De Zomer is in aantocht, Laat KIM EXAMENVREES C. KLARE Brugstraat MIDDENMEER. staan voor een gebrek aan water. De Federal Relief Administrator, Harry Kopkins, heeft een bedrag van 5.476.000 ter beschikking gesteld van tien der door de hit te getroffen staten ter bestrijding van de gevolgen. Dit bedrag zal voornamelijk worden besteed voor den aankoop van levensmidde len voor farmers, veevoer en zaad voor snel groeiende veldvruchten. Tevens zal een bedrag worden uitgetrokken voor bevloeiing. RUPSENPLAAG IN ZWEDEN. Het gebied Ockelbo (Zweden) wordt geteis terd door een rupsenplaag. Een 'uitgestrekt terrein bouwland is reeds geheel kaalgevreten. De autoriteiten trachten de plaag te stuiten door barricaden op te werpen en greppels, gevuld met lijm, te graven. SPUWEN OP STRAAT VERBODEN. De hoofdcommissaris van politie te Boeda pest heeft gedreigd een speciale politie-afdee ling te zullen oprichten, ter bestrijding van spuwen op straat, aangezien men zich niet stoort aan de vermaningen op de bordjes met „Niet spuwen." De hoofdcommissaris is vastbesloten, aan deze hoogst onhygiënische en onsmakelijke gewoonte een eind te maken en zal zoo noo- dig niet voor krachtige maatregelen terug schrikken. PRACTISCH GEBRUIK VAN EEN VLIEGTUIG IN HET NOORDEN. De Zweedsche vlieger Kurt Björkvall heeft niet zijn Puss Moss vliegtuig den winter in Noordelijk Zweden doorgebracht in het be kende ski-centrum van Are. Van de zijde der skiloopers werd zijn vliegtuig veel gevraagd om hen naar den Areskutan-berg te brengen, die het uitgangspunt voor lange ski-excursies is. Ook lieten velen zich per vliegtuig weer naar het dal brengen. Onder de passagiers bevonden zich niet alleen Zweden, doch ook vele .skiliefhebbers uit andere landen, die van het vliegtuig gaarne gebruik maakten om spoedig 'in het gebergte te komen. Ook voor andere doeleinden werd het kleine vliegtuig gebruikt. Zoo inspecteerde een Laplander, die groote kudde rendieren bezit, met behulp van het vliegtuig de kudden en kon zoo in enkele minuten vaststellen, waar de kudden zich bevonden, terwijl hij anders verscheidene dagen noodig zou hebben gehad om hetzelfde met behulp van zijn ski's te bereiken. Ook werd het vliegtuig eenige malen gebruikt om patiënten naar ziekenhuizen over te bren gen. ALS DE INBREKERS DAT GEWETEN HADDEN Door een werkman, arbeidend aan de res tauratie van het koninklijk theater te Mel- bourne (Australië), welk theater in 1886 werd gebouwd, zijn een aantal ontdekkingen ge daan, die de legenden, die de ronde hebben gedaan over de Parijsche Opera, levendig in herinnering brengen. Een aantal jaren geleden werd de belang stelling van de tooneelspelers gewekt door een raam in een van de muren van het ge bouw niemand wist wat door dit raam werd verlicht of welk vertrek er mede werd geven tileerd. Een van de arbeiders besloot het te onderzoeken. Hij wrong zich daartoe door een mangat en kruipende langs de balken van de zoldering kwam hij in een vertrek en vervolgens wederom door een mangat, waar na hij, afgezien van het mysterieuze raam, een vertrek aanschouwde, dat geheel van bak steen was gemaakt. De vloereivQe muren van de kamer waren bedekt met een vijf c.M. dikke laag stof. Een andere ontdekking was dat onder de theaterzaal een kolossaal spelonkachtig hol was, waardoor men toegang kreeg tot een reeks gangen en gewelven, die leidden recht onder de kantoren van de firma's waar vele jaren terug de bankkluis was geplaatst. Indien de inbrekers van het bestaan van de gangen zouden hebben geweten, zouden zij stellig een goeden slag hebben geslagen, daar zeer vaak voor een bedrag van duizenden ponden aan sieraden, behoorende aan de ar- tisten, daar werden geborgen. Leeuwenplaag in Portugeesch Oost-Afrika. Geheele districten om Mozambique in Portugeesch Oost-Afrika worden door hongerige leeuwen geteisterd. Te Vil Ja Machado is een vrouw door een leeuw verslonden en vele kinderen en oudere inboorlingen worden vermist. De auto riteiten hebben een groote premie uit geloofd voor eiken dooden leeuw, die haar wordt gebracht, doch onder de inboorlingen is zoodanige paniekstem ming uitgebroken, dat zij al hun eigen dommen in den steek laten en naar ae Europeesche nederzettingen vluchten. Aviatrice trekt zich in klooster terug. Uit Boekarest wordt gemeld, dat de Roemeensehe aviatrice Smaranda Brae co in het klooster is gegaan. Zij had tijdens een wedstrijd in Amerika een sprong met de valscherm gemaakt van 700 M. Het record is sindsdien niet ge slagen. Zij heeft reeds haar belofte af gelegd en zij bereidt zich voor tot het Missiewerk in het Verre Oosten. Heldinnen en helden Kortgeleden werd in Zweden een statistiek gepubliceerd van alle reddin gen die door het Carnegie-Fonds onder scheiden werden. Een lange rij namen omvat deze lijst. Menschen van alle mogelijke beroepen en van iederen leeftijd staan daarop onder elkaar en achter iederen naam duikt het beeld van een heldhaftige daad op. Reeds meer dan 650 van deze onderscheidin gen zijn er, sinds dit fonds bestaat, in Zweden verleend. En bij ieder daarvan gaat het over redding van een in ge vaar verkeerend menschenleven met gevaar voor het eigen leven. Ook de lijst over het laatste jaar, die dezer dagen verscheen, is weer een op somming van zulke gebeurlijkheden, waarvan het bestaan alleen in romans te verwachten zou zijn. Zoo is er bij voorbeeld de vijfjarige knaap, die zich in het brandende onderhuis wierp om zijn klein zusje, een kind van acht tien maanden, uit de wieg te redden. En dan is er ook nog de senior van de ze heldenlijst, een grijsaard van 80 jaar zonder ook maar één oogenblik te aarzelen sprong hij in het afvoer kanaal van een sellulose-fabriek, om er een kind uit te halen, dat in de kle verige massa van vuil en celstoi-afval tdréigde te verdrinken. Zelf moest hij langen tijd met den dood worstelen om hem zijn prooi te ontnemen. In het noor den van het land vlogen twee piloten en een dappere verpleegster een dooden vlucht om nog op tijd ernstige zieke medemenschen voor een operatie in een der klinieken van de groote steden te brengen. Ze moesten zich door een woesten sneeuwstorm heenworselen. En tot overmaat, van ramp raakte hun kompas onklaar, zoodat ze op gevaar af van tegen boomtoppen of rotsen te pletter*te vliegen, vlak boven den grond moesten blijven, om niet heelemaal de richting kwijt te raken. Ook zij brach ten deze moedige daad tot een goed einde. Verder een vrouw moest een vt ee selijken strijd uitvechten met een zwakzinnige zij worstelde zóó lang met den man, tot ze hem het geladen geweer uit de hand gerukt had. De vrouw van 'n visscher wierp zich in de loeiende branding om twee ande re vrouwen te redden, waarbij ook zij in het grootste gevaar kwam te verkee- ren, daar de beide vrouwen, die van angst bijna waanzinnig waren, haar in de diepte dreigden mee te sleuren., BINNENLANDSCH NIEUWS. BOTSING TUSSCHEN AUTO'S. Maandagmorgen zijn op het kruispunt Ring wegWestervoortscheweg te Aalten een uit Varseveld komende Duitsche auto en een auto van iemand uit Aalten, tegen elkaar ge botst. De Duitsche wagen, waarin gezeten waren de opera-zanger L. O.Holm uit Stutgart en zijn echtgenoote, sloeg over den kop. Beide inzittende werden er uit geslingerd. Zoowel de heer Holm als zijn vrouw bekwamen hoofd wonden, terwijl de vrouw tevens over pijn in den rug klaagde. Op advies van een genees heer is zij naar het ziekenhuis te Winterswijk vervoerd. De heer uit Aalten kwam met den schrik vrij. Zijn auto is evenals de Duitsche wagen danig beschadigd. Door de bliksem gedood. Zaterdagmiddag is te Fijnaart (N.B.) tijdens een hevig onweer de heer D. Scherpenisse door den bliksem ge troffen. Hij was met nog drie personen op het land aan den arbeid. Allen sloe gen tegen den grond. Scherpenisse is aan de gevogen overleden. De anderen bekwamen geen letsel. Auto te water geraakt. Inzittenden gered. Zaterdagavond om ongeveer acht uur passeerde op den rijksweg Amster dam-Haarlem een auto komende uit de richting Haarlem en bestuurd door iemand uit Den Haag, den spoorweg overgang Haarlem-Hoofddorp, toen plotseling de wagen met de rechterwie len in den muilen zandberm van den weg geraakte. Daardoor was de be stuurder het stuur niet meer meester. De auto schoot wdars over den weg, vernielde eenige paaltjes van de tram baan, vloog over deze heen en kwam tenslottee in de Trekvaart terecht. Doordat de wagen met het bovenge deelte boven water bleef, konden de zes inzittenden zich redden. De echtgenoo te van den bestuurder die eenige ver wondingen had opgeloopen en twee an dere dames, zijn per particuliere auto naar het St. Elisabeth's Gasthuis te Haarlem overgebracht Twwe van kon den naar huis terugkeeren Twee dooden bij een auto-ongeluk. Zaterdagnacht is op den weg tus- schen Genck en Hasselt een auto met groote snelheid tegen een boom gere den. Mej. Klemschmidt uit Amsterdam werd daarbij op slag gedood. De be stuurder, een Belg, is kort na zijn op neming in een ziekenhuis overleden. DE WERELDKAMPIOENSCHAPPEN. Italië en Tsjechoslovakije in den eindstrijd. Zondag werden in Italië de halve eindwed- strijden gespeeld voor het voetbalwereldkam pioenschap. De resultaten waren Rome DuitschlandTsjecho Slovakije 1—3 Milaan OostenrijkItalië 01. Door deze uitslagen spelen nu Zondag .10 Juni a.s. te Rome Italië en Tsjecho Slovakije tegen elkaar om den titel, terwijl Duitschland en Oostenrijk op Donderdag 7 Juni a.s. te Florence om den derden prijs spelen. Geen sprake van, indien Gij slechts Mijnhardt's Zenuwtabletten gebruikt. Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. PROVINCIAAL NIEUWS. DE WEG VRIJ VAN GEVAAR. Woensdag 30 Mei is te Den Helder opgericht de Afd. Den Helder en Omstreken van het Verbond van Vereenigingen voor Veilig Verkeer. Eere-voorzitter is de burgemeester van Den Helder, eere-leden de burgemeesters van Texel, Wieringen, Anna Paulowna, Callants- oog en Zijpe. Het doel der vereeniging is de jongere ge neratie vooral onderricht te geven in de ver keersregelen, verkeerscursussen in het leven te roepen, enz. Deze week n.1. van 49 Juni wordt een verkeersweek door het geheele land gehouden, d.w.z. iedereen langs den weg tracht zich de verkeersregelen in te prenten en in acht te nemen. De politie houdt nog strenger toezicht dan gewoon, alles om het gevaar tot een minimum te beperken. Een pracht vereeniging dus, die er na streeft het verkeer langs den weg zoo gevaarloos mogelijk te doen worden. Het minimum lid maatschap bedraagt f 1. Secretaris is de heer F. Grunwald, Molen gracht 7 Den Helder, waar men zich op kan geven, ook schriftelijk. Keuring van Motorrijtuigen. Door het Provinciaal Bestuur van Noordholland is overgegaan tot een verlaging van de tarieven voor de keuring van motorrij tuigen, welke als openbare middelen van vervoer voor personen worden, of zullen worden gebezigd. Met ingang van 1 October a.s. zullen de volgende tarieven gelden: Eerste keuring f 10.-; herkeuring f 5.- Keuring na herstel van aangewezen fou ten: met remproeven f 5.-; zonder rem proeven f 1.50. Herkeuring na aanrjjdin gen of ongevallen geschiedt grajis, in dien deze door den ondernemer Mimen 2 maal 24 uur na de aanrijding van het ongeval wordt aangevraagd Spoedkeu ringen f 2.50 extra en op buitengewone tijdstippen f 5.- extra. Inschrijving Handelsregister Alkmaar. Nieuwe Zaken Alkmaar Bouw- materialenhandcl Eiland" N.V., AI- gesneden Kanaalvak 4. Bergen J. Zeitzen en Co., handel in hout en bouwmaterialen, Notweg 21 S. Den Helder "De Nieuwe Bazar" (eig. M. A. Visser) handel in galante rieën, Sluisdijkstraat 135. D. j. M. van Maanen, handel in radio- en electra en gereedschappen, Keizer straat 30. Wijzigingen Herin, de Raat, Lange straat 80, fabricatie van- en den handel in schoenen en aanverwante artike len. Overgegaan aan N.V. Zaanlan sche Schoenhandel v.li. A. de Vries. „Het Corsettenliuis" (eig. Mevr. J. M. Heuff-Jansen) Hoofdzaak verplaatst Den Helder naar Alkmaar. Lange- straat 101. Zaak Den Helder thans fili aal. De Rijp N.V. tot bevordering van Nijverheid in De Rijp uit het fonds van wijlen Jan Boon Jr. en van de fa. van Aldert en Jan Boon, De Rijp- Sta tuten - en bestuurswijziging. Schermerhorn P. Klerk, kruide nierswinkel, Stompetoren C 45. Eige naar uitgetreden. GERAAMTE GEVONDEN. Bij de graafwerken aan het Kanaal onder Kolhorn heeft men in de oude Westfrieschu- dijk een lijkkist opgegraven. Vermoed wordt, naar aanleiding van het gebruikte materiaal van de kist en het feit, dat deze geheel in het zeewier zat, dat men te doen heeft met het stoffelijk overblijfsel "in iemand, die plm. 700 jaar geleden alda»- begraven is, toen aan gene zijde van den dijk de zee nog was. Het stoffelijk overschot is overgebracht naar het lijkenhuis. NABETALING OP TARWE. De Gewestelijke Tarwe Organisatie voor Noord-Holland en Z.-Holland hebben met ingang van Dinsdag 29 Mei 1934 het koopen van tarwe door de Erkende handelaars stop gezet. Het vervoer van reeds verkochte, doch nog niet geleverde tarwe mag plaats vinden tot 7 Juni 1934. Telers, die nog tarwe bezitten, dienen deze vóór 7 Juni aan de Organisatie aan te bieden. Deze maatregel is genomen in verband met het Bestuursbesluit om in de maand Juni een nabetaling van f 1.— per 100 Kg. te doen over den geleverden oogst 1933. Reclames over de betalingen dienen binnen 14 dagen en uiterlijk 15 Juli te worden inge diend. De nadere richtlijnen zullen in de landbouwpers worden glepubllceerd. GEMEENTE ANNA PAULOWNA. SPORT. BKC III - Kolhorn I. Na ge- lijkopgaande strijd 1—1. B. K. C. II Texel II na een slap gespeelden wed strijd 2-4; Vooral de BKC-achterhoede stelde zich gedurende den geheelen wed strijd verkeerd op. Beide backs, zoowel Van Loon als de Jong hielden teveel de rechtervleugel terwijl de linkerwenk steeds vrij spel had. Nog komt daarbij, dat de backs teveel o'pdrongen wat doel punten heeft gekost. In het veld was Texel niet bepaald sterker. Botsing. Maandagmiddag reed de electricien de heer Jb. Egmond met zijn motor vanaf het erf van den heer Smiers, toen plotseling van de andere zijde een motor naderde, met gevolg, dat een botsing, hoewel niet ernstig, niet uitbleef. De heer Egmond bekwam een beenwond, de andere rijder een wond aan de knie. Draverij, a.s. Zondag 10 Juni zal op de mooie grasbaan alhier een prijzen- draverij worden gehouden. Reeds zijn bekende paarden ingeschreven. ONS WIERING ERM EERHOEKJE. Malariabestrijding. Tengevolge van de bezuinigingsmaatregelen der Regee ring op het gebied van malariabestrij ding is het aan de „Commissie voor de malaria-bestrijding door de bevolking m Noord-Holland" niet meer mogelijk m den komenden zomer Shell-tox en spuiten geheel gratis ter beschikking te stellen. In verband echter met het oijzondere belang voor den polder en elk gezin om malaria te voorkomen J het vorig jaar o.a. door vertooning van de malariafilm duidelijk gemaakt zijn maatregelen getroffen waardoor Ldch ieder in de gelegenheid is het noo- iige te doen. De genoemde commissie ^al namelijk tegen een geringe vergoe ding spuiten en verdelgingsmiddelen „.er beschikking stellen van landarbei dersgezinnen. De volgende regeling is thans ter zake getroffen Voor landarbeidersgezinnen is de prijs gesteld op f 0.75 per spuit (desge- wenscht in twee maal hij vooruitbeta ling te voldoen) Sheltox wordt ver strekt piet spuitvulling ad. f 0.10 per vulling (pl.m 250 gram) Een en ander is op deze voorwaarden verkrijgbaar dagelijks van 3-4 uur nam. te Sloot- dorp, Gebouw voor Maatschappelijk Werk te Middenmeer, hulpmagazijn van het „Witte Kruis", p.a. K. Heerschap, Brug straat 28- Voor niet landarbeiders wordt verwe zen naar de te Slootdorp en Midden- meer gevestigde winkeliers, die zoowel spuiten als verdelgingsmiddelen voor radig hebben. OP REIS. Donderdag a.s. zullen de Vrijz. Herv. Damesvereenigingen van Slootdorp en Middenmeer een gezamenlijke uittocht doen naar de hoofdstad des lands. 's Morgens om half acht begint de reis, die het slot vormen moet van de zeer vruchtbare en genoegelijke samenkomsten. De damesvereeniging te Middenmeer is nog wel kleiner als die te Slootdorp, maar deze is ook de oudste en alles wijst er op, dat haar jongere zuster, evenals zij zelf, gestadig zal groeien. Van welk een waarde zijn toch deze nooit naar buiten zich vertoonende kringetjes. Zij maken, dat de inwoonsters zich beter thuis voelen in het vreemde land en dat het gevoel saamhoorigheid wordt gewekt. Nu echter Donderdag gaan zij wel naar bui ten en deze reis zal weer maken, dat de bij eenkomsten voor het komende winterseizoen nog beter slagen. Voor de a.s. winter bestaan nog vele plannen alle tot hoofddoelhet bevorderen van het gemeenschapsbesef. Middenmeer. Ongelukkig aangeko men. Met een vriendje aan het spelen zijnde, kwam het zoontje der Fam. li. alhier zoodanig te vallen, dat genees kundige hulp moest worden ingeroe pen. Dr. Hoogkamer constateerde een ernstige armbreuk, zoodat het kind ou verwijld naar het ziekenhuis moest worden vervoerd. Melkvee vanuit Den Helder. Dat de poldergrassen van goed gehalte zijn, is zoo langzamerhand algemeen bekend geworden. Een veehouder en tevens melkslijter uit Den Helder liet de vori ge week een 12-tal prima melkkoeien inscharen, die zich thans te goed doen aan het malsche gras der Wieringer- meer. GEMEENTE ZIJPE. Officieel. INRICHTINGEN welke Gevaar, Schade of Hinder kunnen veroorzaken. Burgemeester en Wethouders van ZIJPE (Nk) brengen ter openbare kennis, dat ter gemeentesecretarie ter inzage ligt een ver zoek met bijlag envan het Bestuur van het waterschap Zijpe en Hazepolder aan Gedepu-- teerde Staten dezer provincie, om VERGUN NING tot het oprichten van 2 electrische bemalingsinrichtingen ten behoeve van de polderafdeelingen D en I van genoemd water schap, respectievelijk op de perceelen, kada straal bekend in Sectie B no. 409 en C, no. 724 en 432 gemeente Zijpe. Op Donderdag 14 Juni a.s., des v.m. 10 uur, zal ten gemeentehuize gelegenheid bestaan om bezwaren tegen de inwilliging van dit ver zoek in te brengen en deze mondeling en schriftelijk toe te lichten. Zoowel de verzoeker als zij, die bezwaren hebben, kunnen gedurende drie dagen, vóór het bovengemelde tijdstip ter secretarie der gemeente kennis nemen van de ter zake in gekomen schrifturen. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat volgens de bestaande jurisprudentie niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeenkomstig art. 7 der Hinderwet op den bovenbepaalden dag voor bet gemeentebestuur zijn verschenen ten einde hun bezwaren MONDELING toe te- lichten. Zijpe, 31 Mei 1934. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. DE MOOR. De Secretaris, J. A. DE BOER. St. Maartensbrug. De Heer M. P. Blaauw is aan de Techn. Hoogeschool te Delft geslaagd voor het propeadeu- tisch examen le ged. voor chiviel ingenieur. Schagerbrug. Bij onderh. aanbeste ding van een woon- en winkelhuis met kantoor en drukkerij voor de fa. Van Loenen en Zn. alhier, is opgedragen aan de laagste inschrijver de Heer M. Schipper, Schagerbrug. Schagerbrug. Op 31 Mei j.1.* waren bij de arbeidsbemiddeling in deze gemeen te 113 werkzoekenden ingeschreven, n.1. 100 landarb.-grondw. 6 dijkwer- 1 wagenmaker, 1 heiwerker; 1 schipper, kers, 3 bloemistknechts, 1 steenzetter, Schagerbrug. De Zangvereeniging .Kunst na Arbeid" alhier, onder direc tie van den heer P. Grin te IJmuiden, behaalde op het te Bergen gehouden Zangconcours, uitgeschreven door „De Noord-Hollandsche Zangersbond" een eerste prijs, met 304 punten in de afd. gemengde koren en een tweede prijs, met 290 punten in de afd. da meskoren. Wij feliciteeren directeur en leden van harte met deze eervolle over winningen. de tijd voor trekken per fiets breekt dus weer aan. Uw oude karretje is echter schoon op. U een nieuw rijwiel leveren. Beleefd aanbevelend VOOR DE WASCHVROUW. AFSLAG ELECTR. WASCHMACHINES Ned. Fabr. vanaf f 56.Gratis demonstratie, de eerste twee koopers EXTRA KORTING. Verder alle TUINGEREEDSCHAPPEN en de GRASSCHEERDER op rollagers f 7.25. Komt zien en U koopt. K. van der GEEST, Middenmeer. ADMINISTRATIEKANTOOR P. DE GRAAF HIPPOLYTUSHOEF Telef. 66. ZITDAG TE MIDDENMEER des Woensdags van 26 uur bij Boskeris Boekhandel (Tel. 23.) ZATERDAG 9 JUNI de FEESTAVOND van F L E V O in Hotel SMIT MIDDENMEER GROOTE ATTRACTIES. Aanvang 8 aar. Entree 30 ets. resultaten bevredigend en geen wonder dat toen Maandag het sluitingsuur was aangebroken, üe directeur van U.K.K., de heer Jongkind, hartelijke woorden van dank tot allen sprak die tot de sla. gmg van deze dagen hadden medege werkt. Ook de voorzitter der Commis sie, de heer Noorden uitte zijn dank voor de gulle medewerking van de da mes en heeren en van de burgerij onder vonden GEMEENTE WIERINGEN. Fancy Fair O.K.K. Schitterend ge slaagd. Dit mogen we na het hekend worden der resultaten gerust schrijven. Nu, het is wel verdiend, want er is hard gewerkt. Als we vorige week zagen, hoe velen dag in dag uit sjouwden om de zaal voor elkander te krijgen, als we hoorden dat bijna alle artikelen, die in de stands werden verkocht, alsook de móóie prijzen voor de verloting door de burgerij waren geschonken, dan wor telde bij ons de overtuiging: dit moet sl&gen Toen echter Zaterdagavond de eere-voorzitter van O.K.K., de Edel Acht hare Heer Burgemeester Kolff het ope ningswoord sprak en in hartelijke woor den aanmoedigde de verschillende at tracties te begunstigen, was het bezoek niet overgroot. Dit ontmoedigde de me dewerkende dames en heeren echter niet eh al spoedig hoorde men het ge raas van het rad van avontuur, de schel le trompet en tromslagen van het thea ter Mullens en waren hengeltent, werp- tent, rolsehaatsbaan, schiettent, vroolij ke kèuken, somnabule, theetent enz. in volle werking. Het was zeer gezellig in de mooi versierde en verlichte zaal en ofschoon, zooals gezegd, er meer pu bliek had kunnen zijn, vielen de baten van den eersten avond erg mee, een teèken,Jdat degene, die er waren ge weest, inderdaad de bezoekers waren, die men'op ee.; f: ncy fair hebben moet. Ook Zondag en Maandag waren de VERLOTING O.K.K. Op de navolgende lot nummers zijn prijzen gevallen 189, 562, 505, 976, 211, 57, 353, 569, 439, 826, 483, 291, 837, 171, 856, 458, 286, 328, 9.72, 946, 215, 298, 449 192, 84, 248, 568, 235, 110, 513, 596, 245, 648 977, 364,578, 818, 602, 798, 829, 491, 226, 992 903, 811, 276, 348, 870, 708, 848, 655, 576, 573, 212, 709, 679, 687, 141, 484, 438, 256, 340, 441, 534, 106, 251, 255, 179, 512, 970, 552, 969, 988,' 560, 18, 635, 52, 108, 906, 224, 783, 900, 350, 891, 385. De hoofdprijs van de verloting een fiets werd gewonnen door den heer Boeschoten. Het sprei door den heer Bakker van A'dam. liet aantal erwten in de flesch was 4060. Het naastbije getal werd geraden door Annie Lont Jbd. n.1. 4642. Het nummer in de tulband gebakken was 17. Het meest nabije getal was 13 geraden door C. Nouwen. De naam van de pop was Betsy en is geraden door J. Lont Mz. Landbouwstatistiek. Ten behoeve van (het landbouw verslag 1934 is voor deze 'gemeente de volgende opgaaf betreffen jdc de uitgestrektheid bezet met onder scheiden landbouwgewassen opgemaakt Wintertarwe 120 H.A.; Winterrogge 15 H.A.; zomergerst 125 H.A.; Haver 145 H.A. totaal aan granen 405 H.A. Boonen 28 H.Ae. Erwten 25 H.A.; 'Bruine en witte boonen 1 H.A. Totaal aan peulvructen 54 H.A. Handelsgewassen Karwijzaad 5.40 H.A.; Aardappelen 17 H.A.; Mangelworte- len en voederbieten 45 H.A. Totaal aan knol- en wortelgewassen 62 H.A. Vertrek. De heer Haremaker, can- didaat-notaris, thans werkzaam op het kantoor van Notaris Obreen alhier, is in gelijke functie benoemd op het Nota riskantoor te Waalwijk. Uit zeer vele sollicitanten bleek de heer Haremaker de uitverkorene. Al wordt deze pro motie den heer Haremaker van harte gegund, toch zullen velen hier het ver trek met leedwezen vernemen. De heer II. toch was een zeer minzame persoon lijkheid, die voor ieder met raad en daad klaar stond. Moge het hem en zijn gezin in de nieuwe woonplaats goed- gaan.

Wieringer courant | 1934 | | pagina 2