„DE KLEINE WINST" J. VOS - MIDDENMEER. gerplanken, belemmerd werd in zijn bewegingen. Het bestuur van De Fuut voldeed aan het verzoek van den scheidsrech ter. waarop de Rijksveldwachter zich verwijderd heeft. Aan het einde van dezen wedstrijd, welke een 5-5 resultaat opleverde, had een der Fuut-leden een bloedende won de boven het oog, een ander lid van De Fuut constateerde, dat men hem eeni- ge tanden had losgeslagen De keeper van Weesper Triton had zelfs schrammen van bedenkelijke af meting over het lichaam en een ander Triton-lid was zóó toegetakeld, dat hij, op de thuisreis naar Weesp, in de auto bus moeite had, weer op adem te ko men. Hij verklaarde, dat, wanneer hij nog éénmaal ondergeduwd zou zijn, hij geen kracht meer gehad zou heb ben, om verder te spelen. Een statiekist voor Prins Hendrik. De N.V. Koperpletterij en Metaalhan del „De Vlijt" te Apeldoorn, heeft in op dracht het vervaardigen van een kope ren staatsiekist voor het stoffelijk over schot van wijlen Z. K. H. Prins Hen drik. De koperen platen hebben een dikte van 3 m.M. en de kist weegt 175 Kg. De kist is thans naar Den Haag verzonden, voor het aanbrengen van ornamenten. Verplichte afbraak van huizen op Ameland. Zonder bouwvergunning ge bouwd. In de laatste jaren heeft het bezoek aan Ameland een groote vlucht geno men. Aanvankelijk behielpen de bad gasten zich met tenten, doch al spoe dig verrezen houten huisjes, later ge volgd door groot ere gebouwen, zoodat een flink complex duinen werd be bouwd. Alles werd door prikkeldraad omgeven, zoodat de benaming consen- tratie- of tentenkamp in de wereld kwam. Doch al deze huizen werden gebouwd zonder vergunning en de waarschu wing om daarmede niet door te gaan werd in den wind geslagen. Proces-verbaal werd opgemaakt en een veroordeelend vonnis van den kan tonrechter volgde. Zoo veroordeelde de kantonrechter te Leeuwarden een architect uit Groningen, die in de laatste 4 jaar 300 zomerhuisjes bouwde De veroordeelden hebben thans de waarschuwing ontvangen, dat hun huizen vóór 1 Augusus moeten zijn af gebroken. Gebéurt dit niet, dan grijpen de autoriteiten in, hetgeen geschiedt op kosten van den eigenaar. Naar men meldt, zullen de overige huisjes en z.g.n. villa's binnen korten tijd eenzelfde lot ondergaan. Goed financieel beleid. De gemeenterekening van Overas- selt over het afgeloopen jaar sluit met een batig saldo van f 17.000. Daar dit dienstjaar als openingspost aan batig saldo 1931 ruim f 13.000 had blijkt dus, dat de normale inkomsten en uitgaven zeer goed in evenwicht zijn geweest en in het moeilijke jaar 1933 te Overasselt goed gefinancierd is. diepte heeft van 3 M. Op een onbe waakt oogenblik is de jongen van de springplank jgesprongen, men zag hem even boven komen, hoorde hem om hulp roepen, daarna verdween hij in de diepte. Direct trachtte men hem te vinden. Toen dit geschiedde waren de levensgeesten reeds geweken. GEMEENTE ANNA PAULOWNA. PROVINCIAAL NIEUWS. Veemarkt. Alkmaar. Op de Maandag gehou den veemarkt waren aanvoer en prijzen 75 Vette koeien f 135 a 225; 7 Graskalveren f 20 a 30 17 Vette kalveren f 30 a 75; per Kg 45 a 75 44 Nucht. kalveren slacht 4 a 14; 355 Vette varkens zware per Kg. 30 a 32 cent. SABOTAGE OP DE „NAUTILUS" Smeerolie opzettelijk verontreinigd. Menschrijft uit Den Helder Zaterdagmorgen rees het vermoeden, dat men aan boord van H. M. „Nautilus", welk schip in den loop van dien dag voor een vast gestelde reis naar de Noordzee zou vertrek ken, ter uitoefening van het toezicht op de visscherij, door verontreiniging van de smeer olie had getracht, de hoofdmachine onklaar te maken. Het schip is Zondagmorgen naar zee vertrokken, maar moest na korten tijd terugkeeren wegens het warm loopen van de hoofdmachine. Het is in de haven gesleept, waarna men met herstelling is begonnen. Een uitgebreid onderzoek wordt ingesteld. Het schip ligt geïsoleerd. Bloembollenveiling in West-Friesland Te Bovenkarspel heeft de bekende bloembollenveilingsvereeniging West- Friesland Zaterdag j.1. haar vierde -groote veiling gehouden van leverbare bloembollen. De aanvoer bedroeg 6V2 millioen stuks. Er was niet zooveel be langstelling als op de vorige veiling, en de handel was minder vlot. Werd op de vorige veiling 65 pCt. van den aanvoer verkocht, thans werd slechts 30 procent verhandeld. De overige 70 procent werd op het wijzerbord door gedraaid of opgehouden. Enkele soor ten kwamen iets uit boven den mini mumprijs We noemen hier generaal De Wet, Crijnson Queen, Witte Valk, Beach Blossof, Schoonoord en Mon trésor. Noord-Holland gaat leenen. Conversieleening van pl.m. f 56 millioen. Bij de commissoriale behandelingen van conversieleeningen der Provincie Noord-Holland maakte een lid de op merking, dat de provincie -Zuid-Hol land tegen 3V£ pCt. rente leent. Het lid van Ged. Staten, in de com missie aanwezig, deelde mede, dat Ge deputeerde Staten het voornemen heb ben, eene groote leening van circa f 56.000.000 tegen een rente van 3A4 pCt. te sluiten, om daarmede andere leeningen af te lossen. Roekelooze jongen verdronken. Zaterdagmiddag is in het nieuwe strandbad te Hoorn een ongeluk ge beurd, dat het leven eischte van een 10-jarige knaap. De jongen was de laatste dagen herhaaldelijk gewaar schuwd niet naar het diepe water te kómen, maar telkens was hij weer bij den dulktoren, waar het IJsselmeer 'n Kermis Anna Paulowna. Onder goed kermisweer zijn de Zondag en Maan dag verloopen. Zondag was er bijzon der veel volk, doch de echte kennis- sfeer ontbrak, (dat wel aan de tijds omstandigheden valt toe te schrijven), vooral de kramerijen zullen dit wel ontdekken, er wordt veel minder van de kermis meegenomen, de café's en zalen hadden veel volk, terwijl ook de verschillende attracties goede zaken maakten. De bioscoop Schinkel had als altijd veel bezoek. Maandag werd vier maal de film „De Jantjes gegeven. Willy Derby in café Slikker. Voor een volle zaal trad Maandag de be roemde Radio- en Gramofoon-zanger Willy Derby op. Velen heeft hij een ge notvollen avond bezorgd. Sport. Maandagmiddag werd een voetbal-wedstrijd gespeeld tusschen Dames van Breezand tegen Dames van hier. Deze wedstrijd werd gewon nen door Breezand 2-0. Daarna werd een veteranen-wedstrijd gespeeld tus- Breezand en A.-Paulowna. Deze wed strijd werd gewonnen door Anna Pau lowna-Veteranen 6-2, dank zij keeper Borst. Gesprongen Waterleidingbuizen. Tij dens de kermis zijn weer eenige lekken ontstaan in de hoofdleiding der water leiding en wel aan de Spoorbuurt en aan de Molenvaart. Spoedig was perso neel van het P.W.N. present om dit eu vel te herstellen Voetbalsport. Op het sportterrein speelde Zondag j.1. de V.V. Wtieringer- waard - tegen Succes II. De uitslag was 4—6. W.-Waard had eenige invallers. B.K.C. I speelde tegen Succes I en verloor met 3-2. Deze wedstrijd was voor de rust mooi. Na de rust zakte het tempo, beslist veroorzaakt door de warmte. Openbare Vergadering van Hoofdin gelanden van den Anna Paulownapol- der op Zaterdag j.1. voorm. in het Pol derhuis. Bij de opening deelde de Dijkgraaf mede dat er twee vacatures waren n.1. een wegens het overlijden van den hr. K. Kaan en een wegens de benoeming van den heer Rezelman tot Heemraad. De hr. Komen heeft bericht van ver hindering gezonden. Na het lezen van de notulen en het doen van eenige mededeelingen volgt: Vaststelling van het kohier van pol- derlasten. Het dag. bestuur stelt voor de aan slag te bepalen op f 27.- per H.A. wat op de 4518 H.A.36 cA. een bedrag zal vormen van f 121995.84. De invorde ring in drie gelijke termijnen en wel: 11 Aug., 15 Sept. en 27 Oct. Conform het voorstel besloten. Vervolgens werd op de aanbeveling benoeming Heemraad ter voorziening- in de vacature periodieke aftr. per 1 Oct. a.s. van den hr. J. Lindenbergh als 110. 1 geplaatst den heer J. Lindenbergh Tot leden der Commissie voor het 11a zien der rekening werden benoemd de heeren A. v.d. Berg, J. Langelaan en G. Stipriaan. Op voorstel van het Dag. Best. zullen de perc. bouw- en grasland van den pol der opnieuw onderhands worden ver huurd. Op aanschrijving van hooger hand werden de pensioenbijdragen voor amb tenaren verhoogd van 8V2 op 10 proc. De periodieke verhoogingen van het salaris v.d. opzichter vervroegd. Dijkgr. deelt het voorstel van het Da gel. Bestuur mede, dat waar de opzich ter pas op zijn begin salaris staat, de verhoogde pensioenbijdrage voor deze directe vermindering van inkomen be teekent. Het bestuur zou dus voorstel len de tweejaarl. verhoogingen te ver anderen in vier jaarl. verhoogingcn, dan blijft het salaris nu, ondanks de verhoogde pensioenbijdrage, f (2200 plus vrij wonen en tuin. Werd goedgevonden. Verlaging erfpacht. Wjegens verschillen ingekomen ver zoeken om verlaging erfpacht stelt het bestuur voor deze te verlagen van 3 op 1 cent per vierk. meter. Goedgev. Bij de rondvraag komt tot uiting dat bij herstel van bermen of wegen eerst de tuinders bericht krijgen, opdat hun producten niet bedolven geraken die op het land langs den wegkant staan. Omtrent het vertrappen van het riet door de hengelaars worden klachten ge uit en de Dijkgr. belooft maatregelen. GEMEENTE WIERINGEN. Overgangsexamen R. H. B. S. Den Helder. Van de de 3e naar de 4e klas se Truus Bosker van de le naar de 2e klasse Simon Veerdig Pz. en Her man Luscher. De winkelsluiting gedurende de a.s. Kermis. Wij vestigen er de aandacht van belanghebbenden op, dat het ge oorloofd is gedurende de a.s. kermis binnen de bebouwde kom van Hippo- lytushoef de winkels voor het publiek open te stellen van v.m. 5 uur (op den kermis-Zondag van nm. 3Vè uur) vm. 2 uur van den volgenden dag. Ook het sluitingsuur der tapperijen is op 's-nachts 2 uur bepaald. Diphterie. In deze gemeente is een geval van besmettelijke ziekte dyphte rie geconstateerd en wel bij den 12-ja rigen E. K. te Westerland. Verlof B. Door L. Klaver, concierge- beheerder van het Eigen Gebouw van S.D.A.P. en N.V.V. alhier is bij het ge meente-bestuur aanvraag gedaan om een verlof B. Bestemming dienstplichtigen. Onder staande dienstplichtigen, ingeschre ven voor den dienstplicht lichting 1935 zijn bestemd tot gewoon dienstplichti ge: Jaje Bontkes, Pieter Dekker; Leendert Drentss; Simon Halfweeg; Jarko Hakman; Simon de Jong; Ruurd Jorna. Cornelis KöDrn, Marinus Wil- ltm Koorn; Lapibertus Kuit; Jacob J- Landolt; Cornelis Lont; Alle Meijer; Popke Ottens; Jan Hendrik v.d. Schans Jacobus Scheltus; Albert Verkerk en Hendrik Woortman. Hinderwet. Door de N. V. Handelson derneming Edel en Thies te Hoorn- Wieringen is bij het gemeentebestuur een hinderwetsvergunning aange vraagd tot het oprichten van een Kof fiebranderij in haar pand Hoofdstr. 1, Hippolytushoef. De werkloosheid. Op het eind der maand Juni stonden bij de openbare arbeidsbemiddeling te Wieringen 219 personen als werkzoekend ingeschre ven. Reisbureau opgericht. Alhier is het reisbureau N. A. H.A.B.O. opge richt, dat tochten organiseerd. Zoo gaat a.s. Zaterdagmiddag een auto-car van af Wieringen over Anna Paulowna naar Amsterdam en Maandag- en Woensdagmorgen weer een Zie adv. in dit blad. MEIJER HAMEL'S REVUE 1934. „DAT DOET DE DEUR DICHT. Meer dan 6 maanden is deze revue de sen satie geweest van Amsterdam, Den Haag en Rotterdam en duizenden in den lande heb ben reeds genoten van deze revue, mede door de beide radio uitzendingen welke „D.D.D.D.D." populair gemaakt hebben tot in het kleinste gehucht van Nederland. Niet alleen de kostbare aankleeding van deze revue is het gesprek van den dag ge weest, maar zeer zeker ook de beste bezetting die men zich voor een revue denken kan. De meest populaire Nederlandsche Revue Artis- teri staan U borg voor 100% Amusement. De geheele pers heeft unaniem schitterend over deze revue geoordeeld. Zoo schreef o.a. De Maasbode Balletten stonden op hoog peilDe aankleeding was smaakvol ver zorgdGeven wij deze revue, welke tal van geestige momenten bezit, een aanbeveling voor volwassenen mede. De Telegraaf Deze revue loopt in tegen stelling met vele andere revue's over van hu mor en geestige scenes.En zoo is het suc ces van deze revue eigenlijk bij voorbaat reeds verzekerdzoodat ieder plezier had aan de 25 tafreelen van deze revue- Arbeiders Pers Deze revue behoort tot de groep van best geslaagdenOverigens is er geweldig gelachen Rest ons nog mede te deelen, dat de revue alhier precies in dezelfde bezetting zal worden opgevoerd als in de groote steden en dat er inderdaad 40 medewerkenden zullen zijn. Wij kunnen dus een bezoek aan de revue „DAT DOET DE DEUR DICHT" in de Nieuwe Schouwburgloge op Vrijdag 27 en Zaterdag 28 Juli warm aanbevelen. PREMIEKEURING Wieringen. Op de door de provinciale regelingscommissie voor de paardenfokkerij in Noord-Holland gehouden premiekeuring te Wieringen zien we de vol gende utslag wat betreft het toekennen der premiën. Tuigpaarden. Veulens Geene. 1 Jarige Geene. 2-jarige Geene. 3-jarige Tantje N." Rotgans f 10. 47 ja rige Onelle I Jb. Lont Cz„ f 5 Selda Jb. Dekker Pz., f 5 Ojanni I P. de Jong f 5 Nelli, W. Mostert Sz., f 5 Ojans I J. Bree- baart Kz., Winkel f 5. Van de keuring te Wieringerwaard zien we de volgende uitslag Veulens Veulen M. Fuldova, M. van Wierin gen Anna Paulowna Veulen M. Crabeida, M. van Wieringen Anna Paulowna f 5 Wildfrieda F. A. Melchior, Winkel f 5. 1-jarige Vibinta, P. Waal Beemster f 10 Vazelle, H. C. Kooij, Harencarspel f 10Vere- nie, D. Kaan Wieringerwaard f 10 2-jarige Mranie K. Reijne Kzn., Barsin- gerhorn f 15.Metona, M. van Wieringen. Anna Paulowna f 10 Bobbie, 't Zwart 3-jarige Geene. 4-7 jarige Prinsesje, A. Zwart Heilo f 15 Olidia, C. Oly Heiloo f 15 Ruchie, C. A. Rot teveel Heiloo f 10 Jansje IV, C. Stapel Pzn., Hoogkarspel f 10 Ctyel I, P. D. de Graaf, Schagen f 10 Oka I, K. Muijs Heiloo f 10. BEKENDMAKING. KERMIS TE WIERINGEN IN 1934. De Burgemeester van WIERINGEN maakt bekend, dat het sluitingsuur der tapperijen te Hippolytushoef gedurende de kermis 1934, vanaf Donderdag 26 Juli tot en met Maandag 30 Juli voor alle dagen zal zijn 's nachts twee uur van den volgenden dag. De tenten, kramen, caroussels enz., moeten 's nachts op hetzelfde uur als boven is aange geven, gesloten zijn. Op Zondag 29 Juli zullen tenten, kramen enz. tot 's namiddags half vier gesloten moe ten zijn. In de tapperijen wordt dien dag tot dat uur geen dansmuziek gemaakt. Straatmuzikanten en liedjeszangers zullen Donderdagmorgen vergunnng kunnen vragen Zij mogen 's middags na drie uur buiten de kom van Hippolytushoef en na zes uur bin nen die kom niet zingen of muziek maken. Wieringen, 23 Juli 1934. De Burgemeester voornoemd, P. KAAN l.B. POLITIE. Gevonden een portemonnaie inh. eenig geld enz., een pak stalen. Verloren een kortjasje met handtaschje met inhoud. Inl. bij Gem. Bode H.-hoef. ONS WIERINGERMEERHOEKJE. Slootdorp. Konijnenfokkerij. Was er in het begin bij "de dorpsbevolking schijnbaar voorliefde varkens, geiten of schapen er op na te houden, thans schijnt men zich meer en meer tot de konijnenfokkerij te specialiseeren. Bijna bij alle huizen treft men hok ken met langooren aan.en het succes van fokken en mesten lijkt uitstekend te zijn. Middenmeer. Ernstige handwonde. Bij een in de onmiddellijke nabijheid van ons dorp werkende dorschmachine had de machinist L. het ongeluk met zijn hand zoodanig in aanraking te ko men met het snijapparaat dat medische hulp moest worden ingeroepen. Dr. Hoogkamer legde het eerste verband en adviseerde overbrenging naar het ziekenhuis. Naar omstandigheden maakt de patiënt het goed. De torrenplaag. Onder de vele insec ten, die in onze nieuwe polder huizen, zijn het vooral de torren, die thans in de woon- en slaapkamers binnendrin gen en een ware plaag voor de huis moeders vormen. Bedrijfsongeval. Bij het vervoeren van een partij klaverruiters uit het land kantelde de vracht en geraakte de jongeman H. J. v. G. er onder. Door ij- .lings toegeschoten hulp werd hij uit [zijn benarde positie verlost, v. G. klaag de over inwendige pijnen en had ook eenige ontvellingen opgeloopen. Op medisch advies zal hij eenigen tijd rust moeten houden. DE UITVERKOOP WORDT ZOOLANG DE VOORRAAD STREKT NOG VOORTGEZET. Doet uw voordeel zullen op 1 October a.s. naar de aanvullings reserve overgaan 1. de gewone dienstplichtigen der land macht, behoorende tot de lichting 1919, met uitzondering van hen, die de eerste oefening met een andere lichting hebben beëindigd 2. de gewone dienstplichtigen der land macht van andere lichtingen, die met de lichting 1919 de eerste oefening hebben be ëindigd, met uitzondering van hen, die reeds eerder naar de aanvullingsreserve zijn over gegaan. De tot de aanvullingsreserve behoorende dienstplichtigen zullen in geval van mobili satie eerst behoeven op te komen, wanneer zij daartoe bij afzonderlijke openbare of per soonlijke kennisgeving worden opgeroepen. De aan deze dienstplichtigen verstrekte rijksgoederen zullen met uitzondering van NETTE KOSTGANGERS GEVRAAGD. H. LAU1NGER, Schoenhandel, Middenmeer. van de Studebaker-fabrieken kan ruim honderd personen bergen. De buitenbanden zijn izy2 voet hoog, de deuren zijn 14 voet breed, zoodat een olifant met gemak in de auto zou kun nen klimmen, terwijl de trappen langs den wagen 21 voet lang en 6 voet breed zijn. De geheele auto is 80 voet lang, 28 voet hoog en 30 voet breed (1 voet is 31 centimeter.) Meer dan 100 dooden door de hitte. Vloedgolf te New-York. Het aantal slachtoffers van de hitte golf in de Vereen. Staten, welker inten siteit nog maar altijd blijft toenemen, stijgt onafgebroken en beloopt thans al meer dan honderd, van wie 33 in Mis haarkam, roskam en spons in October van|sisipi, 23 in Nebraska, 20 in Illonois, 10 dit jaar moeten worden ingeleverd. Blijkt bij hn Texas, enz. Te St. Louis werd oen de inlevering dat er goederen ontbreken of L eratuur van 45 gr. C. (113 gr. F.) dat deze met in den vereischten staat ver- jbel.ejkt Q el kaatsen heerscht een keeren, dan stelt de dienstpüchtige, wien het.feiclKl' veie Patsen neersent een aangaat, zich o.a. aan bestraffing bloot. i temperatuur van 100 gr. F., In de sta- De ingeleverde zakboekjes worden, na wij - j 10 n van het Midden-Westen heerscht ziging of vernieuwing bij het korps, wederomernstig watergebrek, aan de dienstplichtigen verstrekt. Boven New-York brak Zaterdag een Nader zal aan belanghebbenden worden onweer los, dat gepaard ging met een bekendgemaakt, wanneer en waar de tnleve- jsoort vi0e(lgolf, die de duizenden ba ring moet plaats hebben. 'ders verraste. Er zou naar verluidt ..Aan de hierbij oetrokken dienstplichtigen 3lechts éin nersoon ziin wordt in hun eigen belang aanbevolen, er evenwel sleclus een peisoon zijn intijds voor té zorgen, dat hun goederen bij ver- de inlevering geheel in orde zijn. ZIJPE (N.H.) 17 Juli 1934. De Burgemeester van Zijpe (N.H.) J. DE MOOR. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van ZIJPE (N.H.) maken bekend, dat de beslissing op dronken. Kopergroen in consumptie-ijs. In de havenstad Burgas aan de Zwar te Zee is een bijeenkomst in het offi cierscasino verstoord. Na het gebruik van ijs zijn 75 personen onwel gewor den. De toestand van zes personen ia het verzoek van Th. VEUL te Schagerbrug zorgwekkend, om op het perceel, kadastraal bekend in sec- j Tot de erge zieken behoort de garni- fcie D, no. 1595 een electromotor tot het in zoenscommandant en zijn beide kinde werking brengen van een cirkelzaag- en boor ren. machine te mogen plaatsen, door hen is ver-j Het onderzoek' heeft uitgewezen, daagd op grond dat de mededeeling volgens dat hier sprake is van een kopervergif ?srtmgekomeneede M' Htaderwet nog ntet«ging. Het ijs was in een koperen pot [bewaard en door kopergroen vergif- Burgemeester en Wethouders voorn., pachter van het casino is ge- ZIJPE (N.H.) 17 Juli 1934. J. DE MOOR. De Secretaris, J. A. DE BOER. MARKTBERICHTEN. De Graanmarkt. ALKMAAR, 20 Juli 1934. Op de ge houden Graanmarkt waren aange voerd 100 hectoliters. 12 tarwe voor f 5-f 5.50 18 gerst chev. f 5.40-f 7.25, 35 haver f 6.25- f 7 21 boonen bruine boonen f 14-f 15 citroen boonen f 13, duiven boonen f 8 3 blauwmaanzaad f 18 21 erwten groene (kleine) f 8, groene (groote) f 19 grauwe f 25-f 28, per 100 kilo. Handel goed. De Kaasmarkt. ALKMAAR, 20 Juli 1934. Op de ge houden kaasmarkt waren aangevoerd 68 stapels wegende 145.000 kg. Fabrieksbaas 44 st. kleine zonder merk f 122.50 4 st. commissie zonder merk f 17 middelbare rood zonder merk f 18. Boerenkaas: 5 st. zonder merk f 18.50 15 st. commissie zonder merk f 25. Handel goed. BUITENLANDSCH NIEUWS. GEMEENTE ZIJPE. DIENSTPLICHT. Overgang naar de aanvullingsreserve en inlevering van rijksgoederen. Behoudens onvoorziene omstandigheden. Ijzer als verkeersdek. Nu men in Duitschland de jaren een lang niet zoo groot bied meer vindt voor het ijzererts, is men ijzer hoe langer hoe meer gaan toepassen bij de constructie van vele artikelen, welke vroeger nimmer mot ijzererts in aanraking kwamen. Zoo heeft men thans in de nabijheid van Duisburg een wegdek gelegd, waarop met het asfalt vloeibaar ijzer werd ge stort. Het asfalt en het ijzer vermeng den zich uitstekend en binnen eeni gen tijd was het wegdek hard. Deze asfalt-ijzerweg voldoet buitengewoon goed. Bij nat weer is het slipgevaar voor automobielen zeer miniem, ter wijl de weg ook veel minder aan slij tage onderhevig zal zijn. i 's Werelds (grootste automobiel. De auto-fabrikanten leggen zich in de laatste jaren toe op het fabriceeren van kleine auto's. Spotters noemen de ze kleine wagentjes ook wel „spinne- kopjes". Maar wat zullen ze wel zeggen van de grootste automobiel ter wereld, welke momenteel wordt geëxposeerd op de Wereldtentoonstelling te Chi- arresteerd. Dochtertje gered uit leedwenklauwen. Twee kolonisten uit Noord-Rhode- sia, de heer en mevrouw Dechampol, hebben in het oerwoud een angstig avontuur beleefd. Zij hadden hun tent voor den nacht opgeslagen bij de Kar- fue-rivier en ivoren weldra in slaap gedompeld, gewend aan de mysteri euze geluiden, die uit de jungle opste gen, toen een leeuwin behoedzaam binnensloop en hun kindje van enkele maanden, dat bij hen in de tent sliep, in haar muil wegdroeg. Dechampcl werd plotseling wakker en zag de leeuwin nog juist uit de tent verdwij nen. Hij maakte onmiddellijk alarm en de inboorlingen trachtten, met hevig lawaai het dier schrik aan te jagen. De leeuwin verdween echter in het oer woud met het kindje nog steeds tus schen de tanden. Onmiddellijk werd door Dechampel en eenige inboorlingen de achtervol ging ingeztet, en tenslotte gelukte het de de leeuwin te vinden op een open plek in het bosch. Het dier zat zich rustig te likken en het kindje lag hui lend naast haar. Dechampel nam zijn geweer en mikte op het roofdier. Zijn hand beefde niet, doch zijn zenuwen waren tot het uiterste gespannen, daar de geringste afwijking den dood van zijn dochtertje tengevolge kon heb laatste ben- Een scllot knalde, de leeuwin afzette- sloe8" met haar poot in de lucht, stiet 0 een hevig gebrul uit en viel stuiptrek kend neer. Dechampel rende naar zijn kindje, dat hij ongedeerd in zijn armen kon sluiten. Het meisje was blijkbaar wel wat onthutst geweest door de groo te kat, die haar had meegenomen, doch het leed was gauw vergeten, toen zij zich weer veilig en wel bij moeder bevond. Zwaiuwenkolouies noodig. De Italiaansehe Regeering richt op het oogenblik zwaluwenkoloni.es in in heta belang van landbouw en volksge zondheid. De eerste kolonie is reeds ge vestigd te Castel Fusano en andere zullen worden gevestigd in de voorma lige Pontijnsche moerassen. De zwaluwen zijn een belangrijke- factor bij de bestrijding van de malaria muggen. Maar in Augustus verhuizen de vogels van Zuid- en Midden-Italië naar het Noorden, zoodat er in de twee meest bedreigde maanden, Augustus en September, geen zwaluwen zijn in de streken, waar zij het meeste nut kunnen brengen. Men hoopt thans cago Deze wagen, welke een product door het inrichten van duizenden nes*

Wieringer courant | 1934 | | pagina 2