VOETBALUITSLAGEN K. N. V. B. DANSCURSUS MIDDENMEER HOTEL SMIT VERHUISD J. TALSMA - EXPEDITEUR, GEMEENTERAAD ANNA PAULOWNA genheid tot wedden te geven bij voet bal-wedstrijden. De hiervoor te stichten vennootschap zal een aandeelen-kapitaal krijgen van minimum 5000 en maximum 45.000 kr. en geleid worden door een bestuur waarvan de regeering voorzitter en on dervoorzitter aanwijst. Van de bruto-inkomsten zal 20 pCt. aan de sportbeweging ten goede ko men. Er mag geen grooter dividend wor den uitgekeerd dan 5 pCt. SPORT. KON. NED. VOETBALBOND. DE VIERDE KLASSE. „Alkmaar" speelde in Schagen gelijk 11 Op zich zelf geen onverdienstelijk resultaat, daar het hier zeker een lastigen uitwedstrijd betreft. Texel schijnt er zin in te hebben dit jaar. Opnieuw behaalden de eilanders een overwin ning en namen tegen het bezoekende Vrone geen halve maatregelen (71.) D.T.S. stelde wel teleur en liet zich zoowaar in eigen veste door Andijk met 13 slaan. Wat scheelt „Succes" toch eigenlijk De aanvankelijk gedoodverfde kampioenen be gonnen slecht, herstelden zich vorige week te Andijk keurig met een 6—3 zege, om zich nu weer in eigen huis te laten slaan met 2—3 en nog wel door de benjamin „Nieuwe Niedorp". De stand in 4A is thans gesp. gew. gel. verl. v.t. pt. Texel Alkmaar D. T. S. Andijk Succes N. Niedorp Schagen Vrone B. K. C. 11-2 7 7-6 5 8-8 4 9-10 4 9-9 3 3-2 2 5-6 2 4-10 1 2-5 0 Afdeeling I. 4e klasse. Schagen—Alkmaar 11 TexelVrone 71 D.T.S.—Andijk 1—3 SuccesNieuwe Niedorp 23 UITSLAGEN N.H.V.B. van Zondag 7 October 1 D: J.V.C.—H.R.C. 3 2—2 M.L.D.—Helder 3 27 WatervogelsHeld. Boys 10 Petten I Succes 2 11 Wieringerwaard Schoorl 3—2. 2 D Koedijk—D.T.S. 2 3—3. 2 F Sparta 2—Texel 2 2—6 DOSKO—Hel der 4 2—3 H.R.C. 4—Atlas 1—4 H.R.C. 5— Helder 5 4—0. 3 C Flevo IHauwert 34. 3 E B.K.C. 2—D.E.S. 2—1 H.R.C. 6—Suc ces 2 2—6 Kolhorn—Oudeschild 11. 4 G Dirkshorn—Held. Boys 3—2 Callants oog—Petten 2 1—5 B.K.C. 3— St. Maarten 3—0. 4 H Watervogels 2Helder 6 3—2 Atlas 2 Texelsche Boys 1 46. 4 J Flevo 2—Hem 2 0—3. Adspiranten L Koedijk aD.T.S. a 15 R. H.R.C. a—Helder a 5—2 B.K.C. a—Hel der b 100. 5 J.V.C. a—Helder d 2—2 H.R.C. c—Hel der c 010. De stand in 1 D. luidt als volgt Na de rust tapt Succes uit een ander vaatje, geregeld wordt op de N. helft gespeeld, maar de Succesvoorhoede weet deze meerder heid alleen uit te drukken in corners, welke bijna allen achter geschoten werden. Hoe er ook gezwoegd wordt Succes weet er niet door te komen. De S.-backs staan de tweede speelhelft bijna geregeld midden in het veld, dit zou hen echter noodlottig worden, Nieuwe Niedorp weet zich even los te werken, een doorbraak en de stand is 23 voor N. Hard wordt er hierna nog gewerkt, maar het doel weten de S-spelers niet te vinden en komt het einde met 23. N. krijgt met deze uitslag meer als haar toe komt, het 3e doelpunt is uitsluitend te wij ten aan het ver opdringen van de S.-backs tot midden in het veld, dit is hun plaats niet, tenzij men bij een achterstand, alles op alles wil zetten, hun spel heeft overigens wel vol daan. De voorhoede van S. deed het nog maar rakjes, speciaal de vleugels vielen hier in op. Nieuwe Niedorp zal dit seizoen wel niet tot boven aan de ranglijst komen, wel wordt er door hen hard gewerkt, maar technisch zit er nog niet veel in. Succes n was op bezoek naar Petten I en bracht het er daar tamelijk goed af. Succes 2 wist het tenminste tot een gelijk spel 11 te brengen, wat lang geen slecht figuur is tegen het sterke Petten. Succes 3 wist een fraaie overwinning te behalen op H.R.C. 6, van 62. De S.-adspiranten konden niet spelen om dat de scheidsrechter zoo vriendelijk was niet op te komen. GEMEENTE WIERINGEN. gesp. gew. gel. verl. v.-t. Pt. Petten 3 2 1 0 7-2 5 Wieringerwaard 3 2 1 0 8-5 5 Watervogels 3 2 0 1 3-2 4 HR.C. 3 3 1 2 0 6-8 4 Helder 3 2 1 1 0 9-4 3 J.V.C. 3 0 3 0 5-5 3 Schoorl 3 1 0 2 6-6 2 Succes 2 3 0 1 2 4-8 1 Held. Boys 3 0 1 2 2-5 1 ML.D. 2 0 0 2 3-12 0 FLEVO - NIEUWS. Het is Flevo Zondag niet erg voor den wind gegaan, twee nederlagen in eigen huis is toch wel wat erg. Het tweede verloor n.1. met 30 van Hem 2 en het eerste van Hauwert met 4—3. Dat in de laatste wedstrijden twee penal ty's werden toegekend tegen Flevo welke om gezet werden in doelpunten is jammer en oi. werd hier wel wat te zwaar gestraft. Dat Flevo pech had in deze wedstrijd is een feit vooral toen een penalty tegen Hau wert nog tegen de paal werd geschoten. Een Succesvolle B.K.C.-dag. 's Morgens vernamen we heugelijk nieuws uit zeer betrouwbare bron. B.K.C. kreeg n.1. 5 goede krachten terug, waarvan 4 van de ou de garde en welB. en Jb. Wiggers, W. Hoep, A. Harder en een nieuw lid D. Geerligs van D.O.Sü.O. van Oudesluis. Dit was reeds een blijde tijding in de wat trieste herfstregen. Maar de B.K.C.-adspiranten waren lang niet triest gestemd en slachten de Helder B.-ad- spiranten met liefst 100. Een lust om te zien hoe hier werd samengespeeld en gecom bineerd. Blok was jarig en was reeds voor de strijd van plan 6 a 7 goals te scoren en dit handige middenvoortje maakte er zelfs 3. Daarna speelde B.K.C. III een beste wed strijd tegen Sint Maarten I en won met 3—0. Des 's middags speelde B.K.C. n tegen D.E.S. I van Barsingerhorn en wisten deze met 21 te winnen. B.K.C. I was vrij. a.s. Zondag een heel zware wedstrijd tegen Schagen I. SUCCES I NIEUWE NIEDORP I. Als we over deze wedstrijd schrijven, dan denken we in de eerste plaats aan de goede verstandhouding waaronder deze wedstrijd speeld is, waarvoor èn publiek èn spelers een woord van hulde toekomt. Succes heeft het in deze thuiswedstrijd ook niet tot een overwinning kunnen brengen, ja zelfs beide punten moest zij aan de tegen partij afstaan. Als afgetrapt wordt onderneemt Succes al direct al 'n aanval welke 't doel van N. al in gevaar brengt. Direct hierna verschijnt de bal weer voor het N.-doel doch ook ditmaal wordt het gevaar bezworen al is het ook ten koste van een corner, die evenwel niets ople verde. Na 13 minuten spelen heeft de Suc cesvoorhoede meer succes, als zij na een goed opgezette aanval de keeper het nakijken geeft 10. Veel plezier hebben de Successers er niet van, want geen minuut later brengt N. reeds de stand op 11. Voor de rust was er geen verschil in kracht, beide clubs weten er een puntje bij te maken zoodat de rust in gaat met 2—2. Raceclub „Wieringen". Vrijdagavond vergaderde deze club. De lieer J. J. Bosker, voorz. opende en zei dat deze vergadering is belegd tot vaststelling der statuten en bespreking over de wie lerbaan. De secretaris heeft de statuten ont worpen, welke na voorlezing worden goedgekeurd. Op de statuten zal de goedkeuring worden gevraagd. Voorz, zegt dat er aandeelen voor de rijbaan zijn van f 60. De baan zal onge veer op f 1000 komen te staan. Het zal dan een ruwe baan worden, zand door de teer heen gewerkt. Medegedeeld wordt dat bijna alle aan deelen zijn verkocht. Er zijn 18 aandeelhouders. De ver- eeniging heeft 2 stemmen in de N.V. der baan, terwijl de baan spoedig zal worden geopend. Na eenige stemmingen worden geko zen de heeren J. Doesburg en .T. Smid om zitting te nemen in de N.V. der Wielerbaan. De heer Ruijs vraagt of de racers bij een volgende rit elkaar een beetje meer verdragen willen, daar dit den laatsten keer wel iets te wenschen over liet en vooral de regels van den weg in acht te nemen. De heer Lont vraagt over truien. Voorz. antwoordt, dat het béstuur prijsopgave zal vragen. Naar de drukkosten van de statuten zal de voorz. informeeren. De voorzitter zegt dat een collecte zal worden gehouden voor Van Dijke, die bij de vorige rit averij aan zijn klee ding heeft opgeloopen. De. heeren Noorden en Bosker zullen als afgevaardigden de banen te Tilburg bezoeken. Hierna sluiting. VISSCHERSVEREENIGING D.E.T.V. Vergadering besluit met algemeene stemmen, om medewerking te ver- leenen aan de plannen voor het vaststellen van een minimumprijs van de haring. Zondagmiddag kwam de visschersvereeni- ging D.E.T.V. ten huize van den heer S. Veer- dig in vergadering bijeen. Aanwezig waren 62 leden. Te ongeveer drie uur opent de heer J. J. Tijsen op de gebruikelijke wijze de vergade ring en zegt hierbij tevens dat het hem ten zeerste verwondert dat zoo weinig leden aanwezig zijn, althans belanghebbenden bij de haringvisscherij, waarover straks belang rijke besluiten genomen zullen moeten wor den. Spr. zegt dat deze vergadering is belegd, naar aanleiding van de gecombineerde be Stuursvergadering welke een week geleden is gehouden met de vereenigingen, Harlingen en Helder. Men heeft het verslag uitvoerig in de Wie- ringer Courant kunnen lezen, en de bedoe ling van deze vergadering zal U alles ook wel duidelijk geworden zijn.. Spr. begrijpt dan ook niet dat zoo weinig haringvisschers aanwezig zijn, morgen heb ben ze weer allerlei aan te merken, doch nu er over de belangen gesproken kan worden zijn zij afwezig. Indien straks echter besloten wordt om deel te nemen aan de gemaakte plannen, zullen zij zich bij de besluiten moeten neerleggen. Na het openingswoord worden de notulen der vorige vergadering gelezen en onveran derd goedgekeurd. Ingekomen stukken Een ernstige waarschuwing van den Ontvanger der Domeinen. Ingekomen is een schrijven van den Ont vanger der Registratie en Domeinen, waarin deze er op wijst dat indien de visschers zich niet houden aan de aanwijzingen van de Tech. Opziener der visscherijen, bij het vis- schen langs de Zuidzijde van den afsluitdijk, tot intrekking der vischvergunning zal wor den overgegaan en dat bij herhaling der overtredingen niet meer op een tegemoetko mende houding van den opziener kan worden gerekend. Ook voor wat betreft het visschen voor de Spuisluizen, indien men zich niet houdt aah de bepaling van den ingenieur b.d. Zuider zeewerken en toch gaat visschen binnen de aangegeven driehoek, zal bij herhaling dei- overtreding de geheele visscherij daar worden verbonden. De voorzitter zegt nog naar aanleiding van dit schrijven, dat hij voor deze kwestie is ontboden bij ir. Geerts, en dat deze hem voor de laatste maal de gelegenheid nog heeft* gegeven om de visschers op het hart te druk ken zich aan de voorwaarden te houden, hij doet dan ook een ernstig beroep op allen om mee te werken, dat geen maatregelen behoe ven te worden genomen. Vervolgens is ingekomen een schrijven van de minister van waterstaat, waarin wordt medegedeeld dat benoemd zijn voor de pl. Commissie voor de Zuiderzee visscherij-steun- wet de heeren S. P. de Vries, J. Kayk, G. Dirks, B. Kat en K. Keuris. De Secretaris leest hierop voor een afschrift van een adres, wat is opgemaakt door het Centraal Comité van Actie en de R.K. Vereen. St. Petrus. Dit adres zal worden gezonden aan de Min. van Waterstaat en aan de ver schillende Kamerfractie's. In dit adres wor den onderscheidene verbeteringen verzocht ten aanzien van de Zuiderzeesteunwet. Ook wordt nog Voorgelezen een afschrift van een verleende audiëntie bij den Min. van Waterstaat, wat tot geenerlei resultaat heeft geleid. Dan was nog een schrijven ingekomen van de vereeniging Z^watervisscherij waarin wordt opgewekt oj^uid te worden van deze vereeniging. Voorzitter stelt voor in de jaarvergadering hierop terug te komen. Medegedeeld wordt dat de heer Jb. Bakker heeft bedankt als bestuurslid van D.E.T.V. Van de Dir. Gen. der Zuiderzeewerken een antwoord op een request betreffende het schutten in de Stontelersluis. Gezien de weinige scheepvaart in deze sluis kon geen verruiming in de schuttijden wor den toegezegd, wel zal wat vroeger gelegen heid worden gegeven om te schutten. De tij den zijn vastgesteld van 1011 uur en van 4—5 uur. Het loopen over Defensieterreinen. Aangezien het zonder vergunning verboden is om over de defensie-terreinen te loopen en de visschers van dit verbod veel nadeel onder vinden, is een adres gericht aan de Minister van Defensie. Luitenant Zevenhoven beloofde alle mede werking, doch antwoord van de Minister is nog niet binnen gekomen. Regeling minimumprijzen haring. De voorzitter zegt dat gebleken is, dat de verkoop van de haring zooals dit tot nu toe is gegaan vele reden tot ontevredenheid heeft gegeven. Vandaar dat men een vergadering heeft belegd met de vereenigingen Harlingen en Den Helder. (Ook Makkum wil men er bij hebben, doch daar is geen vereeniging,) om te komen tot een regeling voor het vaststellen van een minimumprijs. Indien bijvoorbeeld de minimumprijs is bereikt dan zal hier niet beneden worden gegaan, doch het overschot zal dan op con tract gekocht worden door de vischmeelfa- briek. De opbrengst wordt dan gezamenlijk onder de visschers verdeeld. De heer J. Bakker zegt dat de motorvis- schers hierover hebben vergaderd en er voor zijn. Ook de kooplieden willen deze regeling wel, doch de minimumprijs mag niet hooger zijn dan 30 cent per tal. Met de fuikenvisschers zal het nog nader geregeld moeten worden. Ook was besloten om Zondags niet te visschen. De heer N. de Haan zegt dat in de gecombi neerde vergadering herhaaldelijk over de regeering ook is gesproken. Spr. zou echter gaarne de regeering er buiten houden. De heer J. Bakker zegt nog, dat de eisch natuurlijk bij een dergelijke regeling is, goe de waar. De voorzitter zegt dat met de ontworpen regeling veel kwaad uit de weg kan worden er zal natuurlijk evengoed nog wel wat blij ven aan te merken. De heer de Haan zegt voor tax-visschen te zijn. Voorzitter zegt dat dit in Den Helder veel bezwaren heeft en zet nader uiteen, waarom. De heer E. Rotgans dringt er op dat één en ander goed wordt geformuleerd. De heer C. Wiegman acht het een goede regeling doch men moet met eerlijke men- schen te doen hebben maar niet met hen die elkander iederen dag besteren. Hierop wordt met algemeene stemmen be sloten om in samenwerking met Harlingen, Den Helder en zoo mogelijk Makkum een regeling te treffen voor het vaststellen van een minimumprijs voor de haring tijdens de campagne. De heeren C. Wiegman en M. de Haan wor den benoemd om D.E.T.V. in dit werkcomité te vertegenwoordigen en worden tevens met de controle belast voor een richtige naleving der eventueele regeling. Besloten wordt nog dat het bestuur met de kooplieden en het bestuur van het visschers- fonds een vergadering zal houden. Hierop volgde rondvraag, waarvoor niemand zich opgaf de voorzitter stond hierover paf waarna hij de vergadering sloot. Het ontslag bij het Gemaal Leemans te Wieringen. De Centrale raad van beroep heeft uitspraak gedaan t.a.v. het ingestelde beroep inzake het ontslag van den heer J. F. Coster als machinist-electri- ciën van het gemaal Leemans te Wie ringen. Zooals bekend had het ambtenaren gerecht te Amsterdam, voor. welk col lege deze zaak in eersten aanleg werd behandeld, het ontslag rechtmatig ge oordeeld. De Centrale raad van beroep heeft den minister van Waterstaat in het gelijk gesteld en den heer C. in het ongelijk gesteld en alzoo de uitspraak van het ambtenaren-gerecht te Amster dam bevestigd. Wieringermeerpolder. Het bouwplan schiet op. Waar door vele boringen en bodem-onderzoekingen de vaste bouw plannen van ons derde dorp Wierin- gerwerf steeds door te drassige bo dem vooralsnog tot de onmogelijkheden behoorden om tot stichting over te gaan, thans is dit bouwplan practisch zeer nabij. Waar reeds geruimen tijd is komen vast te staan dat de bouw bij „De Terp" is afgewezen heeft men ge zocht naar meer geschikten bodem in die omgeving. Thans is definitief vast gesteld dat het nieuwe dorp zal verrij zen op pl.m. 1 K.M. Noordelijk van het voorheen geprojecteerde, even over de Terptocht op de z.g.n. lange Kavels. Een brugverbinding zal via de Terp- tocht aansluiting geven aan de verschei dene verkeerswegen. Bereids is een en ander door afbakening reeds uitgezet. - Verhuizing en lagere huurprijzen. Het bouwbureau „De Wieringermcer" deelt per circulaire hare huurders me de, dat de mogelijkheid is opengesteld, voor hen die zulks mochten wenschen. tot verhuizing. Tevens deelt bovenver meld bestuur mede dat per 1 Nov. a.s. een huurverlaging plaats heeft. Met groote blijdschap is van laatstegenoem de mededeeling door de huurders ken nis genomen, ONS WIERINGERMEERHOEKJE. - Politie. Gevonden Een dames- ceintuur. Inl. Politie Middenmeet'. Leerares Mej. A. A. TUIJN, Wettelijk erkend. Seizoen 1934—1935. Quick Step Slon Fox Enolish Walz Tango. Als Novelty The Cuban Rumba. AANVANG VRIJDAG 12 OCT. vanaf 8-10 uur. CURSUSGELD f 6.voor 12 Lessen, wat ook niet f 0.50 per les kan worden voldaan. Nieuwe dames-leden HALF GELD Dames oud-leden vrijen toegang. van Tusschenweg 41 naar woonark nabij de Brug, Middenmeer. Thans ook ingericht voor het vervoeren van GROOTE TRANSPORTEN, wegens uitbrei ding van het aantal vrachtauto's. BILLIJKE TARIEVEN. Beleefd aanbevelend. comité zal worden gesproken, terwijl spr. dan ook van plan was over werk- objecten te spreken. Met het plaatsen van de borden te Breezand is gewacht, in verband met de wijziging van de mo tor- en rijwielwet. Voor zoover noodig, zullen de borden geplaatst worden. Het spreekuur van den Bur gemeester. De heer Kuiken zegt dat als hij 10 keer bij den Burgemeester komt, om dezen te spreken, spr. hem 9 keer niet thuis treft. Vele menschen klagen daar over. Spr. deelt mede, hoe hij een keer den Burgemeester wilde spreken, en dacht hem te zullen treffen, omdat de auto thuis was. Doch de dienstbode dacht zeker, dat spr. om een cent kwam ze deelde mede dat de Burgemeester niet thuis was, maar spr. laat zich door een meid maar niet direct van de deur afsturen, dat liet hij vroeger ook niet doen en drong dus aan, waarop de dienstbode antwoordde, dat hij dan straks wel terug zou komen, maar hem werd geantwoord, dat hij dan wel geen boodschap had, want dat de Burge meester dan niet thuis zou zijn. Spr. neemt aan dat het den Burgemeester wel eens ongelegen komt om menschen te ontvangen, maar spr. zou toch graag willen, dat behalve den Donderdag avond overdag eens een paar spreek uren werden vastgesteld. Want om des Donderdags tusschen een 100 menschen te wachten, is niet te doen. Er is hier altijd gelegenheid geboden om den Burgemeester te spreken. De Voorzitter zegt dat hij natuurlijk voor een lid van den raad is te spreken. Laat de heer Kuiken dan even naar de Secretarie gaan dan zal men daar den Burgejmeester wel telefoneeren. Spr. is blij, als hij de heeren raadsle den eens ziet. Maar zooals de toestand voorheen was, kon hij niet blijven, ten slotte kreeg spr. '3-morgens om 8 uur bezoek en 's-avonds om 10 uur nog. Spr. is wel niet veel thuis, maar is toch nog wel eens thuis, De heer Kuiken zegt dat buiten de raadsleden er vele ingezetenen zijn, die den Burgemeester eens willen spreken. De Voorzitter zegt toe, dat hij er dan eens een voormiddag bij zal nemen. De heer Rezelman vraagt of er al een besluit is genomen op het verzoek van de landbouwafdeeling om t.a.v. de aard appelbeperking te schrappen, het ver bod tot het telen van de Bintje. De Voorzitter deelt mede, dat hei advies is gevraagd van den heer Ir. Hazeloop, maar antwoord is nog niet ontvangen. Hierna sluiting. Uitvoering Huiszorg. Op Dinsdag 16 Oct. a.s. zal ten bate voor de Vereeniging Huiszorg al hier een uitvoering worden gegeven in de zaal van den Heer Slikker. Medewerking ver- leenen de Mandolineclub „Kunst en Eer," oi.v. den Heer J. Geluk. De Zangvereeniging „Omhoog", o.l.v. den Heer 't Hart. Verder de kinderzangklasse o.l.v. mej. Kater. Men ver- zuime niet deze mooie avond voor „Huiszorg" te bezoeken, de entrèe is slechts f 0.35. BINNENLANDSCH NIEUWS. GEMEENTE ANNA PAULOWNA. VERVOLG RAAD. De Rondvraag. De heer Jonker vraagt hoe het staat met het ventverbod. De Voorzitter zegt, dat op die vraag binnenkort een antwoord is te verwacb ten. dat tot tevredenheid zal stemmen. De heer Smit vraagt of voor deze ge meente een crisis-comité weer aan bet werk moet gaan. Ten tweede vraagt spr. boe het staat met de werkobjec- ten, omdat spr. denkt dat dezen winter de werkloosheid verschrikkelijk zal zijn en ten derde merkt spr. op, dat er te Breezand borden geplaatst zouden worden om de snelheid van auto's te beperken. Evenwel, de borden zijn er nog niet en de auto's jakkeren door Breezand, door schoolkinderen en al heen. De Voorzitter zegt, dat na afloop der openbare vergadering over het crisis- MUNTFABRIEK IN EEN WOONWAGEN. Heele familie in arrest. De gemeente- en rijkspolitie te Beetster- zwaag heben aangehouden een familie, be staande uit man, vrouw en pleegzoon, gedo micilieerd in de gemeente Achtkarspelen bij gelegenheid van de kermis te Beetsterzwaag verblijvende in een woonwagen, verdacht van het in omloop brengen van valsche guldens Alle drie hebben na langdurig verhoor voor den burgemeester van de gemeente Opster- land een volledige bekentenis ook betreffen de de vervaardiging van het valsche geld, af gelegd. Zij worden ter beschikking gesteld van den officier van justitie te Leeuwarden. In den woonwagen heeft men de ingrediënten ter vervaardiging van het valsche geld en een aantal valsche guldens in beslag geno men. Per Autoped naar Almelo. Drie jeugdige spruiten. Zondagavond heeft de politie in de Oranjestraat te Almelo drie jongetjes aangetroffen, afkomstig uit Enschedé. Ze wisten niet, waar ze waren. De kin deren waren op hun autopeds op stap gegaan en hadden 23 K.M. die de twee van elkander scheiden, in één middag afgelegd. De kleinen waren resp. vijf. zes en zeven jaar oud. De politie heeft zich over de kleine avonturiers ont fermd en gezorgd, dat ze weer bij hun moeders in Enschedé kwamen. 22 HENGELAARS IN DE SLOOT. Pijnlijke situatie. Onfortuin lijke autotocht. In den nacht van Zaterdag op Zondag te omstreeks half drie is tusschen Ou- dijk en Westwoud een autobus met een gezelschap hengelaars uit Amsterdam in volle vaart tegen een boom gereden. Van de auto, die kantelde, sloeg één der zijwanden los, waardoor alle in zittenden in een langs den kan: van den weg loopende sloot terecht kwa men. Met groote moeite slaagden de mannen er in zichzelf te redden, doch door den hevigen scliok geraakten ze ven personen licht en twee ernstiger gewond. Deze laatste twee zijn later naar het ziekenhuis te Hoorn overgebracht, ter wijl de overige gewonden ter plaatse konden worden verbonden en met een andere auto naar huis konden terug- keeren. De bestuurder van de autobus, eigen dom van den heer P. Bijleveld uit Am sterdam, was 's-nachts mot de henge laars vertrokken om de menschen die den wagen hadden gehuurd naar de verschillende rijke wateren onder Me- demblik te brengen. De chauffeur is vermoedelijk het juiste pad kwijtge raakt, waardoor hij tenslotte op ver schillende voor hem onbekende binnen wegen terecht is gekomen. Onder Ou- dijk, waar de weg plotseling een scher pe bocht maakt, heeft de chauffeur waarschijnlijk de macht over het stuur verloren, met het noodlottig gevolg dat hij op het allerlaatste oogenblik, toen hij het stuur omgooide, in volle vaart tegen een boom reed. Allen te water. De gevolgen waren groot. De gehee le zijwand sloeg van de auto en vrij wel op hetzelfde moment vielen alle inzittenden, onder wie een hevige pa niek ontstond, te water. Een der man nen die naast den bestuurder in de ca bine zat, raakte in de kleine ruimte be kneld, doch kon gelukkig, worden be vrijd. De hevig ontstelde mannen, die in het nachtelijk duister niet wisten waar zij heen moesten om niet in de vrij die pe sloot te verdrinken, schreeuwden intusschen om hulp en grepen Wild om zich heen. De meesten klemden zich aan elkaar vast. hetgeen hun hache lijke positie nog verergerde. Verschillen de drenkelingen zakten ten deele in de jnodder en hadden later de grootste moeite om zich weer los te werken. Minuten lang worstelden de in doodsangst verkeerende mannen om hun lijfsbehoud en eerst toen het eeni- gen drenkelingen met groote moeite was gelukt weer op het droge te komen, konden anderen worden geholpen. Eindelijk slaagden allen er in den wal te bereiken. Zeven hengelaars had den verschillende niet ernstige verwon dingen opgeloopen, terwijl twee man nen ernstiger werden gewond. Alle drenkelingen werden later bij een boer ondergebracht en voor zoo ver mogelijk van droge kleeren voor zien. Men waarschuwde een medicus, die zoo snel mogelijk ter plaatse ver scheen en de eerste hulp Verleende. De twee ernstig gewonden moesten naar het ziekenhuis te Hoorn worden overgebracht. De chauffeur werd even eens naar Hoorn gebracht om daar door de politie te worden gehoord. In den loop van den Zondag werd de man weer vrijgelaten. KORDAAT OPTREDEN. De afsluitboomen waren niet gesloten Door de oplettendheid van den ma chinist van trein 37.04 is Zondagmid dag ongeveer halfvier op den Amster- damsche Straatweg te Amsterdam waarschijnlijk een groot ongeluk voor komen zegt de Tel. Te 14.47 vertrekt uit Utrecht 'n sneltrein naar A'dam. Even voor den spoorweg-overgang aan de Weesperzijde zag de machinist, dat de afsluitboomen niet gesloten, waren- Hij

Wieringer courant | 1934 | | pagina 2