Dames Amerikaansche Koeken i I VOETBALUITSLAGEN K. N. V. B. W. A. VAN AKEN SPAART BIJ DE BOERENLEENBANK „WIERINGERMEER." NETTE JONGEN ONS WIERINGERMEERHOEKJE. der genade voor den man, die niet slaagde en verried hem aan den Fran- schen geheimen dienst, of strafte hem op andere wijze. De Duitschers hebben het klaarge speeld eenvoudig in te breken in het hoofdkwartier van den Fransclhen ge heimen dienst. Daardoor zijn zij en dus ook „Mlle. Elisaheth", in het bezit gekomen van een volledige lijst der Fransche spionnen in Duitschland en ook van documenten betreffende de nieuwe vinding van een zekeren kolo nel Estiemie een modernen strijdwa gen. „Mlle. Elisaheth" toonde deze do cumenten aan haar (medewerker, met het onderzoek van dergelijke zaken be last, een jong Fransch artilleric-ofii- cier. Na eenige dagen bracht hij haar rapport uit het plan is een hersen schim en bepaald niet voor verwezelij- king vatbaar. Twee weken later maak ten de geallieerden voor het eerst ge bruik van tanks. Bij het vernemen van dit bericht zond „Mlle. Elisaheth" haar jongen medewerker een copie van het haar door het Duitsche hoofdkwartier gezonden verslag over deze tanks. Dien zelden dag nog werd de jonge Franscli- man doodgeschoten. Ook zij, die te veel succes hebben, zijn niet veilig voor „La Tigresse Rouge". De Griek Koedoyanis en de Argentijn Del Paes ondervonden dit. Niettegen staande de vele diensten door hen aan Duitschland bewezen, werden zij een voudig door „La Trigrese" aan den Franschen geheimen dienst verraden; zij vonden hun einde voor de geweer- loopen van een Fransch excecutie-pele- ton. Dit ondervond ook de Nederlan der Van Haarbeek, toen hij zich op ze keren avond op 'n feest in Montmartre te loslippig toonde. Voor spionnen be staat slechts één straf de dood. Het aantal dergenen, op deze wijze door „.La Tigresse" aan den Franschen dienst verraden, wordt door dezen dienst zelf op niet minder dan 300 be cijferd Even hard als voor haar medewer kers, toont Anne Marie Lesser zich ech ter voor zich zelf. Persoonlijk ontziet zij zich in geen enkel opzicht. Haar aan vergetelheid grenzende moed voert haar nu eens naar Zwitserland, dan weer naar Engeland en Frankrijk, van waar zij geregeld met waardevolle in formaties terugkeert, ja, voert haar zelfs in de Fransche loopgraven Op zekeren avond, terugkeerend van het Fransche front, langs een bergpad door de Fransche Jura, poogde zij de Zwitsersche grens te bereiken. Plotse ling bevond zij zich tegenover twee Fransche douanen, die haai* haar pa pieren vroegen. Zonder een oogenblik haar kalmte te verliezen, opende zij haar taschje, nam er een revolver uit en nog vóór de beide Franschen op te genweer bedacht waren, schoot zij hen neer, waarna zij veilig, de Zwitsersche grens wist te bereiken. Het is te begrijpen dat de teleurstel ling van deze vrouw, die zooveel voor haar vaderland over had, bij de totale ineenstorting van Duitschland schier onoverkomelijk was. In 1918 verliet An ne Marie Lesser voorgoed Antwerpen en keerde naar Berlijn terug, waar zij in de Koninggratzerstrasse No. 70, in gezelschap van twee harer medewer kers tal van compromitteerende docu menten aan de vlammen prijsgaf. Het is de laatste daad van „La Tigresse". Geheel aan zichzelf overgelaten, raak te zij verslaafd aan cocaine, die haar zenuwen sloopte en haar tenslotte de krankzinnigheid bracht. Zij werd in het krankzinnigengesticht te Zurich opgenómen. waar zij thans is overleden. Rusland krijgt 38 stemmen. Drie stemmen tegen. Zeven ont houdingen. De zesde of politieke Volkenbonds commissie heeft de toelating van Rus land in den Volkenbond goedgekeurd met 38 stemmen vóór, drie tegen en ze ven stemonthoudingen. Nederland, Zwitserland en Portugal stemden tegen. Luxemburg, Argentinië, België, Cu ba, Nicaragua, Paraguay en Peru ont hielden zich van stemming. BINNENLANDSCH NIEUWS. Op zoek naar het Lutinegoud. De kleilaag bereikt. Het werk verloopt vlot. Na het aanbrengen van takels, om de zuigbuis uit het midden van den toren naar de zijkanten te kunnen verplaat sen, is men Vrijdagmiddag weer voort gegaan met zuigen. Alles gaat hierme de naar wensch. De pomp werkt uitste kend en werpt een dikke straal water en zand uit. De heer Beckers deelde mede, dat in het midden van den toren de kleilaag reeds bereikt is, waardoor dus slechts overblijft de glooiende hel ling tegen den omtrek weg te zuigen. Ook dit vlot goed. Toen pien aan één kant gezogen had, begon de to ren scheef te vallen, waarna de zuig buis naar de andere zijde werd ge bracht. Onmiddellijk zakte hij weer en bleek hij in totaal nog iets te zakken. Vrijdag zijn weer een stuk wrakhout en een kogel, die voor de opening van de zuigbuis kwamen, naar boven ge bracht. Nu men zoover gevorderd is, heeft de vertegenwoordiger van „Lloyds" de zeef voor de afvoerbuis laten aanbrengen, om eventueel opgezogen goud en zil ver op te vangen. „Lloyds", de verzekeringsmaatschap pijen te Londen, bij wie de goudlading van de „Lutine" verzekerd was en die ■de verzekeringssom uitbetaalde na het vergaan het schip, is n.1. de eenige wet tige aanspraakmaker op de schat, wel ke hier op den bodem van de zee ligt. Door een overeenkomst met de ber gingsmaatschappij Doeksen en Dros en den heer Beckers eischt „Lloyds" echter slechts 'n deel op. Het overige komt o.a. ten goede aan de bergers. Wel zal al het goud en zilver, dat men verwacht te vinden, voorloopig door „Lloyds" worden opgeborgen. Toeslag op landarbeidersloonen. Proefneming in Menalduma- deel. In de gemeente Menaldumadeel zal een proef worden genomen met de plaatsing van arbeiders in het land bouw-, tuinbouw- en het veehoudersbe drijf met toeslag op het loon. De proef zal loopen over een tijdvak, dat eindigt voor kleine bedrijven bene den 6 ha. op 1 Januari 1935 en voor groote bedrijven, van 6 ha. en daarbo ven, op 1 Maart 1935. Bij de berekening van de grootte der bedrijven wordt weiland voor de helft in aanmerking gebracht. Om op toeslag, aanspraak te kunnen maken, moeten in de bedrijven voor den duur van het proeftijdvak a. één of meer arbeiders onafge broken zijn tewerkgesteld boven het ge wone aantal b. gemiddeld aan loon zijn uitge keerd tenminste f 100 per ha. voor de kleine en f 70 voor de groote bedrijven. Loon uitgekeerd aan vrouwen en meisjes blijft hierbij buiten aanmer king. Voor kleine bedrijven beneden 6 ha. wordt in den regel voor eigen ar beid een loonbedrag aangenomen van f 15 voor elke volle werkweek. In bijzondere gevallen, ter beoordee ling van 't gemeente-bestuur, kan van den gestelden minimum-eisch omtrent het loonbedrag worden afgeweken. De toeslag bedraagt 50 pCt. van het loon, hetwelk aan de tewerkgestelden arbeider in het proeftijdvak in totaal in geld is uitgekeerd. De tewerkgestelde arbeiders bunnen voor alle in het bedrijf voorkomende werkzaamheden gebezigd worden, der halve ook voor het slatten van slooten en het bewerken van vlas. PROVINCIAAL NIEUWS. SPORT. Afdeeling I. 4de klasse. Alkmaar—D.T.S. 3—2 SuccesTexel 0—0 Andijk—Schagen 2—1 Rivalen—Meervogels 12 Westzaan—Uitgeest 36 Q.S.C.Zaanlandia 1—2 Zilvermeeuwen—Verkade 2—1 Amstel—S.D.S. 31 Heemskerck—I.V.V. 13 S.N.A.—H.E.D.W. 0—0 E.V.C.J.H.K. 0—2 J.O.S.Wilhelmina Vooruit 8—0 INDEELING N. H. V. B. 1 C. Hollandia 3, West-Frisia 3, An dijk 2, Strandvogels 1, M. F. C. 1, Berk hout 1, Sijbekarspel 1, Twisk 1. 1 D H. R. C. 3, Held. Boys, Succes 2, J.V.C. 1, Wieringerwaard 1, Helder 3, Petten 1, M.L.D. 1, Watervogels 1, Schoorl 1. 2 D Alkmaar 2, D.T.S. 2, Koedijk 1, Alcmaria 4, Alkm. Boys 2 en 3, A.S.S. 1 Egm. Boys 1. 2 E Hoogkarspel, M.F.C. 2, Hem, N.-Niedorp, Sport, Oudendijk, Aarts woud, Hollandia 4. 2 F Texel 2, H.R.C. 4 en 5, Helder 4 en 5, DOSKO, Atlas, Sparta 2. 3 C Hauwert, Andijk 3, M.F.C. 3, Strandvogels 2, O.K.B. 1, V.C.L. 1, Berk hout 2, Flevo 1, Schellinkhout 1. 3 D Egm. Boys 2, Bergen 2, C.S.V. 2, Alkmaar 3, Alcmaria 5, Schoorl 2, Vrone 2, Ursem 1, Akersloot 1. 3 E B.K.C. 2, J.V.C. 2, Succes 3, Kol horn 1, Oudeschild 2, D.E.S. 1. H.R.C. 6. 4 G Petten 2, B.K.C. 3, Sparta 3, Dirlcshorn 1, St. Maarten, Held. Boys 2, Callantsoog 1, Wieringerwaard 2. 4 H Coksdorp, Watervogels 2, Hel der 6, Tex. Boys, J.V.C. 3, Oudeschild 2 Held. Boys 3, Texel 3, Atlas 2. 4 J Twisk 2, Andijk 4, Flevo 2, Meer vogels Andijk 1, Hem 2, V.C.L. 2, Hau wert 2, Strandvogels 3. 4 L Dirkhorn 2, Watervogels 3, Cal lantsoog 2, Helder 7. Adspiranten L Alcmaria c, Egjn. Boys a, Koedijk a, Alkmaar a, Vrone a, N.-Niedorp a, D.T.S. a, A.S.V. Adspiranten M Alcmaria d en e, Alkm. Boys c, uitgeest b, D.T.S. b, Vrone b. Adspiranten R Helder a, b en c, H.R.C. a en b, Sparta a, B.K.C. a, Suc ces a. Adspiranten S Helder d, e en f, H.R.C. c, d en e, Wieringerwaard a, Succes b. SUCCES-NIEUWS. Onder ideaal voetbal- weer is Zondag de Competitie van de K.N.V3. 1934—35 begonnen. Als eerste bezoekers wa ren naar Succes gekomen de eilandbewoners van Texel. Voor deze wedstrijd was zeer veel belangstelling en was het direct merkbaar dat de competitie haar intree had gedaan. Om ongeveer half drie brengt Succes de bal aan het rollen en wordt er van beide kanten zeer zenuwachtig gespeeld. De Suc- cessers zaten er het eerste kwartier in het geheel niet in. T. krijgt de eerste kans om te scoren doch het schot gaat over de lat. Suc ces komt er wat beter in doch de T.achter- hoede is geducht op haar post en maait alles weg. Een keihard schot van Kuiper vangt de T.-keeper heel goed op. Hierna worden eenige corners op het T.doel genomen, doch leveren ook geen gevaar op. Direct hieropneemt T. de bal mee en weet een goede doorbraak te onderscheppen doch wordt rakelings naast geschoten. Na de uittrap vangt Succes de bal op en plots is de Succesmidvoor doorgebroken, doch de T.-back weet hem in te halen en slaat de bal weg, waardoor een penalty ont staat, die door Rijkers matigjes wordt geno men en weg is de kans voor Succes. Geruimen tijd verkeer en de doelen om beurten in ge vaar doch punten blijven uit en gaat de rust met blanco stand in. In de tweede helft zien we weer hetzelfde tempo, doch is het steeds T. welke het beste van het spel in handen heeft. Eenmaal heeft Texel pech, terwijl de Succeskeeper is uit- geloopen wordt de bal vlak voor het verlaten doel langs geschoten. Toch wist de S.-achter- hoede goed stand te houden haar doel op goede wijze schoon te houden er>- als scheids rechter voor het laatst fluit is de stand nog 00. Texel hield er een eigenaardige speelwijze op na. Er werd steeds voortdurend op verde digen gespeeld en kunnen we wel zeggen dat er steeds met 4 of 5 backs gespeeld werd, zoo dat er voor de tegenpartij absoluut geen door komen aan was. Ook speelde Texel steeds met vier man in d: T-rhoede, waardoor haar voorhoede feitelijk te zwak was om punten te maken, doch zij wisten 't de Succesachter nog zeer lastig te maken. De geheele wedstrijd werd tamelijk forsch gespeeld en moest scheids rechter dan ook zeer vele vrijetrappen uit- deelen. Succes II speelde een vriendschappelijke wedstrijd op eigen terrein tegen Heldersche Boys H en verloor net op 't kantje af met 2—1. Zondag even beter hoor Succes m speelde eveneens thuis tegen Held. Boys ni en wist het tot een gelijk spel te brengen 22. Flevo-nleuws. In de Zaterdagavond gehouden ledenvergadering werd de elftallen-commissie samengesteld uit de volgende heeren G. Zwart, Th. J. van Vegten, A. Nelissen, L. Jendseak en B. Drent. De wedstrijd van het tweede Zon dag j.1. tegen Kolhom 1 is op een 5--1 nederlaag uitgeloopen voor de Flevo- reserves. i Nog altijd is het verband in de ploeg zoek, en alleen in het laatste gedeelte van de wedstrijd was er iets van sa menspel te ontdeken. Kolhorn I heeft momenteel een zeer gehavend elftal en heeft een onsympa thieke indruk bij ons achter gelaten, behoudens enkele uitzonderingen wordt er meer op de man gespeeld dan op de bal. Medemblik. Onder groote belangstel ling werd hier heden Maandag een handicap-kortebaandraverij gehouden, waaraan 35 sterke paarden deelnamen Na een felle strijd was de uitslag le pr. f 400. Weidlooper, eig. J. de Vlio ger, Nieuw Vennep, berijder eig. 2e pr. f 200 Lady Bond, eig. A. C. v.d. Veen, ber. J. van Leeuwen 3e pr.f 100 Janet Harvester, eig. Taams, ber. K. Bakker 4e pr. f 40, Harvest Lee, eig. J. v. Leeuwen Jr., gedeeld met Glossy Silk, eig. J. Vrijland. Krommenie. De Zondag gehouden kampioenschap van Noord-Holland, kortebaan-draverij was de uitslag le pr. f 400 Rolls Roud, eig. Stal H, berij der B. de Vries 2e pr. f 200 Ockland Baron, eig. en ber. B. ten Hage 3e pr. f 100 Lady Bond, eig. A. C. v.d. Veen, ber. J. v. Leeuwen Sr. Koegras. Onze plaatsgenoot Jb. Kui per heeft Zondag j.1. op de Alkmaar- sche Wielerbaan een uitstekende wed strijd gereden. In het nummer 5 K.M. werd hij no. 1, terwijl hij ook wist te zegevieren in het nummer Jachtrace voor nieuwelingen. Weer heeft de nog jonge sportman bewezen een uitste kend renner te worden in de toekomst. DRIE BEKENDE WIELRENNERS VERONGELUKT. Hun auto door de tram gegrepen. De renners op slag gedood. Op den onbewaakten overweg te Schoorl- dam is Zaterdagavond een ernstig ongeluk gebeurd, dat aan drie Nederlandsche wielren ners het leven heeft gekost, n.1. aan Klaas van Nek Jr., S. W. Hoevens en P. J. Reinders. Een vierde, de masseur en verzorger Ridel, werd zwaar gewond. Deze drie renners hadden Zaterdagmiddag op de wielerbaan in Leeuwarden gereden en waren des avonds met elkaar met den wagen van Klaas van Nek weer weggereden, omdat o.a. Klaas van Nek Zondag weer op de wieler baan te Gouda moest rijden. Men reed over den afsluitdijk naar Alkmaar met den jon gen van Nek aan het stuur. Alle drie renners zaten voor in terwijl hun verzorger Ridel uit Amsterdam, achter in den wagen zat, midden tusschen de koffers en de bloemen. Want de Jonge Klaas van Nek had in Leeuwarden suc cesvol gereden, had in een klassementwed strijd een eersten en in den koppelwedstrijd een tweeden prijs gewonnen. Zoo naderde men Schoorldam en op den Helderschenweg, die altijd zeer goed te berij den is, werd er een flink, maar geen woest vaartje ingezet. En toen gebeurde het.... 't Was een klein beetje nevelig maar overi gens was het uitzicht niet slecht. Toen de tram den weg, waar de rails naar den anderen kant van den weg zwenken, na derde, gaf de machinst eenige duidelijke sig nalen, maar deze werden zeer waarschijnlijk niet door de inzittenden van de auto gehoord. In elk geval, hoe het ook zij, plotseling hoor de men een ontzettenden klap en onmiddel lijk daarop een gekraak en gerem. De auto was juist op den overweg door de tram in de flank gereden en werd een heel eind meegesleurd. Pas na bijna 70 Meter kwam de tram tot stilstand. Toen men ter plaatse kwam zag men on middellijk, dat hier in elk geval drie dooden te betreuren waren. Want de auto was ge deeltelijk voor, maar voor een groot gedeelte onder de locomotief terecht gekomen. Geen van de drie mannen, die met elkaar voor in zaten, ('t was n.1. een 2-persoons wagentje) verroerden een vin. Zij waren dood. Ja, zij moeten wel op slag gedood zijn geweest. En achter in den totaal vernielden wagen lag een vierde, die natuurlijk ernstig gewond was, maar die het bewustzijn toch niet ver loren had. „Voorzichtig", kreunde hij zachtjes, toen men naderde Een stuk beitel in het voorhoofd. Zaterdagmorgen, even half twaalf, had te Heiloo in de timmerwerkplaats van den heer J. Rus een ongeluk plaats. De jager N. de Zeeuw kreeg een stuk Kolonisten voor de Wieringermeer. Toelating van jonge Duitsche Joden. In het „Alg. Politieblad" maakt de administrateur voor de Grensbewa king en den Vreemdelingendienst het bolgende bekend De Regeering heeft zich tegenover de Stichting „Joodsche Arbeid" te Amster dam bereid verklaard haar jnedewer- king te verleenen aan 'n plan om 250 tot 300 Duitsche Joodsche vluchtelin gen tot nieuwe beroepen op te leiden, tot welk doel een kamp gevestigd is in de Wieringermeer. Bij deze opleiding zal de voorkeur worden gegeven aan reeds in Neder land aanwezige Joodsche vluchtelin gen, doch aangezien volgens het door genoemde stichting gedacht plan ten hoogste 80 a 100 in Nederland aamvezi ge vluchtelingen daarvoor in aanmer king komen, zullen de overige op te leiden personen worden gekozen uit jeugdige Duitsche Joden in Duitsch land. Tegen de komst dezer jeugdige Duit sche Joden waaronder mede begre pen worden zij, die vroeger de Duit sche nationaliteit hebben bezeten, doch tihans statenloos zijn geworden door het in Maart j.1. genomen besluit der Duitsche regeering zal derhalve geen bezwaar te maken zijn, mits zij voorzien zijn van een verklaring van de stichting, dat zij in het kamp in de Wieringermeer ter opleiding zullen worden aangenomen. Echter kan niet worden toegestaan, dat dergelijke personen over de Belgi sche grens ons land binnenkomen. MEVROUW ESTHER DE BOER - VAN RIJK. Deze groote Nederlandsche tooneelspeelster werd op 29 Juli 1853 te Rotterdam geboren als het 14de kind van eenvoudige ouders en is dus thans 81 jaar oud. Reeds vroeg op de lagere school bleek haar bijzonder talent bij het opzeggen van gedich ten voor de klas. Aanvankelijk werd zij in de zaak van haar moeder opgeleid tot modiste. In haar vrije tijd speelde zij als diletante mede in een tooneelvereeniging te Delfsha- ven. Bij een prijskamp verwierf zij de eerste prijs en werd toen opgemerkt door de jury. Onmiddellijk werd zij toen als ingénue geën gageerd bij het toenmaals voornaamste tóo- neelgezelschap „De Rotterdammers," terwijl Mevr. Catharina Beermans zich met de ver dere opleiding van Esther van Rijk (die la ter huwde met den musicus Henri de Boer belastte. Haar repertoire als karakter-speel sters en film-actrice is ongeëvenaard. In 1898 begon zij te spelen in de vele wer ken van Nederlandsch grootste dramaturg Herman Heijermans, die zij naar zijn eigen getuigenis medehielp zijn weg te banen. Bijna in al de stukken van Heij ei-mans zoowel in de dramatische als komische, vertolkte zij de vrouwelijke hoofdrollen. Haar voornaamste creatie, waarmede zij mede door de film een Europeesche vermaardheid werd, is wel „Kniertje" in het Hollandsche visschersdrama „Op Hoop van Zegen" van Hennan Heijer mans, „Levensavond", komedie van Jaap van der Poll, met welk stuk zij haar 60-jarig too- neeljubileum en 80ste verjaardag vierde en „De medailles van een oude vrouw" van Barrie. In 1933 vierde mevr. de Boer-van Rijk haar 80ste verjaardag en 60-jarig tooneeljubileum. Zij werd door heel groot Nederland door pers en publiek gehuldigd. Zij trad buiten haar geboorteland veelvul dig op in België, speelde te Londen, Berlijn en meerdere malen te Parijs. Overal verwierf zij de grootste bewondering voor haar subliem natuurlijk spel, men begreep de actrice, of schoon men haar spreektaal niet verstond. Mevr. de Boer is ridder in de Orde van Oranje Nassau en van de Kroonorde van België. Deze vermaarde actrice die ook het vorige jaar in Medemblik met haar jubileum „Le vensavond" speelde, zal ook het a.s. seizoen wederom in Medemblik optreden en wel met „De medailles van een oude vrouw", van Barrie, dat zijn geliefdheid wederom bewijst, doordat verscheidene plaatsen in de provin- cie het hebben verlangd. Zoo zal dan ook dit stuk op Dinsdag 16 Oct. in Hotel „Het Wapen van Medemblik", onder auspiciën van de tooneelvereeniging „Hierna Beter" een opvoering worden gege ven. Het is een schitterend stuk met een gewel dige rol voor Willem van der Veer en een sublieme creatie van Mevr. de Boer-van Rijk zelf. Daar er hier in de „Wieringermeerpolder" ook veel belangstelling schijnt te bestaan voor deze uitvoering kunnen wij mededeelen dat het in de bedoeling ligt van de N.V. Auto- Centrale „Habo" om dien avond een bus te laten rijden van Slootdorp over Middenmeer naar Medemblik en terug. Verdere mededeelingen hieromtrent volgt per advertentie in dit blad. Politie. Verloren een bankbiljet van tien gulden. Gevonden een stel bretels. Inl. Politie Slootdorp. TE MEDEMBLIK TANDARTS. Spreekuren 910, 12. Tel. 52. Kleinste inlage één gulden. ZITTING TE SLOOTDORP Dinsdag van 781/» uur. Te Middenmeer Donderdags van 78 uur. GEVRAAGD EEN NET MEISJE VOOR HEELE DAGEN TE SLOOTDORP. Brieven onder letter P. Bureau Wieringer- meerbode, Middenmeer. Voor direct GEVRAAGD een flinke bij L. S. WIJBRANDI, SLAGER SLOOTDORP. Wij vestigen uw aandacht op een bijzonder soort nieuwe koeken. 20 STUKS VOOR 1 KWARTJE. Gaat dit halen. Buitengewoon lekker. In onderstaande plaatsen alleen verkrijg baar bij R. de Graaf, bakkerij Slootdorp. N. Wagemaker, bakkerij H.-hoef. C. Cornelissen, bakkerij Den Oever. G. Slijkerman, bakkerij 't Zand. J. Molenaar, bakkerij St. Maartensbr. N. Nap, bakkerij Burgerbrug. beitel, welke uit de machine sprong in zijn voorhoofd, even boven den neus. Hoewel de toestand eerst goed leek, is thans verslechtering ingetreden. Zon dagmiddag was de toestand zorgelijk en is de man van de laatste H. Sacra menten voorzien. GEMEENTE WIERINGEN. Hinderwet en Bouwvergunningen. Ingevolge de Hinderwet is aan de Fa. Edel en Thies vergunning verleend tot het inrich ten van een koffiebranderij in haar perceel Hoofdstraat No. 1 te Hippolytushoef. Aan V. Bakker Dzn. Is vergunning verleend tot het bouwen van een woonhuis aan de Zwinstraat. VERTREK. Naar men ons meldt gaat de rijksveldwachter J. de Groot, te Den Oever onze gemeente verlaten en krijgt als nieuwe standplaats Santpoort. Werkverschaffing. Aan dienstplichtige ar beiders werkzaam bij de werkverschaffing, die door de militaire autoriteiten voor inspec tie worden opgeroepen, kan voortaan vergoe ding worden gegeven voor het noodzakelijk verzuim, zulks overeenkomstig de regeling getroffen voor verzuim bij feestdagen. VERLOTING. Aan de Evangelisatie ver- eeniging in en ten bate der Ned. Herv. Gem. alhier is vergunning verleend tot het houden van een verloting op een bazar te houden in November a.s. Plaatsing bij de werkverschaffing. Zooals bekend geldt tot nu toe de bepaling, dat werklooze arbeiders,, die na 1 Januari 1933 tijdens hunne werkloosheid zijn gehuwd, niet bij de werkverschaffing kunnen worden ge plaatst alsvoren zij drie maanden In het vrije bedrijf hebben gewerkt. In verband met ee nige wijzigingen in de steunregeling welke ook voor de werkverschaffing zullen gelden zal voortaan de datum 1 April 1934 gelden inplaats van 1 Januari 1933. Ter voorkoming van misverstanden wordt er de aandacht op gevestigd, dat ten aanzien van diegenen die na 1 April 1934 gehuwd zijn, de bepaling gehandhaafd bijjft, dat zij, die vóór hun huwelijk als kostgangers bij de werk verschaffing waren geplaatst, ook né, hun huwelijk als kostganger, d.w.z. dus telken male gedurende een periode van vijf weken, drie weken tewerkgesteld mogen blijven. Trainingsrit. Zondag a.s. zal door de Wielerclub „Wieringen" een rit rond Wieringen worden gehouden. Reeds gaven zich 30 deelnemers op. Het vertrek is van het Marktplein te half drie. GEMEENTE ANNA PAULOWNA. Duivensport. Zondag 9 September hield de Postduivenvereen „Altijd Verder" een wedvlucht met oude en jonge duiven vanaf Vilvoorde (België), afstand 220 K.M. De duiven werden om 8 uur in vrijheid gesteld. De eerste duif werd geconstateerd om 10.59 uur, de laatste om 11.07 uur. De prijzen vielen als volgt K. Verver 1, 2, 8 P. de Vries 3 G. v.d. Berg 4, 6, 11 W. Blaauboer 5 N. Spigt 7, 10, 12 L. Hogewoning 9.

Wieringer courant | 1934 | | pagina 2