tants- en loor lil larweverbouwers WIERINGER COURANT TELEFONISCH W. A. VAN AKEN TANDARTS. Spreekuren 910, 12. Tel. 52. w. A. BLIJDORP, Middenmeer Tel. 20. HOE GROOTER DE OMZET HOE LAGER DE PRIJS STEUNT PLAATSELIJKE WINKELS DAN HANDELT GE WIJS. Voetbalvereeniging „FLEVO." TWEEDE BLAD VRIJDAG 14 SEPTEMBER No. 74. GEMEENTE ANNA PAULOWNA. Een zeldzaam geval. Dezer dagen is op de boerderij van den Heer Jb. Geer- ligs, Grasweg, gestorven een 40-jarige hit. Dit paardje heeft zich voor de fam. Geerligs wel zeer verdienstelijk ge maakt, dat van grootvader tot klein zoon in dienst is geweest, hoewel het de laatste jaren wegens hooge ouder dom geen werk meer kon doen. De fam. Geerligs wilde het dier niet afmaken, {maar 't moest op de boerderij waar het zooveel werk had verricht, zijn eigen dood sterven. Verloting ten bate rit Ouden van Dagen. De afd. Anna Paulowna, Bond voor Staatspensionneering verzoekt ons te willen mededeelen dat op de vol gende lotnupimers ook nog prijzen zijn gevallen die men kan afhalen in de Zaal van Kossen. Lotnummers 56 1595 961 844 1934 1170 1226 1287 1375 1395 1523 1314 220 885 1145 1244 156(2 1770 809 1343 1521 270 1234 1990 1218 1305 651 1798 1394 890 250 1647 1307 1559. Loop der bevolking Ingekomen Mej. K. Hartweger van Obervellach (Oostenrijk) pmej. M. Lee ring van Heerhugowaard J. Meeldijk en gezin van Wieringerwaard H. Bittger van Oude Niedorp A. Gun- nink en echtgen. van Monster J. Loi- tering van Boxtel J. Snel van Hoog- karspel J. Lotttering-Camfferman van Haai'l.-meer J. W. Caspers van Dalen Mej. M. den Haan van Bergen (N.-H.) Mej. M. Dragstra van Sneek J. C. Vorstman van Haarlem. Vertrokken J. Voorthuysen naar Den Helder J. Dik--Blaauboer en kinderen naar Amsterdam J. Kuiper en gezin naar Leiden J. Kauw naar Warmenhuizen G. Boontjes en echtg. naar Barsingerliorn. Burgerlijke Stand. Geboren Marietje, dochter van P. Bakker en H. L. IJfs Cornelia Louisa dochter van C. H. van den Berg en A.C. Veul Johanna Catharina, dochter van J. van Kooten en H. C. Timmer Sija. dochter van C. Hooiimeijer en M. van Borstelen Cornelis Maria, zoon van G. M. Berbee en M. A. E. Nijssen. Ondertrouwd K. Ilakof en E. Wou denberg M. C. van Stein en M. Lee ring A. S. Kroon en A. M. M. van den Berg G. F. J. van den Berg en M. A. Kroon. Getrouwd G. Boontjes en M. van Dalen C. L. van Oudenaarde en M. Geluk. Directeur Mr. J. A. E. Buiskool, een re- Overleden D. de Jong, oud 41 jaar. Politie. Gevonden kindermuts jon gens-regenjas dames-rijwiel kinder portemonnai met inhoud fietsdyna mo autosiinger rozenkrans in étui. Verloren armbandje autonum merplaat kinderportemonnaie met inhoud een mud gerst rijwielplaat je in étui. POLITIE. Gevonden2 Autobanden met velgen. Inl. Gem. Secretarie Anna Paul. Collecte. De collecte voor het plaatse lijk crisis-comité, op Koninginnedag gehouden, bracht f 87.24 op. Verloting. De heer W Slikker die de meeste loten voor de verloting van Sportlust verkocht, had het suc ces daarin ook den hoofdprijs te zien vallen. Deze prijs, twee paarden werd gewonnen door Mej. Roozing van De Stolpen. Rekeninfl-courant-overeenkomst. De gemeente sloot met de Nederlandsche Middenstandsbank, kantoor Schagen, kening-courant-overeenkojmst. Wat Kossens Bioscoop Zondag a.s. geeft De Man met de Wassen Beelden. Een en al spanning, lvan Igor, fabri kant van wasfiguren heeft een muse um in Londen. Hij wordt echter door zijn compagnon bedrogen; deze steekt het gebouw in brand en Igor loopt ver schrikkelijke brandwonden op. Kreupel en mismaakt beproeft hij op nieuw 'n museum met wassen beeldei^ in New York. Hij heeft een bediende, Sparrow ge- heeten, die later een afschuwelijke mis dadiger blijkt te zijn. Opvallend veel personen verdwijne op geheimzinnige Vijze en de politie krijgt na langdurig zoeken argwaan die een inval in de kei der van het museum doet. Daar weten ze juist een nieuwe misdaad van Spar row te verijdelen, Op het zien van de politie valt hij in de kokende was. Door Sparrows bekentenis kwam de politie te weten, dat het monster een monomaniac is. iemand op zoek naar levende menschen, die hij, door hen in kdkende was te kluisteren wenscht te reproduceeren. GEMEENTE WIERINGEN. Uitslag Draverij Wormerveer. De uitslag van de gehouden draverij luidt als volgt le pr. f 250 Quita, eig. en ber. J. van Leeuwen -2e f 100 Ja- net Harvester eig. en ber. Taams 3e pr. f 50, Rolls Baijs eig. en ber. B. de Vries, Heerenveen. De Veemarkt. SCHAGEN, 13 Sept. 1934. Op de ge houden weekveemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt 16 Paarden f 150- f 350 4 Veulens f 85-f 140 3 Stieren f 70-f80 18 Geldekoeien (mag.; f 80- f 135 70 Geldekoeien (vette) f 160- f 257.50 10 Ivalfkoeien f 155- f 205 5 Pinken f 67-f 90 26 Graskalveren f 16- f 30 76 Nuchtere kalveren f 4-f 12 80 Schapen (magere) f 10-f 16 112 Scha pen (vette) f 15-f 18 77 Lammeren f 5-f 11 9 Varkens (vette) per Kg. 29- 31 cent ;85 Biggen f 7-f 12 Konijnen f 0.36-f 1 34 Kippen f 0.30-f 0.50 Ha nen 20-60 cent. Middenstandsvereeniging „Wieringen." Onder voorzitterschap van den heer Corn. J. Bosker, vergaderde Donderdagavond de Middenstandsvereeniging ten huize van den heer S. Kaan. Aanwezig 20 leden. Nadat de vergadering met een enkel woord door den voorzitter was geopend, deelde deze mede dat er geen notulen aanwezig waren daar de Secretaris wegens ziekte verhinderd is de vergadering bij te wonen. Winkelsluiting. Als eerste punt van de agenda wordt in behandeling genomen „de winkelsluiting." Voorzitter zegt dat de minister eenige ver ruiming wil stellen t.a.v. van de winkelslui ting voor diverse zaken. Het gemeentebestuur moet hier over advi- seeren, die op haar beurt de Middenstand weer om advies vraagt. Nu is het niet recht duidelijk of met de nieuwe wettelijke bepalingen, de regeling in het seizoen kan blijven gehandhaafd. Op Wieringen heeft men n.1. gedurende de zomertijd een uur later en 'n 8 uur lange o- penstelling voor enkele winkels op Zondag. Algemeen is men van oordeel dat deze re geling in ieder geval moet blijven. Besloten wordt eerst nadere inlichtingen te vragen waarna nogmaals een vergadering zal worden belegd. Middenstandscrediet. Voorzitter zegt dat ingekomen is een schrij ven van de Kamer van Koophandel te Alk maar, betreffende het Crediet wat de regee ring beschikbaar wenscht te stellen voor de Middenstanders die door de crisis in moei lijkheden zitten. Over deze aangelegenheid zal de adjunct- dir. van de Middenstandsbank komen spreken in Alkmaar op 26 Sept. a.s. De Middenstandsvereen. Wieringen wordt uitgenoodigd twee menschen uit haar midden aan te wijzen die aan deze bespreking zullen deelnemen. De vergadering benoemt hiervoor de heeren C. J. Bosker en D. Minnes. Incasso's. De Voorzitter zegt dat op verzoek van ver schillende leden dit punt op de agenda is geplaatst. Men is van oordeel dat velen van de crisis misbruik maken, door alles op de slechte tij den te schuiven als motief om niet te betalen. Er zijn er verschillende onder die onwillig zijn om hun schulden te voldoen, en hiertegen moeten maatregelen genomen worden. Een z.g. zwarte lijst is één van de wapens die tegen wanbetalers nog al eens succes heeft. Aan het bestuur werd opgedragen één en ander nader uit te werken en onderhandelin gen aan te knoopen met een deurwaarder die voor de middenstand aan het werk wil. In een volgende vergadering zullen hier dan nadere voorstellen over worden gedaan. Het ventverbod. Over deze moeilijke kwestie werd het be sluit genomen, om aan het gemeentebestuur te verzoeken, door het heffen van een hooger legesgeld en te betalen per dag, wat redelijk wordt geacht, t.a.v. de middenstand die toch de hooge lasten mag opbrengen, althans wat paal en perk te stellen aan het steeds grooter worden van het aantal venters in de gemeente Ook zal verzocht worden maatregelen te treffen tegen hen die steuntrekken en waar van de huisgenooten een handel opzetten. RONDVRAAG. De heer J. J. Bosker vraagt naar de moge lijkheid om te protesteeren tegen de hooge en onbillijke P.E.N.-tarieven. Voorzitter zegt dat om deze zaak te onder zoeken de medewerking van het gemeente bestuur gevraagd zal worden. Hierop brengt de voorzitter de aansluiting van Wieringen bij de Kon. Middenstandsbond ter sprake. Gezien de maatregelen van regeeringswege is het zoo langzamerhand onmogelijk gewor den om buiten de groote organisatie te staan. Contributieverhooging is dan echter nood zakelijk. Spr. verzoekt de leden hier hun gedachten eens over te laten gaan, men kan dan in een volgende vergadering hierover een besluit ne men. Hierna sluiting. V. V. SUCCES. Woensdagavond hield bovengenoem de vereeniging een vergadering in „Concordia". Aanwezig 25 leden. Na het gebruikelijk welkomswoord van den voorzitter de heer D. Oden, worden de notulen gelezen door den 2en secretaris, welke na een opmer king van den heer D. Nieuwbuurt wor den goedgekeurd^ Ingekomen stukken. Ingekomen is een schrijven van een werkloos lid, waarin deze mededeelt, wel voor de competitie te willen uitko men, mits de vereeniging hem tegen eventueele ongevallen verzkeert. Toevalligerwijze is een prospectus bij het bestuur binnengekomen van 'n maatschappij die voetbalongevallen verzekering voor haar rekening neemt, indien dit collectief geschiedt. Het bestuur is van oordeel dat ge zien de lage premie, ieder lid individu eel verzekerd behoort te zijn. Er zijn wel enkele vereenigingen die hun le den verzekerd hebben, doch dan wordt een hoogere contributie geheven. Collectief kan men echter verzeke ren met een minimum aantal van elf leden. Het bestuur stelt voor om de moge lijkheid te onderzoeken voor werk looze leden een regeling te treffen voor eventueele premie-betaling gedurende den tijd dat het lid werkloos is. Hiertoe wordt besloten. De training. De voorzitter zegt dat de training die de leden nu krijgen resultaten af werpt. Indien Succes een hoogere plaats in de voetbalwereld wil gaan innemen zal dit echter voortgezet moeten wor den. Het bestuur wilde eens een onder-, zoek in gaan stellen op het terrein van A. F. C. in Amsterdam waar een goed- koope electrische verlichting aange bracht is. Indien de kosten niet te hoog zijn wilde het bestuur hiertoe ook overgaan. De heer Jb. Bruul heeft hier een terreintje voor disponibel. Wordt goedgevonden. Als lid van de elftal-commissie wordt benoemd de heer Jb. Smit. Nadat nog eenige interne zaken zijn besproken sluit voorzitter de vergade ring. Politie. Verl. twee reservebanden van een vrachtauto. PREDIKBEURTEN WIERINGEN. BONDAG 16 SEPTEMBER. j-v NED. HERV. GEM. Den OeVer v.m. lOVa uur Ds. van Beek. H.-hoef 's av. 7Va uur Ds. van Beek. 20 Sept. 'sav. 8 uur Herv. Zusterkring O.land. Westerland 'sav. 7.30 uur Ds. Meihuizen. Zondagschool nam. 2 uur in de Kapel Oever. DOOPSGEZ. GEM. H.-hoef v.m. 10.30 uur Ds. H. W. Meihuizen. Dinsdag 18 Sept. 8 uur Doopsgez. Zusterkring. EVANGELISATIE. H.-hoef v.m. 10 uitx* de hr. Brasser, Den Helder. Kapel Den Oever nam. 7 uur de hr. Brasser. GEREF. KERK. H.-hoef v.m. 9'A: uur Leesdienst. H.-hoef nam. 2.30 uur Cand. J. Oranje. D^n Oever v.m. 10 uur de hr. J. Oranje. Den Oever, n.m. 5 uur Cand. J. Oranje. Den Oever. Wij mogen onze lezers er opmerkzaam opmaken, dat gezien het succes van j.1. Maandag, .,ApoIlo" het kluchtspel „De gevolgen van een leu gen" Zondag a.s. nogmaals zal opvoe ren. (Zie advertentie.) GEMEENTE ZIJPE. KEURING DIENSTPLICHTIGEN. ONS WIERINGERMEERHOEKJE. In November en December a.s. zal de her- keuringsraad in eenige gemeenten zitting houden. Wie een keuring kunnen ondergaan De gelegenheid om in die zitting een ge neeskundig onderzoek te ondergaan, kan door den voorzitter worden gegeven aan ingeschre venen voor den dienstplicht, die nog niet bij de land- of de zeemacht zijn ingelijfd, of die wel reeds daarbij zijn ingelijfd, maar nog niet als dienstplichtige In werkelljken dienst zijn geweest. Behoudens bijzondere machtiging van den Minister van Defensie worden tot het onder zoek niet toegelaten personen a. die bestemd zijn tot buitengewoon dienstplichtige of als zoodanig zijn ingelijfd b. die dit jaar tijdelijk ongeschikt voor den dienst werden verklaard c. die als vrijwilliger behooren tot de land macht uitgezonderd den vrij willigen land storm tot de zeemacht of tot de overzee- sche weermacht. De aandacht wordt er op gevestigd, dat personen, die tot den vrij willigen landstorm behooren, in het algemeen tot de keuring kunnen worden toegelaten, zonder bijzondere machtiging van den minister. Het aanvragen van keuring. Om deze keuring te ondergaan, behoort een aanvraag te worden ingediend, in welke aan vraag aannemelijk wordt gemaakt dat de persoon, wien het geldt, na de uit spraak van den keuringsraad vermoedelijk ongeschikt voor den dienst is geworden (dit geldt voor hen, die dit jaar door een der keu ringsraden geschikt werden verklaardof dat hij vermoedelijk ongeschikt voor den dienst is (dit geldt voor hen, omtrent wie dit jaar geen der keuringsraden uitspraak deed.) De aanvraag moet anders voorts vermelden den geslachtsnaam, de voornamen (voluit) en het nauwkeurig adres van den belangheb bende, datum en jaar van geboorte, de ge meente en lichting, voor welke hij voor den dienstplicht is ingeschreven, verder voro zoover hem bekend het korps, korpsonder deel of dienstvak, waaraan hij is toegewezen of waartoe hij behoort, en het tijdvak of den datum, voor zijn inlijving of zijn opkomst in werkelijken dienst vastgesteld, en ten slotte of hij dit jaar voor een der keuringsraden is verschenen en, zoo ja, hoe de uitspraak van den raad luidde. Wenscht iemand, die behoort tot de hier vóór onder a, b of c bedoelde personen, keu ring aan te vragen, dan is het wenschelijk tevens in de aanvraag te vermelden, welk bijzonder belang voor hem in het ondergaan van de keuring gelegen zou zijn. De aanvraag behoeft niet gezegeld te zijn, doch moet zoo spoedig mogelijk gefrankeerd worden toegezonden aan het volgende adres Aan den Voorzitter van den Keuringsraad Gebouw van het Departement van Defensie, Plein 4, 's-Gravenhage. ZIJPE, 11 September 1934. De Burgemeester van ZIJPE (N(H() J. DE MOOR. Schagerbrug. Dat de harddraverij- vereeniging „Voorwaarts' alhier zich in den lande een goede naam heeft verworven, bewijst wel, dat voor de draverij op Dinsdag 18 September a.s., niet minder dan 28 paarden zijn inge schreven, waaronder de snelste dra vers uit ons land. Dit belooft voor Schagerbrug weer een mooie dag van paardensport te worden. Schagerbrug. Als de voorteekenen ons niet bedriegen, komt er weer meer animo onder de boeren om aan ten toonstellingen mee te doen en wordt de Hollandsche geest weer wakker, n.1. om te strijden en tenslotte om te overwinnen. Wij hebben hier het oog- op de tentoonstelling van de Holl. Maatschappij van Landbouw, afd. Zij- pe een Omstreken", welke Maandag al hier plaats vindt. Een paar jaar terug geleek het er op, dat de afd. klein vee de overhand zou krijgen en de paarden koeien en schapen, waar feitelijk de tentoonstelling voor wordt georgani seerd, eenigszins op den achtergrond geraakte. Dit jaar evenwel zijn de drie 'bovengenoemde rubrieken weer flink vertegenwoordigd, en wel paarden met 37 nummers, hoornvee met 66 num mers. wolvee met 44 nummers, terwijl ook de inzending konijnen zeer belang rijk is. Het een met het ander vormt weder een passend geheel en het be stuur verwacht Maandag een talrijk bezoek van belanghebbenden en belang stellenden. BURGERLIJKE STAND. ,Van 7 t.m. 13 Sept. 1934. Geboren Johanna Adriana, d.v. Antonius Warmerdam en van Anna Maria Zoet Petrus Johannes Maria, z.v. Nicolaas Petrus Kramer en van Catharina Agatha Veldman. Ondertrouwd of getrouwd Geene. Burgerlijke Stand Medemblik met inbegrip ged. Wieringermeex Van 7 t.m. 13 Sept. 1934. Geboren Agatha dochter van A11- dries Siemonsma en Marijke de Vreeze Derk, zoon van Klaas Bakema en Pie- terdina Gezina Kruidhof wonende te Hoogezand.) Johanna Jacoba, doch ter van Johannes Nouwen en Maatje Laater. Overleden Klaas Kuiper. 70 jr. ongeh. Ondertrouwd Johannes Jacobus Berkhout en Catharina Veronica Nips- hagen Hielke de Boer en Geertruida Marg.aretha Winnubst Thomas Koops en Pieternella van Dijke Jan Kleinepier en Margrita Janse. Gehuwd Thomas de Bos en Johan na Zeilemaker. Flevo-Nieuws. De wedstrijd tegen Aartswoud is afgeschreven, het eerste elftal is dus vrij a.s. Zondag. Het tweede gaat Zondag bij Kolhorn op bezoek. De opstelling hiervan is als volgt W, van Vliet Drent, C. Marion, W. de Jong, Vrel, J. de Vos, Wolbers, Koshuizen, v.d. Schild, Verbuyt, Heijnen. Reserves E. Schoneveld, Punter, P. Schoneveld en Lubbes. De wedstrijd vang! aan om half drie. Vertrek van Middenmeer Hotel Smit om half twee. De a.s. competitie. Flevo I is ingedeeld in de 3e klasse C. en zal dit seizoen uitkomen tegen Hauwert I, Andijk 3, M. F. C. 3, Strand vogels 2,0. K. B. 1 V. C. L. 1, Berk hout 2, Schellinkhout 1. Flevo II is ingedeeld in de 4e klasse J. en zal uitkomen tegen Twisk 2, An dijk 4, Meervogels A I, Hem 2, V.C.L. 2, Hauwert 2, Strandvogels 3. Zondag 23 September vangt de com petitie aan. Flevo I speelt dan thuis tegen An dijk III. Flevo II gaat op bezoek bij Meervo gels A I. De leden wordt er op attent gemaakt dat Zaterdagvond een algemeene ver gadering wordt gehouden in Hotel Smit te Middenjneer. Ten gerieve van veel leden wordt deze op Zaterdagavond gehouden, men kopie dis allen in verband met de belangrijke agenda, waarom we naar onderstaande advertentie verwijzen. Politie. Gevonden een Alpinomuts; een zak aardappelen een grijze hoed; twee groente kistjes. Inlichtingen Politie. Middenmeer Middenmeer. Zijn wijsvinger bekneld Bezig zijnde met stroopersen bij de Pik-Up kwam de naaldsteker D. met zijn wijsvinger in aanraking (met de pers, zoodat deze zwaar werd verwond. Dr. Hoogkamer verleende geneeskun dige hulp. KERKDIENSTEN WIERINGERMEER. ZONDAG 16 SEPTEMBER. R.K. KERK SLOOTDORP. Zondag 7Vs en 10 uur H. TI. Missen. In de week Dinsdag, Woensdag en Zater dag H. Mis te VI2 uur. Zaterdagav. 68 uur Biechtgelegenheid. Katechismus Dinsdag 2e, 3e en 4e klas Woensdag 5e, 6e en 7e klas Zaterdag le klas en bovenalen de kinderen, die nog geen eerste H. Communie gedaan hebben. MIDDENMEER Zondag 7Vs en 10 uur H. H. Missen. In de week Maandag, Donderdag en Vrijdag: H. Mis te Vh uur. Zaterdagav .68 uur Biechtgelegenheid. Katechismus Maandag le klas en boven dien de kinderen, die nog geen eerste H. Com munie gedaan hebben. Donderdag 2e en 3e klas. Vrijdag4e, 5e, 6e en 7e klas. NED. HERV. GEM. Middenmeer v.m. 10 uur Ds. Fischer. Slootdorp 's av. 7 uur Ds. Fischer. EVANGELISATIE Slootdorp v.m. 9.30 uur Ds. Finkensieper. Middenmeer n.m. 3 uur Ds. Finkensieper. GEREF. KERK SLOOTDORP Slootdorp v.m. 9.30 uur Cand. v. d. Vliet. Slootdorp nam. 3 uur Leesdienst. GEREF. KERK MIDDENMEER Middenmeer v.m. 9.30 uur Leesdienst. Middenmeer nam. 3 uur Cand. v. d. Vliet. -- Geen richting aangegeven. Don derdagavond heeft een aanrijding plaats gehad ter hoogte van Garage Klare. De wielrijder K. van Midden meer per rijwiel uit richting Medem- blin huiswaarts keerende, sloeg van af Slootweg de Breestraat in zonder lichting aan te geven. Juist op dit mo ment kwam J. v.d. B. uit het Kamp Slootdorp met zijn D. K. W. aanrijden. Een botsing volgde. In de matige vaart werd het rijwiel nog eenige me ters meegesleurd, terwijl hierop de (mo torrijder viel. De berijder werd onder medische behandeling gesteld van Dr. Hoogkamer, welke overbrenging naar het Ziekenhuis noodzakelijk achtte, waar n.1. een knieschijf was ontwricht. Aan de dames van de Hervormde dameskrans Na dat nog eens rustig het aantal en de hoedanigheid van de prijzen voor de loterij is bezien, is beslo ten nog enkele prijzen door andere te vervangen, om daardoor een heter ge heel te verkrijgen. Daar hiermede aan de wensch van verschillende dames wordt voldaan, is het goed dit even bekend te maken. De drukke vergadering op Don derdag moest wel tot een vluchtig be sluit leiden het resultaat van de ver gadering zal naai* ieders tevredenheid zijn. Geboren AGATHA, A. SIEMONSMA M. SIEMONSMA - de Vreeze. Slootdorp, Brink 43, 10 Sept. 1934. P. DE GRAAF te Hippolytushoef is te bereiken op No. 66. BoekhoudingenBelastingzaken. BOODSCHAPPEN WORDEN EVENTUEEL AANGENOMEN BIJ BOSKER'S BOEKHAN DEL, MIDDENMEER. Overleden Lourens Fijma, oud 73 jaar, echtgenoot van Maartje Warten- horst, eerder weduwnaar van Geertje Pie. PREDIKBEURTEN ZIJPE. ZONDAG 16 SEPTEMBER. NED. HERV. KERK Petten v.m. 10.30 uur Ds. Witkop. Callantsoog 's av. 8 uur ds. M. v. Wichen. Schagerbrug, Oudesluis, St. Maartensbrug en Burgerbrug geen dienst. EVANGELISATIE. Schagen v.m. IOV2 uur, DS. Terlouw v. Alkmaar Nam. 5Vs uur, de heer Mensink van Weesp, Breezand, voorm. 10 uur, de heer Boon. Breezand nam. 3'A uur de heer Boon. Belangrijk Wielernieuws uit Medemblik. Jac. van Egmond en A. van der Linden stalden heide. Het bestuur van de Harddraverij- vereen. „Prins Hendrik" te Medemblik meldt, dat aan het Wielerprogramma voor a.s. Maandagmorgen is toege voegd een nummer voor Professionals. Jac. van Egmond, Olympisch Kampi oen en Prof. Kampioen van Nederland zal rijden tegen Arie van der Linden, Amateur Kampioen van Nederland 1930 1934, thans beroepsrijder Wereldre cordhouder 1/4 Eng. Mijl, 2e Grand Prix de Parijs. Voorwaar een zeld zaam programma voor West-Friesland Ongetwijfeld zullen duizenden van dezen wedstrijd getuige willen zijn. TE MEDEMBLIK Als vertegenwoordiger der Coöp. Teelers- vereeniging G. A. te Klaaswaal kan ik U aanbieden le NABOUW WILHELMINA EN JULIANA ZAAITARWE a 15.- per 100 K.G. Goedgekeurd, geleverd onder plombe en met certificaat van de N A. K. Vraagt monsters alsmede van ZAAIROGGE en GERST. De advertentie wordt éénmaal geplaatst. Aanbevelend (Reclameprysvraag Middenstandsvereen. Wieringermeer.) Vergadering op Zaterdag 15 Sept. 1934 's avonds 8 uur in Hotel Smit te Middenmeer. AGENDA 1 Opening, 2. Notulen, 3. Ingek. stukken, 4. Reglement, 5 Elftalcommissie, 6. Feestavond, 7. Contributie, 8. Autobusvraag- stuk, 9. Rondvraag en sluiting. Aller opkomst dringend gewenscht. Het Bestuur. MARKTBERICHTEN. Stichting „Heldersche Eierveiling" Noteering van 13 Sept, 1934. Aange voerd 23915 Kipeieren, 730 Eendeieren. Prijs 48-51 Kg. 200 a 240 52-54 Ke. 300 a 320 55-57 Kg. 300 a 340 58-60 Kg. 300 a 350 61-63 Kg. 340 a 350 64-67 Kg. 360 a 370 Kleine eieren 180 a 200 Eendeieren 155 a 200. Alles per 100 stuks, Eierveiling Schagen. Veilingbericlit van Donderdag 5 Sept. 1934. Aange voerd 55.000 Kipeieren. Prijs 52-54 Kg. 270 55-57 Kg. 340 58-60 Kg. 340 a 370; 61-63 Kg. 350 a 390 64-67 Kg. 400 Klein 220 a 230 900 Eendeieren 230 a 240. Alles per 100 stuks.

Wieringer courant | 1934 | | pagina 3