Woolworth en nicht van Barbara Hutton, thans prinses Mdivanide bruidegom was Winston Guest, een zoon van den voormaligen Britschen minister van luchtvaart Guest. neef van Winston Churchill en kleinzoon van den multimillionnalr Henry Phipps, een vroe- geren deelgenoot van Carnegie en oprichter van de Carnegie Steel Cy. De ouders van de bruid besteedden meer dan 150.000 dollar voor het aanleggen van een tropischen schijntuin op hun buitengoed bij Oyster Bay. Daartoe liet men per specialen trein een geheel palmbosch uit Florida komen, dat werd overgeplant in de geweldige overdek te tennishal van het landgoed. De muren wor den door planten en schilderwerk aan het oog onttrokken, de zoldering werd met blau we zijde bekleed, zoodat men de illusie kreeg te wandelen onder den azuren hemel van Florida, de vloer was bedekt met graszoden Er woei een kunstmatige zoele bries. De huwelijksplechtigheid werd buiten vol trokken voor den witmarmeren Griekschen tempel. Zij werd geleid door een bekend pries ter, Finn, een New Yorksch misicus van naam, Het aantal gasten was beperkt tot 150 familie leden en intieme vrienden. Aan een op de plechtigheid volgende receptie namen meer dan 1000 leden van New Yorks society deel. VISSCHERSDORP IN LICHTERLAAIE. In het visschersdorp Keels aan de Bonavis- tabaai (New Foundland) is een hevige brand uitgebroken, die de geheele plaats met ver woesting bedreigt. Reeds zijn 13 huizen een prooi der vlammen geworden. Verscheidene loodsen staan nog in lichterlaaie. HAAR DOCHTERTJES VERMOORD. Ter dood geoordeeld Zelden heeft men een afschuwelijker staal- je van onmenschelijke koelbloedigheid gezien dan dat waarvan het bedrijven van een der onnatuurlijkste misdaden, die men zich den ken kan, blijk heeft gegeven een moeder die twee harer kinderen van het leven be roofde. Voor de rechtbank van het Fransche de partement Hle-et-Vilaine, te Rennes, stond terecht vrouw Marie Cournée, die op 1 Mei 1933 haar man, den landbouwer Abel Cournée toen hij, van zijn werk op het veld thuisge komen, zijn dieren in de stal stond te voede ren, met de grootst mogelijke kalmte kwarr mededeelen, dat zij hun beide tweelingen ge dood had. De man volgde haar, hevig verschrokken In het huis en vond op het bed zijn twee 3- jarige dochtertjes met blauw en gezwollen gelaat. tegenover de gendarmes, die door den man geroepen waren, verklaarde de ontaarde moe der, dat haar man niet voldoende verdiende. M'n kleintjes kosten veel geld daarom heb ik ze opgehangen, zei het monster. Terwijl het eene speelde heb ik het an dere weggenomen en het opgehangen aan de centuur van haar jurkje ik heb het net zoo lang opgetild, tot het dood was. Het zusje heeft er niets van gezien en toen heb ik met haar hetzelfde gedaan en de lijkjes op bed gelegd. Ter terechtzitting vroeg de president haar naar de beweegredenen van haar afschuwe lijke misdaad. De vrouw antwoordde, dat zij niet van ae tweelingen had gehouden. Zij wa ren voor het huwelijk geboren en later kwam er nog een wettelijk kind bij. De twee meisjes herinnerden haar te veel aan haar misstap. Beklaagde gaf op de haar gestelde vragen verwarde antwoordden, die den indruk wek ten, dat zij niet volkomen toerekenbaar was Na hetgeen zij eerst als beweegredenen voor de afschuwelijke misdaad had aangevoerd verklaarde zij o.a. ook, dat zij veel van de kinderen hield en dat zij de misdaad niet ge pleegd zou hebben, als ze niet ziek geweest was. Maar het toppunt van afgrijzen verwekte zij, door op de vraag, waarom zij het derde kind niet vermoord had, te antwoorden Ik had het vergeten. Een geweldig rumoer ontstond bij deze woorden in de rechtzaal. Drie psychiaters verklaarden, dat de vrouw niet krankzinnig was, terwijl twee andere dokters aannemen, dat zij, hoewel niet krank zinnig zijnde, toch op het oogenblik van de misdaad niet toerekenbaar moet zijn geweest Nadat het O.M. de doodstraf geëischt had en de verdedigers met een welsprekendheid, een betere zaak waardig, het medelijden der gezworene had trachten op te wekken, trok de jury zich terug. Spoedig daarna verscheen zij weer in de rechtzaalMarie Cournés was schuldig bevonden en werd ter dood veroor deeld. DE DIKSTE DWERGDAME. t Op de wereldtentoonstelling te Chicago is de dikste dwergdame van de wereld, Bonita Gibbons overleden. Zij was 117 centimeter lang, doch woog niet minder dan 230 pond. Zy is 68 jaar oud geworden. FAMILIE-ONEENIGHEDEN, VIJFTIG DOODEN. Uit familie-oneenigheden tusschen twe' stammen in de streek van Sirt in Oostelijk Anatolië heeft zich een kleine oorlog ontwik keld in den loop waarvan het tot eenige felle gevechten is gekomen. In totaal zijn daarbij ongeveer 50 personen gedood. 20 BOEREN BEDOLVEN. Nabij Oratem in Roemenië, heeft zich een bergverschuiving voorgedaan, tengevolge waar van 20 boeren werden bedolven. WOLKBREUK IN SILEZIë. In de omgeving van Wartha in Silezië is Dinsdag een zwaar onweder, gepaard mét een wolkbreuk, losgebarsten en heeft geweldige schade aangericht. Te Wartha stroomde de watermassa's als wilde beken van de heuvels door de straten en werd de tuin van het res taurant „Deutsches Haus" verwoest. De tuin meubelen spoelden langs de straat. In de om geving traden de beken buiten de oevers, ver nielden de bruggen en richtten enorme scha de aan de weiden en bouwlanden aan. Het dorp Gierichswalden werd tydens de gods dienstoefening geteisterd. Het water drong de kerk binnen en de kerkzangers moesten vluchten. De dorpsstraat geleek een wilde ri vier. In de boerderijen stonden de boeren tot hun middel in het water om het vee uit de stallen te redden. Tallooze tuinen en velden zyn verwoest. Huizen van Katoen De Amerikaansche technici hebben voor een week-end in 1934 weer eens iets nieuws uitgedacht. Zij hebben ont dekt dat katoen buitengewoon ge schikt materiaal levert om huizen van te bouwen, en hun ontdekking prac- tisch bewezen. In de Amerikaansche dagbladen wordt veel reclame gemaakt voor die nieuwerwetsche woningen. Wanneer het niet al te veel tegen valt, zullen de practische Amerikanen zich wel spoedig overtuigen van het nut dezer uitvinding. In ieder geval wordt men tegenwoordig in de clubs overal begroet met de vraag Hallo, hoe gaat het met jullie katoenen huis De uitvinders van deze nieuwe hui zen-mode zijn -twee architecten, ge naamd Koch en Frey. Ze hebben op de 21 Avenue in New-York een winkel ge huurd, die met schitterende lichtre clames veel nieuwsgierigen en belang stellenden trekt. Nu mag men van het experiment niet al te veel verwachten; iet spreekt vanzelf, dat de huizen niet aitsluitend uit katoen bestaan. Ze heb jen een geraamte van stevig hout, ter .vijl de wanden en het dak worden sa mengesteld uit op bijzondere wijze /e-impregneerd en stijf gemaakt ka- oen. Deze stof, die in diverse kleuren geleverd kan worden, wordt niet iechts als waterdicht, maar ook als olstrekt onbrandbaar aangeprezen, .iet maakt een eigenaardigen indruk, wanneer de heer Frey de bezoekers verzoekt een modelhuisje, dat in den winkel is uitgestald, in brand te steken Ze branden werkelijk niet en de eeni ge, die in vuur geraken, zijn de huis moeders en de toekomstige huisvrou wen, die niet rusten voordat hun auto ergens buiten op Long Island voor :oo'n huisje stoppen kan. De beide architecten verzekeren in ïun prospectie die bij duizenden en ienduizenden verspreid worden, dat ieze nieuwe katoenstof ongetwijfeld iet bouwmateriaal van de toekomst s. Zij hebben ook teekeningen ontwon en voor grootere katoenen huizen, die lie 6 of 7 kamers hebben en ze hebben elfs voorzien in de garage van katoen Jat zij groote natuurliefhebbers zijn, -lijkt wel uit het feit, dat zij de Zuid- ijde van hun katoenen huis desge- enscht in glas uitvoeren, opdat de zon n ruime mate binnen kan schijnen in ,eze katoen-idylle. Geen walvisschen meer in zee, Een te Oslo gevestigde maatschappij voor den uitvoer van producten der walvischvangst heeft van de Zuidpool expeditie van Byrd en Ellsworth be richt ontvangen, dat de walvisschen in de Ross Zee klaarblijkelijk geheel zijn uitgeroeid, doordat er te veel jacht op is gemaakt. Ook in de voorheen buiten gewoon rijke jachtgebieden tusschen de Ross Zee en Peter - Island werden door de beide schepen der Byrd-expedi tie vrijwel geen walvisschen waargeno- levensmiddelen. Overgegaan aan H. J. Blankman. N.V. Nassau Garage, Nassauplein 7. Filiaal gevestigd te Bergen, Bree- laan 7a. D. Dekker, Baanpad 17. Winkel in kruidenierswaren. Thans handel in aardappelen, groenten en fruit. Heiloo N.v. Eerste Nederlandsche Radio Centrale, Kerkelaan 41. Véstuurs wijziging. N.V. Autobusdienst „Mooij", Bever wijk. Verplaatst naar Heiloo, Rijks straatweg A 440. Den Helder: N.V. Vereenigde Vleesch houwerijen, Amsterdam. Filiaal Den Helder, Koningstraat 57, opgeheven. Warmenhuizen C. Ruiter, café, Ka- naalweg 1. Eigenaar uitgetreden. Jb. Spaan, caié, V èstfr. dijk 27. Overge gaan aan P. de Heer. Opheffingen: Alkmaar: fa. Jan Bak en Zonen grossierderij in koloniale wa ren, Luttik Oudorp 92. Bergen: Garage C. Adolf, Breelaan 7a, bedaart spoedig met Hlfahacdt's VwdeK Per stuk 8 ct. Doos 45 ct Bij Uw drogist PROVINCIAAL NIEUWS. GEMEENTE ANNA PAULOWNA. STEUN GERSTOOGST 1933. „Ds Gewestelijke Tarwe-Organisaties voor Soord- en Zuid-Holland maken bekend, dat :3ij beschikking van den Minister van Econo mische Zaken en Arbeid is vastgesteld, dat slechts voor steun in aanmerking komen die hoeveelheden gerst van Oogst 1933, welke daartoe vóór den 20sten Juni 1934 bij de be trokken Gewestelijke Tarwe Organisatie, on der overlegging van de bijbehoorende dorsch- briefjes, zyn opgegeven. Alle telers die dus nog gerst van Oogst 1933 ongedorscht voorradig hebben, zullen, om voor steun in aanmerking te kunnen komen, vóór 20 Juni a.s. moeten dorschen en de dorschbriefjes ingeleverd moeten hebben by den Secretaris van het District waaronder zij behooren. Men wachtte dus niet tot den laatsten dag, daar na 20 Juni 1934 geen aanvragen meer in behandeling worden genomen. Voorts vestigen wy er de aandacht op dat men, alvorens te gaan dorschen, daarvan kennis moet geven aan den Districts-Secr." Uitgebreide bootdienst Texel. Ingaande 1 Juli zal de bootdienst Texel-Den Helder worden uitgebreid op Zondag met een dienst, die 'smor- gens 5.50 van Texel en 6.50 van Den Hel Ier vertrekt, en een dienst die om .9.45 van Texel en 21.15 uur uit Den Helder gaat. STEEKPENNINGEN AANVAARD. Zware straffen geëischt. Voor den Zeekrygsraad te Willemsoord ston den Woensdag terecht twee sergeants-botte lier, die ervan beschuldigd werden, steekpen ningen te hebben aangenomen van een visch- handelaar te Den Helder. Aan het einde van iedere maand werd by den handelaar afgere kend, die hun dan, om de botteliers als klant te behouden, een gift in geld van gewoonhjk 25 van het totale bedrag cadeau deed. De fiscaal meende ter waarschuwing een zware straf te moeten opleggen en eischte tegen de botteliers resp. 5 maanden en 4 maanden ge vangenisstraf. Daling van grondprijzen. Voor enkele jaren terug kocht oen in woner uit Beverwijk een stuk tuin grond ter grootte van W2 H.A. voor i 9000.-. Door sterfgeval kwam dit land Woensdagmiddag onder den ha mer en bracht f 4000.- op. Inschrijving Handelsregister Alkmaar. Nieuwe Zaken Akersloot Zuis el- fabriek „De Ceres" (eig. ter Beek) Mid denweg 452, Starnmeer. Alkmaar C. de Ruiter, sigarenma gazijn, Oudegracht 119. Wijzigingen Alkmaar: B. Koomen, slagerij, Laat 142. Filiaal gevestigd te Den Helder, Koningstraat 57. K. Baas, autoreparatie-inrichting enz Kennemerstraatweg 106. Overge gaan aan S. S. N. Adolf. „Reformhuis" (eig. H. Madderom) Spoorstraat 52, winkel in vegetarische BOERENLEENBANK. Burgemeester Lovink, directeur van de Coop. Boerenleenbank, open de Zaterdagavond by den heer Slikker de aldaar gehouden vergadering van de bank, met een welkomstwoord. Spr. meende, dat men over de resultaten van het afgeloopen jaar tevreden kon zyn. Ten einde op vaste basis te kunnen bhjven staan, zyn de du bieuze bezittingen voor 50 pet. afgeschreven van de reserve, die thans f 27047.60Ve be draagt. In het feit, dat sedert 1 Jan. 1933 by de spaarbank f 6000 meer is ingelegd dan te rugbetaald, zag spr. buiten beschouwing la tend in hoeverre de regeeringsmaatregelen daartoe bijdroegen, een teeken, dat de terug gang is tot staan gebracht en misschien de algemeene toestand is verbeterd, want groote bedragen waren er niet onder de posten. Het winstcyfer bedroeg f 2706.26. De heeren G. C. van Balen Blanken, be stuurslid, J. C. Geerlings en D. Stammes, plaatsverv. bestuursleden en de heer J. C. Geerlings, lid van den raad van toezicht wer den met zoo goed als algemeene stemmen in hun functies herkozen. Dan wijdde spr. waardeerende woorden je gens wylen de heer P. List, lid van den raad van toezicht, welke door den onverbiddelij ken dood aan de bank is ontvallen. De heer J. Smit Az., werd vervolgens in de vacature List benoemd en de heeren D. Schenk Naastepad en M. Cornelissen werden aange wezen om de commissie tot nazien der reke ningen te vormen. (Plaatsvervangers Jb. Stammes, D. v. Genderen en Jb. Geerlings.) Op voorstel van den rapporteur der contro le-commissie, den heer D. J. v. d. Heuvel, werd de rekening over 1933 goedgekeurd. Het aantal leden kwam van 369 op 368. Aan het eind van het jaar waren er 572 spaar boekjes, 172 voorschotboekjes, 81 boekjes loo- pende rekening. Eindcyfer van de rekening f 1.606.400.531/?; eindcijfer balans f 748.136.96 (vorig jaar f 1.520.454.14Vï en f 758.754.45.) Op de spaarbank was op 31 Dec. 1933 gede poneerd f 612.223.66V2. Voorschotten ,aan 16 personen verstrekt f 17390 afgelost is f 49431.16 eind 1933 was uitgeleend f 283.636.54. In loopende rekening werd uitgegeven f 1.302.689.20V2, ontvangen f 1.276.058.58 en was de bank op 31 Dec. te goed f 305175.57. De styging van het aantal posten, in 1932 wa ren 't er 2980 en in het afgeloopen jaar 3691, deed voorzitter wijzen op de meerdere werk zaamheden van den kassier., doordat de uit- keeringen van de crisis-organisaties over de boerenleenbank plaats hebben. Hem kwam wel een extra woord van dank toe voor dit werk ten behoeve van de gemeentenaren. Als afgevaardigden ter algemeene vergade ring te Utrecht werden aangewezen de heeren J. C. Geerlings en P. J. Waiboer. Rondvraag. De heer Koorn heeft in kran tenverslagen gezien, dat de rentevoet in om liggende plaatsen 4 of 4V< is, terwyi die hier 4J/2 is. Hy wilde graag ingelicht worden hoe deze verschillen er konden zyn, terwyi toch de banken allen aangesloten zijn zy dezelfde centrale. Voorzitter antwoordde als de bank geld noodig heeft, moet ze zelf by de centrale 4Vi pet. geven. Alleen dus als men veel geld van spaarders beschikbaar heeft of de rente van spaargelden lager stelt, dan hier nu het ge val is, zou voor uitgeleend geld minder rente gevraagd kunnen worden. In normale tyden zal er weinig verschil zyn tusschen de rente van ingelegde- en opgenomen gelden het is nu zaak aan den velligen kant te biyven en aan te houden op een kleine winst ten behoe ve van het reservefonds. Hierna Sluiting. DRAVERIJ. Groote belangstelling in dra verskringen. Voor de a.s. te houden groote draverij bestaat weer enorme belangstelling. 20 Paarden staan ingeschreven, en wel de volgende 1 Grettchen H van N. Silver Oude- sluis 2 Cilly van J. van Leeuwen, Bakkum 3 Rentner van J. Voorts, Bakkum 4 Uniform van J. W. Borst, Bakkum 5. Odessa van J. W. Borst Bakkum 6 Qualiteit van J. van Doorn, Bussum 7 Okland baron B van B. Hagen, Bussum8 Hildegard van G. Hart, Medemblik de volgende paarden zyn voor Sportlust onbekenden en zullen hier voor het eerstdraven 9 Vitesse K van T. Slikker Den Helder 10 Benker van W. Alkemade, Anna Paulowna 11 Sir Axworti K van L. Combé, Amstelveen 12 Gloria Bont van Stal, Hoorn; 13 Pinkerton van mevr. Jacobs, Amsterdam 14 Tamboer van W. Kool, Medemblik15 Loblied van J. F. de Boer, Leeuwarden 16 Vrijbuiter van gebr. Konynenburg, Den Haag 17 Fan Fare van Kebrs. Konynenburg, Den Haag18 Anna Bradford van Van Veen, Haarlem 19 Quitta van J. F. Van Leeuwen. Amsterdam 20 Uitlooper V van G. Hart, Medemblik. Postduiven - sport. Zondag 3 Juni hield de postduivenvereeniging Altijd Verder een wedvlucht vanaf Pont St. Maxense afstand 438 Km. De prijzen werden gewonnen door L. Hoogewoning 1; Peute 2-7-9. J. v. Stein 3-4-6-8-10-11-12 N. Spigt 5. De vogels werden om 9 uur in vrij heid gesteld. 1ste duif aankomst 7 u. 49.35 laatste prijsduif 9 u.18.05. Noodlottige Val. Eenige jeugdige jon gens waren Zondag op hun rijwiel wat onvoorzichtig aan het kunsten uithalen nabij het in aanbouw zijnde café Slik ker. Zij trachten steeds met vaart over een hoop zand heen te rijden. Plotseling reed A. Keppel van hier met veel gang tegen de hoop zand op, met gevolg dat hij met fiets en al over de kop sloeg en bleef liggen. De val bleek zoo erg aan gekomen te zijn, dat hij zich onder be handeling van Dr. Olree moest stellen. In den loop dezer week moest hij voor onderzoek naar het ziekenhuis worden gebracht, daar werd gevreesd, dat een nier was gescheurd. Breezand. Begin van Brand. Don derdag brak er brand uit in de woning van den heer Voorthuizen in den Meer weg. Dadelijk werd, ook met hulp van de buren, aangevangen met emmers water het vuur meester te worden, wat dan ook gelukte. De inmiddels gewaar schuwde motorspuit kon worden afge beld. Aan het kordate optreden was 't dus te danken, dat verder onheil werd voorkomen. Bioscoop Hossen. Ons werd medege deeld dat a.s. Zondag geen bioscoop voorstelling zal worden gehouden. SPORT. BKC I speelt a.s. Zondag uit tegen OSV te Oostzaan. Vertrek te kwart voor twaalf vanaf het clubge bouw. Breezand. Bliksem ingeslagen. Tijdens de hevige regen- en hagelbui en, gepaard gaande met onweer, j.1. Woensdagmiddag ongeveer 5 uur, is de bliksem ingeslagen in de bollenschuur van den heer Van der Eijken aan de Molenvaart. Een begin van brand kon spoedig worden bedwongen. Loop der bevolking. Ingekomen E. Waje- rink en gez. van Den Helder P. Gelens van Den Heldermej. C. A. M. Berkhout van Den HelderN. Barten en echtg. van Amsterdam; K. v. d. Meulen en gez. van Amsterdam F. C. de Geus en echtg. van Den Helder A. Th. Deutekom van Haarlem Th. H. Jelierse van Lisse mej. P. A. J. Kramer van Haarlem; J. Kuiper en gez. van Den Helder. Vertrokken A. A. Schouten naar Haarlem; B. de Jong naar Alkmaar mej. H. G. Elzin- ga naar Zype mej. M. J. de Langen naar Den Helder D. van Oudenaarden naar Ber gen (N.H.) mej. C. C. Revers naar Schagen; C. Wisse en gez. naar Den Helder mej. A. Nieuwland naar Wieringerwaard J. Bijker en gezin naar Steen wykerwold mej. A. E. M. Neuvel naar Amsterdam D. Vlaming—Schil derman naar Den Helder mej. A. Keppel naar Apeldoorn. BURGERLIJKE STAND. Geboren Johannes Karei, z.v. H. Th. G. Dorresteijn en K. M. G. van Steyn Jan Lau- rens, z.v. J. Verhage en M. C. DorstJacobus Nieolaas, z.v. J. A. Pater en T. Kerssens Hielke Haye, z.v. J. van Dreunen en W. Spoel stra Maria Catharina Divera, d.v. van C. van Diepen en M. M. J. van den Burg. Ondertrouwd K. Tysen en E. Petter J. Mosch en J. M. van DykC. J. Verduin en T. 1 van Kooten. Getrouwd D. Blaauboer en T. Keyzer S. Koning en G. Jonges J. P. Vlaming en D. Schilderman. Overleden W. C. Kortekaas, oud 9 mnd. sen een even groot succes. Men be reidt zijn kinderen een vroolijken, ge- noegelijken middag als men de aloude poppenkast in dit vernieuwde kleed voor hen laat bespelen. PREDIKBEURTEN ZIJPE. ZONDAG 10 JUNI. NED. HERV. KERK Oudesluis nam. 2.30 uur Ds. Witkop. Callantsoog v.m. 10.30 uur Ds. Witkop. Schagerbrug, St. Maartensbrug, Burgerbrug, Petten geen dienst. EVANGELISATIE. Schagen, v.m. 10.30 uur, Ds. Bakker van Am sterdam. Schagen nam. 5.30 uur, de heer Prinsen van Amsterdam. Breezand. voorm. 10 uur, de heer Boon. Breezand nam. 31/» uur, de heer Boon. GEMEENTE WIERINGEN. GEMEENTE ZIJPE. Officieel. INRICHTINGEN welke Gevaar, Schade of Hinder kunnen veroorzaken. Burgemeester en Wethouders van ZIJPE (N.H) brengen ter openbare kennis, dat ter gemeentesecretarie ter inzage ligt een ver zoek met by lagen van Th. VEUL, te Schager brug ('t Buurtje), om VERGUNNING tot het plaatsen van een electro-motor van 5 P.K. tot het in werking brengen van een cirkel zaag- en boormachine in een schuurtje, gele gen op het perceel te 't Buurtje, kadastraal bekend in Sectie D, no. 1595 gem. zype. Op Donderdag 21 Juni a.s., des v.m. 10 uur, zal ten gemeentehuize gelegenheid bestaan om bezwaren tegen de inwilliging van dit ver zoek in te brengen en deze mondeling en schriftelyk toe te lichten. Zoowel de verzoeker als zy, die bezwaren hebben, kunnen gedurende drie dagen, vóór het bovengemelde tydstip ter secretarie der gemeente kennis nemen van de ter zake in gekomen schrifturen. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat volgens de bestaande jurisprudentie niet tot beroep gerechtigd zyn zy, die niet overeenkomstig art. 7 der Hinderwet op den bovenbepaalden dag voor bet gemeentebestuur zyn verschenen ten einde hun bezwaren MONDELING toe te lichten. Zype, (N.H.), 7 Juni 1934. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. DE MOOR. De Secretaris, J. A. DE BOER. BURGERLIJKE STAND GEM. ZIJPE van 1 t.m. 7 Juni 1934. Geboren Adam Jan, z.v. Johannes Alber- t-us de Wit en van Elisabeth Geertrulda Groot; Maartje, d.v. Simon Boontjes en van Dieuwertje Kuiper. Ondertrouwd Jacob Jan Bleek, poldersecre taris, en Elisabeth Sabatowski, zonder beroep beiden alhier. Getrouwd Adrianus Oooijevaar, oud 29 jr., groenteboer, te Warmenhuizen, en Catharina Margaretha Sneekes, oud 27 jaar, zonder be roep, alhierCornelis Johannes Sneekes, oud 24 jaar, melkrijder, en Catharina Volkers oud 21 jaar, zonder beroep, beiden alhier Rens Cornelis Waiboer, oud 29 jaar, landbou wer, te Anna Paulowna en Anna Jimmink, oud 22 jaar, zonder beroep, alhier. Overleden Geene. Oudesluis. Hedenmiddag, Woensdag 6 Juni, gaf de Heer H. C. Veltman al hier een kindervoorstelling in het Gym nastieklokaal der Openbare Lagere School voor de leerlingen dier school met zijn eigen gemaakte poppenkast.' Zijn eerste optreden werd een groot succes. „Prachtig, leuk, heerlijk", deze uitroepen waren niet van de lucht, 't Was een lust de mooie poppen in actie te zien. Een Indisch sprookje, Het duo Kof man, Jan Klaassen, alles werd met vreugde en enthousiasme gevolgd en genoten. Wij wenschen den Uitslag aanbesteding bouw van woon en winkelhuis voor Cor Tijsen Pz. te Poelweg Westerland: S. Blaauboer f 2845 Jn Kooij f 2719 M. Mulder f 2750 P. Portegijs f 2771 P. de Vries f 38128. Gegund aan laagste inschr. Concert: Zondagavond a.s. geeft A- pollo van 7 tot 8 uur een concert in de Muziektent te Den Oever. Het uit te voe ren programma is als volgt. 1. Welkom, Marsch van J. Werkman; 2. Perle des Vosges, ouverture Frédéric Sali; 3. Je- anne d' Are, Ouverture de Verdi; 4. Ti railleurs, Marsch J. Werkman par Phi- lippe Paquot; 5. Renaud Et Armide, ou verture P. V. Laboli. 6. Sarie Marais C. J. V. Cori. Bij ongunstig weer in de concertzaal van Jurri Lont. Zie adv. Na afloop concert groot bal Jurr. Lont SUCCES NIEUWS. Zondag a.s. gaat Succes I cp bezoek naar Helder I voor het Kampioen schap van Noord Holland, afd B, wat voor Succes beteekent een uiterst zware wedstrijd. Vooral op eigen terrein is Helder geen ge makkelijke tegenstander en zal alles in het werk stellen om de laatst 31 geleden neder laag goed te maken. Vertrek half twee. De wedstrijd vangt aan om half drie. Succes 3 speelt om 11 uur thuis tegen Held. Boys 2. Succes a speelt om 10 uur thuis tegen Held. Boys A. Dinsdagavond wederom trainen. Nadere by- zonderheden omtrent de regeling van het trainen worden bekend gemaakt by de Sec retaris D. Nieuwbuurt waar een rooster is opgehangen. PREDIKBEURTEN WIERINGEN. ZONDAG 10 JUNI. NED. HERV. GEM. Hippolytushoef v.m. IO'/ï uur Ds. Van Beek. 14 Juni 'sav. 8 uur Herv. Zusterkr. H.-hoef. DOOPSGEZ. GEM. H.-hoef v.m. 10.30 uur Ds. H. W. Meihuizen. Kapel Den Oever 'sav. 7 uur Ds. Meihulzen. EVANGELISATIE. Kapel Den Oever van. 10 u. de heer Deen. H.-hoef nam. half vyf de heer O. Deen. GEREF. KERK. Hippolytushoef v.m. 9.30 uur Leesdienst. H.-hoef nam. 2.30 uur Leesdienst. Den Oever v.m. 10 uur Leesdienst. Den Oever nam. 5 uur Leesdienst. INGEZONDEN STUKKEN. R. de R. Naar aanleiding van een ingez. stukje van den Heer Gelder in uw blad, als zou het zeegras in ons Noorderkwartier ziek zyn, evenals in Denemarken, Frankryk, Engeland en Amerika zou ik gaarne eenige plaatsruimte vragen. Ik wil my enkel by dit feit houden, omdat ik mag verwachten dat anderen ook een en ander hebben in te brengen. Het oor deel der Wieringer visschers, waar ook onder- geteekende by behoort, is, dat de wier in 't geheel niet ziek is, en ik vraag is de heer Gelder er zelf wel zoo zeker van 't Is zeer opvallend, dat zoodra het Zuiderzeewater zich niet meer door 't Amsteldiep kon verplaatsen naar het Marsdiep, het zeegras is afgestor ven op de Zuidwal en de Wieringerwal. Genoemde terreinen zyn al eenige jaren door het steeds overstelpende zand herscha pen In zandbanken. Tydens het afsluiten van den dyk Wieringen—Friesland was al gauw waar te nemen, (door wel geen deskundigen), doch door menschen uit de practyk, dat de toen ontstane sterkere stroomen zeer nadee- üg het zeegras beïnvloeden, daar het drijf zand zich in zeer korten tijd over uitgestrekt heden zeegras stortte, met als gevolg, dat het zeegras een verstikkingsdood stierf. Wat de ziekte in het buitenland betreft, in Frankrijk, Engeland en Amerika, enz. dat is my niet bekend, maar door ingewonnen in formaties was verleden jaar in Denemarken van ziekte geen sprake. U mynheer de R. dankend voor de plaats ruimte. A. DUUNKER Arz. Wieringen, Juni 1934. Ons Lichaam en onze Gezondheid. VOOR MENSCHEN MET EEN TRAGE MAAG. Hetgeen men eet is van minder belang, het geen men verteert is alles. Om het gemakke- Ujk te verteren mag men het niet „droog" naar binnenwerken, want de maag heeft een zekere hoeveelheid vocht noodig. Toch moe ten we opmerken, dat overdaad op dat punt nadeelig werkt. Niet te veel drinken, maar goed drinken, met kleine teugen. Sommige menschen bevinden zich goed met na het eten, een warmen drank te nemen. Personen die een luie maag hebben zullen gemakkelijk verteren met, na het eten, een uurtje te gaan liggen. Maar niet iedereen heeft die gelegenheid. Toch zullen menschen die aan trage spysvertering ïyden, goed doen zich, al is het maar een kwartiertje, stil te houden na het eten. Een gelukkige Gemeente. Blijkens de laatste gegevens is Bles- kensgraaf de eenige gemeente in Zuid- Holland, die niet is toegetreden tot de regeling vervat in het werkloosheidsbe sluit 1917. Sedert Maart j.1. is er geen enkele werklooze meer ingeschreven In 1934 is in totaal f 340 aan werkloo Heer Veltman op vele andere plaat- Izensteun uitgekeerd,

Wieringer courant | 1934 | | pagina 2