PRIJSVRAAG GEMEENTERAAD WIERINGEN. MEER DAN OOIT WACO AUTOBUSSEN NA A M NIK BIOSCOOP-MATER Door den electrischen stroom getroffen In de buurtschap Geestdorp bij Wberden was een monteur aan de bo vengrond sche electrische leiding bezig niet herstellingen. Hierbij kwam hij in aanraking met een draad waarop nog stroom stond. Hij sloeg achter over doch bleef aan zijn kliinsporen. die hij aan de schoenen had, met het hoofd naar beneden hangen. Eenige veldwachters hebben den monteur met een ladder uit zijn hachelijken posi tie bevrijd, zoodat dti ongeval goed afliep. Onregelmatigheden te Roozendaal. Naar men meldt heeft de politie te Roosendaal een onderzoek ingesttld naar onregelmatigheden, die een amb itenaar van den dienst voor Sociale Zaken zou hebben bedreven. Het be treft hier declaraties van onkosten, gedaan voor grondaankoop voor de Nederlandsche Heide Maatschappij, die ze op haar beurt in rekening bracht bij de gemeente. De feiten zouden reeds dateeren van het jaar 1930. In'i verband hiermede is ook de wethou der van sociale zaken gehoord. Het schijnt, dat de politie op het. spor is gekomen van deze onregelma tigheden bij het verhoor van den be trokken ambtenaar, die onder verden king van een ander strafbaar feit was aangehouden. GEMEENTE ZIJPE. BURGERLIJKE STAND Van 16 t.m. 22 Febr. 1934 Geb ren ondertrouwd, of getrouwd Geene. Overleden Cornelis Bleeker^ oud 66 jr.. weduwnaar van Johanna van Issem (overleden te Schagen.) Pie- Biersteker, oud 73 jr.. ongehuwd. Schagerbrug. Aan den heer J. van Straaten, postbode alhier, is bij be schikking van den Dir.-Generaal dei Posterijen en Telegrafie, wegens ge zondheidsredenen, eervol ontslag uit den dienst verleend, met ingang van 7 April a-s. PREDIKBEURTEN ZIJPE. ZONDAG 25 FEBRUARI. NED. HERV. KERK Oudesluis v.m. 10 uur Ds. Witkop. St. Maartensbrug vjn. 10 uur Ds. Enklaar. Schagerbrug, Burgerbrug, Petten en Callants- oog geen dienst. DOOPSGEZ. GEM. Oudesluis v.m. 10 uur Ds. F. van der Veen. EVANGELISATIE. Schagen, v.m. 10.30 uur de heer Prinsen van Amsterdam. Schagen n.m. 5.30 uur de heer Prinsen. Breezand. voorm. 10 uur, de heer Boon. Breezand nam. 31/* uur. de heer Boon. GEMEENTE WIERINGEN. Officieele Opening. Zaterdag 3 Maart zal de officieele opening van Bioscoop De Haan plaats hebben. Een extra programma en diver se attracties heeft de directie te boek. Vergadering van den Gemeenteraad op Vrij dag 23 Febr. 1934 des nam. half drie. Afwezig de beide wethouders wegens onge steldheid. Na opening door den Voorzitter worden de notulen gelezen welke, zonder op of aanmer king worden goeedgekeurd. Ingekomen stukken. Van C. Duijnker, gemeente-deurwaarder, dankbetuiging voor de verleende gratificatie van Ged. Staten bericht van goedkeuring der geldleening voor schoolbouw enz., en van de kasgeldleeningen, groot f 25000,- en f 17000 de maandstaten der zeegras-exploi tatie over November en December 1933 er is geen zeegras verkocht. Deze stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Van B. en W. een rapport van de bespre king met de gemeentevroedvrouw over de ta rieven, die zij voor haar hulp in rekening brengt en die, naar in de vorige vergadering is gebleken, vrij algemeen in den tegenwoor- digen tijd te hoog worden geacht. B. en W. merken allereerst op, dat herhaaldelijk in hoogste instantie is beslist, dat geneesheeren en vroedvrouwen, daar zij een vrij beroep uitoefenen, hun tarieven, voor zoover het geen armlastige patiënten betreft, zelfstandig kunnen bepalen. De gemeente heeft hierover geen zeggenschap. De vroedvrouw heeft zich echter bereid verklaard de bedragen, die zij in rekening brengt, thans beloopende f 15.- en f 17.50 te verminderen tot f 10.- en f 12.50. B. en W. meenen, dat dit een aanzienlijke verlaging is en als gevolg daarvan zouden zij dan ook niet een wijziging van de salarisre geling aan de orde willen stellen. Weliswaar is de toegekende wedde met het oog op de hier gewijzigde omstandigheden aan den hoo- gen kant, doch in verband met den leeftijd van belanghebbende, beschouwd in verband met haar pensioenrechten, hééft een vermin dering van haar wedde bezwaren. B. en W. zouden daarmede willen wachten tot het tijd stip, waarop zij meent haar functie te moe ten neerleggen. In dezelfde vergadering heeft de Heer Oden voorgesteld aan allen, die een inkomen vol gens de Rijksinkomstenbelastingwet hebben beneden een zekere grens, aanspraak te ge ven op gratis verloskundige hulp van de vroedvrouw. Dergelijke voorstellen zijn ook vroeger gedaan, doch steeds op praktische gronden afgewezen. In de praktijk toch zijn de gevallen zoo verschillend, dat een inko- mengrens niet alleen een ruwe doch ook een onbillijke maatstaf vormt. Het maakt immers een groot verschil of de regel toegepast moet worden op een gezin met vele of zonder kin deren. Een verder bezwaar is, de schoolgeld heffing leert dit voldoende, dat het gemeen tebestuur nooit over recente gegevens be schikt, wat de Rijksinkomstenbelasting be treft, doch moet putten uit opgaven van vo rige dienstjaren. Dit bezwaar is vooral tegen woordig met de terugloopende inkomens van beteekenis. B. en W. blijven daarom aan de tegen woordige regeling, volgens welke ieder geval op zich zelf wordt beoordeeld, de voorkeur geven, zoodat zij in overweging geven daarin geen verandering te brengen. De Heer Oden zegt dat hij bij zijn voorstel blijft om menschen die niet in de inkomsten belasting zijn aangeslagen, gratis hulp te verleenen. De voorzitter zegt dat aan dé Hand van het aanslagbiljet dit moeilijk is na te gaan, ve len betalen nu belasting over een aanslag toen zij nog goed verdienden. De heer Oden zegt dat hij bedoelt, dat niet meer de gemeente f 5.- vergoedt voor iedere hulp die de vroedvrouw verleend aan onver- mogenden, doch dat de vroudvrouw dit doet voor haar salaris. Op verzoek van de voorzitter formuleert de heer Oden nader zijn voorstel, waarvoor de .instructie van de vroudvrouw in dier voege veranderd moet worden. Met- algemeene stemmen besluit de raad hiertoe. Van Mw. E. Overeem-Groenland verzoek om ontslag als onderwijzeres te Oosterland. Wordt eervol verleend. Van Ged. Staten het verzoek te adviseeren over hun voorstel tot het toepassen van een korting op de jaarwedden van de burgemees ter, secretarissen en ontvangers in die ge meenten waar geen pensioenverhaal plaats vindt, tot een bedrag, dat de wet deswege als te verhalen toelaat, d.i. dus 31/* De re geering is echter voornemens dit verhaal na der op een maximum van 10 te brengen. Aanvankelijk waren B. en W. van meening, dat een stap als Ged. Staten wenschen te doen, nogal ver ging, omdat in één jaar tijd in het geheel de salariskorting zou worden opgevoerd tot 14V* Men moet toch wel bedenken, dat in tegenstelling met anderen, dit kan wel met zekerheid worden gezegd, de kans voor ambtenaren op een herstel tot vroeger genoten inkomsten, zooals in het vrije bedrijf mogelijk blijft, uitgesloten is. Voor hen geldt het dus min of meer als een definitieve regeling van hun financieele po sitie. Intusschen is echter ontvangen de beschik king van Ged. Staten, waarbij o.a. deze ge meente als gevolg van de vermeerdering van het inwonertal naar de 6e klasse is overge bracht en in verband waarmede de salarissen van genoemde titularissen worden verhoogd. Naar aanleiding van deze beschikking heb ben B. en W. gemeend hun standpunt ter zake te moeten herzien en zich niet meer tegen de voorgestelde korting te moeten ver zetten. Zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Van den ondernemer van de bad- en zwem inrichting „Amstelbad" een verzoek om een subsidie te verleenen van f 500.-, ten einde die inrichting door de eerste moeilijke jaren heen te helpen, waartegenover de toezegging wordt gedaan de inrichting kosteloos op Za terdagmiddag gedurende een tweetal uren voor een ieder open te stellen en verder aan de leerlingen der hoogste klassen van de lagere scholen eenmaal per week gratis toe gang benevens zwemonderricht te geven. B. en W. zouden het in hooge mate betreu ren, indien deze goed ingerichte zwemgele- genheid, die stellig in een behoefte voorziet, zich financieel niet staande zou kunnen hou den. Het is dan ook zeer tot hun leedwezen, dat zij op het verzoek niet gunstig kunnen adviseeren. Wat in normale omstandigheden wenschelijk en mogelijk is, is dat niet in cri sistijd. De belasting van het gemeentebudget is thans tot zoodanige hoogte gestegen, dat het uitgesloten moet worden geacht nieuwe lasten op zich te nemen. Bij de laatst vastge stelde gemeentebegrooting is zooveel mogelijk getracht de bestaande subsidies nog te hand haven daarbij echter nieuwe te voegen moet met grooten nadruk ontraden "worden.- Bovendien zouden de kinderen ook naar en van de badinrichting vervoerd moeten worden. B. en W. moeten dan ook afwijzend advi seeren. Zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Van het Bestuur van den Wieringer Be- stuurdersbond het verzoek om toeslagen te verstrekken op uitkeeringen uit de werkloo- zenkassen. Hoewel niet gemotiveerd, is het bekend, dat aan het verzoek ten grondslag ligt de overtuiging, dat in sommige gevallen die uitkeeringen lager zijn dan ongeorgani seerden aan steun ontvangen. In hoofdzaak is dit het geval met groote gezinnen. Het verzoek zal echter moeten worden af gewezen, daar de gemeente reeds vroeger heeft moeten ondervinden, dat de Regeering tegen zoodanigen toeslag bezwaar maakt. Wel is het mogelijk aan de Regeering te vragen of zij ook thans nog het vroegere standpunt inneemt. De heer P. Kooij vraagt of B. en W. deze inlichtingen zullen vragen aan de Regeering. De Voorzitter bevestigt dit, Z. h. st. aangenomen. Van de Vereeniging voor Vreemdelingenver keer WieringenWieringermeer het verzoek, het sluitingsuur van hotels en café's in het reisseizoen een uur later te stellen. B. en W. stellen voor het verzoek bij wijze van proef in te willigen. Het zal geheel van de caféhou ders zelf afhangen of het een blijvende maat regel zal zijn. Verder verzoekt de vereeniging een soepele toepassing te geven aan de sluL ting van hotels en café's, die aan de verkeers wegen liggen, b.v. bij motordefect enz. B. en W. zijn van meening, dat in dergelijke geval len met de omstandigheden wel rekening zal worden gehouden, doch beperking is noodig om misbruik in andere gevallen te voorkomen. Deze zaak behoort echter tot de bevoegd heid van den burgemeester, Z. h. st. aangenomen. Kleuterschool. Van het bestuur der onlangs opgerichte vereeniging tot stichting van een Fröbelschool een verzoek om tot dat doel kosteloos de be schikking te mogen krijgen over 2 lokalen van de O. L. school te Hippplytushoef en het daarbij behoorende gymnastieklokaal met terrein voor lichamelijke oefening. Het finan cieele gedeelte van het plan zal de vereeni ging zelf voor haar rekening nemen. B. en W. deelen mede, dat zij van dit laatste voor nemen met waardeering hebben kennis geno men, daar de gemeente thans niet in staat is voor nieuwe doeleinden uitgaven te doen. Het initiatief tot oprichting van zoodanige school verdient alle sympathie, zoodat, nu de gemeente zonder kosten aan deze plannen steun kan verleenen, er reden js het verzoek in te willigen. Dit is mogelijk, omdat op 1 April a.s. in het schoolgebouw een tweede lokaal vrij komt. B. en W. stellen daarom voor de aanvrage toe te staan, onder voorwaarde, dat bij het gebruik de aanwijzingen worden opgevolgd van het hoofd der openbare lagere school en dat het gymnastieklokaal en het terrein voor lichamelijke oefening slechts worden gebruikt, indien deze niet beschikbaar moe ten zijn voor het gewoon lager onderwijs. De heer Oden zou de bepaling er aan wil len verbinden dat, de lokalen weer afgestaan moeten worden indien het lager onderwijs hier weer over moet beschikken. De Voorzitter zegt dat dergelijke en andere bepalingen in een instructie zullen worden vastgelegd. Z. h. st. aangenomen. Verzoekschrift Brandweerlieden. Van de gezamenlijke brandweerlieden een verzoekschrift omtrent hun geldelijke ver goeding en verschillende andere onderwer pen, met hun dienst verband houdende. In de eerste plaats vragen zij intrekking van het onlangs genomen besluit tot vermin dering van de geldelijke vergoeding, omdat naar hun meening f 0.60 per uur bij dagdienst te laag is. B. en W. wijzen er op, dat het ver leenen van hulp bij brand, eenvoudig een burgerplicht is, als hoedanig het ook vroeger is beschouwd. Eerst toen cte autobrandspuit in gebruik werd genomeft^ l^eeft men, uit overweging, dat nu de vervulling van dezen plicht werd opgedragen aan een klein aan tal personen, die het werk voor alle andere verrichten, het toekennen van eenige vergoe ding op haar plaats was, een zeker bedrag daarvoor vastgesteld. Stellig was het niet de bedoeling de betrokkenen voor dat werk vol ledig schadeloos te stellen. Hoe dit zij, het is zeker ook niet wenschelijk,.'.'dat de bij de brandweer aangestelden daarvan in sommige opzichten schade zouden kunnen ondervin den. Daarom wordt voorgesteld de vergoeding voor dienst gedurende de daguren, met in gang van dit jaar, nader te bepalen op f 0.75 per uur en die voor nachtdienst (tusschen zonsondergang en zonsopgang) te handhaven op f 1.- per uur. Adressanten stellen in de tweede plaats de vraag of zij in dienst tegen ongevallen zijn verzekerd. Hoewel dit het geval is, krachtens de Ongevallenwet, kan dit, gezien de geringe uitkeering ook bij ernstige ongevallen, toch geen regeling genoemd worden, die bevredi gend is. B. en W. hebben overwogen of het misschien gewenscht kan zijn in dit opzicht de gemeen te eigen risico te doen dragen, doch zij kun nen daartoe niet adviseeren, daar reeds een enkel ongeluk belangrijke financieele gevol gen na zich zou kunnen slepen. Daarom ge ven B. en W. aan het sluiten van een verze kering de voorkeur. Van een drietal aanbiedingen komt hun de voordeeligste voor die van de N.V. Eerste Rotterdamsche Maatschappij van verzekering tegen ongevallen. Deze berekent voor een uit keering a. van f 5000,- bij overlijden b. van f 10000.- in eens of f 30.- per week in geval van invaliditeit, een premie van f 2.- per jaar voor een brandmeester en f 2.50 per jaar voor een brandweerman. Bij afsluiting van een vijfjarig contract wordt op de premie nog 5% en bij een tienjarig contract 10% re ductie verleend. Voor een corps van ongeveer 50 man zal de jaarlijksche premie dus circa f 125.- bedra gen. In de derde plaats wenschen adressanten een alarmsysteem door telefoon of radiocen trale in te voeren. Naar de kosten daarvan is enkele jaren geleden een onderzoek inge steld, doch deze waren zoo hoog, dat daarvan moest worden afgezien. Echter zal worden nagegaan of door aanstelling van speciale waarschuwers een snellere alarmeering dan thans mogelijk is. De Heer P. Kooij uit zijn bevreemding er over uit dat B. en W. een verlaging van 25% voorstellen voor menschen die bij nacht en ontij geroep enworden om hulp te verleenen, temer daar Burgemeester en Secretaris reeds bezwaar maken tegen een korting die op hen zelf wordt toegepast. De vorige maal is een verlaging tot 60 cent voorgesteld voor de daguren, nu weer nadat bezwaren zijn geopperd om het te verhoogen tot 75 cent per uur. Spr. wil niet mee doen aan dit gesjacher en atelt voor het uurloon op de oude voorwaarden' te handhaven. De heer Boersen zegt dat zijn zoon te Den Oever in gelijke fun^tip stgat, als de mop- teurs Kaan en Luijt, welke extra vergoeding krijgen voor deze diensten,, terwijl dit niet aan zijn zoon wordt gegeven. De lieer Oden zegt dat dit niet goed is, ook Boersen te Den Oever heeft daar recht op. Voorzitter zegt dit in B. en W. te zullen bespreken. De heer Bosker ondersteunt het voorstel van den heer P. Kooij, waarna het met 8 te gen 1 stem, die van den heer Bakker, wordt aangenomen. Het voorstel van B. en W. ten aanzien om verzekering wordt z.h.st. aangenomen. Vergoeding kosten van instandhouden bijzondere scholen. B. en W. stellen voor het voorschot ad. 80% op de exploitatiekosten voor 1934 voor de R.K. school te Hippolytushoef vast te stel len op f 662.64, berekend naar een gemid delde van 66 leerlingen en een bedrag van f 12.55 per leerling en voor de Christelijke school te Den Oever op f 1729,39, berekend naar een gemiddelde van 172 leerlingen. Zonder h. st. aangenomen. Schoolbibliotheken. In verband met de opening der nieuwe O. L. school te Den Oever, moet voor deze school nog een bedrag worden bepaald, het welk beschikbaar wordt gesteld voor de vor ming en jaarlij ksche aanvulling van een schoolbibliotheek, terwijl de bedragen voor de andere scholen volgens B. en W. een kleine vermindering kunnen ondergaan. Voorgesteld wordt, ingaande 1 Januari j.1. jaarlijks beschikbaar te stellen voor Hippolytushoef f 35,- (was f 40.-) Oosterland f 25,- (was f 40.-) Westerland f 25,- (was f 30.-) Den Oever f 25.-. Het totaal toegekende bedrag ondergaat dus geen verandering. De heer P. Kooij vraagt of 'n school bibliotheek yan zoo weinig belang is dat er zoo maar wat afgenomen kan worden. Voorzitter zegt dat het totaal bedrag niet verhoogd wordt, deze wijziging komt door splitsing Oosterland Den Oever. Z. h. st. aangenomen. Rijkssubsidie agentschap der arbeidsbemid deling. Sedert 1927 verleent het Rijk in verband met de Zuiderzeewerken ln de kosten van het agentschap der arbeidsbemiddeling een subsidie van 75%. De Minister wenscht, nu de Zuiderzeewerken vrijwel zijn afgeloopen dit jaar subsidie nader te herzien en ver klaart zich bereid voor 1934, bij wijze van overgang de volgende regeling te treffen. Het grondsalaris van den agent bedraagt f 250,-, waarin het Rijk overeenkomstig art. 31 der Arbeidsbemiddelingswet 1930 40% bijdraagt. Aan den agent zal ln 1934 boven zijn eigenlijke salaris een toelage worden is U thans aangewezen op het autobusvervoer. Neemt daarvoor de WAOO TEL, HOORN. gegeven van f 750,- waarvan 75% ten laste van het Rijk kan worden gebracht. Verder kan door de gemeente wegens huur van het gebouwtje, waarin het agentschap is geves tigd f 100,- en voor verwarming, verlichting, bureaubehoeften e.d. een bedrag van f 200,- worden uitgetrokken, in welke bedragen het Rijk eveneens 75% zal bijdragen. Het totale Rijkssubsidie wordt dus f 100,-, plus f 562,50, plus f 75, plus f 150,- of f 887.50. Aangezien de gemeente, volgens B. en W. tegen deze regeling geen bezwaar kunnen hebben, stellen zij voor aan den Minister te berichten, dat daarmede accoord kan wor den gegaan. Z. h. st. aangenomen. Gemeenschappelijke regeling schoolartsen- dienst. B. en W. van Den Helder hebben medege deeld, dat, nu die gemeente ingaande 1 Jan. 1934 van het gemeentepersoneel pensioenbij dragen heft, het hun, waar de gemeente Den Helder de grootste bijdrage aan dien dienst verleent, gewenscht voorkomt om ook van den schoolarts pensioenbijdragen te heffen. Daar hiertegen bij B. en W. geen bezwaar bestaat, stellen zij voor tot de noodzakelijke wijziging in de gemeenschappelijke regeling te besluiten. Z. h. st. aangenomen. Vaststelling der le suppletoire begrooting dienst 1933. Z. h. st. aangenomen. Benoeming onderwijzend personeel School Oosterland. Aan de O. L. School te Oosterland is na de overplaatsing van den vorigen functionaris reeds geruimen tijd de be trekking van hoofd vacant. Dit was een gevolg van de omstandigheid, dat de aan die school verbonden onderwij zer J. J. Boon naar die betrekking sol liciteerde en de Inspecteur het ge wenscht achtte hem als proef geduren de eenigen tijd de waarneming van het hoofdschap op te dragen. Boven dien was het geruimen tijd onzeker of op deze plaats een niet-wachtgelder zou kunnen worden benoemd. Mede in verband met een en ander stond een verzoek van den tijdelijken onderwijzer aan deze school P. Over eem om hem in vasten dienst te willen benoemen in de plaats van zijn echtge noote E. Overeem-Groenland, die in middels ontslag had gevraagd. Van den Minister is inmiddels ont heffing gevraagd en verkregen om in bovenbedoelde vacaturen een niet- wachtgelder te benoemen, mits het ge middeld aantal leerlingen der school over 1933 niet minder dan 76 bedraagt en in de nieuw ontstaande vacature van onderwijzeres wordt voorzien door benoeming van een wachtgeld ster. Aan deze voorwaarden zal kun nen worden voldaan. In verband het vorenstaande mee nen B. en W. met een voordracht van één persoon te kunnen volstaan en dragen mitsdien ter benoeming voor als hoofd der school (vacature Lammes) J. Boon, thans onderwijzer als onderwijzer (in geval van aan stelling van J. Boon tot hoofd.) P. Overeem, thans tijdelijk onderwij zer. B. en W> stellen yoor de benoemin gen te doen ingaan op 16 Febr. j.1. Met algemeene stemmen worden de heer J. Boon tot hoofd en de heer P. Overeem als onderwijzer benoemd aan de school te Oos terland. Benoeming onderwijzeres te Wester land. In de yacature, ontstaan door het ontslag van Mej. K. Langedijk, moet aan de school te Westerland een wacht geldster worden benoemd. B. en W. stellen voor, ingaande 16 Februari l-i- te benoemen Mej. A. Boerendans, thans als zoodanig tijdelijk werkzaam, die met 1 Januari j.1. wegens opheffing van haar betrekking aan de school te Barsingerhorn, op wachtgeld is geko men. Daar Mej. Boerendans ook vroe ger te Wieringen tijdelijk heeft gefun geerd en de keus in wachtgeldsters be perkt is, hebben B. en W. geen oproe ping; van gegadigden gedaan. Met algemeene stemmen wordt mej. Boe rendans benoemd. Commissie van toezicht op het lager nderwijs. B. en W. bevelen ter benoeming aan voor het op 1 Januari periodiek afge treden lid Mw. T. Kat-Scheltus 1. Mw. T. Kat-Scheltus 2. Mw. N. M. de Haan-Rempt. Benoemd wordt met algemeene stemmen Mw. T. Kat-Scheltus. Reinigingsrechten. Ontheffingen van reinigingsrechten wordt verleend aan Jac. Bakker Cz-, C. Gorter. N. J. Poel, A. Doves Jz., Jb. Tijsen Dz. en P. Bruui. Afgewezen worden verzoeken van. J. Oldersma en D. Bakker. Z. h. st. aangenomen. Benoeming onderwijzeres school Oosterland. De Voorzitter zegt dat dit punt aan de a- genda moet worden toegevoegd, in overleg met de inspecteur wordt om deze functie voorgedragen Mej. Veenstra te Achlem, gem. Franekerdeel, wachtgeldster is, op een aan schrijven van B. en W. heeft zij echter nog geen antwoord gegeven. De inlichtingen die over haar zijn verkre gen, zijn van dien aard dat de inspecteur haar desondanks zou willen benoemen. Met 6 tegen 3 Stemmen wordt mej. Veen stra benoemd. RONDVRAAG. De heer M. Kooij zegt dat hij op me- dedeelingen afgaat, persoonlijk weet hij er weinig van, doch het Urinoir io Den Oever schijnt in vieze omstan digheden te verkeeren, dat zelfs een Wiieringer zich er voor schaamt dat 'n vreemdeling er gebruik van maakt. Als dit inderdaad zoo is zou spr. gaarne zjen dat Jiier een eind aan kwam. De voorzitter zegt, dat hij het zal bespreken met de wethouder te Den Oever, waarna een onderzoek zal woi den ingesteld. De heer Oden zegt dat het hooge ge deelte in de Klief straat dermate door de jongens wordt bewerkt dat het niet lang, zal duren of de grond ligt door W1ERINGERMEERPOLDER. Landbouw. De Afd. Wieringermeer van de Holl. Maatschappij van Land bouw vergaderde Zaterdag j.1. in Ho tel Smit te Middenmeer. Na opening; door den heer G. Schoorl werden de notulen gelezen en goedge keurd. Volgde rekening en verantwoording; van den secr.-penningmeester. De commissie van controle adviseerde tot goedkeuring. Aldus geschiedde. Het reglement werd vastgesteld en zal ter goedkeuring aan het Hoofdbe stuur worden gezonden Hierna sluiting. Bruggenbouw:. Wederom zullen 8 bruggen in beton in den Wieringer- meerpolder worden gebouwd. De aanbesteding vindt plaats op 21 Maart a.s. De raming bedraagt f 72000. KERKDIENSTEN WIERINGERMEER. ZONDAG 25 FEBRUARI. R.K. KERK SLOOTDORP. Zondag 7V« en 10 uur H. H. Missen. In de week Dinsdag, Woensdag en Zater dag H. Mis te 7'/! uur. Zaterdagav. 6—8 uur Biechtgelegenheid. Katechismus Dinsdag 2e, 3e en 4e klas Woensdag 5e, 6e en 7e klasZaterdag le klas en bovenalen de kinderen, die nog geen eerste H. Communie gedaan hebben. MIDDENMEER Zondag 7Vt en 10 uur H. H. Missen. In de week Maandag, Donderdag en Vrijdag: H. Mis te 71/* uur. Zaterdagav .68 uur Biechtgelegenheid. Katechismus Maandag le klas en boven dien de kinderen, die nog geen eerste H. Com munie gedaan hebben. Donderdag 2e en 3e klas. Vrijdag4e, 5e, 6e en 7e klas. NED. HERV. GEM. Slootdorp v.m. 10 uur Ds. Fischer. Middenmeer 's av. 7 uur Ds. Fischer. EVANGELISATIE Middenmeer v.m. 9.30 uur Ds. Beerenkamp, van Nunspeet. Slootdorp n.m. 3 uur Ds. Beerenkamp. GEREF. KERK SLOOTDORP Slootdorp vjn. 9.30 uur Leesdlenst. Slootdorp n.m. 3 uur Ds. C. Diemer em. pred. Rotterdam. GEREF. KERK MIDDENMEER Middenmeer v.m. 9.30 uur Ds. C. Diemer. Middenmeer nam. 3 uur Leesdlenst. de heele straat verspreid. Spr. vraagt of er geen beschoei-ing kan worden aangebracht. Voorzitter zegt een nnderzoek toe. Hierna sluiting. PREDIKBEURTEN WIERINGEN. ZONDAG 25 FEBRUARI. NED. HERV. GEM. Hippolytushoef v.m. lOVs uur Ds. Van Beek. Den Oever nam. 2 uur Ds. van Beek. DOOPSGEZ. GEM. H.-hoef v.m. 10 uur Ds. H. W. Meihulzen. EVANGELISATIE. H.-Hoef voorm. 10 uur de heer O. Deen. H.-hoef nam. 4.30 uur Kortenhoeve. Kapel Den Oever v.m. 10 uur Kortenhoeve. MARKTBERICHTEN. De Kaasmarkt. HOORN, 22 Febr. 1934. Op de heden gehouden kaasmarkt waren in totaal 4 stapels, wegende 3040 Kg. kaas aan gevoerd, waarvan de prijzen als volgt: 3 .stapels Kleine fabriekskaas f 22 en 1 stapel Kleine boerenkaas f 22 per 50 Kg. Handel matig. SCHAGEN. 22 Febr. 1934 Op de ge houden weekmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 7 Paarden f 150-f 350 21 Geldekoeien (mag.) f 80-f 140 20 Geldekoeien (vette) f 160-f 200 10 Kalf koeien f 170-f 210 3 Graskalve ren f 30-f 56 328 Nuchtere kalveren f 4-f 15 44 Schapen' (magere) i 20- f 24 132 Overhouders f 10-f 16 6 Var kens (mag.) f 15-f 18 37 Varkens (vet te) per Kg. 34-37 cent 124 Biggen f 9- f 11.50. Eierveiling Schagen, 22 Febr 1934. Aange voerd 80.000 stuks kipeieren. Prijzen als volgt- 52—54 Kg. f 2.20 a 2.30 55—57 Kg. f 2.30 a 2.50 58—60 Kg. f 2.40 a 2.60 61—63 Kg. f 2.50 a 2.80 64—67 Kg. f 2.70 a 3.20. 1000 Eendeieren f 2.70 a 3.00 p. 100 st. Stichting „Heldersche Eierveiling" Noteering van 22 Febr. 1934. Aange voerd f20706 Kipeieren. 48-51 Kg. 240-250 52-54 Kg. 250-260 55-57 Kg. 2504280 58-60 Kg. 260-300 61-63 Kg. 280-320. Eendeieren 270. Alles per 100 stuks. De Directie van de E. W. B. O. maakt bekend dat tijdens de voorstellingen voor de bezoekers gelegenheid bestaat tot het afhalen van INVULFORMU- LIEREN, waarop het mogelijk is een naam in te vullen voor het nieuwe Bioscooptheater. De prijzen van de in aanmerking komende eerste drie namen zullen bestaan uit leprüs 1 RIJWIEL, voor heer of dame. 2e prijs 3 Maandslijksch vrjj balcon - abon nement. 3e pr(js 3 Maandelijksch le rangs abonne ment. Voorts zullen door de Directie nog eenige troostprijzen beschik baar worden gesteld.

Wieringer courant | 1934 | | pagina 4