DOUWE EGBERTS GOUDEN STANDAARD BLIJFT. Nu komt er meer tijd voor 'n „gezellige" pijpl Rook van nu af aan de beste pijptabak, die Nederland kent: Douwe Egberts Echte Friesche Heeren-Baai. Met recht: Nederland's geurigste pijptabak! ECHTE FRIESCHE HEEREN-BAAI 10 -15 - 20 - 25 ct. per half ons. (Ook in onsen en halve ponden.) In plaats van een reuzenscliip als de Engelsche „Queen Mary" te bouwen waarvan de kosten in de Vereenigde Staten ongeveer 50 pCt. hooger zou den zijn dan in Europa, zou men vijf luchtschepen met de daarvoor benoo- digde landingsplaatsen kunnen bou wen. Relletjes in de Vereen. Staten. In den staat Colorado hebben onge veer 400 mannelijke en vrouwelijke stakings-agitatoren getracht den ar beid bij de werkverschaffing, aan de Zuid-Pat-rivier te beletten. De poli tie werd met steenen bekogeld. Een vrouw sloeg een flesch stuk op het hoofd van een politic-agent. Eerst toen de agenten begonnen te schieten sloe gen de agitatoren op de vlucht. Ongeveer 30 personen zijn gewond. In het district Patterson (New Yersey) staken 25.000 arbeiders in de zijde-industrie. Ongeveer 10.000 arbei ders bij de zijde-industrie in Pennsyl- vanië en Rhode Island zijn daarop in sympathie-staking gegaan. Te Albany (New York State) moest de politic met den gummistok optre den tegen een aantal werkloozen, die een z.g.n. hongermarseh naar New- York hadden georganiseerd. Toen de stoet de Hudson-rivieibrug wilde over gaan werd hij door de politie tegenge houden. Er ontstond een gevecht waar bij rake klappen werden uitgedeeld. Twee demonstranten vielen bewuste loos neer, veertig werden gearresteerd. Volgens door de politie ontvangen be richten naderen 150 demonstranten voor een hongermarseh New-York van een anderen kant. De politie staat op dien weg gereed met machinegeweren en traangasbommen. Het doel van de manifestanten is het verkrijgen van 'n toeslag voor de wintermaanden REGEERING VERDEDIGT HAAR BELEID. Verschenen is de Memorie van Antwoord op het voorloopig verslag inzake de algemeene beschouwingen der Tweede Kamer over de Rijksbegrooting voor 1935. Wij ontleenen aan dit Staatsstuk De regeering onderschrijft geheel, dat de economische tostand zeer zorgwekkend is. Behalve de door de Kamer genoemde omstan digheden doen zich bijna dagelijks nieuwe feiten voor, welke een slechter worden van den economischen toestand ten gevolge heb ben. In verschillende gevallen dwingen deze feiten de Regeering tot dwingend optreden. Hierbij zal echter moeten worden beseft, dat de overheid niet bij alles kan helpen en niet in staat is, alle risico's over te nemen. Het bedrijfsleven zal in deze tijden alle krachten moeten inspannen, en niet bij eiken tegen slag bij de regeering moeten aankloppen. Woningbouw. Thans zijn er gemeenten, waar reeds vele woningen ledig staanmet aanbouw van nieuwe woningen moet daar omzichtig te werk worden gegaan. Waar noodig en moge lijk zal de regeering den aanbouw van goed- koope woningen bevorderen ten deele door het verleenen van tweede hypotheken aan de bouwers, ten deele door voorschotten krach tens de Woningwet. Landbouwcrisispolitiek. Dat de landbouwcrisispolitiek het bewijs zou leveren, dat de regeering practisch niet veel anders doet dan het herstel afwachten, is in strijd met de feiten Uiteraard wordt getracht de bedrijven op landbouwgebied voor ondergang te behoedenbovendien wordt hier met kracht naar aanpassing gestreefd. Wat de industrie betreft, streeft de regee ring eveneens naar aanpassing. In de eerste plaats en voor het in het leven roepen van nieuwe industrieën zal op behoud en uit breiding van bestaande bedrijven de aan dacht gevestigd moeten zijn. Steun aan de scheepvaart. Naar aanleiding van de vraag van sommige leden, naar welke beginselen de voor de zee scheepvaart overwogen steunverleening zal geschieden, wordt opgemerkt, dat daarom trent nog geen definitieve mededeelingen kun nen worden gedaan. Thans moet derhalve worden volstaan met de voorloopige mede- deeling, dat deze steunverleening een min of meer algemeen karakter zal kunnen dragen doch dat de regeering zich stellig zal moeten voorbehouden, de steunverleening afhankelijk te maken van voorwaarden welke aan de verschillende scheepvaartmaatschappijen zul len moeten worden gesteld. Zestig millioen-plan. Van een tragen gang van zaken met het z.g. f 60 millioenplan is geen sprake. Het zou weinig moeite hebben te kosten het geheele bedrag van dit crediet in korten tijd te be steden voor rijkswerken, in het bijzonder op het terrein van het Departement van Water staat. Dit zou echter weinig weinig in overeen eenstemming zijn geweest met het doel dei- instelling van het Werkfonds. Geen verkorting werktijd. De Regeering is van meening, dat een ver korting van den arbeidstijd van het overheids personeel, met name ten aanzien van hen, die langer dan 48 uur per week werken, niet raadzaam is. Zij acht het nl. ongewenscht, thans tot uitbreiding van het personeelsap- paraat over te gaan. Steunverleening. Aan den wensch van een aantal leden, om niet van de steunbedragen te doen aftrekken hetgeen de gesteunden van particulieren ont vangen, kan de Regeering tot haar leedwezen in het algemeen niet voldoen. Naar de mogelijkheid van de verstrekking van eenige goedkoope levensmiddelen (ook groenten) wordt een ernstig onderzoek inge steld. Tusschen de departementen van Eco nomische en Sociale Zaken wordt te dezer zake overleg gepleegd. De regeering vertrouwt spoedig een conclusie te kunnen trekken. Met de meening van een aantal leden, dat bij de steunuitkeering geen rekening behoort te worden gehouden met spaargelden en kleine pensioenen, kan de Regeering zich niet vereenigen. Intusschen heeft de Minister van Sociale Zaken een andere regeling voor de steunver leening aan diegenen, die spaargeld en hui zen bezitten, in overweging. Naar mag worden vertrouwd, zal hieromtrent zeer spoedig een beslissing worden genomen. Verdubbeling van den kindertoeslag voor kinderen van twaalf jaar en ouder moet reeds hierom onmogelijk worden geacht, omdat de beschikbare geldmiddelen zoodanige verhoo ging van uitgaven niet toelaten. Met het denkbeeld om het werkloosheids- subsidiefonds te voeden door een heffing in eens ten beloope van 1% van de vermogens en door een verhooging der successiebelasting kan de regeering zich niet vereenigen. Ook kan de regeering niet medegaan met het denkbeeld, om ten bate van het fonds de om zetbelasting te verhoogen. Van een dergelijke verhooging zou het bedrijfsleven mede zeer schadelijke gevolgen ondervinden. Dezelfde bezwaren als pleiten tegen een heffing ineens, verzetten zich tegen verhoo ging der successiebelasting. DE GOUDEN STANDAARD. De regeering is zich niet bewust dat het vasthouden aan den gouden standaard door haar is beschouwd als een axiamo, dat geen nader bewijs behoefde. Zij heeft in tegendeel bij verschillende gelegenheden haar stand punt in dezen uitvoerig gemotiveerd. Daarbij heeft zij zich allerminst bepaald tot een be roep op oude stellingen. Nederland als groot-importeur, niet het minst van grondstoffen, wordt door waarde vermindering van de munt zonder eenigen twijfel zeer geschaad, daar het zijn impor ten duurder moet betalen. Nederland als ex porteur wordt door de lagere prijzen die het als gevolg van een devaluatie misschien voor zijn artikelen zou kunnen calculeexen, alleen gebaat voor zoover de afzet dezer artikelen niet door nieuwe of verscherpte contingen- teeringen prohibitieve tarieven of beperkin gen in het internationale betalingsverkeer op de buitenlandsche markten zou worden verhinderd of althans zeer bemoeilijkt Er zijn tal van Nederlandsche producten, waarvan de prijs ook thans reeds geenerlei beletsel vormt voor den afzet in het buiten land, doch waai-van die afzet door vele beper kende maatregelen wordt verhinderd of be lemmerd. Deze moeilijkheden worden door devaluatie niet weggenomen. Nederland als producent voor de eigen markt, zou in vele gevallen hooger prijzen moeten berekenen op grond van de verwerk te buitenlandsche grondstoffen. Nederland als scheepvaartland zou bij een devaluatie voordeel hebben, indien men er in slaagde de exploitatie-uitgaven, in guldens uitgedrukt, op het oude peil te houden. Maar zelfs dan is, gelijk buitenlands blijkt, voorspoed voor de scheepvaart nog niet gewaarborgd. Ten slotte mag niet over het hoofd worden gezien, vooral niet in een land met een zoo belangrijke geld- en kapitaalmarkt als Ne derland, welk een bijkans onherstelbaren schok het groot vertrouwen, dat het geldwe zen ten onzent terecht geniet, zoowel door dévaluatie als door het loslaten van den gouden standaard zou krijgen. In de eerste plaats zou het buitenland zijn tegoed overhaast terugtrekken. Voorts zou ongetwijfeld een ernstige kapitaalsvlucht ontstaan. Het staatscrediet waarop thans zoo wel het crediet van Nederlandsch-Indië als van de gemeenten berust, zou voor langen tijd verdwijnen. Wie dit alles tegen elkaar afweegt, kan niet lang in twijfel verkeeren welke van beide schalen doorslaat. BINNENLANDSCH NIEUWS. ALKMAARSCHE BRANDWEER KRIJGT 1000. Bij wijze van hooge uitzondering en reke ning houdende met de buitengewone presta ties van de Alkmaarsche brandweer bij den brand, die onlangs in de St. Dominicuskerk te Alkmaar heeft gewoed, heeft de Onder linge Brandverzekering „St. Donatus" te Amsterdam, als blijk van waardeering voor het behoud van de Dominicuskerk aan de brandweer een gift doen toekomen van f 1000 als bijdrage voor den koop van den ladder wagen, waartoe de gemeente Alkmaar bin nenkort zal besluiten. PAARDENMARKT ALKMAAR. Op de heden gehouden paardenmarkt wa ren in totaal 197 paarden aangevoerd, waar van soort en prijzen als volgtrijpaarden f 110 a f 300, werkpaarden f 90 a f 200, slacht paarden f 100 a 180 hitten f 80 a 200 en 5 Veulens f 90 a 120. De handel was stil. Het vorig jaar was de aanvoer 158 paar den en 7 veulens. DE BISAMRAT GESIGNALEERD. Te 's-Hertogenbosch. In den loop van de vorige week heeft men in 's-Hertogenbosch verschillende malen, ter hoogte van de plaats waar de Dieze, Dommel en Zuid-Willemsvaart elkaar ontmoeten, rat ten gesignaleerd, die volgens deskundige waarnemers de bekende en gevreesde bisam- ratten moeten zijn, wier overschrijding van onze landsgrenzen zij waren tot voor kort eenige tientallen kilometers van onze Oost grenzen verwijderd reeds geruimen tijd werd verwacht. De onwelkome gasten, die vooral gevreesd zijn wegens hun ondermij- ningswerk van dijken en waterkeeringen, werden in 1906 uit Amerika naar Bohemen geïmporteerd en zij hebben zich sindsdien over een groot gedeelte van Europa verspreid. De exemplaren, die hier zijn gesignaleerd zijn hoogstwaarschijnlijk meegekomen met een uit Duitschland afkomstige houtboot, welke bij de firma Damen ter aflossing heeft gelegen. De Burgemeester van Winkel vraagt ontslag. De lieer J. Koster heeft wegens lang durige ongesteldheid aan H.M. de Ko ningin ontslag gevraagd uit zijn be trekking van burgemeester der ge meente Winkel. Sloopersbedrijf stopgezet. Omdat Duitschland niet betaalt. De N.V. Simons Scheepsslooperij te Pernis heeft weer ruim veertig arbei ders, die daar nog werkzaam zijn, ont slagen. Het bedrijf zal worden stopge zet, zulks tengevolge van het uitblijven van betalingen uit Duitschland. die op Sonder- en Zwischenkonto gedaan zijn. Autobusdiensten in behandeing bij Ged. Staten. Friesland-Holland en Den Oever--Schagen. Maandag zijn te Haarlem in 'n lang durige vergadering van de commissie uit Ged. Staten voor de vervoerstaken verschillende aanvragen voor autobus diensten behandeld. Er waren veel belangstellenden ver schenen. De voorzitter, mr. J. B. Bomans, stel de eerst aan de orde de'aanvraag van Veltman voor een dienst Leeuwarden over den afsluitdijk, Scliagen, Alk maar, Haarlem, Amsterdam. Hiertegen waren van verschillende zijden bezwaren ingebracht. De heer Kraak Stheeman, die het eerst het woord kreeg, zeide Ie kun nen volstaan met een verwijzing naar het Kon. Besluit, waarbij al een beslis sing in bepaalden zin genomen is. Als deze vergunning echter wordt ver leend, dan zou spr. in elk geval willen aandringen op het opleggen van een vervoersverbod, waardoor geen schade wordt toegebracht aan ondernemers, die al vergunningen hebben voor ge deelten van het traject. Mr. Buiskool sloot zich daarbij na mens de „H.A.B.O" aan. Ook spr. vroeg een vervoersverbod ingeval van verleening der vergunning. Mr. Buiell uit Leeuwarden, optreden de voor Veltman, meende, dat hier het algemeen belang en particulier belang samen gaan. Spr. stelde zich op het standpunt dat bij niet verleening der vergunning de vraag onder de oogen moet worden gezien of schade wordt toegebracht, en dan heeft spr. niet het oog op finan cieele schade, maar op de schade voor het vervoerswezen. Hij ziet in afwij zing ook 'n financieel nadeel voor den staat, omdat de invoer van elke auto bus vermeerdering van inkomsten voor den staat (invoerrechten, wegenbelas ting, personeele belasting beteekent. Er bestaat, naar spr. verder betoogt, wel degelijk behoefte aan een goedkoo pe en rechtstreeksche verbinding als in de aanvraag is genoemd. Een ver meerdering van vervoersmogeiijkheid over den afsluitdijk is naar spr.'s ïriee- ning gewenscht en op een spoorweg behoeft z.i. niet te worden gerekend Er is een antipathie tegen de A. J1. O. niet alleen bij de autobus-onderne mers, ook bij het publiek. De A. 1\ O. is te duur en de dienst voorziet niet in de behoefte van liet. publiek. Er is, zoo gaat spr. voort, in de Noor delijke provincie, sinds de tot st and- koming van den afsluitdijk een sterke neiging om meer contact te zueken met Holland. In verschillende gemeen ten, vooral in Friesland, is dit duide lijk te bemerken. De voorzitter, mr. Bomans, maakte de opmerking, dat er geen bezwaar wordt gemaakt tegen de exploitatie door de A. T. O. De heer Buiell „Daartegen zijn wel bezwaren. De A. T. O. is te duur en er wordt te weinig met het publiek ieke- ningi gehouden". Mr. Bomans „Als men dus tnaar betalen wil, is er voldoende vervoer?' De heer Buiell „Dat is altijd het ge val maar een goedkoop en gunstig vervoer is het niet". Spr. is van gevoelen, dat het vervoer meer profijt moet trekken van den af sluitdijk. Deze verbinding is een groot voordeel; daar moet het verkeer ge bruik van maken. De behandeling van deze zaak wordt hierna gesloten. Den Oever—Schagen. In behandeling kwam hierna een vergunning-aanvraag van den heer Geel te Wieringen voor een dienst Den Oever—Schagen. Mr. Buiskool, die voor de „H.A.B.O" optrad, betoogde, dat deze aanvraag een traject betreft, dat al in het net van de „H.A.B.O" behoort. De Kroon heeft, wat de aanvraag van de „Habo" betreft, nog altijd geen beslissing ge nomen. De aanvrager Geel heeft vroeger dezen dienst gehad, dien hij moest opgeven maar hij komt nu weer met een aanvraag, nu de „Habo" deze vergunning wenscht. Spr. meent te moeten opmerken, dat het in het belang van het publiek en van de vei ligheid van het verkeer is, indien niet teveel afzonderlijke vergunningen wor den verleend. Hoe meer de vergunnin gen geconcentreerd worden, hoe beter zal het voor het vervoer zijn. De heer Naastepad kwam krachtig op tegen het z.i. onverdedigbare drij-r ven van de „H.A.B.O.", die het geheele net in het Noorden van Noordholland in handen wil hebben. De heer van Nuland was, in strijd met mr. Buiskool, van .meening, dat de groote concentratie, waarnaar de „H.A.B.O." streeft, niet in het belang van het publiek is. Spr. komt op tegen de poging van de A.T.O. om hier ook een vergunning te verkrijgen. Als de ze dienst in handen van de A.T.O, komt, is spr. er van overtuigd, dat dit ten nadeelle van het publiek zal zijn. Hij acht exploitatie door de A.T.O. nog grooter bezwaar dan door de „Habo". De heer Buiskool merkte nog op, dat de „H.A.BO." al het grootste deel van het traject heeft, dus dat het goed zal zijn haar ook deze lijn te ge ven. Spr. vestigt er nog de aandachi op hoe in het Noorden van Noordliol- land gewerkt word! tegen de „Habo". De heer Van Nuland meende, dat er alle reden voor was den heer Geel de ze vergunning te geven, omdat hem indertijd de vergunning is ontnomen, toen Ged. Staten t:en andere regeling noodig achtten. Het drama te Nieuwkoop. f 10.000 schadevergoeding. Men herinnert zich het drama te Nieuwkoop, waarbij de 18-jarige Van der W. door een schot hagel werd ge troffen uit 'n karabijn, opgesteld door den gepensionneerden .majoor der Rijksveldwacht T., om het stroopen in zijn vischwater tegen te gaan, met liet gevolg, dat Van der W. blind werd ge schoten. T. is hiervoor tot 8 maanden gevangenisstraf veroordeeld. In 'n civiele procedure, welke te de- dezer zake tegen T. voor de Iiaagsche Rechtbank is ingesteld, heeft deze hem thans veroordeeld aan Van der W. een schadevergoeding te betalen van f 10.000 en hem tevens in de kosten der procedure veroordeeld. Ons Lichaam en onze Gezondheid. Huiduitslag bij kinderen. Sommige kinderen krijgen eiken zo mer last van uitslag, waardoor zij slecht slapen en hangerig zijn. Hiervan kunnen verschillende dingen oorzaak zijn. Wbllicht is er iets, wat zij alleen 's zomers te eten krijgen en waar zij niet tegen kunnen, zooals andere kin deren uitslag krijgen van eieren of visch of pap, hoe gezond deze op zich zelf ook zijn. Aardbeien en rabarber zijn dingen, waar vele kinderen niet tegen kunnen. Het is dus zaak op de voeding van het kind goed te letten men ontdekt dan vanzelf wel, of er iets is, dat uitslag veroorzaakt. De uitslag kan intusschen ook ande re oorzaken hebben. Het is b.v. aan te bevelen, het kind nooit wol op de huid te laten dragen en zeker niet in het warme jaargetijde. Wanneer het koele weer wollen ondergoed noodig imaakt, moet daaronder toch iets van dun ka toenen tricot op de huid worden ge dragen. Verder moet bij kinderen, die last van uitslag hebben, nog meer dan bij de anderen, worden gelet op goede spijsvertering. Zij moeten veel drinken, vooral veel water en limonade. Aan el ken liter worden twee theelepeltjes dubbelkoolzure soda toegevoegd. Ont staat er ondanks alle voorzorgen toch uitslag dan moet bij het begin daar van magnesia worden ingenomen, ter wijl het kind verder uitsluitend licht \erteerbaar voedsel krijgt, totuat de uitslag geheel is verdwenen. Wanneer de uitslag met koorts ge paard gaat, mag het kind zelfs niets anders dan vloeibaar voedsel gebrui ken, zooals melk en soep. Men kan ver der direct op de huid inwerken, door het kind voor het naav bed gaan een warin bad te laten nemen, waarin een paar theelepeltes soda zijn opgelost. GEMEENTE WIERINGEN. BIJ SUCCES LANGS DE LIJN. Wat zeg je er van Zondag! maar even twee overwinningen, hé „Nou moet je toch ophouden" is de leuze te genwoordig, maar ik vind, dat Succes zoo door moet gaan. Ik geloof dat de zenuwen bij de meeste spelers nu een beetje zijn gezakt en we zullen hopen, dat het maar zoo blijft. Het Succes-terrein was tegen half drie flink bezet met kijklustigen, het publiek heeft nu ook meer vertrouwen in onze ploeg. In het begin der compe titie vlotte 't niet zoo heel erg. maar we kunnen nu zeggen „hoera we stijgen". Het was Zondag wel geen competitie wedstrijd, maar een goeden oefen wed strrijd, alhoewel Purmestijn me eigen lijk wel wat tegen viel. Jammer dat er bij hun al spoedig eer. speler uit moest vallen. Niettegenstaande dat, speelden ze nog wel 'n behoorlijke wed strijd, maar hun spel was wel wat. te kort. Bij wedstrijden zooals Zondag, waai de techniek meer zegeviert, bewijst Rijkers weer, dat hij een echte gobo-! ren voetballer is zijn stoppen, plaat sen en spelverdeelen is af. Jantje was evenals altijd ook weer goed en maak te twee mooie doelpunten, maar Dirk had een „affe-day". Albert op de bui- tenwenk deed goed werk en hij bod dan ook zeker wel zijn aandeel in de doelpunten. Cor op de linkerwenk speelde ook wel aardig, doch hij moet nog wat sneller worden. In Van der Sel schijnt hij een groote concur rent te hebben. Wanneer zien we die eens opgesteld in het eerste elftal We merkten Grootemaat ook weer op in de ploeg en dat was zeker een ver sterking. Montulet speelt ook weer zeer tacties, daarvoor ko,mt hij ook uit Den Haag. Heintje lijkt mij wel de zwakste plek toe, maar misschien is daar ook nog wel eens een ander voor. Nan en Arie ruimden achter goed op en Piet heeft zijn doel weer uitstekend schoongehouden. Onze lijnrechter begint er nu ook be ter in te komen en ik geloof wel, dat we hem gauw als de twaalfde man mee kunnen rekenen. Onze reserves waren op bezoek bij Schenk en zijn mannen wonnen zoowaar met 1—0, mijn felicitatie hoor. Van der Sel was weer de goalgetter, hoorde ik, dus krijgt hij weer een streepje meer op zijn rapport. Coen van Os was zoo spor tief om zijn medespelers in de steek te laten, doordat Jan de aanvoerder hem gemoedelijk op iets had gewezen. We zullen hopen, dat Coentje zijn straf niet zal ontloopen. Het Succes-bestuur krijgt nu het geval van Os in bespre king. Succes I is a.s. Zondag vrij van wege de Interland-wedstrijd Zwitser land-Nederland, doch Succes II speelt thuis tegen Heldersche Boys I, wat 'n aardigen wedsrijd kan worden, dus ga ik daar maar eens kijken. Ik verkies dezen wedstrijd boven Zwitser- Nederland, waar je toch niks van ziet. Wie volgt het goede voorbeeld van Cu pido Er gingen geruchten dat Cupi do ontdekt zou zijn, doch dit is niet waar hoor. Natuurlijk heeft het pu bliek verdenking op de één of ander, doch als iemand onschuldig wordt ver oordeeld, is het toch niet erg aange naam. Let Zondag eens beter op men- schen, ik ben aanwezig in de tribune, vooral bij buiig weer. I-Iet wordt dus een prijsvraag, niet „waar is de Nort- state-man'„ maar „waar is Cupido Degene, die hem aanwijst, ontvangt een aardige attractie. Doe u best dus, tot Zondag. CUPIDO. --- ESPERANTO. Zondag "28 Oct. De wind giert dooi de straat, en die niet noodzakelijk naar buiten moet, blijft binnen. In één woord, heel Hippo lijkt nog wel in diepen slaap gedompeld. De klok slaat reeds half elf. Doch wat zien wij daar op 't Hoekje Een groepje jonge lui op de fiets stampt vroolijk pratend tegen de storjm in. Wat is er wel aan de hand Wel, ziet gij niet die groene tiets-vlaggetjes met wit veld en groene ster Dat zijn Esperantisten, die de Esper. bijeenkomst gaan bezoeken in Den Helder. Een dergelijk gesprek hadden we kunnen afluisteren, toen we Zondag morgen, ondanks de storm, de trap naar Den Helder begonnen. Doch dit werd ons driedubbel vergoed, toen wij met elkaar in het U.S.O.-gebouw aan kwamen, waar wij met de uitroep „Vivu Esperanto" werden verwel komd. En het was de moeite waard. Nadat men eerst onderling had kennis gemaakt, opende de heer Roggeveen uit Schagen, voorz. van de Esper. Ver een. in Noord-Holland, „La Norda Stelo" de vergadering, waarna de voorz. der Heldersche Esper. Club „Nova Sento", een welkomstrede hield. Direct hierna werden door de leden van „Nova Sento" eenige mooie Esper. liedjes ten beste gegeven, waar mede zij een daverend applaus oogst ten. Voorts voerden de leden van „No va Sento" nog enkele tooneelstukjes op, waarna men kwam aan de pauze, welke werd benut om een klein lote rij tje te houden. Na de pauze kwamen we aan de ei genlijke attractie van den middag. De heer Duijnker van Texel wist in den loop van den zomer verschillende Esper. bijeenkomsten met zijn film camera te vereeuwigen, welke hij op het witte doek vertoonde. De heer Duijnker oogstte dan ook een dank baar applaus. Aan alles komt echter een einde en zoo ook aan deze gezelli ge Esper. vergadering. YVe hebben weer wat gezien, gehoord en -- geleerd. Oim half zes sprongen wij weer op de fiets en gingen we met de wind in de rug met een flinke gang weer huis waarts. Allen waren zeer tevreden over de loop der vergadering. Zij, die Esper. niet kennen, kunnen zich niet voorstellen, dat Esper. het middel is, Ojm de menschheid tot „nvenschheid" te brengen, m.a.w. om een verbroede ring: tot stand te brengen tusschen al le volkeren der aarde. De Wieringer Esper. vereen. „Sud- Mara Stelo" heeft weer een mooi ar beidsveld voorhanden gedurende de winter. Z, is thans zoo gelukkig een eigen onderwijzer te hebben die dan ook zoowel de begin- als de vervolg cursus leidt. Wij willen hopen dat deze pioniers een goed succes mogen behalen, en dat het over eenige jaren krioelt op Wieringen van groene sterretjes. A. H. H. Zanguitvoering. De Gem. Zangver- eeniging „Hosanna", te Ilippolytus- lioef, Directeur de Heer J. P. Mosk zal Woensdag D.V. 7 Nov. des avonds 7V2 uur, in het gebouw „Rehoboth", haar eerste openbare uitvoering geven. Programma's tevens bewijs van toe gang zijn verkrijgbaar bij den Heer B. Delhaas, Kliefstraat, Hippo, en 7 Nov. aan de deur, zoolang plaatsen beschikbaar zijn. Onderwijzend personeel. Mej. A. Diepgrond, Onderwijzeres aan de O L. School te Den Oever, heeft per 1 De cember a.s. ontslag aangevraagd.

Wieringer courant | 1934 | | pagina 2