een schuur met vee stalling aan het bestuur van het Eigen Gebouwenfonds N.V.V.-S.D.A.P. afd. Wieringen tot het oprichten van een vereenigingsgebouw aan den nieu wen betonweg nabij Hippolytushoef aan de Wed. S. Wagemaker het ma ken van een erker aan een bestaande woning aan den Hollebalg aan de Fa. Kingma en Zn. te Slootdorp tot het bouwden van 2 woon- en winkelhuizen aldaar aan den Heer J. Koorn Czn. tot het bouwen van een woonhuis. SUCCES-NIEUWS. Zondag speelde Succes I haar laatste thuiswedstrijd en had op bezoek Schagèn I en het is Succes, hoewel steeds beste van het spel in handen te hebben en het meest in den aanval, niet mogen gelukken 't tot een overwinning te brengen. Succes raakte voor 't doel steeds de kluts kwijt door 't krachtig optreden van het Schagen back- stel en het prima optreden van Schagen's keeper. Had Succes het spel o.i. wat meer open gehouden dan hadden we waarschijn lijk wel een andere uitslag gehad. Het spel was ongeveer 5 min. oud toen bij een Succesaanval een der Sch.-spelers hands maakte waardoor een vrije trap ontstaat, welke door Rijkers in een doelpunt wordt om gezet 10. Hierna komt Sch. mooi opzetten en een vliegend schot gaat rakelings voor 't Succesdoel langs. Direct hierop zit de Sch.- voorhoede al weer voor 't S.-doel en weet Jn. Lont ten koste van een corner mooi te redden. De genomen corner levert echter niets op. De Succesvoorhoede zit er echter ook gewel dig op en 't gaat er soms heftig toe voor het Sch.-doel, doch de achterhoede weet zich er steeds goed uit te redden. De Succesmidvoor krijgt intusschen eenige waarschuwingen van den scheidsrechter, die blijkbaar steeds 't oog op Albert gericht had. Doch de Sch.-achter- hoede bokste ook in het wilde weg. Eemnaal zien we dat de Sch. keeper de bal laat vallen doch 't liep nog met een slisser af. Schagen weet intusschen weer een doorbraak te onder scheppen en weet de geheele Succesverdedi ging te passeeren, keeper Posthumus loopt ver uit en weet juist op tijd de bal te pakken, doch kan hem niet wegwerken en wilde de bal over de Sch.-speler heengooien, (dit had Posthumus zeker wel eens van zijn voorgan ger gezien,) doch dit mislukte en de bal ver dwijnt in het verlaten Succesdoel 1—1. Met deze stand gaat de rust in. Na de aftrap van de tweede helft neemt Succes de bal mee en voor we er aan denken verdwijnt de bal in het Schagen doel 2—1. Schagen niet ontmoedigt speelt enthousiast verder, doch doelpunten blijven geruimen tijd uit. Eindelijk weet Schagen de gelijkmaker in het net te deponeeren. Had de Successpil de bal wat vlugger weggewerkt, dan had dit punt zeker voorkomen" kunnen worden. De laatste speeltijd werd steeds op één helft ge speeld daar Succes het spel geheel in handen had doch 't doel werd niet meer gevonden. Succes 3 ging voort op den goeden weg en bracht D.E.S. een 40 nederlaag toe. De Succes-adspiranten speelden een uit wedstrijd tegen H.R.C. f en brachten een overwinning mee naar huis van 21. Rundveefokvereeniging. Algemeene verga dering van de Rundvee-fokvereniging Oost en West-Wieringen op j.1. Maandagmorgen in Hotel Centraal te Hippolytushoef. Van de 29 leden waren 15 ter vergadering aanwezig. De Voorzitter opent de vergadering en heet de aanwezigen welkom. Hierna worden de notulen der vorige vergadering gelezen er onveranderd goedgekeurd. Hierna volgde het jaarverslag van den con troleur-stamboekhouder. Lactatie periode 19321933 van de Rundvee fokvereeniging „Oost- en West Wieringen." In het melkjaar van 1 Mei 1932 tot 1 Mei 1933 werden door den controleur-stamboek houder van 220 dieren een volledige melk- staat berekend. Van dezen behoorden er 48 tot de 2-jarigen of vaarzen onder welke 32 van erkende en 16 van niet-erkende afstamming. Beste productie dieren hiervan waren Lieta 8, eig. M. Bakker Sz. met 3848 Kg. melk, 166 Kg. vet, gem. 4.31% in 323 md. Johanna 7, eig. M. Heijblok, met 4248 Kg. melk, 156 Kg. vet, gem. 3.67% in 319 md. Betje, eig. Jb. Dekker Pz., met 3968 Kg. melk, 151 Kg. vet, 3.81% in 280 md. Elsje 3, eigenaar P. Smid met 3740 Kg. melk, 149 Kg. vet, gem. 3.98% in 329 md. Johanna 9, eig. M. Heijblok, met 4083 Kg. melk, 146 Kg. vet, gem. 3.58% in 280 md. Gerritje,, eig. P. Smid met 4287 Kg. melk, Se pr. Lente 3e pr. Poederdons 144 Kg. vet, gem. 3.36% in 305 md, Laagste opbrengst van een vaars Van niet erkende afstamming was 1791 Kg. melk, 66 Kg. vet, 3.69% in 257 md. Van een vaars met erkende afstamming 2928 Kg. melk, 83 Kg. vet, gem. 2.83% in 280 md. Het gemiddelde van deze groep was er kende afstamming 3583 Kg. melk, 123 Kg vet, gem. 3.43% in 297 md. Van niet erkende afstamming3393 Kg. melk, 111 Kg. vet, gem. 3.27% in 289 md. Tot de groep Twenters of 3-jarigen behoor den 60 dieren, waarvan 43 van erkende en 17 van niet erkende afstammj^g. Beste productie dieren Hiervan waren Dieuw 2, eig. Wed. D. N. Mulder met 5162 Kg. melk, 187 Kg. vet, gem. 3.62% in 280 md. Horst 13, eig. M. Bakker Sz., met 5035 Kg. melk, 184 Kg. vet, gem. 3.65% in 289 md. Paulin, eig. C. Kool met 4990 Kg. melk, 178 Kg. vet, gem. 3.57% in 280 md. Grietje 3, eig. N. Bakker Sz., met 5201 Kg. melk, 177 Kg. vet, gem. 3.40% in 278 md. Jannie 18, eig. W. Mostert Cz., met 4867 Kg. melk, 175 Kg. vet, gem. 3.55% in 280 md. Anna, eig. S. Lont Cz., (vet) met 4907 Kg. melk, 171 Kg. vet, gem. 3.48% in 280 md. Lieta 6, eig. M. Bakker Sz., met 5198 Kg. melk, 171 Kg. vet, gem. 3.29% in 280 md, Het gemiddelde van de groep was erkende afstamming 4263 Kg. melk, 142 Kg. vet, gem. 3.33% in 294 md. Niet erkende afstamming 4205 Kg. melk, 145 Kg. vet, gem. 3.45% in 293 md. Tot de groep derde kalfskoeien of 4 jarigen behoorden 52 dieren waarvan 39 van erkende en 13 van niet erkende afstamming. Beste productie dieren hiervan waren Mook 5, eig. Wed. D. N. Mulder, met 6027 Kg. melk, 210 Kg. vet, gem. 3.48% in 291 md. Leip 10, eig. Wed. D. N. Mulder, met 5518 Kg. melk, 205 Kg. vet, gem. 3.72% in 322 md. Leip 9, eig. Wed. D. N. Mulder met 5789 Kg. melk, 202 Kg. vet, gem. 3.49% in 315 md. Maaltje 3, eig. D. Veerdig met 5881 Kg. melk, 196 Kg. vet, gem. 3.33% in 324 md. Klara 21, eig. W. Mostert Cz. met 4789 Kg. melk, 193 Kg. vet, gem. 4.03"% in 328 md. Maaltje, eig. A. S. Klein met 4519 Kg. melk, 193 Kg. vet, gem. 4.27% in 280 md. Zwartkop 3, eig. P. C. Lont, met 6009 Kg. melk, 189 Kg. vet, gem. 3.15% in 303 md. Jannie 15, eig. W. Mostert Cz., met 5593 Kg. melk, 188 Kg. vet, gem. 3.36% in 280 md. Dieuw, eig. S. Lpnt Cz. (vet) met 5502 Kg. melk, 188 Kg. vet, gem'. 3.45% in 283 md. Nelly, eig. W. S. Mostert met 5083 Kg. melk, 135 Kg. vet, gem. 3.64% in 319 md. Het gemiddelde van deze groep was er kende afstamming 4768 Kg. melk, 159 Kg. vet, gem. 3.33% in 294 md. Niet erkende afstamming 4524 Kg. melk, 154 Kg. vet, gem. 3.40% in 290 md. Tot de groep 5-jarigen en oudere koeien behoorden.60 dieven waarvan 41 van erkende en 19 van niet erkende afstamming. Beste productie dieren hiervan waren Leip 2, eig. Wed. D. N. Mulder met 7480 Kg. melk, 250 Kg. vet, gem. 3.34% in 280 md. Guurtje, eig. S. Lont Cz. (vet) met 7009 Kg. melk, 243 Kg. vet, gem. 3.47% in 280 md. Mathilde 4, eig, P. Hellingman met 5861 Kg. melk, 243 Kg. vet, gem. 4.15% in 280 md. Klara 18, eig. W. Mostert Cz. met 73i0 Kg. melk, 241 Kg. Kg. vet, gem. 3.30% in 325 md. Maartje, eig. D. yeerdig met 5896 Kg. melk, 231 Kg. vet, gem. 3.92% in 320 md. Joh. 4, eig. M. Heijblok met 6372 Kg. melk, 229 Kg. vet, gem. 3.59% in 280 md, Grietje, eig. N. Metselaar met 5578 Kg. melk, 213 Kg. vet, gem. 3.82% in 280 md. de Witte 4, eig. N. Kool met 5335 Kg. melk, 208 Kg. vet, gem. 3.90% in 327 md. Pietje 4., eig. M. Bakker Sz. met (3021 Kg. melk, 208 vet, gem. 3.45% in 280 md. Nel, eig. P. Smid, met 6793 Kg. melk, 208 Kg. vet, gem. 3.06% in 307 md. liet gemiddelde van dez egroep was erken de afstamming5304 Kg. melk, 180 Kg. vet, gem. 3.39% in 298 md. Niet erkende afstamming 5588 Kg. melk. 189 Kg. vet, gem. 3.38% in 293 md. Het gemiddelde van alle groepen tezamen is 4510 Kg. melk, 152 Kg. vet, gem. 3.37% in 295 md., wat gelijk i§ aan het gemiddelde over 1931/1932. Vergelijken we dit met het gemiddelde van de Bond van Rundveefokvereenigingen, het welk was per dier 4219 Kg. melk, 143 Kg. vet, gem. 3.39%, dan zien we dat het gemiddelde van onze vereeniging nog 9 Kg. vet per dier hooger is. Stamboekhoudïng- 1933. Dit jaar zijn binnengekomen 358 dekbewij- zen. Aangehouden werden 6 stierkalveren, terwijl 109 kalveren werden geschetst. Voor de fokkerij gebruikt twee 3-jarigen stieren.; drie 2-jarige en zes 1-jarige. In het stamboek werden 10 dieren inge schreven en in het stamregister der vereeni ging 48 dieren. In het afgeloopen jaar werden 59 melkmon- sters van niet-leden onderzocht, 1933 telde de vereeniging 29 leden veehouders en 1 donateur. Op de j.1. gehouden landbouwtentoonstel ling werden door leden der Fokvereeniging 135 stuks rundvee voorgebracht. Algemeen was men van oordeel, dat dit uitmuntte bo ven het ongeregistreerde vee. Verslag Penningmeester. Tot nazien der rekeningen werden benoemd de heeren Jb. Dekker Pzn. en M. Heijblok Jr. Na inzage werd alles goedgekeurd. Bestuursverkiezing. Aftredend is de heer J. .Veerdig, die reglementair niet herkiesbaar is. Gekozen werd de heer S. J. Koorn, die zijn benoeming aanneemt. Verder werden door de voorzitter nog eeni ge mededeeligen gedaan over de te Hoorn gehouden Bondsvergadering. De voorzitter stelde hierna nog voor, om vanwege de zeer slechten toestand der kas, de contributie met f 0.25 per koe te verhoo- gen of om het verplichte aantal in de contro le te brengen, van 2/3 van zijn aantal melk koeien tot 3/4. Bijna algemeen was men hier op tegen, gezien de slechte financieele toe stand waarin de veehouders zelf verkeeren. Het brengen van losse monsters voor onder zoek werd bepaald op 20 cent per monster en bij monstername door de controleur zelf op 30 cent per monster. De heer A. S. Klein bedankte als lid, doch gaf hiervoor inplaats op zijn zoon de heer S. A. Klein. Bij de rondvraag gaf den heer P. Veerdig nog een kleine opmerking in het belang der leden die koeien hebben met hoog vet om aan de Zuivelfabriek „West-Friesland" hun melk te leveren eveneens nog een opmerking aan de landbouw om wat meer vergaderingen te houden. Hierna sluit de voorzitter de vergadering- in de hoop dat men het volgend jaar onder meer gunstige omstandigheden de algemeene vergadering van de vereeniging mag houden. ONS WIERING ERMEERHOEKJE. Slootdorp. Oprichting Economische Aankoop Vereeniging. Onder groote be langstelling had Vrijdagavond de op richtingsvergadering. plaats der Econ. Aankoop Vereen, in 't Gebouw Maat schappelijk Werk alhier. De heer Fei- kens wnd. voorz., opent deze bijeen komst met zijn blijdschap te uiten over de belangstelling. Al is waar zoo zegt spr., dat er kleine strubbelingen 'optreden, pessimisten reeds donkere- wolken zagen aandrijven, we zien van avond dat er voor oprichting: een klim mende belangstelling is gegroeid. Spr. releveert voorts dat de oprich ting zal geschieden uitsluitend op neu trale basis en wars van elke organi satie. Spr. geeft aan,, welke hoofdmo tieven tot den oprichting hebben mede gewerkt. In den breede wordt vervol gens een uitstippeling van het z.g.n. werkprogram der Vereeniging gegeven n.1. vooreerst aankoop Kunstmest, Poot en Plantgoed enz., terwijl het nog te- kiezen bestuur straks tot taak krijgt een kolenspaarsysteem op te zetten, op dat ook deze alsdan massaal kunnen weerden aangekocht. Meerdere artike len werden nog genoemd welke voor ge zamenlijke aankoop door het bestuur blijvende aandacht zullen hebben. Voor de bestuursverkiezing maakt de heer L. Feikens er attent op, dat het zeer ge- wenscht was in het belang der Ver eeniging jonge krachten te kiezen en niet hen die reeds meerdere functie's waarnemen, opdat de volle persoon zich zal kunnen geven aan de vrij om vattende arbeid, adviseert voorts aan personen te denken voor beide dorpen inzake het bepalen hunner keuze,, ter wijl de> te houden vergaderingen beur telings zullen worden gehouden. De vraag werd gedaan of het Be stuur gemachtigd wordt in vrije keus pootaardappolen te betrekken, Mits van klei- of zware grond werd dit goedgevonden. De heer De Boer vraagt of de Aan koop Vereeniging (de Commissie van zes) van het vorig jaar niet van dien aard heeft gewerkt, dat oprichting de zer vereeniging noodzaak worden moet. Spr. adviseert niet tot oprich ting over te gaan met het oog op het algemeen belang. Inzake dè twistap pel dat oprichting gaat buiten de orga nisatie's om, is deze zaak ook bij de R.K. Organisatie besproken, vooral de wijze van sparen voor aankoop kolen. Resumeerend vraagt deze, of de ont vangen behandeling zoodanig was, over te moeten gaan tot oprichting de zer vereeniging., De heer Feikens zegt, het gaat niet om de Commissie van zes te passee ren of te benadeelen. In dit verband gaf spr. uitvoerige mededeelingen dat zelfstandige oprichting alleszins gemotiveerd was. Ten opzichte der ko len hebben we een breed standpunt in genomen. Laten we er geen Kerk strijd hij betrekken. Heeft de R.K. Orga van de Zuivelfabriek „De Eendracht", te Stolpervlotbrug, benoemd de heer A. J. Schilder aldaar. PROVINCIAAL NIEUWS. GEMEENTE ZIJPE. SeLagerforug, In de plaats van wij len den heer W. Klok is tot directeur Onfrische toestand te Groot Schermer. Naar de Alkm. Crt. bericht schijnt de verhouding: tusschen het bestuur der Boerenleenbank te Groot Scher mer en den kassier verre van aange naam te zijn. In verband hiermede werden door de Centrale Bank genoemd bestuur en de commissarissen Donderdag uit- genoodigd tot een bespreking te Utrecht, waar tevens aanwezig was de kassier, die te zijner verdediging had medegebracht mevr. Slooten-Smit en den heer Bürman. Dat het tot een oplossing is geko men vernamen we niet, echter wel, dat er bestuursleden voor hun functie zullen bedanken. Het is daar ter plaatse zeker een on- frissche toestand Eenige maanden ge leden de geruchtmakende zaak tegen burgemeester De Groot en nu dit weer! nisatie alzoo besloten, welaan dan, doch ten nadeele dan van ons allen. De Voorz. ziet liever een vaste op haaldienst voor de spaarpenningen om deze te beleggen bij de Boerenleenbank Laat ons hopen dat deze eerste kwestie spoedig opgelost wordt. Bij de bestuurs verkiezing werden verkozen voor Sloot dorp L. Feikens, Voorz. 33 stemmen; A. Versluis Secr. 24 stemmen L. den Hollander Penn. 24 st.voor Midden- meer J. Moes 37 st. H. Thalen 21 st.; H. Horst 17 st. Allen nemen de benoe ming aan. De voorz. vraagt de bijna 70 aange sloten aanwezigen welke tijdsduur nog beschikbaar is voor dei benoodigde kunstmest. Algemeen was de meening dat hier mede nog een korte tijd voor disponi bel is. Het bestuur hoopt ten spoedig:- stef de opgegeven orders uit te voeren en adviseert voorts degenen welke nog wenschen te bestellen dit alsnog ten spoedigste op te geven bij een der be stuursleden. De voorz. dankt de aanwezigen in hartelijke bewoordingen voor de pret tige en eenstemmige samenwerking én sluit deze vergadering. -- Jonge hazen reeds gezien. Op on derscheidene bedrijven in onzen pol der zijn reeds jonge haasjes gezien. Voor jachtliefhebbers inderdaad een hoop gevende tijding. M.-Meer. Zijn pols gebroken. Terwijl de monteur H. Heine hij de smederij: een tractor zou starten sloeg deze ver vaarlijk af, met gevolg dat hierdoor zijn pols afbrak. Dr. Hoogkamer ver leende eerste heelkundige hulp, ter wijl eenige weken rust zeer zeker zal volgen. KRITE SHAGEN. Friezen in de Wieringermeer Zaterdag 24 Februari geeft het Selskip Gysbert Japicx van Den Hel der een uitvoering: bij K. Zeeman te Lutje-Winkel. Opgevoerd wordt Rjuchtcn en Plichten", tooneelstuk in vier bedrijven van B. W. Canne. Daar dit een mooie Friesche avond is, en de entrée niet te hoog gesteld, verwachten wij jullie in groote getale, de 54 ets per pond. KOFFIE 25 ct. PER POND. Slootdorp. GEMEENTE ANNA PAULOWNA. Openbare vergadering van Hoofdinge landen van den Anna Paulownapolder op Zaterdag 17 Februari 1934 des voormiddags half elf in het Polderhuis. Nadat de Voorzitter de dijkgraaf Wijdenes- Suaans, de leden van harte welkom had ge- heeten, memoreerde spr., dat de Heer K. A. Kaan, op 7 Januari 1.1. ontslapen is. Hij waa een zeer belangrijk lid van ons bestuur. 15 jaar heeft hij onzen polder met zijn beste krachten bijgestaan, waarom hij dan ook in dankbare herinnering bij ons voortleeft we hem zullen blijven gedenken. Ons lid den heer Lindenberg is niet aanwe zig, door sterfgeval van zijn kind. Dit ouder paar wordt hierdoor wel getroffen. Mocht hun de kracht gegeven worden dit verlies te dragen. Hierna werd het woord gegeven aan den Secretaris den heer C. Keijzer tot het lezen van de notulen, deze werden onveranderd goedgekeurd. Den Heer Lovink zou gaarne weten hoe het zit dat er f 2600 meer werd uitgegeven en aan de Gemeente f 1400.- minder werd uitbetaald. De Dijkgraaf zette dit uiteen. Die bedra gen werden dan zoo berekend, dat het hier 40% 60% betreft ten opzichte van de we genbouw. De heer Lovinkdus moet de gemeente hier ook onder lijden. Punt 2 Mededeelingen. le Goedgekeurd is terug gekomen van Prov. Staten, de besluiten geldleeningen, die inmiddels geplaatst zijn, Nutsspaarbank te Alkmaar f 50.000 Boerenleenbank ook f 50.000.- en het restant bij de Rotterdamsche Bank Vereen, filiaal Schagen. 2e. Het terrein wat nu bijna in gereedheid is gebracht bij Veerburg is inmiddels verhuurd aan H. Jonker voor f 100.- per jaar. 3e. Zuiggasmotor gemaal I van Ewijcksluis is verkocht voor f 490 en die van gemaal II voor f 600.-. Men is nu bezig een Electr. mo tor te plaatsen. 4e. Kasopname is geschiedt bij den Pen ningmeester, waar kas en boeken in orde werden bevonden. Punt 3 De gewijzigde politieverordening voor den Anna Paulownapolder wordt vast gesteld. Punt 4 Vaststelling van de begrooting voor het jaar 1934. Den Heer Stipriaan zou gaarne iets willen vernemen omtrent het gebruik auto van den opzichter. Dijkgraaf gaf hierover tot tevredenheid van den vrager toelichting. Den Heer Stammes vroeg of schoonhouden en kroozen, door kon gaan voor werkverschaf fing. Dijkgraaf kon hierop nog geen bevestiging geven, omdat er nog geen beslissing is afge komen van de Prov. Den Heer Koomen U had het straks over de boezem, enz., zou het niet mogelijk zijn, die oude boezem om te laten werken voor land en dan door werkverschaffing te laten doen. Dijkgraaf Wij hebben hiervoor geen geld beschikbaar, of zouden het moeten leenen en dus de Polderlasten weer moeten verhoogen. Koomen Zou het dan voor de toekomst niet wat kunnen zijn Dijkgraaf Er kan veel van gemaakt wor den, maar wat zouden wij er nu voor terug krijgen? In dezen tijd is er geen behoefte aan en het heeft ook geen waarde, bovendien zou het veel geld kosten, het lijkt mij dus nu niet op de weg te leggen van het dag. bestuur dit nu te doen. De Heer Lovink hoe zou het gaan, als de Gemeente dit nog eens ging vragendestijds was de prijs knap zwaar maar als nu die boel eens in orde gemaakt kon worden met steun van Rijk en Prov. Maar dan zal de Polder zeer billijk moeten zijn met de prijs. Wij zou den echter toch ook nu niet weten er wat mede te beginnen, maar het is te probeèren. Dijkgraaf Dus de Gemeente zou daarover nog wel eens weer willen onderhandelen dat doet mij genoegen. Op een vraag van het verbeteren van we gen en bruggen, zeide de voorzitter, dat men elk jaar wat verbetert. Nu weer is eerst aan de beurt het gedeelte Grasweg te teeren, en daarna weer b.v. een der bruggen aan Z. Z. Molenvaart bij de Driebruggen en zoo ver volgens. Er werden verder geen vragen of inlichtin gen meer verlangd over de begrooting 1934, zoodat deze werd vastgesteld op een ontvangst en uitgave van f 520920.05V2. Rondvraag: De Heer Stipriaan zou gaarne zien dat de salarissen van de Secretaris, Pen ningmeester en Opzichter verlaagd werden. De Dijkgraaf merkte op dat de heer Stip riaan dit had moeten naar voren brengen bij de behandeling van de begrooting. De heer Lubbert Er zijn kweekers in Bree- zand die klagen' er over dat het waterpeil

Wieringer courant | 1934 | | pagina 2