TWEEDE BLAD. VRIJDAG 28 SEPTEMBER 1934 No. 78 NIBUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIBRINOBN EN OMSTREKEN GEMEENTERAAD VAN ZIJPL ■WIERINGER COURANT GEMEENTE WffiRINGEN. Voetbal vereeniging „Succes". Ter bespreking van een terreinver lichting kwam Woensdagavond de V.V. Succes in een buitengewone vergade ring in „Concordia" bijeen. Aanwezig waren 27 leden. Geen no tulen. De heer Oden, voorzitter van „Suc ces" zegt in zijn openingswoord dat op de vorige vergadering is besloten, dat een onderzoek zou worden ingesteld naar een doelmatige terreinverlichting voor de winterlraining, Uit een bespreking met een der hee- ren van het P.E.N. is gebleken, dat dit niet op het terrein van den heer Bruul mag geschieden, daar Bruul geen stroom aan derden mag leveren. Eenige bestuursleden hebben zich de moeite getroost om de verlichting in oogenschouw te nemen welke is aange bracht op het A. F. C. terrein in Amster dam. De kosten van deze verlichting bedroe gen f 2000.-- wat natuurlijk voor de ver lichting van het Succes-terrein niet te betalen zou zijn. In Ajnsterdam voelbalt men echter genoegelijk een wedstrijd 's-avonds, ter wijl het hier alleen maar de training beoogd. De heer Navis heeft een prijs opgege ven aan het bestuur, voor het terrein van Bruul en dit zou dan komen op ruim f 166.-- totaal. Nu het daar echter niet kan, en dus het voetbalterrein ver licht zou moeten worden, zullen de kos ten komen op f 250.-. Men heeft dan het voordeel dat de /leedlokalen ook verlicht kunnen worden. Spr. opend vervolgens de besprekin gen over dit punt. De heer Rijkers zegt dat als de rcsul taten van de training goed waren ge weest, de uitgave verantwoord zou zijn, spr. heeft echter overwegende be zwaren en ziet geen heil in de veld- training. De voorzitter geeft toe dat het resul taat niet bijzonder groot is geweest tot op heden van de training, doch ver wacht van zaaltraining heelemaal niets daar proeven hiermede genomen op 'n fiasco zijn uitgeloopen. De heer Rijkers zegt dat er nog meer komt kijken als alleen de aanlegkos- ten, ook de stroom en of vastrecht en meterhuur, wat veilig geschat kan wor den op f 3.50 per avond. De heer Metselaar vraagt hoe of het bestuur er zelf over denkt. De voorzitter zegt dat men naar aan leiding van de besprekingen in de vori ge vergadering een onderzoek heeft in gesteld naar terreinverlichting, het be stuur wilde echter de leden een uit spraak laten doen en niet de handel wijze van het Witte Kruis volgen. De heer Metselaar vraagt of het in de tegenwoordigen tijd wel verantwoord is om dergelijke uitgaven te doen, voor al nu er verschillende leden in omstan digheden verkeeren dat zij hun ver plichtingen niet na kunnen komen. Spr. stelt voor om dit jaar zaaltraining te houden, voldoet dit niet dan des noods volgend jaar veldtraining. De heer Bruul vraagt of het niet met auto-schijnwerpers kan wat toch voor- deeliger zal zijn. Voorzitter zegt dat dit licht niet goed is. De heer Rijkers blijft het voorstel be strijden, hij beweert niet dat de trainer niet goed is, doch de training heeft geen succes afgeworpen doordat er geen spelers zijn waar voetballers van ge maakt kunnen worden. De heer H. Lont vraagt of H. R. C. of Helder ook win tertraining heeft. Spr. vindt de kosten zeer hoog. De heer Nieuwbuurt zegt dat het niet de bedoeling is om het geld over de balk te gooien. Het spel is door de training van alle elftallen vooruitge gaan, men heeft echter niet het juiste spel vertoond tijdens wedstrijden, wat in theorie geleerd is. Zaaltraining heeft geen resultaten. De opkomst was nu steeds groot. Als met Januari de trainer weg is kunnen we indien er verlichting is, evengoed gebruik maken van avond training onder leiding van één der spe lers die het spel goed machtig is. Volgend jaar zullen we hoogstwaar schijnlijk geen trainer kunnen engagee- ren, doch kan er dan evengoed geprofi teerd worden van de verlichting. Het is niet de bedoeling, dat we voor deze drie maanden dat we de trainer nog hebben de kosten maken, doch dat we er over een reeks van jaren iets aan ztillen hebben. De heer Rijkers blijft er bij dat de kos ten niet verantwoord zijn tegenover de geringe resultaten, Succes heeft nu een maal geen spelers, behoudens een enke ling, waar bijzondere voetballers van te maken zijn, deze uitspraak is niet van hem zelf doch van de trainer. Voorzitter zegt dat het voor de wei nige goede spelers dan toch zijn nut beeft gehad. De heer S. P. de Vries zegt naar aan leiding van de vraag hoe of het bestuur er over denkt, dat aanvankelijk in de bestuursvergadering is besproken het plan van f 166.-. Nu het f 250.- moet kosten staat spr. er anders tegenover en weet nog niet of hij wel voor kan stemmen. Spr. vraagt aan de spelers die aan wezig zijn of zij als tot zaaltraining wordt besloten of zij dan ook zullen komen. De heer H. Lont zou gaarne volgend jaar weer een trainer willen hebben dan nu verlichting. De heer Metselaar raadt het ten stel li;g|ste af om verlichting te brengen, de vereeniging zal 't niet kunnen dragen De heer Duijnker vraagt aan den heer Metselaar waar hij de wetenschap vandaan haalt dat de vereeniging het niet kan dragen. De voorzitter geeft hierop een over zicht van de kasmiddelen waaruit blijkt dat het wel gaat, Stemmingpuzzel. De hierop gehouden stemming over het verlichtingsvraagstuk geeft aanlei ding tot een hopelooze verwarring. Uitgebracht worden 27 stemmen, waarvan 13 voor, 10 tegen en 4 blanco. Volgens de voorzitter is het voorstel aangenomen, daar z.1. blanco stem men ongeldig zijn. Anderen daarente gen waren van oordeel dat het voor stel was verworpen, daar" de meerder heid van 27, 14 is. De voorzitter handhaaft zijn uit spraak echter en geeft een explicatie van de gang van zaken bij Gemeente en Kamerverkiezingen. O.i. is echter de voorzitter abuis Er waren wel degelijk 27 geldige uitge brachte stemmen, daar allen die aan de stemming deel namen gerechtigd waren tot stemmen Iets anders zou het geweest zijn als de vier blanco stemmen zich verwijderd hadden uit de zaal vóór de stemming, er zouden dan 23 stemmen overgebleven zijn. Maar nu zij aan de stemming deelna men heeft dit wel degelijk invloed op het aantal uitgebrachte stemmen. Een stem is o.i. bij stemming over zaken dan slechts ongeldig als b.v. een donateur zou hebben meegestemd of een adspirantlid. Een vergelijking met Gemeenteraad of Kamerverkiezing gaat natuurlijk niet op daar hier een veel andere maatstaf wordt aangelegd. Wanneer wij echter zien hoe 'n stem ming over zaken in de Tweede Kamer en Gemeenteraad plaats heeft, dan staat hierover in de grondwet Alle besluiten over zaken worden bij volstrekte meerderheid der stemmende leden opgemaakt. Hier wordt dus eenvoudig van stem mende leden gesproken. Een lid wat blanco stemt heeft wel degelijk ge stemd, al stemde hij noch voor noch tegen, doch gestemd heeft hij. Zijn aanwezigheid bij de stemming heeft wel degelijk invloed op het aantal uitgebrachte stemmen. De meerderheid was derhalve 14 en was het voorstel verworpen. Het had b.v. ook zoo kunnen zijn dat, laten we aannemen dat er 26 leden aan wezig waren geweest en de uitslag had b.v. 13 voor n 13 blanco geweest, dan zou volgens de voorzitter het voorstel met algemeene stemmen zijn aangeno men, daar hij de 13 blancostemmers als ongeldig beschouwde. Blanco stemmen geeft altijd verwar ing, beter zou he t zijn als een lid zich onthield van stemming door zich zoo lang te verwijderen vooral zooals hier n min of meer belanghebbend lid blan co stemde, en dus toch onbewust in vloed uitoefende, al bedoelde hij dit juist niet. Verslaggever.) De voorzitter beloofde echter nog een onderzoek, zoodat bij hen waar schijnlijk toch nog eenigen twijfel boven kwam. Rondvraag. De heer Oden bespreekt de kwestie van het niet spelen van opgestelde spe lers van j.1. Zondag. Het is een schan daal dat zoo iets voor komt. Spr. stelt dan ook voor dat het de be wuste spelers onder het oog gebracht dient te worden en vanaf heden zal het reglement van toepassing worden ge bracht op spelers die zonder gegronde redenen niet uitkomen indien zij staan opgesteld. Hierna sluiting. Meester Lilienthal in de Wieringer Schaakclub. Aangaande de simultaan séance welke gegeven zal worden door den Hongaarschen meester A. Lilien thal kunnen wij nog melden dat deze gehouden zal worden op Woensdag 3 October a.s. des avonds om kwart voor acht, in de achterzaal van Hotel de Haan en niet zooals eerst gemeld in de foyer van de bioscoop. De deelnemers worden verzocht uiterlijk half acht aan wezig te zijn. Toeschouwers zijn wel kom mits stilte in acht genomen wordt. Dienstplicht. De dienstplichtige J. J. B. de Leeuw van de lichting 1933, wo nende te Den Oever is voorgoed vrij gesteld van den dienstplicht wegens kostwinnerschap. De dienstplichtige M. P. Snoodijk van de lichting 1934, wonende te Den Oever is voor den tijd van een jaar vrijgesteld van den dienstplicht we gens kostwinnerschap. Onderwijzend personeel. Tot tijdelijk onderwijzeres aan de O.L. School te Hippolytushoef is benoemd Mw. A. L. de Jong uit Den Helder wegens ziekte van Mw. E. M. Mulders. BURGERLIJKE STAND. (Van 21 t..m 27 Sept. 1934.) Geboren Pieter Albert, z.v. P. A. Steigstra en B. Ligtendag. Gehuwd W. van Krieken en M. Snooij K. Halfweeg en K. Jongens. Overleden Simon Bakker, 60 jr., echtgen. van D. Bakker. Drankwet. Door Mw. de Wed. S. de Vries geb. de Ham is ingevolge de Dranwet 'n verlof B. aangevraagd voor het perceel Zandburen 41a, alhier. GEMEENTE ZIJPE. Vergadering van Woensdag 26 September 1934, 's morgens 10 uur. Tegenwoordig alle leden. De Voorzitter opent de vergadering, waar na goedkeuring volgde van de notulen van de vergadering van 26 September 1934. 1. Mededeelingen en ingekomen stukken. a. Mededeeling inzake goedkeuring door Ged. Staten van gemeenschappelijke onder- wijsregeling Zijpe-St. Maarten b. Mededeeling besluit van Ged. Staten, waarbij het bedrag, in art. 42 van het K.B. van 4 November 1929 (Stbl. no. 476) door de letter U voorgesteld, voor de gemeente Zijpe voor het rekeningsjaar 1931 is vastgesteld (Fin. verhouding tusschen Rijk en Gemeen ten) c. Verslag over 1933 van 1. Commissie van vakonderricht aan het Gemeentelijk politiepersoneel in N.-Holland. 2. Provinciaal waterleidingbedrijf van Noord Holland. 3. Provinciaal Electriciteitsbedrijf van Noord Holland. Deze verslagen zullen bij de leden circulee- ren. d. Proces-verbaal van kasverificatie bij den Gemeente-Ontvanger De Voorzitter deelt mede dat op 13 Sep tember bij de Gemeente-Ontvanger kasopna me is gedaan. In kas was f 1552.—, het tegoed bij de postrekening bedroeg f 121,57, terwijl bij de Coop. Zuivelbank te Alkmaar een be drag was belegd van f 27055,68. Een en ander overeenkomstig de boeken. e. Bemerking van Ged. Staten ten aanzien van de Gemeenterekening, dienst 1932. Gedeputeerde Staten hadden een tweetal bemerkingen van administratieven aard. Aan de eerste bemerking zal worden voldaan, terwijl aan de andere bemerking niet vol daan kan worden. Dit betreft de post verlich ting en waterleiding ten behoeve van het ver volgonderwijs. f. Verzoek van den Zij per Bestuurdersbond inzake toepassing van de circulaire van den Minister van Sociale Zaken dd. 10 Juli 1934, (te behandelen bij punt 16 van de Agenda.) 2. Voorloopige vaststelling van de Gemeen terekening, dienst 1933, en goedkeuring van de rekeningen van het Algemeen Armbestuur en het Algemeen Weeshuis, dienst 1933. De Secretaris deelde mede dat al deze re keningen sluiten met een voordeelig slot. Betreffende de Gemeenterekening, de gewone dienst, met een voordeelig saldo van f 11367,96 de kapitaaldienst met f 2639.99. De rekening van het Algemeen Armbestuur met een batig saldo van f 1437.64, die van het Algem. Wees huis met een batig saldo van f 4199.93. Door een commissie, bestaande uit de hee- ren Blom, Doorn en De Wit, zijn de verschil lende rekeningen nagezien en alles is door hen in volmaakte orde bevonden. De commissie ontvangt van den Voorzitter een woord van dank voor hare werkzaam heden in deze. De Gemeenterekening wordt met algemee ne stemmen voorloopig goedgekeurd, terwijl de rekeningen van het Burgerlijk Armbestuur en van het Algemeen Weeshuis definitief met algemeene stemmen worden goedgekeurd. 3. Verzoek van H. Rezelman om ontslag als lid van het Burgerlijk Armbestuur. De Voorzitter zegt dat de heer Rezelman een woord van hartelijken dank toekomt voor al hetgeen hij In den loop der jaren, in het belang van het Burgerlijk Armbestuur heeft gedaan. Met algemeene stemmen wordt het ge vraagde eervolle ontslag verleend, ingaande 1 October a.s. 4. Benoeming van een lid van het Burger lijk Armbestuur (vacature H. Rezelman.) De door B. en W. opgemaakte voordracht luidt1. G. van der Sluijs te Sehagerbrug 2. P. Vries te Sehagerbrug. Benoemd werd met algemeene (10) stem men no. 1 van de voordracht. (De heer Van der Sluijs stemde niet mee.) Op de desbetreffende vraag van den Voor zitter aan den heer Van der Sluijs, of hij de ze benoeming aanneemt, volgde een toestem mend antwoord, hoewel spreker niet ontken de dat deze functie wel eens eenige moeilijk heden met zich mede zal brengen, welke hij evenwel, met de hulp en steun van anderen, hoopte te overwinnen. 5. Verzoek van H. Veuger om ontslag als Secretaris-penningmeester van het Burger lijk Armbestuur. De Voorzitter deelde mede dat door den heer Veuger ontslag uit bovengenoemde func tie was gevraagd, met ingang van 1 October a.s. De heer Veuger heeft lange jaren tot volle tevredenheid van allen de functie van Secretaris - Boekhouder waargenomen, waar voor hem een woord van dankbare erkente lijkheid toekomt en er zal wel niemand tegen zijn om dit ontslag op de meest eervolle wijze te verleenen. (Applaus.) Met algemeene stem men wordt het gevraagde ontslag eervol ver leend, ingaande 1 October a.s. 6. Benoeming van een Secretaris-penning meester van het Burgerlijk Armbestuur (vaca ture H. Veuger). De door B. en W. opgemaakte voordracht luidt1. C. Smit te Burgerbrug2. W. Eriks Jz. te 't Zand. De heer C. Smit wordt met algemeene (10) stemmen benoemd. (De heer Smit zelf stem de niet mee.) De Voorzitter stelde aan den benoemde de vraag, of hij de benoeming aanneemt, waar op een bevestigend antwoord volgde, met een woord van dank aan zijn mede-raadsleden voor de op hem uitgebrachte stemmen. De heer Smit sprak de hoop uit dat hij de func tie naar aller genoegen zal waarnemen. Jl. Voorstel tot verhooging van den Agent der Arbeidsbemiddeling, tevens Ambtenaar der werkloosheidsverzekering. B. en W. stellen voor de jaarwedde van den Agent der Arbeidsbemiddeling, tevens amb tenaar der werkloosheidsverzekering, met f 150.- te verhoogen en te bepalen op f 500.-, zulks wegens toeneming der werkzaamheden. Zonder besprekingen wordt dit voorstel met algemeene stemmen aangenomen. 8. Voorstel tot renteverlaging van een geldleening. B. en W. stellen voor, de rentevoet van de 4V»% geldleening 1916, oorspronkelijk groot f 18000.-, op 28 October a.s. per resto groot f 6238.42, te verlagen tot 4%. Met algemeene stemmen goedgevonden. 9. Voorstel tot intrekking van het Raads besluit van 24 Januari 1933, waarbij de In structie voor de Geneeskundigen en de Vroed vrouw, belast met de armenpraktijk, tijdelijk is gewijzigd. Bij Raadsbesluit van 24 Januari 1933 werd een tijdelijke wijziging aangebracht in de „Instructie voor de Geneeskundigen en de Vroedvrouw, belast met de armenpraktijk", zulks naar aanleiding van het Raadsbesluit van 2 November 1932 tot het toepassen van een tijdelijke korting op de jaarwedden van het Gemeentepersoneel. Nu laatstvermeld Raadsbesluit in de vorige Raadsvergadering- is ingetrokken, is het noodig, dat ook de bij Raadsbesluit van 24 Januari 1933 aange brachte wijziging in de Instructie bovenbe doeld, wordt ingetrokken. Met algemeene stemmen wordt dit voorstel goedgekeurd. 10. Voorstel inzake verruiming van de verkoopgelegenheid op Zondag. Door de in de Winkelsluitingswet aange brachte wijziging (ingevolge de wet van 27 Juli 1934, Stbl. no. 450) is de Gemeenteraad bevoegd te verklaren van oordeel te zijn, dat de tegenwoordige buitengewone omstandig heden aanleiding geven tot uitbreiding van de verkoopgelegenheid op Zondag, in dien zin, dat a. winkels, waar uitsluitend of in hoofd zaak ten verkoop in voorraad zijn A. visch; B. fruitC. een of meer der navolgende wa ren brood, banket, suikerwerk, chocolade, al dan niet te zamen met consumptie-ijs, des Zondags geopend mogen zijn gedurende ten hoogste zes (thans vier) achtereenvolgende uren b. winkels, waar uitsluitend of in hoofd zaak tabaksartikelen ten verkoop in voorraad zijn en winkels, waarvoor een volledige ver gunning of een slijtvergunning, als bedoeld in art. vier achtereenvolgende uren geopend mogen zijn (mogen thans niet geopend zijn.) De Gemeenteraad zal hieromtrent vóór 15 October a.s. hebben te beslissen, terwijl vooraf belanghebbenden uit het betrokken bedrijf moeten zijn gehoord. Uit de lijsten welke ter Gemeente-secretarie voor de betrokken win keiiers ter teekening hebben gelegen, is ge bleken, dat voor openstelling van winkels voor tabaksartikelen op Zondag (gedurende 4 uren) een behoorlijke meerderheid der win keliers was. De lijsten inzake verruiming van verkoopgelegenheid op Zondag (van 4 op 6 uur) voor vischwinkels, fruitwinkels en win kels voor verkoop van brood, banket, suiker werk enz. waren door een paar winkeliers geteekend. Hieruit kan men afleiden, dat aan bedoelde verruiming geen behoefte be staat. In verband met het vorenstaande stellen B. en W. den Raad voor, de verklaring af te leg gen, dat hij van oordeel is, dat de tegenwoor dige buitengewone omstandigheden aanleiding geven tot toepassing van het bepaalde in art. 4, eerste lid, der wet van 27 Juli 1934 (Stbl. no. 450) ten aanzien van winkels, waar uit sluitend of in hoofdzaak tabaksartikelen ten verkoop in voorraad zijn. De heer Doorn vraagt of voor die openstel ling een uniforme regeling wordt getroffen. De Secretaris deelt mede dat dit niet noo dig is. Ieder is hierin vrij, mits het niet meer dan 4 uur is. De betrokkenen moeten dus zelf de uren van openstelling hunner winkels op geven. 11. Voorstel tot opnieuw vaststelling van de plaatselijke verordeningen betreffende af wijkingen van de winkelsluitingswet. Uiterlijk 6 maanden na de inwerkingtreding van de wet van 27 Juli 1934 (Stbl. no. 450) tot wijziging van de winkelsluitingswet 1930 ver vallen o.m. alle plaatselijke verordeningen, als bedoeld in art. 9, le lid, der winkelsluitingswet (afwijkingen van de winkelsluitingswet gens bijzondere plaatselijke omstandigheden.) In verband hiermede stellen B. en W. voor bedoelde verordeningen (Raadsbesluiten van 7 April 1932 en 2 November 1932) opnieuw vast te stellen. Goedgevonden met algemeene stemmen. 12. Voorstel tot voorloopige opheffing van het vervolgonderwijs. Teneinde de uitgaven der gemeente te be perken, stellen B. en W. voor, het vervolgon derwijs voorloopig op te heffen. B. en W. heb ben evenwel geen bezwaar op de gemeente begrooting voor 1935 een post te plaatsen wegens het geven gedurende de zomermaan den (op een of meer dorpen) van een hand- werkcursus voor niet meer leerplichtige meis jes. De heer Blom kan er zich niet mee veree nigen om het vervolgonderwijs geheel op te heffen en vraagt of het niet mogelijk is een kleiner aantal uren onderwijs te geven, of misschien een cursus te stichten voor onder wijs voor schoolvrije jeugd. Ook de heer Rens zou het zeer betreuren als het vervolgonderwijs geheel gaat verdwij nen. De heer De Boer zegt dat hij het zeer zou bejammeren als het vervolgonderwijs wordt opgeheven. Er kan misschien op andere pos ten wel bezuinigd worden om de begrooting sluitende te maken. De Voorzitter zegt dat ook B. en W. deze maatregel jammer vinden maar wijst op de groote moeilijkheid om de begrooting sluiten de te maken. De heer Nannis vraagt of het niet moge lijk is om het vervolgonderwijs om te werken in een cursus voor schoolvrije jeugd, zooals de heer Blom dit wenschte. De heer Van der Sluys deelde mede dat enkele jaren terug een besluit is genomen tot stichting van een cursus voor schoolvrije jeugd. Wij zijn toen door Ged. Staten op de vingers getikt, daar zij het een verkapte po ging noemde om het vervolgonderwijs te ver vangen. De heer Dignum kan met het voorstel van B. en W. meegaan, daar de tijdsomstandighe den ons dwingen dergelijke maatregelen te nemen. Spreker voelt veel meer voor vakon derwijs (b.v. landbouwonderwijs) wat door de regeering wordt gesteund. De heer Van der Sluys zegt dat in onze ge meente twee hoofden van scholen zijn met acte landbouwonderwijs, n.1. de heer Kager te 't Zand en de heer Leeuwen te St. Maartens brug. Spr. weet niet hoe de heer Kager er mee staat, maar wel weet spr. dat voor de cursus te St. Maartensbrug, onder leiding van den heer Leeuwen, alles in het geweer is geroepen, om het vereischte aantal leerlin gen (15) voor een dergelijke cursus bij elkaar te krijgen. De heer Doorn noemt de opheffing van het vervolgonderwijs wel een harde maatregel, maar wij kunnen niet anders handelen, zoo als de Voorzitter zegt, om de begrooting ee- nigszins sluitende te maken. En, zegt spreker, als ik mij plat uitdruk, geloof ik niet dat het vervolgonderwijs zoo bijzonder veel nut af werpt, temeer daar verschillende inrichtingen voor onderwijs (b.v. U.L.Ö.) voor ieder open staat. De heer Bruin zegt een voorstander van vervolgonderwijs te zijn, maar wij zien nog al vaak dat alles in het werk gesteld moet worden om het vereischte aantal leerlingen te krijgen en een poosje na den aanvang ver minderd het aantal leerlihgen tot b.v. 5 of 6. De heer Dignum zegt dat hij zitting heeft in het bestuur van landbouwonderwijs te 't Zand, maar kinderen van arbeiders, die het toch zoo noodig hebben voor hun verdere le ven, geven zich niet aan als leerling, wat spr. zeer jammer vindt. De heer Doorn zegt dat het wel een goed figuur geeft tegenover de kiezers, om tegen het voorstel van B. en W. te stemmen, maar dan moeten die tegenstemmers maar eens zeggen waar de centen vandaan moeten ko men. Wij zitten hier voor het belang van al len en wij moeten zooveel mogelijk zorgen dat wij de eindjes touw aan elkaar kunnen knoopen. Het voorstel van B. en W. komt nu in stem ming en wordt aangenomen met 7 stemmen voor en 4 tegen. Tegen stemden de heeren Blom, Rens, De Boer en Nannis. 13. Verzoek van J. van Ens, om uitbetaling van een gratificatie over het tijdvak, dat hij te 't Zand als Rijksveldwachter is gestation- neerd is geweest. De Voorzitter zegt dat Van Ens zeer korten tijd in deze gemeente is gestationneerd ge weest en spr. kan geen termen vinden om de gevraagde gratificatie toe te kennen. Na eenige besprekingen werd met 8 tegen 3 stemmen besloten geen gratificatie toe te kennen. Er voor waren de heeren Bruin, De Wit en Doorn.. M. Verzoek van de Algemeene Vereeni- gjw voor Bloembollencultuur, gevestigd te HRErlem, om een subsidie van f 25.- ten be hoeve van het uitloven van prijzen op een te houden bloemententoonstelling. B. en W. zijn van oordeel, dat de financi- ëele toestand der gemeente niet toelaat, met het toekennen van subsidies door te gaan en stellen dan ook voor, afwijzend op het ver zoek te beschikken. Goedgevonden. 15. Verzoek van den Zijper Bestuurders- bond om een vergoeding toe te kennen aan hen, die zich met het „Stempelen" belasten. Volgens de door B. en W. vastgestelde „Re geling inzake het stempelen der werkloozen" moeten de ongeorganiseerden bij den Agent der Arbeidsbemiddeling te Sehagerbrug stem pelen en de georganiseerden bij het Bestuur van de plaatselijke af deeling hunner vakor ganisatie. Voor zoover bekend, wordt het door de georganiseerden zeer op prijs gesteld, dat zij bij hun afdeelingsbestuur (meestal bij den Penningmeester) kunnen stempelen, aange zien dit voor hen geriefelijker is, dan dat zij bij den Agent der Arbeidsbemiddeling te Scha, gerbrug moeten stempelen. Een gemeentebe lang is er alzoo niet bij betrokken, waarom B. en W. dan ook voorstellen, afwijzend op het verzoek te beschikken. Met algemeene stemmen wordt afwijzend op het verzoek beschikt. 16. Circulaire van den Minister van Soci ale Zaken d.d. 10 Juli 1934, houdende mede deeling, dat er geen bezwaar tegen bestaat, dat de Gemeentebesturen de werklooze ar beiders in de betaling van de premie voor ziekenfondsen tegemoetkomen. Aangezien bij toepassing van de circulaire de financiëele gevolgen niet zijn te overzien, stellen B. en W. voor zulks in overeen stemming met het Raadsbesluit van 19 Sep tember 1933 de circulaire voor kennisge ving aan te nemen.

Wieringer courant | 1934 | | pagina 3