uw f 1 7 BUITENGEWONE N BEEMSTERBOER L VERKOOPj gearresteerd in verband met den roof moord op de bejaarde gebroeders Ver boeven. Enkele arrestanten zijn met het lijk van het slachtoffer geconfron teerd, doch dit leidde niet tor, een be kentenis. De verdachten bepalen zich tot 'n pertinente ontkentenis en nemen overigens een hardnekkig stilzwijgen in acht. De woning waar het misdrijf gepleegd is, werd na het eerste onder zoek verzegeld en alles werd gelaten in den toestand, waarin men het gevon den had. De bandieten zijn op beestach tige wijze te werk gegaan. Het lijk van Toon Verhoeven werd gevonden met het hoofd op den vloer, terwijl zijn bee nen in de bedstede hingen. De inbrekers veronderstelden een rijken buit te kunnen bemachtigen, daar in den omtrek beweerd werd, dat de beide Verhoevens niet onbemiddeld waren. Toen zij de oude lieden onscha delijk hadden gemaakt, hebben zij de matrassen en hoofdkussens stuk ge sneden. Hun buit bedroeg echter slechts zooals gemeld, f 40. Met het geldkistje zijn zij vertrokken. Dit kistje is nog niet teruggevonden. Zij vermoedden blijkbaar, dat zij beide mannen ge dood hadden, daar zij niet de minste •moeite deden om de sporen van het misdrijf uit te wisschen en in de ver wachting, dat er geruimen tijd zou verloopen, alvorens men de daad zou ontdekken. Zelfs het stuk ijzer waar mee de slagen waren toegebracht, werd nog in de woning aangetroffen. KING-pepermunt is het beste dagelijksche middel ter opwek king en verkwikking. KINDERTOESLAG. ïn „De Ingenieur" van heden bespreekt dr. ir. J. G. J. C. Nieuwenhuis de salarieering van het overheidspersoneel. Hij behandelt daarvan ook den kindertoeslag. Een eenvoudig voorbeeld zoo schrijft hij moge aantoonen, hoe hoogst onbillijk de Rijkswetgever eigenlijk te werk gaat. Stellen we ons voor, dat in een plattelands gemeente in eikaars nabijheid woneneen Rijkswerkman, een boeren-arbeider en een kleine boer, die ieder b.v. 5 kinderen hebben. De Rijkswerkman, die f 1200 'sjaars ver dient, ontvangt voor zijn 5 kinderen een toe slag van 5x52xf 1.15=± f 300 per jaar. De boerenarbeider, die met hard werken een loon heeft, dat niet veel meer zal zijn dan f 750 per jaar, krijgt géén kindertoeslag. En de kleine boer, die in de laatste jaren zijn spaargeld heeft moeten opteren, om zelf standig te kunnen blijven, werkt met zijn ge- heele gezin voor een inkomen, dat zeker niet meer bedraagt dan het salaris van den Rijks werkman. Ook deze kleine boer krijgt geen kindertoe slag. Maar die Rijkswerkman, die boerenarbei der en die kleine boer, zijn allen staatsbur gers van ongeveer dezelfde standingvan de 15 kinderen, die zij met elkaar hebben, zal men op straat alleen die van den Rijkswerk man kunnen onderscheiden, omdat de Staat slechts over die kinderen zijn beschermende hand uitstrekt. I Is dat rechtvaardig Acht de Rijkswetgever een kindertoeslag noodig, waarom zorgt hij dan ook niet voor de kinderen van den boerenarbeider en van den kleinen boer Men werpe ons niet tegen, dat noemden niet in Rijksdienst zijndie kin dertoeslag is n.1. géén vergoeding voor dien sten of praestaties, maar een goede gave, waarop de boer en zijn arbeider als staats burgers evenveel of evenweinig recht hebben als de Rijkswerkman. Men is o.i. dan ook met den kindertoeslag, aftrek voor ongehuwden of huwelijkstoeslag als onderdeel van welke salarisregeling dan ook, geheel op den verkeerden weg. spelers en van de bewoners van Mui den, die als getuigen gehoord zijn, over eenstemmen met hetgeen de dokto ren later geconstateerd hebben. Als keeper is het slachtoffer uitgeloopen en hij heeft zich op den bal geworpen. Spr. durft geen schuldigverklaring van dezen verd. te vragen, daar in deze zaak te veel twijfel is. De officier reqireerde daarom vrij spraak. Vonnis 30 Mei. De verdediger, mr. J. H. Welcker, concludeerde tot vrijspraak. BUITENLANDSCH NIEUWS. RECHTZAKEN. ONGELUK BIJ VOETBALLEN. Op 19 Februari 1933 werd te Muiden een voetbal-wedstrijd gespeeld tus- schen „Muiden" en „S.A.V.M." uit Am sterdam* Bij dezen wedstrijd werd de Muiden sche speler K. Moolhuizen zwaar ge wond, hij moest in de Majella-stichting te Bussum worden opgenomen. Het bleek, dat de linkernier gespleten was en verschillende groote bloedvaten in de nabijheid van de nieren verwoest waren. De jonge man overleed op 26 Februari aan de bekomen verwondin gen. Tegen een der spelers van S.A.V.M. een 21-jarigen Amsterdammer, was proces-verbaal opgemaakt. Hij zou op zettelijk Moolhuizen een trap in de zij de hebben gegeven met het bovenom schreven gevolg. Dinsdag stond de voetballer voor de Vierde Kamer der arr.-rechtbank te recht. Het medisch rapport, opgemaakt door de doctoren H. Schouten en A. H. W. J. Welters uit Bussum, gaf als doodsoorzaak de door den trap opge loopen verwondingen aan, met welke conclusie de deskundige a décharge prof. dr. I. Snapper het niet eens was. Dr. Snapper is van oordeel, dat uit het medisch rapport de doodsoorzaak niet is vast te stellen. De verdachte ontkende Moolhuizen te hebben getrapt, doch verschillende getuigen verklaarden het tegendeel. Na een zeer uitvoerig getuigenver hoor was het woord aan den officier van justitie, mr. Versteeg. Spr. wees er in zijn requisitoir op, dat de getuigen verklaringen in enkele opzichten in tegenspraak met elkaar zijn. De oogge tuigen hebben slechts spelmomenten kunnen waarnemen. Het is opvallend, dat de verklaringen van alle Muiden- Haringvangst in Noorwegen. Een merkwaardige methode om ha ring te vangen is onlangs door Noor- sche reederijen ingevoerd. Men is daar namelijk op het denkbeeld geko men om schijnwerpers op de trawlers te monteeren, welke met 1000 W. lam pen zijn uitgerust en dienen om met hun licht de haringen te lokken. Deze moderne vischmethode gaat als volgt in haar werk Is men met de schepen ter bestemde plaats gekomen dan maakt men eerst gebruik van een echo-peiltoestel, om de haringscholen op te sporen. Voor het vangen van de haringen is noodig, dat de school zich op een diepte, niet grooter dan 30 va- deme bevindt. Het origineele van de nieuwe visch methode is nu, dat men de gevonden school door middel van de schijnwer pers, welker licht men op het water vlak laat spelen, naar de oppervlakte tracht te lokken. De aantrekkende wer king van licht op dieren is algemeen be kend. Zoowel bij vliegend als bij loo pend wild wordt van deze methode ge bruik gemaakt, doch op visschen werd zij nog nimmer beproefd. Mogelijk was dit te wijten aan het feit, dat aan de nieuwe schijnwerpers hier zeer bijzon dere eischen worden gesteld. Opmerkelijk was, hoe de haringscho len steeds het sterkste licht bleken te volgen. Een trawler, die zich in de na bijheid van een ander schip, uitgerust met één schijnwerper van 1000 Watt. ophield, zette twee schijnwerpers, ie der van dezelfde lichtsterkte op. De haringschool, welke zich bij het vaar tuig met één schijnwerper bevond, liet zich terstond door het dubbel zoo ster ke licht naar den trawler met twee schijnwerpers lokken. MUIZEN-TENTOONSTELLING. Dezer dagen werd in de Engelsche stad St. Albans een tentoonstelling ge houden, waarop men uitsluitend mui zen exposeerde. Er waren niet minder dan 1150 muizensoorten vertegenwoor digd, w.o. enkele, die 25 pond sterling (J200 gulden) per stuk kosten. En dat het publiek voor deze tentoonstelling belangstelling had, blijkt wel uit het feit, dat er 1200 bezoekers waren. DE CIJNS VAN DEN WEG. Ruim 7000 dooden in één jaar tijds. Het ministerie van verkeerswegen heeft een analyse gepubliceerd van de verkeersongevallen met doodelijken afloop in Groot-Brittannië in 1933. Het waren er 7001. De meeste ongelukken gebeurden op Zaterdagen en op Bank Holidays, de minste op Zondagen. Het urn- waarop de meeste ongeluk ken voorkwamen was tusschen 5 en 6 uur 's-middags, behalve op week-ends en Bank Holidays, waarop het tus schen 10 en 11 uur 's-avonds was. De meeste voertuigen bij deze onge lukken reden minder dan 32 Km. per uur. Bijna de helft der ge dooden wa ren voetgangers en van dezen veel meer mannen dan vrouwen. Zestig procent der ongelukken kwam in bebouwde kommen voor. Hoewel vrouwen 12 pCt. van de uitgegeven rijbewijzen heb ben waren slechts 4 pCt. van de bij on gelukken betrokken bestuurders vrou wen. Er kwamen bijna 1500 ongelukken voor bij wegkruisingen slechts in 7 gevallen betrof het kruisingen waar po litje het verkeer regelde of verkeers- seinen waren aangebracht. Onervaren motorrijders vormen een zeer groot percentage van het totaal. De voornaamste oorzaak van den dood van voetgangers was het snel van het voetpad op den rijweg loopen. De meeste voorbijgangers werden gedood terwijl het verkeer stil of matig was. TIBERIAS GETEISTERD. Twee vloedgolven van 3 meter hoogte. Vooral veel kinderen en dieren omgekomen. Kort nadat de twintig slachtoffers van de vloedgolf van 14 Mei waren begraven, heeft Dinsdag opnieuw een vloedgolf in het oude stadje Tiberias vele slachtoffers gemaakt en groote schade aangericht. Geweldige stortregens, welke 25 minuten aanhielden, ontlastten zich boven de stad en haar omgeving. Terwijl soldaten en burgers nog door de diepe modderlagen baggerden, stroomde het water opnieuw als een mach tige rivier op de stad aan en koopwaren en huisraad uit winkels en huizen werden door den vloed meegesleurd. Vooral kinderen en huisdieren werden thans slachtoffer van de overstrooming. Onder hart verscheurende kreten moesten moeders toe zien, hoe haar kinderen door het water wer den meegesleurd. Men vreest dat ditmaal veel meer personen om het leven zijn gekomen dan bij de overstrooming, die Maandag Tibe- rias teisterde. Overal in de stad liggen de kadavers van dieren, die een gevaar beginnen op te leveren voor de gezondheid. Op het strand van het meer van Galilea zijn de lijken aangespoeld van de slachtoffers die men niet heeft kunnen vin den. De bevolking heeft op de soldaten en de reddingsbrigades na, die met enkele wan hopige moeders tusschen de puinhoopen naar de dooden zoeken de stad ontruimd heeft zich in de heuvels teruggetrokken. CHAOS TE TIBERIAS. Vierentwintig lijken gevonden. Onder de puinhopen van de door het hoo- ge water ingestorte huizen van Tiberias zijn 24 lijken, meest van grijsaards en kinderen, gevonden. Nader wordt gemeldOoggetuigen verkla ren dat jammerende moeders nog steeds tus schen de ruïnen van Tiberias zoeken naar vermiste kinderen, terwijl een tP*Ste proces sie het kerkhof afzoekt naar de lijken van vermiste familieleden. Er hadden onbeschrij felijke tooneelen van verwarring en vernie ling in de nauwe straten plaats, waarin mod der ligt waar men tot de enkels in weg zakt. Een muur van water ter hoogte van onge veer 21/2 meter stortte op de stad neer en sleurde tonnen steenen en slik uit het heuvel gebied mede, terwijl in dertig minuten tijds vijf centimeters regen viel, waartusschen ha- gelsteenen. Vele slachtoffers stikten in de modder en verscheidenen dreven naar zee af. Het totaal aantal dooden is nog niet bekend. Politie en militairen verleenen hulp bij het reddingswerk, de autoriteiten nemen maatregelen om de dakloozen onder te bren gen. Nieuwe zware regens zijn Dinsdag op Tïbe rias gevallen kort nadat de slachtoffers van Maandag ter aarde waren besteld. Het aantal nieuwe slachtoffers is nog niet bekend, doch men vreest dat een aantal kinderen is omge komen. BIJNA 50 UUR ONDERWEG MET „TWEE BIER." Kellner uit Aarhus wint origineele weddenschap. Een kellner uit Aarhus, luisterend naar den heel gewonen naam Pederson, heeft de zer dagen op heel ongewone wijze een bedrag van 150 kronen gewonnen. Hij had namelijk gewed dat hij in 50 uur te voet van Aarhus in Jutland naar Kopenhagen op Seeland zou komen met een blad met twee flesschen bier en twee glazen er op, een afstand van 275 km. Hij kwam zelfs drie kwartier te vroeg in de Deensche hoodstad aan, waar duizenden Ko- penhagers het was Zondagmiddag hem met gejuich inhaalden. Op het laatste gedeelte van den afstand, van vóór Roskelde tot Kopenhagen, was hij omgeven door automobilisten en fietsers, o.a. een heele fietsclub die. er een excursie van had gemaakt om Pederson te ontvangen. Hij was, zooals gezegd, te vroeg hoewel hij een uur vertraging had gehad doordat hij de veerboot van Nyborg (van Funen naar See land) had gemist. Maar dat had hij op See land weer ingehaald. Vrijdagmiddag (vorige week) was hij uit Aarhus gestart en erg moe was hij niet eens, zoo vertelde hij. Hij geloofde dat de twee fietsers die hem vergezeld hadden om hem te controleeren vermoeider waren dan hij. Hij had vroeger veel aan wamdelsport gedaan. Van 6 uur 's avonds tot 10 uur 's morgens behoefde hij volgens afspraak het blad niet te dragen. Op Funen wa.s Zaterdag door de warmte een van de flesschen bier gespron gen zoodat hij glasscherven en bier tegen het hoofd kreeg. Hij ontving er een andere flesch voor in de plaats. De flesschen en de glazen waren op het blad vastgelijmd. Gelegen of geslapen had hij onderweg niet; dat was volgens hem het ergste wat men doen kon. Op de veren en te Vejle en te O' dense had hij even rustt gehad en daar had hij ook wat te eten gehad. De rattenplaag in Groot-Brittannië. In Engeland moeten niet minder dan 50 millioen ratten zijn, die voor al de havensteden als verblijf hebben gekozen. In de opslagplaatsen van goe deren richten zij geweldige schade aan, die op c.a.. 150 millioen gulden per jaar wordt geschat. Strijd op levem en dood met een beer. Bij Bialistok in Polen werd een stroo per door een b»eer aangevallen. Er ont-j stond 'n vertwijfeld gevecht van man tegen beer, waarin de strooper alleen een mes tot zijn beschikking had. De beer trachtte den man te omarpien, ten einde hem op deze manier dood te drukken. Het dier slaagde er in inder daad den strooper te pakken te krij gen. Hoewel de man groote wonden aan rug en armen opliep, slaagde hij er toch in zijn mes eenige keeiren in de keel van den beer te stooten. Daarop liet de a.anvaller eenigszins los, maar de worsteling begon opnieuw tot de man eindelijk met een laatste krachts inspanning zijn mes in den geopenden muil van den beer kon steken. Hier door werd het dier gedood. HET WISSELVALLIGE WEER. Door den bliksem gedood. Overstroomingen. Zaterdagmiddag is te Rome een hagelbui gevallen, als sedert tientallen jaren niet was voorgekomen. In sommige deelen van de stad werden ruiten en straatlantaarns stukgesla gen en boomen ontbladerd. Het verkeer stond geruimen tijd stil. Tijdens een hevig onweer in de buurt van Rome zijn vijf personen, die in een grot een toevlucht hadden gezocht, door den bliksem getroffen. Twee hunner werden gedood, drie zwaar gewond. Ruim 2000 boeren op de hellingen van de Serra da Estrella zijn dakloos geworden als gevolg van een hevigen storm, gepaard gaan de met regen en hagel. Vele menschen wer den door groote hagelsteenen gewonddui zend schapen zijn gedood. De verbindingen zijn verbroken. De Portugeesche regeering treft alle mogelijke maatregelen om hulp te verleenen. BINNENLANDSCH NIEUWS. BEKENDMAKING. LAND- EN TUINBOUW - INVENTARISATIE. Nu de tellers voor deze inventarisatie de bedrijven afgaan om de formulieren in te vullen, is het van belang mede te deelen, dat het in het welbegrepen eigenbelang is van een ieder, die land- of tuinbouwproducten ten verkoop wil aanbieden, of varkens of vee houdt, zijn bedrijf laat inventariseeren. Niet geïnventariseerde bedrijven komen in een zeer nadeelige conditie, zoodat een ieder ten stelligste wordt aangeraden zijn bedrijf met toebehooren te laten inventariseeren. Men lette voorts op de advertentie in dit blad. Ons Lichaam en onze Gezondheid. De bestrijding der k alkarmoede. De voornaamste stoffen, die wij noo dig hebben om ons lichaam in stand te houden, zijn eiwitten en ve-tten. Daar- en'naast hebben wij echter raog andere elementen noodig, zonder welke ons or ganisme niet in leven blijven kan en bloot staat aan groote gevaren. In de allereerste plaats komt de kalk, die jminstens even belangrijk is als al le voedingszouten en vitaminen. Nor maal kan men kalk overal in het li chaam vinden, natuurlijk het meest in de beenderen en de tanden. In vocht- vrijen toestand bevatten de heenderen der menschen 99 pCt. kalk, in het leven de lichaam 58 pCt. In de tanden zijn de ze verhoudingen ongeveer dezelfde, misschien is daar het percentage zelfs nog hooger. Verschillende ziekten hangen ten nauwste samen met kalkarmoede. De voornaamste zijn wel tuberculose, ziek ten in de bloedvaten en verscheidene, lang niet altijd ongevaarlijke tandziek- ten. Met welke voedingspiiddelen kan men nu het best kalkarpioede bestrij den In de allereerste plaats zijn vruchten bladgroenten en knolgewassen te noe men, maar verder ook melk en kaas. Vele menschen gelooven, dat men 'n tekort aan kalk het allerbest aanvul len kan, door het gebruik van zoetig heden. Dit is echter een groote dwaling, aan gezien suiker buitengewoon weinig kalk bevat. Vitaminen, waarover in den laatsten tijd zooveel te doen is, en die alleiwe- ge voor het belangrijkste voedsel ge houden worden, kunnen echter nooit den kalktoevoer overbodig maken. Zij werken n.1. niettegenstaande al haar goede eigenschappen, geenszins bacte riën-werend. Hiertoe heeft ïnen volstrekt kalk noodig, o,mdat slechts deze het weefsel genoeg kracht en stevigheid geeft om weerstand te bieden aan de vele vijan den der gezondheid. Vitaminen zijn echter ook noodzake lijk, aangezien anders de minerale be- standdeelen van ijzer, kalk en fosfor niet voldoend worden geabsorbeerd en gunstige werking dan hij lange niet voldoende kunnen uitoefenen. Wij zien hier dus weder, hoe de geza- melijke bestanddeelen van onze voe ding van elkaar afhankelijk zijn en el kaar dus geenszins kunnen uitschake len. Een juiste samenstelling van ons voedsel, waarbij vooral voor een goede verhouding moet worden gezorgd, kan veel ziekten voorkomen. Een kalkrijke voeding kan vaak het gebruik van ge compliceerde geneesmiddelen onnoo- dig maken. PROVINCIAAL NIEUWS. Alkmaar krijgt een wielerbaan. Te Alkmaar is een N.V. Wielerbaan opgericht. Men heeft zich in verbinding gesteld met de Ned. Wielren Unie en na toestemming voor den bouw van een baan het oog laten vallen op een ter rein ten W. van de groote inrijlaan van het Gemeentelijk Sportpark. De baan wordt gebouwd door den architect Schuurman uit Gouda, die daarmede zijn tiende baan bouwt. De thans opgerichte N.V. bestaal uit tien Alkinaarsehe ingezetenen. Reeds op 25 Mei zal de baan worden aanbesteed. Zij wordt 166 2/3 m. lang, zoodat 6 ronden één Km. vormen. Aan de Westzijde, wordt een groote overdekte tribune gebouwd, met aan weerszijden open zitplaatsen. Er komen 850 zitplaatsen, 170 staanplaatsen op het middenterrein en IGCü staanplaatsen rond de baan. De rennerscabines en een cabine voor den dokter worden onder de zitp'aat- s/.n tribunes gebouwd. Daarachter wor den een directie-kamer en een con sumptie-tent gebouwd. Het terrein is 56 hij 90 M. en men hoopt niet. langer dan eenige maanden noodig te hebben om de haan tot stand te kunnen bren gen. TEXEL. Op het marktplein te Den Burg werd Woensdagmorgen een vetmarki ge houden voor lammeren bestemd voor uitvoer naar Frankrijk. De heeren W. Scholen van Alkmaar en B. Bos van Rotterdam "waren met den aankoop be last. 't Bleek echter dat, hoewel de aan voer groot was, pl.m. 500 stuks, en de kwaliteit uitstekend, de prijzen niet hoog genoeg waren, daar de lamme ren, die op Texel later dan elders ge boren worden, nog niet zwaar genoeg waren. Slechs 27 lammeren werden aangekocht voor 70 tot 80 ct. per Kg. De opgebrachte prijzen waren van f 10 tot f 12.50. Later werden door verschillende han delaren nog enkele partijen lammeren verkocht voor go?de prijzen. Mijnhardt's Laxeertabletten regelen zander Kramp of Pqn. Doos 60 ct. Bij Apoth. en Drogisten. GEMEENTE WIERINGEN. BOUW VAN VERDEDIGINGSWERKEN. Vanwege de Genie is Dinsdag aanbesteed het bouwen van verdedigingswerken als ge volg van de afsluiting van de Zuiderzee (38e gedeelte het maken van aardwerken en ri- oleeringen c.a. op het Kornwerderzand en bij den Oever). Laagste inschrijver was D. Ver stoep te Den Haag, voor f 536.400. Feestavond der jeugdvereeniging te Den Oever. Vrijdagavond j.1. werd een feest-avond georganiseerd in het Ge reformeerde Kerkgebouw te Den Oever ,De leider van den feestavond, de Eerw. Heer J. Oranje, opende deze feestelijke samenkomst met gebed en het laten zingen van Ps. 68 16. Daarna zichtte hij zich in een kort welkomstwoord tot de aanwezigen, waarna hij punt één van het programma, het jaarver slag van meisjes- en knapen-vereeni- gingen aan de orde stelde. C. v.d. Kréke deed namens de meis- jesvereen. en P. Folkers namens de knapen-vereeniging verslag over het afgeloopen tijdperk. Daarna hield de heer C. Grossbekker een inleiding over het onderwerp in in drie punten verdeeld, n.m. Hemel vaart, Doop en Zending. In een helder betoog zette inleider de beteekenis de zer drie dingen uiteen. Daarna volgde verslag van de op richting dezer jeugdvereeniging als mede voordrachten, samenspraken, tableau's enz. Tenslotte sprak de jonge heer P. v.d. Zwaag nog over de Afschei ding Nederland en België in het jaar 1930. Na 't laten zingen van Ps. 150 - sloot de heer Oranje deze feest-avond met dankgebed. KOOPT U NU MET 10 KORTING in de KEIZERSTRAAT DEN HELDER. BINNENLANDSCH NIEUWS. Sluit de gelederen. Bijeenkomst van vijf politieke partijen. Dinsdagavond is in 't hotel Kasteel Oud-Wassenaar de reeds geruimen tijd geleden georganiseerde vergade ring der vijf politieke partijen, n.1. de r,k. Staatspartij, de a.r.-partij, de chr. hist. unie, de lib. staatspartij De Vrij heidsbond en de vrijz. dep). hond, on der voorzitterschap van den heer Bree velt, gehouden. Er bestond voor deze merkwaardige politieke bijeenkomst groote belang stelling. Het algemeene onderwerp van de sprekers was „Sluit de gelede ren". Achtereenvolgens voerden het woord de heeren Mr. Kortenhorst (r.k.), Mr. Wendelaar (vrijh. bond), Tilanus (c.h.) J. J. C. van Dijk (a.r.) en mr. A. Joekes (v.d.). In de pauze werd een telegram ge zonden aan dr. Colijn als voorzitter van den ministerraad, waarin de ver zekering werd gegeven van steun en waardeering en kracht en wijsheid werd toegewenscht bij de uitvoering van het program tot nationaal her stel. 300 Dwangbevelen verdwenen, maar teruggevonden. Deurwaardersfiets gestolen. Woensdagmiddag kweet zich in de Kinkerstraat te Amsterdam een deur waarder der belastingen van zijn plicht om in een woning een dwangbevel uit te reiken. Zijn fiets, met zijn tasch er op bevestigd, liet hij beneden staan en toen hij weer op straat kwam, bleek de fiets met de tasch verdwenen te zijn. In deze tasch zaten niet minder dan 300 dwangbevelen en andere belasting papieren, zoodat de deurwaarder al zijn werkmateriaal kwijt was. Eenigen tijd later heeft een jongen op de Jacob van Lennepkade de tasch gevonden, de dwangbevelen zaten er nog alle in want wie zou er prijs op stellen 300 dwangbevelen in zijn bezit te krijgen De jongen bracht de tasch naar de poli tie en zoo kreeg de deurwaarder zijn bescheiden terug. De fiets echter was en bleef weg Dronken achter het stuur Voor de Arrondissements Recht bank te Alkmaar heeft terecht gestaan een 24-jarige bewoner van Lutje-Win kel, wien ten laste was gelegd op 15 October met een door hem bestuurde vrachtauto op den Purmerenderweg onder Beemster een 22-jarigen wieirij- defi* te hebben aangereden, zoodat de jongën met een zware hersenschid- ding weken lang in het ziekenhuis te Purmerend moest worden verpleegd. Nadat een groot aantal getuigen ge hoord was, constateerde de officier, dat verdachte roekeloos had gereden, omdat hij in Purmerend te veel hier had gedronken. Dergelijke chauffeurs behooren niet achter het stuur en het is de plicht der justitie hun het rijbe wijs te ontnemen. Gerequireerd werd een maand hechtenis en ontzegging van bevoegdheid om te rijden, voor den tijd van een jaar. De Kaasmarkt. HOORN, 17 Mei 1934. Op de gehou den Kaasmark waren aanvoer en prij zen als volg 9 stapels Kliene fabrieks kaas f 16.50 9 stapels kleine Boeren kaas f 18.50 1 stapel fabrieks-commis siekaas f 20 2 stapels Boerencommis- siekaas f 22. Totaal 21 stapels, wegende

Wieringer courant | 1934 | | pagina 2