'H. HIIIES-VUIIItEI MODE-TIPS SOUVENIRS SCHAGERBRUG J. SCHOORL Pz. SCHAGEN telefoon 82 Boekhoudingen. Balans - opmaking. Deëedigd Makelaar Tel. Hippolytushoef 15. Heeft GELDEN BESCHIKBAAR tegen Hypotheek op Landerijen, Huizen en Schepen. Belast zich met het plaatsen van Particuliere gelden Sluit Levens-, Brand-, Scheeps-, Trans- portverzekering enz. VAN waarbij o.m. Armbanden, Clips en Broches met het WAPEN VAN DE ZIJPE. Aanbevelend Komt eens een kijkje nemen. K. VAN LOENEN EN ZOON, SCHAGERBRUG. Accountant en Belasting - consulent Lid van het Algemeen Verbond van Accountants, gevestigd te Amsterdam. Eiken Donderdagmiddag van 26 uur zitting in café N. KOK, Nieuwstraat te Hippolytushoef. COÖPERATIEVE BOERENLEENBANK WIERINGEN. GEWIJZIGDE zituren van den Kassier TE DEN OEVER MAANDAGMIDDAG van half twee tot half vier. TE HIPPOLYTUSHOEF WOENSDAGMIDDAG van balf twee tot half vier. BELANGRIJKE „BIJKOMSTIGHEDEN". "1 Daar is ten eerste de handtaseh van hetzelfde materiaal als japon of mantel. De garneering be slaat uit de door elkaar geslingerde initialen der d-Dagster. Een leuke gebloemde shawl fleurt een effen toiletje op en wordt door een clip bij elkaar gehouden. Een groote stroolioed met een slap pen rand behoort in iedere zomergarderobe. Bij effen jurkjes draagt men weer corsages. Aan de handschoenen wordt dit jaar bijzonder veel aandacht besteed. Van geperforeerd waschleer, cf van filet, vormen ze de ideale zomerhand schoen. Netkousen zullen dit seizoen veel gedra gen worden. Tot slot de ceintuurs, die zonder vtzondering een sportief karakter hebben. Vooral do combinaties van donker en lichter leer zijn alleraardigst. JEANNE DE EL. LOGé's. De plichten van gastvrouw en gast. Voor iedereen, die liet zich in dezen moeilijken tijd nog veroorloven kan, betee kenen logé's een werkelijk plezier. Over een logeerkamertje behoeft U niet veel zorgen te maken. Met eenig nadenken en goeden wil zal het ons wel lukken onzen gast, met alie bezittingen, te herbergen in een vrien delijke kamer van ons huis. Veel grooter is co moeiüjkheid om het gevaar te vermijden, dat men eikaar stoort en elkaar niet in den weg zit. Gastvrouw en gast vervallen n.1. vaak in dezelfde fout: ze voelen zich ver- p.'Ciil voortdurend met elkaar te babbelen en zich met elkander bezig te houden. Dat is verkeerd en vooral als het om een langdurige logeerpartij handelt en de heer en vrouw des huizes zooals dat meestal hei geval is hun dagelijkseh werk hebben. Is d-= gast een meisje of een vrouw, dan zal de vrouw des huizes het over het alge meen prettig vinden als haar visite een handje meehelpt in het huishouden. Daar mee willen we niet zeggen, dat men zgn gast nu alle vervelende werkjes op moet laten knappen. Onze gast is voor haar ple zier uit; ze is geen goedkoope werkkracht, die men wekenlang kan laten helpen, zonder er iets voor terug te doen. Zooals altijd in bet leven, is ook hier de gulden midden weg de beste. Het verrichten van kleine diensten wordt prettig gevonden. Overigens ligt het er ook nog aan in welke verhou ding gastvrouw en gast tegenover elkaar staan. Is men familie ven elkaar of zeer be vriend, dan kan men vrguit over deze dingen spreken. Hierin ligt dus opgesloten, dat men ook van te voren afspreekt hoe lar.j de gast in het huis, waar zij uitge- roodigd is, blijven kan. In Engeland is het ge wc ent e om bij de uitnoodiging meteen te den gast er voor te zorgen, dat men zich om zijnentwille niet te veel moet behelpen. Bij een langere logeerpartij moet de huishou ding zooveel mogelijk in het ouden doen doorgaan en de gast moet zich af en toe ook zelf bezig kunnen houden. Geen bezoeker zal het prettig vinden als men om zijnentwille groote onkosten maakt en dagelijks gala diners op tafel brengt. ledereen met een beetje tact voelt wel of zijl aanwezigheid op prijs gesteld wordt of niet Iedereen met een beetje tact voelt wel óf zijn aanwezigheid op prijs gesteld wordt of niet. En hoe is het nu met de visites, die wij moeten afleggen en ontvangen in den tijd, dat we logé's hebben? Als we zelf visite krijgen, dan is de logé natuurlijk ook van de partij. Iets anders is het, als we zelf op visite gaan. Onze gast kan natuurlijk meegaan, maar het is ab soluut niet beleedigend, als we deze bez leen alleen maken. Gast en gastvrouw zijn geen Siameesche tweelingen, die alles samen moeten doen!! Tenslotte nog eenige woorden over het onderwerp: geschenken. Luxe en overbodige dingen zijn niet meer op zijn plaats in dezen tijd, dat iedereen te lijden heeft van malaise en crisis. En omdat men voor zijn reis niet kan weten, welke attentie men zijn ge vrouw het beste kan geven, verdient het aanbeveling niets van te voren te koopen. Dan kiest men misschien iets. waarvoor men beter een voorwerp van practisch nut had kunnen koopen. Men wacht dus met het koopen afgezien van de snoeperijen voor de kinderen en kijkt eens of men niet een of ander voorwerpje voor de huishouding mee kan brengen. Daar doet men de gast vrouw werkelijk een grooter pleizier mee dan met een doos bonbons of iets dergelijks. M. B. ja, wat al niet! Als we er bij het koopen maar een beetje op letten, kunnen we van het speelgoed een gymnastiektoestel maken, waar ook het gezonde kind nut van heeft. Het stuur mag n.1. niet te hoog en niet te laag zijn. Bij een te hoog stuur worden de schouders te veel opgetrokken; een te laag stuur heeft den gevreesden krommen rug ten gevolge. Het stuur moet ter hoogte van de heup zitten; dan, zonder er iets van te' vermoeden, doet het kind goede gymna stiekoefeningen. Hetzelfde geldt voor den poppewagen. Ook daarvan moeten de hand grepen zich op heuphoogte bevinden. Gedurende het spelen moet de moeder het kind nooit geheel uit het oog verliezen. Ze kan door kleine opmerkingen het spel nog gezonder maken. Bjj het rijden op de auto ped moet men bijvoorbeeld aldoor vermanen: „Nu eens met het andere been afzetten". Het is namelijk van veel belang dat de spieren van beide beenen krachtig gemaakt worden. Bovendien wordt het kind niet zoo gauw moe. Ook moet men er op letten, dat het kind dicht bij de autoped afzet. Anders wordt de heup scheef gehouden en went het kind zich eveneens aan een slechte houding. Een heel gezond stuk speelgoed is de vliegende Hollander. Alle ledematen en spie ren worden in beweging gezet. Zooals Dij het roeien, worden vooral arm- en buik spieren stevig. De borstkas wordt verruimd. Bg bet koopen van een vliegende Hollander moet men ook op de juiste hoogte letten. Het kind moet gemakkelijk en rechtop kunnen zitten. Is de dokter van meening, dat voet- en beenspieren van een kind ontwikkeld moeten worden, geef het kind dan een driewieler, men moet het kind echter ten strengste \erbieden wedstrijden te willen houden met gewone fietsen. De gevolgen zijn catastro faal. Afgezien van het feit, dat de drie wieler niet gebouwd is voor een hoog tempo, is de krachtsinspanning voor het kinder- iichaam veel te groot, dus gevaarlijk. Jammer genoeg zijn stelten uit de mode geraakt. Uit gezondheidsoogpunt is dat te Detreuren. Ze eischten groote handigheid m evenwichtsoefeningen en lieten op die ma nier spieren werken^ die anders werkloos cl even. Het hooge optrekken der beenen was bijzonder goed voor de spieren van buik en kruis. Het touwtje springen wordt door de meeste jongens veracht. „Dat is alleen voor meisjes!" Goed is het, om hen te vertellen van de beroemde athletan, die allen touwtje sprin gen om lenig te blijven. Geen enkele jongen onder willen doen voor een beroemden bokser. Bovendien bevordert de armbewe ging de borstademhaling. Men kan kinderen van vijf jaar laten be ginnen met schaatsenrijden. Merkt men echter, dat de enkels nog te zwak zijn om recht te blijven staan op de ijzers, dan moet men nog een jaartje wachten. Een beetje overleg bij het koopen van speelgoed en men kan „spelend" de gezond heid van het kind harden, zonder dat het kind er zelf iets van merkt. Dr. DE CR. Velen zouden zlchzelvken niet zoo groot voorko en, als anderen zich tegenover hen niet zoo klein maakten. VOOR ONS HUIS. Iets over de verlichting. Het eerste werk bij onze huisinrichting moet zijn, het zorg dragen voor een goede en doelmatige verlichting. En dat geldt in de allereerste plaats voor de huiskamer, waar de leden van het gezin bij elkaar komen om verschillende werkjes te doen. Daar zit Moeder te stoppen en te naaien, daar leest Vader zijn krantje, groote zus schrijft er haar brieven; de jongens maken er hun huiswerk en de allerkleinste is er aan het teekenen. De verlichting moet hier dus zoo zijn, dat alle hoeken der kamer goed be schenen worden. Het vroegere systeem van één lamp in het midden der kamer heeft zich ondeugde lijk bewezen. Alleen de tafel, die er onder stond was verlicht, terwijl de hoeken der kamer in schemerduister gehuld waren. De plafondlampjes brachten eenige verbetering hierin, maar bij een groote kamer was ook dit niet voldoende. Thans heeft men de kleine wandlampjes bedacht en zie, dat is werkelijk de ideale oplossing. Aangebracht op die plaatsen waar men licht noodig heeft: op de piano, boven de theetafel, in den hoek bij vader* ieesstoel, verspreiden ze hun schijnsel en geven de kamer een sfeer van gezelligheid, die men met één lamp niet bereiken kan. Deze wandlamjes heeft men in alle vormen, enze illustratie toont U eenige aardige modellen. Wat de groote lamp betreft: men heeft ingezien, dat de lampen van zgde erg te lijden hebben van stof en rook. De nieuwe lampen zijn van nikkel met albasten schalen Men kan kiezen tusschen vijf- en drie-ar- mige lampen. Ook perkament is heel veel ■n de plaats getreden van zijde. Het is sterker en behoeft, wat gezelligheid betreft, absoluut niet onder te doen voor het andere materiaal. Ook voor de gangen heeft men perka menten kapjes, die buitengewoon aardige vormen hebben. De roode en oranje tinten leenen zich het beste voor de zijden lampe- kappen. Blauw geeft een naar, koud licht en is onder alle omstandigheden te ver mijden. Groen geeft rustig licht en is daarom aan te bevelen voor studeer kamers, enz. DINA VAN Z. OM ZELF TE MAKEN! Vacantiekleertjes voor de kleinen. Of U met de kinderen naar buiten gaat, of niet, vacantie kleertjes hebben ze noodig, de kleine peuters. Van die kleertjes, waarin het er niets op aan komt, hoe smerig ze wel zijn. Er is tegenwoordig een soort cretonne in den handel, dat zich prachtig leent voor dit doel. Het is licht-, zon- en woschecht en bedrukt met grappige figuur tjes. het blousje, waarvan de schoudernaadjes en de zijnaadjes dicht gestikt worden. Voor de mouwtjes en het halsje laat men een opening. Dan wordt het rokje aan het blousje gezet en alles wordt omgehaakt met kleur- en waschecbt garen. Heel gemakkelijk is het strandbroekje met draagbandjes, waarin de kleine puk zich heerlijk bruin kan laten branden. En de leuke figuurtjes op de stof geven hem telkens nieuw plezier! MARIAN B. Beide patronen zijn in alle maten tegen den prijs van 50 ets. per stuk te verkrij gen bij de „Afdeeling Knippatronen" van de Uitgeversmaatschappij „De Mijlpaal", post box 175 tp Amsterdam. Toezending zal geschieden na ontvangst van het bedrag, dat kan worden overge maakt per postwissel, in postzegels, of wel per postgiro 41632. Den lezeressen wordt vriendelijk verzocht bij bestelling niet alleen het gewenschta nummer, maar tevens de verlangde maat. d. w. z. boven-, heup-, taillewijdte enz. op te geven. Gelieve vertier naam cn adres duidelijk t< vermelden. Men voorkomt daardoor onnoo dige vertraging in de opsturing. V. -» Izrccti, die het zich in dezen moeilijken njjf veroorloven kan, beteekenen logé's een werkelijk plezier. n voor hoelang men iemand te logee- i - w.v-.gt. Wij zijn jammer genoeg niet j-->v c.ri Eij ons voelt men.zich als gasl- t.altijd verplicht de gast tot blijven te ook al vindt men bet in zijn hart p.«:tll|;tr als hij of zij weg gaat. Er behoort d\..« hce'eboel tact der zijde van tien r r»t toe om deze urtnoodieing tot langer ?.-en vriendelijk af te slaan. Men mag i vergeten, dat ook de li ?fvte visite op duur te vscl wordt, oirdnt hij of me: het gezin behoort en kleine enger-' -f'ijV- !en met zich brengt.' Het is plicht van GEZOND SPEELGOED. Bg het koopen van speelgoed moet men niet alleen rekening houden met het ver langlijstje van zijn kind, maar men moet er ook eens over nadenken, of door het spel geen lichamelijke gebreken of ziekten genezen kunnen worden. Weet men dit zelf niet, dan doet men het beste de hulp van zijn dokter in te roepen. En men zal ver baasd staan als men hoort in welke mate iitt spel bijdraagt tot genezing en gezond igd. Daar js bijvoorbeeld de autoped! Een be- gCv.d stuk spce' red: een jongen, die er geen heeft, houdt niet op met zeuren. Je ko.nt er zoo heerlijk spelen: wedstrij den houden, brandweer!.je spelen, treintje, Zondag: bloemkool met garnalensaus; Wiener schnitzel, gebakken aardappelen; rabarber. Maandag: gebakken ossentong, asperges., gekookte aardappelen; rijst met abrikozen Dinsdag: groentesoep; kalfslappen, dop pers, gekookte aardappelen; fruit. Woensdag: osselappen, peulen, ge kookte aardappelen; lange vingers met jam. Donderdag: vermicellisoepgevulde- slakropjes, gekookte aardappelen; brood' pudding. Vrijdag: worteltjes, makreel, eiersaus, gekookte aardappelen; vruchtenpudding. Zaterdag: varltenscarbonaden, postelein, gekookte aardappelen; appelmoes. Gevulde slakropjes. Benoodigd: 8 kropjes sla, 300 Gram kalfs gehakt, 1 ei, 30 Gram oud brood, peper, zout, nootmuscaat, 60 Gram boter. Bereiding: maak de sla schoon door tic buitenste verdorde bladen en den stronk er af te snijden, wasch ze en kook ze gaar in ruim kokend water en zout m ongeveer drie kwartter. Maak het gehakt op de gewone wijze aan, maak er 8 kleine hallen en een grooteren ba} van, bak deze ballen gehakt met boter gaar. Laat de kropjes sla op ee$ vergiet uitlekken; leg ze dan in een vuur\ vast schoteltje, vul elk kropje sla met een balletje gehakt en leg den grooten bal in het midden van het schoteltje. Giet met wat water de jus er op, die men bij het bakken heeft gebruikt. Maak het schoteltje af door er wat paneermeel op te strooien, hier en daar een klontje boter te leggen; laat er dan in den oven ee* bruin korstje op komen. No. 261: snoezige zomerjurk van bedrukte crêpe georgette of crêpe de chine. De pelerine heeft op den schouder kleine ingestikte naadjes. De breede geplooide ceintuur valt op den rug in een grooteg strik. Benoodigd materiaal: 6.50 Meter van 10V c.M. breed. No. 253: mooi eenvoudig jurkje van effen snantung, toile de soie, linnen of iets (lerv gelijks. Dit patroon kan zoowel met lange als met korte mouw geleverd worden. Ge lieve bij bestelling te vermelden wat U ver- Langt. Benoodigd materiaal: 5 Meter van 100 c.M breed. Het j staat te maken. t-Iet bestaat uit drie rechte 'tPl-'cn: eeu grovte vnor den rok, die dicht- £g.*sltikt wordt <eh iugerimpeld en twee voor ONS WEKELIJKSCH KNIPPATROON. jurkje, dat op de èerste teekening vereischt absoluut geen moeite om

Wieringer courant | 1934 | | pagina 4