KEER OP KEER BEWIJST SPAART BIJ DE BOERENLEENBANK „WIERINGERMEER." gedaan. Meteen overhandigde hij aan den muziekhandelaar het jnes. Hij gaf hem tevens een nauwkeurige beschrij ving van den persoon. B., die aandachtig had geluisterd, bleek achteraf niet al te zeer onthutst te zijn. Hij verzocht R. hem dadelijk naar het politie-bureau te willen verge zeilen, waarin deze toestemde. Daar deed D. opnieuw zijn verhaal. B. wist er aan toe te voegen, dat de per soon, die hem wilde dooden, sedert lang verliefd was op zijn vrouw. Aan de hand van de opgegeven per soonsbeschrijving door R., werden da delijk nasporingen gedaan en het duur de niet lang of de onbekende werd aan getroffen in een logement. Hij werd naar het politie-bureau gebracht en legde een volledige bekentenis af. Hij zeide dat de echtgenoote van B. hem had aangespoord B. te dooden. Het echt paar B. is bezig te scheiden. De vrouw van B. verklaarde dat de heele geschie denis een opzet is van liaar pian, ten einde meer argumenten tegen haar te hebben in het echtscheidingsgeding. Zij beweert dat haar man voor eenigen tijd aap iemand opdracht zou hebben gege ven haar onder een trajn te stoo- ten Het verder onderzoek zal uitwijzen hoe de zaak in elkaar zit. IVOROL-tandpasta dat het de natuurlijke schoonheid van het tandglazuur weer te voor schijn brengt, zelfs bij tanden, waar dit niet meer mogelijk schijnt. BINNENLANDSCH NIEUWS. VOETBAL HOLLAND—BELGIE. NEDERLAND VERPLETTERT BELGIE. Hoe er Zondag door Holland gewonnen is. KRO NIEK. .27 uur. De Brabangonne klinktBelgische vlaggen op de onoverdekte tribune wapperen. De Belgen worden be groet. .29 uur. Puck van Heel komt te voorschijn en met hem tien stoere Oranjeman nen. ,31 uur. Puck van Heel ontvangt een vaan- deltje en wint de toss. .33 uur. Voorhoof brengt het leer aan het rollen. .34 uur. Voorhoof scoort uit een vrije trap (01) voor België. .36 uur. Corner op het Hollandsche doel. .37 uur. Van de Weyer stompt een corner weg. ,38 uur. Vrije trap tegen Holland. .39 uur. Vrije trap tegen België. .42 uur. Weer een corner op het Belgische doel. .49 uur. Bakhuys zweeft in de lucht (11). .50 uur. Corner op het Belgische doel. uur. Smit schiet raak (21) voor Hol land. ,56 uur. Vrije trap tegen Holland. .00 uur. Vrije trap tegen Holland. .04 uur, Vente laat Nederland juichen 3—1. ,09 uur. Smit richt en raakt (4—1). ,14 uur. Vrije trap tegen Nederland. .15 uur. Een Hollander maakt free kick. ,18 uur. Limonade, thee bier, wat wenscht u? 3.33 uur. 3.35 uur. 3.37 uur. 3.40 uur. 3.42 uur. 3.45 uur. 3.45 uur. 3.46 uur. 3.47 uur. 3.48 uur. 3.53 uur. 3.57 uur. 3.57 uur. 4.00 uur. 4.03 uur. 4.05 uur. 4.09 uur. 4.10 uur. 4.11 uur. 4.13 uur. 4.15 uur. 4.16 uur. 4.18 uur. 't Kwaje kwartiertje begint. Corner op ons doel. Vrije trap tegen Holland. Nog zoo iets. Dito Corner op ons doel. Al weer een vrije trap tegen Hol land. v. Diepenbeek schiet zuiver op ons doel. Belgisch succesje (42.) De Leeuw ontwaakt. Einde van het kwartier. Begin van het drama (52). Heb medelij, Vente (62). Bakhuys heeft geen medelijden 7-2. Vente ook niet (82). v. Male grijpt mis (83). België probeert het nog eens. Mis Vente, Vente, 5 keer Vente (93). Publiek zingtTiende, tiende Corner voor België. Vrije trap tegen België. Corner voor België. Vrije trap tegen Holland. Holland heeft gewonnen met 9—3. GEMEENTE WIERINGEN. Kiezerslijst. Het aantal kiezers voor de Tweede Kamer der Staten-Gene- raai bedraagt volgens de vastgestelde kiezerslijst 3411 voor Provinciale Sta ten 3310 en voor den gemeenteraad 3212. Hinderwet. Ingevolge de Hinderwet is door de A. P. C. te Den Haag vergun ning aangevraagd tot het oprichten van een benzinepomp-installatie bij de garage van den heer H. Beukema aan den Slingerweg. Lezing Reisindrukken uit Japan en China door Edo Fimmen. Zooals uit de in dit blad opgenomen advertentie blijkt zal de heer Edo Fim men op WJoensdag 14 Maart a.s., des avonds half acht voor het Instituut voor Arbeiders-ontwikkeling een le zing houden over zijn „Reisindrukken uit Japan en China" toegelicht met lichtbeelden in Cinema de Haan te H.-Hoef. De heer Fimmen, welke in verband met zijn functie als secretaris van de Int. Transp.-Federatie schier de ge- heele wereld heeft bereisd, verbleef tij dens den oorlog tusschen genoemde landen eenigen tijd aldaar. De spreker is in en buiten ons land een bekend figuur op vakbewegings- gebied en hield deze lezing reeds in verscheidene plaatsen van ons land. „Postjager-avond". Thans staat vast dat luitenant Asjes op Maandag 26 Maart a.s. in „Cinema De Haan" een causerie zal houden over de vlucht van de Postjager naar indië. Tevens zal dan de film „Holland- indië" worden vertoond. Van verschillende zijden vernamen we, dat de belangstelling voor dezen avond zeer groot is. V. C. J. B. Oosterland. Vergadering Vrijdag 16 Maart a.s. des avonds 8 uur. Jaarleesten. Van welingelichte zijde vernemen wij, dat Dinsdagavond 20 Mrt het jaarfeest zal gehouden worden van de Chr. Jongelingsvereeniging „Pro Rego" in de Geref. Kerk te Hjppo en van de Chr. Jongelingsvereeniging „Het Mosterdzaad" op Donderdag avond 22 Maart in 't gebouw Rehoboth te Hippo. Politie. Verl. een portemonnaie in houdende ongeveer een gulden. Bij iemand komen aanvliegen een postduif, gemerkt Holland - 32 - 73810. Inl. Gem.-Bode. VOETBALVEREENIGING „SUCCES". Onder voorzitterschap van den heer D. Oden, vergaderde Vrijdagavond de V.V. „Succes" in „Concordia". De opkomst der leden was ook dit maal niet groot, wat wel eenige ver wondering baarde, gezien het belang rijke punt wat op de agenda stond ver meld, n.1. de viering van het 10-jarig bestaan in Mei. Na een kort openingswoord door den voorzitter, werden de notulen gelezen van de vorige vergadering, welke on veranderd werden goedgekeurd. Ingekomen stukken en mededeelingen De voorz. deel.- mede, dat de kwes tie over het spelen om de Schager be ker opgelost is. Bekend was, dat „Succes" slechts dan de beker wilde afstaan, als de wedstrijden werden georganiseerd zooals zij voorheen waren vastgesteld. In een vergadering met het bestuur van de N.H.V.B. „Succes" en „Scha- gen" is het tot een compromie geko men en werd Succes in het gelijk ge steld, echter zullen alle wedstrijden op Schager-terrein worden gespeeld. Vervolgens werd mededeeling ge daan van N.H.V.B. wedstrijden voor Noord-Hollandsche K.N.V.B. elftallen Deze wedstrijden zullen in twee groe pen gehouden worden en wel in A en B wedstrijden. De A wedstrijden zijn voor le en 2e klassers en kampioens-elftallen 3e kl. De B wedstrijden voor 3e en 4e klas sers benevens de kampioens-elftallen N.H.V.B. le klasse. Besloten wordt dat Succes hieraan zal deelnemen. Ingekomen zijn een tweetal brieven, van de vereenigingen „Herwonnen Levenskracht" en „Zonnestraal" het het verzoek om wederom een sportdag te willen houden ten bate van deze vereenigingen. Hoewel het speelprogramma van „Succes" door deelname aan verschil lende wedstrijden tamelijk overladen is, werd toch eenparig besloten om een vergadering met beide vereenigingen te houden teneinde één en ander na der te bespreken. De viering van het tweede lustrum. De voorzitter zegt, dat in Mei „Suc ces" 10 jaar bestaat, deze gebeurtenis mag niet onopgemerkt voorbij gaan, het moet echter een feestje worden wat met eigen krachten 'n programma zal uitvoeren, geld mag het niet kosten. De meening van het hestuur is, dat een commissie zal moetec worden be noemd die dit in elkaar zet. Na eenige bespreking stellen zich beschikbaar voor een» feestcommissie, de heeren G- v.d. Wal, R. Blau- boer, H. Ran, C. Metselaar en D. Rij kers. De heer Nieuwbuurt doot een be roep op.de leden om zooveel mogelijk voor de verloting te werken, het mag de vereeniging zoo min mogelijk geld kosten. Wijziging contributie-regeling. De voorzitter geeft een uiteenzetting van de nogal gecompliceerde contri butie-regeling', die „Succes" heeft. De gehuwde lieden niet spelend, is 'n groep die voor de vereeniging niet veel baten oplevert. „Succes" moe: voor deze leden aan twee bonden con tributie betalen, zoodat er voor de ver eeniging weinig overblijft. Het bestuurs voorste] is dan ook om deze leden tot donateurs te maken, zij houden dan hun rechten als voorheen, behalve dat zij geen stemrecht hebben. De heer S. P. de Vries komt hier te gen op en doet het voorstel, dat zij: die lid wenschen te blijven, de bondscontri butie extra zullen betalen. Men heeft dan de vrijheid om lid te blijven of donateur te worden. Na uitvoerige discussie wordt aldus besloten. De heer C. Metselaar wilde gaarne de contributie 4 maal per jaar laten ophalen inplaats van tweemaal. Ook hiertoe werd besloten. Rondvraag. De heer Blom wilde gaarne een sup- porters-vereeniging. De voorzitter zegt dat in andere plaat sen gewoonte is dat de supporters zelf een vereeniging oprichten los van de vereeniging, samenwerking is natuur lijk mogelijk doch het moet een aparte vereeniging blijven. De heer Metselaar dringt op ver dere terreinafscheiding aan, er zijn nog altijd „sportliefhebbers" die wel willen kijken maar het mag geen geld kosten. De voorzitter zegt dat zoo langzamer hand de schutting wordt doorgetrok ken, één en ander in een tempo naar draagkracht van dé kas.. De heer Nieuwbuurt dringt er op aan dat de leden de trainingsavonden bij wonen, het mag niet meer voorkomen dat de trainer die hier belangeloos zijn tijd aan geeft geen belangstelling krijgt. Hierna sluiting. ZATERDAG 10 MAART '34. Cineme de Haan ons pracht theater, Is geopend maar nu officieel Niemand zal ons dit bestrijden, En met ons zeggen „een juweel." Martines kan zeker trotsch zijn, Als hij spreekt van „zijn paleis" Door zijn taaie, harde wilskracht, Een Wieringer film-paradijs. Honderden bezoekers hebben bewonderd, Aanschouwden het kunst-unicum. Alle eer voor ontwerper en bouwers, Nijvere werkers van dit elysium. i^JAN DINGES. Afdeeling Wieringen van de -eeniging ter bevordering van het vakonderwijs in West- Friesland. Maandagavond hield bovengenoemde ver eeniging een vergadering in Hotel de Haan. De vergadering werd geopend door de voor zitter de heer N. J. Poel, Ci memoreerde dat de laatste vergadering 8 jaar geleden is ge houden. Spr. sprak een bijzonder woord van welkom tot den heer Saai, Dir. van Vakon derwijs in West-Friesland. Notulen werden niet gelezen en de rekening kon niet worden aangeboden in verband met de salarisregeling van het rijk. Bestuurswijzigingen. De heer Saai zou gaarne zien dat wat jon gere krachten in het bestuur kwamen. Spr. stelt voor dat het heele bestuur aftreed, daar er zoolang niet is vergadert. Bij aclamatie worden benoemd de heeren Joffriet h.d. school Den Oever, A. Kraak, den Oever en C. Omis, Haukes. Bij stemming worden benoemd de heeren N. J. Poel, J. C. Klein, mevr. de Haan—Bos- ker, Th. Boersen, J. C. de Vries en Dr. de Groot. De voorzitter dankt de aftredende penning meester de heer Timmerman voor het vele werk wat hij heeft verricht in de loop der jaren. De heer Saai dringt er op aan dat ieder jaar vergadert wordt. De voorzitter zegt dat men hieraan wel te kort in is geschoten. Vervolgens geeft de heer Saai eenige inlich tingen over de avondcursus en de te houden tentoonstelling in Schagen. RONDVRAAG. De heer Timmerman vraagt of men zijn rekening na wil zien en de be scheiden over te nemen. Mevr. de Haan zou gaarne wenschen dat de heer Timmerman de rekening over 1933 zijn geheel afwerkte. De heer Timmerman heeft hiertegen géén bezwaar. De heer C. Boersen vraagt of de mogelijk heid niet bestaat dat doel en werken van de vereeniging meer bekendheid krijgt bij de burgerij. De heer Saai geeft het bestuur in overwe ging een verslagje te maken van de teeken- school en te vragen of de redactie van de Wie ringer Courant dit in zijn geheel wil opne men. Ook het houden van een tentoonstelling komt de propaganda ten goede. Middenmeer. Eerste slachtkoe afge leverd. Ten bewijze dat het proefbe drijf, beheerder Langereis, zich op al le mogelijke veep'ractijken toelegt, mo ge blijken dat dezer hagen een extra vette koe is afgeleverd aan een slager te Medejmblik. Doordat dit exemplaar de eerste slachtkoe is, welke wordt af geleverd uit onzen polder, jnag dit als een bijzonderheid worden genoemd. -- Vergadering A. R. Kiesvereeni- ging. De A.R. Iviesvereeniging hoopt a.s. Vrijdag 16 Maart te vergaderen in de Ger. Kerk te Slootdorp. De. heer P. Meuleman te Amster dam, lid der Prov. Staten van Noord- Holland denkt alsdan op te treden, met het onderwerp „Oude beginselen in veranderde tijden". Het bestuur wekt de leden op tot bijwoning dezer vergadering alsmede geestverwanten. De boombepianting in de Wie- ringermeer. Gezien de geweldige aan voeren van jonge boomen welke zullen worden geplant in onderscheidene hoe ken van onzen polder, geeft dit hoop voor uitgebreide plantsoeneering1 van wegen, hoeven en langs de kanalen. Hoewel de vorige aanplantingen nu niet direct gunstige resultaten hebben opgeleverd, hopen we dat thans de aanleg zoodanig mag worden, dat bin nen afzienbaren tijd ook aan natuur schoon de Wieringermeer 'n beroemd heid wordt. - Bedrijfs-ongeval. Zekere H. werk zaam bij de Cult. Mij. bekwam tijdens verrichte werkzaamheden zoodanige zware verwondingen, dat hij zich in Hierna sluiting. Onderhandsche aanbesteding'. Zaterdag j.1. werd onderhandsch aanbesteed het bouwen van een woonhuis met lunchroom op een perceel grond aan den Slingerweg voor reke ning van den heer N. de Haan Jz. Het laagst werd ingeschreven door Gebr. Boersen. Het werk is inmiddels gegund. ESPERANTO. Zondag 11 Maart heeft de Noord-Hollandsche Esperanto-vereeniging „La Norda Stalo" hb,ar gewone maandelijk- sche bijeenkomst gehouden in het Hotel de Haan te H.-hoef. Daar de voorzitter bericht van verhindering had gezonden, werd te ongeveer 11 uur de bijeenkomt geopend door den heer H. Schouw vlieger,, 2e Voorz. der vereeniging. Spr. moest tot zijn leedwezen constateeren dat de op komst der Esperantisten uit de omliggende plaatsen, speciaal uit Den Helder en Anna Paulowna, zeer slecht was. Spreker bracht dank aan de Wieringer Esperantoclub „Sudmara Stelo", welke „La Worda Stelo" had uïtgenoodigd. Hierna voerden voor „Sudmana Stelo" de Heer Hoekstra het woord en heette de Espe rantisten van buiten hartelijk welkom, speci aal de Zweedsche- en Duitsche Esperantisten, welke hier als gast mede kwamen. Nadat enkele gewone zaken waren afge daan, moest de plaats voor de volgende bij eenkomst worden vastgesteld. De heer Duinker van Texel noodigde nu voor de Texelsche Esperantisten „La Norda Stelo" uit om haar volgende bijeenkomst te Texel te houden. Aldus werd besloten. Als da tum werd vastgesteld 10 Mei a.s. GEMEENTE ANNA PAULOWNA. Uitvoering „Excelsior". Voor 'n flink bezette zaal van den Heer Kossen heeft de Tooneelvereeniging- Excelsior Zondag j.1. veel succes geoogst met de mooie klucht „Met Verlof" een frisch lachstuk in 3 bedr., dat door ge noemde vereeniging op uitmuntende wijze is vertolkt. De grimatie zoowel als de aankleeding was keurig ver zorgd en dat het stuk in de smaak viel getuigde het daverend applaus, na ieder bedrijf. We zien Excelsior gaarne spoedig te rug. Een gezellig bal besloot de avond, 't welk goed werd geleid door de hee ren piucisie Rijkers, Kos en de slagwer ker-humorist Tommy Ponschani. Uitvoering. Naar we vernemen geeft de Mondharmonica-club „De Tango" onder leiding van den heer J. Geluk a.s. Zondag een uitvoering in Zaal Kossen met medewerking van de Tele- paath Ejmil Morrettie. „De Eeuwige Stilte". Maandag j.1. werd deze mooie leerzame film drie maal vertoond in de zaal van den heer Slikker. Des morgens werd gelegen heid geboden aan werkloozen, om gra tis deze film bij te wonen, (doch erg jamjmer, is hiervan maar matig ge bruik van gemaakt slechts een 20-tal belangstellenden voor de organisa tie van een dergelijk filmuur zeer te- leurstellend) des middags hebben de kinderen der hoogste klasse volop ge noten, en des avonds een volle zaal met belangstellenden tegen entrée. ONS WIERINGERMEERHOEKJE. het Dorpshuis door Dr. Hoogkamer moest laten behandelen. Hoog bezoek aan de Wieringetmeer- polder. Dé Minister van Sociale Zaken heeft Maandag j.1. een bezoek gebracht aan den Wieringermeerpólder, waarbij de heeren ir. F. P. Mesu, lid van de Wie ringerjneer-Directie, en P. Kikkert, Rijks-Inspecteur voor de werkverschaf fing, hem vergezelden. Het bezoek gold vooral de onderschei den werkverschaffingen, waarin op 't oogenblik bijna 1400 man werken. De Minister nam tevens het Kamp in oogenschouw, dat ingericht wordt voor een aantal jonge Duitsche Joden, die tijdelijk in ons land zullen- verblij ven. Middenmeer. De tijdwijzers aan den toren. Aan veler wensch is tegejmoet gekomen doordat in onze torenklok thans het uurwerk is aangebracht. Hoe wel de montage en gelijkrichting nog eenige dagen zullen vorderen, zal men binnenkort het gemak van clè toren klok ondervinden. Het uurwerk gaat niet electriscli en is geleverd door Gebr. van Bergen te Midwokla (Gr.) land is tot. assistent-directeur benoemd de heer Van der Ploeg, thans in gelijke betrekking te Assendelft. WINKEL. Bij het op 6 Maart j.1. ge houden eind-examen 5-jarigen cursus van de tcekenscholen der vereeniging tot verbetering van het vakonderwijs in Wiest-Friesland, slaagde van de school der afd. Winkel P. de Wit van Kolhorn. Inkrimping veestapel. Door de Crisis-Rundvee-centrale zal gelegenheid worden geboden aan haar te leveren le kennelijk drachtige runderen in alle soorten en kwaliteiten 2e versch afgekalfde vaarzen en koeien met normale melkgift te Pur merend, Dinsdag 27 Maart 1934, van 8-10 v.m. veemarkt. De kaarten voor afgifte tot levering moeten uiterlijk 19 Maart ten kantore van de Crisis-Rundvee-Centrale te Den Haag zijn ontvangen. Prijzen en voorwaarden als de voor afgaande week. MARKTBERICHTEN. PROVINCIAAL NIEUWS. WINKEL. Door het bestuur der Coop. Stoomzuivelfabriek West'fries- De Graanmarkt. ALKMAAR, 9 Maart 1934. Op de ge houden graanmarkt waren in totaal 600 H.L.'s aangevoerd, waarvan soort en prijzen als volgt: 69 voertarwe f 3.25 tot f 4 6 rogge, prijs niet genoteerd 135 gerst chev., f 3.75-f 5.75 187 haver f 6.40-f 7 64 boonen, w.o. paardeboo- nen f 7 bruine f 8, duiven f 6-f 10.40 witte boonen f 16-f 18 8 geel mosterd zaad f 11.50 20 karwijzaad f 21 17 blauwmaanzaad f 12-f 17.50 1 spina- zie-zaacl, prijs niet genoteerd en 93 erw ten, w.o. kleine groene f 5-f 8 groote f 11-f 18 grauwe f 18.50-f 34 vale erwten f 30-f 32. Alles per 100 K.g. Han del stug. De Kaasmarkt. ALKMAAR, 9 Maart 1934. Op de ge houden kaasmarkt waren 2 stapels boe ren, 2 stapels fabriekscomiin. en 33 sta pels kleine fabriekskaas, in totaal 37 stapels, wegende 45000 Kg. aangevoerd waai-van de prijzen als volgt: Fabrieks kaas Kleine f 23 en Commissie f 20 Boerenkaas Kleine f 23. Alles met rijksmerk. Handel stug. De Veemarkt. ALKMAAR, 112 Mrt. 1934. Op de he den gehouden veemarkt waren aan voer en prijzen als volgt 54 Vette koeien f 125-1220 5 Vette kalveren f 35-f 60 per Kg. 70-90 cent 273 Nuchtere kalv. (s]acht.) f 2-f 16 241 Vette varkens (zware) per Kg. 34-40 cent. Handel redelijk. -aroi GEMEENTE ZIJPE. Schagerbrug. De bewoners aan den Schagerweg vanaf 't Buurtje tot den Duinweg, krijgen weder een tweede postbestelling, daar de postbode van Callantsoog, welke de poststukken van het kantoor Schagerbrug haalt, op zijn thuisreis deze bestelling in het vervolg zal uitvoeren. IIUISVLIJTTENTOONSTELLING TE SCHAGERBRUG. Zaterdagmiddag tegen 2 uur verzamelden het bestuur van de vereeniging „Algemeen Belang" alhier, met de dames en heeren jury leden, het Dagel. Bestuur onzer gemeente en verschillende andere personen, zich in de zaal van Mej. de Wed. Broer, waar door bo vengenoemde vereeniging een huisvlijtten- toonstelling was georganiseerd. De Voorzitter, de heer H. Rezelman, heette alle dames en heeren van harte welkom en het doet spr. veel genoegen dat het Dag. Be stuur der Gemeente iri<zijn geheel aanwezig is. Spr. ziet hierin:.eenbewijs van waardee ring voor het werkèn der vereeniging. De Voorzitter uitte zijn groote voldoening over de inzendingen, daar 550 verschillende num mers zijn ingezonden, waaronder een keuri ge inzending in de rubriek floralia. De dames en heeren hebben een reuzen ar beid gedaan om al deze voorwerpen te rang- Kleinste inlage één gulden. ZITTING TE SLOOTDORP Dinsdag van 5>/t tot 7 uur. Te MIDDENMEER Donderdags van 5t. 6l/t. schikken en de jury had voor de beoordeeling een zware taak. Onze dank voor al deze moei te en arbeid. De tentoonstelling is, wat betreft de inzen dingen, geslaagd en als straks de deuren open gaan hoopt spr. op een druk bezoek, zoodat deze tentoonstelling ook financieel goed mag slagen. Vervolgens voerde de Edelachtb. Heer J. de Moor het woord en ofschoon spr. erkende al het tentoongestelde niet te kunnen beoordee- len, deed het hem goed dat velen uit de ge meente Zijpe, niettegenstaande de druk der tijden, lust gevoelen om met zooveel ijver iets dergelijks te vervaardigen. Spr. ziet hierin een bewijs dat men niet bij de pakken gaat neerzitten, maar met volle energie zich geeft aan zijn werk. Spr. ziet hierin een hoopvol teeken voor de toekomst. Ook het bestuur van Algemeen Belang verdient een woord van dank, voor het initiatief voor het organisee- ren van deze tentoonstelling en spr. hoopt, evenals de Voorzitter, dat vele bezoekers hier een kijkje komen nemen.. Nadat door de Voorzitter aan de genoodig- den de thee was aangeboden, verklaarde de heer Rezelman de tentoonstelling voor geo pend. De jury kende in de verschillende rubrieken de onderstaande bekrooningen toe HUISVLIJT. VOLWASSENEN. 1. Kelimwerkle pr. Janny Molenaar, Schagerbrug, 2e pr. Aag. Roozlng, Schager brug. Eerv. vermeldingen, Reini de Wit, Keins merbrug, Janny Molenaar, Schagerbrug. 2. Koninginnesteek. Eerv. verm. Tr. Ligt- hart, Schagerbrug. 3. Imitatie-weefwerk le pr. mevr. J. Win kel-Brak, Schagerbrug. Eerv. verm. mevr. J. Wierstra-Drewes, St, Maartensbrug. 4. Tamboereeren. Eerv. verm.. mevr. Van Loenen-Klaus, Schagerbrug. 5. Wol - Breiwerk, le pr. niet toegekend 2e pr. Lies Spaan, Burgerbrug, 3e prijs mevr. A. v. d. Oord-Ven, Oudesluis. Eerv. verm. M. Dekker, 't Zand, mevr. G. Hooij-de Boer, Scha gerbrug. 6. Smyrna. le pr. To Jansen, 't Zand, 2e pr. Annie Bakker, Schagerbrug. 7. Weefwerk, le pr. mevr. N. Jimmlnk- Bakker, 't Zand, 2e pr. mevr. Baaijens, Scha gerbrug, 3e pr. Gré Jansen, 't Zand. Eerv. verrn. mevr. G. Hooij-de Boer, Schagerbrug. 8. Wol-Borduurwerk, le pr. Annie Hoog- schagen, Schagerbrug, 2e pr. mevr. J. Winkel- Brak. Eerv. verm. mevr. Van Loenen-Klaus, mej. M. Korver, Oudesluis. 9. Zij - Borduurwerk le pr. Gré Schagen, Schagerbrug. 2e pr. M. Korver, Oudesluis. Eerv. verm. mevr. E. Hopman-Rezelman, Scha gerbrug (2)mej. G. Eriks, 't Zand. 10. Kruissteek Wol Kussens, le pr. Gr. E- riks, 't Zand, 2e pr. mevr. G. Nap-Kos, Scha gerbrug, 3e pr. mej. M. Best, Schagerbrug. 11. Vloerkleedjes - kruissteekle pr. mevr. N. Eriks-Koorn, 't Zand, 2e pr. Gr. Pool, St. Maartensbrug, 3e pr. Gré Schagen, Schager brug. 12. Frotté-Haakwerkle pr. Jahs Nobel, Oudesluis, 2e pr. Ma Vos, Schagerbrug, 3e pr. Tona Rijs, Schagerbrug. 13. Wol- en Zij-haakwerk le pr. Engeltje Schoen, Schagerbrug, 2e pr. mevr. G. Hooij- de Boer, Schagerbrug, mevr. E. Hopman-Re zelman, Schagerbrug. Eerv. verm. Gré Scha gen en mevr. J. de Moor, beiden Schagerbrug. 14. Fijn Haakwerk. Lakenstel. le pr. Guus Bos, Oudesluis 2e pr. mevr. H. Guther-Meurs Schagerbrug, 3e pr. Guus Bos, Oudesluis. Eerv. vermeldingenM. Marees, Ruigeweg, Schagerbrug, mevr. E. Hopman-Rezelman en mevr. G. Schoorl-Boekel beiden Schagerbrug. 15. Kleedjes fijn Haakwerk, le pr. Guus Bos, Oudesluis en N. Keijzer 't Zand 2e pr. N. Keijzer 't Zand en G. Tiel Oudesluis, 3e pr. N. Keijzer 't Zand, mevr. L. Eriks-Borst, Scha gerbrug. Eerv. vermeldingen mevr. Noorman en mevr. A. Waiboer-Quak, beiden Schagerbr. 16. Kantbreiwerk, le pr. M. Korver, Oude sluis, K. Korver, Oudesluis, 2e pr. N. Swarthof, Burgerbrug, 3e pr. mevr. K. Noot-Tromp, Schagerbrug. Eerv. verm. M. Korver, Oude sluis. 17. Hardanger. le pr. Guus Bos, Oudesluis. Eerv.. vermelding Gr. Pool St. Maartensbrug. 18. Ajourwerk. le pr.Betsy Sleutel, St. Maartensbrug, 2e pr. Sien Ligthart, Schager brug. Eerv. vermelding mevr.. G. Nap-Kos, Schagerbrug. 19. Filetwerk. le pr. M. Korver Oudesluis, Eerv. verm. Gr. Tiel, Oudesluis. 20. Rickelieu. le pr. mevr. Wed. M. Jans sen 't Zand, 2e pr. mevr. E. Hopman-Rezel man, Schagerbrug. Eerv. verm. Bets Doorn, Schagerbrug. 21. Ontbijtlakens Bordeaux, le pr. Marie Kuit Schagerbrug, 2e pr. Gré Schagen, Scha gerbrug. Eerv. verm. W. Visser, Schagerbrug. 22. Kruissteekwerk, fijn. le pr. Mi Grin, St. Maartensbrug, 2e pr. Bets Doorn, Scha gerbrug, 3e pr. N. Asjes, Oudesluis. Eerv. verm G. Grundel en Jannie Burger te Schagerbrug,

Wieringer courant | 1934 | | pagina 2