GEMEENTERAAD WIERINGEN. SPROETENVERDELGER (prov. Quëbec) tot R.K. priester worden ge wijd. Als onderwerp voor zijn eerste preek heeft hij gekozen het martelaarschap van drie katholieke missionnarissen, gevallen on der de tomahawks van zijn voorvaderen. Tergelegenheid van de wijding zullen bij zondere feesten worden gehouden onder de Indianen van het reservaat. Tal van „bleek- gezichten" zullen eereleden van den stam worden en de vredespijp rooken met de stam hoofden. De opwekkende en verkwikken de eigenschappen van KING- pepermunt zijn bewijzen voor de origineele samenstelling. GEMEENTE WIERINGEN. Vergadering van den Gemeenteraad op Donderdag den 31 Mei 1934, des nam. 2 uur. Afwezig de heer W. Lub wegens ziekte. Na het openingswoord van de Voorzitter worden de notulen gelezen, welke zonder op of aanmerking worden goedgekeurd. Mededeelingen en ingekomen stukken. Ingekomen zijn verschillende stukken en verslagen, welke voor kennisgeving worden aangenomen. Aan C. Wiegman Lz., die ontheffing vraagt van hondenbelasting, wordt dit niet verleend, daar zijn verzoek voor het einde van 1933 had moeten zijn ingediend. Verder is van den gemeentearts R. J. de Groot een verzoek ingekomen om medewer king te verleenen tot den aanleg van centrale verwarming in zijn dienstwoning, in dier voe ge, dat de installatie door hemzelf wordt be taald en bij eventueel vertrek door de ge meente wordt overgenomen voor een bedrag door een 3-tal personen te bepalen. B. en W. adviseeren gunstig, doch met voor behoud, dat de gemeente nimmer meer dan f 500.- betaalt. Wordt goedgevonden. Ten slotte zijn nog ingekomen verzoeken van S. Halfweeg en N. de Haan Jz. strekken de tot wijziging van de wijkverordening inge volge de Drankwet in dier voege, dat zij in de gelegenheid worden gesteld een verlof A. voor den verkoop van zwak-alcoholischen drank te bekomen, respectievelijk voor een paviljoen naast het voetbalterrein der veree- niging „Succes" en voor een in aanbouw zijnd café aan den Slingerweg. B. en W. adviseeren afwijzend. Het miximum-aantal te verleenen verloven A. bedraagt voor wijk C (Hippolytushoef) 4. Bij inwilliging van beide verzoeken zou dit getal dus op 6 dienen te worden gesteld. Half weeg motiveert zijn verzoek door te wijzen op de groote schade, die hij in zijn zaak geleden heeft door de afsnijding van den verbindings weg met het voetbalterrein door den aanleg van den rijksweg. N. de Haan schrijft, dat hij als gedupeerde van de afsluiting der Zuider zee wil trachten een bestaan te verwerven. Men kan het met deze motieven geheel eens zijn, zonder nochtans van de inwilliging van de verzoeken een voorstander te zijn. Het is slechts de vraag, welk standpunt de gemeen te daartegenover dient in te nemen. Naar de meening van B. en W. kan daarvoor in het algemeen slechts het publiek belang als maat staf dienen. En het komt hun voor, dat met het toestaan der aanvragen niet het publiek belang, doch in hoofdzaak het persoonlijk belang van verzoekers wordt gediend. Legt men dien maatstaf niet aan, dan is het hek van den dam en staat de weg aan een ieder open met een soortgelijke aanvraag te ko men, die dan moeilijk kan worden afgewezen. De doeleinden, welke bij het vaststellen van een maximum van het aantal verloven A hebben voorgezeten, zullen daardoor geheel illusoir worden, hetgeen toch niet de bedoe ling kan zijn. Hoewel het B. en W. spijt, dat zij adressan ten niet ter wille kunnen zijn, achten zij zich toch verplicht voor te stellen de verzoe ken van de hand te wijzen. Ter ondersteuning van het verzoek van den heer de Haan was nog een schrijven ingeko men van de Vereeniging voor Vreemdelingen Verkeer. De heer Boersen vraagt of voor adressant de Haan geen uitzondering gemaakt kan wor den, indien hij had geweten dat het niet mo gelijk was om een verlof A. te krijgen had hij waarschijnlijk een kleiner gebouw laten ma ken. De heer Bosker dringt eveneens er op aan dat Halfweeg en de Haan beiden het ge vraagde krijgen. Zij hebben niet voorzien dat een afwijzing zou volgen. In de toekomst moet er op gewezen worden dat geen verlo ven A. meer worden uitgereikt. De heer Oden zegt dat Halfweeg een dure zaak heeft gekocht, die voorwat de Zondag betreft geheel op het voetbalpubliek dreef. Men had eerst nog hoop dat hij een over pad kon krijgen aan de Rijksweg, doch dit is ook afgewezen, zoodat de kleedlokalen naar het terrein verplaatst moesten worden. Halfweeg en de Haan zijn beiden gedupeer den. Spr. is er voor om beiden verlof A. te verstrekken. De heer P. Kooij zegt er niet tegen te zijn doch is het met de heer Bosker eens dat in de toekomst de raad niet meer voor dergelij ke zaken geplaatst mag worden, we staan nu weer voor een voldongen feit. De voorzitter zegt dat voor de aanvraag van het bioscoopgebouw ook de raad reeds heeft gezegd dat geen volgende aanvraag meer toegestaan zou worden, het motief waar onder het werd goedgevonden, was dat het een inrichting is van maatschappelijk belang. Het voorstel om afwijzend te beschikken wordt hierop verworpen met 8 tegen twee stemmen, zoodat beide verzoeken zullen wor den ingewilligd. Ingekomen is vervolgens nog een schrijven van de bewoners van de Kremersweg en om geving, waarin wordt geklaagd over de over last die zij hebben van het woonwagenkamp aan die weg. Zij vragen of niet een grooter terrein kan worden aangewezen en op een andere plaats. De heer P. Kooij wijst er op dat de gemeen te aan de Belterlaan achter de noodslacht- plaats nog wel wat grond kan bijkoopen en daar een terrein inrichten, daar is waterlei ding en riool. Weth. Kaan zegt dat de „Belterburen" bij hun toestemming tot het bouwen van de slachtplaats hebben gezegd dat er geen woon wagens mochten komen, anders werd geen inrit gegeven. Het adres wordt in handen gesteld van B. ■en W. om praeadvies. Vervolgens was nog een verzoek binnenge komen van de muziekvereeniging „Harmonie" om een beschikbaarstelling van een prijs voor het te houden Nat. Concours. Besloten wordt evenals vorige gelegenheden een krans beschikbaar te stellen. Wijziging algemeene politieverordening. Op verzoek van Ged. Staten worden in de, in een vorige vergadering vastgestelde ver ordening tot wijziging der algemeene politie verordening een paar administratieve wijzi gingen aangebracht. Het betreft het sluitings uur der café's gedurende den zomertijd. Conform besloten. Ontheffing reinigingsrechten. Ontheffing wordt verleend aan N. A. Moeliker, J. Koorn Nz., Wed. K. Kuit. Afgewezen worden verzoeken van J. Gie- les, Jn. Metselaar Nz., C. Koorn Vz., J. Wit en N. Kuiper, terwijl een verzoek van Wed. C. van Schoorl voor kennisgeving wordt aan genomen. Conform besloten. Rekeningen Gezondheidscommissie. Aangeboden worden de rekeningen der voormalige Gezondheidscommissie te Scha- gen over 1933 en het le kwartaal van 1934, welke stukken tevens de eindafrekening vor men, daar de commissie ingevolge de wet van 14 December 1933 Stbl. 687, is opgeheven. Op voorstel van B. en W. wordt besloten de rekening over 1933 goed te keuren in ont vang op f 1739.03, in uitgaaf op f 991.07, al- zoo met een voordeelig saldo van f 747,96 en de rekening over het le kwartaal 1934, in ontvang op f 747,96, in uitgaaf op f 175,01, alzoo met een voordeelig saldo van f 572.95. Conform besloten. Aankoop grond ter verbreeding Pompsteeg. B. en W. stellen voor a. van den Heer O. J. Bosker aan te koo- pen ongeveer 91 c.A. van het perceel Kadas ter Sectie C. no. 3752, zooals dit op het ter rein is afgepaald, voor den prijs van f 5.- per C.A.; b. aan te koopen van de erven J. Half weeg ongeveer 5 c.A. van het perceel Sectie C. Np. 3751 en aan genoemde erven te ver koopen dé 5 c.A., waarvoor de gemeente me de-eigenares i§ in het perceel Sectie C. No. 3752, met bepaling, éqt deze grondruiling zal geschieden zonder verrekening pver en weer. Een en ander onder voorwaarde, dat de overdrachtskosten voor rekening der gemeen te komen en aan den Heer Bosker worden gerestitueerd de kosten ad f 91.50, door hem gemaakt voor het dichten der weggreppel en het leggen van een rioleering. De aangekochte grondstrooken zijn te be stemmen tot openbaren weg. Conform besloten. Aanleg gedeelten rioleering. B. en W. stellen voor in de Belt gedeelten rioleering te laten aanleggen en wel een ge deelte lang 95 M. langs de Noordzijde en een gedeelte lang 140 M. langs de Zuidzijde. De kosten worden begroot op respectievelijk f 290.— en f 385,voor welke bedragen cre- diet wordt gevraagd. Aan dit voorstel wordt nog toegevoegd het gedeelte rioleering van de Belt naar de nood- slachtplaats en de Belterlaan wat f 300.zal kosten. De heer P. Kooij zegt dat gepoogd moet worden dat de Gemeente deze Laan in eigen dom krijgt, er kunnen nog wel meer huizen gebouwd worden en dan behooren de „Bel terburen" eigenlijk voor bestrating en onder houd te zorgen. 'Zij kunnen er zelfs toe ge prest worden, daar" de Burgemeester het toe zicht op de wegen heeft, als de gemeente dit toch moet betalen kan zij beter de weg in ei gendom hebben. De voorzitter zegt dat dit buiten het voor stel omgaat, daar deze aanleg voor de nood- slachtplaats wordt gevraagd, overleg voor overname kan echter wel gepleegd worden met de „Belterbuurt." Het voorstel wordt hierop aangenomen. Herstelling torendak te Westerland. De dakbedekking van den toren te Wester land moet noodzakelijk worden vernieuwd. Bovendien zullen de kapbinten met gordin gen en het dakbeschot een algeheele vernieu wing dienen te ondergaan. De kosten van deze voorzieningen worden, met inbegrip van steigerwerk, geraamd op f 700,—. In plaats van het weinig duurzame asphaltpapier zal als bedekking worden toegepast een soort rubbervilt of dakleer. De opzichter heeft ook nog voorgesteld om de torenmuren 70 c.m. te verhoogen, waar door ten opzichte van het geheel een ver fraaiing zou worden verkregen. De meerdere kosten daarvan, waarvan de uitvoering tevens in het belang zou zijn van een goede veran dering van het nieuwe torendak en een ver sterking daarvan zou beteekenen, bedragen f 250,—. B. en W. stellen echter voor alleen de eerst genoemde voorzieningen te doen uitvoeren en daarvoor een crediet van f 700,- te ver strekken. Conform het praeadvies aangenomen. Aan- en verkoop van grond. De landmeter heeft gewezen op eenige ver gissingen in het kadaster, welke bij de opme tingen, welke hij den laatsten tijd gedaan heeft, aan het licht zijn gekomen. In ver band hiermede stellen B. en W. voor a. aan J. Stadig Kz. te verkoopen 52 c.A. van het schoolterrein te Den Oever voor f 2 per c.A., vermeerderd met de kosten van over dracht en afhekking en onder voorwaarde, dat de kooper er genoegen mede neemt, dat de thans in den grond aanwezige afvoerbui zen daarblijven zonder dat daarvoor vergoe ding kan worden gevraagd en dat deze bui zen eventueel kunnen en moeten worden on derhouden of vernieuwd voor rekening en door de zorg van het dagrmede belaste li chaam b. te verkoopen aan Mw. Wed. D. Klein 3 c.A. van het schoolterrein te Den Oever, eveneens ad. f 2 per c,A„ en vermeerderd met kosten van overdracht. c. aan te koopen van het Heemraadschap Wieringen een gedeelte weg voor f 1.to taal, korten van overdracht voor gezamenlij ke rekening, terwijl de gemeente van het aan te koopen gedeelte weg tevens het beheer en onderhoud overneemt d. van J. Hegeman Wz. aan te koopen met bestemming tot weg 3 c.A. van zijn erf en te verkoopen 2 c.A.,, van het perceel A. 2866, met bepaling, dat deze grondruiling geschiedt over en weer, terwijl de overdrachtskosten door de gemeente worden gedragen. Aangenomen. Verhuur voormalig schoolgebouw te Hippo lytushoef. B. en W. stellen voor aan de N.V. Handels onderneming Edel Thies te Hoorn te ver huren het oude schoolgebouw te Hippolytus hoef. Deze firma die een grossierszaak in koloniale waren drijft, wenscht het gebouw te bezigen als magazijn en opslagplaats. Het ligt in het voornemen der firma aan het ge bouw eenige veranderingen te brengen, ten einde het voor haar doel geschikt te maken. B. en W. stellen voor het gebouw te verhu ren tegen een huurprijs van f 250,per jaar, met bepaling, dat dé huur minstens drie jaar zal durendaarna niet stilzwijgende verlenging van jaar op jaar en met inacht neming van een opzeggingstermijn van drie maanden. Veranderingen aan het gebouw mogen slechts worden aangebracht na voor af door B. en W. te verleenen toestemming. De gemeente is in geen enkel opzicht tot ee- nig onderhoud öf de instandhouding van het gebouw gedurende den huurtijd gebonden. Ook aanvaardt zij geen enkel risi^ voor spruitende uit den staat waarin h* gebouw zich bevindt. De firma heeft tegen de voor waarden geen bezwaar. Gaat de overeenkomst door, dan zullen de verschillende vereenigingen, die thans nog van het gebouw gebruik maken, dit niet lan ger kunnen doen. B. en W. wijzen er echter op, dat het tegenwoordige systeem van inge- bruikgeving aan de gemeente geld kost en dat in elk geval het gemeentebelang den door slag moet geven. Vermoedelijk zal het onge rief echter tot slechts enkele corporaties be perkt blijven, daar de meeste van hen bin nenkort gebruik zullen gaan maken van het gebouw, dat het z.g. Eigengebouwfonds op richt aan den Rijksweg. B. en W. vragen machtiging om de huur overeenkomst aan te gaan. De heer P. Kooij merkt op dat over de kos ten van licht en waterleiding niet gesproken wordt, spr. zou dit nog gaarne in de voor waarden zien opgenomen dat deze voor reke ning van de huurders zijn. Met deze aanvulling wordt het voorstel aangenomen. Schadevergoeding heemraadschap en polder wegens buitengewone onderhoudskosten aan hun wegen. Tijdens de uitvoering der werken tot ver betering van den Gemeenelandsweg is deze weg geruimen tijd afgesloten geweest voor het verkeer, zoodat dit is omgelegd moeten worden over den weg in de Elft en de wegen van den polder Waard-Nieuwland. Door het drukke verkeer is aan. deze wegen, die daar tegen niet bestand waren, uiteraard veel schade toegebracht, zoodat de besturen 'van Heemraadschap en Polder meenen aanspraak te kunnen maken op schadevergoeding. Al kan een recht op schadeloosstelling niet worden erkend, zoo is er op billijkheidsgron- den toch wel aanleiding aan het verzoek een gewillig oor te verleenen, meenen B. en W. Volgens de genoemde besturen is mét de Ver betering van het wegdek op hun wegen een bedrag, van circa f 5000,- gemoeid geweest. Mede naar aanleiding van een rapport van den betrokken hoofdingenieur van de Direc tie Wegenverbetering zouden B. en W. de toe gebrachte schade op een niet hooger bedrag willen stellen dan f 3000,De hoofdingenieur heeft zich bereid verklaard aan den Minister van Waterstaat voor te stellen daarvan als nog een derde gedeelte, alzoo f 1000,-, ten laste van het Rijk te nemen, zoodat voor re kening van de gemeente zou komen een be drag van f 2000,-. Zoolang de Minister aan deze regeling nog geen goedkeuring heeft ge hecht, staat de bijdrage van het Rijk echter nog niet vast. Dit verhindert echter niet, dat de gemeente reeds nu op dit punt een besluit neemt, om dat B. en W. niet voornemens zijn verder te gaan dan een vergoeding van f 2000,-. Zij stellen daarom voor dit bedrag ter beschik king van de gezamenlijke waterschapsbestu ren te stellen. De heer Oden zegt zich er niet mee te kun nen vereenigen, hij vindt het bedrag veel te hoog. De toestand waarin zich de weg mo menteel bevindt heeft, z.i. het onderhoud niet meer gekost dan f 500. De heer J. Lont zegt dat het Rijk groot voordeel heeft gehad van de omstandigheden dat het verkeer over eên andere weg kon wor den geleid, daar zij vier jaar lang bovendien de uitvoering van de Rijksweg hebben kun nen vertragen. Indien men nu 4 jaar geleden had moeten aanbesteden hadden zij min stens f 50.000 meer op de aannemingssom moeten betalen. Er is alle aanleiding voor om nog eens bij het Rijk aan te kloppen. De heer Doves komt op tegen de bewering van den heer Oden dat er maar f 500.noo- dig zou zijn geweest voor deze weg. De weg was klaar voor teeren pp het moment dat het verkeer werd omgelegd. Men heeft toch wel ondervonden met de Gemeenelandsweg hoe weinig men met f 500.doet als zwaar ver keer over een weg gaat, De Voorzitter zegt dat het Rijk erkend heeft dat zij voordeel heeft gehad dat verkeer over de Gem. landsweg kon gaan, vandaar dat zij dan ook een derde in de kosten hebben bij gedragen. Die maatstaf neemt men ook nu weer aan. De heer P. Kooij vindt het onbillijk dat het Heemraadschap voor deze kosten op moet komen, maar dat is nu eenmaal zoo, daar zij de verplichting hebben voor hun wegen te zorgen." Doch nu de weg ten behoeve van het Rijk is gebruikt wordt de rekening gepresenteerd bij de Gemeente. Het Heemraadschap moet probeeren een uitkeering te krijgen uit het Wegenfonds, ook in verband met het .feit dat veel verkeer uit de W;-meer langs deze weg gaat. De voorzitter zegt dat dit niet gaat, dit is een apart geval. De heer Doves zegt, dat van rekening pre senteeren geen sprake is. Het Heemraadschap heeft een verzoek gericht aan het Rijkswe genbureau, doch daar heeft men hen naar de Gemeente gewezen. De heer M. Kooij als het Rijk de Zuider zee wil droogmaken laten zij dan ook de wegen maken. Spr. wil het voorstel omkee- ren, het Rijk 2/3 en de Gemeente 1/3 in de kosten. De voorzitter zegt te weten dat dit zal ge beuren. De heer Bosker vraagt of de Provincie niet bij zal willen dragen. De voorzitter zegt dat de Provincie alleen voor nieuwe wegen bijdraagt. Bij stemming over het voorstel staken ten slotte de stemmen 5 tegen 5, Zoodat in een volgende vergadering opnieuw wordt beslist. Tegen stemden de heeren Th. Boersen, M. Kooij, P. Kooij, J. Lont en D. Oden. Afvloeiing personeel bij de Zeegras-exploi tatie, De tijdelijke aanstelling der zeegraskeur^ meester werd laatstelijk tot 1 Juni 1934 ver lengd. Wat na dit tijdstip moet geschieden, heeft nader een punt van overweging bij B. en W. uitgemaakt. Het spijt B. en W., dat sedert het vorig jaar omtrent de situatie van het zeegras geen gunstiger mededeelingen zijn te doen. De vooruitzichten zijn integendeel niet bemoedi gend en het is dan ook wel zeker, dat dit jaar geen voorstel om zeegras te laten maaien zal kunnen worden gedaan, eenvoudig ómdat er geen zeegras in de Waddenzee aanwezig is. Wat de toekomst zal brengen is niet 'te voorspellen nog steeds koesteren. B en W. echter de hoop, dat de bron van inkomsten, die de zeegrasmaaierij voor Wieringen altijd opleverde, niet voor immer verloren zal zijn gegaan. Naar de meening vanJB. en. W. is het dan ook niet gewenscht het bedrijf nu reeds té liquideeren, omdat bij mogelijke nieuwe exploitatie de dienst weer geheel opnieuw zou moeten worden opgezet. Daartegenover is het niet mogelijk de omvang en inrichting van het bedrijf ongewijzigd te handhaven. De zaak dient op de eenvoudigste en minst kost bare wijze gaande te worden gehouden, het geen kan geschieden door het werk, dat er nog^ te doen valt aan een persoon op te dra gen; 'Het overige personeel kan in dat geval ontslagen worden. Tot de taak van den eeni- gen ambtenaar zou alsdan behooren het op maken van begrooting, rekening, verslag, de maandstaten en mogelijke correspondentie en in het vervolg ook het doen van eventueele ontvangsten én uitgaven. B. en W. stellen daarom voor den admini strateur nog niet te ontslaan, doch te hand haven op het gehalveerde salaris en wegens opheffing betrekking eervol ontslag te ver leenen aan P. Ch de Haan als kassier, B. Kat als tijdelijk keurmeester te Wieringen en W. Vlas Mz. als tijdelijk keurmeester te Texel Deze regeling te doen ingaan op 1 Juni 1934. B. en W. hopen ten zeerste, dat het mogelijk zal zijn het volgend jaar voor te stellen de ontslagenen weder in dienst te nemen. De heer J. Lont zegt, dat hoewel het niet met plezier gaat, hij het maar beter oordeelt om de boeken te sluiten en het bedrijf te li quideeren. De Voorzitter zegt het hier niet mee eens te zijn er is nog een kapitaal achter de hand van een halve ton, bovendien zijn er nog veel eigendommen te beheeren. Wij wilden met liquideeren wachten dat van het zeegrasbe- drijf niets meer terecht komt. De heer M. Kooij wanneer denkt U dat woordje definitief uit te spreken mijnheer de voorzitter De Voorzitter^: r Zoolang men nog steeds mededeelt (ook Van visscherszijde) dat er nog geringen hoop. bestaat dat het zeegras terug komt, zal ik het niet uitspreken. De heer M. Kooij zegt dat de deskundigen uitgemaakt hebben dat het een ziekte is maar er is een schip met prachtige wier uit Denemarken gekomen. Men wil nog steeds niet erkennen dat het zeegras verdwenen is door de Z. Z.-werken, en houdt de hand op de geldbuul. De Voorzitter ja daar moet ik me nu bui ten houden wie de schade moet betalen. De heer Oden zegt het wel toevallig te vinden dat op de plaatsen waar de dijk werd gesloten het zeegras meteen verdween. De heer M. Kooij vraagt of van deze plaats af niet eens wat meer over de schadevergoe ding kan worden gesproken. Spr. acht de tijd gekomen dat wat meer aandacht hieraan wordt besteedt. De voorzitter, straks bij de rondvraag wil ik daar wel met U over praten, we dwalen echter nu van ons onderwerp af. Het voorstel wordt hierop aangenomen. Commissie tot wering van schoolverzuim. Wegens het afloopen van den zittingstij d van alle leden der commissie, moet opnieuw worden overgegaan tot samenstelling dezer commissie. Als no. 1 worden aanbevolen de Heeren: N. Kaan, Jn. Poel Az., C. Giüde- meester, A. H. J. van 't Hof, G. van Steenber gen, N. J; Poel en N. H. Klomp, allen aftre dend. Alle voorgedragenen worden met meerder-, heid van stemmen benoemd. Benoeming van 2 leden van het College van Armvoogden, beheerepde de Hervormde of Gereformeerde Armenkassen, Benoemd worden de heeren S. Koorn Jz. en Herm. Smit, Uitkeering aan werkloozen in natura. Van het Crisis-Comité is bericht binnenge komen, dat het bedrag in natura wat zal worden verstrekt aan werkloozen f 4.20 be draagt, mits de Gemeente 50% bijdraagt. Wordt goedgevonden. RONDVRAAG. De heer Oden heeft klachten vernomen van bewoners van de Gesterweg over de slechte verlichting van die weg, de straatjeugd schijnt daar nogal vernielzuchtig te zijn.. Wordt onderzocht. De heer M. Kooij zégt dat de voorzitter hem aan het. praten heeft gebracht over de wier. De Voorzitter zegt, dat de heer Kooij over de kwestie van liet wegbllijven der wier even goed op de hoogte is als spr. De visschers zeggen het komt door de dijk, deskundigen zeggen het komt door ziekte. Het zou van belang zijn als men de deskun digen er van zou doordringen dat de Z.Z.- werken de oorzaak zijn, de schaderegeling zou dan opgelost kunnen worden. Nu krijgen de gedupeerden geen steun, een adres van D.Ë.T.V. is reeds weer weg, men wacht op be richt hierover. De heer M Kooij vraagt qf qr nu zoo lang gewacht moet worden, kan er geen adres naar de Koningin gezonden worden De voorzitter zegt dat men zich nog steeds bij de deskundigen neerlegt. De heer M. Kooij Maar in Denemarken groeit prachtige wier I Weth. Tijsen geeft een explicatie van de ervaring die hij heeft opgedaan met de des kundigen en zegt niet aan die knoeierij mee te willen doen. Er is een bemande schuit met een deskundige aan boord naar de plaatsen geweest die spr. heeft aangewezen waar men maar eens moest onderzoeken. Spr. heeft ge-, zegd dat men zou vinden plaatsen waar dé wortel van de wier onder het zand zit en zwart is, en waar losse grqnd was is het weg gestroomd. Spr. heeft geÜjk gekregen, maar het rapport van deze deskundige is nooit ge publiceerd. Later zijn er weer deskundigen geweest, waar ook de heer Gelder bij was. Bij terugkomst riep de heer Gelder mij t&e, de ziekte is nog niet weg mijnheer Tijsqn, U zult nog wat geduld moeten hebben- Ik trach- te de heeren te overtuigen dat het door de dijk kwam, maar zij hadden geen tijd meer zeiden ze, ze moesten noodig met de bus mee. Spr. vindt dit geen manier van handelen, vooral niet van een zeegrashandelaar. Er is later nooit meer iemand geweest. Er is nu een adres naar de Minister, het schijnt bij de Rijksdienst te liggen al maanden. Men wil nu de Kamerleden aanschrijven, mogelijk dgt er dan een interpellatie over ge-- houd,en. kan .worden. Spr. heeft ateeds alle medewerking ondervonden van het Gemeen tebestuur. Er wordt door de verdwijning van de wier zeer veel armoede en gebrek geleden op Wie ringen. Voorzitter vraagt of de heer M. Kooij vol doende ingelicht is over deze zaak. De vergadering wordt hierop gesloten. Zeg mij Uw haam Mijn naam SPROETENBEZITTER, is en blijft :SPRUTOL Voetbalvereenifilnsi „Succes". Woensdagavond hield de V.V. „Suc ces" haar jaarvergadering ten huize van den heer S. Halfweeg. Aanwezig waren pl.m. 50 personen. De Heer D. Oden, voorzitter, opende te ruim half negen de vergadering en sprak zijn vreugde er over uit dat de opkomst zoo groot was. De notulen der vorige vergadering werden onveranderd goedgekeurd, Ingekomen stukken. Ingekomen is een schrijven van de V.V. Zeemacht betreffende, de door S. 2 te spelen wedstrijden in Den Hel der voor verschillende t.b.c.-vcreeni- gingen. De Heer Nieuwbuurt geeft eenige in lichtingen over deze wedstrijden. In een vergadering te Den Helder met de Heldersche voetbal-vereenigingen is een programma samengesteld van ver eenigingen welke zouden deelen in de baten van deze wedstrijden, t.w. het Marine San. fonds, Herw. Levenskracht, Zonnestraal en 't. Dorus-Rijkersfonds. De Commandant van de Marine heeft echter uitgemaakt dat niet voor Zonnestraal en het Dorus-Rijkers fonds mag worden gespeeld. Spr. is er sterk tegen, dat de Com mandant der Marine uitmaakt voor welke vereenigingen gespeeld wordt, en ontraadt deelneming van „Succes" aan deze wedstrijden op de gestelde voorwaarden. Er zijn reeds besprekingen gevoerd ;o,m op een ander veld inplaaats van het Ankerpark de wedstrijden te houden. De heer Metselaar spreekt in gelijken zin, en zegt dat dan wel wedstrijden ge houden kunnen worden voor Wierin- ger vereenigingen. Op voorstel van de voorzitter wordt besloten onder de genoemde voorwaar den niet in te schrijven. Op een verzoek van de Turnkring, om op 15 Juli te mogen beschikken over het Succes-terrein voor het hou den van een turndag, wordt gunstig be schikt. Een verzoek van de bode D. Kooij om herziening van zijn salaris, wordt in handen gestold van het bestuur om prae-advies. De Rekening. De heer Ran, Penning,m., geeft hier op verantwoording van zijn gehouden beheer. De ontvangsten waren f 3059.87 (saldo v.j. f 1048.05) zoodat de zuivere ontvang sten over het afgeloopen jaar hebben bedragen f £011.82. De uitgaven waren f 1970.24. In kas is dus f 1089.63. De heer Montelet brengt namens de controle-commissie verslag uit en zegt dat hoeken en bescheiden keurig in orde zijn bevonden. De rekening wordt goedgekeurd, dank wordt gebracht aan de penningm. en aan de commissie. Het jaarverslag. Het jaarverslag van de le Secretaris, de heer Nieuwbuurt, wordt eveneens, goedgekeurd. Heel veel passeert in dit. verslag; de revue van wat in het afge loopen jaar door de onderscheidel ij ke elftallen is gepresteerd. Aan het einde dankt Nieuwbuurt nog- eens voor de onvergetelijke avond die- het 10-arig bestaan voor hem was. Hierna hebben 'n drietal verkiezingen plaats welke een groot deel van den avond in beslag nemen. Bestuursverkiezing. Aftredenden zijn de heeren D. Oden D. Nieuwbuurt, A. Zwanink en Jb. Smit. Bij eerste vrije stemming worden ge kozen de heeren D. Oden, D. Nieuw buurt en S. P. de Vries, terwijl tusschen heeren A. Zwanink en C. Metselaar een herstemming ,moet plaats hebben, waar in de heer Zwanink de meerderheid be haalt. De heer Smit is dus niet herkozen.. Allen nemen hun benoeming aan. De Elital-commissie. De elftal-commissie bestaat uit de heeren D. Oden, G. v.d. Wal> C. Duin- ker, C, Koorn en A. Zwanink. Zij moe ten allen aftreden. Bij eerste stemming werden geko zen de heeren D. Nieuwbuurt, C- Duinker, C. Koovn en G. v.d. Wal. Een herstemming tusschen Oden en Zwanink heeft tot resultaat dat laatst genoemde wordt gekozen. De heer Oden heeft dus geen zitting meer in deze commissie. De kas-commissie. Voor de kas-commissie worden geko zen de heeren J. Slikker, R. Blauwhoen en Groos. Een trainer. De voorzitter zegt, dat onderhande lingen door het bestuur met een twee- 'tal trainers, n.1. de heer Reitsma, en de Engelschman Curtens zijn gevoerd, wel ke laatste ook te Den Helder traint. Het voor en tegen van deze kwestie wordt uitvoerig besproken, vooral de heer Rijkers is danig in de oppositie. Besloten wordt dat de heer Curtens zal trainen; den leden wordt vooral op het hart gedrukt niet te verzuimen, op dat de kosten ten volle verantwoord zul len zijn. Rondvraag. De heer C. Duinker vindt de laatste wijziging in de contri butieregeling ten aanzien van de gehuw de nietspelende leden onbillijk en stelt voor om dit besluit te herroepen en de oude regeling weer te laten gelden. Ook dit punt wordt weer danig be sproken en ten slotte aangenomen. De heer J. Lont brengt de waterlei ding in het kleedlokaal ter sprake^ wat tot gevolg heeft dat Succes met Commissie van het „Eigen gebouw" 'n regeling zal treffen inzake de voorzie ning van water. De kosten voor S. kun nen hiervan ten hoogste f 20 per jaar beloopen plus abonnementsgelden. Verschillende leden voeren over ver scheidene zaken nog het woord, waar na om één uur sluiting volgde.

Wieringer courant | 1934 | | pagina 2