WEET WAT GE KOOPT Schoon te Leningrad, houdt zich tegen woordig bezig met de verfraai-ing van het gemeente-pesoneel en berooft hen van hun baard. De vorige week, heeft hij, naar de „Daily Telegraph" meldt, eigenhandig protesteerende portiers naar de kappers gesleept en menige roemruchtige baard is aan de schaar ten prooi gevallen. Vosko heeft verder alle gepneente-ambtenaren, die in weerwil van zijn verbod, toch hun baard niet laten afknippen, met ont slag en uitzetting uit de door hen be woonde huizen gedreigd. Een oude man, die bij Vosko tegen deze geweldadige behandeling prote steerde, zeide o.a. „Heb medelijden. Ik ben nu zeventig jaar en heb mijn baard zes-en-veertig jaar gedragen. Zie eens hoe schoon en goed onder houden hij is. Als hij wordt afgeknipt, zullen de kinderen met steenen naar mij gooien". Maar alles was vergeefsch. Vosko antwoordde „Wij leven thans in een wereld, waar cultuur bestaat, dus je baard er af, of anders je baantje kwijt". Deze schoonheidscornjnissaris ge bruikte echter niet altijd zooveel con sideratie bij verzet tegen zijn schoon heidsmaatregelen. Met behulp van den gezondheidsdienst zijn eenige beamb ten met geweld in den kappersstoel ge plant en terwijl de tegenstribbelende mannen stevig werden vastgehouden, deden schaar en scheermes hun plicht Menige onthaarde Rus vraagt zich thans af Is dit het goede Marxisme Kar] Marx droeg toch ook een baard Cherchez la femme. De schoonheidsmiddelen-industrie ontwikkelt zich met snelle schreden. Honderdduizenden lippenstiften en groote hoeveelheden poeder, parfums, rouge, e.d. worden dagelijks te Moskou omgezet. Aan het hoofd van deze nieu we industrie staat een van de eerste vrouwen van het land, mevrouw Mole- tof, de echtgenoote van den president van den Raad van Volkscommissaris sen. Zij bestuurt de parfumfabrieken, de winkels en bloemenkweekerijen, on der haar eigen naam, Paulina Sem- jenova Zjemchoezjin Onlangs ontving zij de hoogste onderscheiding, de Orde van Lenine, als belooning voor haar werk, dat officieel wordt aangemoe digd sedert de autoriteiten hebben ver ordend, dat de Russische vrouw bij het ontwikkelen van haar schoonheid niet bij andere landen mag ten achter blij ven. Rusland heeft althans één indu strie, die floreert en die geld in het laadje brengt. Speculatie op de ijdel- heid is een oud beproefd middel, waar aan ook de communistische staat blijkbaar niet ontkomt. Giftige paddestoelen. Negen dooden en 22 ernstige zieken. Naar uit San Luis Obispo gemeld wordt zijn 9 op een farm bij Arroyo- granda werkende Philippinino's na het eten van een paddestoelengerecht overleden. Twee-en twintig andere per sonen, onder wie de beide blanke werk gevers, zijn ernstig ziek geworden. Na zwaren regenval waren in de streek geweldige massa's paddestoelen opge schoten, die door de inboorlingen wer den verzameld. Klaarblijkelijk konden zij echter de eetbare van de vergiftige niet onderscheiden De Tiroolsche Schaakpastoor overleden Het dorp Biberwies in Tirol is be kend als het schaakdorp en zijn pas toor, Roman Fink, als de schaakpas toor van Biberwies. Hij was de ziel van de schaakbeweging van het dorp, waar iedereen het koninklijke spel kende en zelfs de herdersjongens op de berghellingen niet zonder schaak bord en stukken in hun rugzak uit trokken, als zij het vee gingen hoeden. De schaakpastoor heeft het echter ook klaargespeeld, dat schaakliefhebbers uit geheel Oostenrijk hun zomervacan- tie te Biberwies kwamen doorbrengen om daar hun krachten met de dorpe lingen te meten. Thans komt het be richt, dat de schaakpastoor van Bi berwies is overleden. Zijn gemeente zal echter getrouw blijven aan de tra ditie. Reeds 600 schapen door wolven verscheurd. In het Spaansche stadje Camba Laze is de wolvenplaag zoodanig geworden, dat in de laatste weken 300 schapen door uitgehongerde wolven zijn ver scheurd. De bevolking heeft aan de centrale regeering te Madrid om hulp verzocht. Resultaat 5 glazen groc gedronken. Te Koningsbergen (Duitschland) had een chauffeur van een vrachtauto een dame aangereden en zwaar gewond. Bij zijn verhoor op het politie-bureau verklaarde hij, slechts één gla3 bier te hebben gedronken. Echter rook hij sterk naar wat in Oost-Pruisen „Mei drank" wordt genoemd, den sterken Koningsberger groc. Er werd een bloed proef op hem toegepast en op de rechts zitting zou juist de medische deskun dige rapport uitbrengen, toen de be klaagde zelf verklaarde dat hij de waarheid wilde zeggen en toegaf 5 gla zen van den sterken groc te hebben gedronken. Hierop werd het, rapport voorgelezen, waarin stond, dat de bloedproef aan het licht had gebracht, dat de man 5 glazen had gedronken. Hiermede is op de meest treffende waarde van de bloedproef om het al coholmisbruik te meten aangetoond. Als voor 500 jaar. Te Breslau was een dronkaard weer eens zwaar beschonken en het bleek, .■{lat hij de steungelden voor zijn gezin geheel had opgemaakt. De S.A. hield den man aan en hing hem een bord om met de woorden ,Ik zorg niet voor mijn gezin". Met dit bord om den hals leidde men hem door de straten van de stad. Leeft als houthakker en ge zult geen last meer hebben van de koude. „Leeft als een houthakker, eet mas sa's varkensvleesch en boonen, draagt wollen kleeren, dat is de beste manier u tegen de koude te wapenen", be weert dr. Pierre Hebert, magistraat van Montreal. Wie hoorde ooit van houthakkers, die van koude zijn omgekomen, vraagt hij. Dr. Hebert is van meening, dat 'n zorgvuldig onderzoek heeft bewezen, dat het voedsel dat houthakkers nut tigen, en de kleeding, die zij dragen, de beste bescherming tegen longziek ten zijn. Voorts geeft dr. Hebert nog een waar schuwing aan hartlijders. Wanneer zij het kunnen vermijden, moeten zij bij koud weer niet op straat gaan. Indien zij zich op weg begeven, moeten zij zich zoo warm mogelijk, als een lam in z'n lamsvel kleeden en vooral lang zaam loopen. Hebt ge ooit van een ver kouden lam gehoord Na de wande ling een kop koffie of cacao, is beter dan alcohol, volgens dr. Hebert. Een ras van reuzen. Op het Australische congres van de medische wetenschap te Hobart heeft dr. Greig verklaard, dat de Australiërs steeds grooter worden. De tijd zal ko men, dat de buitengewone grootte van de Australiërs een ernstig ongemak zal blijken te zijn. Het is gebleken, al dus dr. Greig bij de samenstelling van de gemiddelden van 265.000 kinderen in twee groepen over 'n periode van 10 jaar, dat het kind uit Victoria op eiken leeftijd in 1932 grooter en zwaar der was dan in 1921. Dr. L. St. Vincent Welcli meent, dat de uitwerking van het klimaat op zekere klieren er wel licht toe heeft bijgedragen den groei van de kinderen te bevorderen. Overi gens zijn er slechts weinig landen ter wereld waar de kindern zoo worden gevoed als in Australië en de natuurlij ke voeding speelt een zeer belangrijke rol in de lichamelijke ontwikkeling. De tijd schijnt te komen, dat Au stralië zal woren bewoond door een ras van reuzen. Mevrouw Dimitrova te Moskou. Een geweven portret van Sta- lin ten geschenke. Zaterdagavond j.1. arriveerden te Moskou de moeder en de zuster van van Dimitroff en de vrouw van Taneff, die op het station werden toegejuicht door de arbeiders van de grootste tex tielfabriek te Moskou, Dimitroff, Po- poff en Taneff, vertegenwoordigers van de Internationale voor Roode Hulp en anderen. De arbeiders boden de juoeder v&n Dimitroff een geweven portret van Stalin aan. Vraagt ge alleen tandpasta, dan kan men U van alles geven. Vraag daarombeslist IVOROL, en ge ontvangt de beste tandpasta. BINNENLANDSCH NIEUWS. Werkverschaffing te Andijk- Grootebroek. De gemeente Grootebroek heeft aan de gemeente Andijk samenwerking verzocht, om in den winter over te gaan tot aanleg van een weg met vaart van Andijk naar het station Bo- venkarspel. Het werk zou met subsidie van Rijk en provincie in werkverschaf fing kunnen worden uitgevoerd. Deze communicatie zal voor dit tuinbouw gebied zeker van groot belang zijn. Acht millioen verzwegen. Zooals overal is ook te Rottei'dam voor de belasting verzwegen inkomen en vermogen aangegeven. De aangiften loopen tot nu toe naar de acht millioen gulden. Het koelen van druiven. De proeven om het oogsten van drui ven over een langer tijdperk te verdee len, hebben in het Westland reeds gun stige resultaten gegeven. De enorme aanvoeren, die steeds in de maanden Augustus en September komen, hoopt men hierdoor op den duur wat te kun nen beperken. Echter naast de pogingen om den oogsttijd te wijzigen, wordt ook ge tracht om den bewaartijd van de drui ven in de koelhuizen zoo ruim moge lijk te maken. Reeds is het thans moge lijk om tot aan het voorjaar druiven van een vorig, seizoen iri nog vrij goe den staat aan de markt te brengen en het valt te verwachten, dat het koelen van druiven in de toekomst zal toene men. Naar men meldt zal nu te Naald wijk een groot koelhuis worden ge bouwd, dat een nuttig oppervlakte van 1200 M2 zal verkrijgen en waarin een 400.000 kilo druiven bewaard kan blijven. De kosten van dit bouwwerk worden op f 75.000 geraamd. Het koelhuis zal te Naaldwijk ge bouwd worden voor rekening van den heer J. van Duyn. De „Zilvermeeuw" vliegt van Amsterdam naar Berlijn. Schiphol-Tempelhof in ruim Zy2 uur. De „Zilvermeeuw", het nieuwe Fok kerverkeersvliegtuig van de Kon. Luchtvaart Mij., dat in den loop van vorige week, uitgerust met drie nieu we Cyclone-motoren, enkele proef vluchten heeft gemaakt, is Donderdag morgen te 9.58 uur voor zijn eersten vlucht in den geregelden dienst, naar Berlijn vertrokken, waar het toestel om 12j20 uur is aangekomen De afstand-van 580 K.m. is met een kruissnelheid van ongeveer 225 K.M. afgelegd, hetgeen, gezien het feit dat de wind, die overigens niet krachtig was, gedurende het grootste deel van de vlucht tegen was, een fraaie pres tatie kan worden genoemd De kruissnelheid derrandere vlieg tuigen der K.L.M. bedriegt 180 a 190 Kilometer. De bemanning bestond uit de hee- ren Smirnoff, bestuurder Grosfeld, boordwerktuigkundige en Van Beuke ring, radio-telegrafist. Er bevond zich aan boord één pasfcgier Londen-Ber- lijn en een hoeveelheid lading en post, met een gewicht van 50 Kg. GEMEENTE WIERINGEN. CINEMA „DE HAAN" OFFICIEEL GEOPEND. Grootsche gebeurtenis voor Wielingen. Burgemeester Kolff verricht de ope ningsplechtigheid. „Een groot moment in het leven van een harden werker, doch ook voor de Gemeente Wielingen, is thans aangebroken," aldus on geveer Burgemeester Kolff in zijn openings rede bij gelegenheid van de officieele inge bruikstelling van het moderne Theaterge bouw in het centrum van Hippolytushoef, Zaterdagavond j.1. Inderdaad het is voor den Heer de Haan, van beurtschipper na een hard werkend le ven, waarin hem de tegenslagen niet gespaard werden, geworden tot wat hij thans is, een groot en grootsch moment geweest te mogen ervaren hoe uit alle kringen der bevolking niet alleen, doch ook van ver buiten Wierin- gen, overstelpende bewijzen van hartelijke belangstelling in het welzijn der geheele fa milie Zaterdag binnenstroomden. Hij heeft op de bescheiden, hem eigen, wijze deze hulde aanvaard en zij die hem in zijn streven daar bij zoo dapper terzijde stonden en nog staan, t.w. zijn vrouw, de zoons Piet, Albert en Cor en dochters Marie, Trijn, Lies, Nel en Dien, hebben rijkelijk in deze hulde gedeeld. Het gebouw, waarvan de vlaggen feestelijk wapperden en waarop de groote, door schijn werpers fel beschenen chanteclair zich trotsch verheft, is in een bloementuin her schapen. Ontelbaar zijn de bloemstukken, welke in den loop van den dag hun weg naar het theater vonden. Ze allen te noemen, het is niet doenlijker waren er van de Com missie van Toezicht op de bioscopen te Wie- ringen, de Metro Gold wijn Mayer, de Rema- cofilm, de theaters Royal te Schagen en Tivoli, Den Helder, Paramount, Polygoon, The Neth. Fox Film Corp., Warner Bros, van de A. P. C. Alkmaar van Amstel en Heine- kens en van vele particulieren. Onder de vele telegrafische gelukwenschen waren er van den Ned. Bioscoopbond en van oud Wierin- gers binnengekomen. Klokslag acht roept de Heer Alb. de Haan de vele aanwezige bezoekers en genoodigden een hartelijk welkom toe, speciaal tot den edelachtbaren Heer Burgemeester Kolff, de leden der filmcommissie, de officieele perso nen, de vertegenwoordigers der Pers en tot hen van buiten Wieringen. Spreker memoreert de verdubbeling van het inwoneraantal van Wieringen sedert de Gemeente middelpunt van uit de uit voering der Zuiderzeewerken werd. In de oude bioscoopzaal van het Hotel kon men het in evenredigheid toegenomen aantal be zoekers tenslotte niet meer van behoorlijke plaatsruimte voorzien. Niet lang werd er ge aarzeld een nieuw gebouw neer te zetten. Met den bouw hiervan wérd in 1933 aange vangen. Naar sprekers bescheiden meening biedt het theater alles wat een veeleischend bioscooppubliek daarvan kan verlangen. Spr. dankt voor het vertrouwen, tot dusverre ge noten, en spreekt de hoop uit dat men zich hier zal thuisgevoelen en hij de aanwezigen nog vele malen in het gebouw zal mogen te rugzien. Een woord van groote waardeering voor het verrichte werk wordt gericht tot de architecten, aannemer, installateurs en allen die hielpen het gebouw tot stand te brengen. Spreker wenscht de aanwezigen een pretti- gen avond en zegt Burgemeester Kolff gaarne in de gelegenheid te stellen de officieele openstelling te verrichten. (Applaus.) De Heer Kolff zegt dat het niet als zijn gewoonte geldt voor particuliere instellingen een openingswoord te spreken. Hij meende echter dat hier een bijzondere gelegenheid aanwezig was en heeft daarom gaarne de uitnoodiging aanvaard. Spreker gaat 14 ja ren terug toen de E.W.B.O. als Eerste Wierin- ger Bioscoop Onderneming door den Heer de Haan werd gesticht. Hij roemt de groote voort varendheid, energie en noesten vlijt der fam. de Haan en prijst het dat zij heeft aan gedurfd in tijden van crisis en malaise een theater van zulk formaat te stichten. Spre ker is ervan overtuigd dat in menige Ge meente van grooter omvang in Nederland een dergelijk bioscoopgebouw niet aanwezig is. De Burgemeester acht de ingebruikstelling een groot moment in het leven van den Heer de Haan, zoo ook voor de Gemeente. Hij ver klaart daarna onder hartelijk applaus de zaal voor geopend. Agemeene waardeering ondervond de aanwezigheid van den Burger vader, die als Eere-Voorzitter der Landelijke Rijvereeniging een ruiterfeest, welke eveneens Zaterdag werd gehouden, daarvoor had moe ten prijsgeven. De Heer Alb. de Haan maakt vervolgens den uitslag der Jury bekend inzake den naam voor het nieuwe theater, naar welken het publiek in de gelegenheid was gesteld mede te dingen. De naam „Cinema de Haan, inge zonden door den heer A. Gielis, bleek met een eersten prijs, een dames- of heerenrijwiel, bekroond. Na het bekend worden in Jury kringen van den bekroonden naam Vrijdag avond, werd dienzelfden nacht Kukeleku op het dak van het gebouw geplaatst. Eene at tentie van een „grooten onbekende" welke zeer op prijs werd gesteld. De tweede en derde prijs, theaterabonne menten gedurende 3 maanden, verwierven resp. de heeren P. de Graaf met „Flevo" en Th. van Vegten met „Alpicor." Troostprijzen, eveneens bestaande uit theaterabonnementen werden toegekend aan den Heer C. Verfaille met „De Haan's Filmhal" en Mevr. Visser met „Diana-Theater." Een uitgelezen filmprogramma werd den bezoekers na het officieele gedeelte voorge zet. Dit werd afgewisseld door het subliem optreden van v. Dijk's orig. Volendammers, die uit hunne accordeons op meesterlijke wijze operafragmenten, jazzschlagers en tot slot een marschenpotpourri tooverden. Circa 11 uur was het programma beëindigd en vereenigden genoodigden zich in de intie me, feestelijk uitziende foyer waar de eere- ONS -- Voor het beroep bedankt. Ds. J. Fischer te Slootdorp heeft voor het be roep naar de Ned. Herv. Geni. te Win- sum-Baard (Fr.) bedankt. -- Leverantie Kunstmest. Door het bestuur der Economische Bond van Tuinders is de levering groot 100 balen Kunstmest of in totaal „tien ton" opge dragen aan de Coop. L. T. Bond te Breezand. Het ledencijfer is geduren de de oprichting; reeds gestegen tot ruim 100 stuks. -- Middenmeer. Auto over den kop geslagen en totaal vernield. De jonge- gelieer J. S. welke Zaterdagnacht per auto met een dame door onzen poi- der per auto huiswaarts keerde, over kwam op den Slootweg tusschen de be drijven „De Eerste" en het „Hooge Land" een ernstig ongeluk. Op eene voor hem* onverklaarbare wijze vloog de auto gehuurd van de garagehouder B. te W.-Waard over den kop in een bocht en kwam wonder boven wonder weer op de wielen terecht. Hoewel de heer S. aanvankelijk noch de dame eenige kwetsuren hadden, klaagt S. thans over zware heuppijn. De bijna nog nieuwe wagen is bijna geheel ver- spinterd, waarvan de glasscherven nog duidelijke sporen geven te zien op de plaats des onheils. Het vehikel is nog dienzelfden nacht opgeruimd. Politie. Gevonden Nog zoo goed als nieuwe bougiefc Inlichtingen Poli tie, Havenstraat, Middenmeer. Tienjaarlijksche Stemming. Het bestuur der Evangelisatie in de Wieringermeer heeft na langdurig overleg gemeend, haar leden te moe ten aanraden Woensdag a.s. 7 Maart niet te gaan stemmen, daar de tien jaarlijksche stemming door den Ker- keraad uitgeschreven, huns inziens niet reglementair kan geacht worden. Tegen het uitschrijven van de stem ming zal protest aangeteekcnd worden, opdat er klaarheid in de zeer verwarde Kerkrechterlijke toestanden kome. Hervormde Bijeenkomst Middenmeer. Maandagavond was in het Gymna- stiekgebouw een Herv. Bijeenkomst be legd, waar een tweetal sprekers het woord voerden. De opkomst was goed. De heer J. G. Addens opent met een hartelijk welkom, inzonderheid aan de beide sprekers, verblijdt zich ook anderen dan Vrijzinnigen te zien op een bijeenkomst als deze, releveert voorts de voorgaande gehouden ver kiezing en noemde de geuitte protes ten van rechts daartegen een groote verrassing. Grooter verrassing aldus spr. is nog, dat de rechtsche leden thans wordt geadviseerd niet deel te nemen aan deze stemming. Waarom is bij de vorige verkiezing, zoo vraagt deze, dit thans genoemde motief niet genoemd Dit heeft ons allen gefrap peerd. Laat ons in deze nieuwe omge ving opkomen voor de eenheid, ook in de Ned. Herv. Kerk. Spr. uit de wensch dat het advies zal worden herroepen en Wjoensdag a.s. allen zullen komen om te vormen één Herv. Gem. Hierop spreekt Dr. Ellerbroek van Amsterdam. In een boeiende rede toont spr. aan dat de wetenschap overal diep is door gedrongen, doch de raadselen van „leven en dood" lost deze niet op. Daar voor hebben we ons geloof, het evange lie van Jezus Christus. We mogen het niet begrepen hebben, doch we jagen het na Onze vrijz. overtuiging belet ons niet het goede recht van andersden kenden te eerbiedigen. We leven en zien ons gedragen door een oneindige „Macht", d'oor een lief de die ons verstand te boven gaat en van een onuitputtelijke genade. Wij weten immers dat we dagelijks te kort schieten. Dat geeft kracht, geeft vrede, geeft rust. Geeft ook noodzaak om ver der te gaan. Dat we dan komen tot de wijn rondging en verve rschingen werden aangeboden. Hier werden de 4 firmanten, de Heer M. de Haan Sr., en zijn 3 zoons, de hee ren P., A. en C. de Haan, alsmede Mevr. de Haan en de dochters uit het gezegend gezin van alle zijden gecomplimenteerd. De Burgemeester gevoelde zich nogmaals gedrongen het woord te vragen en richtte zich speciaal tot den Heer de Haan Sr., wiens voortvarendheid hij nog eens schetste en roemde, dit onder grooten bijval der aanwe zigen. Spr. dankte uit aller naam voor den allergenoeglijksten avond den genoodigden geboden en stelde een dronk in op het wel zijn der familie van wie dit alles uitging. De „Volendammers" weerden zich dapper, het werd een groot familiefeest. Mevr. de Haan-Bosker richtte namens de kinderen gevoelvolle woorden van groote dankbaarheid tot de Ouders. Spreekster ge waagde van de taaie volharding en energie, waarmede de vader van het groote gezin zich trachtte op te werken, soms in één dag alles te niet zag gaan waarvoor hij jaren had ge werkt. Dat hij daarbij in zijn vrouw zoo'n krachtigen steun vond, die voor hem in de moeilijke jaren zooveel beteekende, en hoe ten slotte dit, hun theater, tot stand kwam. De eenige aanwezige vertegenwoordiger der Film-Verhuur Remaco, n.1., die der Burbaek, schetste in een van humor tintelend speech- je hoe veeleischend „Kees" (zoon Cor die de filmcontracten afsluit) steeds is. „Bij Kees krijg je nagenoeg geen voet aan den grond", roept spr. uit. Hij gewaagt verder ook van de prettige samenwerking, brengt mede namens zijn collega's hulde aan de ondernemers en zegt dat het publiek de door hen gestelde verwachtingen zeker niet zal beschamen. Aan het slot van het samenzijn heeft nog een der leden van het, ondertusschen tot en kelen geslonken M.U.Z.-personeel het woord tot de familie de Haan gericht en daarbij zijn dankbaarheid, ook namens alle reeds van Wieringen vertrokken collega's, geuit voor de bede „Uw wil geschiede". We we ten ons medearbeiders van een Godde lijk plan omdat dit onze taak en ons ge loof is. Ds. Baar van Alkmaar, Voorz, der Vrijz. Herv. in Nederland, hoodt zijn betoog, „De Vrijz. Herv. en de Kerk" Godsdienst en Kerk zoo zeide spr. heb ben het thans zwaar te verantwoorden. Thans wordt een ware stormloop op Kerk en Godsdienst genomen. Een geweldige propaganda voor het Communisme en het Materialisme gaat door de wereld. Geestelijke belang stelling wordt verwaarloosd. De we- feld geeft een te eenzijdige, opvoeding aan de jeugd in de vorm van intellectu alisme en Materialisme. Ook de sport, hoe goed ook, heeft hieraan een werk zaam aandeel door de eenzijdige na druk. Doch ook de ziel heeft zijn be hoefte, welke niet verwaarloosd kan en mag worden. Immers „De jnensch zal bij brood alleen niet leven". Juist bij de grootste bloei van Materialisme voelt men het gemis aan hoogere din gen het zwaarst. Gelukkig komt er weer vraag naar geestelijke, dingen het verlangen naar een God. Ook de Oude Psalmist bezingt het in zijn lied: het terugkomen van waarachtige Reli gie, Godsdienst en Geloof. Dit waarach tig geloof is het Vrijz., omdat dit door .ons zelf is heengegaan. Zooals men dat heeft ervaren voelt men dat als een kostelijk bezit. Spr. toont tenslotte dat de schoon ste gemeenschap is de Oude Histori sche, de Ned. Herv. Kerk omdat deze de meeste invloed heeft niet echter om politiek of economisch gewin. Daarom mag het voor U niet onverschillig zijn in welke richting die Kerk gaat. Door Uw stem te geven kunt ge de bestaan de gebreken helpen herstellen. Ik hoop zoo besluit deze spr. dat mijn woord in vloed mag hebben en ge allen bezield wordt met activiteit. Koster Ned. Herv. Kerk. Blijkens adv. voorkomende in dit no. worden solli citanten gevraagd voor de betrekking van Koster aan de nieuwe Ned. Herv Kerk te Middenmeer. KERKERAAD OF GEMEENTE 7 Door het bestuur Afd. Vrijz. Herv. Wieringermeer en de Commissie voor de Vrijzinnig godsdienstige belangen in den Wieringermeerpolder, is een cir culaire aan de leden der Ned. Herv. Gem. Wieringermeer gericht, waarin wordt verzocht Woensdag 7 Maart op het stembiljet het woord KERKE RAAD in te vullen. De bevoegdheid aan den KERKE RAAD wil zeggen dat de leiding van deze gemeente de eerstvolgende 7 jaren bij den Kerkeraad blijft De bevoegdheid aan de GEMEENTE wil zeggen ieder jaar één of meer stemmingen aldus luidt het in de circulaire. De Kerkeraad van de Ned. Herv. gemeente de Wieringermeer deelt in verband met de op WOENSDAG a.s. te houden stemming mede, dat deze stemming geschiedt met machtiging en onder toezicht van het Class. Bestuur. De geruchten, dat deze stemming onwettig zou zijn, zijn uit de lucht gegrepen of berus ten op een niet kennen der reglementen. De Kerkeraad, die slechts de wettelike weg betreden wil, raadt dus de Hervormden, in hun eigen belang, aan zich niet aan die on juiste geruchten te storen. Men zal het later betreuren als men niet stemt. Een ieder kome en brenge zijn stem uit, op dat het openlik blijke aan welke kant fle meerderheid is of voor de gemeente of voor kerkeraad. Ieder begrijpe zijn plichten blijve niet achter (Adï) DE KERKERAAD. hartelijke ontvangst welke hun vanaf hun komst op Wieringen 7 jaren geleden bij de fam. de Haan steeds was ten deel gevallen. Het was ver na middernacht dat de huldi ging ten einde liep Eene huldiging waarbij de groote genegenheid en achting uit de ge heele Wieringer bevolking voor de fam. de Haan op ondubbelzinnige wijze tot uiting kwam. SUCCES-NIEUWS. Zondag speelde Succes I een uitwedstrijd tegen D.T.S. I en wist het niet verder te brengen dan een gelijk spel, n.1. 2—2. Succes 2 bracht het er beter af en won van Helder 3 met maar eventjes 12—2. Succes 4 won van Kolhorn 2 met 51. Zij die kaarten wenschen te bestellen voor de wedstrijd Holland—Ierland, welke 8 April gespeeld wordt, kunnen zich wenden tot den heer Nieuwbuurt, Kerkplein 10. Kaarten voor deze wedstrijd kunnen besteld worden tot en met Zondag 11 Maart. Vrijdag a.s. houdt de voetbalvereeniging een algemeene vergadering in Concordia. Voor agenda zie men advertentie in dit nummer. Het jaarfeest van de Ruitervereeniging „Wieringen." Zaterdagavond hield de rijver eeniging „Wieringen" een feestelijke bijeen komst in de zaal van den heer S. Halfweeg. Hoewel de dag nu juist niet zoo gunstig in verband met de officieele opening van „Ci nema de Haan", waarbij uiteraard de diver se notabelen uitgenoodigd waren, is het feest zoo gezellig mogelijk gevierd. Verschillende zustervereenigingen uit den omtrek, (Texel, Barsingerhorn, enz. enz.) hadden aan den uitnoodiging om dit feest bij te wonen vol daan. Door ontstentenis van de Presidente, Mej. G. Mostert, opende de instructeur dezer ver- eeniging, de heer Wilms met een toepasselijk openingswoord, waarna direct het program ma een aanvang nam met het welkomstlied, dat keurig door een achttal dames werd gezon-

Wieringer courant | 1934 | | pagina 2