IEXPOSITIE APRIL DONDERDAG 19 APRIL VRIJDAG ZATERDAG borden raakten, tengevolge waarvan, de taxi tegen een boom terecht kwam. De chauffeur, de 21-jarige E. Mollema uit Leeuwarden, was bijna onmiddel lijk dood. Van de twee passagiers, die de Citax vervoerde, de Gebrs. Adema uit Franeker, werd één in bedenkelij- ken toestand naar het Diaconessen- huis te Leeuwarden vervoerd. Zijn toe stand was zorgwekkend. De ander was lichter gekwetst. CHILLIS ALPETER NAAR ONS LAND. 30.000 ton. In het verdrag tusschen Chili en Nederland is bepaald, dat ons land een hoeveelheid sal peter van Chili afneemt, tot een hoeveelheid van ruim 30.000 ton. GEVAARLIJKE STOKJES TUSSCHEN DE VISCH. Verschillende stoomtreilers, welke in de Moray Firth visschen, haalden in hunne net ten tusschen de visch bruine stokjes op, wel ke men niet kon definieren. Het Rijksinstituut voor de Visscherij te Den Helder heeft deze stokjes onderzocht en her kend als te zijn staafjes van rookloos bus kruit. Indertijd heeft de Engelsche regeering een groote hoeveelheid van dit onbruikbaar kruit in zee laten werpen. Het Instituut waarschuwt de vissehers dan ook tegen het gevaar van deze stokjes, welke reeds doof zelfontbranding een ontploffing kunnen veroorzaken. Aangeraden wordt ze bij het ophalen in de netten direct in zee te werpen. Rechtstreeks uit Amerika. Schip met onderdeelen aange komen. Zaterdagavond is het Amerikaan- sche stoomschip East-India, metende 8169 ton de haven in Amsterdam bin- nengeloopen met een groote lading ling van Fordautomobielen naar Am sterdam brengt. auto-onderdeelen, bestemd voor de Fordfabriek in Amsterdam. Het schip heeft ligplaats gekozen in de haven nabij de fabriek. Dit is het eerste schip, dat rechtstreeks onder deelen uit Detroit voor de samenstel- Wethouder geschorst. Op fooien uit, De gemeenteraad van Stein (L.) heeft een Wethouder voor de tweede maal in zijn functie geschorst wegens pogingen tot het verkrijgen van „fooi en" bij onderhandelingen over grond aankoop. Het besluit werd met 6-5 stemmen genomen. Eenige maanden geleden werd de wethouder ook geschorst, maar deze schorsing moest worden ingetrokken De Zwitsersche Rijnvaart. Het weekblad „De Binnenvaart', of ficieel orgaan van het Onderwijsfonds voor de Scheepvaart, bevat een belang rijk artikel over de Zwitsersche Rijn vaart en hare relaties met Nederland. Uit een onderhoud, dat de schrijver had met den Directeur der Schweizer Schleppen-schiffarht - genossenschaft blijkt, dat deze van meening is, dat een vermindering van het vervoer over Antwerpen naar Zwitserland door ver schillende omstandigheden niet zal kunnen uitblijven, doch dat men voor Rotterdam en Amsterdam niet be vreesd behoeft te zijn. CURSUS VOOR MELKCONTROLEURS TE HOORN. De j aarlij ksche cursus tot opleiding van melkcontroleurs voor rundveefokvereenigin- gen, zuivelfabrieken en melkinrichtingen, welke van half September 1933 tot half April 1934 vanwege het Rijkszuivelconsulentschap voor Noordholland is gegeven, werd tot einde gevolgd door 16 leerlingen. Na afgelegd eind examen kon aan alle deelnemers het diploma worden uitgereikt nJ. aan L. Beets, Heerhu- gowaardJb. Bommezij, Edam Jn. Broers Jbz., BenningbroekD. J. Haker, Midden- Beemster J. de Az., Wijde WormerC. Ho- genboom, Amstelveen G. Hopman, Wijde WormerP. de Jong Kz., Stompetoren H. J. Kollis Pz., BerkhoutC. Kooij Pz., Berkhout G. Out, Heiloo P. J. Posch, Binnenwijzend A. Struving, Purmerend P. Teerhuis Kz., Marken A. de Visser, AlkmaarS. Zorgdra ger, Lutje winkel. die electrisch werkt. De patiënt eet goed en is helder van verstand. HIJ MOET NOG WAT GEDULD OEFENEN. Een meisje te Oslo had een ballon opgela ten, waaraan haar naam en adres waren be vestigd, met het verzoek aan den vinder, haar te willen schrijven. Thans heeft zij ant woord gekregen van een 25-jarigen jonge man uit Polen, die haar schreef naar Oslo te zullen komen teneinde met haar te trouwen. Hiermee zal hij echter nog even moeten wachten, aangezien het Noorsche meisje pas 9 jaar oud is. Aardverschuiving eischt vele slachtoffers. In het Italiaansche dorp Crondova heeft zich een aardverschuiving voor gedaan, waardoor 5 huizen werden ver nield. Men heeft uit de puinhoopen reeds 10 lijken en verscheidene ge wonden gehaald. Meer dan 200 perso nen zijn dakloos geworden. Omtrent den aardschok te Grondona wordt nader gemeld, dat Grondona, dat op een heuvel is gebouwd, wordt beheersclit door een ruïne van een in de 15de eeuw gebouwd slot met twee hooge torens. Tusschen deze beide to rens heeft zich in den loop der eeuwen een diepe spleet in de rots gebroken. De torens vielen met een geweldige rotsmassa neer op hei dorp. Elf men- schen werden door de neerstortende .otsmassa's gedood, terwijl pog enke len stervend in het ziekenhuis liggen. Later zijn nog meer rotsblokken om laag gekomen, doeh vee) schade kon den deze niet meer aanrichten. De auto riteiten zullen de verder nog hangende rotsdeelen met dynamiet laten sprin gen, om verder gevaar te voorkomen. Alle woningen zijn ontruimd en 200 menschen zijn in barakken onderge^ bracht. Men.schenjacht in de Woestijn. Berucht bandiet gepakt vervolging van maanden. Uit Jeruzalem (Palestina) wordt ge meld dat Britsche offieren in samen werking jnet een detachement der plaatselijke politie den beruchten woes tijnbandiet Aboejildeh gepakt hebben na een meedoogenlooze vervolging |n de woestijn, die verscheidene maanden geduurd heeft. Aboejildeh, die voor een groot aan tal moorden gezocht werd, werd ont dekt in een hol waar hij het vuur open de. Hij gaf zich tenslotte over zonder iemand geraakt te hebben. Hij had ge durende maanden een schrikbewind op het platteland uitgeoefend en Was in letterlijken zin een wandelend arse naal hij had gezworen zich niet le vend te zullen laten pakken, Bij de vervolging werd gebruik ge maakt van de radio, van als Arabieren vermomde politiemannen en van spe ciaal hiervoor ge-importeerde honden. m BUITENLANDSCH NIEUWS. Merkwaardige lichtuitstraling. Sinds eenigen tijd is de belangstel ling der wetenschappelijke wereld op gewekt voor het geval van een aan asthma lijdende vrouw, in het zieken huis van Tirano nabij Triest, uit wier lichaam terwijl zij slaapt herhaalde lijk helle lichtstralen ontstaan, die dan ineens weer verdwijnen. De voorzitter van de Italiaansche Ko ninklijke Academie, Marconi, droeg professor Vitali op het merkwaardig verschijnsel te onderzoeken en deze heeft de juistheid der tot dusver gege ven berichten moeten bevestigen. Hij constateerde, dat de vrouw nor maal van geest is zij wil er niets van weten beschouwd te worden als een mensch, aan wie zich een wonder vol trekt. Professor Vitali bevond dat de vrouw, na het optreden der uitstraling, zeer onrustig werd en dat haar li chaam hevig transpireerde. Tempera tuur en polsslag waren hooger dan normaal. IN HET LEVEN GEHOUDEN. De Britsche bladen maken melding van een geval van een 60-jarigen patiënt, die de afgeloopen twee jaar door kunstmatige adem haling in het leven is gehouden. In 1931 werd het hem als gevolg van een aandoening, die de spieren verlamde, moeilijk adem te halen. Het werd steeds erger en de dokters maakten aanvankelijk een eenvoudig instrument, waar in twee binnenballen van voetballen dienst deden voor kunstmatige ademhaling. Ver wanten van den patiënt moesten om beurten deze primitieve machine bedienen. Later werd het werk hydraulisch gedaan. De dok ters hebben thans een machine ontworpen. De stem van de Zuidpool. Nooit hebben wij het „God Save the King" zoo slecht gehoord, maar nooit ook heeft het ons zoo ontroerd als j.1. Zaterdag in den laten avond, wij wisten, dat het de helden waren van de Byrd-expeditie, die het zongen in het Zuidpoolgebied, Klein-Amerika, 9000 mijlen van New-York. Dank zij de samenwerking van de Columbia Broad casting, de B.B.C. en de V.A.RA. heeft Nederland de stem van de deelnemers aan de Byrd-Expeditie kunnen hoorei Niet van Byrd zelf, want die vertoeft 123 mijlen naar het Zuiden. Klein-Amerika zendt geregeld uit, via Buenos Aires, naar New-York. Wé gens de storingen komen de uitzendin gen niet altijd over Zaterdagavond klonken de stemjnen als van zeevaren den tusschen het land bij hevige storm Maar wij hoorden toch wat een groet aan de beschaafde wereld uit het land van ijzige winter, een lied Good Bye Engeland. Hondengeblaf vermengde zich met het afscheid, en aan de Vara dankten wij een nieuwe sensatie. Belastingbetalers dreigen met staking, Uit protest tegen de actie der ambtenaren. De Nationale Bond van Fransche Be lastingbetalers heeft 'n manifest gepu bliceerd, waarin hij krachtig front maakt tegen de stakingsplannen en de partieele staking der door de belasting betalers betaalde ambtenaren. De bond is bereid, werkloozen ter beschikking te stellen ter vervanging van stakende ambtenaren. Indien niet onpiiddellijk maatregelen worden genomen tot het aan den gang houden der staatsma chine zal de bond zich gedwongen zien zijn leden aan te sporen, geen geld meer in de Staatskas te storten.. Gaat Pola Negri hertrouwen Volgens de „Daily Herald" van New York is de filmactrice Pola Negri naar Californié vertrokken om daar in het huwelijk te treden met den millionnair Mac Cormick uit Chicago. Pola Negri zij heet Apollonia Cha- lupez en is in Polen geboren is thans 36 jaar oud. Zij scheidde in 1921 van haar eersten echtgenoot, den Poolschen graaf Domski, en trad in 1927 i~ huwelijk met prins Midivani, huwelijk later is ontbonden. GEMEENTE WIERINGEN. Zuiderzeesteunwet. De Ver. van Zuiderzeegemeenten heeft zich in een adres gewend tot den Minister van Waterstaat in welk schrijven vele en ernstige bezwaren werden aangevoerd tegen enkele bepalingen der Zuiderzee steunwet. Naar aanleiding hiervan ont ving de Vereen, een schrijven hetwelk hier in het kort wordt weergegeven. Het niet aanmerken als belangheb bende van personen die op 25 Juli 1918 nog geen 12 jaar waren, berust op de overweging, dat personen van zoo jeug digen leeftijd niet geacht kunnen wor den op dien datum reeds hoofdmidde len van bestaan te hebben kunnen vin den in de uitoefening van eenig be roep of bedrijf. Deze opvatting kan |moeilijk worden prijs gegeven. Aan belanghebbenden *j*er omstan digheden niet geacht kufïïïen worden een gevolg te zijn van de afsluiting der Zuiderzee, kan geen geldelijke te gemoetkoming ingevolge art, 13 der Zuiderzeesteunwet worden verleend. Deze stelling is nader uitgewerkt in het K.B. Tan 19 Mei 1932. Bij de beoordeeling van een indivi dueel geval kan worden nagegaan, welke beweegredenen belanghebbenden er toe brachten de Züiderzeevisscherij te verlaten of welke gevolgen zij aan vaarden door daartoe terug te keeren. Het tijdstip, sedert hetwelk de werk zaamheden tot afsluiting der Zuiderzee krachtiger werden voortgezet kan dus bij het vormen van dat oordeel van belang zijn. De hoedanigheid van be langhebbende gaat door het niet in aan merking komen voor geldelijke tege moetkoming ingevolge art. 13 der Zuj derzeesteuawet nipt verloren. Dit blijkt duidelijk uit de bewoordingen van art. 1 der wet. Het vérléénéii van vergunningen YQQ?' de visscherij op het IJsselmeer ge schjedt door het Departement van Fi nanciën. Indien mocht blijken, dat aan belanghebbenden door bijzondere om standigheden eene vergunning mocht ontgaan, waarop zij in verband met art. 112 der Zuiderzeesteunwet aan spraak zouden mogen maken, zal hij genoemd Departement daarop dé aan dacht worden gevestigd. Herhalingsoefeningen. Onderstaan de dienstplichtigen zijn opgeroepen om op 13 Augustus dezes jaars onder de wapenen te Komen Yoor herhaling? oefeningen bij het 21e Regiment Infan terie te Amersfoort C. Kalsbeek, lich ting 1927, Jn. Bakker, P. Glim, J. Half- weeg, P. Lont en W. Snooij van de lich tinng 1928 W. J. van Hoesel, P. Keij- zer, N. J. Rotgans, S. Snooij en W. Snooij yan de lichting 1930. Op 6 Aug. 1934 de dpi. sergeant J. de Wit lich ting 1926 en K. H. de Vries lichting 1930 De duur van de herh.-oefeningen is 13 dagen en voor beide laatstgenoem de dpi. 20 dagen. Oprichting Geref. Mannenvereeniging te DenOever. Te Den Oever werd j.1. Zaterdag avond op initiatief van den Eerw. Heer J. Oranje een Gereformeerden Mannenvereeniging opgericht piet vankei ijk 10 leden. Tot Bestuur werden verkozen de Heer J. Oranje als voorzitter, de heer De Groot als Secretaris-Bibliotheca ris, de Heer Bruins als algemeen ad junct en penningmeester. Deze vereeniging1 beoogt het behan delen van de Gereformeerde beginse- ,len en het verdiepen daarvan voor omdat jieei het leven. Aanstaande plannen tot straatpre- diking op Wieringen. Naar van welin gelichte zijde vernomen wordt, ligt het in de bedoeling van den Eerw. Heer J. Oranje om een Zangkoor te vor men, om straks gedurende de zomer tijd straatprediking op Wieringen te houden, begeleid en afgewisseld door een zangkoor, Het voornemen zou zijn om Zater- terdagsavonds om de 14 dagen daaraan eenige oogenblikken te besteden. Politie. Gevonden 2 Wollen dekens een sprei en een reservewiel van een vracht-auto. Inl. bij den Gem.-Bode. SUCCES-NIEUWS. Zondag speelde Succes I voor de Rachbeker een uitwedstrijd tegen Andijk I en wist net op het kantje af te win nen met 3—2. Succes wist een voorsprong van 3—0 te behalen en verkeerde toen zeker in de veronderstelling dat er goals genoeg wa ren wat haar bijna noodlottig zou worden. Succes n speelde een vriendschappelijke uitwedstrijd tegen Wieringerwaard I en gaf daar een mooie partij, wat dan ook blijkt doordat met 42 gewonnen werd. Succes 4 was voor de comp. op bezoek bij Dirkshorn I en had 't daar lang niet gemak kelijk. De Successers werden met 9—5 neder laag naar huis gezonden. DOOPSGEZ. JONGERENKRING. Vrijdag avond 8 uur Doopsgez. Jongerenkring. DOOPSGEZ. ZUSTERKRING. Dinsdag 17 April, 's av. 8 uur Doopsgez. Zusterkring. Propagnnda-Tooneelavond N.V. Zaterdag j.1. had in zaal „Concordla" te H.-Hoef de aangekondigde propa- ganda-avond plaats van de Ned. Ver. tot afsch. van alcoholh. drankon. Na opening door den voorzitter van die avond, hield de hr. J. Boon een korte toespraak over 't onderwerp „Whar- toe leven wij Daarna voerde de An dijker geheelonthouders-tooneelvereeni gin op 't tooneelstuk „Van Ouds de Morgenster" van Herman Heijermans. In dit stuk worden verschillende kan ten van 't alcoholvraagstuk op sugges tieve wijze belicht, en mede door 't sterke, boeiende en ontroerende spel werd de opvoering tot een levend stuk werkelijkheid, dat veel indruk maakte De groote aandacht, waarmee de aan wezigen 't spel volgden, was dan ook 't beste bewijs van de waardeering, die men voor spel en spelers had. Jam mer was 't' dat niet meerderen blijken van belangstelling hebben gegeven, en dat 't niet meer op prijs wordt ge steld, als er eens iets goeds naar voren wordt gebracht. Tusschen de bedrijven door vergast te de hr. Eisinga de aanwezigen op po pulaire piano-miiziek. In z'n slotwoord bracht de voorzitter dank aan allen, in 't bijzonder aan de Andijkers, die tot 't slagen van deze avond hadden meegewerkt, ONS WIERING ERMEERHOEKJE. Onthoudt U deze datums. Komt even binnen loopen. Mantel) Japonnen Hoeden Colbert Costuums f Regenjassen f MANUFACTUREN- MAGAZIJN SLOOTDORP. Combinatie ERINGA SNEEK. Kwaliteiten hoog. Prijzen laag. het welk MIDDENMEER. Dank zij het buitengewoon' schoone weer zijn de poldergewassen als bij tooverslag van gedaante verwisseld. De win tergranen herstelden zich in snel tempo, onze houtgewassen ontpoppen en steken prachtig groen af, hetwelk een schoon cachet geeft In ruil voor de naakte wintersche grauwheid. Ook de grasvelden vormen een prachtig groen kleed, zoodat voor de duizenden seizoengas- ten welke binpen afzienbaren tijd hier hun zpmeryorblijf zoeken, (waarvan reeds heden eenige honderden arriveerden), een goede mondvoorraad staat te wachten. Ook met dit gebeuren wordt de zomersche drukte met het schoone weer ingeluid in den polder. Een abuisje Een bezoeker uit Slootdorp aan de muziekuitvoering j.1. Zaterdagavond te Middenmeer, wilde bij het naar huis gaan zijn fiets nemen, doch bemerkte tot zijn groo te verontwaardiging dat zijn nog prima rij wiel was vervangen door een minderwaardig karretje. Of hier een abuis dan wel een op zettelijkheid in het spel Is, valt moeilijk te verklaren. Men ziet echter hieruit opnieuw hoe gevaarlijk het is rijwielen onbeheerd bui ten te deponeeren. Rijwiellamp ontvreemd. Ook is Zaterdag avond een rijwiellamp van een der rijwielen ontyreemd- Voor dit en bovenstaandgeval stelt de politie een streng onderzoek in. De Kerkinwijding. De overdracht en inge bruikneming der N. H. Kerk te Middenmeer zal plaats vinden Zaterdag 28 April a.s. des nam. te 3 uur. Deze dienst zal worden geleid door Ds. C. J. van Paassen, Ned. Herv. Pred. te Haarlem. Bij deze plechtigheid zal het nieuw kerkgebouw worden overgedragen aan de Ned. Herv. Gemeente in de Wieringermeer. Oprichtingsvergadering voetbalclub. Blij kens een advertentie in dit nummer wordt Donderdagavond 19 April om 8 uur een op richtingsvergadering gehouden in Hotel Smit te Middenmeer. Naar wij vernemen heeft een voetbal enthousiast reeds een stel doelpalen beschik baar gesteld, waardoor de oprichtingskosten reeds tamelijk verlicht worden. Sportliefhebbers wekken wij dan ook ten zeerste op om deze eerste vergadering bij tel wonen. Hoeve De Eerste, W.M.-polder. Toen j.1. Zaterdag op „sato De Eerste" door den Heer P. Kok te Koudekerke a.d. Ruim een 21-tal pinken gelost werden, sprong een dezer dieren in een sloot, met het noodlottig gevolg dat het dier een poot brak. Jammer voor den eige naar, daar dit al direct een schadepost beteekende en het beest alzoo moest mee terug genomen worden. Stremming Scheepvaart. M.i.v. 16 April a.s. zal de Wlestfriesche-sluis, toe gang gevende tot de Wieringermeer na bij Kolhorn, gedurende ongeveer 8 we ken wegens daaraan te verrichten on derhoudswerkzaamheden voor de scheepvaart gesloten zijn. Aanbesteding. Op 9 Mei a.s. zal te Den Haag worden aanbesteed de aan leg van klinkerwegen in de Wieringer meer Schervenweg, W]agenpad, Wagen dwarspad en Tusschenweg) tezamen lang 15.3 K.M. De kosten zijn geraamd op f 55.000.-. Uitvoering „Wieringermeer Fanfare." We leven allen nog min of meer onder den indruk van de schoone avond ons bezorgd en gegeven door ons plaatselijk corps Wieringermeer's Fanfare op Zaterdagavond j..l in Hotel Smit alhier. Groot, zéér groot was de belangstelling, zoo zelfs dat de ruime zalen van het robuste Hotel geheel gevuld waren met bezoekers. De Voorz. de heer v. d. Wal riep bij de aan vang allen welkom toe, inzonderheid de Weled. Achtb. Heer Peters, Burgemeester van Medemblik, de Weled. Gestr. Heer Mr. Kamp, resp. Eerevoorzitter en Beschermheer van het corps, alsmede de Wel.ed. Heer Groen, Direc teur. Spr. releveert in 't kort de oprichtingsge schiedenis, dankt allen die hun steun gaven door toe te treden als kunstlievende leden en begunstigers. In 't bijzonder brengt spr. voort gaande 2ijn dank voor de financieele steun,, welke de vereeniging gewerd van de Wierin germeer Directie en Gem. Medemblik. Waar deze avond de eerste is om voor 't voetlicht te treden en ons corps nog jong is vragen we Uw aller clementie, aldus voorz. Wij allen, zoo besluit deze zullen ons best doen. Dan werd aangevangen om het rijk voor ziene programma af te werken, hetwelk, ge zien de lijvige omvang een late avond voor spelde. „Waar muziek is zijn wakkere men schen" en wakkere menschen heeft ook on zen polder noodig. En het mag ronduit ge- gezegd, allen werden getroffen door de pres- tages van ons fanfarecorps. Imponeerend werkte de mooie muziek op ons in, tot in alle hoeken spannend gevolgd. Hartelijk en ge meend werd dan ook luide geaplaudiseerd op elk gegeven nummer wat zeer zeker verdiend mag heeten. Ter afwisseling gaf de heer L. Loozen, hu morist een 2-tal prachtige nummers, een „eerste prijs" en „Chambue," beide gekneed met humor op voortreffelijke wijze weergege ven. De lachspieren werden hierdoor geducht bewogen en de Humorist oogstte een uitbun dige applaus. Hierop was de beurt aan de W.M.T. De Voorz. de heer N. de Klerck gaf in 't kort de oprichting der Gymnastiek Vereeni ging weer. Gezien de nog korte bestaanstijd was het niet mogelijk een zelfstandige uit voering te geven. Er werd contact gezocht met de muziekvereeniging om eenige propa ganda nummers te mogen geven op de door haar te geven uitvoering, hetwelk werd geac cepteerd. Moge datgene ook medewerken tot een massale toetreding tot onze Gym. zoo besloot deze. Hierna gaf de W.M.T. eenige nummers te zien, welke zeer in den smaak vielen en te vens demonstreerden dat de leden een goede traning ontvangen, onder bekwame leiding van de heer Molenaar. Na de pauze werd opgevoerd „Nauke en Compagnons." Dit blij spel werd op uitnemende wijze vertolkt. Alle medewerkers toonden zich hun rollen waar dig. Opnieuw gaf de humorist Loozen een num mer „Gerrit de Lachbek" Punt 9 programma Een verrassing. Wat zou dit zijn zoo vroeg men zich steeds af. Men liet ons niet lang in onzekerheid. De heer W. de Boer gaf met behulp van diens echtgenoote eenige verbluffende staaltjes van getrainde spierkracht in het uitrekken van een stuk trekveer, alsmede met spijkers slaan door een plank met vlakke hand en slechts licht met een doekje omwonden. Een welverdiend applaus mochten ook deze in ontvangst nemen. Na al deze variaties keerden we weer terug naar het cardinale punt van den avond, een viertal nummers door het corps uitgevoerd die een waardig slot gaven aan dezen avond. En aan het einde van onze indrukken mogen we vooral een woord van lof voor wat het Wieringermeers Fanfare presteerde, een hul de waarin vooral de dirigent, de heer G. Groen te Medemblik deelt voor wat hij met ons corps bereikte, niet achterwege laten. De belofte van den Voorzitter in de opening gegeven trad geheel in vervulling, want onze muzikanten hebben hun best gedaan. Aan het slot brengt burgemeester Peters dank aan allen voor het gebrachte op dezen succesvollen avond. Voor de muziek had spr. bewondering en stond perplex dat het corps reeds zoodanig was gevorderd. Dit vindt, zoo zegt spr., zijn oorzaak in de bekwame leiding van de heer Groen, naast het prestige van de muzikanten zelf. Voor de toekomst hoopte spr. van het muziekcorps alles goeds en hoop te dat bij Polderdagen en soortgelijke gele genheden de Fanfare zich steeds zou doen hooren. Voorts zegt de heer Peters allen dank die de avond hebben gevuld, zoowel de Hu morist. de W.M.T. en het gevormde tooneel- gezelschap. De Voorz. dankte tenslotte voor de goede wenschen, zegt dank aan de heer Groen als Dirigent dat hij deze uitvoering wilde diri- geeren spr. drukt de hoop uit dat de aan wezigen een prettigen avond is bezorgd en hoopt dat de belangstelling ook volgende Za terdag te Slootdorp eveneens groot mag zijn. Hierop deelt de Voorz. mede dat de gehou den verloting tot stijving der kas tot resul-

Wieringer courant | 1934 | | pagina 2