ino-adviezen Administratie- en Accountantskantoor P. DE GRAAF TEL. 66. Wieringen TE. 66. EXAMENS IN AANTOCHT. RADIO PROGRAMMA VROUWEN BIJ DE ESKIMO'*. Waaruit haar taak bestaat De positie van de vrouw in een samenleving is gewoonlijk de graadmeter van haar cul tuur. Maar bij de Alaska-Eskimo's is het on mogelijk, het probleem van dit standpunt uit te bezien, want hun opvattingen over moraal gaan van geheel andere stelregels uit dan bij elk ander volk. Voor de Eskimo vrouw is het iets natuurlijks, zij het ook iets bijkomstigs, dat zij voor het huishouden te zorgen heeft en kinderen moet krijgen. Belangrijker dan Iets anders zijn voor haar de tanden en het verhemelte, die zij voor heel veel dingen noodig heeft. Daar alle kleedingstukken uit dierenvellen worden vervaardigd en men in het hooge Noorden geen andere mogelijkheid kent om de ruwe vellen draagbaar te maken, worden deze week en glad gemaakt, doordat zij langen tijd ach ter elkaar worden gekauwd. En dat is het werk van de vrouwen. Daar een groot deel van het vleesch wordt bewaard voor den tijd, waarin het water dicht vriest, en de buitengewone koude elke Jacht onmogelijk maakt, moeten de vrouwen ieder stukje vleesch kauwen, totdat het week is, voordat de kinderen het te eten krijgen. In vele gevallen, wanneer het eten te heet of te koud is, houdt de vrouw het in den mond tot een betere temperatuur is bereikt, dit het ge nietbaar maakt. Het resultaat is, volgens Peter Freuchen, de auteur van het boek .Eskimo", dat de vrou wen al op dertigjarigen leeftijd al haar tan- dén hebben verloren en volkomen verharde verhemelten krijgen, die het haar mogelijk maken ook zonder tanden verder te kauwen. Uitgezonderd bij den bouw van steenen hut ten, wat zeer veel kracht vereischt, moeten de vrouwen voor het bouwen der hutten zor gen. De zomertent (van het bij ons zoo veel begeerde Seau-vel) in gereedheid te brengen is haar werk en ook de Igloes, de sneeuwhut- ten, die bij een langen tocht onderweg worden gebouwd, worden aan haar zorgen toever trouwd. Hoewel de vrouwen vele plichten hebben, bezitten zij in het geheel geen rechten. De man kiest zijn vrouw uit en de vrouw moet zich vereerd voelen, dat zij uitverkoren wordt. Wanneer de vriend van den man zijn vrouw heeft verloren en alleen is of juist van een lange en vermoeiende Jacht terugkomt, is het wederom een eerezaak, dat de man hem zijn eigen vrouw tot gezelschap geeft. De vrouw heeft daarbij niets in te brengen. Ten slotte heeft iedere blanke koopman, die op bezoek komt, recht op zooveel Eskimo vrou wen als hij wenscht, voor den duur van zijn verblijf. Dat behoort tot de beleefdheid en gastvrijheid, welke de Eskimo's den vreemde lingen bewijzen. hun woonplaats vervoerd worden. Beweerd word, dat de schuur, waar- v.d. W. het ijs bereidde, was afgekeurd Dit is echter onjuist gebleken. Bij Kon. besluit van 9 Mei 1934 zijn alle vroeger afgegeven vergunningen voor het be reiden van consumptie-ijs vervangen door een machtiging als bedoeld in art. 2 van genoemd K. B. De aanvrage daar toe was door v.d. W. nog niet gedaan. In zooverre was hij dus in overtreding Maandagmorgen was, voor zoover be kend, bij geen der aangetasten nog le vensgevaar aanwezig. Velen moesten achter nog het bed houden. BINNENLANDSCH NIEUWS. Minister Steenberghe. Met ingang van 25 Juni is minister van Staat, minister van Koloniën, voor zitter van Raad van Ministers, dr. H. Colijn, eervol ontheven van beheer ad interim van departement van Econo mische Zaken, met dankbetuiging voor door hem in dezen den lande bewezen diensten en is benoemd tot minister van Economische Zaken mr. M. P. L. Steenberghe, voorzitter der Algemeene R.K. Werkgeversvereeniging, Crisisrundvee-Centrale. Ir. W. de Jong tot directeur be noemd. In de plaats van den heer S. van Zwanenberg is benoemd tot directeur van de Rundvee-Centrale de heer ir. W. de Jong, rijksveeteelt-consulent te Arnhem, die reeds voorzitter is van de Rundvee- en van de Varkenscentrale Een opvolger van den heer Van Zwa nenberg als directeur der Varkens centrale is nog niet benoemd. Even min is tot dusver het nieuwe bacon- contract, dat reeds op 1 April en daar na op 1 Mei tot stand zou komen, ter onderteekening aan de baconfabri- kanten voorgelegd. In hoeverre uit een en ander een nog verdere ommezwaai ten aanzien van het „varkensbeleid" moet worden geconcludeerd, dient alsnog te worden afgewacht. Bijna 10.000 woningen leeg te R'dam. Het aantal onbewoonde woningen bedroeg op 31 Mei 9562, waarvan onge veer 750 woningen met winkel. In aan bouw zijn op het oogenblik 1549 wonin gen. Tragisch ongeluk. Door de warmte bevangen. Te Anlo (Dr.) is de 49-jarige F. Ham- minga, terwijl hij op het land bezig was water voor de koeien te scheppen, ver moedelijk tengevolge van de warmte plotseling, overleden. Massa-vergiltiging door ijs. 100 personen aangetast. Zondag heeft zich in de dorpen Nieuw koop ten Noorden in Zuid-Holland, 'n voorval van massa-vergiftiging door het nuttigen van ijswafels voorgedaan. Tal van kinderen en ook vele ouderen leden aan hevigen buikpijn, gevolgd door braken en diarhree, zoodat onmid dellijk aan vergiftiging werd gedacht. Er ontstond 'n ware wedloop naar den dokter te Nieuwkoop, doch deze bleek helaas afwezig, zoodat telefonische hulp ward ingeroepen van dr. Naut te Nieuwveen. Deze had onmiddellijk handen vol werk om de aangetaste per sonen na te loopen en te behandelen. Hierbij bleek al spoedig, dat het nutti gen van ijsco's van den ijsventer B. v.d. W. Naar schatting waren meer dan 100 personen aangetast, in sommi ge gezinnen wel vijf tot zes, terwijl ande,re personen geen nadeelige ge volgen na het nuttigen hebben onder vonden. Verschillende toeristen, die per rijwiel Nieuwkoop passeerden en eveneens een ijsco gekocht hadden, konden den reis niet voortzetten en ble ven onderweg krimpend van de pijn in het gras liggen. Personen uit andere gemeenten in de Rijnstreek, zoo o.a. uit Alphen aan de Rijn, die een dagje in Nieuwkoop waren, waren eveneens vergiftigd en moesten per auto naar PROVINCIAAL NIEUWS. Autobotsing. Zaterdagmiddag 1 uur had on- ier Bergen een aanrijding plaats tus- ,chen twee luxe auto's op den gevaar- .ijken hoek Kogendijk-Kanaaldijk. Vermoedelijk door het slechte uit zicht en het weifelen van den bestuur der werd de auto van den heer 't Zandt die den Kogendijk uitkwam, door een auto van den heer F. Zijlstra uit Sneek, die langs het kanaal in de rich ting Alkmaar reed, in de flank gegre pen. De heer Over vloog over de bank door de ruit van het rechter zijportier waar door een stuk van zijn rechteroor werd afgesneden. Hij bekwam nog eenige minder ernstige verwondingen en werd met zijn eigen auto naar het zieken huis te Alkmaar overgebracht waar ge constateerd werd, dat ook een rib ge kneusd was. De heer Zijlstra werd niet ernstig verwond. Zijn auto bleek na de bot sing evenwel onbruikbaar en werd per kraanwagen naar een garage ver voerd. Autobussen zonder vergunning op den Afsluitdijk. Procesverbaal opgemaakt- Vrijdag zijn op den afsluitdijk enkele autobussen, die het verkeer tusschen Friesland en Holland zonder vergun ning onderhouden, door de politie aangehouden en in beslag genomen. SCHAPENMELK. De Directeur van C.Z. De Eendracht te Texel deelt mee, dat de proef met het In de fabriek verwerken van schapenmelk uitste kend belooft te zullen slagen. De eerste melk werd reeds geleverd en de room bleek, na gepasteuriseerd te zijn, van uitstekende kwa liteit. Er was geen verschil met koemelk aan te zien. Alles wordt er ook op gezet, aldus de heer Boer, om de kwaliteit zoo hoog mogelijk op te voeren. Aan materiaal en vakkennis ont breekt het niet. Om de verwerkingskosten per Kg. zoo laag mogelijk te krijgen, moet een zoo groot mogelijke hoeveelheid melk worden aangevoerd, bij voorkeur van minstens 3000 schapen. Op de route Oosterendde WaalOude- schild is reeds een aparte autodienst voor het ophalen van de schapenmelk ingesteld. Bij genoegzame aanvoer ook van elders, zal deze dienst kunnen worden uitgebreid. Tex. Crt. van de harddraverij-vereeniging „Voor waarts" alhier, werd gewonnen door de heeren A. Jonge jan te Oudesluis en C. Kossen Westfr. Dijk, Schagen, wel ke te zamen een lot hadden gekocht bij den lotendebitant A. Jongejan te Scha gen. De tweede prijs, een rijwiel, werd ge wonnen door den heer JJ H. Vrielink te Schagen, op een lot van den lotc^-ijebi- tant N. Quak te Schagen. Schagerbrug. Maandagavond had in een der lokalen van het schoolgebouw te Schagerbrug de jaarlijksche vergade ring plaats van de Commissie voor het schoolfeest. Door den penningmeester den heer Jb. Nieuwland werd rekening en verantwoording gedaan. Alles werd in orde bevonden, waarna de penning meester voor zijn beleid werd gedechar cheerd. Na een uitvoerige bespreking werden de plannen voor de komende schoolreis jes vastgesteld. De jongere kinderen zullen naar Bergen en Egmond aan Zee gaan; de andere naar Schiphol en Am sterdam, waarbij ook een rondvaart door de grachten en havens op het pro gramma staat. De reisjes hebben plaats op Dinsdag 3 en 10 Juli. Eenige dames en heeren werden be reid gevonden eerstdaags de lijsten hij de burgerij te presenteeren. Moge uit de ontvangsten blijken, dat men nog steeds veel voor het goede doel ge voelt. GEMEENTE WIERINGEN. GEMEENTE ANNA PAULOWNA. Sport. B. K. C. I leed Zondag j.1. te gen O.S.V. III van Oostzaan onder drukkend voetbalweer een 2—3 neder laag, die deze overwinning volkomen heeit verdiend, daar hun spel stukken beter was, doch direct moeten we er aan toevoegen, dat het in het B.K.C. elital niet wilde vlotten en erg onfor tuinlijk waren. Een nederlaag lijden met een punt verschil tegen een mooie ploeg als O.S.V. is nog lang niet slecht te noemen. NEDERLANDSCHE SPOORWEGEN. KERMIS TE SCHAGEN. Op Zondag 24 Juni 1934 zal onderstaande extra trein rijden voor bezoekers van de Scha- ger kermis Den Helder vertrek 15.20 Koe gras stopt, Breezand stopt, Anna Paulowna stopt 15.39 Oudesluis stopt, Schagen aan komst 15.53. Speciale retourkaarten 3e klasse zijn ver krijgbaar bij den Heer Gorter, Parallelweg 1, Den Helder ad f 0.55. Terugreis met treinen van de gewone dienst regeling naar keuze. VEILIG. VLUG VOORDEELIG. GEMEENTE ZIJPE. Schagerbrug. De eerste prijs in de Zaterdag alhier gehouden verloting Autotocht „Ouden van Dagen." De aangifte tot deelname is gesloten en we mogen zeggen het enthousias me is geweldig. Meer dan 100 gaven zich op. De vraag voor de commissie was nu „krijgen we auto's genoeg Maar ook de medewerking der auto bezitters bleek niet verflauwd 34 auto's zijn disponibel. Zoo kan de tocht dus voortgang vinden, mits ook de bur gerij nu door haar mildadigheid het het laatste woord zegt „de tocht moet doorgaan Reeds hebben eenige deelnemers (sters) zelf spontaan iets bijgedragen voor de kosten. Prachtig voorbeeld Maar er zijn er velen, die het niet kun nen, en daarvoor zijn de lijsten, waar mee dezer dagen door dames wordt ge circuleerd. Wij zijn vol vertrouwen, dat ook de burgerij in deze weder de offer- vaardigeid voor de tocht toont, even als vorig jaar. Drankwet. Aan den heer D. Breet aan de Westerlanderlaan alhier is in gevolge de Drankwet een verlof B. ver leend. Verlotingen. Aan de gymnastiek vereniging „Wieringen" en de Voet- club „Succes" beiden te Hippolytus- hoef is vergunning verleend tot het houden eener loterij. Politie. Verl. een pomp van een mo torfiets en een portefeuille inhoudende brieven en foto's. Inl. bij den Gem.yBode. HET GROOT NATIONAAL CONCOURS. De Voorverkoopkaarten. Speciaal heeft Har monie de entréeprijzen zeer laag gesteld opdat ieder van het concours zal kunnen pro- fiteeren. Nog extra korting wordt gegeven op kaar ten voor hen, die beide Zondagen het concours willen bezoeken. Dit zijn de z.g. doorloopende kaarten. Echter worden deze kaarten uitsluitend bij voorverkoop verkocht. Dus op de concours- dagen zelve zijn ze niet meer te krijgen en j moet men dan de gewone entrée-prijs beta len. 1 Verschillende zaken hebben zich belast met deze voorverkoopkaarten o.a. J. Numeijer, H. G. Rump, S. Halwfeeg, Mart. Oden, C. Duijn- ker, Jb. Bakker, J. Timmerman, Corn. J. Bos- ker, Th. Rasch te Hippolytushoef, S. Bruul, Den Oever. Nog dient de aandacht gevestigd op de prijs van kinderkaarten, die slechts 25 ets. is. Harmonie vleit zich met de verwachting dat het publiek de maatregel van goedkoope entréeprijzen ten zeerste zal waardeeren. Nog mocht Harmonie onderstaande prijzen voor het concours ontvangen. Van Slagersvereeniging Zilveren Lauwertak Herwonnen Levenskracht Zilveren Lauwertak. IJsclub „Voorwaarts" Oever, Zilv. Lauwertak.1 Wederom "hartelijk dank aan de milde ge vers. Vol goede moed worden bij zooveel me dewerking tegemoet gezien. ONS WIERING ERMEERHOEKJE. Wieringermeerpolder. Benoemingen. Uit een geweldig aantal sollicitanten, (men noemt 180), werden benoemd tot controleurs bij de Crisis Tarwe Controle, de heeren D. D. Dijken en M. D. Verburg, resp. voor de prov. Groningen en Zeeland. Voorts werd de heer V. M. Laval benoemd tot veilingcontro leur te Limburg. De drie benoemde functio narissen waren tot heden resp. bedrijfsboer, trekkerbestuurder enadspirant-bedrijfsboer in de Wieringermeer. EEN ONGELUK. De heer van Lochem in pension te Middenmeer kwam Zondagnacht per fiets van familiebezoek ter hoogte van het bedrijf Oostenbrug aan de Schagerweg in botsing met een aan den weg geparkeer- den vrachtauto. De botsing was zoo hevig, dat het slachtoffer in bewusteloozen toestand neerstortte en daar geruimen tijd bleef lig gen, voordat hij s morgens vroeg werd gevon den en opgenomen, hevig bloedend uit een gapende hoofd- en halswond. Dr. Hoogkamer constateerde tevens hersenschudding. Het bewustzijn keerde ettelijke uren later terug. De auto was voldoende verlicht. Een eigenaardige aanraking. Een hooi- en graantransporteur welke vanaf het bedrijf Luth op transport was, waarvoor gespannen een paard, kwam zoodanig in aanraking met de hoogspanningskabel van het electr. lieht- net dat de heer Z. door het ontstane contact eenige rare tuimelingen maakte. Alles stond onder stroom doordat de transporteur was van metalen constructie. Inderdaad een eigen aardige, doch tevens buitengewoon gevaarlij ke aanraking, welke boven verwachting goed afliep. MIDDENMEER. POLITIE. Gevonden voorw. 1 grassikkel, een sjaal, een vulpen. Inlich tingen Politie Middenmeer. Flevo-nieuws. Zondag speelde „Fle- vo" i tegen Langereis I te Hoogwoud een wedstrijd welke met 2-1 in 't voor deel van „Flevo" eindigde. Langereis speelt de eerste helft te gen zon in. Direct na het begin blijkt dat Flevo goed op dreef is. En het duurt ook niet lang of de Flevo L. B. maakt het eerste doelpunt. 1-0. Na ver schillende goed opgezette aanvallen is het weer de Flevo links buiten die door een hard schot de voorsprong vergroot 2-ü. Na dat nog verschillende kansen zen verloren gegaan liuit de scheids rechter rust. Na de rust komt Langereis goed opzet ten en 't is de rechts buiten die na een paar minuten met een goed gericht schot de Flevo-keeper passeert 2-1. Nu wordt er van beide kanten hard gewerkt, ondanks de warmte en gaat het spel goed gelijk op. Na nog verschil lende aanvallen van beide kanten die echter door de doelverdedigers goed worden onderschept, fluit de scheids rechter die goed voldeed, het einde en heeft Flevo haar eerste wedstrijd ge wonnen. „Langereis" speelde met 4 invallers terwijl „Flevo" ook 4 invallers telde. De wedstrijde had een sportief ver loop. Zaterdagmiddag speelden de Flevo- adspiranten een wedstrijd tegen de M. F. C. adspiranten welke met 4—2 door de Flevo-jongelui werd gewonnen. DE ELECTRO FORT. Men verzoekt ons de aandacht der dames er op te vestigen dat ook nog hedenmiddag en avond in Hotel de Haan de „Electro-Fort", de wonderstofzuiger, wordt gedemonstreerd. De electrofort is 3 jaar schriftelijk gegarandeerd met jaarlijksche con trole van de machine. Zie adv. in dit nummer. ZIELIG GEVAL. Vrijdag zeer vroeg in den morgen, kwam een auto, waarin één passa gier, vanaf Leeuwarden en hield stil bij het monument op den afsluitdijk. De passagier stapte uit en begaf zich op het remmingwerk bij den toren. Plotseling liet hij zich in zee vallen en de chauffeur stond mach teloos om nog iets tot redding te doen. Hij reed onmiddellijk terug naar Harlingen om de politie te waarschuwen, die wederom de Burgemeester van Wieringen waarschuwde. Dadelijk werd door de politie gedregd en na enkele uren werd het lijk opgehaald en daar op naar Hippolytushoef vervoerd. ADMINISTRATIEKANTOOR P. DE GRAAF, HIPPOLYTUSHOEF Telef. 66. ZITDAG TE MIDDENMEER des Woensdag» van 2—6 uur bij Bosker's Boekhandel (Tel. 23.) DAMES- EN HEEREN, welke mede wenschen te werken aan de OPRICHTING VAN EEN GEMENGD KOOR te MIDDENMEER, worden uitgenoodigd DONDERDAGAVOND, 21 JUNI, 's avonds HALF NEGEN aanwezig te Zijn in HOTEL SMIT TE MIDDENMEER. OP UW VERZOEK KOMEN WIJ GAARNE TEN UWEN HUIZE. Door Bosker's Boekhandel te Midden- meer worden eveneens boodschappen enz. aangenomen. MARKTBERICHTEN. De Graanmarkt. Alkmaar, 15 Juni 1934. Op de Vrijdag ge houden Graanmarkt waren in totaal 194 H.L.s aangevoerd, waarvan soort en prijzen als volgt19 Hl. voertarwe f 4.50 a 5.50 32 Hl. gerst chev. f 5 a 6 55 H.L. haver f 6.50 a 6.75 32 H.L. boonen w.o.bruine f 12 a 14.50, citroen f 5 10 en witte boonen f 10 a 21.50 110 Hl karwijzaad f 18 30 H.L. blauwmaan- zaad f 17.50 a 19 16 H.L. erwten, w.o. klei ne groene f 7.50, groote f 19, grauwe f 32 a 40 en vale f 7.50. Alles per 100 K.G. Handel goed. De Kaasmarkt. Alkmaar, 15 Juni 1934. Op de Vrijdag ge houden kaasmarkt waren in totaal 77 stapels, wegende 160000 K.G. kaas aangevoerd, waar van de prijzen als volgtFabriekskaas42 stapels Kleine f 21.50, 4 stapels Commissie f 16.50, rood f 20. Boerenkaas 10 stapels Klei ne f 19 en 21 stapels Commissie f 24.50. Alles met rijksmerk. Handel matig. De Veemarkt. ALKMAAR, 18 Juli 1934. Op de gehou den Veemarkt waren aanvoer en prij zen als volgt 59 Vette koeien f 135- f 225 13 Vette kalveren f 21-f 72.50 per Kg. 40-60 cent 61 Nuchtere kaiv. slacht) f 3-f 10 276 Vette varkens per Kg. 27-33 cent. Handel redelijk. MARKTOVERZICHT der vorige week Inge zonden door Firma Jac. Knoop, Makelaars in aardappelen, groenten en fruit, Nassaukade 158 telef. 81431, Amsterdam. De handel in nieuwe Malta aardappe len blijft vast, vooral nu er weder to taal 4,75 per 100 kilo belasting op dit soort aardappelen is gekomen. Voor Andijker groote en kleine Mui zen komt meerdere vraag, vooral voor mooie grove drielingen is vraag, aard appelen vorige oogst afgeloopen. Heden 18 Juni werden de volgende prijzen gemaakt Andijker Muizen f 6.40 tot 6.80 Andij ker Kleine f 5.- tot f 5.40 Andijker Kriel f 3.50 totf 4.- Westlandsche Mui zen f 7.- tot f 7-20 Westlandsche KI. Muizen f 6.- tot f 6.20 Westlandsche Kriel f 3.50 tot f 4.- Nieuwe Malta f 10.50 tot f 11. Alles per 100 Kilo. MERK EENS OP HOE heerlijk IVOROL-tandpasta schuimt. Maar dit schuimen is juist ook zoo noodzakelijk, want dit schuim dringt reinigend door in alle ruimten tusschen tanden en kiezen, waai de borstel niet kan komen. IVOROL, De Nederlandsche Tandpasta. Kerij en -handel Ant. Meijer N.V. Boer- uiansweg 22. JN.v. bioembollenkweekerij „Vita isova". Scnorweg tj. bergen J. f. van Eijk, metselaars- en tegeizettersneaiiji, Laudeisweg 31. Pension „Aariaan" (ejg. j. jtuisen), Russenweg o. Wijzigingen N.V. Aigem. Verzekering, Maatschap pij „Dr. Nicolaas Tulp", {stationsweg 5b. bestuurswijziging. C. Besse, Spoorstraat 64, slagerij. Overgegaan aan N. J. Scmmmei. Anna Paulowna Coop. Bloembol len veiling vereeniging „Breezand" in liquidatie getreden. I Coop. Boerenleenbank, Molenvaart 8 Bestuurswijziging. I Zijpe: C. zeeman, St. Maartensbrug, C 20, winkelier in koiomaie waren. Over- gegaan aan K. Borst. Opheffingen Den nemer: J. Warnar, Kanaalweg 67 Handel in matten en kieeüen. Een kaïme oeneerschte zenuwtoestand is dan van groot belang. Mijnhardt's Zenuwtabletten houden U rus tig, geven U het noodige zelfvertrouwen en maken U het examen doen lichter. Neem ze nu reeds in deze drukke dagen. Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. Inschrijvingen Handelsregister. Onder zeer groote belangstelling werd Woensdagmiddag 2 uur de Heer NieuSv© Zaken Alkmaar Otomac R. Dekker, oud-opzichter van den Anna Paulowna Polder naar zijn laatste Service District Noord-Holland B. (eig. rustplaats gebracht.. JJ. Th. F. Zwart), Luttik Oudorp 9-11. Bij het graf sprak de Dijkgraaf de Heer Wijdenes - Spaan, waarna nog Banden hulpdienst, het woord voerden de Burgemeester Lovink en Wethouder Keuris. Anna Paulowna Bloembollenkwee- WOENSDAG 20 JUNI HILVERSUM. V. A. K. A. 301.5 M. (995 Kp.) 8.0110.00 Ochtendmuziek. V. P. R. O. 1Q.00—10.15 Morgen wuami. V. A. R. A. 10.15 Uitzending voor de arbeiders ln de Con tinubedrijven. R. V. U. 11.00 Mevr. M. Nijland-van der Meer de Wal cheren „Andersen's werk en leven." V. A. R. A. 11.15 VARA-Septet. 12.01 Lunconcert. 2.15 n.m. V.A.R.A.-knipcursus. te lelden door Mevr. A. Blanken-Van Kuyk. 3.00 n.m. Voor de Kinderen. M.m.v. VARA- Kinderkoor. 4.30 Vraaguurtje van Oom Henk. 5.55 n.m. Overgang naar den versterkten zen der. 6.00 Gramofoonmuziek. R.V.U. 6.30 n.m. Cursus „Groote Verkeersproblemen V. A. R. A 7.00 n.m. Défilé der Melbourne-racers. Cause rie door Mr. P. J. Mijksenaar. 7.20 n.m. VARA-Orkest o.l.v. Hugo de Groot. 7.35 n.m. Democratie en dictatuur. C. Lam- mers„De geschiedenis der democratie

Wieringer courant | 1934 | | pagina 2