I foor Ji vasten A. v. OERS Meihuizen èn Dr. J. Beeker. Het bestuur zal de verschillende plannen uitwerken en een onderzoek doen naar de verschillende gebouwen. De heer Kolff sluit hierop de bijeenkomst en feliciteert de heer Meilink met de behaal de resultaten. W DE KLEUTERSCHOOL. Verzuchtingen van een kleuter. Lieve, beste, medekleuters, Met ons zorgeloos bestaan Is het, naar ik heb gelezen Binnenkort voorgoed gedaan. Laat de ernst U duid'lijk wezen, Een kleuterschool wordt ingericht, Kijk, we kunnen veel verdragen Maar zooiets doet de deur toch dicht. Als we straks zijn groot geworden Moeten wij naar school niet waar Ga je heen, dan ben je zes en Kom j'er af vaak twintig jaar. Bovendien nog naar 't bewaarschool U snapt, ik pas ervoor. 't Grootste deel haast van je leven Breng je op de schoolbank door. Toen mijn vader ruim drie jaar was Moest hij naar zoo'n kleuterklas Opa zei vandaag nog dat-ie Er met geen stok te krijgen was. Laat ons dit tot voorbeeld nemen, We vertikken 't allemaal, Vrijheid, blijheid voor de kleuters Blijve steeds ons idiaal. Verzuchtingen van een moeder. He, he, alweer een dag voorbij Van sjouwen en van slooven, Schuren, poetsen, wasschen, schrobben, Trappen op naar boven, En heb je pas je straatje schoon De gang is fijn gedaan, Dan zie je even later weer De vuile stappen staan. Die jongens loopen in en uit En zeuren aan je kop, De een heeft dit, de ander dat Des avonds ben je op. Het zou maar wat gemakk'lijk zijn Die apen van de baan, Al was het maar een uur of wat Dan had ik zoo gedaan. Nou praat men van een kleuterschool Dat zou een uitkomst zijn Daar krijgen ze de grootste peeuw Met matjesvlechten klein. Ik weet niet of het door zal gaan Maar krijgt men het gedaan, U snapt, dat dan dat grut van mij Er netjes heen zal gaan. nuftige vinding om zenuwachtige men schen, die hem bij nacht en ontij ko men alarmeeren, wat te kalmeeren, waardoor zij ook bewogen worden wat eerder den knop van de bel los te la ten. Indien des nachts de bel den dok ter uit zijn slaap wekt, ontsteekt hij een lampje en worden de woorden Ik kom" voor den bezoeker zicht baar. Zoo geschiedde ook een dezer nach ten er werd gebeld en de dokter seinde „Ik kom". Hij schoot wat kleeren aan, begaf zich naar de voordeur om den nachte lijken cliënt te ontvangen. Hoe de dok ter ook keek, hij kon niemand ontwa ren, die de bel bij hem had geluid. In een weinig prettige stemming be gaf de geneesheer zich weer ter rus te belletje trekken in den nacht is al heel onplezierig. Nauwelijks geraakte de geneesheer weer „onderz zeil" of opnieuw klonk de bel. Opnieuw sein de de dokter, dat hij komende was, opende de voordeur en zag ten tweede male niets. In een nog onprettiger stemming be gaf de dokter zich opnieuw ter ruste. Och arme, nog geen tien minuten la ter rinkelde ten derde male de schel en beroofde den dokter van zijn zoo noodige nachtrust. Ditmaal seinde de dokter niets van zijn komst, zachtjes daalde hij de trap pen af en plotseling opende hij de bui tendeur. Voor hem stond een stevige landbou wer, die niet wegliep, maar een beetje nijdig keek. Hebt u vannacht al meer keeren gebeld informeerde voorzichtig heidshalve de geneesheer eerst. - Ja, betuigde het boertje, ja dok ter, al twee keer. Maar met dat lichje zei u iedere keer wel „ik kom" maar uwes kompt niet. Ik heb thuis zitten wachten, maar u bleef steeds maar weg. Nadruk verboden. niek. Fancyfair „Apollo". De muziekvereeniging „Apollo" te te Den Oever is in de laatste paar ja ren in werkende-ledental zeer vooruit gegaan, zoodat zij momenteel reeds 55 werkende leden telt. Dientengevol ge moeten er ook steeds nieuwe in strumenten worden aangeschaft, waar onder zeer dure. Hieruit kan men af leiden dat de kas des penningmeesters dikwijls de bodem laat zien, zoo sterk zelfs dat zij somtijds niet toerei kend is. Om aan dit euvel tegemoet te komen heeft zich uit de burgerij een commissie samengesteld om een fan- cy-fair te organiseeren, waaraan ver bonden 'n loterij, waarvan de voor- deelen voor „Apollo" zijn. Om artike len, voor de fancyfair benoodigd, te verkrijgen zullen eenige dames bij de burgers rond gaan, en wij twijfelen niet of ieder heeft wel een of ander voorwerp dat hij kan en wil missen voor dit doel, temeer daar „Apollo" 'n vereeniging is dewelke steeds bereid is haar hulpe te bieden waar deze ge bruikt kan worden. BINNENLANDSCH NIEUWS. DE PRIJS VAN VLEESCH IN BLIK. De omzetbelasting mag niet apart meer in rekening worden gebracht. In een rondschrijven aan de gemeentebe sturen heeft de minister van binnenlandsche zaken er de aandacht op gevestigd dat in den verkoopsprijs van het rundvleesch in blik de omzetbelasting begrepen is, zoodat die belasting niet meer extra berekend mag wor den boven den verkoopsprijs van f 0..35. HET GEVAAR VAN ONGEBLUSCHTE KALK. Jongetje blind geworden. Te Voorburg (Z.H.) waren Zaterdagmiddag eenige kinderen bij een bouwwerk aan het spelen. Een van hen, een acht-jarig knaapje L. A. Zwart, kwam op de gedachte wat onge- bluschte kalk in een bus te doen, er water bij te gieten en vervolgens te schudden, nadat het deksel er op gedaan was. Plotseling vIool het deksel van de bus en kwam kalk in het gezicht van den jongen, tengevolge waarvan hij aan beide oogen blind is geworden. BELASTINGEN TE ENKHUIZEN. In de raadsvergadering van Maandagavond j.1. is besloten tot het invoeren van een wisseltonnen-retributie en een belasting op sceptic-tanks, welke f 18.000 op zal brengen De heffing varieert van f 4.80 tot f 13 per perceel. Een verbod van het uitsteken van vlaggen uit dienst- of ambstwoningen werd uitgevaardigd, zoomede van het dragen van insignes door ambtenaren. Postzak te Enkhuizen gestolen. Aangeteekende stukken buit gemaakt. Uit het Postkantoor te Enkhuizen is een postzak met aangeteekende brie ven ontvreemd. De ambtenaren kwa men tot de ontdekking, dat van de post, die per auto uit Amsterdam was aangekomen, een zak ontbrak. Een on middellijk ingesteld onderzoek leidde ertoe, dat de zak in een steegje, in de nabijheid van het postkantoor, leegge schud werd teruggevonden. Het was een zending, bestemd voor Hoog-Kar- spela De brieven en drukwerken ble ken nog aanwezig, maar de aangetee kende stukken waren verdwenen. Men vermoedt, dat de diefstal is gepleegd tijdens het lossen van de auto. Het is nog niet bekend, welke waarde de ge stolen stukken vertegenwoordigen. Nader vernemen we, dat in de zak slechts één aangeteekend stuk was. „IK KOM" Maar „hij kwam niet. Een dokter in een Westlandsch dorp je, dich bij Den Haag bezit een ver BUITENLANDSCH NIEUWS. Ontvanger beroofd. Te Marseille is een ontvanger van de belastingen in zijn auto door acht bandieten overvallen. De mannen dwongen hem met de revolvers in de hand twee zakken af te staan, in een waarvan zich 180.000 francs bevon den. De dieven konden met hun buit ontkomen. WOLVEN. In een dorp in de Spaansche pro vincie Leon was een bedelares aan de kerkdeur op een stoep gaan zitten en in slaap gevallen. Zij werd 's-nachts door wolven aangevallen en ver scheurd. Kinderen alleen gelaten. In het Joego-Slavische dorp Oemka1 was een echtpaar naar een bruiloft gegaan en de moeder had tevoren de kachel flink opgestookt opdat de kin deren geen kou zouden lijden. De ka chel begon te gloeien, het beddegoed raakte in brand en door de rook stik ten de kinderen, die de ouders bij de terugkeer als lijkjes in hun bed von den. In waschtobbe gestikt. In de Rugenerstrasse te Berlijn was een vrouw bezig met de wasch en kreeg hierbij een flauwte. Zij zakte in een en kwam met haar hoofd in een waschtobbe terecht. Toen later andere mcnschen de waschkeuken betraden, was de vrouw in het water gestikt. Tien vrouwen levend verbrand. In een vacantieverblijf voor verwan ten van oudstrijders te Brookville in Pennsylvanië brak een brand uit, die die met groote snelheid om zich heen greep. Alle blusschingspogingen mis lukten, doordat de watertoevoer was was bevroren. Tien vrouwen verbrand den levend. een fopspeen voor het kind schadelijk is, aangezien hierdoor een onafgebro ken en bedenkelijke prikkeling van de spijsverteringsorganen wordt ver oorzaakt. Als het kind grooter wordt, is het van niet minder belang, dat de maal tijden op vaste uren worden gebruikt Laat men het kind te veel eten, dan veroorzaakt men zelf op den duur slechten eetlust. Velen willen niet in zien, dat dit de oorzaaJi~is van de lus teloosheid hunner kindéren zij ver geten, dat de overvoeding als regel niet plaats heeft bij, maar tusschen de maaltijden. Alle tusschentijdsch eten van choco lade, koekjes, fruit enz heeft een on gunstige invloed op de spijsverterings organen, aangezien dez»' nrooit tot rust kunnen komen. Het benoeft ons dan niet te verwonderen, dat het kind aan de hoofdmaaltijden geen behoefte heeft met zijn eten knoeit en na een paar hapjes het bord van zich afschuift. De scènes,, die daarvan het gevolg1 zijn, dragen in alle gezinnen een zelfde ka rakter. Het kind wordt overstelpt met verwijten en als dat niet helpt, met ge smeek, want „zoo kan het toch niet doorgaan". Inderdaad, maar 'n ver lapt spijsverteringorgaan is noch door booze, noch door vriendelijke woorden in orde te brengen. Daarvoor helpt alleen rust tusschen de maaltij den, die dan ook niet te snel op elkaar mogen volgen. Er moeten op zijn a- ierminst vier uur tusschen twee op eenvolgende maaltijden liggen, wat niet alleen voor de kinderen, maar ook voor volwassenen noodzakelijk is. De slechte eetlust der kinderen be hoefde niets verontrustends te zijn, wanneer de ouders er zich niet zoo ongerust over maakten en in hun angst juist het verkeerde deden. Men moet het geval niet ernstiger inzien dan het in werkelijkheid is Te veel be zorgdheid is schadelijk zooals elke andere overdrijving. Als de samenstel ling en de hoeveelheid van het voed sel juist bepaald zijn, als er streng wordt vastgehouden aan de eenmaal vastgestelde uren voor de maaltijden, dan zal men trouwens na korten tijd een verrassende verbetering waarne men. Men vervalle dan echter niet in de fout, het kind vol te stoppen met allerlei „krachtig" voedsel, om dat het na de lange jaren van slecht eten „veel moet inhalen". Daardoor veroor zaakt men slechts nieuwe storingen der spijsverteringsorganen. Opheffing Tramlijn Schagen-Van Ewijcksluis. De exploitatie van de spoor (tram) lijn Schagen-Van Ewijcksluis zal 1 Januari 1935 worden gestaakt. FAILLISSEMENTEN. Door de arrondissements-rechtbank zijn heden failliet verklaart J. H. Buis veehouder te Spierdijk, R.-c. mr. Ledeboer, curator mr. v. Lookeren Campagne. Albert Piel. veehouder te Breezand, Anna Paulowna. R.-c. mr. Krabbe, cm*, mr. Mulder. P. Koster Jz. tuinder te den Hout, Westwoud. R.-c. mr. Ubbens, cur. mr. v. Dijk. Ons Lichaam en onze Gezondheid. Eetlust bij kinderen. Als de kinderen weinig eetlust heb ben, is dit voor de moeder een reden tot voortdurende ongerustheid, te meer waar zulke kinderen er dikwijls nog slecht uitzien ook. Ze zijn mager, bleek, lusteloos en niet zelden zenuw achtig. De moeder schrijft het vanzelf toe aan het „niet willen eten", niet we tende, dat de beide verschijnselen met elkaar niets te maken hebben. De magerheid is vermoedelijk overgeërfd, zoodat men er ook met het bewerke lijkste diëet machteloos tegenover staat. Magerheid kan ook overgeërfd worden van gezette, flink etende moe ders dezen waren als kind vermoe delijk even mager en lusteloos, doch zijn den genoemde verschijnselen lang zamerliand te boven gekomen. De slechte eetlust openbaart zich maar al te dikwijls bij den zuigeling. Zonder dat het kind moeite heeft met zuigen en terwijl het aangeboden voed sel goed van samenstelling en over vloedig blijkt te zijn, drinkt het toch niet voldoende. Vermoedelijk is het kind een zwakke spijsvertering aange boren. Naast de algemeene behande ling zal de dokter dan vetarme melk mengsels en eiwitpreparaten toepas sen. Voor een gezonden zuigeling zijn vijf maaltijden per dag volkomen genoeg; tevens moet het kind er van het begin af aan gewend werden, dat 't tusschen tien uur 's-avonds en zes uur 's-roor- gens geen voedsel krijgt. Als voeding en verzorging in orde zijn, heeft men dit al spoedig bereikt. Het is welhaast overbodig, er hier nog op te wijzen, dat WIERINGERMEERPOLDER. BURGERLIJKE STAND MEDEMBLIK inbegrepen ged. Wier ing er meer. Van 16 t.m. 22 Febr. 1934. Geboren Johan Herman, z.v. Ge- rarus Hendrikus Bartelink en Susan- na Veronica Bouma Gerben, z.v. Ja- cob Hofman en Reinoutje Kool Harm, z.v. Harm Letema en Egberdi- na Potter. Ondertrouwd: Jan Berend Schuurke én Cornelia Thepen, beiden alhier. Getrouwd Geene. Overleden Geene. Middenmeer. De emigratie Duitsche Joden. In aansluiting op ons bericht „vestiging Joden in den Polder" moch ten we thans uit vrij betrouwbare bron vernemen dat het getal Joden, woonplaats kiezend in de Wieringer- meer, bedraagt drie honderd. Of de ze emigranten vergezeld zijn van hun ega's konden we geen bevestiging op krijgen. Vast staat echter dat Joden Polderbewoners worden. 9 U k Zaterdag 24 Febr. hopen onze gelief- H il de Ouders U ADRIAAN VERSLUIS, o JOHANNA DE SMIT 'R v hun 25-jarige Echtvereeniging te her- x denken. Dat zij nog lang gespaard mogen Bden hlii blijven is de wensch van hun dankbare B g KINDEREN, ft Slootdorp W.-meer, 22 Febr. 1934. Kerkstraat 53. cxxx:c:ö::xxx>:::o:::ooo:::ö:::<xx>:::o:::ü:::g:::cxx> VERSCHE- EN GEMARIONEERDE HARING, HEILBOT, ZALM, SAR DINES, STOKVISCH. BRINK 56 SLOOTDORP. ONS WIERING ERMEERHOEKJE. WIERINGERMEERVARIA. WELKE GEWASSEN? Ziezoo, dat is 'n vraag, die zeker in het brandpunt van de belangstelling staatWat zal er het best in m'n tuintje groeien Wel ke gewassen telen we met het meeste voor deel op de volkstuintjes Dat alle begin moei lijk is zullen al vele kolonisten ervaren heb ben. Toch heeft dat pionierswerk ook z'n prettige kanten. Elk is, bewust of onbewust, een deeltje van het groote raderwerk om Nieuw-Nederland" beter bewoonbaar te ma ken, om het cultuur-technisch te ontwikke len om de bezoekers, de belangstellenden bewijzen te geven van moed, durf en onder nemingsgeest. We worstelen, we pionieren, maar de zekere overwinning geeft ons ar beidskracht en arbeidslust. De oorzaken dat sommige producten den bodem nog niet voor lief nemen, mochten we de vorige maal voornoemen. Dat de tuin- bouwgewassen meestal kieskeurig zijn stip ten we toen even aan. Het zaad van enkele groenten wil vaak zelfs niet ontkiemen in te zoute bodem. Andere teelten lijden 'n kwij nend bestaan en leveren geen opbrengst. Het zal tieter en voordeeliger wezen die gevoelige planten nog achterwege te laten, 't Is wel even vermeldenswaard, dat uitgepote plan ten van gevoelige cultures soms een vrij be hoorlijk gewas geven. Vooral op de zandige perceeltjes, met een meer doorlatende onder grond, zullen deze producten te beproeven zijn. Aardappelen willen al best gedijen in de Wieringermeer. Het zoutgehalte van den bodem n.1. tot 0,4% bevordert zelfs de op brengst. Het idee dat hierdoor de kalibemes ting minder kan wezen is wel niet geheel onjuist, maar is toch om andere redenen af te raden. Of de smaak der aardappels goed is, daar zijn de meeningen sterk over ver deeld. Hooger zoutgehalte vermindert positief de smaak Kool. Enkele koolsoorten hebben al bewij zen gegeven van willen en kunnen. Boerekool doet het opperbest. Roode kool groeit rede lijk goed. Witte kool blijft nog wat klein. Van Savoye kool groeien de late soorten beter dan de vroege. Spruitkool wil tamelijk wel. Bloemkool zal matige tot geringe ontwikke ling geven. Boonen reageeren zeer verschillend. Van de stamboonen zal de teelt van Vroege Wa genaar wel lukken. De overige variëteiten zullen bij uitzondering een behoorlijk gewas geven. Stokboonen telen ontraden we alsnog. De wind, de grootste vijand, zal de ontwik keling sterk tegengaan. Tuinboon. Dit gewas zagen we in '33 soms reeds vrij behoorlijk. De planten waren nog wat laag, maar vooral de peulzetting liet te wenschen over. Met dit al is in 1934 dit pro duct te probeeren. Wortelen believen zeker niet een hoog zoutgehalte. Meestal gaven ze in den begin ne een trage groeilater komt dit wat bij en kan zoodoende op 'n matig gewasje ge rekend worden. Raapstelen zullen voldoende groeien en voldoen. Peterselie en Selderij zijn best te verbouwen. Radijs zal beslist voldoen. Laat U echter door de geringe loofontwikkeling niet verrassen om de smakelijkste knolletjes te oogsten. Keukenbieten verwachten we in het komen de seizoen volop. De verwachtingen mogen vrij goed tot goed genoemd worden. Prei. Dit gewas eischt vrij voedzame grond. Wie stalmest en kunstmest ter beschikking heeft heeft zal van prei een redelijk goede opbrengst halen. Andijvie. De zomerandijvie zal, verwachten we, minder goed voldoen de winterandijvie echter heel wat beter. Erwten. De proeven met erwten zijn nog niet bemoedigend. De ondergrond zal hier voor wel de hoofdschuldige zijn. Ook voor het minste zout zijn ze gevoelig. Op zandperceel- tjes kan getracht worden ze te zaaien. Sla-teelt zal niet te beste resultaten geven. De groei is traag, de kropvorming laat te wen schen over en hij wil al spoedig doorschieten. Spinazie. Deze groenten past zich ook niet goed aan. Tot 0,1% zoutgehalte is de groei wel redelijk, maar de bloem laat zich te spoe dig zien. Met het kweeken van komkommer, augurk, tomaat, meloen, en uien behoeven we ons nog niet druk te maken. Plantjes, van elders betrokken, kunnen beproefd worden. Het aan planten van klein fruit en groot fruit zal zoetjesaan in den polder bevorderd dienen té worden. Aardbeien kunnen op de lichtere gronden reeds best geplant worden. De teelt van bes sen kan ook begonnen worden. Roode bessen, zijn sterker bestand dan zwarte bessen. Peer zal zich op heden ook nog beter aan passen dan appel. V. Middenstandsvereeniging W.-Meer. Woensdagavond kwam deze nog jonge vereeniging in huishoudelijke vergadering bijeen in Hotel Smit te Middenmeer. Aanwezig waren 23 leden. Na het afhandelen van het huishou delijk gedeelte van de agenda volgde een korte rede van den heer F. L. van der Leeuw, adjunct-directeur van de Kon. Ned. Middenstandsbond, die het onderwerp zou behandelen „De nood zakelijkheid van Middenstandsorga nisatie in dezen tijd". De voorzitter, de heer E. v.d. Wal geeft een korte inleiding over de be weegredenen die hebben geleid tot het uitnoodigen van den heer v.d. Leeuw. De heer v.d. Leeuw vangt zijn rede aan met zijn verheugenis er over uit te spreken, dat hij in dit nieuwe ge west wat is toegevoegd aan N. Hol land mag spreken voor de Midden stand. In deze tijd moet zoo krachhtig mo gelijk worden opgetreden en vooral hier is het taak om gemeenschappelijk overleg te plegen. Er wordt in dezen tijd zeer veel van de overheid gevergd, talrijk zijn de maatregelen die genomen moeten wor den, aan al de zaken kan echter niet worden voldaan. Bepaalde groepen hebben echter meer bereikt als wij. De arbeiders b.v. hebben hun posi tie de laatste jaren belangrijk kunnen verbeteren, in sociaal opzicht is zeer veel gedaan. Tal van maatregelen zijn door de overheid genomen in het be lang van deze groep. Een jarenlange actie in alle toonaarden is gevoerd. De krachtige organisatie's die men heeft t opgebouwd zijn hier niet vreemd aan. Wanneer men er de crisis met zijn geweldige werkloosheid buiten be schouwing laat, mag; men toch gerust zeggen dat de positie van de arbei ders enorm is vooruitgegaan. Ook de maatregelen die zijn getrof fen voor de boerenstand, zijn voor 'n groot deel onder druk der krachtige boeren-organisatie's tot stand geko men. Wanneer men dit beziet dan rijst de vraag wat is er voor de Midden stand gedaan. De statistieken wijzen uit dat een zevende deel van het Ned. Volk tot de Middenstand behoort en dat in deze tijd van groote tegensla gen, de middenstand wel heel erg wordt getroffen. In het kleine dorp Andijk heeft men becijferd dat de schuld aan de Mid denstand iy2 ton bedraagt. Deze schuld is geblokkeerd. In de Streek bedraagt de schuld aan de Middenstand 2 millioen.,, De positie wordt op deze manier bui tengewoon droevig. Door de verschillende Middenstands organisatie's is hier steeds de aan dacht op gevestigd, bij het nemen van maatregelen is de Middenstand echter steeds vergeten. In najaar van 1932 is reeds om cre- dieten voor de Middenstand gevraagd dezer dagen is eindelijk het bericht gekomen dat het wetsontwerp het Departement van Financiën heeft verlaten. Spr. gaat vervolgens uitvoerig in op de ontwikkelingstoestand van de Mid denstand en vergelijkt hierbij de toe stand vaii een 30 jaar terug 'toen kon een Middenstander nergens in een openbaar lichaam doordringen. Thans hebben de organisatie's overal hun vertegenwoordigers en doen hun in vloed gelden. Spr. heeft straks vernomen dat men voor aansluiting bij de bond gevoeld, hij kan dit ten zeerste aanbevelen, de bond beschikt over talrijke adviseurs en staat als krachtige organisatie steeds achter U. Wat in deze streek zal gebeuren is nog een onbeschreven blad. Een krachtige Middenstand is ech ter van groot belang voor dit nieuwe gewest. Spr. hoopt dat de jonge organisatie stand zal weten te houden. (Applaus) De voorzitter stelt nierop voor om te besluiten al of niet aan te sluiten. Eenstemmig is men echter van oor deel dat aansluiting 'n geboden nood zakelijkheid is. De voorzitter feliciteert de heer v.d. Leeuw met zijn succes, wederkeerig feliciteert de heer v.d. Leeuw de ver eeniging met haar besluit. Nadat vragen zijn gesteld aan de spreker over verschillende onderwer pen, welke afdoende worden beant woord, sluit de voorzitter de verga dering. Middenmeer. Volgens advertentiè* voorkomend in dit blad, zal alhier een Knip- en Naaicursus worden begon nen. Dit is in ons dorp de eerste, en wordt hiermede zeker in een groote behoefte voorzien. Waarom we dan ook allen die deze practische kunst nog niet ver staan, willen aanraden Volgt deze lessen, ze komen U en Uw gezin zeker te pas. tl Middenmeer, 20 Febr. Oprichting V.A.R.A. afd. Wieringermeer. Heden avond was op initiatief van eenige bewoners en de V.A.R.A. afd. Wierin- gerwaard in het Dorpshuis een verga dering belegd. De heer S. J. van Over- beeke, van Den Helder was voor de zen avond uitgenoodigd om het doet en streven uiteen te zetten. Deze be gon met te zeggen dat de V.A.R.A. voor ruim 9 jaar werd opgericht. Aanvan kelijk begonnen met slechts een paai* duizend leden heeft de Organisatie thans 140.000 leden. Vooral, zoo zeide spr., de laatste weken is de toeloop groot, 6500, door het onhebbelijk op treden der Regeering. Ook hier in den Polder, het nieuwe land, een nieuwe afdeeling, omdat we zijn vertegenwoor digers der Arbeidersklasse, waaruit di verse Vakvereenigingen zijn gegroeid en ook daaruit de V.A.R.A. Ik hoop, zoo besluit spr. zijn kort en zakelijk betoog, dat hier vele vraagstellers zijn en alle aanwezigen zich zullen aansluiten. De voorz. van dezen avond, de heer Slot, opent de gelegen heid voor vragenstellen. Gehoord de- besprekingen bleek dat de 3 maande- lijksche betaling der Radiogids on- practisch werkt. De heer Overbeeke zegt dat bij oprichting eener afd. dit dan zeer gemakkelijk onderling is te regelen, doordat een vaste bode zorg kan dragen voor wekelijksche incasso. Alle aanwezigen gaven zich op als lid, t.w. 11 personen. Bestuursverkiezing Bij eerste stemming werden geko zen S. Slot, Middenmeer Voorz., M. Vc nema, Middenmeer, Secret., E. Edens, Slootdorp Penningmeester, tevens bode. Allen benoemde functionarissen nemen de benoeming aan. De heer Overbeeke feliciteert de nieuwe afd. met de oprichting, en uit de wensch dat ook zij in dit nieuwe gelid mag worden 'n krachtige groep luisteraars. Na bespreking van eenige interne zaken sluit de Voorz. deze eerste op richtingsvergadering.

Wieringer courant | 1934 | | pagina 2