öp hun land en graag bereid, het den vreemdeling, te toonen. Reykjavik is druk bezig, de allures van een groote stad aan te nemen en het heeft niets meer van een kleine, Noorsche visschersplaats met een paar houten huizen. Men bouwt er nu mei gewapend beton, niet slechts huizen, ook kerken. Jamtmer genoeg heeft de IJslander geen architectonische voor beelden. Zijn houten woningen spijker de hij uit planken in elkaar en nu voegt hij ook de betonblokken aaneen, alsof ze planken waren. In zijn nieuwe kerk, bootste hij in gewapen beton zelfs een gothieken dom met spitsbogen na. Hij mist nog het gevoel, dat elk materiaal een bepaalden vorm vereisclit, en dat de groote. vierkante klompen beton een geheel andere architectuur vragen. Op den duur zal dat wel veranderen, en verbeteren. Bovendien, Reykjavik is IJsland niet. De hoofdstad is veel te sterk Europeesch be-invloed en te vlug omhoog geschoten als een jongen, die uit zijn krachten is gegroeid. Tien jaar geleden 18000 inwoners, nu circa 30.000 waaronder elementen, zooals men die in alle snel groeiende steden aantreft en die als dragers eener cultuur een zeer bescheidene of geen rol spelen. Natuurlijk heeft de stad dancings, bioscopen en tal van winkels, waar, behalve goede artikelen, nog ïnaar al te veel geinporteerde goedkoope prul len worden verkocht. De geboren en ge togen IJslander heeft het gevoel, dat zijn hoofdstad niet tot het land be hoort. IJsland is ook het land van de war me bronnen en geysers en de vulkani sche verschijnselen van den bodem zouden het den naam „Vuurland" met eere doen dragen. In zijn gletschers be zit liet bovendien een ijsmassief, dat dubbel zoo groot is als alle Europee- sche Alpengletschers, netjes naast el kaar gestapeld, tezamen. Onder dit geweldige ijsdek kookt en gist het voortdurend. Een paar jaar geleden doorbrak een vuur- en aschko lom met zulk een kracht het ijspant- ser, dat ze, evenals bij de uitbarsting van thans, op een afstand van 300 K.M. te Reykjavik zichtbaar was. In de omgeving van de hoofdstad wordt het vulkanische van den bodem op den landbouw toegepast door mid del van een zich voortdurend uitbrei dende cultuur onder glas. Hier geldt niet het probleem hoe krijgen de plan ten voldoende bodemwarmte maar hoe bescherm ik ze tegen te veel bo demwarmte Meloenen groeien er uit stekend en verder tomaten, rozen, an jers en narcissen. Het voornaamste uitvoer-artikel is de klipvisch, waarvan Spanje de groot ste afnemer is. Men weet daar de ge zouten en de gedroogde kabeljauw zoo danig toe te bereiden, dat ze een lek kernij wordt. De haringvangst wordt er op de mo dernste manier uitgeoefend. De scho len haring worden van een vliegimachi- ne uit opgespoord en de plaats wordt op de kustkaart aangegeven. Het trek ken van de haring aan de Noordkust van West naar Oost gaat zóó langzaam dat de visschersschepen, die dadelijk bericht ontvangen, erheen kunnen va ren en ze soms na uren nog op dezelf de plek aantreffen. IJsland is een land met nog veel toe komst. Naar men zegt, zijn, wat de vreemdelingen betreft, de Hollanders en de Duitschers de beste sprekers van de IJslandsche taal, die van origine Noorsch is. BINNENLANDSCH NIEUWS. VOETBAL-KRONIEK. NEDERLAND-IERLAND 5-2. Een pracht-overwinning. 40000 toeschouwers. Half 3. Het Iersche volkslied. De Ieren komen t' veld op, wor den hartelijk nntvangen. Het Wilhelmus. Daarna de Oranje-mannen, wat een ontvangst Nu komt de Toss. Van Heel kiest niet gelukkig, zoo als later zal blijken. (De tweede helft kregen ze 't te kwaad met de zon.) Een paar minuten over half 3. Het spel begint. V2 uur gespeeld en nog geen doelpunt. De Nederlanders in de meerder heid. 39 minuten, Jordan wordt gekwetst aan zijn enkel, speelt niet meer piee. 42 minuten gespeeld, Spui kopt de bal in 't doel. 1--0 voor Nederland. 44 minuten, Moore brengt de bal op een prachtige manier naar Sguires, achter hem, deze maakt het eer ste Iersche doelpunt. 1--1 en nu is rust. Na de rust. De Ieren zijn nu meer in de aan val. Na 11 minuten van spelen duwt Moore Van Male met de bal ach ter de lijn in 't doel. Stand 2—1 voor Ierland. Publiek ongeduldig. 20 min. Bakhuis wil schieten, 't lukt niet dan voor de tweede keer en goal Stand 2-2. Weer een kwartier rolt de bal heen en weer. Stand blijft 2-2. 35 minuten. Kopbal van Bakhuis kei hard in het doelpunt. Stand 3—2 voor Nederland. Geweldig enthousiasme. Het publiek roept tien, tien, tien. 4-i2, denk aan Rome en 't wordt 4-2. De Rotterdammer Vente maakte 't 4e doelpunt. Na 4 minuten kogelt Smit, vlak voor 't eindsignaal, het 5e punt er in. Gebrul Nederland heeft gewonnen met 5-2. De Oranje-mannen gaan naar Rotme. Wie gaat mee DOET U MEE? De Utrechtsche Christelijke Wandelsport Vereeniging „Voor ons Plezier", aangesloten b.d. K.N.A.U., houdt een „Nationale Wandel tocht" van 30 K.M. op Zaterdag 28 April a.s. De deelname is voor ieder vrij, zoowel Da mes, Heeren, Vereenigingen, Militaire- en Politiekorpsen, al of niet bij de K.N.A.TJ. aan gesloten. Deze marsch is bedoeld als propa ganda voor de Wandelsport. Men kan zoowel persoonlijk als in Vereenigingsverband deel nemen. Ook is in deze marsch een toeristen- tempo (Toeristenmarseh) ingelaseht, welke een vrije wandeling wordt. (Moet bij inschrij ving worden opgegeven.) Aan ieder die deze marsch binnen 6 uur volbrengt, zal een fraaie herinneringsmedail le (Domplaquet) worden uitgereikt. Bovendien ontvangt iedere Vereeniging be staande uit 12 personen plus 1 leider een groepsprijs (Groote Domplaquet). Vormt dus schoolclubs. Vereenigingen bestaande uit minstens 25 personen, ontvangen een corpsprijs bestaande de een VERSCHROOMD STANDAARD MET CLUB VLAG. Extra prijzen le prijs GROOTE WISSEL BEKER welke 3 maal achtereen of 5 maal in totaal moet worden gewonnen door de mooist marcheerende groep. (Deze groep ontvangt als eigendom een duplicaat beker) 2e prijs GROOTE WISSELBEKER welke 3 maal achtereen of 5 maal in totaal moet wor den gewonnen door de grootst deelnemende groep. (Deze groep ontvangt als eigendom een duplicaat beker.) 3e prijs LAUWERTAK voor de mooist ge- kleede groep 4e pr. LAUWERTAK voor de verst komende groep 5e pr. LAUWERTAK voor de grootste damesgroep 6e pr. LAU WERTAK voor de oudste deelnemer (ster) 7e pr. LAUWERTAK voor de verstkomende deelnemer (ster.) Het parcours is zoo gekozen, dat de deelne mers volop kunnen genieten van de mooie omgeving van Utrecht. Inschrijvingen worden ingewacht bij Mej. J. v. Leeuwen, Waterweg 138 de Bilt, Mej. G. Meijer, Bleekerstraat 29 Amersfoort, Mej. S. Kaptein,, Lekdijk 145 Lekkerkerk, A. Flantua, Secr. Valkstraat 30, C. v. d. Kuil, Griftstraat 48 en per giro (tot 26 April a.s.) No. 226106 ten name van C. G. P. Bouwmeester, Pen- ningm. Amsterdamschestraatweg 300bis, met de verschuldigde inschrijfgelden ad f 0.75 per persoon. Militairen f 0.65. Niet K.N.A.U. leden f 0.85. Deelnemers moeten, den leeftijd van 16 jaar bereikt hebben. Route Utrecht, Rhijnauwen, Bunnik, zeist, Huis ter Heide, rust, de Bilt, Bunnik, Utrecht. PROVINCIAAL NIEUWS. Een adres van de Kamer van Koophandel. De Kanier van Koophandel en Fa brieken voor Hollands Noorderkwar tier, gevestigd te Alkmaar, heeft aan de Tweede Kamer der Staten-Generaal een uitvoerig adres gericht inzake het wetsontwerp tot heffing van een Crisis inkomstenbelasting. De conclusie is, dat zij de Tweede Kamer met klem verzoekt het ontwerp in zijn huidigen vorm geheel te willen afwijzen. Mocht een ander besluit val len dan brengt adressant naar voren a. dat de belasting niet geheven zal worden wanneer kan worden aange toond dat geen werkelijke vermeerde ring van draagkracht aanwezig is. b. dat het aannemen van een gemid delde van drie vergelijkingsjaren b.v. over de belastingjaren 1930-31, 1931- '3i2, 1932-'33 tot redelijker heffingen zou leiden. c. Het opnemen van een bepaling ware derhalve wenschelijk, waarbij de belastbare som berekend volgens art. 3 verminderd wordt voor zoover deze geheel of gedeeltelijk haar oorzaak vindt in de omstandigheid dat de be lastingplichtige betrokken is bij een vennootschap die in de zin van de wet op de besloten vennootschappen als „besloten" is aangewezen. INBRAAK TE SCHOORL. Bij den leeraar van der V., wonende te Amsterdam, die te Groet onder de gem. Schoorl 'n zomerwoning heeft, welke thans niet in gebruik is, is ingebroken. De dieven hebben een W. C.-raampje geforceerd en zijn daar door binnen geklommen. De woning werd bijna leeggeplunderd. Een volledig bed, een aantal matrassen, verder kleeding, petro leumstellen, tafelmessen, lepels enz. worden vermist. De politie stelt een nauwgezet onder zoek in. FELLE BRAND TE NIEUWE NIEDORP. 2 BOERDERIJEN IN DE ASCH GELEGD. Zondagavond ongeveer half tien werd brand ontdekt in" de met riet gedekte boerderij van den heer Jes aan het westeinde van het dorp. Het vuur greep zoo snel om zich heen, dat de heer Jes slechts met groote moeite zijn 7 stuks hoornvee en twee paarden kon redden. Bij deze reddingspogingen geraakten zijn kleeren in brand. Gelukkig had hij de tegenwoordig heid van geest te water te springen, waardoor de vlammen doofden en de heer Jes voor ern stige verwondingen gespaard bleef. Een geweldige vonkenregen maakte de toe stand voor de belendende perceelen zeer ha chelijk. De spoedig ter plaatse zijnde brandweer hield met een straal het naastgelegen huis van den heer Romar nat, terwijl twee stralen de boerderij van den heer Nic. Stammes moes ten beveiligen. Men kon echter niet verhin deren dat ook deze in minder dan geen tijd in lichter laaie stond. 25 stuks hoornvee kon den tijdig geborgen worden. Nu ontstond er ook gevaar voor het tehuis van ouden van dagen bij de gemeenteboer derij en verder voor de met riet bedekte boer derij van den heer Jn. Stammes. Met het oog op het gevaar werd besloten de brandweer van Barsingerhorn te hulp te roepen. Deze verscheen zeer spoedig met een motorspuit, waarna men den brand in korten tijd meester was. Het huis van den heer Romar kon be houden blijven, maar dit perceel kreeg, even als het tehuis voor ouden van dagen, zeer veel waterschade. De oorzaak van den brand is onbekend. Het huis èn de inboedel van den heer Jes waren verzekerd, de schuren met landbouwmateriaal echter niet. De heer Stammes was eveneens verzekerd. Alkm. Crt. GEMEENTE WIERINGEN. CINEMA DE HAAN. „S.O.S^IJSBERG." Op Woensdag 11 April a: door N.V. Arfi-Toonfilm in de zaal Cinéma De Haan te Hippolytushoef een filmavond worden gege ven, waarbij o.a. vertoond zal worden het prachtige filmwerk „S.O.S.-IJSBERG" Deze film, gemaakt onder auspiciën van de Deensche regeering, geeft ons een duidelijk beeld van den ontzettenden strijd en de tal- looze gevaren, waarmede^ een expeditie te kampen heeft en gegever" voor de Weten schap te bemachtigen. Ongeloofelijk is de spanning, waarin de film ons gevangen houdt, niet alleen door het sublieme spel der hoofd personen, zooals Dr. Arnold Fanck, Lenie Riefenstahl, Ernst Udet (de bekende kunst vlieger) en Nakinak- de Eskimo-hond, doch ook door de grootsche natuur-opnamen, de geweidige sneeuw- en ijs-lawines,, de mystiek van „Het eeuwige IJs." De beroemde poolreiziger Knud Rasmussen, die eveneens zijn medewerking aan dit „epos" verleende, verklaarde na het „voordraaien" nimmer een zoo prachtige film gezien te heb ben. „S.O.S.-IJSBERG" is een film, welke door de Nederlandsche- en Buitenlandsche Pers als de mooiste film op dit gebied is beoor deeld. „S.O.S.-IJSBERG" is een film om nooit meer te vergeten. N.V. ARFI-TOONFILM waarborgt een „first-class" voorstelling. Niemand verzuime dit cinamatografische meesterwerk te gaan zien Als extra actualiteit wordt de geheele plech tige uitvaart van H.M. de Koningin Moeder vertoont. VERKOOPING. Zaterdag had ten overstaan van Notaris Obreen de openbare verkooping plaats in het Hotel „Centraal", ten verzoeke van de erven van nuwijlen den heer J. Snooij Sz., van diverse perceelen grasland. Perc. 1, De Brook, 49.10 Aren, 17.185 sn., kooper D. Jac. Mulder voor f 940. Perc. 2, Kleinjanneweid, 63 Aren, 22.05 sn kooper L. Mulder Jz., voor f 1014 Perc. 3, Zuiddijk, 67.93 aren, 23,755 sn., koo per de heer L. Mulder voor f 667. Perc. 4 De Del, 89.20 Aren, 31.22 sn. kooper de heer L. Mulder voor f 1950. Perc. 5, Strandweidje, 20.60 Aren 7.21 sn. koo per S. Snooij Szn. voor f 230. Perc. 6, Westerlanderkoog, 33.20 A, 11.62 sn. kooper Reijer Kuut voor f 365. Totaal opgebracht f 5166. De nieuwe Gemeentel. Noodslachtplaats. Aan de Burenlaan aan de Belt is thans met 1 April de nieuwe noodslachtplaats openge steld. Inderdaad mag gezegd worden, dat dit gebouw aan de modernste eischen voldoet. Niet alleen is de slachtplaats hygiënisch in gericht, maar ook de koelkamer van het voor de consumptie goedgekeurd vleesch geeft de afnemers waarborg, dat zij dit vleesch zon der eenig voorbehoud kunnen gebruiken. De architect, gemeente Opz. Poel, een com pliment voor het flink ontwerp. Als congierge en toezichthouder fungeert de heer C. Metse laar Pz. OFFICIEELE OPENING KLEUTERSCHOOL. In het gymnastieklokaal van de O.L. School aan de Elft had Maandagmorgen een korte eenvoudige plechtigheid plaats, waarvoor een 30-tal dames en heeren! waren bijeengekomen, n.1. de openstelling van de kleuterschool. Behalve het schoolbestuur met haar presi dente mevr. de Haan-Bosker, merkten wij o.a. op de heer en mevr. Kolff, de gem. secr. van Duin, de heer P. Kaan, wethouder, de heeren J. Doves en D. Oden, raadsleden, Pastoor de Wildt, Ds. van Beek en vele anderen belang stellenden. In haar kort welkomstwoord, bracht mevr. de Haan vervolgens dank aan het gem. be stuur voor de beschikbaarstelling der lokalen. Spr. uit haar groote voldoening er over uit dat ds. van Beek en pastoor de Wildt aanwe zig zijn, het verheugt spr. hierom, omdat een inrichting is tot stand gekomen waarin ou ders van zeer uiteenloopende richting en po litieke gezindheid samenwerken tot het wel zijn van onze kleuters. Nimmer zal er met de kinderen over derge lijke dingen gesproken, worden zegt spr. Wij danken U voor het vertrouwen in ons gesteld. Ook hoopt spr. dat mevr. Ruitenburg met haar helpster, de mooie kinderziel zal weten te benaderen. Moge deze school een lichtpuntje zijn in deze donkere crisisdagen. Burgemeester Kolff hierna het woord ver krijgend, wijst er op dat Wieringen de laatste jaren op onderwijsgebied nieuwigheden heeft gekregen. De kleuterschool is echter niet nieuw voor Wieringen, Persoonlijk heeft spr. er 40 jaren geleden reeds kennis mee gemaakt, wat spr. zich er nog van herinnerd is dat het niet aanlokkelijk was om er heen te moeten gaan. Persoonlijk is spr. er voor om de kinderen voor dat zij de leerplichtige leeftijd hebben bereikt zooveel mogelijk vrijheid te geven, vooral op het platteland. Doch spr. kan zich ook voorstellen dat er ouderis zijn die wenschen dat hun kinderen ook op deze leeftijd reeds onder leiding ko men, vooral in verband met het verkeer. Hartelijk gelukgewenscht dus met uw school, en dat het ook financieel moge slagen. Spr. hoopt dat de ouders het offer zullen willen brengen, de gemeente heeft ook haar offer gebracht. Hiermede verklaart spr. de school voor geopend. Hierop deelt mevr. de Haan mede, dat de vereeniging het op hooge prijs zou stellen als mevr. Kolff beschermvrouwe zou willen wor den. Onder luid applaus neemt mevr. Kolff deze benoeming aan. Hierna werden nog woorden van sympathie en hulde gesproken door Ds. van Beek en Pastoor De Wildt. Mevrouw van 't Hof bracht de gelukwenschen over van haar man. Mevr de Haan dankte voor al de vriendelij ke woorden, waarna de school bezichtigd werd. Wij kunnen niet anders zeggen, als dat de vereeniging er bijzonder goed in is geslaagd om een echte vriendelijke sfeer te scheppen in het tweetal lokalen. Voor ieder kind staat een tafeltje en stoel tje, een vaasje met bloemen er op, langs de wand platen in kinderlijke trant van M. Mid- derighBakhorst, groote kasten met speel goed, en fröbelmateriaal,' emmers, schepjes en zandvormen voor de zandbakken, in de gang boxen voor de kleeding op kleuterhoog te, kortom men zou haast verlangen om weer kleuter te zijn. Mevr. Ruitenburg die haar sporen reeds verdiend heeft bij het kleuteronderwijs heeft tot helpster mej. A, Smit. Wij wenschen bei- ONS ONZE APRILGRAP. Bij de velen die er dit jaar weer zijn ingetippeld met onze April mop, komt zoowaar de Medemblikker Courant zich aansluiten. In het nummer van deze courant van j.1. Zaterdag komt n.1. zonder bronvermelding een stukje in berichtvorm voor, wat woorde lijk uit onze mop is gelicht en als ernstig nieuws aan haar lezers wordt voorgezet.. Wij willen onze geachte confrater er echter op wijzen, dat het artikel door ons gelanceerd, voor het beoogde doel van A tot Z op fanta sie beruste. Er bestaat geen comité, ook geen plannen een vliegveld aan de Brugstraat, doch wel is er een vliegveld geprojecteerd in de buurt van De Terp, doch dit vermelde de Medemblikker niet. Dit terrein lag ons echter te ver, van daar dat wij het in onze fantasie maar wat dichter in de kom van het dorp hebben ge haald. Een dankbare prijswlnster. Wij ont vingen een aardig briefje van de Jonge- juffr. Stien Blijdorp, die de eerste prijs, een Osmia-vulpen van f 16.—, in de Osmia-prijsvraag in onze zaak te Mid denmeer won, waarvoor we ten zeer ste erkentelijk zijn. Wje laten 't schrijven hieronder volgen Geachte Heer Bosker. Met deze zeg ik U hartelijk dank voor de keurige vulpen welke ik mocht ontvangen als eerste prijs van de Osmia-prijsvraag. Ik krijg nu vast een tien op mijn rap port. Hij schrijft tenminste reusachtig. Hoogachtend Uw dw. Stien Blijdorp. Terecht merkt Stien Blijdorp op, dat de pen reusachtig schrijft. De Osmia- Vulpen van de laagste tot de hoogste prijzen zijn juweeltjes voor iedere hand. den een prettigen arbeid toe in deze ideale school. Mevr. de Haan onze hulde voor haar taaie volharding en haar ijver om de school tot stand te krijgen en op tijd te openen. De school zal bezocht worden door zestig kinderen. De schoolmeubelen werden geleverd door de meubelfabriek 't Posthuis, Haarlem. Doopsgez. Gemeente. Diaken verkie zing. Inplaats van den Heer J. Lont Cz. te Stroe, die periodiek moest aftreden en niet herkiesbaar was, werd tot dia ken gekozen de heer Jb. Lont Pz. te H.-Hoef. Zondag j.1. werd de heer Jb. Lont door Ds. Meihuizen na afloop van den dienst bevestigd, en den heer J. Lont, die gedurende de predikantsvacature ook het Secretariaat der Gemeente waarnam, hartelijk dank gebracht voor het gedane werk hieraan ver bonden. Werkverschaffing. Naar aanleiding van een schrijven van het gemeente bestuur dezer gemeente, waarin werd aangedrongen op verbetering van de loonen in de werkverschaffing door de ze van 28 weder te brengen op 30 cent ;per uur (dit schrijven is destijds reeds door ons gepubliceerd), heeft de Mi nister van Sociale Zaken, bericht, dat een norm van 30 cent voor deze gemeen te, in verhouding tot de werkelijke po sitie van de arbeiders op de arbeids markt te hoog was en dat deze norm zich moet aanpassen aan datgene, wat economisch verantwoord is, Drankwet Ingevolge de Drankwet is door den Heer M. Oden, banketbak ker alhier ten behoeve van het perceel Elftstraat no. 1 een verlof B aange vraagd. Collecte. In verband met het 60-jarig bestaan van den Nederlandschen Mi litairen Bond (Bond voor Prot. Chris. Mil. tehuizen in Nederland) heeft haar bestuur vergunning gevraagd tot het houden van een collecte in deze ge meente op en nader door B. en W. vast te stellen datum. DE OSMIA PRIJSVRAAG Bosker's Boekhandel, H.-Hoef. Velen hebben zich er aan gewaagd enkele uren voor de etalage te staan, om een zoo mogelijk juiste schatting van het aantal punaisen op het recla mebord te vormen. Aan de eerste prijswinner, P. Tigche laar, Beltstraat 47, H.-Hoef is dat vrij wel gelukt. Hij gaf op 2697 en het juiste aantal was 2696, een verschil van 1 punais dus. De eerste prijs, een prachtige Osmia-vulpen van f 16.- met altijd durende garantie komt hem dan ook eerlijk toe. De 2e prijswinnaar was A. Ypma, Beltstraat, H.-Hoef, met een verschil van 9 punten. Hem viel de Osmia-vul pen van f 8.95 ten deel ook op deze vulpen is 10 jaar garantie. De 3e prijs een Osmia-vulpen van f 3.95 ;met 3 jaar garantie won Adolf Vroone, H.-Hoef. 4e pr. zilveren vulpotlood, G. Booms- ma, Slootdorp met een verschil van 67 p. 5e prijs, portefeuille, J. Lou- werse, Middenmeer, piet een verschil var^ 111 p. 6e prijs, een roman, N. Schoolmeester, Middenmeer, piet een verschil van 116 p. 7e prijs, een boek, F. H. Slik, Mekkenstuinweg, H.-Hoef, met een verschil van 171 p. 8e prijs, een doos Oud-Holl. post, S. Omis Gzn., Polder, Wieringen, met een verschil van '242 p. 9e prijs een doos post, Jan Hoekstra, Westerlanderweg 22, met een verschil van 233 p. 10 prijs, een bloc post, L. Bood, Haukes Wierin gen, met een verschil van 311 p. Men ziet, het was wel moeilijk aan het juiste aantal te komen. Aan de ve le ingekomen biljeten zagen we, dat enkelen er maar een slag naar hadden geslagen. De laagste was 1056 de hoogste 3795. MIDDENMEER. Politie. Verloren 1 Porte- monnaie met inhoud. Meegeloopen een herdershond, vanaf rich ting Schagen—Middenmeer. Inlichtingen Po litie Havenstraat Middenmeer. MIDDENMEER. In beslag genomen. Eene in ons dorp op doortocht zijnde aardappelen handelaar moest op sommatie der aardappel controle en onze politie zijn autovracht aan eene inspectie onderwerpen. Waar de daartoe vereischte certificaten alsmede controlelood jes mankeerden werd de geheele voorraad consumptie- en pootaardappelen in beslag genomen. Voor de betrokken ondernemer een schadepost, terwijl de vracht werd gelost en ondergebracht bij een plaatselijke hande laar. Men zij op zijn hoede Benoeming voorwerker Gym. Het gaat bij onze plaatselijke gymnastiek Vereeniging „Crescendo." Aanvankelijk op bescheiden voet opgericht, heeft men thans een gediplomeerd voorwerker benoemd en wel de heer Molenaar van Broek op Langendijk. Moge de W.M.T. op den voorspoedigen weg blijven voortgaan, waaruit mag groeien een krachtige plaatse lijke sportvereeniging. Nog meer prijzen. Voor de Middenstands prijsvraag zijn nog door de fa. W. A. Blijdorp te Middenmeer beschikbaar gesteld10 Kg. Consumptie aardappelen2 doozen met col lectie verschillende bloemzaden, 1 ex. keur van éénj. snijbloemen, 1 ex. Onze gedoomde vrienden, 1 ex. Handboekje voor het kweeken van Groenten (al deze vijf van Turkenburgs Zaadhandel), 1 flac. kamerplantenvoedsel. Wij veronderstellen, dat waar de prijzenlijst zoo overvuld wordt, alle Wieringermeerders zich aan de slag zullen begeven, om hun kunsten op het advertentiestellen te beproe ven. NETTE KOSTGANGERS GEVRAAGD TE MIDDENMEER. Br. onder letter T., aan BOSKER'S Boek handel Middenmeer. Echter is met deze reclame de aan dacht op de sterke volmaakte Osmia vulpen gevestigd. De pen van f 3.95 is zelfs een prachtpen ,met volle garantie. Zeer zeker zullen zij, die een vulpen denken aan te schaffen, goed doen een Osmia-collectie bij Bosker's Boekhan del aan te vragen. De prijswinners kunnen hun prijzen aan de zaak te H.-Hoef afhalen. Avond voor de Ouden van Dagen. Maandagavond organiseerden de heeren J. J. Bosker Jz., C. Moeies en D. Smit geheel belangeloos een gezellige avond in het Tehuis voor Ouden van Dagen aan de Slingerweg alhier. Laten we direct zeggen dat deze avond reus achtig geslaagd is. De staaltjes van goochelkunst welke de heer Bosker ten beste gaf, vielen zeer in den smaak, vooral het nummer met den gulden, welke een der oudjes in een glas water liet vallen terwijl er bij nadere beschou wing toch geen enkele gulden in het glas te vinden was en deze per slot van rekening uit een der broekspijpen van den ouden man viel. Ook het nummer jmet den hoogen hoed die volkomen ledig was, en waaruit toch tallooze voorwerpen te voorschijn kwamen was schitterend. De heer Bosker heeft het in deze kunst reeds ver gebracht. Daar na lieten de heeren Smit en Moeies enkele keurige oefeningen aan de brug zien, welke getuigden van lenigheid en spierkracht. Het geheel werd opgeluisterd door gramofoon- en radio-muziek. De heer Bosker heeft speciaal liedjes en muziek afgedraaid die een 30 of 40 jaar gele den in zwang waren, toen de oudjes nog in hun besten tijd waren, welke mu ziek door hen ten zeerste gewaardeerd werd. Voor de oudjes en de enkele ge- noodigden was het een zeer prettigen avond, waarover in „Noorderlicht" nog lang nagepraat zal worden, en zij bren gen hierbij dan ook hun hartelijken dank daarvoor aan de organisators. V. C. J. B. Oosterland. Vrijdag 13 April a.s. des avonds 8 uur bijeenkomst. GEMEENTE ZIJPE. Officieel. WARENWET. Burgemeester en Wethouders van ZIJPE (N.H.) maken bekend, dat de broodbakker GERRIT SLIJKERMAN, wonende te 't Zand I 93 in deze gemeen te, bij vonnis van het Kantongerecht te Alkmaar van den 9en Februari 1934, onherroepelijk is veroordeeld tot een geldboete van f 12.-- subsidair 12 dagen hechtenis, wegens het in deze gemeen te verkoopen van gebuild tarwebrood met een te laag gehalte aan droge stof. Burgemeester en Wethouders voorn., J. DE MOOR. De Secretaris, JA. DE BOER. St. Maartensbrug. Het einddiploma fan den landbouwcursus gegeven on der leiding van het hoofd der o.I. school, den heer J. Leeuwen, alhier, is uitgereikt aan de volgende leerlingen C. Schuijt Kz. en J. Schuijt Kz. te St. Maartensbrug L. Schouten te St. Maartensvlotbrug M. Woudstra en C. Bruin te Burgerbrug P. Tiel, P. Blokker en P. Peetoom te Oudesluis J. Jimmink te 't Zand en K. Vader, S. van der Oord en R. Meeldijk te Scha gerbrug. PETTEN. Alhier werd een avond oefening gehouden met de reddingsboot voornamelijk ten doel hebbende de nieuwe electro-dynamische schijnwer per te beproeven. Een deskundige verklaarde dat het nieuwe instrument ten volle aan de gestelde eischen vol deed. Zelfs op een afstand van 800 M. uit de wal had men nog voldoende pro fijt van den schijnwerper.

Wieringer courant | 1934 | | pagina 8