halfstok uitgestoken. En het plotselinge sterf geval maakte aldra op straat en binnenshuis onderwerp van gesprek uit. Bij het Koninklijk Paleis, waarheen de be langstelling der Hagenaars de laatste dagen bij voortduring was uitgegaan, dromde het publiek samen. Men vroeg aan de dienst doende politieagenten om nader inlichtingen over het plotseling verscheiden. Het droeve nieuws heeft de bevolking der residentie ten zeerste verrast. In de stadswijken buiten het centrum was uiteraard nog niet te merken, dat het Koninklijk Huis een nieuwen rouw heeft geleden. Eenparig waren de gevoelens van deernis voor onze jonge Prinses, die on der zoo droeve omstandigheden in het vader land zal terugkeeren. Woensdag zou zij de Noordzee oversteken om een bezoek aan haar vader te brengen. KONINKLIJK WOORD AAN HET PARLEMENT. H.M. de Koningin heeft de volgende bood schap aan de Eerste en Tweede Kamer der Staten-Generaal doen toekomen „Het heeft God behaagd Onzen beminden Gemaal plotseling tot zich te roepen. Met diepe droefheid geven Wij daarvan kennis. Wij zijn overtuigd, dat geheel ons volk deel neemt in de smart, die Ons en Onze dochter vervult. En hiermede bevelen Wij U in Godes heili ge bescherming. 's-Gravenhage, 3 Julli 1934. w.g. Wilhelmina. BIJ HET OVERLIJDEN VAN DEN PRINS. Begrafenis Woensdag a.s. Officieel wordt medegedeeld, dat de begra fenis van Z. K. H. Prins Hendrik Woensdag a.s. te Delft zal geschieden. Woensdag heeft jhr. H. J. Repelaer van Driel, thesaurier van het Huis van H.M. de Koningin, een bezoek gebracht aan Delft. Reeds is men in de kerk bezig den planken vloer in het koor, waar de grafkelder ligt, op te breken ten einde den kelder bloot te leggen. Tevens worden reeds maatregelen getroffen om het dak van de kerk, dat ge deeltelijk gesloopt is, in verband met de res- taratiewerkzaamheden, en dat voor een deel reeds is vernieuwd, voor zooveel noodig van een tijdelijke bespanning van zeildoek te voorzien. Evenals bij de begrafenis van wijlen de Koningin-Moeder zal een lange gang worden gemaakt in het schip der kerk. De firma Pander zal wederom de decoratie van het interieur verzorgen. Echter zal deze vermoedelijk anders zijn dan op 27 Maart j.1. De noodige opdrachten zijn in verband met een en ander reeds verstrekt. H.M. de Koningin zal Dinsdag een bezoek aan de kerk brengen. IN DE STERFKAMER. Het stoffelijk overschot van Z.K.H. Prins Hendrik is opgebaard in de sterfkamer. Het is gekleed in admiraalsuniform, met den steek in de hand. Het gelaat vertoont rustige trek ken, alsof de Prins eerst kort geleden is in geslapen. In de sterfkamer is een eenvoudige rouw- versiering aangebracht. GEEN UITERLIJKE ROUW. Begrafenisstoet in het wit. Van officieele zijde wordt gemeld Overeenkomstig den herhaaldelijk door ZKH. geuiten wensch, zal bij de teraardebe stelling worden afgeweken van het gebruik van zwart, en zullen de lijkwagen en de paar den met wit overkleed zijn. Het was eveneens de wensch van den overledene dat aan de gevoelens over het verscheiden van Z. K. H. geen uiting zou worden gegeven door uiter lijke teekenen van rouw. BROEDER VAN DEN PRINS IN DEN HAAG AANGEKOMEN. Met den Berlijnschen trein is Woensdag avond te 10.59 uur de broeder van wijlen Z. K. H. Prins Hendrik, hertog Adolf van Mecklenburg, in de residentie aangekomen. Per auto begaf hertog Adolf zich in gezel schap van jhr. Laman Trip naar het konink lijke paleis aan het Noordeinde, waar hij ge durende zijn verblijf in de residentie zal lo- geeren. BINNENLANDSCH NIEUWS. CONTROLEURS KEURING VAN BLOEMBOLLEN. De wnd. directeur-generaal van den land bouw brengt ter algemeene kennis, dat de namen, standplaatsen en adressen der con troleurs, aangewezen tot het in ontvangst nemen van de aanvragen om keuring van bloembollen, luiden als volgt I. Wageningen de inspecteur, hoofd van den plantenziektenkundigen dienst (tel. 118 n. de ambtenaren en controleurs van den plantenziektenkundigen dienstBeverwijk J. Verkade (van pl.m. 1 Augustus tot pl.m. 31 October Heiloo M .van Stijgeren, Rijks weg 349 (tel. 1125 Alkmaar Hoorn W. J. Dorst, Eikstr. 11 (tel.254) St. PrancrasA.. van Herwijnen, Bovenweg 128 (tel. 169 Br. op Langendijk. Protestvergadering van Landbouwers. Ontevredenheid betuigen. Het bestuur van den Nederlandsche industrie- en handelsraad voor land en tuinbouw organiseert een demon stratieve vergadering op Woensdag 11 Juli a.s. te 1 uur in een der zalen van den dierentuin te Den Haag. Doel van deze vergadering is om duidelijk tot uitdrukking te doen komen, dat het ge heele Nederlandsche bedrijfsleven van industrie en handel betrokken bij land bouw, tuinbouw en veeteelt met volle overtuiging staat achter de wenschen, welke door het bestuur van den raad ten aanzien der crisismaatregelen op dit gebied worden gevoeld. Deze wen schen zijn o.a. dat beseft worde, dat thans eindelijk aan den in deze krin gen reeds bij herhaling uitgesproken wensch gevolg moet worden gegeven door aan deze industrie en handel ge noegdoening te verschaffen voor reeds geleden onrecht en zekerheid te schep pen dat in de toekomst niet opnieuw achteruitstelling zal plaats hebben. Voorts, dat de genoegdoening en zeker heid voor de toekomst alleen kan wor den gegeven door aan industrie en handel verband houdende met land bouw, tuinbouw en veeteelt, zoowel bij de voorbereiding als bij de vaststelling als ook bij de uitvoering der crisis maatregelen op goed van gelijkwaar digheid de plaats te geven, welke deze industrie en handel zoowel in eigen belangen als in het belang van land bouw, tuinbouw en veeteelt als ook in het algemeen belang toekomt. Eigenaardige arbeidstoestanden. Ongeveer half Februari kwam te Enschedé een 16-jarige fabrieksarbei der, werkzaam bij de fa. Van Heek e/i Co. op weg naar zijn werk te vallen, aldus meldt Almelo's Dagblad. Hij stond op m^t hevige pijn in zijn heup, en bereikte met groote inspanning en pijn zijn fabriek. De fabriekverpleeg- ster kwam er aan te pas. Zij verbond de heup, en liet den jongen naar huis vervoeren. Een dokter werd niet van het geval in kennis gesteld. Zij zelf zou de heup behandelen, die, naar ze zei- de, gekneusd was. 14 Dagen bleef de jongen thuis en kwam de verpleegster om het been te masseeren. Na veertien dagen verklaarde ze den jongen weer m staat te werken. De heup was nog wel stijf. Om hem weer soepel te ma ken, drong ze er op aan, dat de jongen oaden zou gaan nemen in de badin richting. Toen ze den jongen na een maand bij deze badinrichting eens tegenkwam schrok ze hevig. De jongen liep ge- neel scheef en mank. Toch verrichtte nij zijn werk. Op haar aandringen werd er een dokter geroepen en deze con stateerde dat de heup gebroken was geweest en is toen onmiddellijk naar net ziekenhuis overgebracht, waar hij nog vertoeft. Er bestaat groote vrees, dat hij zijn leven invalide zal blijven. In de maand, dat de jongen heeft voortgesleept, moet hij hevige pijnen nebbeen geleden. Hij heeft nooit ge- Klaagd. Op een vraag van den dokter van de rijksverzekeringsbank, die in middels met het geval in kennis was gesteld, waarom hij nooit naar een dokter was gegaan, antwoordde de jon gen, dat hij bang was voor ontslag. Het schijnt n.1. in verschillende Twentsche fabrieken den arbeiders op straffe van ontslag verboden te zijn, indien zij bij net uitoefenen van hun bedrijf een on geval krijgen, zich te beroepen op de ongevallenwet, door naar een dokter te gaan. Ook bij de fa. Van Heek en Co. schijnen dergelijke gewoonten te bestaan. Tegen de firma is proces-verbaal opgemaakt wegens overtreding van art. 166 van de Ongevallenwet, tegen de verpleegster wegens het onbevoegd uitoefenen van de geneeskunde. Plotseling overleden. De burgemeester van Baarle Nassau de heer Mense kreeg terwijl hij op het raadhuis zat te werken, een hartver lamming. Korten tijd daarna overleed hij. De heer Mense is ruim twintig jaar burgemeester van Baarle Nassau ge weest. PROVINCIAAL NIEUWS. BLOKKER. De pluk van groene kruisbes sen, welke hier vroeger zulke gunstige, levert thans treurige resultaten op. Het product is vrijwel onverkoopbaar, aan de veiling gaan de meeste aangevoerde partijen door den wijzer. In de periode dat de kruisbessen worden geplukt, zijn ruim 25000 K.G. als onverkoop baar genoteerd. Grootendeels laat men ze thans aan de struiken hangen. GEEN NOORDZEEVISSCHERS IN HET IJSSELMEER. Gevaar voor kleine visch. Men schrijft uit Enkhuizen De bekende visschersvereeniglng „Ons Be lang" te Enkhuizen heeft heden, naar aan leiding van het conflict,dat uitgebroken is als gevolg van den regeeringsmaatregel, waar bij met ingang van 1 Juli een grens gesteld is aan de capaciteit der motoren, het volgen de gepubliceerd Wanneer geen vaartuigen met een motor, zwaarder dan 30 P.K. meer op het IJsselmeer mogen visschen, zullen ver schillende Urkers naar een anderen werk kring moeten omzien. Maar is dit noodlottig? Wat toch is het geval De Urker botters, die een grooten motor hebben, van dus meer dan 30 P.K., zijn geheel voor de Noordzeevissche- rij ingericht. Nog sterker, er zijn vele van deze vaartuigen ingericht met regeeringscre- diet, speciaal om er de Noordzee mee te be vis schen. Wanneer er dan ook weinig of geen visch binnen den afsluitdijk zou zijn te van gen ,zou men daar geen enkele van deze vaar tuigen aantreffen Zoodra het echter bleek, dat er paling (en aal) was te vangen, hebben die Noordzeevisschers hun eigen bedrijf in den steek gelaten, en zijn ze als vliegen op den strooppot, naar het LJsselmeer, gevlogen. Daar hebben ze met hun geweldig zware motoren den bodem als doorploegd. Bij dag en nacht hebben ze daar hun moordend werk verricht. Want door de groote snelheid, waar mee ze hun netten voorttrekken, is alles van hun gading. Het genoemde vischterrein is tegenwoordig binnenwater, en dus bestemd om door de kleinere vaartuigen te worden beviseht. Daar voor zijn naar onze meening in de eer ste plaats aangewezen de visschers, die al tijd, van vader op zoon, hun brood op de Zuiderzee hebben verdiend. En die kunnen nu juist op hun eigen terrein bitter weinig besommen, doordat de Noordzeevisschers dit gebied totaal doodvisschen. De regeeringsmaatregel doet dus geen on recht aan de thans uitgestotenen, maar is een besluit van wijs beleid. Het IJsselmeer is voor de kleine, de Noordzee voor de groote visschersvaartuigen. De maatregel werkt niet noodlottig. Op de Noordzee is op dit eigen oogenblik voor de grootere botters en kotters een behoorlijke boterham te verdienen. Meerdere Urkers zijn er al geweest, die in 2 weken meer dan f 1000 hebben besomd. Heden heeft het bestuur van onze vereeniging nog Urker Visschers gespro ken, die ons vertelden, dat al zou er van het genomen regeeringsbesluit geen sprake zijn, zij toch evengoed naar de Noordzee zouden gaan, omdat daar thans meer zou zijn te ver dienen. Men heeft van hoogerhand reeds veel te lang getalmd met het nemen van maatrege len. Met leede oogen hebben de vroegere Zui- derzeevisschers het maanden lang moeten aanzien, dat het LJsselmeer een tooneel was van moordpartij op groote schaal. En wie de kleine visch uitmoordt, zal toch zeker later geen volwassen visch kunr.en vangen. Tot zoover het stuk van de Enkhuizer Vis- schersvereeniging. In visscherskringen en ook daarbuiten was men zeer benieuwd hoe het verloop van den eersten dag (Maandag 2 Julifcjzou zijn. Zoo als bekend, brengen verrewe^de meeste Ur kers hun vangst te Enkhuizen aan de markt. De groote botter U.K. 104 ging op zee, en trok aan het kuilnet. De zeepolitie was echter pre sent, en de U.K. zette koers naar de sluizen in den afsluitdijk om den indruk te wekken, dat de reis naar de Noordzee was. De politie liet zich echter niet misleiden en sommeerde het vaartuig om naar Enkhuizen te varen. Daar kreeg de schipper een ernstige waar schuwing, met d^mededeeling, dat herhaling proces-verbaal erf verbeurdverklaring tot ge volg zou hebben. Zoo ging het ook met een enkelen visscher uit Wieringen. Het geheel had verder een rustig verloop en werd op de meest gemoedelijke wijze door den ambtenaar der Inspectie geregeld. SCHAPENMELK. De Texelsche Crt. schrijft In aansluiting op vorige berichten wordt thans nog het volgende medegedeeld De proefnemingen van C.Z. Eendracht met de bereiding van roomboter uit gepasteuri seerde schapenroom, welke daarna met een reincultuur wordt aangezuurd, hebben een zeer gunstig verloop. De samenstelling en kwaliteit is op één lijn te stellen met prima koeboter, bereid uit gepasteuriseerde room. Medegedeeld kan worden, dat de schapenbo ter, in De Eendracht bereid niet zwaarder is dan koeboter. Dit werd voorheen altijd als vaststaand aangenomen. Wellicht, dat het wasschen en zouten daarop van groote in vloed kunnen zijn. J.1. Maandag werd in één karn tegelijk 550 pond bereid. De boter komt gewasschen, gezouten en drooggekneed uit; de karn, zonder dat deze met handen in aan raking is geweest. De boter wordt in afzonder, lijke perkamenten wikkels verpakt, geheel; ontleend aan Texel, om op het carton af te drukken. De verkoop der boter, voor zoover deze niet door de leverancier der schapen melk wordt afgenomen, is inmiddels begon nen. Gezien de zuivere kwaliteit en de lagere prijs zal waarschijnlijk niet altijd voldoende kunnen worden aangeboden. Vandaar, dat alle Texelsche schapenhouders die daartoe in de gelegenheid zijn, levering hunner melk ernstig moeten overwegen. Gegarandeerd wordt een minimumprijs van 7 ct. per L. en bovendien de ondermelk of karnemelk franco gratis terug. ERGERLIJKE DIERENMISHANDELING. Te Uitgeest had zich wederom een ongeval voorgedaan van ergerlijke dierenmishande ling. Het paard van A. K. alhier liep onder deze gemeente in het weiland, gelegen aan den Primairenweg. Een onverlaat heeft vermoedelijk met een groot mes, aan het dier een steek toegebracht in de borst, zoodat aldaar een groote en die pe wonde ontstond, waaruit het bloed blij kens de sporen flink heeft gestroomd. De steek is met zulk een kracht toegebracht dat het slechts zeer weinig heeft gescheeld of de hoofdslagader was geraakt. De politie doet ijverig onderzoek. BUITENLANDSCH NIEUWS. WAAR VERGAAN DE MEESTE SCHEPEN? Op gezette tijden worden er in Engeland kaarten gepubliceerd waarop aangeteekend is waar zich scheepsrampen hebben voorgedaan. Deze kaarten omvatten alle bekend geworden scheepsrampen van alle tijden, zoodat zij inderdaad van de grootste beteekenis zijn. om het gevaar te leeren kennen, dat de ver schillende wateren voor de scheepvaart ople veren. Zij vormen, bij wijze van spreken, een atlas van de „scheepskerkhoven." Dat zijn dan zeker verraderlijke plekjes in allerlei verre zeeën Ook deze vindt men op de kaarten aangegeven, doch de Noordzee, welke onze eigen kust bespoelt, en het Ka naal behooren ook tot de scheepskerkhoven. De oorzaak daarvan is voornamelijk gelegen in de zware stormen, die er elk voor- en na jaar huishouden. Nog afgescheiden van het weer, loopen de schepen hier gevaar door het drukke verkeer, waardoor vooral bij mistig weer ongelukken gebeuren. De bodem van de Noordzee en vooral die van het Kanaal zijn dan ook bedekt met wrakken van schepen, waaronder vele honderden, die in den wereld oorlog door de Duitsche duikbooten tot zin ken zijn gebracht. Het aantal scheepsram pen in Kanaal en Noordzee is zoo groot, dat het op de gewone kaarten niet kan worden aangegeven. Voor dit gedeelte moet men bij zondere kaarten op grootere schaal uitge ven. Van de Europeesche wateren is daarna de Golf van Biscaye het gevaarlijkst. Dit gedeel te der zee is bijzonder onrustig en werd in derr tijd der zeilschepen algemeen gevreesd. In de middeleeuwen, toen Spanje en Portu gal hun koloniale macht uitbreidden, hebben hier tal van schepen en zelfs geheele vloten, vaak met de kostbaarste lading aan boord, den ondergang gevonden. Buiten Europa zijn de wateren in de omge ving van New York en Boston bijzonder ge vaarlijk gebleken, evenals de om zijn moes sons beruchte Indische Oceaan. Ook ten Oos ten van Azië, in het gebied der typhonen, ko men veel scheepsrampen voor. Onlangs is er nog een belangrijke Japansche visschersvloot zoo goed als vernietngd. Doordat de duikerstechniek de laatste ja ren aanmerkelijk is verbeterd, is men er meer en meer toe overgegaan, gezonken schepen met een kostbare lading aan boord te onder zoeken. Hierbij is tevens aan het licht gekomen, dat er vaak schepen op precies dezelfde plaats zinken, zoodat daar het eene scheepswrak over het andere ligt. Bij de Kaap de Goede Hoop vond men dezer dagen het wrak van de 40 jaar geleden gezonken stoomboot ,Ryvengen" terug op de overblijfselen van de „Haarlem", die in 1727 is verongelukt. DUITSCHE PRINSEN VERBANNEN? Komen de ex-kroonprins en prins August Wilhelm naar Nederland Naar het „Hbld" uit alleszins betrouwbare bron weet te melden, schijnt het vast te staan, dat de Duitsche regeering tot verban ning van den ex-kroonprins en prins August Wilhelm besloten heeft. In politieke kringen verluidt althans, dat beide prinsen zich heb ben moeten verplichten, hun domicilie voor goed in Nederland te vestigen. De correspondent van Reuter te Berlijn heeft van den adjudant van den ex-kroon-, prins vernomen, dat laatstgenoemde nog steeds verblijf houdt in zijn woning te Pots dam en dat de geruchten omtrent zijn vlucht naar Doorn en zijn uitwijzing uit Duitschland onjuist zijn. In weerwil hiervan houdt de Berlijnsche correspondent van het „Hbld." zijn mededee- ling staande, dat de rijksregeering tot de ver banning van den ex-kroonprins zou hebben besloten. EEN VERMETELE ROOVERSSTREEK. Niet lang plezier ervan. Een 24-jarig student te Barcelona heeft Maandag met behulp van de politie een bank- looper beroofd van 38 duizend peseta's. De jongeman vervoegde zich bij twee agenten in uniform die voor een van de voornaamste banken op wacht stonden en deelde hun mede, dat hij agent van de geheime politie was. Hij droeg den beiden mannen op een man te arresteeren die spoedig naar buiten kwam met het genoemde bedrag bij zich, dat hij volgens den studenten op frauduleuze wijze in zijn bezit had gekregen. De politie agenten voldeden aan dit bevel, namen lm geld in beslag en overhandigden dit aan den veronderstelden detective. Met den arrestant begaven zij zich daarop naar het hoofdbureau van politie, waar de student op slinksche wij ze plotseling wist te verdwijnen. De jongeman heeft intusschen niet veel genoegen beleefd van zijn listige daad, daar de politie hem den volgenden dag reeds op het spoor was, en hem vandaag achter slot en grendel wist te zetten. WILDE ZWIJNEN ZWEMMEN OVER DE BOSPORUS. Een ongewone gebeurtenis heeft plaats ge vonden, toen dezer dagen een kudde van 7 wilde zwijnen den Bosporus heeft overge zwommen. De dieren gingen in het water aan de Europeesche zijde en landden aan de Azi atische kust bij het dorpje Jasha-Bagtsje. De dorpsbewoners, die waren gewaarschuwd, voorzagen zich van wapens en in samenwer king met de gendarmerie leverden zij een roemrijk gevecht tegen de wilde zwijnen. Door vijftig geweer- en revolverschoten wer den drie der dieren gedood de anderen ver dwenen. Ons Lichaam en onze Gezondheid. De tien geboden voor het kuipbad. 1. Een warm kuipbad neme men nooit vlak na een maaltijd. Er moet minstens een uur tusschenruimte zijn. 2. Het warme bad mag voor de men schen met een hartkwaal niet boven 30 gr., voor gezonden niet boven 43 gr. verwarmd worden. Bijzondere kwalen vereischen een bijzondere tempera tuur. 3. Voor het bad wordt het lichaam met een zeer dun laagje olie bedekt, dat men licht wegmasseert. 4. Het warme bad dure niet langer dan 10 minuten en men drage er zorg voor, dat de vochtige huid niet aan de koude wordt wordt blootgesteld, maar steeds weer door het badwater over spoeld wordt. 5. Na het bad neme men een dou che, die langzaam van warm naar 18 gr. daalt. 6. In geen enkel geval mag 't hoofd in de douche deelen, zelfs niet, als men een gummi badmuts draagt. 7. De badhanddoek moet onmiddel lijk onder het bereik der handen lig gen. Men begint dadelijk bij het verla ten van het bad zich af te drogen. 8. Na flink gewreven te hebben, is het noodzakelijk, enkele vlugge bewe gingen uit te voeren, arm- en beenrol- len, kniebuigingen, enz. 9. Vlak na een bad ga men niet in de open lucht. 10. Drie warme kuipbaden per week is genoeg. Dagelijksche wanne baden zijn slecht voor de zenuwen, maken de huid droog en vroegtijdig gerimpeld. GEMEENTE WIERINGEN. WIELRIJDERS OPGEPAST! Gelijk bekend is het aan bestuurders van motor- en gewone rijwielen verboden om de Vermaningssteeg te berijden. Bij velen schijnt deze wetenschap echter in het vergeetboek te zijn geraakt. Het verbod wordt dan ook meermalen overtreden, hetgeen oorzaak is van gevaarlijke situaties. Thans zijn door de plaatselijke politie enkele processenverbaal opgemaakt, teneinde aan dezen toestand een einde te maken. Het is te hopen, dat dit voor anderen een waarschu wing inhoudt om voortaan bij dit bochtige straatje af te stappen. BURGERLIJKE STAND Van 29 Juni t.m. 5 Juli 1934). Geboren Neeltje Geertje, d.v. Jn. Bakker en G. Halfweeg. Ondertrouwd C. Hermink en D. Bakker J. J. R. Groos en A. M. van Keulen A. van Koeveringe en M. H. van Mastrigt. Gehuwd P. D. Spaander en P. van der Schalie. ZAKENLEVEN. Naar wij vernemen zal de bekende brood- en banketbakkerij „De Koornschoof" van Mw. de Wed. N. Koorn te Hippolytushoef binnenkort een algeheele ver andering ondergaan. De gevel van het pand zal in geheel nieu wen trant worden opgetrokken, terwijl ook de indeeling en de winkel gemoderniseerd zullen worden. Ongetwijfeld zal deze verandering tot ver fraaiing van het dorpsbeeld bijdragen. ZEEGRASMAAIERS NAAR DENEMARKEN. Over Zeegras en de ziekte daarvan heeft den laatsten tijd verschillende pennen in bewe ging gebracht en evenzoo veel meeningen en gissingen verkondigd. Thans schijnt er wat meer klaarheid te komen en is volgens sommigen het zeegras in Denemarken ook afgestorven, volgens an deren weer niet. Een Heldersche visscher, P. Drijver, is kort geleden in Denemarken geweest en heeft al daar in de Fjorden zelf het zeegras gezien wat dit seizoen was gegroeid. Bovenstaande Drijver is thans al vertrokken om het zeegras bedrijf aldaar uit te oefenen. Een Wierlnger Zeegrasmaaier, namelijk J. Hegeman Wz. zal ook binnen eenige dagen naar Denemarken vertrekken om aldaar het zeegras te maaien en te bereiden. Schoolreisje Oosterland. Dinsdag 3 fuji was de beurt aan de jongere leer lingen van de O. L. S. te Oosterland. om 't jaarlijksche schoolreisje te ma ken. Ditmaal ging de reis met enkele geleiders(sters) eerst naar Alkmaar. Daar werd, na veel gejuich onderweg na eerst aan de Ruigeweg de reis voor 'n beker limonade en een koekje te hebben onderbroken, de hertenkamp bezocht. De vlugge apen, de kleurige vogeltjes, de mooie herten e.a. dieren wekten uiteraard de bewondering op van de kleinen. Daarna ging het strand waarts. In Egmond aan Zee werd eerst de inwendige mensch versterkt en ver volgens gingen kousen en schoenen uit. Toen de golven tegemoet, die on der luide en soms angstige kreten kwa men aanrollen. Een van de meisjes rolde zelfs om Daarna nog eens drinken en eten, nog wat gespeeld en weer opgestapt, 't Volgende doel Schoorl. Daar 't hooge duin beklom men. Wie 't gauwst er op en wie 't eerst beneden was Ook de ouderen wer den jong en uitgelaten. Vervolgens de speeltuin, waai- de glijbanen, de diver se .molens, de lachspiegels, de wippen, enz. de kinderen langen tijd aange naam bezig hielden. Ondertusschen 'n krentenbroodje met 'n glas melk ver orberd en daarna de terugreis aan vaard. Bij Groote Keeten nog even aan 't strand en tusschen de duinen ver poosd en toen regelrecht op huis aan. waar ieder blij en voldaan over 't ge- notene weer uit de busesn stapte en door de ouders en andere belangstel lenden weer hartelijk werd ontvangen. Mede door 't mooie weer is ook dit reisje uitstekend geslaagd, en ook nu wordt aan allen, die de reisjes door hun medewerking hebben mogelijk ge maakt, hartelijk dank gezegd. Een gulle daad. Evenals verleden jaar heeft de heer van de Corput, de welbekende oliebollen- en wafelbakker, ook nu weer de inwoners van huize „Noorderlicht" verrast door aldaar een flinke bezending van zijn heerlijk pro duct te laten bezorgen. Het heeft de oudjes uitstekend ge smaakt en zij zijn den heer van de Cor put dan ook hoogst dankbaar voor zijn aardige attentie. Straatprediking te H.-hoef. Zaterdagavond a.s. 7 Juli te 7.30 uur zal op het plein bij de Neder-Duitsche Hervormde Kerk te H.-hoef een openbare samenkomst gehouden worden. Als spreker zullen optreden de Eerw. Heer J. Oranje, hulpprediker en de heer Brasser van Den Helder. Het evangelisatiezangkoor van Wieringen en het muziekcorps van Bree- zand zullen hierbij dienst doen. PREDIKBEURTEN WIERINGEN. ZONDAG 8 JULI. NED. HERV. GEM. Hippolytushoef v.m. lO'/z uur Ds. Van Beek. Westerland 's av. 7-Vz uur Ds. Van Beek. Kapel Den Oever 's av. 7.30 Ds. Meihuizen. 12 Juli 's av. 8 uur Herv. Zusterkr. H.-hoef. DOOPSGEZ. GEM. H.-hoef v.m. 10.30 uur Ds. H. W. Meihuizen. EVANGELISATIE. H.-hoef v.m. 10 uur de heer O. Deen. Kapel Den Oever nam. 4.30 uur de hr. O. Deen GEREF. KERK. H.-hoef voorm. 9.30 uur Cand. J. Oranje. H.-hoef nam. 2.30 uur Cand. J. Oranje. Den Oever v.m. 10 uur Lees dienst. Den Oever nam. 5 uur de heer J. Oranje. POLITIE. Onbeheerd aangetroffen een hee renrijwiel, merk „Forward." Verloren een gouden vulpen. Inl. Gem. Bode H.-hoef. DE VERZEKERINGSAGENT. Ik had tegen één mijner vrienden den wensch geuit, me te verzekeren en hij beloof de iemand, die er verstand van had, naar me toe te sturen. Een paar dagen later zat er een mijnheer tegenover me, die zich al de door mijn vriend gezondene bekend maakte. In welken vorm wenscht u uw verzeker- eing af te sluiten Uitbetaling van een som op een bepaalden leeftijd of uitkeering van een bedrag aan uw nabestaanden, onmiddel lijk na uw overlijden Ik heb heelemaal geen familie Uw vrouw dan Ik ben niet getrouwd. O, maar dan moet u trouwen. Ik weet een pracht van een vrouw voor u. Ze heeft een aardig kapitaaltje en nog een ander te wachten. Haar vader heeft twee goed rendee- rende winkels. Haar broer heeft wel niet al tijd evengoed opgepastenfin, daar hebt u niets mee te maken. U trouwt over een paar maanden. Ik weet een uitstekende kleer maker voor uw trouwcostuum en als u soms geld noodig hebt Ik ben heelemaal niet van plan te trou wen. Trouwens, welk meisje zou iemand wil len hebben met zoo'n hoofd Wat beteekent dat Een beetje zalf er op, die ik u bezorgen zal, en u krijgt een pracht van een haardos. Zal menig jongeman jaloersch op zijn. Laat ik u eens goed aan kijken Ja, uw ooren staan ook wat ver van uw hoofd af, maar dat is ook te verhelpen. Ik zal een apparaatje voor u meebrengen, dat u 's nachts moet dragen. Ik wil niets van dat alles weten, zei ik, in wanhoop naar mijn uitstaande ooren grij pend, neem me niet kwalijk, maar u werkt op mijn zenuwen O, maar waarom zegt u me niet dadelijk, dat u last van uw zenuwen hebt Daar heb ik iets wonderlijks voor. Overtreft alles, wat daar voor in den handel wordt gebracht. Ik kan het u met de hand op het hart aanbeve len. Neem me niet kwalijk, zei ik, zenuwach tig op mijn lippen bijtend, maar ik moet nog werken en zou Dat dacht ik wel, dat u veel werkt. Uw oogen staan vermoeid. Die moeten zich te veel inspannen, omdat het boek of het papier of wat het is, niet den goeden stand tegen over uw gezichtsorganen inneemt. Dat is gemakkelijk te verhelpen. Ik heb het juist bij me in dezen koffer. Toen greep ik al mijn moed tezamen, nam voor het eerst van mijn leven iemand bij den kraag en zette hem buiten de deur. Op de stoep hoorde ik hem nog een en ander vertel len over een apparaat, waarmee zooiets ge makkelijker gaat, maar ook daarvoor ben ik niet gezwicht.

Wieringer courant | 1934 | | pagina 2