f 200.000. Voor uitbreidingswerken is geraamd een bedrag van f 1.395.000. Dit bedrag is verdeeld als volgtstelpost voor mogelijk tijdens de exploitatie noodzakelijk blijkende voorzie ningen aan de Centrale te Velsen-Noord f 50.000 overneming van laagspanningsnet ten één millioen gulden diverse uitbreidin gen en verbetering van laagspanningsnetten f 150.000 aankoop van grond, bouw van dienstwoningen en dienstgebouwen f 25.000, aankoop van auto's, motorrijwielen en derge lijke f 20.000, aankoop van electriciteitsmeters f 50.000 aankoop van electrische gebruiks- apparaten f 100.000. Rundveeteeltregeling.. Wij vestigen er de aandacht op, dat met ingang van 1 October a.s. slechts degenen, aan wie vier of meer kalve ren toegewezen zijn, één boventallig kalf zonder identiteitsbewijs binnen de vastgestelde gewichtsgrenzen (voor stierkalveren 60-250 Kg. en voor vaars- kalveren 100-210 Kg.) mogen aanhouden en wel uiterlijk tot 1 Nov. 1934. Dege nen, aan wie twee of drie kalveren toe gewezen zijn, dienen een eventueel bo ventallig kalf dus vóór 1 October a.s. op te ruimen. Met ingang van 1 Novem ber 1934 zullen de gewichtsgrenzen ge bracht worden voor stierkalveren op 60-300 Kg., voor vaarskalveren op 100- 250 Kg. Alle kalveren, die geboren worden na 31 October 1934, ressorteeren onder de toewijzing 1935. Alle kalveren, die geboren worden vóór 1 Nov. 1934 en voor dien datum 'n gewicht van 60 respectievelijk 100 Kg. bereiken, zullen uiterlijk 31 October 1934 geschetst en het houden van die kalveren t.g.t. door een identiteitsbe wijs 1934 gedekt dienen te zijn. Ten aanzien van de kalveren, die wel iswaar vóór 1 November 1934 geboren worden, doch voor dien datum nog geen gewicht van 60 resp. 100 Kg. lieb- bereikt, zal voor de kalveren, die vóór 1 November 1934 geschetst worden, een identiteitsbewijs 1934 worden uitge reikt, terwijl de kalveren, die na 31 Oc tober 1934 geschetst worden, onder de toewijzing 1935 zullen ressorteeren. Uit het voorgaande kan dus worden afgeleid, dat identiteitsbewijzen 1934 -- zoo deze niet bestemd zijn ter vervan ging van ter inwisseling aangeboden identiteitsbewijzen, welke betreffen kal veren, die na 31 October 1934 en vóór 1 Januari 1935 gestorven of geslacht zijn -- na 31 October weliswaar nog uit gereikt kunnen worden, echter onder voorbehoud, dat zij betreffen kalveren, die vóór 1 November 1934 reeds ge schetst zijn. Ten aanzien van de identiteitsbewij zen, welke in de periode 1 November- 31 December 1934 afgegeven kunnen worden ter vervanging van ter inwisse ling aangeboden identiteitsbewijzen van in diezelfde periode gestorven of geslachte kalveren, stelt men op de voor grond, dat deze bewijzen dienen te be treffen kalveren, die op het tijdstip, dat de vorenbedoelde kalveren gestor ven of geslacht zijn, nog geen 60 resp. 100 Kg. wogen. Voorts is bepaald, dat in den vervol ge uitsluitend door de als rundveehou der aangeslotenen, en bijgevolg niet door de als rundveehandelaar erken den. van het recht tot inwisselen tier identiteitsbewijzen gebruik gemaakt zal kunnen worden. BUITENLANDSCH NIEUWS. NEGER OP LAST VAN BLANKE VROUW DOODGERANSELD. Te Nairobi stond Maandag terecht de we duwe van majoor Geoffrey Selwyn, die in de omgeving van Nairobi een groote farm heeft en ervan beschuldigd wordt in Juni j.1. een neger te hebben laten doodranselen. Als me deplichtigen stonden vijf negers terecht van een anderen stam dan dien van het slacht offer. Er waren in Juni op de farm van mrs. Selwyn koeien gestolen, in verband waarmee zij eenige negers liet gevangen nemen en naar haar huis brengen' waar vier knechts den arrestanten vasthielden en een vijfde in opdracht van mrs. Selwyn de arrestanten met een stuk rubber ranselde. Het stuk rub ber werd stuk geslagen waarna de laatste ar restant met een leeren riem zoodanig geran seld werd, dat hij naar een ziekenhuis moest worden overgebracht waar hij aan de gevol gen overleed. WEDERINVOERING VAN DE DOODSTRAF IN SPANJE. Een aantal leden van de fractie der volks partij van Gil Robles zal na het weer bijeen komen van het Spaansche parlement in den loop van deze week in de cortez een voorstel indienen tot wederinvoering van de dood straf, teneinde op krachtige wijze de crimi naliteit en het terrorisme te kunnen bestrij den. DE RAMP IN DE GRESFORD-MIJN. ENGELAND. 264 dooden. Maandag is bekend gemaakt, dat 264 mijn werkers om het leven zijn gekomen ten ge volge van de ramp, Zaterdag voorgevallen in de Gresfordmijn (Noord-Wales.) Deze eeuw zijn er slechts twee mijnrampen in Engeland geweest, die een grooter aantal slachtoffers hebben geëischt, n.1. die van Hul ton ank in 1910, waarbij 344 menschen om kwamen, en die van Senghenydd in 1913, waarbij 439 menschen den dood vonden. An dere rampen maakten resp. 119, 168, 136, 155 slachtoffers; de laatste, van de Haig Pit, in 1931, 27. Er is diepe sympathie met het lot van de nagelaten betrekkingen der slachtoffers van de ramp. In den nacht van Zondag op Maandag heeft men de overlevende mijnponnies aan de oppervlakte gebracht. Tegelijkertijd was op de 800 meter verdieping een groep mijnwer kers bezig het brandende deel van de mijn door een dwarsmuur van tegels en zand lucht dicht af te sluiten. De hermetische afsluiting van den mijnput ten einde het vuur te ver stikken was Maandagavond bijna voltooid. Het is verboden te rooken op de plaats des onheils want uit den put ontsnapt nog steeds gas. De pogingen tot redding, gedaan voordat men de mijn afsloot, werden ten zeerste be moeilijkt door de ontzettende hitte in de mijn. De verhalen van de leden der reddings ploegen bewijzen dat het doordringen in de ruimten, waar na de ontploffing brand is uit gebroken, of waar de arbeiders door gas wer den verstikt, onbegonnen werk was. Een van de reddingsmanschappen vertelde „Als wij met de handen den grond aanraakten, lie pen wij brandwonden op. Een van ons liet zijn rookbril vallen toen hij dien wilde op rapen was het montuur roodgloeiend. Een redder die zijn oor tegen een der wanden te luisteren legde, liep vreeselijke brandwonden op. Het was haast onmogelijk de reddings pogingen voort te zetten, doch wij moesten volhouden. De leider van de hulpbrigade liep voorop, een kooi met kanaries voor zich uit houdend. In de hitte fladderden de vogels onophoudelijk in de kooi heen en weerwan neer zij neervielen beteekende dit een waar schuwing niet verder te gaan, want dan was er mijngas in de gang." De plaatselijke autoriteiten hebben dade lijk een fonds voor de nagelaten betrekkingen van de slachtoffers opgericht. Te Wrexham wordt op straat gecollecteerd. Een directeur van een rondreizend circus die Donderdag een voorstelling te Wrexham zou geven, heeft de voorstelling afgelast en 100 pond sterling in het hulpfonds gestort. Er zal ongeveer 20.000 pond sterling noodig zijn tot leniging van den nood. De koning heeft 200 pond sterling geschon ken, de koningin 50 en prins George en prin ses Marina hebben 25 pond sterling geschon ken. Groote bedragen komen binnen, in vele gevallen zijn sommen ontvangen van hon derden ponden sterling, afkomstig van bank instellingen, handelshuizen en particulieren. LEEUWENJACHT IN AFRIKA. Fantastisch verhaal. Een van de meest sensationeele jachtver halen, die men ooit gehoord heeft, wordt ver teld door twee dappere Engelsche officieren. Het zijn Charles Patrick Lyons, officier bij de administratie van Tanganyika en Gerold Nelham Clark, die vroeger in het 6e regiment Koninklijke Jagers in Tanganyika diende. Lyons lag in Mikidani in de provincie Lindi, toen hij bericht ontving, dat dertig man van de Makonde-stam gedood waren door leeu wen en hij besloot onmiddellijk er naar toe te gaan om te onderzoeken, of men zijn hulp noodig had. Denzelfden lag nog bereikte hij 's avonds het dorp en hij ontdekte dat de inboorlingen een groote omheining opgericht hadden van een hoogte van 18 voet en over een lengte van ongeveer een mijl. In die omheining bevond zich de bende leeuwen, die nog voor kort het land doorkruist hadden en de dorpen leeg hadden geplun derd. Honderden verschrikte inboorlingen hielden buiten de wacht, terwijl ze dringend de instructies van den districtsofficier af wachtten, hoe ze van de wilde beesten verlost konden worden, Lyons besloot een list te gebruiken. Met een jong negertje als lokaas begaf hij zich binnen de omheining, gewapend met een ge weer en een electrische fakkel. Zijn eenige metgezel was een inboorling, die goed op de hoogte was met het doen en laten der leeu wen. Er was geen maan en het drietal klom in een boom en wachtte meer dan een uur in volkomen duisternis. Plotseling hoorden ze een geritsel in het struikgewas en zagen ver schillende paren lichtende oogen. Lyons vuurde en trof twee leeuwen. Een derde een groote leeuwin werd gewond en deed verwoede pogingen om de jagers die echter buiten haar bereik waren, uit de boom te trekken. Ongelukkigerwijs ging op dat mo ment de fakkel uit, daar de batterij op was en het was daardoor onmogelijk geworden nog verder iets uit te richten. Toen gebeurde er iets ontzettends. Uit het bosch kwamen andere leeuwen aangesneld en vielen op de kadavers van twee gedoode leeuwen aan en begonnen hun lijken te verscheuren. Onder- tusschen sleepte de gewonde leeuwin zich weer naar het bosch terug. Toen het morgen werd slopen Lyons en zijn twee metgezellen behoedzaam de omheining uit. Men besloot niets meer te doen tot Ly ons assistent Clark gearriveerd was. Den heelen dag hoorde men de leeuwen aan de omheining knagen om te kunnen ontvluch ten, maar 500 inboorlingen hielden goed de wacht. Toen Clark aangekomen was, achtte men het raadzaam om eerst de gewonde leeuwin achterna te gaan en de twee Engelschen gin gen daarom alleen de omheining binnen. Toen ze het beest neerlegden zagen ze vijf andere leeuwen in de omgeving klaar om op het kadaver aan te vallen. Nu gingen er da gen over heen om de andere leeuwen te van gen. Vergiftigd vleesch werd binnen de omhei ning gegooid, maar de leeuwen weigerden er van te eten. Vanuit een boom wist Lyons nog drie andere beesten te dooden. Men hield steeds de wacht, want de leeuwen deden wanhopige pogingen om over de omheining te klimmen. De wachters zagen hen 's mor gens hun dorst lesschen met versche dauw, terwijl ze van honger gromden en dus steeds gevaarlijker werden. Na veertien dagen wa ren er nog maar tien leeuwen de anderen waren neergeschoten of door de overlevenden verslonden. Deze laatste tien werden door de officieren met behulp van de inboorlingen in het nauw gedreven en neergeschoten. Toen het gevaar geweken was, vernamen de officieren, dat de inboorlingen, toen ze door de leeuwen waren overvallen, gewacht had den tot de leeuwen in het bosch verdwenen waren, waarna ze bliksemsnel de reusachtige omheining opgezet hadden, en de hulp van de officieren hadden afgewacht. GEMEENTE WIERINGEN. BIJ SUCCES LANGS DE LIJN. Zondag hadden we weer pech. Ik zeg wij, want ik ben jmeegeweest naar het land van kool. Omstreeks één uur ver lieten we Hippo om met de bus van de Haan de groote tocht te aanvaarden. Door het slechte weer waren er wei nig supporters mee of hadden allen een voorgevoel van een nederlaag Wij niet hoor, want wat wilden die koollui nou In den beginne verliep de tocht heel rustig er was niet veel stemming in de ploeg. Alleen toen wij bij St. Maar ten kwamen toen kwam er weer bewe ging in, zoo'n echte schomjneling was er in de bus waar te nemen. Piet had ook weer een mooie weg uitgezocht, dwars door het land. Het duurde ook niet lang of we werden allemaal land ziek. alleen Montelet vond het niet zoo erg. doch hij vond toch d#»A het geen werk was van Piet. Eind*j|k kwamen we half uitgeput en ongeil®- tot huts pot gestampt via Luizenknip te Oud karspel aan, waar we eerst een kwar tier noodig hadden om onze ingewan den wat uit te zoeken. Gelukkig waren de meeste spelers weer wat bijgeko men, alleen Albert zat een beetje met zijn maag te sukkelen. Het duurde niet lang of onze jongens kwamen in het veld en de wedstrijd begon. W]ij hadden gauw een plaatsje ver overd op het open zijvlak. Hier merk ten we ook op onze Lotsky en z'n man nen die per eigen gelegenheid waren gekopien. Van de zijde der koolmen- schen was weinig publiek, zoodat we ons erg eenzaam gevoelden. Zooiets zijn wij niet gewend, op Wieringen al tijd zijn de kaartjes uitverkocht, zoo dat je van armoe dan donateur wordt, wil je nog eens een mooien wedstrijd zien. Onze spelers waren ook niet, zoo als we van hen gewend zijn, ook publiekspelers, hé Het stond al gauw 1-0 voor D. T. S. en wij kregen het al benauwd, doch voor de rust kwam de gelijkmaker nog en wij gevoelden ons weer wat beter. Na de thee en citroen werd het er niet beter op met Succes. Het werd 2--1 voor D. T. S. en de kooljeugd zong bij Piet achter doel „we gaan naar Home" en er waren die al riepen „tien, tien". Maar zoo ver kwam het niet, het werd 3-1 voor D. T. S. en zoo kwamen we aan 't einde van de match. Het wilde weer niet erg boteren, dezen middag en ons elftal moet nog eens goed onderzocht worden en veranderd natuurlijk, doch dat laten we aan de T. C. over. Vermelden we nog dat we even bij Luizenknip te kermis zijn ge weest en gezellig hoor. Op onzen terug reis ontpopte Jets zich als een echte humorist en droeg het nieuwe clublied voor, wat zeer veel applaus oogstte. Al met al was het toch wel een gezeili- gen dag en ik ga den volgenden weck vast weer mee naar Andijk en dan gaan we toch zeker eens winnen, niet Tot Zondag. Cupido. UITSLAG AANBESTEDING. Door architect B. G. Zanstra werd Dinsdag ten huize van den Heer K. Halfweeg te De Haukes, voor rekening van den Heer A Russelman Sz., publiek aanbesteed het bouwen van een win kelhuis met garage te Hollebalg, Westerland. De volgende inschrijvingsbiljetten waren hier voor ingekomen N. de Boer f 6962,50 J. D. Kooij f 5309 M. Mulder f 5300 P. Doves f 5300 S. Blaauboer f 5275 Jac. Smit f 4994; S. Dekker en H. Lond f 4842 J. C. Klem f 4550 P. Portegijs f 4485 P. de Vries f 4250. Begrooting was f 4290. Gegund aan den laagsten inschrijver. POLITIE. Gevonden een bruine portemon- naie, inhoudende eenig geld. Inl. Gem. bode. „HET WITTE KRUIS" Afdeeling Wieringen. Dinsdagavond werd ten huize van den Heer S. Kaan de najaarsvergade ring gehouden van de afdeeling Wie ringen „Het Witte Kruis". Zijn in den regel 10 a 12 leden ter vergadering: aanwezig, dezen avond waren er 45 en hoewel de agenda geen belangrijke punten vermelde die dit on gewoon groote vergaderingsbezoek op helderde, voorvoelden wij toch iets bij zonders dezen avond, hetgeen straks bij den rondvraag voor den dag zou komen. Als gewoonlijk werd de vergadering met een»-kort woord door den heer P. Kaan, voorzitter der afdeeling ge opend, waarna de secretaris Ds. van Beek de notulen voorlas van de vorige vergadering welke onveranderd wer den goedgekeurd. Vervolgens werden aangewezen voor de commissie tot het nazien der reke ning, de heeren D. D. Lont, A. H. van 't Hof en Jb. Lont Pzn. welke hunne be- noejning aannamen. Beschrijvingsbrief Prov. Algem. Ver gadering. De beschrijvingsbrief welke was bin nengekomen voor de Provinciale Al gem. vergadering kwam hierop in be handeling. Bij het punt candidaatstelling voor het hoofdbestuur vraagt de heer C. J. Bosker of door Wieringen soms 'n can- didatuur wordt gesteund. De voorzitter zegt dat dit niet het ge val is wel kan door de vergadering aan de afgevaardigde opgedragen worden b.v. candidateo als Not. van Leersum en Dr. Hoogkamer te stemmen. Mevrouw de Haan-Bosker vindt het van de afd. Wieringermeer een grcote arrogantie om als jonge afdeeling nu al met een candidaat voor het hoofdbe stuur voor den dag te komen. Men kan Dr. Hoogkamer hier nauwe lijks, terwijl we van Not. van Leersum en de heer Saai uit Alkmaar weten dat zij reeds jaren werkzaam zijn op maat schappelijk gebied. De afd. Wieringen d»e menschen in in het bestuur heett welke vergrijsd zijn in dienst van het Witte Kruis, heeft nog nooit een candidaat uit be scheidenheid durven stellen, en nu komt een jonge afdeeling als de Wie ringermeer met een candidaat die ab soluut nog niet weet wat het Witte Kruis is. Dr. Beeker zegt dat er voor hem in het verzoek van de Wieringermeer iets onsympathieks in zit. De afd. Wieringermeer is opgericht met steun van het hoofdbestuur, an ders had zij als afdeeling nog geen be staansrecht. Het gaat niet tegen de persoon van Dr. Hoogkamer, doch tegen de arro gantie van een jonge afdeeling. De heer C. J. Bosker zegt dat iedere afdeeing toch vrij is in het stellen van candidaten en iedere afdeeling is ook vrij om deze te steunen. Het geeft geen pas om de persoon van Dr. Hoogkamer hier ter sprake te brengen, zooals dat thans gebeurt. De afd. Wieringermeer kan wel zul- kwaliteiten in Dr. Hoogkamer hebben ontdekt, dat hij bekwaam wordt ge acht voor het hoofdbestuur, en hij kan hier evengoed geschikt voor zijn als de heeren Saai of van Leersum. De voorzitter stelt hierop voor om de afgevaardigden, de candidaat van Leersum te steunen en inzake de can- ditatuur Dr. Hoogkamer vrij mandaat te geven. Benoeming afgevaardigden. Na een tweetal stemmingen wordt benoepid als afgevaardigde naar de jaarvergadering Mevr. de Haan-Bos ker en de heer J. C. de Haan. Als plaatsvervangers worden be noemd de heeren P. Kaan en C. J. Bosker. Verkiezing bestuurslid. In de vacature van den heer I-. Noor den die bedankt heeft, word in een tweede vrije stemming Dr. J. Beeker benoemd. Onder een stevig applaus neemt Dr. Beeker zijn benoeming aan. Rondvraag. De heer C. J. Bossker uit zijn waar deering voor het vele mooie werk wat in de loop der jaren door de afd. van het Wlitte Kruis is verricht op maat schappelijk terrein. Spr. is echter van meening dat het bestuur met het aanschaffen van een zieken-auto wel wat veel verantwoor delijkheid op zich genomen heeft, te meer daar spr. heeft vernomen dat deze aankoop niet met instemming van het geheele bestuur is geschiedt, zelfs is er één bestuurslid om gaan bedanken. Spr. wil de noodzakelijkheid van een ziekenauto voor Wieringen niet be twisten en aan de hand van het regle ment heeft het bestuur volkomen recht matig gehandeld, daar het alle mate rialen aankoopt, dus ook een zieken auto. Toch zou spr. het een daad van wijs beleid hebben gevonden, als het eerst de leden-vergadering uitspraak had la ten doen voor de uitgave van een der gelijk bedrag, temeer daar er over dil punt geen eensgezindheid heerschtc in het bestuur. Men heeft uit de notulen hooien voor lezen hoe een lid in de vorige vergade ring voor contributie-verlaging op de bres stond. Nu men voor dergelijke financieele omstandigheden kojnt te staan mag men zich wel dubbel bedenken. De voorzitter zegt dat de contributie in verhouding tot andere plaatsen op Wieringen niet hoog is, van verlaging kan dan ook nog geen sprake zijn. Het was misschien wel beter geweest om het de ledenvergadering voor te leggen. Het bestuur is van meening dat het gedekt kan worden. Bij de aankoop van artikelen is de meening wel eens meer verdeeld. Wie kan echter beter beoordeelen dan het bestuur of een auto noodig is. Wanneer er één menschenleven ge red kan worden door deze aankoop dan is de uitgave hiervoor dit reeds dubbel waard. De heer C. J. Bosker zegt dat wat de voorzitter heeft gezegd hij ook reeds heeft gezegd. Ik heb de noodzakelijkheid niet be twist van een zieken-auto. Achter een dergelijke uitgaaf moet echter de ge heele afdeeling staan en niet maar en kele bestuursleden. Het bestuur heeft hiermede wel zeer veel financieele verantwoordelijkheid op zich genomen. Spr.- heeft nogmaals alle waardee ring voor het bestuur maar kan het niet goedkeuren dat men de leden er niet in gekend heeft. De voorzitter zegt nog dat alle leden vrijwel met deze maatregel zullen in stemmen. De heer Van Kalsbeek herinnert er aan dat bij de aankoop van het zuur- stof-apperaat ook tamelijk veel ver zet is geweest. Nu ei een menschenleven mee is be houden, wordt hier niets meer over ge hoord. Ook met de auto kan dit voorkomen, dat een snel en goed vervoer een leven redt. De heer C. J. Bosker zegt dat de woorden van den heer Van Kalsbeek in een algemeene vergadering gespro ken dienen te worden, waar het voor stel tot aankoop van een zieken-auto op de agenda staat vermeld. Dan zou het bestuur vele onaangenaamheden bespaard zijn gebleven. Dr. Beeker zegt dat nog een advies over deze aangelegenheid is uitge bracht door het Hoofdbestuur, mag de vergadering hiervan kennis nemen, vraagt spr. De voorzitter zegt dat hierin de aan koop wordt ontraden en dat in de om liggende gejneenten auto's disponibel zijn. Van deze gemeenten heeft Den Hel der alleen een goede zieken-auto, als we daar echter eerst heen moeten gaan is de patiënt misschien reeds overleden. De voorzitter zegt vervolgens, dat voortaan de ledenvergadering in de aankoop van dergelijke groote zaken zal worden gekend., Mevr. Sieseling zou gaarne wenschen dat er naast de zuigelingenzorg ook een kleuterzorg kojmt. Spr. bedoelt een consultatie-bureau voor kleuters Zal overweging worden genomen. Wederom de auto. De heer J. J. Bosker vraagt of het be stuur geen kosten-berekening kan ma ken van de auto. Spr. gelooft niet, dat men bij het bestuur weet, wat een au to aan onderhoud enz. kost. Mogen wij daar eens iets van hooren vraagt spr. Voorzitter zegt dat in de voorjaarsver gadering rekening en verantwoording wordt gedaan. De heer J. de Wit geeft het bestuur in overweging om de thans geldende statuten maar te verbranden en nieuwe te maken, waar de leden meer inede- zeggingschap in hebben. De heer Minnes acht één en ander niet in het belang van het Witte Kruis; z.i. komen te veel persoonlijke belan gen op de voorgrond, ten koste van de patiënten. De heer Schardam vraagt of het reg lement nog van kracht is. Spr. is werkloos en had hulp noodig van het W. K., had zich als lid aange meld, doch zou niet eerder geholpen worden als hij zijn contributie niet had betaald. Voorzitter en Ds. van Beek antwoor den dat Schardam evengoed is gehol pen, hij is echter pas lid geworden toen hij het W.K. noodig had, hoewel hij lang genoeg op Wlieringen heeft ge woond om lid te worden. Alweer de auto. De heer J. C. de Haan zou gaarne de tarieven vernemen van de zieken-auto. Voorzitter zegt dat dit door het be stuur zal worden vastgesteld, de leden hooren dit wel. De heer R. Post zegt dat hij om de Oost menschen heeft gesproken die van meening zijn dat zij gratis recht heb ben op vervoer per zieken-auto, het reg lement schrijft voor dat de leden recht hebben op gratis gebruik van alle ma terialen, waaronder dus ook de zieken auto valt. De heer Oden zegt dat zoo spoedig mogelijk reglementsherziening moet plaats hebben. Volgens dit reglement hebben de leden recht op gratis ver voer per zieken-auto. Hij acht het een groot verzuihi dat het bestuur de leden van één en ander onkundig heeft gelaten. Spr. vraagt een uitspraak van het bestuur inzake de exploitatie. Voorzitter zegt dat deze nu niet kan worden gegeven, dit zal zoo spoedig mo gelijk gebeuren. Gratis vervoer is na tuurlijk onmogelijk. Ds. van Beek doet een beroep op de medewerking van de leden, al wat het bestuur doet is in het belang van het Witte Kruis. Hierna sluiting., Naspel. De gemoederen waren danig opge wonden in deze vergadering, en op straat volgde nog veel napraat, vooral toen de wijkzuster vertelde dat zij pas f 200.- salarisverlaging had gehad, trok men in optocht naar binnen om het bestuur hierover te onderhouden. De voorzitter motiveerde deze verla ging echter door de algeheele verla ging welke op schier elk gebied heeft plaats gehad. De Zuster is opnieuw voor een jaar aangenomen op een salaris van f 1620.-. We hebben de tactiek der leden, in zake de debatten in 't laatste deel der vefgadering niet kunnen bewonderen. Persoonlijke aantijgingen en grofheden dienen ten eenenmale op zulk een ver vergadering achterwege te blijven en men dient er rekening mede te houden, dat men als een bestuur van een ver- eeniging van pl.m. 1000 leden, zich een werklast op de schouders heeft gelegd, die meer waardeering verdient als nu aan den dag werd gebracht. Is het niet in zeker opzicht de schuld der leden zelf. die in den regel voor 98 procent van de algemeene vergadering weg blijven, en daardoor dus tenslotte aan het bestuur een gevoel van vrijheid van handelen geeft, die gevaar loopt te groot te worden Ook de verhouding van de genees- heeren tot elkaar kwam bij de intrede van een onzer doktoren in 't. bestuur weer in ergerlijke mate aan 't licht, en we vragen ons af komt daar nu nooit een eind aan De goede dunk omtrent onze geneesheeren wordt er niet door bevorderd. Sapienwerking is hier noo dig en we hopen dat dit nog bijtijds door de heeren wordt ingezien. Ontslag van alle rechtsvervolging. De rechtbank te Alkmaar heeft 18 Sep tember j.1. uitspraak gedaan in de zaak van den heer J. A. Snooyink, boekhou der-journalist te Den Oever, wegens eenv. beleediging in geschrifte jegens Dr. B. De eisch was f 50.-- boete of 25 dagen hechtenis. De heer S. werd ontslagen van alle rechtsvervolging. Opening nieuwe catechisatie-lokaal Doopsgezinde Gemeente. Zondag 30 September des avonds te 7 uur, hopen de vroegere Wieringer predikanten ds. J. M. Leendertz en ds. O. L. van dei- Veen, samen met den tegenwoordigen voorganger ds. H. W. Meihuizen een bijeenkomst in het kerkgebouw dei- Doopsgezinde Gemeente te leiden ter opening van het nieuwe catechisatie lokaal. Er zal gecollecteerd worden ten bate van aankleeding en meubileering, waarvoor nog enkele dingen gcwenscht worden. Na de opening zal het gebouw tje te bezichtigen zijn.

Wieringer courant | 1934 | | pagina 2