zonder dat zij de plaats des onheils hadden kunnen bereiken. Een der boo ten kon in twee uur slechts anderhal ve mijl vooruit komen., Bittere koude in Tiakije. Hongerige wolven vallen boe ren aan. In geheel Oost-Anatolië hcerscht momenteel de bitterste koude. De bergen zijn met sneeuw bedekt, en troepen wolven, door de koude uiterst vraatzuchtig geworden, vormen thans een schrik voor de boeren. Een troep van 20 wolven viel zes boeren aan die bezig waren de oogst binnen te halen en verscheurden een hunner. PROVINCIAAL NIEUWST WINDHOOS TE HEILOO. Zaterdagnacht is, tijdens het hevig onweer, dat in Heiloo gepaard ging met een windhoos, een in aanbouw zijnde ronde tent op het L.E.T.T.-terrein door dén wind opgenomen en een tiental meters verder neergeslagen. De zware richtmast knapte als een lucifer af. De electrische installatie, die ook reeds voor een deel gereed was, geraakte defect. Men zal met man en macht moeten wer ken om alles tegen Woensdag als de L.E.T.T. begint, gereed te hebben. DE BLIKSEM SLOEG IN DE NED. HERV. KERK VAN WIERINGERWAARD. In den nacht van Zaterdag op Zondag is tijdens een zeer hevig onweer de bliksem in de Ned. Herv. Kerk geslagen zonder brand te veroorzaken. De bliksem is boven in den to ren binnen gekomen. De muur van het pla fond was erg beschadigd en zag er zwart uit. Bovendien lag de geheele kerk bezaaid met kalk. De electrische geleiding is beschadigd, terwijl het torenmnwerk onbeschadigd bleef. UIT EEN PAAL GEVALLEN. Bij het nazien van het net der Radiodistri butie te Lutjewinkel, had de zoon van den exploitant G. de Geus het ongeluk uit een paal te vallen. Met inwendige kneuzingen is hij opgenomen en onder behandeling gesteld van onmiddellijk ingeroepen geneeskundige hulp. BRAND TE WINKEL. Tijdens een hevig onweer dat in den nacht van Zaterdag op Zondag boven de gemeente woedde, is de bliksem ingeslagen in de zaad- schuur van den heer J. Breebaart Kzn. in den Groetpolder, aldaar. Er ontstond brand en de vlammen die gretig voedsel vonden laaiden hoog op. Groote hoeveelheden stroo en de ge heele tarweoogst gingen verloren, benevens nog landbouwwerktuigen, wagens en gereed schappen. De auto, die in de garage stond, kon nog tijdig in veiligheid worden gesteld. Niettegenstaande het zware onweer, waren toch spoedig veel personen ter plaatse. De brandspuit, die eveneens vlug arriveerde, moest zich beperken tot het behoud van het omüggende. Het woonhuis, dat los van de schuur stond, is behouden gebleven. Schuur en garage branden geheel af. Verzekering dekt de schade. MARKTBERICHTEN. De Kaasmarkt Alkmaar, 7 Sept. 1934. Op de gehouden kaasmarkt waren in tataal 68 stapels, wegen de 126000 K.G. kaas aangevoerd, waarvan de prijzen als volgtFabriekskaas 41 stapels Kleine f 21 3 stapels Commissie f 18.50, Rood f 20 Boerenkaas 5 stapels Kleine f 20 en 19 stapels Commissie f 24. Alles met rijks- merk. Handel stug. De Graanmarkt, Alkmaar, 7 Sept. 1934. Op de gehouden graanmarkt waren in totaal 1656 H.L.'s aan gevoerd, waarvan soort en prijzen als volgt 1 Hl. tarwe; 90 Hl. rogge f 8.25 400 Hl. gerst f 5.75 a 5.85 en gerst chev. f 5.90 a 6 470 H.L. haver f 6.25 a 6.75 24 H.L. boonen, w.o. paarde f 6, bruine f 12 a 14 (nieuwe f 18 a 21), citroen f 12, duiven f 9.50 a 9.75 witte boonen f 20 (nieuwe f 25 2 H.L. rood mos terdzaad f 29.50 a 32 47 H.L. karwijzaad f 18 a 18.7510 H.L. blauwmaanzaad f 18 en 612 H.L. erwten, w.o. kl. groene f 8.25 a 9.25, groo tef 17 a 20 grauwe f 22 a 33 vale f 15 a 17, platte f 26 a 27 alles per 100 K.G. Handel stug. De Veemarkt. Alkmaar, 10 Sept. 1934. Op de heden gehou den veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt30 Vette koeien f 135f 235 23 Gras kalveren f 19 35 9 Vette kalveen f 27.50 a 42.50, per K.G. 5075 ct. 60 Nuchtere kalve ren (slacht) f 4 a 12 312 Vette Varkens, (zware) per K.G. 29—33 cent per K.G. Han del matug. GEMEENTE WIERINGEN. SUCCES-NIEUWS. Zondag speelde Succes II om tien uur een vriendschappelijke wedstrijd op eigen terrein tegen Atlas I uit Den Helder. Atlas speelde met 10 man. Succes n was ge heel volledig en wist dan ook het beste van het spel steeds in handen te houden. Succes 2 wist een flinke 62 overwinning te behalen. Om half drie kwam Succes I in het veld en kreeg op bezoek voor den K.N.V.B.-beker Wil- helmina Vooruit van Amsterdam. W. speelt ook 4e kl. K.N.V.B.. Trots de Oeversche fees ten was er voor deze wedstrijd tamelijk veel publiek opgekomen, zoodat er al weer was gerekend op een mooien wedstrijd. En hierin werden wij niet teleurgesteld, want onze ploeg was weer enorm in form, zoodat Wilhelmina er lang niet tegenop kon. De uitslag was dan ook een verdiende 50 overwinning voor on ze jongens. Even willen wij de leden er op wijzen dat er Woensdagavond om half negen een verga dering zal worden gehouden in Concordia. Opkomst dringend verzocht. Zie adv. in dit nummer. V. C. J. B. Oosterland. Vrijdag 14 Sept. a.s. des avonds 8 uur bijeenkomst. Bloemententoonstelling „FLORA" Den Oever. 't Is Zaterdag, 'n schitterend weer, overal heerscht drukte, in Den Oever. Immers zal het groote jaarlijksche feest vandaag een aanvang nemen. En wat „dat" is voor Den Oever, weten wij allen. Dagen te voren wordt er reeds voor gewerkt, want 't dorp moet er op de tentoonstellingsdagen keurig uit zien. en in werkelijkheid doet 't dat ook. 't Is half acht en in de verte hoo- ren wij 't roffelen der trommen "an de muziekvereeniging „Apollo". Na drie forsche groote tromslagen wordt ?n vroolijke marsch ingezet, en weinige oogenblikken later zien wij „Apollo", met de bekende Nan, gewapend met zijn staf, voorop. Wij zijn zoo vrij de muziek te vol gen, en in 'n oogenblik. tijd is de op tocht aangegroeid tot 'n groote men- schenmassa. Door Zeestraat, Hofstraat, Zwinstraat, Gasthuisweg gaat het naar het feestterrein, waar in het midden prijkt de met bloemenpilaren versier de, speciaal voor dit doel gebouwde „Tentoonstellingstent". In enkele se conden tijd w-as de groote tent, welke in een bloemenlusthof was herschapen, (men had er hijzonder veel werk van gemaakt, de vloer was belegd met gras zoden, terwijl verschillende looppaden voerden naar de verschillende stands) boordevol gevuld. Kort daarop nam de voorzitter van „Flora", de Heer C. Tij sen, 't woord, 't Gebruikelijke welkom werd geuit, eveneens een bijzonder wel kom aan de muziekvereen „Apollo" welke als altijd weer present was om de eerste stoot aan 't feest te geven. Een compliment werd gebracht aan het adres van den Heer v. Amersfoort, van Den Helder, welke het tentoonstel-: lingslokaal schitterend had geordend en de bloemen zoo keurig had gerang-; schikt en ten slotte over het keuren dei- planten, wat een moeilijke taak is, omdat liet mooie van het mooie onder scheiden moet worden en dan komt geducht de kennis van plant en kwee- ken er aan te pas, bijgestaan door de oud-voorzitter den Heer C Koorn Vz., welke nu reeds de 28e keuring mede maakt, en dus ook haast deskundige is. De heer Van Amersfoort weet het de kweeksters goed naar de zin te maken. Met de hoop op het welslagen van het feest, werd de 28e tentoonstelling van „Flora" geopend. UITSLAG BEKRONINGEN Mesum. Ie pr. J. Klein, 2e Mej. M. Klein Dd.,3e S. Bakker S.Jz., 4e C. Kóorn Szn., 5e C. Wiegman, 6e Jb. Tijsen Dz. Eeteveria. Ie pr. Jb. Kuiper, 2e P. Helling man, 3e A. Bakker 4e C. Maars, 5e W. Stadig, 6e H. Stadig. Begonia Semperflorens. Ie pr. D. Verfaille, 2e M. Zegel, 3e D. Bakker M.Jz., 4e P. Smit, 5e C. Wagemaker, 6e P. Hellingman, 7e G. Rotgans, 8e S. Hegeman, 9e A. Klein, 10e N. Ileijblök. Geranium. Ie pr. D. Bakker M.Jz.f 2e S. Ver faille, 3e D. Tijsen Dz., 4e P. Bakker, 5e P. Halfweeg, 6e Jb. Kuit, 7e P. Bakker Rz., 8e C. Koom Vz., 9e J. Hegeman Wz., 10e S. Koorn. Tevens werden bestuursprijzen toegekend aan Jb. Kaleveld, J. Metselaar Jbz., H. Berg- horst, S. Tijsen Jbz., Wed. J. Bakker-Kok. Ster van Rethlemem. Ie pr. S. Wagemaker, 2e C. Kaan, 3e J. Hegeman Wz., 4e C. Bakker Jbz., 5e J. Metselaar Jbz., (Oosterland), 6e. H. Houwing, 7e van Sabben, 8e C. Bakker Jz. Groepen. Ie pr. D. Bakker M.Jz., 2e J. Pon- pen, 3e C. Bakker Jacz., e J. Boersen, 5e J. Verfaille, 6e S. Zomerdijk. Bestuursprijzen toegekend aan S. Kooij, D. Verfaille, H. Groo- temaat. C. Wiegman, M. HÉflfK«egA Mooist gekweekte plant.'Talm. le 'pr. P. D. Spaander Begonia 2e M. T^ga-f^ren 3e P. Halfweeg, Fuchsia, 4e C. Co'meiissén, Begonia 5e P. Lont Dz., Begonia, 6e M. Gorter. Verder werden bestuursprijzen toegekend aan N. Heijblok met varen, M. Gorter met Aronskelk, P. Hermans met Bromelia, M. Gorter met hangeranium, Jb. Bakker metbloembak, J. V. Koorn met Amarylis. Boupuetten van kinderen. Ie pr. N. Rot gans Jd., 2e J. Rotgans Jd., 3e D. Rotgans, 4e Vr. Blankman, 5e A. van Os, 6e E. van Os. Groepen cacteeën. Ie pr. A. Bakker, terwijl Bakker tevens nog een extra prijs, aangebo den door N. Houwing-de Wit gewerd voor de grootste inzending n.1. 77 stuks 2e Mej. N. Zomerdijk, 3e J. Poppen, 4e Mej. M. Poel, 5e D. Lont, bestuursprijzen werden toegekend aan Jb. Lont Cz., (smid) J. V. Koorn, C. Tij sen M.Czn en N. Heijblok. DRAVERIJ. Zondagmiddag 2 uur had de groote Handicap-Draverij plaats, waarvoor zich 19 paarden hadden opgegeven, doch bij den aanvang bleek dat hiervan maar 9 stuks waren opgekomen, wat een leelijke tegenval ler was. De uitslag was als volgtle prijs f 300. Grettchen H., eig. N. Silver, ber. S. Nottelman: 2e prijs f 75.Roulette, eig. G. Vos, ber. J. Vos 3e pr. f 25.—, eig. J. A. Bakker, ber. A. J. Bakker. Tevens werd aan den eigenaar van het snel ste paard een gouden medaille aangeboden door de Slagersvereeniging „Wieringen" en een gouden medaille aan den pikeur van het zelfde paard door het bestuur van Flora. Na afloop der draverij weren de prijzen door den Voorzitter van Flora, de heer C Tijsen, met een toepasselijk woord uitgereikt. Een gezellige kermisdrukte op het terrein, door 'n reusachtig, talrijk pu bliek, 'n gezellig dansen in de verschil lende lokaliteiten, was het besluit der tweede Floradag. Derde dag. Keurig zomerweer, 't Pu bliek stroomde werkelijk toe op het terrein waar al een zeer eigenaardige wedstrijd zou plaats vinden. Een paar, niet al te moderne kinderwagens wer den tusschen de draadversperring ge bracht, drooglijnen waren opgehan gen, uitstalkast van ouderwetsche da meshoeden, prijkten eenige meters van het einde, terwijl 'n winkel—etalage van kinderspeelgoed de zaak besloot. Nieuwgierig was men wat dat alles moest beteekenen, doch 't duurde niet bijzonder lang of hun nieuwgierigheid werd bevredigd. Niet minder dan 44 dames, allen met 'n reuzemoed belaan, traden in het strijdperk. Weldra zag men het eerste stel achter hun kinder wagen aanhollen, onder 't geroep dei- menigte loopen Neel, toe Trijn enz na eenige oogenblikken kreeg het vehi kei een finke duw, en de duwende da me haalde vlug 'n prachthoed uit de garderobe, zette die op en voorwaarts weer wederom de wagen los, 'n pracht wasch te drogen hangen, weder voor- voorwaarts weer stoppen, naar de étalage speelgoed halen voor 't maar al te verontwaardigde kind, dat daar wegens de woestheid der ontaar de moeder, 't geduld verloor. Hier be hoeft zeker niet aan toegevoegd dat 't publiek steeds gierde van het lachen, en gillende de mededingsters tot hard loopen aanspoorde. Prijzen werden behaald door le Mej. Dingena 2e Mej. Guurteje Tij sen 3e Mej. J. Doesburg-Doves 4e Mej. L. Berghorst-Wemmenhoven 5e Mej. Gientje Tijsen J<LK Het was ondertusschen reeds bijna 7 uur geworden, zoodat de verdere uit- geschrven wedstrijd moest vervallen. De uitvoering van „Apollo" die den leden van Flora werd aangeboden had plaats in de cuncertzaal van den heer Jurri Lont. De uitvoering voor de leden was uit stekend verzorgd- De zaal was eivol en luisterde met stiAe aandacht naai' de schitterend uitgevoerde muzieknum mers. Een extra compliment voor de Hobo-solist in L'éte (het oogstfeest) Het blijspel sloeg ook geweldig in. Er werd onbedaarlijk gelachen. Met een gezellig, hal werd de derde Floradag besloten. TOEN GRETCHEN WEG WAS. Mevrouw de weduwe Vogelzang liep rond in een ochtendjapon van onbeschrijflijke kleur. Om haar hoofd had ze een gelen om slagdoek gebonden één hand steunde ze in de zij, met den andere hield ze den bezem steel vast. Ze was maar half geonduleerd en haar kousen kronkelden als paling om haar beenen. Men zou gemeend hebben, een werkster voor zich te zien, doch dat zou een vergissing zijn. Mevrouw de weduwe Vogelzang was een dame van nette familie en haar ontvangda gen genoten een reputatie van gezelligheid en van véél nieuws. Op het oogenblik echter zat ze zonder dienst meisje. Een paar dagen geleden kwam Gret- chen, badend in tranen, bij haar met een telegram van den volgenden inhoud „Moe der zwaar ziek kom dadelijk." Mevrouw Vogelzang trok eerst een leelijk gezicht twee, misschien drie dagen zonder meisje is geen pretje maar, moeder zwaar ziekrdat maakte toch indruk op de vriende lijke mevrouw Vogelzang. Nadat de eerste egoïstische opwelling verdwenen was, had mevrouw, die een teergevoelig hart bezat, zelfs een beetje met Gretchen meegehuild. Toen had ze het een en ander voor haar in gepakt een paar eitjes, broodjes met vleesch, een thermosflesch met thee en een paar aspirinetabletjes, want van zoo'n lange trein reis kan men licht hoofdpijn krijgen. Ten slotte had ze Gretchen zelfs het reisgeld ge geven. Men zou zoo denken, dat mevrouw Vogel zang al te goed was. Maar goede meisjes zijn zelfzaam tegenwoordig en Gretchen, was een goed meisje. Ze kookte uitstekend, was hel der, vlijtig en eerlijk. Ondankbaar was ze ook niet, want bij haar vertrek had ze haar mevrouw wel tien keer bedankt. Dat alles neemt niet weg, dat het lastig is, als men geen meisje heeft. De vaten stapelen zich op in de keuken en het vloerkleed neemt langzamerhand een andere kleur aan. Op gang en trappen lagen kruimels en papier snippers verspreid en onder de bedden lag een grijze laag stof;. Den vierden dag was Gretchen nog niet terug en op den vijfden ook niet. Deze vijfde dag was ongelukkigerwijze mevrouw Vogelen- zangs' jour en het was uitgesloten, dat ze haar vrienden en kennissen in een verwaar loosd salon zou ontvangen. Op het laatste oogenblik had ze nog geprobeerd een werkster te krijgen, doch tevergeefs. Toen nam mevrouw de weduwe Vogelzang het heldhaftig besluit, zélf haar huis schoon temaken. Zij kleedde zich op de hierboven beschreven wijze en' ging dapper aan het werk. Ze was het niet gèwend, de goede mevrouw Vogelzang. Haar echtgenoot, die twee jaar geleden gestorven was, haar als niet onknap pe vijfendertigjarige weduwe achterlatend, had haar in het bezit gebracht van een be scheiden kapitaaltje. Ze pakte den bezem op, zooals ze om vijf uur haar theekopje vasthield, met de pink elegant in de hoogte, doch spoedig begreep ze, dat ze de kracht van haar heele hand noodig had, om op te schieten. Zoo was ze aan het transpireeren geraakt, de harem slierden haar langs het hoofd en door met de hand langs het gezicht te strij ken had ze daarop een veeg achtergelaten, die het wel anders, doch niet mooier gemaakt had. Lieve help, als hij mij zóó eens zag, dacht ze en ze lachte onwillekeurig. Hij zou haar zeker niet herkend hebben, want hij had haar altijd elegant gekleed in haar salon gezien. Hij was een charmante jongeman van on geveer dertig jaar, die de verdieping boven mevrouw Vogelzang bewoonde en op wien ze een beetje verliefd was geworden. Ze had hem geregeld op haar tea's genoodigd en hij had haar het hof gemaakt. Men kent dat een weinig flirten, iets steviger de hand druk ken dan gewoon en in de oogen een uitdruk king van vurige aanbidding. Verder niets. De jongeman was schuchter. Het was dui delijk, dat hij toenadering zochtDe jonge weduwe was verleidelijk haar mooie armen, de keurige snit van haar japon, bijzonder aantrekkelijk in de omgeving van een ele gant salon vol gedistingeerde bezoekers. De laatste weken scheen zijn verlegenheid nog toegenomen, want reeds twee keer had hij een uitnoodiging afgeslagen. Een lichte beklemming, smartelijk en zoet tegelijk, tril de in het hart van mevrouw de weduwe Vo gelzang. Daarom ook mocht de jongeman haar zóó niet zien, met den bezem in de hand en den ouden omslagdoek om het hoofd. Stel je voor, dat hij aan een raam stond en haar in deze kleeding aanschouwde Voorzichtig sloeg me vrouw Vogelzang haar stofdoeken uit, slechts haar hand door een kiervan het venster stekend. Nu en dan mopperde ze op Gretchen, da delijk echter deze leelijke gedachten verdrij vend als Gretchen nog niet terug was, dan moest haar moeder wel erg ziek zijn. Arme vrouw, arme Gretchen Er werd gebeld. Wat moest ze doen Ze moest toch opendoenOch, zoo vroeg in den ochtend kon het toch niemand anders dan een leverancier zijn de kruidenier, de melkboer, de bakker misschien. Ze opende de deur op een kier. Ik kom den gasmeter opnemen, zei een gemoedelijk man met een uniformpet op. Hij kwam binnen en keek mevrouw Vogel zang eens aan. Kijk kijk, niet meer die kleine, blonde Gretchen heette ze, geloof ik. Blijf maar aan ONS FLEVONIEUWS. Veel belangstelling bij de inge bruikneming van het terrein en clubhuis. Het was Zondag voor de nog jonge voetbalvereeniging een goede dag: in alle opzichten. De wedstrijden welke waren samen gesteld naar aanleiding van de feeste lijke ingebruikneming van bet terrein en clubhuis hadden een vlot verloop en de belangstelling was ook reeds goed te noemen. Het Flevo-bestuur heeft de zaak van meet aan goed aangepakt. Reeds hij de oprichting werd de wen schelijkheid besproken, om in compe titie verhand te gaan spelen en dus aansluiting te zoeken bij de Noord- Hollandsche voetbalbond. Deze bond heeft echter zijn regle menten en voorwaarden waaronder ge speeld mag worden, niet alleen inzake de spelregels van het voetbalspel; doch ook de materieele voorwaarden moeten stipt worden nageleefd, waar onder de terrein-inrichting een belang rijke plaats inneemt. Teneinde aan de minimum voorwaar den te kunnen voldoen heeft het Fle- vobestuur een fonds gesticht in de jvorm van een loterij. En hoewel de verwachte baten nog niet geheel binnen waren, kon reeds worden begonnen met één en ander. Zondag was men dan ook reeds zoo ver gevorderd dat de poorten konden worden geopend. Het clubhuis is een mooi gebouwtje geworden, ruime geriefelijke vertrek ken waar de spelers zich behoorlijk kunnen verkleeden terwijl in het mid den een ruimte is gereserveerd voor eantine, bovendien is nog ruimte ge maakt voor privaten. De heer Van Guilik welke het om werp maakte en de leiding had bij den bouw heeft met den aannemer den heer Van Oeveren een mooi stuk werk gemaakt en we mogen gerust zeggen dat het gebouwtje een sierraad is. Alvorens het officieele gedeelte plaats vond had een wedstrijd plaats tusschen Flevo II en Ilollandia IV. De wedstrijd werd gewonnen door Hollandia met ,2-1. In beide ploegen zat nog weinig verband en gaf nog geen aanlokkelijk voetbal te zien. De Flevo-mannen zullen nog goed moeten trainen. Het bestuur van de N.H.V.B. was vertegenwoordigd dooi de heem Delvaux, Onrust en Oden, terwijl verschillende genoodigden aan wezig waren. Na de beëindiging van deze wed strijd, nam de voorzitter van „Flevo", de heer v.d. Grijn het woord, die het Bondsbestuur dank bracht voor de aan wezigheid, alsmede de aapwezig ge noodigden. ji Spr. memoreerde de verschillende moeilijkheden waar de jonge vereeni- ging mede te kampen heeft. De bond stelt verschillende voorwaarden, ook inzake een clubhuis, Flevo heeft ge meend nu er toch zooiets moest ko men dan maar meteen goed werk ge daan. Geheel klaar is het nog niet, doch over eenige weken als de compe titie begint, zullen de voetballers die daar komen spelen een behoorlijk •kleedlokaal aantreffen. Spr. sprak de wensch uit dat allen die dit terrein zullen komen bezoeken, prettige herinneringen aan Flevo zul len hebben. Ook bracht spr. nog een apart woord je werk, hoor, ik vind den weg wel. Hij ging regelrecht naar de keuken,klom op een stoel en liet zijn zaklantaarn op den gas meter schijnen. Het was een kleine, joviale man met vroolijke oogen achter zijn brille- glazen. Zoo zoo, is dat kleine blondje dus 'wer kelijk op reis gegaan Ze zal wel niet lang wegblijven. Jij bent zeker de werkster, die voor noodhulp komt Hoe kon mevrouw Vogelzang in deze klee ding bekennen, dat ze mevrouw zelf was Ze knikte maar eens en kreeg een kleur. Dacht ik wel, zei de gasfitter, terwijl hij bedachtzaam getallen in zijn boekje schreef. Ik heb nog wel menschenkennis. Niet om me daarop te beroemen, daar dat behoort zoo'n beetje bij mijn vak. Men moet zijn hersens gebruiken, nietwaar Zoo zie je, dat ik da delijk den weg naar de keuken weet, en ik kom toch dagelijks in zooveel keukens, dat men zich wel eens zou kunnen vergissen. Maar nee, dat gebeurt mij niet. Dat is een soort talent. Ja ja, de gemeente heeft een goede kracht aan mij. Maar ik houd ook van mijn werk. Men moet natuurlijk wel veel trappen klimmen, dat is waar, maar men heeft dan ook zijn kleine genoegens daarvan en men ziet zooveel op de wereld. Ik kom bij alle soorten menschen bij baronnen en gra ven even goed als bij den burgerman. Na tuurlijk komt een baron mij niet een hand geven ik kom niet verder dan de keuken. Zie je,dat is in een huis, wat de coulissen in een schouwburg zijn. Je hebt er geen begrip van beste meid, wat er bij die menschen alle maal gebeurt. Neem nou bijvoorbeeld hier het huis. Jawat ik zeggen wil, je had al lang de cognacflesch moéten halen, zonder dat ik er om vroeg. Die kleine blonde heeft me altijd een glaasje gegeven. Wat, Gretchen gaf je Natuurlijk, en ze dronk er zelf eentje mee. Dat is toch niet zoo erg. Haar mevrouw lag den halven dag in bed te luieren, die zag het toch niet. Een aardig meisje, die Gret chen. Is die reis er dus werkelijk van geko men Wist u dan, dat Gretchen Een tijdje naar huis wilde Wel natuur, lijk. Haar verloofde is in dezen tijd jarig. Ze' zou een telegram laten sturen„Moeder zwaar ziek." Ik zal er een beetje bij huilen, zei ze, dat helpt altijd en dan wed ik, dat ze mijn reisgeld ook nog betaalt. Ze zal het best voor elkaar gekregen hebben, want ze is een handig nest, die Gretchen. Ze heeft me nog vertéld, dat ze altijd uitging met den hoed van dank aan de vereeniging „Hollan dia" uit Hoorn, die bereid waren ge weest orn met twee elftallen naar Mid denmeer te komen en zoodoende dezen dag op te luisteren. De loterij van „Flevo" werd door spr. vervolgens nog eens extra onder de aandacht van liet publiek gebracht. Een aardige attentie. Na deze woorden trad mevr. v.d. Grijn naar voren, die met eenige welge kozen woorden namens de dames van de bestuursleden een vlag aanbood voor de nog leege vlaggestok. Onder hoera's voor „Flevo" wapperde al spoe dig de vlag in top. Hierna volgde nog toespraken van de lieeren Delvaux, namens de N.H.V.B. en de heer Overdijk namens „Hollan dia". Nogmaals hoera's, waarna de wedstrijd Flevo I -- Hollandia III een aanvang nam. Deze wedstrijd had een zeer spor tief verloop en stond onder de beproef de en bekende leiding van den heer Mol uit Den Helder. Flevo heeft tot zelfs een heele poos na de rust de leiding gehad met 1-0 voorsprong, doch moest het tenslotte tegen de meerdere ausdauer der Hol landia met 2--1 afleggen. Er is van het begin tot het einde met een ware hoogspanning gevoetbald als gold het een kampioens-wedstrijd en zonder uitzondering is door ieder der spelers gepresteerd wat in de gege ven omstandigheden mogelijk was. De Geus als linksbuiten en Van Gui lik als linksback mogen genoemd wor den als de besten van het veld, zonder dat aan de andere spelers hiermede iets te kort wordt gedaan. Na afloop had de prijsuitreiking plaats in Hotel Smit. Zoowel de beker van Hotel Smit als de lauwertak van de redactie der Wie- ringermeerbode kwamen in „Hoilan- dia's bezit. Een zeer geanimeerd hal te-sloot de ze mooie propaganda-dag voor „Flevo". Slootdorp. Afscheid J. C. Fischer. Ds J. C. Fischer, pred. bij de Ned. Herv. Gem. lioopt Zondag 23 Sept. zijn al- scheidspredikatie te houden in de Herv. Kerk te Slootdorp. - Hooge Korrelopbrengst. Een be wijs dat ook in de Meer goede opbreng sten zijn te boeken mag blijken door dat op sommige kavels per H.A. een op brengst tarwe werd gedorschen van 60 H.L. Middenmeer. Onweer. Zaterdagnacht ontlastte zich boven onzen polder een kort doch hevig onweer. Een kleine schelf geperst hooi in eigendom van O. H. Smid en staande aan de Sloot weg werd getroffen en brandde geheel af. Onze brandweer rukte uit met vol materiaal, doch kon door de groote af- s^(|.n>i^n het water niets uitrichten. uorK ;i£en recordcijfer. Bij de Cult. Qeniph Machine, machinist Hendriks, werd in 12 dorschuren het respectabele aantal van 748 H.L. haver gedorschen. Naast het prestige mag eveneens wor den opgemerkt dat ook de opbrengst zeer goed mag worden genoemd. Nieuwe bedrijfskleeding. Ons brandweercorps is thans voorzien van waterdichte jekkers en Zuidwester. Ook zijn reeds eenige paren laarzen aangekocht, zoodat binnen afzienba- bren tijd onze wakkere brandweer naast dapperheid ook aangaande uni formen kan wedijveren met groot- steedsclie corpsen. Bazar. Op 21 en 22 September zal in het gymnastieklokaal te Slootdorp een bazar wor den gehouden ten bate van de Ned. Herv. Kerk. Ofschoon de voorbereiding betrekkelijk kort is, hoopt men een goede bazar te kun nen houden Alle biezonderheden zijn nog niet te mel den. Wel hoopt men dat er zal komen: een gele genheid te sjoelbakken, tot „voetballen", tot touwklimmen. Men kan zich laten wegen. Men kan zich laven aan een kop thee of kof fie. Men kan een nieuwe blauwbrander win nen; vele mooie poppen, scheerapparaat, 'n electrische klok, een schemerlamp, vele hand werken: van sokken af tot babykleertjes toe, kussens, mooie wandkleden, tafelkleed enz. Natuurlijk ontbreekt ook het rad van avon tuur niet. Men hoopt op een konijn of ander levend gedierte al sprijs. Wie heeft er een big beschikbaar Ook is Mevr. Kooylia te consulteeren, waar zegster en kaartlegster. Dezelve heeft nog tijd gevonden de polder te bezoeken, vóór zij afreist als geheim-gedelegeerde van de Volke renbond in zake de kwestie van het Saarge- bied. Men hoopt verder nog iets speciaals voor de kinderen te organiseeren. Ieder is welkom. van haar mevrouw op. Wat zegt u daar Vind je dat zoo vreemd Ze heeft groot gelijk, want ze verdient hier eigenlijk veel te weinig voor alles, wat ze doen moest. Het huis schoon houden, koken en bovendien haar mevrouw masseeren. Ja, ja, daar kijk je van op, hé Jij ziet mevrouw nooit anders dan met een corset en een japon. aan. Dan lijkt ze nog aardig jong en slank, maar in werke lijkheid begint ze knapjes^dik te worden, en daar is ze niet best over te' spreken. Die klei ne Gretchen heeft me laatst nog verteld, dat ze haar moet marcheeren en dat ze haar helpt, om het haar te verven. Mevrouw heeft al acht kunsttanden en ze eet niets dan fruit, om mager te worden Weet je, wie zich half dood gelachen heeft, toen ik het vertelde De jongeman, die hierboven woont. Www wat Nu, wat zou dat Aan hemheb je het verteld? En.. en wat heeft hij gezegd Daar heb ik niets van begrepen. Hij heeft me een rijksdaalder gegeven en hij heeft me de hand gedrukt en gezegd .„vrien delijk bedankt, hoor

Wieringer courant | 1934 | | pagina 2