K. v. GEEST tier richtte een uitvoerig adres aan den Minister van Waterstaat met het ver zoek de plannen tot opheffing van don tramdienst Alkmaar-Egmond aan Zee voor onbepaalden tijd op te schorten, daar een eventueele opheffing niet slechts groot ongerief zal geven aan hen, die verlangen deze plaats te be zoeken, doch ook ernstig nadeel zal be rokkenen aan de te Egmond aan Zee gevestigde middenstandsbedrijven, die op het vreemdelingenbezoek zijn aange wezen. Mocht toch tot opheffing van den dienst worden overgegaan, zoo zou het volgens het oordeel der Kamer gewenscht zijn de rails te laten liggen, opdat deze mogelijk over korte- ren of langeren tijd gebruikt zou kun nen worden voor een (moderner, gocd- kooper ervoermiddel op rails. Tevens richtte de Kamer een ver zoek tot denzelfden bewindsman om op den afsluitdijk een of meer publieke telefooncellen te plaatsen opdat in gevallen van materieele schade aan mo torvoertuigen of letsel van bestuur ders spoediger deskundige hulp ter plaatse zal kunnen zijn. Om Lichaam en onze Gezondheid. Warme of koude omslagen Ondanks alle moderne medicijnen en geneeswijzen kan men ook in dezen tijd nog een aangename verlichting verkrijgen door bij de meeste uiteen- loopende aandoeningen gebruik te ma ken van omslagen. De vraag, of men koude, dan wel warme omslagen moet kiezen, is echter niet gemakkelijk te beantwoorden. Wïj zullen daarom eerst nagaan, wat eigenlijk de uitwerking van warmte is. Deze werkt pijnstillend maakt een einde aan krampen, lost slijm op en maakt de weefsels weeker. Hieruit blijkt al dadelijk, dat zij bij een zeer groot aantal aandoeningen kan worden toegepast. Wij denken aan et tervorming, bij amandelen, klieren, ver der aan migraine, rheumatiek, catarrh en ontstekingen van luchtpijp. Bij som mige hartziekten, welke berusten op de krampachtige samentrekking van bepaalde bloedvaatjes, die op de hart spier verloopen en daardoor van de grootste beteekenis zijn voor het leven, kan een warme omslag vaak wonderen doen, doordat de kramp in de bloed vaatjes wordt opgeheven. De bloed vaatjes worden dan weer verwijd, door dat de hartspier weer op normale wijze met bloed kan worden verzorgd. Het be beëindigen van krampen door warmte is dan ook van beteekenis voor kolie ken, die optreden bij darm-, gal-, nier en blaasaandoeningen. Welk gebied blijft er nu over voor de koude omslagen Koude dient om al lerlei ontstekingen te bestrijden bo vendien heeft zij een kalmeerende uit werking op het geheele zenuwstelsel Bij zenuwhoofdpijn grijpt men als bij in stinct naar een koud compres. Bi] bloeduitstortingen in het hoofd, na een ongeluk of bij hersenschudding, maakt men gebruik van koude omslagen in versterkten vorm, als wij het zoo eens mogen noemen, n.1. van den ijszak Wanneer het hart zeer onrustig en de pols sterk versneld is, bewijst een kou de omslag goede diensten. Voordat men bij slapeloosheid overgaat tot het ge bruik van slaapmiddelen, moest men het eerst eens probeeren met een kou den omslag om het lichaam. Ook bij de nabehandeling van borstvliesontste king zijn koude omslagen bijna onmis baar, aangezien zij er belangrijk toe bij dragen, dat de ontstoken plekken in de borstholte spoedig genezen. Hierboven zijn slechts aanwijzingen gegeven. Het blijft zeer moeilijk, om in theorie uit te maken, of in een bepaald geval aan een warmen dan wel aan 'n kouden omslag voorkeur moet worden gegeven. Men moet vaak afwachten, welke behandeling den patiënt liet beste bekomt. Zoo worden vaak betere resultaten verkregen, dan door het klakkeloos opvolgen van een bepaal den regel. Tenslotte wijzen wij er nog op, dat men zoowel van een warmen als van een kouden omslag slechts re sultaat kan verwachten, wanneer deze zoo stevig mogelijk wordt aangebracht. Alleen dan ontstaat n.1. de verlangde vochtige omhulling van het betrokken lichaamsdeel, waarvan de genezing moet worden verwacht. BINNENLANDSCH NIEUWS. Carbidgas ontploft. Kind gedood drie mannen zwaar gewond. Woensdagavond heeft een zware ont ploffing plaats gehad op een garnalen schuit in de haven van Goedereede. De schipper Kastelein met zijn beide knechts waren bezig de schuit te ont smetten met zwavel tegen wandluizen- Onverwachts ontplofte cargidgas. De eigenaar van de schuit en een der knechts werden door den geweldigen druk meters ver weggeslingerd. Het wrakhout vloog naar alle kanten. De knal was zoo groot, dat het tot kilome ters in den omtrek hoorbaar was. Alle drie mannen waren zwaar gewond aan armen en beenen. Een eind verder be vond zich het kind van den schipper, dat onmiddellijk werd gedood. De ge wonden zijn naar het Ziekenhuis te Dirksland overgebracht. De schade aan de omliggende huizen is zeer groot vele ruiten en dakpannen zijn vernield. FILMBESPREKING. A. V. R. O. UITZENDING FOX -- SONGS. Op Maandag 30 Juli, van 16l/2--17J/2 uur zal de Heer Max Tak voor de A.V.R.O-microfoon een bespreking hou den over de komende Fox-producties, waarbij tevens een reeks fragmenten ten gehoore zal worden gebracht uit de nieuwste musicals, t.w. „Scandals", Lilian Harvey's „Ik ben Suzanne", „Hoe komen we bij de Film en de Erich Pommer-productie „On a volé un Home." un Hofe". Jongetje te water. Uit het gezin van den heer H. van Rie sen te Lutjewinkel is een driejarig jon getje in de Ringvaart voor de woning te water geraakt en verdronken. Toepassing van kunstmaige adem haling mocht niet baten. Spoorboomen niet neergelaten Wielrijder door sneltrein Am sterdam—Maastricht gegrepen en gedood onderzoek gaande. Grove onachtzaamheid van den sein wachter van blokpost 75 op de spoor lijn Weer—Roermond, die verzuimd had de spoorboomen ter plaatse neer te laten, heeft het leven gekost van een 52-jarigen wielrijder, die op het oogen blik, dat hij den overweg, welke gele gen is in den drukken Rijksstraatweg, passeerde, werd gegrepen door den met een vaart van 60 a 70 K.M. voorbij suizenden sneltrein no. 87, Amster dam-Maastricht, welke om 15.44 uur van het station Weert was vertrokken. Nadere toelichting. Omtrent dit ernstige ongeluk, dat doet denken aan dat van denzelfden aard te Blerik, waar men ook vergeten had de spoorboomen te sluiten, (meldt men, dat .de dienstdoende seinwachter Van P. genaamd, toen hij het sein voor veilig doorkreeg, in de veronderstelling heeft verkeerd, dat hij de boomen had neergelaten. Toen het ongeluk gebeur de, bevond hij zich in het vlak bij den weg gelegen seinhuisje, waar hij rus tig de komst van den trein had zitten afwachten. Op het laatste oogenblik viel zijn blik op den overweg en tot zijn groote ontzetting constateerde hij toen zijn verzuim. Het was toen echter reeds te laat, want op hetzelfde mo ment, toen de trein nog. maar enkele meters van de plek verwijderd was, stak een drietal wielrijders, komende uit de richting Roermond, de rails over. Zij reden achter elkaar en een daflue die voorop reed kon net veilig wegko men. De achter haar rijdende fietser, de 52-jarige handelaar M. H. Triene kens uit Helthuizen, werd in de linker zijde door het voorste gedeelte van de locomotief gegrepen. Het slachtoffer werd onmiddellijk weggeslingerd en tegen het langs de spoorbaan staande hek gesmakt. De dood moet onmiddel lijk zijn ingetreden. De machinist van den trein heeft, toen hij bemerkte wat er gebeurd was, dadelijk gestopt. De trein was toen vijftig meter doorgere den. Na eenige minuten oponthoud heeft de trein de reis voortgezet. De derde wielrijder kwam er geluk kig goed af. Hij kon nog juist bijtijds van zijn fiets springen. Onmiddellijk na he tgebeurde heeft de politie van Weert een onderzoek in gesteld. Den overwegwachter werd verhoor afgenomen door inspecteur Horck, die tevens het parket van Roer mond waarschuwde en ook de spoor weg-autoriteiten van een en ander in kennis heeft gesteld. De seinwachter is buiten dienst ge steld in afwachting van de nader te nemen maatregelen. Zooals te begrij pen is de man door het voorval geheel overstuur. Hij was van des morgens uur in dienst en zou juist na het pas seeren van den sneltrein worden afge lost. Hij is veertig jaar oud en is reeds twintig jaar bij de spoorwegen in dienst sn kan bogen op een blanco strafregis ter. Het ongeluk geschiedde precies om tien minuten voor vieren. Het slacht offer was gehuwd het doel van zijn tocht was Weert. Door een Uil aangevallen* Te Budel (N.-Br.) vloog een uil de slaapkamer binnen van Mej. S. en ver wondde haar bloedend. Huisgenooten wisten het dier te vangen. BUITENLANDSCH NIEUWS. MISLUKTE NAZI-PUTSCH IN OOSTENRIJK. DOLLFUSS GEDOOD. REBELLEN BEZETTEN OMROEPGEBOÜW EN BONDSKANSELARIJ. De „Ravag" weer met geweld heroverd. Regeering onder Schuschnigg onder neemt militaire actie tegen de opstandelingen. Zij is den toestand meester Woensdagmiddag ongeveer twee uur brak te Weenen een Nazi-putsch uit, welke zeer ernstige vormen aannam. Als vaststaand kan worden aangenomen, dat het den revolution- nairen niet gelukt is zich meester te maken van de macht. Intusschen hebben zich bloe dige en uiterst droevige gebeurtenissen afge speeld. Als belangrijkste feit zij vermeld, dat Bonds kanselier Dollfuss om het leven is gekomen. Een deel van de leden der regeering viel in handen van de Nationaal-socialisten, die de Bondskanselarij bezet hebben en de minis ters daar als gijzelaars hielden. Zij werden later vrijgelaten. De ministers hebben een voorloopige regeering gevormd met den mi nister van onderwijs Schuschnigg voorloopig als premier. De regeering strijdt aan het hoofd van de executieve (leger, politie en Heimwehr) voort tegen de revolutionairen. Ongeveer twee uur 's middags hebben nati onaal-socialisten zich op verschillende pun ten verzameld in Heimwehr-uniform. Een deel van deze nazi's is dadelijk gear resteerd. Een ander deel begaf zich naar het gebouw van den omroep „Ravag" en bezette het. Medegedeeld werd dat Dollfuss was af getreden en zijn opposant Von Rintelen (ge zant van Qostenrijk te Rome) de nieuwe regeering zou vormen. Von Rintelen schijnt reeds te Weenen te zijn aangekomen. Een derde deel van de rebellen in Heim- wehruniform bezette de Bondskanfc&rij en hield Dollfuss, Rey en Karwinsky(de staats secretarissen van oorlog en'politie) als gijze laars gevangen. Dollfuss is aan de gevolgen van een zware verwonding overleden, Fey en Karwinsky werden later vrijgelaten. Wegens de verwarring duurde het eenigen tijd voordat de politie en het leger in het geweer kwamen. De positie van de Heimwehr schijnt eenigszins onzeker te zijn, maar dit zal wel in verband st^n met het feit dat de nazi's Heimwehr-unifónn dragen. Het omroepgebouw is in den loop van den middag met geweld op de nazi's heroververd. Niet duidelijk is of Dollfuss door de nazi's is gedood of dat hij om het leven is gekomen bij de beschieting van de Bondskanselarij van buiten. Natuurrampen volgen elkaar op. Honderden slachtoffers, milli- arden schade. Het aantal slachtoffers der in het midden-westen der Vereenigde Staten heerschende hittegolf bedraagt thans reeds ongeveer 800, waarvan in Mis- souri alleen reeds 205 en in Illinois 150 In Vineta (Oklahama) werd een ïempe ratuur van 37 graden Celsius geregi streerd, in Noblesville een van 45 gra den. Terwijl het midden-westen onder de gloeiende hitte versmacht, heerscht in het Colorado-gebied winterweer. Op den Mount Evans is 4 c.M. sneeuw ge vallen. De aan de verdorde gebieden toege brachte schade wordt reeds op meer dere miliarden dollar geschat. Aan de kust van Texas woedt sinds middernacht een storm, die een snel heid heeft van 70 tot 80 mijlen per uur. Alle verbindingen zijn verbroken, zoodat men over de toegebrachte scha de nog in het duister tast. Het zwaarst werden getroffen de plaatsen Freeport en Port O'Connor. In Fregepor sloeg het water over de kade en overstroomde in een oogwenk re geheele omgeving. Talrijke inwo ners hebben deze plaats reeds verlaten De kade van Galveston werd door de geweldige golven vernield. De v.ind zweepte het water door de straten. Invasie van veldmuizen. Op het Dalmatische eiland Solta na bij de haven van Split, is een invasie voorgekomen van duizenden veldmui zen, die de bewoners met hongersnood bedreigen. Niemand weet, waar de mui zen vandaan gekomen zijn, maar de verwoestingen, die zij reeds hebben aangericht aan de oogsten van vijgen, erwten, enz., zijn ontzaglijk. De weini ge katten die op 't eiland aanwezig zijn zijn volkomen onvoldoende om de mui zenplaag te bestrijden. Bovendien heb ben zij in enkele dagen zooveel muizen gevangen, dat zij er afkeerig van zijn geworden. De boeren hebben een drin gend beroep gedaan op de regeering om het eiland van deze pest te bevrij den. Er bestaan plannen om een groot contigent katten naar het eiland te sturen. DillingePs einde. Het meisje in het rood. Heel Amerika is in beroering ge bracht door 't sensationeele einde van zijn meest beruchten bandiet Diliinger. Op het oogenblik staat een meisje, ge kleed in een rood japonnetje, van wie men meent te weten, dat zij de politie gewaarschuwd heeft, in het brandpunt der publieke belangstelling. Zij be looft een nationale heldin te zullen worden. Er wordt beweerd, dat zij en een vriend van haar onder scherpe bewa king in een hotel te Chicago vertoeven, maai' het grootste stilzwijgen wordt bewaard o.mtrent haar identiteit, uit vrees voor de wraak van Dillingci 's vrienden uit de onderwereld. Ook oim- trent de beweegredenen van het meis je om den misdadiger te verraden. Aan genomen wordt, dat, wanneer zij er in slagen aan de wraak van Chicago's onderwereld te ontsnappen, zij in aan merking zullen komen voor de tien duizend dollar die door de federale re- geering waren uitgeloofd, terwijl de vijfduizend dollar die door de Midden en Weststaten zijn uitgeloofd, wel aan de politie van Chicago zullen worden toegewezen. De arrestatie van den dokter die' door operatief ingrijpen Dillinger's gelaats trekken heeft veranderd, is elk oogen blik te verwachten. Men meldt nader uit Chicago Het stoffelijk overschot van den beruchten bandiet John Diliinger is in een zwart omfloerste kist zijn laatste reis begon nen naar Indiana, waar het ter aa* .le besteld zal worden. De vader van Dil iinger liep in hemdsmouwen achter de kist, die uit het lijkenhuis werd gedra gen onder de nieuwsgierige blikken van een duizendkoppige pienigte. Po- litie-agenten (moesten een weg banen voor den lijkstoet door de menschen- Dillinger's lijk door zijn familie afgehaald. Sensationeele belangstelling duurt voort. Inval in het huis der verraadster. Gevolgd door zes auto's met journa listen en honderden auto's (met nieuws gierigen, is 't stoffelijk overschot van John Diliinger door zijn familie te Chi cago afgehaald, om bij Indianapolis ONS W1ERINGERMEERHOEKJE WIERINGERMEERVARIA. DE AARDAPPELSCHURFT. Zagen we een vorige maal de oorzaken van deze kwaal, thans willen we de schade en de voorbehoedmiddelen nader geven. De schimmel en de grondomstandigheden veroorzaken onoogelijke knollen. Geheel de oppervlakte kan één pokdalige woekering te zien geven bij sterke aantasting. Het is een geluk dat de ziekte aan de buitenzijde van den knol blijft en niet diep invreet. Zelden komt diepe schurft voor. Het eerste nadeel komt tot uiting in groote afval bij het schil len der aardappels. Juist het meest voedzame deel der knollen moet weggesneden worden. Het gezonde gedeelte heeft verder hoege naamd niets geleden en is voor de consumptie best geschikt. De groote verliezen hebben tot gevolg dat de huismoeders schurftige aard appels niet believen en zoodoende zijn de voorraden voor de verbouwers moeilijk van de hand te doen. Voor de export naar andere landen zijn ze ook ongeschikt, omdat deze afnemers de aangetaste knollen beslist wei geren. Voor vele telers zijn daarom pokkige aardappels al een leelijke strop geworden. De beste manier om van deze aardappels af te komen is, ze tot veevoeder te bestemmen. De laatste jaren neemt de schurftaantasting in ons land schrikbarend toe en de Planten- ziektenkundige Dienst laat daarom ook haar waarschuwende stem hooren in de volgende bewoordingen „Het is gewenscht, dat aan het schurftvraagstuk volle aandacht wordt geschonken. Niet alleen met het oog op de cultuur van poot- en consumptie-aardappelen voor binnenlandsch gebruik, maar ook in ver band met den export. Het is van het hoogste belang, dat de landbouwers welbewust streven naar de voortbrenging van een zooveel moge lijk schurftvrijen oogst." In verband met de stijging van de kalktoe- standen, speciaal op onze lichtere gronden is het ook niet te verwonderen dat de schimmel werkingen gunstig beïnvloed worden tot meerdere roestaantasting. Daar komt bij dat er geen aardappelrassen zijn die onvatbaar zijn volgens opgedane practische ervaring. Er moet daarom ook een streven komen bij de kweekers van nieuwe rassen, de nieuwe va riëteiten op schurft vatbaarheid te laten on derzoeken, evengoed als dat nu reeds gebeurt op wratziekte. Zeer vatbaar zijn op heden Bintje, Eersteling, Eigenheimer en Ideaal. Juist dus gangbare rassen. Tamelijk gevoelig zijn Bevelander, Friso, Furores, Industrie, Noordeling, Roode Star, Blauwe, Triumph ea. Weinig aantasting krijgen Alpha, Erdgold, Souvenir. Voor vele bouwers, is het altijd een groote vraag of de aangetaste knollen te bezigen zijn als pootgoed. Ons antwoord moet volmondig ja zijn. Van een overigens behoorlijk ziekte vrij gewas mag schurft geen belemmering vormen om pootgoed van dat gewas te ne begraven te worden. Toen het stoffe lijk overschot in de nabijheid van het kerkhof kwam, verbrak de duizend koppige menigte de afzetting der poli tie, om nog een laatsten blik te kunnen werpen op de tcenen mand, waarin het lijk van den misdadiger rustte. De aansprekers brachten de mand echter zoo snel het lijkenhuis binnen, dat de menigte van deze laatste sensatie werd beroofd. De politie treft uitgebreide maatregelen voor de teraardebestel ling, daar ,men een geweldigen toe loop van nieuwsgierigen verwacht. De gemeente-politie van Chicago heeft zich met geweld toegang ver schaft tot de woning van de vrouw, die Diliinger aan de politie verried. Daar bij werd het roode kleed gevonden, dat als sein gediend heeft, toen Diliin ger werd doodgeschoten. De gemeente politie beweert, dat Diliinger zijn eigen val heeft opgesteld door te trachten be vriend te worden met een vrouw, wier geliefde een vroegere gedetineerde is. Deze vrouw heeft volgens de gemeen te-politie meer belangstelling gehad voor den losprijs, die op Diliinger s hoofd was gesteld, dan voor Diliinger zelf. Bewonderaars van den dichter James Whitcomb Riley hebben een protest doen hooren tegen de plannen om Dil linger te begraven op hetzelfde kerk hof, waar het stoffelijk overschot van den dichter ligt. Nu rest nog het antwoord op de voorname vraag, zou er veel kans bestaan op schurft op de knollen In onzen polder Laat ons op de voorgrond vaststellen dat de schimmel practisch nog zeer gering voor zal komen. Schrijver zelf heeft reeds schurft geconstateerd op plaatsen waar het compost putje ondergespit was. Op de zwaardere za vel- en kleigronden daar zal voor geen aan tasting te vreezen zijn. Op de lichtere gron den zal echter aandoening niet uitblijven. Waarom zouden wij er beter aan toe zijn over enkele jaren als het oude land De telers zullen dan ook moeten gaan over wegen welke maatregelen en voor elk stuk land genomen moeten worden om schurft zooveel mogelijk te ontloopen. Wij denken aan grondonderzoek, passende bemesting, onder- ploegen van een groene massa, enz. V. NED. EERV. SYNODE. ZUIDERZEEFONDS. Het bestuur van het Zuiderzeefonds heeft zijn jaarverslag ingediend Het spreekt van groote moeilijkheden en doet denken aan verslapping in de be- langsteling. De bouw van de kerk in Middenmeer heeft een groote bres ge schoten in de middelen. Aan giften kwajn in pl.m.f 431, aan collecten plm. f 5167, aan bijdragen p.m. f 33i2. De cij fers van het vorige jaar waren resp. f 2064, f 14.326, en f 424. Het kapitaal steeg tot f 87.879, waarin begrepen zijn de kerkgebouwen te Slootdorp en Mid denmeer. Indien het fonds zijn werk zaamheden zal moeten voortzetten hetgeen met het oog op de voortzetting van het werk der droogmaking van de Zuiderzee beslist noodzakelijk schijnt - dan zal van alle kanten steun moeten komen en alle kracht moeten worden ingespannen. De Synode refereert zich aan de wenschen, in het verslag uitge drukt de Synodale Commissie zal op dracht krijgen om diligent te zijn. ELECTRISCHE SMEDERIJ EN CONSTRUCTIEWERKPLAATS Brugstraat 29 Middenmeer levert IJZEREN WAGENS op luchtbanden. Scherp concurreerende prijzen. Zonder ver plichting in bedrijf te zien. vraagt prijsopgaaf. Leverancier aan Wieringermeer-Directie. geven, Zaterdagmiddag 12 uur van de Java- kade te Amsterdam vertrekken. De „Tanimbar" is een vrachtschip met pas- sagiers-accomodatie. Het meet 8170 bruto register ton en behoort tot de z.g. T-klasse. De motor is een 8 cylinder Sulzer-motor van 7040 P.K. De leeftijd van het schip bedraagt bijna 4 jaar. Op nadrukkelijken wensch van de Koningin worden aan boord voor deze reis geen veran deringen aangebracht en zal de gewone scheepsvoeding worden gebruikt. Naar alle waarschijnlijkheid zal het doel van de reis Maandag bij daglicht worden be reikt. Zoodra de Koningin en de Prinses de „Tanimbar" met klein gevolg, dat de reis medemaakt, hebben verlaten, zal het schip koers zetten naar Hamburg, waar een gedeel te van de lading, die het van zijn jongste reis nog in de ruimen heeft zal worden gelost. GEMEENTE ZIJPE. TROUWLUSTIGE DAMES OPGELICHT. De vacantie-Kamer der Amsterdamsche Rechtbank veroordeelde een 22-jarigen elec- trotechnicus en een 39-jarigen handelsreizi ger, conform den eisch van den Officier van Justitie, resp. tot acht maanden gevangenis straf, wegens oplichting meermalen gepleegd, Het tweetal had, geheel onafhankelijk van elkaar, kennisgemaakt, met eenige meisjes. De handelsreiziger had o.a. een eerzame we duwe tot het slachtoffer van zijn oplichters- practijken gemaakt. Hij had door middel van een huwelijksadvertentie kennis met haar gemaakt en gaf voor, met haar te willen trou wen. Op geraffineerde wijze had hij haar f 1500 ontfutseld. De electrotechnicus had zich uitgegeven voor ingenieur bij Werkspoor en een trouw lustige dienstbode opgelicht voor f 60. DE REIS VAN DE KONINGIN EN DE PRINSES. De gewone scheepsvoeding wordt gebruikt. Naar men meldt zal de „Tanimbar" van de Stoomvaart Maatschappij „Nederland", aan boord van welk schip H. M. de Koningin en H. K. H. Prinses Juliana Zich naar Ulvik in de Hardanger-fjord (Noorwegen) zullen be- De oude Egyptenaren gebruik ten reeds op primitieve wijze de opwekkende bestanddeelen der pepermuntplant. Gij als mo dern mensch vindt in de origi- neele KING-pepermunt ditzelf de middel ter verkwikking in ver fijnde en versterkte vorm terug. OUDESLUIS. Zondagavond ±1030 uur, werd onze sluiswachter opgeschrikt door een he- vigen slag. Het bleek, dat een groote tankwa gen, bevattende 10.000 L. melk, voor de Hol- landiafabriek te Vlaardingen, komende van Bolsward, een gedeelte van 't hek bij de groo te sluis had stukgereden. Gelukkig nog maar,, daar anders ongetwijfeld het gevaarte in de diepe sluisput was beland. De koppelstang tus- schen tractor en tank was gebroken. Direct werd uit Purmerend hulp gehaald. Men bracht een nieuwe koppeling aan, zoodat na uren arbeid de reis kon vervolgd worden. Wonder boven wonder is dit geval afgeloopen met een flinke schadepost. SCHAGERBRUG. Door den heer C. N. al hier, was met behulp van andere ingenieurs in den dop, van een oude auto, een race-auto geconstrueerd. Zaterdag werd proefgereden, het begin was goed. Na een poosje stopte de motor en bij het weder aanslaan sloeg deze- terug en kreeg C. N. een slag tegen zijn pols,, met het gevolg dat deze gekneusd was en geneeskundige hulp moest worden ingeroe pen. De getroffene moet een paar weken ge dwongen rust nemen. ALS DE ZON FEL OP Uw huid heeft ingebrand, geneest Gij Uw pijn lijke huid bij uitstek met Doos 30, 60, Tube 80 ct. rUKUL. GEMEENTE WIERINGEN. Hooibroei. Dinsdagmiddag werd de- hulp van de brandweer ingeroepen voor hooibroei bij den veehouder S. Veerdig te Oosterklief. Met de moior- spuit van Hippolytushoef werd het vuur bestreden. Later in den middag werd met een slang op de waterlei ding het kwaad bestreden. Men wist uitslaande brand te voorkomen, zoo dat het huis gespaard bleef. Brand. Des avonds tegen 9 uur werd de brandweer opnieuw gealmeerd voor een uitslaanden brand wegens- hooibroei en wel bij den heer P. Veer dig Sz. te Westerland. Hier was de hulp echter te laat en stond de geheele boerderij weldra in lichte laaie. Van den huisboedel kon weinig worden ge red. Verzekering dekt de schade.

Wieringer courant | 1934 | | pagina 2