GEMEENTERAAD ANNA PAULOWNA GEMEENTE ANNA PAULOWNA. Vergadering van den Raad op Vrij dag 27 Juli 1934, des namiddags 3 uur. De Voorz. gedenkt het heengaan van Prins Hendrik. Andermaal en dat binnen een zeer kort tijdsverloop, werd ons Koninklijk Huis door een zwaren slag getroffen. Den derden Juli j.1. overleed geheel on verwacht in den ouderdom van 58 ja ren Prins Hendrik der Nederlanden. In 1901 als Prins gemaal uit den vreemde tot ons gekomen, had zijn nieuw vaderland zijn volle belangstel ling en liefde gewonnen. Door de bij zondere positie welke hij hier innam, trad hij in Staatszaken niet op den voorgrond, maar hadden de werken van barmhartigheid en menschlievend heid alstemeer zijn bescherming en steun en had hij zijn groote gaven van hart en verstand aan reddingswezen en Roode Kruis verpand. Ook vond de padvinderij in Prins Hendrik een hulpvaardig beschermer. Wij deelen geheel in de groote smart, van het Koninklijk gezin en ik ben overtuigd dat de telegrammen van rouwbeklag door ons gemeentebe stuur aan H.M. de Koningin en aan H.K.H. Prinses Juliane toegezonden, uw volle instemming hebben. De Raad hoorde staande deze woor den aan. De bezoldiging der veldwachters. In verband met de ontvangen circu laires van den Commissaris der Konin gin, stellen B. en W. voor, tot wijzi ging van de verordening regelende de eischen van benoembaarheid en de bezoldiging van de veldwachters der gemeente Anna Paulowna. Daarbij wordt voorgesteld de aanvangsbezol- diging te bepalen op f 1400, verhoogd met f 75 voor elk volbracht dienstjaar, tot een maximum van f 1850. Het be zit van een diploma met aanteekening te vergoeden met f 45. De heer Smit vindt het treurig, dat altijd van onder af aan wordt begon nen. We hebben hier ambtenaren met een salaris van f 100 per week en daar bemoeit de Minister zich niet mee. Zonder hoofdelijke stemming wordt conform het voorstel van B. en W. be sloten. Gemeente-rekening 1933 Aangeboden wordt de rekening over 1933. De rekening 1933 sluit, voor zooveel den gewonen dienst betreft, in uitgaaf op f 125915.23 en in ontvangst op f 122711.03, alzoo met een nadeelig sal do van f 3204.20 in totaal is inge teerd f 18145.75. De kapitaaldienst sluit in uitgaaf op f 1594.|26 en in ontvangst op f 1170.—. Nadeelig saldo f 424.26. Tot leden der commissie van onder zoek worden benoemd de heeren Koorn, Kuiken, Raven en Jonker. Van de afd. Schagen e.o. van den Ned. Bond van Koffiehuis-, Restau rants en Slijters is ingekomen een ver zoek om de huurwaarde der lokalen van koffiehuizen en Restaurants te verminderen. B. en W. stellen voor. die verminde ring tot op tweederde toe te staan. De Heer Dekker verklaart zich te gen het voorstel, daarbij wijzende op het feit, dat de belastingen tot het aller hoogste zijn opgevoerd en Ged. Staten dringen nog steeds aan op verhooging van die belastingen. Na eenige discussie wordt overeen komstig het voorstel van B. en W. be sloten. Tegen stemde de heer Dekker. Het gevaar van kruisbestuiving. Ter vaststelling wordt aangeboden een verordening tot afwending van het gevaar van kruisbestuiving bij het telen van koolzaad in deze gemeente. Evenwel wordt bepaald, dat de aan vragen voor ontheffing uiterlijk 7 maanden voor het betrokken kalender jaar moeten worden ingediend, in- plaats van, zooals in het ontwerp stond vermeld, 4 maanden. De verordening wordt vastgesteld. De begrooting voor 1934. -- De nota van opmerkingen van Ged. Staten. Bij den post kosten vuilnisophaal dienst willen de heeren Smit en Kui ken de kosten voor een gedeelte ver halen op de menschen die bij dezen diens zijn aangesloten De heer Smit noemt 21/2 cent per week, de heer Kui ken noemt 10 cent, maar dan onthef fing voor de menschen die het niet kunnen betalen. Opgemerkt wordt dat door 'n derge lijke regeling de arbeiders het meest getroffen worden. De Voorzitter zegt toe dat B. en W. het voor de volgende begrooting on der de oogen zullen zien. Bij den post onderhoud schoolmeube len, met name het lakken van banken, deelt de Voorzitter mee, dat de schil ders voor de gehouden aanbesteding met elkaar in overleg waren getreden. De raming was f 120, terwijl de laagste inschrijver inschreef voor f 1280. B. en W. stellen nu voor het lakken der ban ken dit jaar achterwege te laten, het geen tot een vermindering van de uit gaven leidt van f 120. De heeren Kuiken en Smit willen dat de gemeente niet langer gebruik maakt van de diensten der Advies commissie bouwwerken. De heer Smit gelooft ook niet dat det de waarn. ge meente-opzichter genoegen neemt met de salarisverlaging. Het voorstel van B. en W. de advies commissie te handhaven en het sala ris van den heer De Graaf van f 500 op f 350 te brengen, wordt aangenomen met 8 tegen 3 stemmen tegen stem den de heeren Kuiken, Koorn en Smit. Voor 1935 zal de belasting voor de z.g. vaststaande honden van f 1 tot f 2 per hond worden verhoogd, de heer Smit stemd tegen. Een assurantie-belasting zal niet worden ingevoerd de schoolgelden niet verhoogd, terwijl de Raad zich eveneens vereenigt met het standpunt van B. en W. dat in deze gemeente geen straatbelasting ingevoerd dient te worden. De heer Kuiken vraagt of de Voor zitter steeds voeling houdt met de in liquidatie zijnde Bloembollenveiliags- vereeniging „Breezand". Het is nog geen kleinigheid, waarmede de ge meente in deze zaak betrokken is. De Voorzitter zegt dat deze kwestie straks in comité-vergadering bespro ken zal worden. .Presentiegelden raadsleden. Ged. Staten vroegen het oordeel van den Raad over hun voornemen om de presentie gelden op f 2.50 per vergade ring te stellen en de vergoeding voor commissie-vergaderingen op f 1. B. en W'. zijn van oordeel dat de pre sentiegelden niet lager gesteld kunnen worden dan op f 4, en de vergoeding voor commissievergaderingen op f 2.50 De raad vereenigt zich met het staud punt van B. en W. Jaarwedde Wethouders. Ged. Staten vragen ook het oorieel over hun voornemen om de jaarwedde der Wethouders op f 300 te bepalen. De Voorzitter oordeelt dat in dezen abnormalen tijd een wedde van f 4C0 nog niet in verband staat met de werk zaamheden. De raad gaat met spr. accoord. De raad spreekt zich thans uit voor een verlaging tot f 2 van het presentie geld voor de leden van het Burgerlijk Armbestuur en handhaafde dus niet zijn eerder uitgesproken meening, dat liet presentiegeld f 3 diende te blijven. De leden van het B. A. stelden zelf voor het presentiegeld op f 2 te stellen B. en W. namen dat voorstel over. Voor handhaving van een presentie geld van f 3. stemden de heeren Van den Berg. Raven en Dekker. Waar moet dat heen De lieer Kuiken verwondert er zich over dat de totale kosten der werkloos heidsbestrijding. aan de hand van de uitgaven over 't le halfjaar 1934, voor het geheele jaar 1934 worden geraamd op f 150.000. De Voorzitter weet ook niet waar het heen moet. Als men denkt dat de rijksbijdrage geraamd wordt op f 50.000, vragen wij ons af waar we die f 100.000 vandaan moeten halen. Vervolgens wordt besloten tot het aangaan van een tijdelijke geldieening of eene rekening-courant overeen komst tot een bedrag van maximum f 60.000 tot bestrijding der kosten van werkloosheid. De rondvraag. Op de vraag van den Heer Kuiken, over eventueele verplaatsing van kin deren van school II naar school I, deelt de Voorzitter mede dat deze zaak de aandacht heeft van B. en W. De heer Koorn wijst op een onge- wenschten toestand bij de huizen van Krouwel aan de Zandvaart. De heer Smit vraagt de meening van den Raad om Anna Paulowna tot een proefgemeente te maken, wat betreft het te werk stellen van werkloozen bij particulieren. De Voorzitter zegt, dat het nog eens geprobeerd zal worden. De heer Dekker zeg, dat er in dezelf de richting als meer is gesproken in den- raad. Spr. heeft toen gezegd, dat hij er niet direct vlak voor was, en het ook niet wegwierp, maar dat er in ie der geval eerst een basis moest zijn voor het loon. Als er gezamenlijk al eerder bij den Minister op aangedron gen was, zouden we een goede kans hebben gehad. Maar dan moet er in goede samenwerking een basis zijn, wat de loonen betreft. Als het zonder meer door de gemeente gevraagd wordt zal er weinig kans van slagen zijn. Hierna sluiting. Postduivenvlucht. Zondag 22 Juli j.1. hield de Postduiven-vereeniging Altijd Verder" haar eerste wedvlucht Jonge duiven vanaf Ouden Bosch 146 K.m. De prijzen werden gewonnen door G. de Boe 1, 4, 7, 9 W. Blaau- boer 2, 10, 11, 18 J. Waiboer 3, 8 Liefhebber 5 K. Verver 12, 13, 22 N. Spicht 15, 21 J. Pente 16, 19. 20; J. Blaauboer 17, 25; G. v.d. Berg 23-24. Geslaagd. Te Den Haag slaagde de Weled. Heer G. 't Hart, hoofd der school II alhier, voor het examen Hoog Duitsch L.O. Voetbalsport. B. K. C. III speelde thuis tegen Heldersche Boijs II en ver loor met 1-3. B. K. C. II speelde thuis tegen Heldersche Boijs en wonnen met 4-3. B. K. C. I speelde tegen Nieuwe Nie dorp I gelijk 3-3, hoewel B.K.C. na de rust met 3-1 voor heeft gestaan, wist Nieuwe Niedorp na beter samenspel gelijk te maken. Zelfs een kleine over winning hadden de Nieuwe Niedor- pers naar onze meening wel verdiend. Naar ons werd medegedeeld is de voormalige B.K.Q. doelverdediger C. Schipper overgegaan naar AD.O. te Breezand. GEMEENTE WfERINGEN. Goed afgeloopen. Zaterdagmiddag bracht het negenjarig dochtertje van den heer L. K. vergezeld van een buur vrouw, iemand naar de autobus. Bij het oversteken door beiden van den verkeersweg werd het meisje plotse ling gegrepen door een auto welke met groote snelheid reed, ter hoogte van Restaurant Veltman. Het meisje werd nog juist door het spatbord geraakt en werd in de berm van de weg neergesmeten. Zij werd binnengedragen bij den Heer Veltman, waar spoedig medische hulp aanwezig was, het bleek'lat de kleine er nog al goed was aj^komen. eenige hoofdwondjes en verder klaag de zij over pijn in de buik en rechter been. De bestuurder der auto stopte on middellijk. In hoeverre hij schuldig wordt geacht te zijn wordt nog onder zocht. Men zij bij het oversteken van der gelijke drukke verkeerswegen terdege op zijn hoede Kalf uit de Wei. Maandagmiddag geraakte een kalf uit het land van gebrs. D. Het beest maakte een wandeling over de verkeersweg wat hem eenige oogen blikken later noodlottig werd, omdat de auto geen kans zag het beest te ont wijken, volgde een aanrijding, wat tot gevolg had dat het kalf zoodanig werd verminkt dat het afgemaakt moest worden, doch ook de auto belangrijke materieele schade opliep, hetgeen de bestuurder op de eigenaars van het kalf wil verhalen. Loop der bevolking over Juli 1934. Ingekomen Mw. A. v.d. Stam uit Reden A. H. van Wijck en gezin uit Amsterdam E. Henkei uit Roosteren J. Y. Holtrop en gezin uit Medemblik; W. Meijer en gezin uit Groningen Mw. E. Engel, geb. Dol uit Wervers- hoof Mw. M. H. Jorna uit Franeker Mw. G. C. Nap geb. Groet uit Schagen; N. Nap uit Barsingerhorn Y. Kamp man uit Medemblik Mw. G. Wolters geb. v.d. Zwaag uit Leek L. Wisse uit Ritthem Wed. H. Medik geb. K. Jon gens uit Edam Mw. A. Wlolters geb. Fonck M. Th. Rau uit Alblasserdam; Mw. G. Berkemeijer D. C. Kooij en ge zin uit Texel Mw. M. Bosboom uit Koedijk Gezin H. Kroon uit Emmeu; Jac. Halma uit Ferwederadeel Mw. G. Tuinman uit Alkmaar Corn. Korshuize uit Medemblik Tj. van der Wal uit Drachten. Vertrokken A. P. Vermeij en ge zin naar Sliedrecht Mw. E. F. de Wit naar Den Helder P. Volder en gezin naar Leiden Job. Vrieling en gezin naar Franekeradeel R. Schuiling en gezin naar Wildervanck J. C. N. Ringeling en gezin naar Leeuwarden; C. Jaspers en gezin naar Elsloo Mw. L. Jellema naar Dantujmadeel J. van Dijk naar Bloemendaal Mw. H. Jan- ko naar Leeuwarden S. de Graaf en gezin naar Medemblik J. Ph. de Vries en gezin naar Schagen Jn. Bak ker naar Medemblik H. Zweep naar Anna Paulowna Mw. J. Meering naar Wieringerwaard J. Jaspers en gezin naar Elsloo Jn. Eizenga en gezin naar Oldeboom P. Baars en gezin naar Geldermalsen C. Haremaker en gezin naar Waalwijk I. van Biert naar Stad aan 't Haringvliet Mw. G. Wiebenga naar Slootdorp L. Sieben naar Ambt. Hardenberg Mw, Joh. Burrij naar Wonseradeel L. Hooij- kaas naar Middenmeer A. van Mil naar Barsingerhorn. Overwerkvergunningen. Door den Hoofdinspecteur van den Arbeid is overwerkvergunning verleend van 30 Juli tot en met 1 September a.s aan de Fa. O. J. Bosker alhier, aan 60 werk lieden voor het maken van een weg- baan door het lage gedeelte van de Stroeërkoog, en van 30 Juli tot 15 Oc- tober 1934 eveneens aan genoemde firma voor herstellingswerken in de smederij te Den Oever. HENGELEN! Ieder jaar den eersten Juli Stelt de wet een ieder vrij, Om zich wederom te wijden Aan de edele heng'larij. Duizenden beoefenaren Telt de mooie hengelsport, Maar er werd nog nooit gehengeld Zooals er nu gehengeld wordt. Uit de verste verre streken, Uit de stad en van het land, Ziet men hier de hengelmenschen Met de hengel in de hand. En een visschen dat ze vangen, Neen, dat moet reusachtig zijn. En het is toch heusch geen snoeven Of het welbekend latijn Twintig baarzen in een uurtje Is hier ook geen zeldzaamheid Want die diertjes bijten waarlijk Met ongekende gulzigheid. Of het zit in onze visschers, In de snoer of in de stok. Dit is zeker, wie naar hier komt Krijgt ook vast en zeker „tok" 't Vischveld staat voor allen open Ieder kome dus gerust, Tenminste als U groote baarzen Paling of wel karper lust. Het „lusten" zij nog daar gelaten Het „vangen" gaat hier altijd goed, In uw binnenzak, U weet wel En een glaasje zonder voet. 't Is hier voor visch een El Dorado, Voor de visschers evenzeer, Beiden maken pracht reclame Voor het vreemdelingenverkeer. (Nadruk verboden.) NIEK. De Kermis is voorbij. Het weer was de mees te dagen slecht en we waren werkelijk ver wonderd, dat ondanks storm en regen nog zooveel menschen op het kermisterrein hun genietingen zochten. Zondag was het zelfs verbazend druk. Toch werd door de meeste eigenaren der vermakelijkheden geklaagd over slechte ont vangsten. Een geweldige concurrent was voor hun de electr.auto-car, die nog op het laatste ONS WIERINGERMEERHOEKJE. Een uitstapje. Donderdag 26 Juli maakten eenige leden der Boerinnenbond een uitstap je naar Friesland. Via afsluitdijk werd gere den naar Makkum, waar de fabriek van het bekende Makkumeraardewerk bezichtigd werd, Vervolgens ging de rit langs Bolsward met haar mooie stadhuis naar Grouw, waar een boottochtje werd gemaakt om zoo ook kennis te maken met de bekende Friesche me ren. Vandaar werd gereden naar Olterterp, waar een wandeling werd gemaakt in de mooie bosschen. Ook werd hier een moderne boerderij met stamboekvee bezichtigd, waar na men via Drachten, Leeuwarden en Harlin- gen huiswaarts keerde. Het was een mooi en gezellig reisje. Flevo Nieuws. Zondag speelde Flevo I een wedstrijd tegen Twisk I (tweede klasse NHVB Na een spannende wedstrijd wist Flevo met 4-2 te winnen. Flevo 2 was minder fortuinlijk en verloor met 5-1 van de Twisker reserves. Openlucht circus. Gedurende eenige da gen is Dieterich Openlucht Circus aan de Brink te Slootdorp gestationneerd. De toeren welke aan trapeze en andere werktuigen worden verricht zijn werkelijk be wonderenswaardig. Politie. Verloren tusschen Middenmeer en De Terp een blauwe jongens slip-over. Ge vonden een kilometerteller. Inl. Politie Middenmeer. nippertje een standplaats werd toegewezen. Waar de andere kermisexploitanten had den gepacht met uitsluiting van een dusdarii ge concurrentie, achten we de houding van B. en W. in dit opzicht niet fair en zal dit muisje nog wel een staartje krijgen. Weinig wanklanken zijn er geweest. Wel werden door het personeel en eigenaar van de bewuste auto-car eenige brooddronken jon gens er op zoo'n hardhandige manier uitge- ranseld dat het publiek een vijandige hou ding aannam en men op dien avond de inrich ting wijselijk vlug sloot. Afgezien van dit klein conflict was de stem ming uiterst gezellig en werd door de politie overal op voorbeeldige wijze de orde gehand haafd. Aanbesteding Hedenmorgen vond teen ge meentehuize de aanbesteding plaats voor het aanleggen van gedeelten rioleering langs de Noord- en Zuidzijde van den Koningsweg in De Belt en langs de Westzijde van de Belter laan te H.hoef v.d. gem. Wieringen. Ingeschreven werd door: (1. Belt, 2. Belterlaan, a. opgave per Meter ri oleering; b. opgave per te plaatsen straatkolk) Fa. Dekker en Lont la. f 1.42; lb. f 28.40; 2a f2.06; 2b. f 28.40. D. J. Mosk Breezand la fl.65; lb f34.50; 2a f 1.85; 2b f 34.50; N. Tij sen en S. Ottens la. f 1.28'/2; lb f 23.70; 2a f 1.48V»; 2b f 23.70; Gebr. E. en L. Bugel la f 1.50; lb. f 45.-; 2a f 2.25; 2b f 47.50; T. Ip pel la f 1,20; lb f 24.50; 2a f 1.45; 2b f 24.50 Gebr. D. en S. Lont la f 1.14; lb f24.-; 2a f 1.36; 2b. f 24.- Voorzoover geen woonplaats is vermeld zijn de in inschrijvers te Wierin gen woonachtig. De gunning is aangehouden. GEMEENTE ZJJPE. OUDESLUIS. Zaterdagnamiddag had in de bocht langs het Oude Veer, nabij Oude Sluis, een autobotsing plaats. De autobus van den heer Paarl berg, geladen met grutterwaren reed in de richting Kleine Sluis, terwijl van de tegenovergstelde richting 'n vracht auto van de L. T. B. te Schagen nader de. De heer Paarlberg verkeerde in de meening dat laatstgnoemde hem in de bocht wou passeeren en haalde naar rechts uit. Door onverklaarbare oor zaak reed de andere auto recht op hem aan en een hevige botsing volgde. Bei de auto's moesten later worden wegge sleept. Ook de inhoud van de autobus van den heer Paarlberg was bescha digd. Persoonlijke ongelukken liep goed af, daar alleen een jongen, welke in de cabine van de auto van de L. T. B. was gezeten, eenige verwondingen bekwam door de glasscherven. De politie heeft van een en ander proces-verbaal opgemaakt, alhoewel de chauffeur van de L. T. B. bekende dat de schuld aan hem was. Officieel. OPHEFFING AFSLUITING SPOORWEG-OVERWEG. Burgemeester en Wethouders van Zijpe maken bekend, dat de bewaking en afsluiting van den in den Zijperdijk gelegen overweg bij K. M. 15.2-15 van den spoorweg Den Heider-Amsterdam zal worden opgeheven en dat deze over weg kenbaar zal worden gemaakt door waarschuwingsborden en, voor zoover daarover ook bij nacht rijver- keer plaats heeft, des nachts door een rooden reflector, aan den paal der bor den aangebracht aan de van den spoor weg afgekeerde zijde. Deze waarschuwingsborden bestaan uit een paal met aan het boveneinde twee elkaar kruisende borden, waarop onderscheidenlijk vermeld staat „onbewaakte overweg" en „let op de treinen". ZIJPE, 30 Juli 1934. Burgemeester en Wethouders voorn., J. DE MOOR. De Secretaris, J. A. DE BOER. Kosteloos Rijwielbelastingmerk. Gegadigden tot het bekomen van een kosteloos rijwielbe lastingmerk dienen nota te nemen van devol gende bijzonderheden wat het gebied dat on der Medemblik behoort betreft: Aanvragen uitsluitend persoonlijk bij den Rijksontvanger Dinsdag 31 Juli, Vrijdag 3 Aug en Dinsdag 7 Aug. 'savonds 7-9 uur ten zijnen kantore. Voorts wordt opgemerkt dat in aan merking komen voor een gratis plaatje le vaders van gezinnen; 2e als het wérk meer dan een half uur gaans is verwijderd 3e. men mag niet in de Rijksinkomstenbel. zijn aangeslagen. Zijn al deze drie termen aanwezig, dan kan men een kosteloos plaatje verzoeken. Diefstal aardappelen. Thans is binnen een kort tijdsverloop op onderscheidene volkstuin tjes te Middenmeer voor de tweede maal dief stal van aardappelen geconstateerd. Er is aangifte van gedaan en het is te hopen dat de politie de(n) dader(s) te pakken krijgt. Middenmeer Schaap ontvreemd. Van den bedrijf leider Sm. is dezer dagen des nachts 'n schaap uit het weiland ontvreemd. Van de daders is geen spoor te bekennen. Er is hier wel de gedachte, alsof hier met het toe nemend doorgaand verkeer het geheimzinnig verdwijnen van eigendommen der burgerij ook ook grooter wordt. Firma Lebbink en Wortel, banket bakkerij en melksalon, Rijksstraatweg 234. Dan Helde? C. Wittebol, Dijkstraat 68, Café. Zijpe Firma Tolen, Zeeweg 56. Schoen- en lederhandel. Wijzigingen Alkmaar Kees Zwaan, sigarenma gazijn, Nieuwesloot 79. Overgegaan aan D. de Leeuw. Anna Paulowna Spaarbank v.d. Coop. Boerenleenbank (Bestuurswijzi ging.) Comm. Venn. J. v.d. Berg en Sons, Middenveld IJ, Breezaiid. t'i ge treden beh. Venn. J. v.d. Brg Cz. Benoemd tot gevolm. met titel van directeur J. v.d. Berg Cz. Bergen Firma J. den Das en G. J. Schuit, aannemers, Doorntjes 35. Ven nootschap ontbonden. Overgegaan aan J. den Das. De Rijp A. Buster, bakkerij, Rech- testraat 75. Overgegaan aan A. Zomer dijk. OpheffingenAlkmaar: Café '"t Zwaantje" (eig. J. A. I-I. Smith, Kenne ïnerstraatweg 1. BINNENLANDSCH NIEUWS. Inschrijving Handelsregister Alkmaar. Nienwe Zaken Alkmaar Café „Limburgia" (eig. J. A. H. Smith), Nieu wesloot 55. Modehuis „Modern" (L. A. Schrier), Huigbrouwerstraat 9. Heeren-mode- artikelen. Wasscherij S. de Bree, Litidenlaan 94 Anna Paulowna Breezandsche Vischhandel (eig. M. van Dijk), Meer weg 54. Heiloo G. Ekkers, Verschuurweg I 147, aannemer. Van een voer gevallen. Dood opgenomen. De 47-jarige arbeider P. van Laere was bij den landbouwer A. Dhondt te Groede (Z.) behulpzaam bij het vervoer van erwten. Hierbij is de man van een voer gevallen en met het hoofd onder de wielen terecht gekomen. De dood moet onmiddellijk zijn ingetreden. De a.s. Koninginne-feesten. Vinden doorgang, zooals anders. De Minister van Binnenlandsche Za ken heeft een nadere circulaire aan de commissarissen der Koningin gezon den inzake de viering van den geboor tedag van LI. M. de Koningin. Het is den Minister gebleken, dat ook na zijn rondschrijven van 4 Juni 1.1. onzeker heid bestaat of de wijze, waarop men zich de herdenking van den geboorte dag van H.M. de Koningin heeft voor gesteld, met hoogstderzelver wenschen strookt. Deze zekerheid wordt nog ver groot, doordat na bovengenoemd rond schrijven het Koninklijk Huis opnieuw in rouw is gedompeld, door het ver scheiden van Z. K. H. de Prins der Ne derlanden. De Minister heeft gemeend deze onzekerheid te moeten wegnemen en deelt daarom mede, dat zij, die dit jaar haar geboortedag willen herden ken, daaraan op gepaste wijze uiting zullen kunnen geven in de gebruike lijke vormen. Om zich tot enkele dezer vormen te bepalen, waaromtrent in 't bijzonder 's ministers meening is ge vraagd, deelt de Minister mede, dat geen bezwaar bestaat, dat vuurwerk wordt afgestoken, dat kinderspelen worden georganiseerd en dat muziek- en zanguitvoeringen plaats hebben. MARKTBERICHTEN. De Kaasmarkt. ALKMAAR, 27 Juli 1934. Op de ge houden Kaasmarkt waren in totaal 73 stapels, wegende 135000 Kg. kaas aan gevoerd, waarvan de prijzen als volgt: Fabriekskaas: 41 stapels Kleine f 22.50 3 stapels Commissie f 17 Boerenkaas 7 stapels Kleine f 18 23 stapels Com missie f 25. Alles met Rijksmerk. Han del matig. De Graanmarkt. ALKMAAR, 27 Juli 1934. Op de ge houden Graanmarkt waren in totaal 215 LI.L.'s aangevoerd als 4 voertar- we f 5 4 gerst (chev.) f 5.75-f 7 100 haver f 6.25-f 6 75 123 boonen w.o. bruine f 11-f 13 duiven f 8.50-f 9.50 witte boonen f 12.50-f 24; 22 karwijzaad f 11.50-f 16.50; 34 blauwmaanzaad f 16- f 17 en 28 H.L. erwten, w.o. groene (kleine) f 7.50-f 8.50 en nieuwe f 13.50; nieuwe grauwt erwten f 32. Alles per 100 Kg. Handel goed. De Veemarkt. ALKMAAR, 30 Juli 1934. Op de ge houden veemmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt 75 Vette koeien f 130 tot f 220 10 Graskalveren f 16-f 30 13 Vette kalveren f 25-f 65, per Kg. 50- 75 cent 65 Nuchtere kalv. (slacht) f 4 totf 14 439 Vette Varkens (zware) per Kg. 28-31 cent. Handel matig.

Wieringer courant | 1934 | | pagina 2