OP REIS DAMES, LET pP ONS WIERING ERMEERHOEKJE. MIDDENMEER. Op 't kantje af. Zaterdag middag geraakte het 7-jarig zoontje der fam. Hak alhier, druk spelend met vriendjes te water vanaf de vrij hooge betonfundeering der in aanbouw zijnde brug. Het knaapje maakte in zijn val op een niet onzachte ma nier nog kennis met de onderuitbouw en viel daarop in het vrij diepe kanaal. Een onbe kend gebleven personen, de situatie overzien de ontdeed zich onmiddellijk van zijn jas en begaf zich onverwijld te water, wien het mocht gelukken het reeds zinkend knaap je van een wissen dood te redden. Hoewel aanvankelijk reeds bewusteloos mocht het vrij spoedig gelukken door toepassing van kunstmatige ademhaling het bewustzijn weer te herwinnen. Later bleek, dat nog eenige blesuren waren opgeloopen in den val doch gelukkig van minder ernstigen aard. Hulde aan den kranigen redder. De eerste badgasten. Dank zij het milde zomerweer van het vorige weekend trokken reeds velen uit ons dorp om een bad te ne men. Het trok echter onze bijzondere opmerk zaamheid dat alle badgasten circuleerden om de leeftijdsgrens van 612 jaren. We vragen echter, is het wel verantwoord kinderen zon der behoorlijke geleide in onze vrij diepe polderkanalen naar eigen willekeur te laten zwemmen De bruggenbouw. Na lang stil stil begeerend wachten heeft de firma Kloos een aanvang gemaakt met de bovenbouw der drie gepro jecteerde ophaalbruggen. Heden heeft men de eerste kolossale hefarmen geplaatst. Mogen de werkzaamheden vlug van stapel loopen, opdat ons dorp ook dan verbonden wordt op volwaardige wijze aan het wegennet. Slootdorp. Het telegram van geluk- wensch, verzonden aan H. K. H. Prin ses Juliana op den avond van de Julia- na-herdenking alhier, werd napiens H.K.H. door Haar Kamerheer beant woord met het volgende schrijven In opdracht van Hare Koninklijke Hoogheid Prinses Juliana heb ik de eer het Bestuur en den Leden van de Christelijke Oranje-vereeniging te Wieringermeer Haren dank over te brengen voor de gelukwenschen, Hare Koninklijke Hoogheid aangebo den ter gelegenheid van de herden king van Haren geboortedag. Een Chr. Oranje-vereeniging wordt blijkbaar in de Wieringermeer met blijdschap begroet. Dat behoeft ook niet te bevreemden als men bedenkt dat vooral Christelijk Nederland steeds de goede gewoonte heeft gehad de Oranjedagen te herdenken en te vie ren met dank aan God en bede tot God voor Oranje. Zoowel in blijde, als in droeve dagen keert Christelijk Neder land zich met het Oranjehuis naar God. Dat is vooral in deze laatste maan den weer treffend gebleken. Een Christelijke Oranje-vereeniging mocht daarom in dit stukje Nieuw-Ne- derland niet langer ontbreken. Ook hier willen we den bond „God, Neder land en Oranje" helpen bewaren en versterken. De jonge vereeniging is inmiddels al gegroeid tot ruim 60 leden. H. Nieuwe zaak geopend. Te Slootdorp is Zaterdagmiddag we derom een nieuwe zaak geopend. Aan de Nieuwe Sluizerweg heeft de heer R. de Graaf, zich gevestigd als brood-, koek en banketbakker. Wij konden constateeren dat winkel en bakkerij er keurig uitzien. I11 de bakkerij staat oen groote heet- wateroven opgesteld met drie bak- ruimten, van het fabrikaat „Zwar- woud". Een flinke deegmachine en eierklutser van hetzelfde fabrikaat zijn mede aanwezig. I11 de winkel was 'n keuze voorhan den van allerlei zoetigheden die men. in een bakkerswinkel pleegt aan te treffen. De heer De Graaf voert een eigen koeksoort, die onder den naam Roko-taart wordt verkocht en er sma kelijk uitziet. Als proef was reeds eenig brood ge bakken wat er eveneens goed uitzag. Er waren eenige bloemstukken bin nengekomen van bevriende zaken relaties. Dankbetuiging. Den door mij onbekend gebleven kloeke redder, die de moed bezat om te water te gaan en mijn zoontje JAN J. HAK van een wissen dood te redden, betuig ik langs dezen weg mijn hartelijken dank. St. HAK. Middenmeer, Torenstr. 46, Mei 1934. TE KOOP VIER JONGE HONDEN (DOGGEN) tegen billijke prijs. Te bevragenKAMPBEHEERDER POR, Wieringcrwerf. WEER ONTVANGEN het prima SPRINGFIELD RACE - RIJWIEL v.af f 61.25. De eerste vijf koopers extra korting. Proefrit toegestaan. RIJWIELHANDEL K. VAN DER GEEST, Brugstraat 29 Middenmeer. ADMINISTRATIEKANTOOR P. DE GRAAF HIPPOLYTUSHOEF Telef. 66. ZITDAG TE MIDDENMEER des Woensdags van 2—6 uur bij Bosker's Boekhandel (Tel. 23.) De totale aanvoer van kool en aard appelen was pl.m. 46.000.000 Kg., zoo dat hieruit wel kan worden afgeleid, dat het een enorm percentage (n.1. 20 pCt.) is geweest, dat naar de vaalt ;moest verhuizen Ook de veilingsomzetten waren nog weer veel lager dan in 1932, n.1. bijna 25 pCt. Was de omzet in 1932 f 112299.735, het afgeloopen jaar kon men het niet verder brengen dan f 979. 981, wat vergeleken bij voorgaan de jaren, toen wel omzetten van bo ven f 4 millioen (in 1928 b.v. f 4.2 mil- lioen) werden gemaakt een schril beeld geeft van den toestand Het bedrag van f 300.000, dat aan steun is uitgekeerd, wordt wel gewaardeerd, maar uit het bovenstaande kan toch worden afgeleid, dat het onvoldoende is, zoodat het is voorgekomen, dat aan tuinders vanwege het gemeentebe stuur bonnen voor brood moesten wor den verstrekt, omdat men van de op brengst der bedrijven niet kon eten. Behalve de witte kool voor zuurkool heeft geen enkel product een loonen- den prijs kunnen opbrengen. OFFERBLOK GELICHT. Te Zaandam heeft een 48-jarige Amster dammer kans gezien in de R.K. kerk aan de 'Oostzijde te Zaandam een offerblok te lich ten. Een zuster, die zich in het kerkgebouw bevond, had den man echter bezig gezien en daarvan aan de pastorie melding gemaakt. Een der beide kapelaans is toen den ongenoo- de gast achterna gegaan, met het gevolg, dat hij aan de Bloemgracht kon worden aange houden en aan de politie overgeleverd. Den inhoud van de offerbus, ongeveer 13 gulden, had hij in zijn actetasch geborgen. BINNENLANDSCH NIEUWS. Kind door kar gedood. Zaterdagmorgen vond de landbou wer Steegs te Helden-Everlo zijn an- derhalf-jarig zoontje voor zijn wo ning dood op den weg liggen. Het kind bleek door een voertuig, waarschijn lijk een kar, te zijn overreden. Het lijkje van het slachtoffer is op last van de justitie in beslag genomen. Voorjaarsweer en voorjaarsgroenten. Tengevolge van het warime weer was de aanvoer van voorjaarsgroenten aan de Westlandsche veilingen groot, hetgeen in de prijzen tot uitdrukking kwam. Voor goede soorten sla bedroeg de prijs nog tot f 2.50 per 100, doch de massa bleef om en nabij f 1 per 100 krop. De beslissing omtrent den ex port naar Duitschland was op deze prijsverlaging zeker eveneens van in vloed. Peen bleef tegen verwachting prijzig. CRISISCREDIET VOOR DE BOOM- KWEEKERIJ. f 3.500.000 beschikbaar gesteld. De „Staatscourant" van Maandag bevat de „Crisis Boomkweekers - Credietbesehikking 1934." Blijkens deze beschikking wordt uit het Landbouwcrisisfonds voor de credietverleening aan door de stichting erkende boomkweekers een crediet beschikbaar gesteld van f 3.500.000. Dit crediet wordt den erkenden kweekers in die gemeenten, welke met de stichting als vertegenwoordigster van het fonds zijn over eengekomen 10 in het eventueel nadeelig saldo der in hun gemeente verleende credie- ten voor haar rekening te nemen, verleend door bemiddeling van de stichting, als verte genwoordigster van het fonds, welke over de erkenning als boomkweeker en de toekenning van de aangevraagde credieten in eerste in stantie beslist. BEAMBTE AANGEVALLEN. Doel was berooving. Te Urmond aan de Maas (L.) werd Zater dagavond een beambte van de firma Den Breejen-Van den Bout, die belast is met de uitbetaling van de loonen van de arbeiders der kanaalwerken, door een man aangevallen, die hem met een stuk ijzer een paar slagen op het hoofd toebracht. De bedoeling was klaarblijkelijk, den beambte bewusteloos te slaan en hem van zijn geld, een groot bedrag te berooven. Dit mislukte echter, want op het geroep van den beambte kwam spoedig hulp opdagen. De aanvaller wist evenwel met ach terlating van zijn rijwiel te ontkomen. Hij werd later herkend. Hij bleek iemand te zijn, die vroeger aan het kanaal gewerkt had en met den toestand bekend was. Zondagmorgen is de man, die te Lutterade woont aangehou den. VAN EEN SCHUUR GEVALLEN. Te Obbicht (L.) is Zaterdag een 76-jarige dakwerker tijdens zijn werkzaamheden van een schuur gevallen en kort daarna overle den. VAN DER MEULEN MEE NAAR ITALIË. Gemeld wordt, dat dr. A. Y. van der Meu- len, de moeilijkheden begrijpende waarin de Technische Commissie en de Keuzecommissie van den Koninklijken Nederlandschen Voet balbond ten opzichte van het doelverdedigèrs vraagstuk van het Nederlandsch Elftal zich op dit oogenblik bevinden, alsmede ten ge volge van de talloos vele verzoeken van offi cials en spelers, heeft besloten zich alsnog tei beschikking te stellen van de Technische Commissie om de reis naar Italië mede te maken. De Technische Commissie heeft dit aanbod gaarne aanvaard, daar zij overtuigd is, dat deze daad van den oud-aanvoerder van het Nederlandsch elftal, niet alleen met geestdrift ontvangen zal worden, maar vooral omdat zij meent, dat dit aanbod een gunstig, mo reel effect op de geheele ploeg zal hebben. JONGEMAN DOODGEREDEN. Zondagmiddag is de 18-jarige leerling van de H.B.S. aan den Kronenburgersingel te Nijmegen, Jan Spier, toen hij per rijwiel het hek van het schoolgebouw kwam uitrijden, door een passeerende taxi gegrepen en zoo zwaar gewond, dat hij kort daarna overleed. Het stoffelijk overschot van den jongen man, wiens ouders te Semarang wonen, is overge bracht naar het St. Canisius-ziekenhuis. Een driftige slager. Maandagmiddag kwapm de contro leur van de crisis-zuivelcentrale K. bij bij den slager L. te Venlo controle uit oefenen op het naleven van de crisis- zuivelwet. Hij ondekte op de toonbank een partijtje vet, dat niet van de ver- eischte banderol le voorzien was. Toen hij dit vet in beslag wilde nemen, wilde de slager de controleur met een bijl te lijf gaan. K. koos hierop het hazenpad en riep de assistentie van de poiltie in. Tegen den slager is proces-verbaal opgemaakt wegens het belemmeren van een ambtenaar in de rechtmatige uitoefening van zijn functie en het ont trekken van goederen aan een beslag. Het vet was intusschen spoorloos ver dwenen. Weer T. B. C. besmetting op school. Aan de R.K. Kweekschool te Roer mond blijkt tuberculose-besmctting uitgebroken te zijn van de 125 leer lingen zijn 15 besmet, van wie zes di rect naar het sanatorium te Horst zijn gezonden. Nekkramp. Bij een 4-jarig jongetje te Oud-Beijer land heeft zich een geval van nek kramp voorgedaan met doodelijken af loop. Daar het kind tot Woensdag de be waarschool heeft bezocht, zal deze ont smet worden en tot na Pinksteren ge sloten blijven. BUITENLANDSCH NIEUWS. Race-auto verongelukt 7 dooden. Vlak voor de finish in het pu bliek gereden. Zondagmiddag is tijdens autorennen te Fontainebleu bij Parijs, een auto in het publiek gereden. De bestuurder, Eric Lora, werd op slag gedood, even als 5 toeschouwers. Verscheiden per sonen werden gewond. Later meldde men Tijdens de auto races, welke de automobielclub „Ile de France" in Fontainebleu had georga niseerd, is een Bugattiwagen, die be stuurd werd door Eric Lora, 300 M. voor de finesh uit tot dusver nog niet opgehelderde oorzaak in het dicht op eengepakte publiek gereden. Tot dusver wordt melding gemaakt van zes dooden, waaronder twee solda ten. Vele personen werden gewond. Een vrouw werd het hoofd afgereden. Het ongeluk tijdens de autoraces in het bosch van Fontainebleu heeft in totaal zeven slachtoffers geëischt. De coureur van den ongelukswagen. Eric Lora, is in het ziekenhuis aan de zwa re verwondingen overleden. Lora was een schuilnaam voor den militairen vlieger Cochin, daar hij on der zijn eigen naam in diensttijd niet aan autoraces had mogen deelnemen. Hij was 28 jaar oud. De dooden uit het publiek zijn twee vrouwen, 'n 23-jarige drukker uit Fon tainebleau, die zich juist eenige dagen verloofd had, een toeschouwer uit Pa rijs en twee artilleristen uit het garni zoen Fontainebleau. Een van de gewonden is er zeer ern stig aan toe en ligt met een beenbreuk en hoofdwonden in het ziekenhuis. De oorzaak van het ongeluk staat nog niet vast. Naar men, zegt, stak vlak voor den Bugatti-wagen een hond de baan over. De toeschouwers trachtten den cou reur op den hond opmerkzaam te ma ken. De coureur werd hierdoor afge leid, zoodat hij het beheer over zijn ma chine, die met een snelheid reed van 180 km- per uur, verloor. De wagen reed door de toeschouwers heen en bleef steken tegen een boom. De oorzaak. Het aantal slachtoffers van het onge luk piet de race-auto bij Fontaine bleau is gestegen tot acht. Uit het na dere onderzoek is gebleken, dat de oor spronkelijke veronderstelling, dat de coureur zou zijn uitgeweken voor een op de baan loopenden hond, niet steek houdend is. Integendeel zou zijn geble ken, dat de racewagen zelf construc tiefouten had. Een der beide remblok- ken was onderweg losgeraakt en van den wagen gevlogen. Toen de wagen kort voor de finish een snelheid van 170 Km. had wilde de coureur remmen. Aangezien slechts een dei; wielen werd geremd, werd de wagen opzij geslin gerd en kwam in de toeschouwers te recht. Voorts heeft men geconstateerd, dat de regelingsdienst, in strijd met de aan wijzingen van de politie, het publiek tot vlak bij den weg had toegelaten. Acht personen, aan. boord van gezonken sleepboot. Zaterdagmiddag is de sleepboot „Mer cur", die de groote Hapagboot „Albert Ballin" had gesleept, door een verkeer de manoeuvre te Bremerhaven omge slagen en gezonken. Vijf opvarenden, waaronder de kapitein, konden wor den gered. Zeven man en de vrouw van den kok, die zich toevallig aan boord bevond, zijn in het schip opge sloten. Onmiddellijk zijn bergingsvaar tuigen piet duikers naar de plaats des onheils op de Weser gezonden, tenein de te pogen de verongelukten te red den. Deze gaven nog klopteekens. Het is nog niet met zekerheid te zeggen of redding mogelijk is. Uit Bremerhaven wordt nog ge- deld, dat de reddingswerkzaamheden aan de met de kiel bovenwaarts drij vende sleepboot „Merkur zijn opgege ven, daar het niet meer mogelijk is de in het wrak opgesloten twee machinis ten, twee stokers, twee matrozen, een scheepskok en zijn vrouw nog levend te redden. Den geheelen Zondag zijn namelijk de werkzaapiheden tot lichting van de Zaterdag in de monding van de Weser gezonken zee-sleepboot „Merkur" met alle denkbare middelen voortgezet. De pogingen bleven echter vruchte loos. Het schip ligt midden in de vaar geul. Bij vloed is het geheel onder wa ter. Drie uren na het ongeluk hielden plotseling de aanvankelijk zeer duide lijke en daarna steeds zwakker wor dende klopteekens der ingeslotenen op De kapitein, de stuurman, een matroos een leerjongen en een stoker werden gered. De „Merkur" was een é&r grootste Lloyd sleepbooten. GEMEENTE ANNA PAULOWNA. B. K. C. I" Texel I 4—5. In deze span nende wedstrijd wat doelpunten be treft heeft B. K. C. de vlag moeten strijken voor Texel. Van beide zijden was het spei-tempo iets te lauw, voor al in de B.K.C. achterhoede, anders zoo hecht, rommelde het geweldig, zoo erg zelfs dat voor enkele het een off- dag moest kenmerken. Men miste bovendien de steun van Tauber en Post, die voor het Bondselftal te Heem stede een 3e prijs wisten te behalen. Breezand. A.s. Woensdagavond zal in de zaal van den Heer Borst een ver gadering worden gehouden van de In- dustrieele- en Handeldr. Middenstands vereen. Anna Paulowna. Als hoofd punt staat op de agenda Het ventver bod in de Gem. Den Helder. Ongeval. Zaterdagmorgen is de tim merman S. Jonker van de ladder afge gleden en met één been tusschen een sport gezakt, zoodat vermoedelijk dit lichaamsdeel vrij ernstig gekneusd moet zijn. De patiënt is op Dr. Olree's advies naar het Ziekenhuis te Alk maar vervoerd. Be Heer P. List. f Hedenmorgen vernamen we de droe vg tijding van het overlijden van de Heer P. List in de nacht van Zondag op Maandag. Ondanks de reeds gevor derden leeftijd van 75 jaar, was de Heer List een groote en goede kracht voor het vereenigingsleven. Ruim 40 jaar heeft hij als bestuurslid z'n krach ten bijgedragen aan het Begrafenis fonds „Algemeen Belang", tevens reeds vele jaren had hij zitting in 't Bestuur van de Boerenleenbank en Veefondsvereen. En voor velen gaf hij zijn steun en een volhardend voor beeld wat vereenigings- als burger leven betreft. De Heer List zal bij ons in dankbare herinnering voortleven. Dat hij ruste in vrede Loop der bevolking. Ingekomen H. Zeinstra van Harlingen S. Wit van Schagen A. J. Bos en echtgen. van Hillegom A. N. Nolten van Ha lenkarspel mej. C. Moras van Oude Niedorp A. Boekee-Godschalk van Hazerswoude W. Boekee van Zoe- terwoude J. L. Voorthuysen van Oud karspel mej. G. A. Keuris van Bloe- mendaal Mej. L. E. H. Schröder van Amsterdam. Vertrokken Mej. M. Merhl naar Dinslaken (Dl.) mej. A. Kaptein naar Den JHelder P. de Wit naar Zijpe J. Verdegaal naar Alphen a.d. Rijn mej. B. Kasperck naar Dinslaken (Dl); J. Mooij naar Den Helder J. C. Mee- reboer en echtgen. naar Bergen aan Zee K. de Boer en gez. naar Alk maar J. de Boer en echtg. naar Oud- dorp R. R. Niéuw-land en gez. naar Oudorp J. Stevens en gez. naar Wil- dervank A. Oudendijk naar Zijpe A. Wijtman-Musiol naar Zaandam A. Keppel naar Zijpe W. Colijn naar Heiloo C. Dissel en gez. naar Scha gen. BURGERLIJKE STAND. Geboren Engelina Geertruida, d.v. H. R. Smakman en G- A. Prins Ger- rit, z.v. G. Zaadnoordijk en T. Boo'm Petrus Francicus, z.v. J. J. Woudberg en G. J. Soelman Frederik, z.v. H. J. Foppen en M. J. van der Wallen. Ondertrouwd J. Bakker en J. van Eekeren J. Slikker en A. M. v. d. Bergh WJHoep en G. A. Koster P. Raaijmakers en H. A. v.d. Berg. Overleden: G. Jes-Kosteiy oud 71 jr. Politie. Verl. een portemonnaie met f 60, een reserve-autowiel. Aan komen loopen een kleine fox hond. GEMEENTE ZIJPE. AUTOBOTSING. Zondagmiddag heeft er te 't Zand een vrij ernstige autobotsing plaats gehad, waardoor drie personen ge wond werden. Ongeveer half vier kwam op de fort- sluis uit de richting Alkmaar, een in Rotterdam thuis behoorende auto van een bouwkundige aldaar, met een uit Den Helder komenden tegenligger, 'n Dodge, afkomstig, uit Amsterdam in botsing. Hoewel de brug een breedte heeft van 4V2 M., raakte de uit Den Helder komende Dodge de van Alkmaar ko mende Auburn, (doordat de Dodge niet genoeg rechts hield) aan het ach terwiel, met het gevolg, dat de Anburn eenige malen over den kop sloeg en in het kanaal terecht kwam, gelukkig nog men de wielen boven water, waar door de passagiers onmiddellijk gcied konden worden. Drie inzittenden bekwamen vrij ern stige verwondingen en werden, door dr. Oterdoom verbonden. De verwon ding van een der passagiers was van dien aard, dat deze direct niet naar zijn woonplaats kon vertrekken. Ook hij maakt het echter goed. Van de Dodge liep een wiel af, waar door deze auto een paar maal om draaide. De inzittenden kwamen met den schrik vrij. Beide auto's werden met een kraan wagen naar de garage van den heer Johannes te 't Zand vervoerd. De Dod ge kon na een kleine herstelling de reis naar Amsterdam vervolgen. DOOFSGEZ. JONGERENKRING houdt Vrij dag 18 Mei 8 uur bijeenkomst. GEMEENTE W1ERINGEN. Derde lezing over de Afscheiding in de Geref. Kerk te Hippo. Voor de derde maal werd j.1. Dinsdagavond in de Geref. Kerk te Hippo een lezing gehouden door den Eerw. Heer J. Oranje, hulpprediker op Wieringer over de Afscheiding van de Geref. Kerk uit die der Neder Duitsch Hervormde Kerk, nu een eeuw terug. Met het al gevorderde seizoen was de be langstelling niet zoo als vorige malen. Na het openen der vergadering door gebed het laten zingen van psalm 138 1 en het le zen van den 125sten psalm onberijmd, riep zijne Eerw. allen een hartelijk welkom toe. Daarna tot de lezing overgaande, liet spre ker in drie punten uitkomen hoe een strijd gestreden werd niet alleen tegen hen, die lijnrecht tegenover ons stonden, maar ook hoe in eigen boezem nog te veel oneenigheid bestond, vooral in het nemen van een vaste formatie, welke niet eerder dan na 20 jaren tot stand kwam. Veel werd geleden, hard was de strijd, vooral tegenover de rechtbanken. Velen vertrokken daarom naar het nieuwe werelddeel Amerika om zich alzoo te onttrek ken aan het uitmergelen der rechtbanken Maar ook strijd in eigen boezem berokken de schade, en vaste formatie was noodig, doch door verschillende inzichten kon men daartoe eerst niet komen. Doch de zaak zou niet ondergaan het was de zaak des Heeren, en al werd deze bezoedeld door verkeerde inzichten der menschen, door tegenstand dergenen die een andere meening deelden, het eenmaal begonnen Godswerk zou haar loop hebben. De kerk der Reformatie mocht schokken en scheuren, aan haar was gegeven het nieuwe bloeiende Geestesleven, dat haar kracht zou zijn en blijven trots allen tegen stand. Daarom gedenkt de Geref. Kerk dankbaar wat God door lijden en strijd tot stand deed komen. Hoe uit de duisternis van ongeloof en humanisme het goud weer blinkt. Blijve de kerk bij dat dankbare gedenken getrouw aan haar roeping, want de tijden zijn ernstig. Niet alleen op economisch gebied maar ook op Geestelijk gebied. Worden die daden Gods nog zoo gezien, en nog zoo beleefd, zooals in de eerste dagen van de afscheiding of is er een insluimering, een niet meer leven uit dat diepere levensbeginsel, dat wanneer ie mand dat bezit voor geen oordeel en dood bevreesd is. Wordt het Dogmatische niet te veel naar voren gebracht en de etiek niet te veel verwaarloosd Ga er dan veel gebed op voor dit machtige werk Gods dat Hij het in stand houde en dat getrouwheid moge zijn bij allen die zich door dezen strijd hebben mogen verheugen in een vroolijk levenslicht. Na nog enkele vragers beantwoord te heb ben en het zingen van ps. 89 8 besloot zijn Eerw. deze derde lezing met Dankgebed. Voetbal vereeniging „SUCCES." Zaterdag dagavond vierde de vereeniging „Succes" haar 10-jarig bestaan in de zaal van „Concordia." De genoodigden en donateurs waren in groote getale opgekomen en hebben, evenals vorige jaren wederom een pleizierige avond gehad. O.a. werd opgevoerd 't blijspel„Ze krijgen mekaar" en nog eenige voordrachten werden ten beste gegeven. Tot laat in den nacht bleef men onder een gezellig dansje nog langen tijd bijeen. School-voetbalwedstrijden. Uitslagen O.L. School Hippo I O. L. School Oever 4—1 O.L. School Hippo II R.K. School 26 O.L. School Westerland Chr. School 1—0. Programma voor Woensdag 16 Mei 2.30 O.L. School Hippo IChr. School. 3.45 OX.. School Westerland R.K. School. 4.45 O.L. School Hippo II O.L.C. Oever. EERST EEN KOFFER OF REI SM AND gehaald uit BOSKERs BOEKHANDEL H.-HOEF MIDDENMEER. MARKTBERICHTEN. De Kaasmarkt. ALKMAAR, 11 Mei 1934. Op de ge houden Kaasmarkt waren in totaal 55 stapels, wegende 130.000 Kg. kaas aangevoerd, waarvan de prijzen als volgt Fabriekskaas 44 stapels Klei ne f 19 2 stapels Commissie f 16. Boerenkaas 7 stapels Kleine f 17.50 en 2 stapels Commissie f 20. Alles met Rijksmerk. Handel matig. De Graanmarkt. ALKMAAR, 11 Mei 1934. Op de ge houden Graanmarkt waren in totaai 103 H.L.'s aangevoerd als 18 voer- tarwe f 4.50-f 6 18 gerst chev. f 5.25 35 haver f 6.20-f 6.60 26 boonen, w.o.: bruine f 8-f 10, citroen f 7, duiven f 7.75 en witte boonen f 8-f 20 blauw^naan- zaad f 14.50 6 erwten, w.o. groene (groote) f 8 f 15 grauwe f 32-f 36 en vale erwten f 14-f 26. Alles per 100 Kg. Handel stug. De Veemarkt. ALKMAAR, 14 Mei 1934. Op de ge houden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 91 Vette koeien f 120 tot 260 11 Vette kalveren f 26-f 62.50, per Kg. 60-80 cent 114 Nuchtere kalv. (slacht) f 4-f 14- 497 Vette varkens per Kg. 30-34 Cent. Handel matig. MARKTOVERZICHT der vorige week Inge zonden door Firma Jac. Knoop, Makelaars in aardappelen, groenten en fruit, Nassaukade 158 telef. 81431, Amsterdam. De afgeloopen week waren de eerste zen dingen nieuwe Malta aardappelen aan onze Markt en werden vlug verkocht voor f 11. tot f 12.- per 100 kilo. De Winkeliers hopen door grootere aanvoer van dit soort aardap pelen dat de Hollandsche soorten Bonten en Blauwen lager zullen gaan en het warme we der van de laatste dagen hieraan ook zal me de werken. De kwaliteit van de nieuwe Malta is puik ook le sorteeringen. Heden 14 Mei werden de volgende prijzen gemaaktz. Bon ten f 4.- tot 4.50 Dito blauwen f 4.- tot 5.-. Bevelanders f 3.50 tot 4.-. Friesche Bintjes f 2.90 tot 3.10 Limburgsche Industrie f 2.70 tot 2.80 Friesche Roodstar f 4.- tot 4.25 al les per 70 kilo verder per 100 kilo Winter- malta f 14.- tot 15.- gulden nieuwe Malta f 14 tot 15.- gulden Duinzand aardappelen f 6.- tot 7.- Drentsche zand f 4Drentsche roo- de f 3.50 tot 4.-. Hollandsche Nieuwe aard appelen 18.- tot 25.- per 100 kilo. Uw JAPON wordt een juweeltje wanneer U bij het KNIPPEN gebruik maakt van onze MODEBLADEN WELDON of NIEUWE MODEBLAD. De nieuwste no.'s zoo juist ontvangen. BOSKER's BOEKHANDEL H.-HOEF MIDDENMEER.

Wieringer courant | 1934 | | pagina 2