MIDDENMEER - SLOOTDORP. HALLO. EENHEIDSPRIJZEN W. WIEGERSMA, ONS WIERINGERMEERHOEKJE. aan Finland en tot Sanatorium ge maakt. De bepalingen van de rege ling zijn echter niet bekend. De verdediging voerde aan dat niet bewezen is, dat twee dochters van den tsaar Anastasia en Tatiana werkelijk dood zijn en dat, indien zij nog leven, zij de rechtmatige eigeneressen zijn. in klasse C 18 cent per K.G. levend gewicht Van dieren in klasse C-min worden de prij zen per stuk bepaald. Wanneer blijkt, dat een rund niet van de opgegeven soort is of niet aan de door de crisis-rundveecentrale gestelde eischen vol doet, zoo zal op het uit te betalen bedrag 40% gekort worden. De overige condities zijn als de vooraf gaande week. Tooneel-avond „De Jonge Spelers." Op den eersten Paaschdag werd door „De Jonge Spelers" van Amsterdam on der leiding van Ben Groeneveld, opge voerd „De Wereld op z'n Kop", naar de roman ,/He*bDuizendjarig Rijk" van Upton Sinclair, bewerk4C4oor A. M. de Jong. De groote zaal,' „Cinema De Haan" was geheel bezet, êen bewijs dat men veel verwachting; van dezen avond had., Inderdaad werden de rollen voortref felijk uitgebeeld, doch wat de moraal van het stuk aangaat, konden wij' niet constateeren, dat het de naam „popu lair" mocht dragen, zooals was gean nonceerd. - Het eerste bedrijf deed het goed, doch de twee volgende en vooral het laat ste bedrijf - was rondweg gezegd, wat de inhoud betreft, banaal, walgelijk. Dit 3e bedrijf was 'n soort propagan da voor 't vrije huwelijk, maar de grove gezegden waren van dien aard, dat men zich "eigenlijk schaamde er naar te luis teren en wij kunnen ons nauwelijks in denken, dat men zooiets ten tooneele „durft" brengen. Opbouwend was deze avond allerminst. Eerste kievitsei. Door den heer O. Hoekstra, wonende in de Laan Wester- land is Zaterdag het eerste kievitsei al hier gevonden en aan den Edelachtb. Heer Burgemeester Kolff aangeboden. Treurig motorongeluk. Zondagmid dag had op de hoek van de Slingerweg (nabij de meelmolen van den Heer J. Lont) een ernstige botsing plaats tusschen een motorrijwiel gaande rich ting Den Oever en een vrachtauto ko mende van daar. De motorrijder gaf echter geen voorrang en een botsing was onvermijdelijk. De verloofde van den bestuurder werd van de duo ge slingerd waardoor zij met het hoofd op den weg terecht kwam en onmid dellijk werd gedood. De bestuurder werd aan het been gewond en de wo ning van den heer M. Kooij binnenge dragen. Het lijk van het meisje en het mo torrijwiel werd door de politie in beslag genomen. Tegen den avond werd de jongeman met een auto-taxie naar zijn woon plaats te Groningen vervoerd en de ouders van het meisje met het droevi ge gebeuren in kennis gesteld. De bestuurder van de vrachtauto treft geen schuld. SPORT. SUCCES-NIEUWS. Zondagmiddag speelde speeldg Succes I een wedstrijd voor de Rauch- beker en had als gast! Helder II (3e kl. res.) Succes trapt af en er wordt in een schijnbaar zenuwachtige toestand gespeeld. Succes heeft in verscheidene weken niet gevoetbald en staat dan ook soms wonderlijk te schutteren. Vaak wordt mis ge trapt en naast geschoten. Helder zit er heel w^t vaster in doch speelt ook geen mooi combinatiespel, zoodat de Sus- cesachterhoede haar aanvallen steeds weet af te slaan. Na eenigen tijd krijgt de Helder rechtsbuiten een bal toegespeeld en rent zeer snel langs de lijn, zwenkt even naar binnen en lost een prachtig schot, welke juist buiten 't bereik van Posthumus was 01. Even hier na kruipt Succes wederom door t oog van een naald, terwijl de H.-voorhoede op 't Succes- doel afkomt, komt keeper Posthms, terwijl hij is itgeloopen te vallen terwijl hij de bal vangt, doch deze wordt hem ontfutseld en twee Heldermannen nemen de bal mee doch weten hem precies naast de paal te werken- Succes weet intusschen 't de H.-doel ook af en toe lastig te maken, doch deze was nog al aardig op zijn post. Een harde kogel van Ran weet hij mooi, doch evenzeer gevaarlijk weg te slaan. Niet lang hierna weet Succes echter de gelijkmaker in het. net te deponeeren 1—1. Met deze stand gaat de rust in. In de tweede helft krijgt Succes 't windvoor deel en is bijna voortdurend in den aanval. Als Kuiper een mooie voprzet geeft ifc hot Grootemaat die voor de rest zorgt 21. Na eenige oogenblikken neemt Albert in z'n een tje een ren op 't H.-doel af, schiet en wordt tegelijker tijd ondersteboven gesmakt door de H.-backs, doch de bal zit meteen in doel scheidsrechter wijst naar het midden, doch direct hierop veranderde hij van gedachte en kent 't punt niet toe, doch geeft penalty, wel ke door Rijkers lodderig werd genomen en R.-keeper er geen moeite mee heeft. Geen minuut later weet Albert toch de H.-keeper 't nakijken te geven 3—1. Behoudens enkele uitvallen heeft Succes nu 't spel steeds in handen en weet de !stand op te voeren tot 5J. Nu is 't Helder toch te bar en weten de ver opgedrongen Succesbacks te passeeren, en gode ook want 't gaat vliegensvlug door en de H.-rechtsbinnen weet er 5—2 van te maken. De verdere speeltijd werd er niet meer ge- scoort en heeft Succes vrdiend gewonnen. Succes 3 speelde een wanhopige wedstrijd thuis tegen Oudeschild I en verloor met 10. MARKTBERICHTEN. De Kaasmarkt. ALKMAAR, 30 Maart 1934. Op de ge houden kaasmarkt waren in totaal 47 stapels, wegende 80000 Kg. kaas aange voerd, waarvan de prijzen als volgt Fabriekskaas 43 stapels Kleine f 19, waarvan 1 stapeltje f 21 2 stapels Commissie f 18 Boerenkaas 2 sta pels Kleine f 19. Alles met rijksmerk. Handel matig!, De Graanmarkt. ALKMAAR, 30 Maart 1934. Op de ge houden Graanmarkt waren in totaal 2|28 H.L.'s aangevoerd, als 22 voertar we f 3.25-f 4 31 gerst chev. f 5.50-f 5.60 99 haver f 6-f 7.15 30 boonen, w.o. bruine f 7.50-f 10, citroen f 10, duiven f 8.25-f 9.50 witte boonen f 16 kana- rjezaad f 7.60 5 geel mosterdzaad f 11,75 1 bjauwmaarizaad en 40 erw ten, w.o. kleine groene l 8-f 9 groote f 19-f 20 grauwe f 14-f 34 en vale erw ten f 20-f 30. Alles per 100 Kg. Handel goed. De Veemarkt. ALKMAAR, 31 Maart 1934. Op de ge houden veemarkt waren aanvoer en Middenmeer. De Paaschvacantie. Ofschoon nog sommige bewoners hun Paaschvacantiëf elders doorbrachten, was dit aantal 'beduidend minder dan gedurende de Kerstdagen. Daarentegen was het aantal bezoekers (wellicht me de als gevolg der sclioone zonnige da gen) vrij groot, en was het vooral voor doorgaand publiek per auto, motor of per fiets een gezellige drukte. Ook onze zakenmenschen mochten van de ze belangstelling rijkelijk genieten. -- „1 April" Geen vliegtuigen ge arriveerd. Hoewel de datum bij sommi gen eenigen twijfel bezorgde omtrent de aangekondigde proeflanding vlieg tuigen op het geprojecteerde vlieg veld, einde Brugstraat alhier, deson danks wilden velen hun nieuwsgierig heid bevredigen, om zich even persoon lijk te vergewissen, of ze „ook kwa men". Hoe meer echter de klok het aangekondigde landingsuur was gepas seerd, des te sterker vatte de weten schap post dat het „1 April was En inderdaad, we mogen zeggen, menig een is teleurgesteld in de aanvankelijk vrij hoog gespannen verwachting. Met dit al echter mag erkend, de April grap faalde niet. -- Een Paaschvuur. In het land van hei en struiken is het branden van be faamde Paaschvuren een historisch ge bruik. Ook echter hier heeft men zon der hei, doch eenig hout en zeeasters (bijeengebracht door Middenmeer's jeugd) aan dit symbolisch gebruik mee gedaan. Onder aanwezigheid van vele omstanders van jong en oud werd Paaschmaandagavond de vrij groote hoop ontstoken, welk's rose gloed prach tig afteekende tegen dep avondhemel. Nieuwe zaak geopend. Te Slootdorp is de winkelwijk met een bedrijf ver meerderd. Het is het manufacturen- magazijn van de firma J. van der Kooi (Comb. fa. Eringa, Sneek.) Aan de etalages was dadelijk te zien, dat hier vakmenschen aan het werk waren geweest. We zagen een etalage met vitrage, een met dames-modearti kelen en japonstoffen, een met heeren- kleeding. De opstelling was van dien aard, dat voorbijgangers onwillkeurig de winkel ruiten naderden en aandachtig de fraaie etelages aanschouwden. Van binnen mochten we de ruime sor teerjng goederen aanschouwen. Hier was alles wat men in een modern ma- nufacturen-magazijn mag verwachten. Aan kennis van 't vak ontbreekt het de heer v.d. Kooi niet. Jaren is hij hij de fa. Eringa werkzaam geweest en dus doorkneed in alle details. Voor seizoen-artikelen, als mantels en Japonnen heeft de heer v.d. Kooi combinatie met de fa. Eringa van Sneek en is het dus mogelijk telkens een pracht sorteering voorhanden te hebben. Deze zaak zal zich onder de energie ke leiding wel ontwikkelen en we wen- schen den ondernemer veel succes in ons nieuwe gebied. Zendingsfilmen van Soemba en Java der Geref. Zending. Woensdagavond, werd in het Gymnastiekgebouw alhier de Soembafilm vertoond terwijl Donderdagavond in het Gymnaatiekgebouw te Slootdorp de Javafilm werd gedraaid, uitgaande van de Ger. Zen ding. Beide avonden werd op heldere en, over zichtelijke wijze op het doek gebracht, prachtig Insulinde, dat zich daar slingert om den „Evenaar" als de gordel van Smaragd." De buitengewone schoonheid der natuur, waaraan Indië machtig rijk is, (en velen slechts kennen vut. verren afstand) werd a.h. w. beide avenden door de film naar hier ver plaatst. Naast schoone palmen en lanen zag men onmetelijke rijstvelden. Uitgestrekte Kampongs, Radja woningen, kudden, karbou wen enz. volgden elkander op. Temidden van die rijk gestoffeerde schepr ping met zijn tropische plantengroei met zijn altijd blijvend en overheerschend groen, waar de boomen nimmer bladerloos staan wonen millidenen onbeschaafde menschen, Heide nen welke zich nog buigen voor hout of steen en bidden tot elke denkbeeldige afgoden. Het is dan ook hierom dat de Ger. Zendingsver- eepiging deze avonden belegde le om te de- monstreeren het nog van God en Zijn dienst vervreemde Heidendom en 2e Zij die luisteren naar des „Heeren dagorder" „Predikt het E vangelie allen creaturen." De zegen van dit Zendingswerk uitte zich in Kerk- ene School stichting, ziekenhuizen, medici- en predi kantsvestiging. Moge ook deze film vertooning de liefde tot de Zending doen groeien. Na het beëindigen sprak Ds. v.d. Vliet een woord van dank voor de medewerking en sloot beide avonden met dankgebed. Ondergeteekende maakt hiermede bekend dat vanaf HEDEN is geopend een depot van de bekende Texaco maatschappij, Petroleum, Benzine en Oliën te Middenmeer. Beleefd aanbevelend BERTUS MUNTER, Postkantoor Slootdorp. prijzen als volgt 1 Paard f 110 17 Melkkoeien f 125-f 200 215 Nuchtere kalv. slacht f 12.50-f 10 en fok f 6-f 12 30 Overhouders, geen noteering 46 Biggen (10 weken) f 8-f 15 9 Bokken en geiten f 2rf 13. Handel matig. Golf leng ten-wisseling. Van 1 April af, wordt Hilversum voor den tijd van drie maanden weer werke lijk Hilversum- Avro en Vara zenden dan derhalve op de korte golf (301.5 m.) K.R.O. en N.C.R.V. op de 1875-m glof. K.R.O. en N.C.R.V. op de 1875-m golf. WIERINGERMEERVARIA. Eenjarige planten. Het sortiment eenjarige planten is verbazend groot. Zonder de minste' moeite kan er een bonte afwisseling, en verscheidenheid bereikt worden in de siertuinen door de diverse bewoners met deze planten en bloemen- Hooge kosten behoeven er niet aan ten grond slag gelegd tc worden. De geringste beurs kan een paar dubbeltjes afzon deren of zich een bloemenweelde te veroorloven in de mooiste kleuren en de aangenaamste geuren. De levensduur van deze planten valt binnen het tijdsverloop van één jaar. Na opgroei en bloei, eischt de zaad vorming alle krachten en ze sterven van uitputting. Het zaaien geschiedt meestal in het voorjaar. Ook kunnen sommige dezer in het najaar gezaaid worden, de bloei heeft dan aanmerke lijk vroeger in het seizoen plaats De yoorjaars-zaaitijd is April begin Mei in den vollen grond. Wie de beschik king. heeft over plat glas kan een raam reserveeren, om hieronder zijn bloe- menzaad aan de aarde toe te vertrou wen in de maand April. Weken zullen deze plantjes in ontwikkeling voor zijn en blijven. In deze groep van bloemen vinden we perkplanten, klimplanten, bladplanten en tevens keurige snijbleemen. Uit de ruime keuze willen we enkel die soorten voornoemen, die zeker suc ces op zullen leveren. 1. Asters worden door ieder gekend en gewaardeerd. 't Zijn sterke én langdurige bloeiers. De lage varië teiten en de hoogere leenen zich best als perkplant, terwijl de laatste als snijbloemen lang, hun diensten doem Vele kleuren bestaan er van. 2. Korenbloem (Centaurea) tooit zich met langgesteelde hloemen_ui blau we, witte, roze-bruin-roode kleuren, i Goede snijbloem en sterke groeiers. 3. Chrysanthemum (Ganzebloem). De witte en gele bloemkleur is over heerschend. 4. Clarkia is een uitnemende perk plant en moet zeer aanbevolen worden 5. Riddersporen (Delphinium.»-'Meer I zal deze plant voorkomen als vasté over blijvende plant voldoet echter ook goed als perkplant met 1-jarige ïeVéhs duur. 6. Godetia mag één onzer mooiste perkplanten genoemd worden met groote bloemen, in hoofdzaak rood tot witte kleuren. Voor een goed effect is 'n dichte stand gewenscht. De hooge soorten leenen zich best als snijbloem Deze plant kan ook in Sept. gezaaid worden om te overwinteren. 7. Helianthus. (Zonnebloem.) Deze1 forsche plant, kan in rij of groep in een grootere tuin aardig afwisseling bezorgen. j. Lupinen, Door lange bloei in vele kleuren is het 'n gewilde perkplant. 9. Lathyrus odoratus (welriekende erwt) is een zeer gezochte klimplant, rijkbloeiend in vele kleuren. Deze plant zou aan de eentonige rijen der scheidingspalen frischheid en leven brengen 10. Leeuwehekken. Een perkje Antirr hinum bekoort steeds door langdurige bloei tot diep in het najaar. 11. Gaillardia in gemengde kleuren is eveneens een goede perkplant. 12. Petunia doet dienst als hangplant voor balcons, leent zich voor potcul- tuur en behoort ook tot de^ogie- perk planten. Ze munt uit in schitterende kleuren. Bij voorkeur zal liet zaad. on der glas gezaaid worden. 13. Phlox (Vlambloem) bloeit lang als perkplant in tal van kleuren. In den vollen grond kiemt het zaad niet te best en meestal worden daarom de planten onder glas gekweekt* 14. Rudbeckia, Schizanthus, Veibe- nia, Zinnia zijn eveneens^öefi aan te bevelen planten voor perken, rijkbloeiend an sterk. Met opzet zijn naast de populaire planten, meerderen voornoemd om iets aparts van den bloementuin te maken en we hopen de meeste soorten dezen zomer te vinden in de Wieringermeer. V. DEZE WEEK LAGE IN BOSKER'S BOEKHANDEL MIDDENMEER. 6 Rol creppe voor 25 ct. 1 rol wit kastpapier en 2 doos punaisen samen voor 25 ct. 24 vel wit kastpapier met rand voor 25 ct 2 Rollen losse witte kastranden voor 25 ct. 100 vel boterhampapier voor 25 ct. 10 Potlooden voor 25 ct. 8 Groote stukken gummi voor 25 ct. 6 Cahiers, prima kwal. voor 25 ct. 100 Prima enveloppen voor 25 ct. 1 Zwaar schrijfbloc voor 25 ct. Gevestigd in KLOMPEN, LAARZEN en PANTOFFELS Kanaalweg Middenmeer. PRIJSOPGAVE GEVRAAGD voor het ver voeren van 26 STUKS VEE, vanvMUNNEKE- ZIJL (Fr.) naar de WIERINGERMEER, in gesloten wagens, in APRIL. Inlichtingen ver schaft Th. OOSTENBRUG, MIDDENMEER. Tegen griep en nekkramp. Het medisch instituut te Leningrad heeft een nieuw geneesmiddel uitge vonden legen de griep. Het instituut heeft n.1. geconstateerd, dat griepba- cillen worden gedood door chloorhou- dende lucht. Grieppatiënten die driemaal daags een half uur lang chloorhoudende lucht inademen, waren in hoogstens twee dagen volkomen genezen. Het in stituut heeft reeds in verschillende be drijven te Leningrad chloorkamers voor de behandeling van grieppatiën ten ingericht. Ook heeft het instituut een nieuw se rum bereid tegen de nekkramp, waar door het percentage van volkomen ge nezing van lijders aan nekkramp aan zienlijk wordt verhoogd. Vele buiten- landsche instituten o.a. het Lister-in stituut in Engeland hebben inlichtin gen gevraagd ten einde ook dit serum te bereiden. TOPPUNT VAN VERGEETACHTIGHEID. De Amerikaansche bladen brengen een be richt van bijzondere vergeetachtigheid door ....een professor. De politie vond dezer da gen in een auto langs den weg nabij Berkeley (Californië) geparkeerd, een jongedame, zorg zaam in een deken gewikkeld. Zij vertelde dat haar metgezel was uitgestapt met te zeg gen dat hij dadelijk zou terugkeeren. Zij had echter twee uur op hem gewacht en nog was hij er niet. De politie ging op zoek naar den vermiste, een professor aan de California U- niversity. Men vond hem thuis, in bed. Hij was het heele meisje vergeten BINNENLANDSCH NIEUWS. EEN BETALING VAN POLEN. Ruim zes ton. De Poolsche gezant te 's-Gravenhage, dr. W. Babinski, heeft Zaterdag namens de Poolsche regeering aan den Minister van Buitenland- sche Zaken, jhr. De Graaf, een chèque van f 622.090 overhandigd voor twee afbetalingen van een kort na den wereldoorlog door Polen tegenover Nederland aangegane verplichting voor legerkleedingen. Drama te Den Haag. Vrouw en kind geworgd. In het perc. Veenkade 138 te Den Haag heeft zich een drama afgespeeld. Daar is gevestigd 'n melkwinkel van N. L. D. De zaak was Vrijdag den ge- heelen dag gesloten, hetgeen voor een melkwinkel op zichzelf al eenigszins vreemd was. Maar het werd nog vreem der, toen de buren zagen, dat zoowel op de dèur van den winkel als op het raam briefjes hingen. Op het eene pa pier stond geschreven „Heden ge sloten wegens familie-omstandighe den" en op het andere „Morgen ge sloten wegens familie-omstandigheden. Men vond echter geen aanleiding de politie te waarschuwen. Anders werd het echter toen de fami- milie bezoek kreeg van een broer van mej. van mej. V. en een melkleveran- cier uit de Torenstraat, wien op hun bellen geen antwoord werd gegeven. Deze vonden nu toch wel aanleiding zich van een en ander op de hoogte te stellen. Zij; waarschuwden de politie, die hierop een onderzoek ging instellen Via een belendend perceel en door over een schutting te klimmen verschaften surveilleerende agenten zich toegang tot de achter-slaapkamer. Daar deden zij een gruwelijke ontdekking. De 23-jarige echtgenoote en het kind van het echtpaar V., het vier maanden oud zijnde jongetje Jacobus, werden dood op bed gevonden. Vermoedelijk zijn zij door worging of het leven gekomen. Zooals bij onder zoek bleek, was V. niet bij zijn familie in Den Haag geweest. Zware vermoe dens van moord zijn tegen hem gere zen. De toestand van de lijken wees uit, daf deze dubbele moord moet hebben plaats gehad in den nacht van Donder dag of Vrijdagochtend vroeg. Opspo ring van den man wordt natuurlijk ver zocht. Tot heden is men niet achter zijn verblijfplaats kunnen komen. Hij moet vrouw en kind met de handen ge worgd hebben. De vrouw werd gevonden met een crucifix in de handen. Het is niet onmogelijk, dat bij den dader financieele zorgen een, rol ge speeld hebben bij deze wanhoopsdaad. De rechter-commissaris en de substi tuut-officier van justitie, mr. Hoekstra hebben een bezoek aan het perceel ge bracht. PROVINCIAAL NIEUWS. LEVERING VEE AAN DE CRISISRUND VEECENTR ALLE. Door de crisis-rundveecentrale zal gelegen heid Worden geboden aan haar te leveren le. runderen, welke de uiterlijke kentee- kenen van drachtigheid vertoonen en minstens 6 maanden drachtig zijn, tenzij zij naar het oordeel van de commissie van over neming als te hoog drachtig moeten worden beschouwd 2e. versch afgekalfde vaarzen en koeien met normale melkgiftte Schagen op 19 April, op de veemarkt. De kaarten voor aangifte tot levering moe ten uiterlijk Maandagmiddag 9 April a.s. ten kantore van de crisis-rundveecentrale zijn ontvangen. g De overnemingsprijzen zijn met ingang van Dinsdag 3 April 1934 voor beide categorieën als volgt vastgesteld in klasse A plus 32 cent per K.G. levend ge wicht in klasse A 28 cent per K.G. levend gewicht in klasse B 23 cent per K.G. levend gewicht POLDERGEMALEN ALS WERK- VERSCHAFFERS. Vragen van Statenlid Thomassen. Naar het Hdbl. meldt heeft de heer Tho massen, lid van de Provinciale Staten van Noord-Holland, onderstaande schriftelijke vragen gericht tot het College van Gedepu teerde Staten Hebben Gedeputeerde Staten kennis geno men van een artikel van den heer W. H. van Zutphen in het „Handelsblad" van 10 Febru ari j.1., waarin de schrijver betoogt, dat vele bemalingsinstallaties van waterschappen der mate verouderd zijn, dat de kosten van ver nieuwing in betrekkelijk korten tijd zouden worden teruggewonnen door besparing op de exploitatie-uitgaven Willen Gedeputeerde Staten aan de Provin ciale Staten mededeelen a. of er ook in Noord-Holland nog zulke verouderde bemalingsinrichtingen bestaan, en zoo ja, b. of er hunnerzijds, ook uit een oogpunt van werkverruiming o.m. voor de metaalindus trie, aandrang geoefend kan worden op de betrokken polderbesturen om tot vervanging van de oneconomisch werkende inrichtingen door moderne over te gaan GEMEENTE ANNA PAULOWNA. Jiibileum Naastepad. Het heeft de familie Naastepad ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan der autobusdienst onderneming op den eersten- Paasch dag niet aan belangstelling ontbroken. Naast de schriftelijke gelukwenschen prijkten een 14-tal prachtige bloemstuk ken in de garage, afkomstig van colle- ga'g en vrienden, en het gaf ons de overtuiging hoe velen zich met de „har de werkers" verheugen^ dat de.zaak on danks de nood der tijden immer „Ex celsior" gaat. Ook brachten velen een persoonlijk bezoek om de firmanten te complimen- teeren. Uitvoering Zangvereen, „Vriend schap." De zaal van den Heer Borst was op den <2den Paaschdagavond flink bezet toen de zang „Vriendschap", na een hartelijk welkomstwoord, haar programma begon af te werken. Het 9-tal nummers verwierf een har telijk applaus. Ook het kluchtspel „Kleptomanie" mocht groot succes ver werven. JHet publiek had een genot volle avond. Propaganda-avond. Onze af deeling, Bond voor Staatspensionneering zal Zondag 8 April in de zaal van den Heer Kossen een propaganda-avond houden, waar dan een rede zal worden gehou den door den heer "Gr de -Vries en de propaganda-club van St. Maarten zal opvoren het tooneelspel „Hun Kind". „Een en ander belooft weder een prachtavond. Sport. B. K. C. I -Alm. Vitrix II. 5-4 De 2e Paaschdag gespeelde vriend schappelijke wedstrijd B. K. C.--Alkma- ria Vitrix II is na een mooie gelijkvolle strijd gewonnen door B. K. C. Bij B.K.C. was het de openingswedstrijd van de pas toegetreden keeper Prins, (voorh. Schager keeper) die op uitmuntende wijze het B.K.C. doel heeft verdedigd. Er was veel publiek getuige van deze spannende wedstrijd. GEMEENTE WIER1NGEN. Succes Mandoline Vereeniging O.K.K. Onze bekende Mandoline Vereeniging O.K. K. behaalde op den tweeden Paaschdag op het Nationaal Concours te Utrecht in de afd. Uitmuntendheid een eerste prijs met 205 pun ten. Een driewerf „hoera voor de directeur en leden. Uitvoeriger, verslag in volgend no. Stemming Hery, Gem. De stemgerechtigden der Hervormde Gemeente te Oosterland en Den Oever hebben den Heer Mt. Heijblok Sr. gekozen tot lid van het kiescollege in de vacature van den heer S. de Jongh, Faney-Fair-succes. De fancy-fair van „Apollo" te Den Oever is een groot suc ces geworden. Reeds Zaterdagavond toen de muziek met 12 tamboers voorop rond het dorp trok, zwermde het publiek de zaal van Jurri Lont binnen en in een oogwenk was de kermis in volle gang.. De zaal zelve was niet te herkennen door de keurig aangebrachte versierin gen en de verschillende getimmerten, noodig voor de attracties. Want er was van alles en de geweldi ge voorbereiding getuigde weer van de saamhoorigheid van de Oeverschen, en de liefde voor de vereeniging. Er werd door de helpers en helpsters hard gewerkt en het publiek deed hun de arbeid lichter worden door de dub beltjes gul te laten vloeien. Het rad van avontuur, de schiettent, de werptent, het koekhakken, alles riep, alles piepte, alles ratelde en knar ste en het publiek kwam in extase cri was vol jolige feestvreugde. Het Tiroler-orchest verzorgde de danslustigen, mits ze natuurlijk de dub beitjes gereed hielden. In de oude zaal was het cabaret en de geheimenissen van den goochelaar. Dit cabaret was ook allerminst nood lijdend aan bezoekers, en zes voorstel lingen per avond met een uitverkocht „huis" was wel zeker een unicum. Wat er werd gepresteerd door de gypiuasten en den goochelaar, 't grens de aan het ongelooflijke en vandaar ook hier een zeldzame ontvangst aan de kassa. Wij gelooven zeker, dat Apollo's zil vervloot met deze Fancy-fair is binnen geloopen en de commissie in haar nop jes is met het succes op haar vele werk.

Wieringer courant | 1934 | | pagina 2