MODE-TIPS RADIO PROGRAMMA OM ZELF TE MAKEN! KLEINE WENKEN. ZATERDAG 3 NOVEMBER HILVERSUM. 301.5 M. (995 Kp.) V. A. R. A. 1—10.00 Ochtendmuziek. V. P. R. O. 10.00—10.19 Morgenwijding. V. A. R. A. 15 Uitzending voor de arbeiden ln de Con tinubedrijven. 15 Lunchconcert. 5 Gramofoonmuziek. 5 n.m. „Nieuw vermakelijk spel-spel". Een causerie over de nieuwe Marchantspelling door Piet Bakker. 0 Kamermuziek. 0 n.m. „De werklooze in de literatuur." Lezing door A. Pleysier. 04.30 n.m. Concert. 5 n.m. De Flierefluiters o.l.v. Jan v.d. Horst 5 Vooravondconcert door VARA-orkest. 0 n.m. „De kreet om arbeid". Rede door C. v .d. Lende. 0 n.m. Volksliederen door „De Wielewaal". V. R. O. 0 n.m. Lezing Lezing door de Vrijdenkers Radio-Omroèp. T.A.R.A. 3 n.m. Zaterdagavondfilmpjes. 5 n.m. „Marie Louise.'" Groote Amerikaan- sche eshow-revue-operette. 00 n.m. De Zesdaagsche te Amsterdam. Aansluiting met het R.A.I.-gebouw. 10 Solisten Concert. 45 n.m. Vaz Dias en Varia. 10 n.m' De Zesdaagsche te Amsterdam. HUIZEN. Golflengte 1875 M. K. R. O. 9.00 n.m. Concert. 10—11.00 Muziekuitzending voor fabrieken. 1012.00 Godsdienstig halfuurtje door Kapelaan J. H. A. Hendriks. 151.30 nm. Concert. 1—2.30 n.m. Halfuurtje voor de rijpere Jeugd. 14.00 nm. Kinderuurtje door Mevr. So- phie Nuwenhuia van der Rijst en Mej. Lidwlna Diepenbrock. H. L R. O. 1 n.m. Uitzending voor de Ned. Bond ter bestrijding der vivisectie. n.m. Uitzending voor de Centrale bond van werkmeesters en ander opzichthou dend personeel. K. R. O. i5.30 n.m, Esperanto-nieuws door P. Heil- ker. iT, n.m. De KRO.-Boys. o.l.v. Piet Lus- tenhouwer. 6.40 nm. Paul de WaartJournalistiek weekoverzicht. 7.35 n.m. Katholieke Radio Volks Uni versiteit. Het K.R.O. Orkest o.l.v. Marinus van 't Woud. 8.05 nm. Nieuwsberichten Vaz Dias. —9.05 Tusschen twee werelden door Pater J. The wissen. 9.45 n.m. Microfoonvertelsel door Th. R. Boosman. —10. nm. Het K.R.O.-orkest. 0 n.m. Vaz Dias. 5 n.m. De KRO-Boys. 012.00 Gramofoonmuziek. ZONDAG 4 NOVEMBER HILVERSUM 301.5 M. (995 Kp.) V. A. R. A. Morgenrood. Tuinbouwhalfuurtje. S. S. Lantinga. Voetbalmededeelingen. Orgelspel door Joh. Jong. Sociale gedachten in de wereldliteratuur. 3 Het VARA-Orkest o.l.v. Hugo de Groot. 3 Dr. D. M. Levy „Het sprookje van de ritueele moord." 3 Het VARA-Orkest o.l.v. H. de Groot. 3 Van staat en maatschappij door A. Pley sier „Rusland."' 3 Het VARA-Orkest o.l.v. Hugo de Groot. A. V. R. O. 52.00 nm. Middagconcert. 3 Klokkenspel en uurslag van de toren der O. L. V. Maria Hemelvaart-kerk te Zwolle. —±3.50 n.m. Aansluiting met het „Neu- feld"-Stadion te Bern. Ooggetuige-ver- van de voetbalwedstrijd Zwitserland Nederland door Han Hollander. •0±4.15 n.m. Aansluting met het R.A.I.- gebouw te Amsterdam, n.m. Sportuitslagen van Vaz Dias. V. A. R. A. nm. Gramofoonmuziek. n.m. Voetbal van den Dag. n.m. V.A.R.A.-orkest o.l.v. H. de Groot. V. P. R. O. n.m. Opening door Ds. E .D. Spelberg, n.m. Toespraak 10 jaren Vrijzinnig Protes tantsche radio-uitzendingen. n.m. Toespraak De V.P.R.O. in het he ien. SprekerG. J. Ligthart. n.m. Kerkdienst in het gebouw van de N.P.B. „Leeuwenbergh" te Utrecht. A. V. R. O. -6.15 Nieuws- en Sportberichten var van Vaz Dlai. n.m. Concert door het Omroeporkest. -9.30 n.m. Radio-Journaal. —10.00 n.m. Melodieën van Montmartre. ±10.20 n.m. Aansluiting met het R.A.I. gebouw, Amsterdam. 111.00 n.m. Uivers's Muzikale Luchtreis. 1 nm. Persberichten Vaz Dias. n.m.12.00 Aansluiting met het Carl- ton-Hotel te Amsterdam. HUIZEN. Golflengte 1875 M. N. C. R. V. Morgenwijding. K. R. O. nm. Bespeling van het studio-orgel. 12.00 Hoogmis uit de St. Vituskerk te Hilversum. 45 n.m. Lunconcert door het K.R.O. -2.30 n.m. Godsdienstonderricht voor >uderen door D Bont. nm. Llcht-Klassiek Concert. -5.00 nm. Ziekenlof uit BloemendaaL O. R. T. -5.50 n.m. Gewijde muziek, n.m. Kerkdienst uit de Ned. Herv. Kerk Martinikerk) te Groningen. K. R. O. -7.50 n.m. Voetbaluitslagen van de R.K.F. -8.10 n.m. Liturgische causerie. -8.15 n.m. Vaz Dias. -8.50 n.m. Wij sluiten U aan met? Het K.R.O.-Orkest. —1015 n.m. De Film van het verleden. —10.40 n.m. K.R.O.-Boys. —11.00 n.m. Epiloog door het Klein Koor. MAANDAG 5 NOVEMBER HILVERSUM. 301.5 M. (995 Kp.) A. V. R. O. 3rsmofoonm oklek. —10.15 Morgenwijding. ,—10.30 Gewijde Klanken ter Nabetrach- Ing. Ochtendconcert door het Ensemble Rent >fipstpr mos uit tfe saus en eet het met smaak. Vaak wordt ook, zooals we reeds opmerkten, het vleesch gekookt en wel boven de olielampen, die men in het donkere jaargetijde noodig heeft om de tent te verlichten. Men zit in de tent of het winterhuis (van 3<?uw) op de eenigszins verhoogde slaap- tfSlen en grijpt met de vingers in de scho tel, die voor allen bereikbaar midden op die vloer staat. Regelmatige maaltijden houdt de Eskimo er niet op na. Hij eet, wanneer hij honger heeft en dan zooveel hij maar op kan. In de verschillende Eskimo-films, die de laatste tijd hier te lande gedraaid heb ben, heeft men dat trouwens waar kunnen nemen. Van de dranken heeft helder water de voorkeur; hoewel tegenwoordig koffie zich meer en meer inburgert. Misschien heeft de lezer bij de beschrij ving van deze lekkere dingen een rilling ge kregen; maar dan moet hij niet vergeten, welke moeilijkheden dit Eskimo-volkje moet overwinnen om een eenigszins draaglijk be staan te kunnen vinden. VOOR DE NAMIDDAG. 1 De namiddagtoiletjes, hoewel bijzonder eenvoudig van lijn, zijn dit jaar ongemeen elegant. Misschien ligt het aan het rijke lijk gebruik, dat madame Mode dit seizoen van kant maakt; misschien ook aan de ge- raffineerd-eenvoudige coupe, die de draag ster op haar voordeeligst doet uitkomen. Nr. 1. namiddagkleedje van fleschgroen fluweel. De kanten pas is écru-kleurig. Het jurkje is nauw aangesloten en heeft in de rok een split tot halverwege het been. Nr. 2. eenvoudige jurk van donkerkleurig fluweel of zware zijde. Het is gegarneerd met pas, bovenstukken en manchetten van crèmekleurige kant. Nr. 3. eenvoudige namiddagjurk van soe pele wollen stof, gegarneerd rnet een jabot en wijde ondermouwen van kant. De elegante namiddagjurkjes vallen tot ongeveer op enkelhoogte. Het split mag nooit verder vallen dan halverwege de kuit. Tot op kniehoogte is dus vanzelf geen sprake van. JE ANNE DE FL. DE „KNEPEN VAN HET VAK". Het is dikwijls moeilgk om spijkers te slaan op sommige plekken en het is dan vooral niet gemakkelijk om de spijkers met de vingers vast te houden. Men heeft dan kans zich op de vingers te slaan. Er bestaat een hulpmiddeltje; een soort tangetje, dat we zelf kunnen maken. Het bestaat uit twee niet te dikke houten plank jes, die verbonden zijn door een scharnier aan de achterkant. Aan de voorkant wordt in beide plankjes een holte gemaakt, die met elkaar correspondeeren. Hiertusschen wordt nu de spijker gezet en men kan hem dan gemakkelijk in de muur slaan, zonder risico te loopen de vingers te bezeeren. Mrs. X. DE GROENLANDSCHE KEUKEN. Wat is matak? Er zijn menscher.. die rauw vleesch eter. Iedere middag op de boterham: de vrouw des huizes koopt het als roolcvleesch of ir,uwe ham voor 20 ets. per ons. Deze men- I ihen zijn verontwaardigd, wanneer andere ,nenschen ook rauw vleesch eten. Tegen rauwe ham met mosterd hebben ze na tuurlijk niets; maar als deze andere men- schen b.v., inplaats van rauw ossen- of varkensvleesch ongekookt rendiervleescn of rauwe visch eten, die niet van te voren in azijn heeft gelegen, dan schreeuwen ze moord en brand en spreken van barbaren. Een ieder, die de etenswijze beschrijft van volkeren, die toevallig geen 50.000 K.M- spoorrails in hun land hebben, is werkelijk genoodzaakt zijn artikel een inleiding als bovengenoemde te laten voorafgaan. Ik wil hier eenige speciale Groenlandsche lekkere hapjes beschrijven; 1. omdat ze zoo anders zlftn, dan we gewend zijn; 2. omdat het goed is af en toe eens van vreemde volken en hun gebruiken te hooren. Eenige jaren geleden voer ik met Ras mussen op hetzelfde schip naar het hooge Noorden. Aan tafel kwam het gesprek op Groenlandexpedities en moeilijkheden in de voeding, op scheurbuikgevaar e. d. „Vroegere expedities zijn veelal daaraan ten gronde gegaan," meende Rasmussen, „dat ze op Europeesche manier van conser ven wilden leven. Men zal echter veel sneller jian het andere klimaat wennen, als men de voedlngs- en levenswijze der inboorlingen aanneemt." „En hoe is dat op Groenland?" „Men vangt een vlsch, doodt hem en bijt er meteen in." Rauwe visch en rauw vleesch zijn de beste middelen tegen scheurbuik, die verschrikke lijke ziekte, die haar oorzaak vindt in ge brek aan vitaminen. De Eskimo kent echter pok gekookt en gebraden vleesch. Adellijke koppen van zeehonden gelden als speciale lekkernijen. Spek wordt rauw gegeten. Zee honden en walvissehen leveren dat. Het snij den der zeehonden is overigens een werkje der vrouwen. De visscher bekommert zich t niet meer om zijn buit. zoodra hij die op de kant heeft £€\v-rpc-n Dan zorgt hij alleen maar voor zijn kajak en zijn wapens. Vprsch spek p.-en 'imsjnask: deze is pas merkbaar, als het spek ranzig wordt of kookt. Men s-.-gt, dat de Groenlanders de ene van hun lampen drinken en kaarsen opeten. Nansen heeft dit sprookje al tegen gesproken. Er zijn Groenlanconderzoekers, beschaafde Europeanen die dwepen met „matak". Wat is matak? Matak is de huid van walvissehen. Matak van potvisch is het lekkerste, dat een Groenlander zich voor kan stellen. Natuur lijk moet matak rauw zijn; dan smaakt het naar oesters. Kookt men het, dan veriiest het de fijne smaak en men zou zooals Nansen schrijft evengoed zijn tong uit het raam kunnen laten hangen. Matak heeft boven oesters nog het voordeel, dat men er tot in het oneindige van genieten kan, want walvischhuid is ongelooflijk taai. Het spreekwoordelijk geworden schoenleer kan er in de verste verte niet mee concurreeren, Delicatessen zijn ook de ingewanden, dar men en magen. Rendiermaag is bijzonder gelieïd; deze geeft de Eskimo bovendien de noodige plantaardige voeding. Het rendier is een geraffineer fijnproever, dat slechts de allerfijnste grassprieten en mossen tot zich neemt. Het maagsap geeft het geheel bovendien nog een pikante saus. Andere plantenkost is schaarsch op Groenland. Ver schillende mossen en wieren worden als groenten gebruikt. Een feestmaaltijd be staat bijv. uit mos, spekkoek en rendier maag. Oude berichten schilderen de toe bereiding van een zeer goed smakende huts pot als volgt: stengels van mossen worden in een pot ga daan, de vrouw des huizes neemt stukjes spek in de mond, kauwt er goed op en spuwt het sap op het mos. Dit wordt tel kens herhaald. Het geheel laat men een poosje staan, neemt het zacht geworden HET MENU VOOR DE HEELE WEE^pI Zondag: WELK VLEESCH ETEN WE? Zelfs de beste huisvrouw kan met ver keerd vleesch niets beginnen. We willen daarmee het volgende zeggen, dat vleesch dat voor bakken of braden geschikt is, nooit smakelijk zal worden, als we het koken. Het is daarom van het grootste belang te weten, welke de verschillende deelen zijn, dde we in de keuken gebruiken. We zullen dit keer bespreken welke deelen dat zijn van de koe. boeuf, biefstuk, duimstuk, 2. staart stuk, 3. lende, 4. roastbeef. 5. onderstaart stuk, 6. schouder. 7. naborst. 8. rib. 9. rib. 10. dikke rib met schouderblad. 11. borst. 12. flank. 13 schenkelvleesch, achterbout. Men moet er echter altijd op letten het vleesch van een jong dier te ontvangen. Zoo als met alles is het ook hier beter iets min der te koopen en iets meer te betalen en een smakelijk goed gerecht op tafel te zet ten, dan veel cn goedkoop te koopen en later tot de ontdekking te komen, dat men er niets of weinig van gebruiken kan. Dan zelfs het kleinste bedrag, dat men er voor betaalt, nog weggegooid geld. Mevr. DE J. VAN Z. tomatensoep roastbeef, snijboonen, gekookte aardéj pelen; bitterkoekjespudding; fruit. J Maandag gekruid gehakt, roode aardappelen; maizenapudding. gekook .r; IA BN Jk Ac Dinsdag biefstuk, andijvie, aardappelballetjes; gries met krenten. Woensdag: osselappen, spersieboonen, gekookte aar 34 appelen; karnemelkpap. Donderdag: kalfscarbonaden, aardappelen; rijstpudding. savoyekool, gekooki V r ij d a g gebakken schelvisch;; harde eieren, groentesla, gebakken aajjP appelen; flensjes. Zaterdag: [Pi Geldersche worst, stamppot van boerejja kool en aardappelen; vruchtensla. vangenisstraf. Voor de jonge vrouw werd cle mentie gebruikt: zij werd voorwaardelijk ver oordeeld. Deze uitspraak zal een groote belemmerin? worden voor de dramatische kunst. Verzoe ningsscènes zonder kus worden nuchter. Of is de Italiaan heelemaal tegen een „happy end"? DE BEROEMDSTE VROUWEN TER WERELD. Een Amerikaansehe statistiek hs-eft onlangs I uitgemaakt, over welke vrouwen in de wereld geschiedenis het meest gesproken en gZKc-hre- I ven is. Dat zijn f Maria Stuart; Jeanne d'Arc; Mme de Sta-J; Men speelt niet met liefde en vooral nietGeorge Sand, de Fransche schrijfster; KeLha- in Italië. Dat bewijst de geschiedenis van rna II van Rusland; Mme de Sévigr.è: Mme twee Italiaansche tooneelspelers, Iolanda Bo-de MaüTenon, de gunstelinge van Lodevij-: bolini en Ettore Ricotta, die in een klein bad-XIV; Maria Theresia van Oostenrijk; plaatsje aan de Adriatische zee een scetch phine de Beauharnais, de eerste vrouw van speelden en het stuk meteen kus af lieten Napoleon; Christina van Zweden; Marie An- 100pen. Resultaat: de beide kunstenaars wer- j toinette van Frankrijk; Cleopatra; C'athérine den wegens kwetsing van de openbare moraal 1 de Medicis; Koningin Anna van Engeland en voor het gerecht geleid. De onverbiddelijke I Koningin Elisabeth van Engeland, rechter veroordeelde hen tot 3 maanden ge- Van deze 15 vrouwen zün 8 Francaises. DE VERBODEN KUS. Maak er een gewoonte van, dingen, die ge niet meer ge bruikt en waarvan het zeer waarschijnlijk is, dat ge ze nooit meer zult gebruiken, cp te ruimen. Maak niet van de zolder een opslagplaats voor oude rommel. Misschien kunt ge met het een en ander kennissen of vrienden een plezier doen en anders zijn er instellingen genoeg, die het gebruiken kunnen. Een briefkaart of een telefoontje en alles wordt bij u weg gehaald. En doet ge dit niet, dan zult ge er bij een verhuizing de gevolgen van ondervinden, dan weet ge u met de rom mel geen raad. Dan wordt alles misschien vernietigd en weggegooid, terwijl anders de liefdadige instellingen er nog nut van hadden kunnen trekken. Het is niet meer als vroeger, dat we één, hoogstens twee tasschen hebben, die we overal bij dragen. Tegenwoordig heeft bijna iedere vrouw een bijpassende tasch brj elke jurk. Dat ls volstrekt geen kwestie van geld, zooals sommigen van u misschien zul len denken. Het is slechts een kwestie van handigheid; want de meeste tasschen kun nen we zelf maken. We geven u hier de be schrijving van eenige tasschen. 1. avondtasch van witte crêpe satin, met zwarte stiksels. Deze tasch is, door de neu trale kleuren bjj ieder avond- of schouw burgtoilet te dragen. De vorm is zeer een voudig. 2. Een beetje meer handigheid vereischt de ovale tasch van zwarte moirée. De naad wordt bedekt door zilverkoord; terwijl de klep afgehoord is met een smal randje zil verlint en geborduurd is met zilveren loover- tjes. De sluiting bestaat uit een stukje zil verkoord met een langwerpige knoop van metaal. Een tasch als deze is buitengewoon geschikt om gebruikt te worden als theater- tasch. Nr. 3. Bij het sportieve mantelpakje maken we een tasch van gedekte tinten wol, geborduurd op grofmazig stramien. Modern ejjn de puntige motieven. De tasch is een- ZELF GE- MAAK- TE HAND- TAS SCHEN. voudig van vorm. Wie niet tegen een beetje moeite opziet, zouden we aanraden aan de zgkant twee puntige stukken ertusschen te naaien. Men kan dan meer bergen in de tasch. Nr. 4. Tasch in gohelinwerk. Het gobelin- werk beleeft op het oogenbük een her nieuwde belangstelling. Men kan de tasch, met het geteekende patroon er op, al zeer goedkoop verkrijgen. Het beugeltje met handvat wordt er later aangenaaid. Deze tasch is wel heel mooi, als hij eenmaal klaar is; maar... we waarschuwen vooruit... hg elscht veel geduld en nauwkeurigheid. Nr. 5. Aardig avondtaschje in Bieder meyerstljl. Het ls een gewoon rond zakje, dat echter rondom bestikt is met franje. Lint in dezelfde tint en een groote kwast onderaan voltooien het geheel. Nr. 6. Bij het namiddagjurkje maakt men het taschje van goud- of zilverbrocaat Hier behoeft men niet veel in te steppen; dus men naait eenvoudig de zijkanten tegen elkaar en geeft een flinke overslag. Zoo ziet u, dat er vele mogelijkheden zijn. aarc'igè tascbjes goedkoop te maken. Wij dcdcu het onze. Nu is het woord aan u, mevrouw!! MARLAN B. ONS WEKEL1JKSCH KNIPPATROOJi Nr. 285: mooie mantel wollen diagonaal gestreej stof. De kraag is hoog, dubt geslagen en sluit met twee kne ^pen. De groote opgestikte za ken worden eveneens met led ren lmoopen gesloten. De cei tuur is van wildleer in een ie donkerder nuance. Benoodii materiaal: 3.75 meter stof v 140 c.M. breedte. Prijs van patroon 55 ets. per stuk. Nr. 344: aardige kinderove gooier voor meisjes tot 15 jac bestaande uit een blouse v wollen geruite stof en een rol met schouderban ds van efi wollen materiaal. Bcnoodigd m teriaal 2 nieter geruite s.of v 80 c.M. breedte en 1.50 Met wollen stof van 130 c.m. breedt Prijs v. h. patroon: 50 ct. p. s Nr. 345: lief kinderjurkje meisjes t.e.m. 12 jaar. van wollen stof met garnituurtje van witte mous.e'.inc. Bt-no cigd materiaal 2 M. van 130 c M. breed cn voor de kraag en manche:de:; 80 c.ï mousseline. Prgs van het patroon: 38 c' per stuk. Nr. 286: sportieve jas van wollen waarin een klein ruitdessin. Do mant heeft raglancoupe. Benoodigd materiaa 3 75 Meter van 140 c.M. breedte. Prijs va het patroon: 55 ets. per stuk. Deze patronen zqb in &!le maten tegen u aangegeven prijzen te verkrijgen b\j de „Al deeling Knippatronen" van de Uitgevers-maatschappij „De M.'jïpaal", postbox 175 te Amsterdam. Toezending zal geschieden na ontvangst van het bedrag, dat kan worden overgemaakt per postwissel, in postzegels, of wel per postgiro 41632. Den lezeressen wordt vriendelijk verzocht bij be stelling duidelijk het ver langde nummers en tevens de gewenschte maat, d.w.z. boven-, taille-, heupwijdte, enz. benevens de leeftijd der meis jes, voor wie het patroon be- s.cmd is. 0]> te geven. Gelieve verder raam en adres goen ?e vermelden; men voorkomt vertraging in de opsturing. 12.01—2.00 n.m. Het AVRO-Kleinorkest. 2.00—3.00 n.m. Orgelconcert door Piet van Egmond Jr. 3.00—3.30 n.m. Serie „Mythen en Legenden" 4.30—5.30 n.m. Causerie door Max Tax. 5.30 Concert door het Rembrandt-Theater- Orkest. 7.308.00 n.m. Boekenhalfuur door Dr. P. H. Ritter Jr. 8.01—8.15 n.m. Nieuwsberichten Vaz Dias. 8.30 n.m. Concert. 9.00—9.30 n.m. Radiotooneel Serie „Bloemen uit eigen tuin." 10.00±10.20 n.m. Aansluiting van het R.A.I.- gebouw. te Amsterdam- 11.00—11.10 n.m. Nieuwsberichten Vaz Dias. 11.10 n.m.12.00 Aansluiting met Café-Res taurant „Pschorr" te Rotterdam. HUIZEN Golflengte 1875 M. N. C. R. V. 8.00—8.15 Schriftlezing en meditatie. 8.159.30 Gramofoonmuziek. 10.30—11.00 Morgendienst. 11.00—11.30 Lezen van Chr. Lectuur. 11.30—12.00 Gramofaanplaten concert. 12.01 Lunconcert. 2.00—2.35 n.m. Uitzending voor scholen. 2.453.15 n.m. Wenken voor de keuken, door Mevr. M. Adrian-Merckens. 3.15—3.45 n.m. Cursus knippen en naaien. 4.00 n.m. Bijbellezing. 1 5.01 n.m. Vooravond Concert door een Enaem 5.15—6.15 n.m. Christelijk liederenuurtje. 6.30—7.00 n.m. Vragenuurtje. 7.00—7.15 n.m. Politieberichten gevolgd door persberichten van het Ned. Chr. pers bureau. 7.207.30 n.m. Spreker H. Amelink „Ook de Christelijk georganiseerde arbeiders doen mee." 8.0010.30 n.m. Uitzending van de Vergade ring voor de Vrije Universiteit te Amster dam. 10.3010.40 n.m. Vaz Dias. 10.4511.30 n.m. Gramofoonmuziek. DINSDAG 6 NOVEMBER HILVERSUM 301.5 M. (995 Kp.) A. V. R. O. 8,00 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgenwijding. 10.1010.40 n.m. Concert. 11.00—11.30 Kookpraatje door Mevr. R. Lot gering—Hillebrand. 11.30—12.00 Solistenconcert. 12.152.00 n.m. Middagconcert. 2.00 n.m. Duetten-recital. 3.00—3.45 Knipcursus voor gevorderden door Ida de Leeuw—van Rees. 4.30—5.00 n.m. Radio-Kinder-Koorzang o.l.v. Jacob Hamel. 5.00—5.30 n.m. Voor kleinere Kinderen door Mevr. Ant. van DUk. V. h R. O. 5.30 n.m. Bijbelvertellingen van ds. B. J. Aris. A. V. R. O. 6.00—7.30 n.m. Het Omroeporkest onder lei ding van Albert van Raalte. 7.308.00 n.m. Engelsche Les. 8.018.05 n.m. Nieuwsberichten Vaz Dias. 8.159.00 n.m. Concert. 9.1510.15 n.m. Aansluiting met gebouw Ti- voli Utrecht. 10.15—10.35 n.m. Aansluiting R.A.I.-gebouw Amsterdam. 11.00 Persberichten Vaa Diaa 11.10 n.m.12.00 Dansmuziek door Lew Sto- ne en Harry Roy met hun orkesten. HUIZEN. K. R. O. 8.00—915 Morgenconcert. 10.3011.00 Muziekuitzending voor fabrieken. 11.3012.00 Godsdienstig halfuurtje door Pas toor L. H. Perquln. 12.00—1.00 n.m.Lunchmuziek. I.502.00 n.m. Begroeting aan boord van het ss. „Frandria". Indrukken van het Eucha ristisch Congres te Buenos Aires. 2.00—3.00 Vrouwenuurtje door mej. Lauwer* 3.004.00 n.m. Modecursus door mevr. H. Cup pens Geurs. 4.00 Gramofoon muziek. 5.30 n.m. Concert. 6.407.00 n.m. Esperanto-cursus door P. Heil- ker. 7.157.35 n.m. „Kerkwijding." 8.018.05 n.m. Nieuwsberichten Vaz Dias. 8.15 Hetstedelijk orkest van Maastricht. 10.0010.30 n.m. Aansluiting met Dikker Thijs, Amsterdam. 10.30—10.35 n.m. Vaz Dias. II.00 n.m. Muzikaal allerlei.

Wieringer courant | 1934 | | pagina 6