ASPIRIN DE „UIVER" WOENSDAG WEER tje meer, dat ik alles eens goed kan be- BEHOUDEN THUISGEKOMEN. ge stemmingen worden tenslotte ge kozen P. Laros en A. Kamst, welke bun benoemingen aannemen. Ter vervanging van de voordracht door den heer Cornelissen leest de heer Cornielje een stukje voor over kinderopvoeding door J. Ligthart, het geen goed werd voorgelezen en dan ook succ.es oogstte. In de pauze werd het werk der kin deren bekeken en werd thee en koek gereserveerd. Bij de bespreking over het St. Nico- laasfeest wordt besloten het resultaat der aangeboden lijsten af te wachten. Bij de rondvraag wordt ter sprake gebracht de verstrekking van klom pen. Een onderzoek zal worden inge steld. °nd V? ?e» *cble\ n d°ch V met Oranjeband en Bayerkruls Reeds Uw ouders gebruikten het VERLOTING. Aan de Vereeniging „Huis- verzorging" alhier is vergunning verleend tot het houden van een verloting en daarvoor uit te géven 43200 loten a f 0.02. OPBRENGST COLLECTE. De onlangs in deze gemeente gehouden collecte van de Vereeniging „Het Hoogeland" Chr. Ver. tot stichting en instandhouding van arbeidsko- loniën heeft f 49.95 opgebracht. ONDERWIJS. Voor de betrekking van on derwijzeres aan de O. L. School te Den Oever (vacature Mej. A. Diepgrond) hebben zich slechts vier sollicitanten aangemeld. AANBESTEDINGEN. Op 19 December a.s. zal worden aanbesteed het onderhoud gedu rende 1935 van le den IJsselmeerdijk van de Wieringermeer met toebehooren (raming f 14000.2e den IJsselmeerdijk van den Proefpolder nabij Andijk (raming f 1100.— Bovendien het onderhoud van de Rijkszee werken en de Rijkshavenwerken op Wieringen (raming f 9500.-,) van Zuiderzeewerken op Wieringen en bewesten Den Oever (raming f 4250), van werken behoorende tot den Amsteldiepdijk en tot het Balgzandkanaal van EwijcksluisOostoever (raming f 9500.-) en van Rijkswegen (raming f 9400.-) geduren de 1935. UITVOERING HARMONIE. We hebben in ons vorig nummer ge zegd, we zouden eerst de verslagen van andere bladen afwachten, alvorens de beschouwing van onze correspondent op te nemen. W(elnu, we willen dan nu allereerst overnemen, wat andere bladen van de uit voeling; zeggen. De Schager Courant schrijft: Zondag gaf Harmonie haar eerste uit voering voor kunstlievende leden in Concordia. De zaal was dicht bezet. Het scheen wel of er iets bijzonders in de lucht hing en dit was inderdaad zoo. De voorzitter der vereeniging de heer Bosker had voor deze gelegenheid een drama in drie bedrijven geschreven, 't geen bij het meerendeel der leden veel belangstelling had opgewekt; het was een polderwerkersdrama; dit zou vol gens opvatting van velen wel niet zoo veel beteekenenpolderwerkersdrama's waren hier in den laatsten tijd in werke lijkheid zooveel en op allerlei gebied af gespeeld, dat varianten niet mogelijk waren. Die zooiets dachten, hadden zich deer lijk vergist, want het was 'n echt stuk werkelijkheid, gegrepen uit het léven, waarin een mooie moraal zat van opof ferende liefde en teere gevoelens. Vooral Mej. G. Bosker als Jeane, en de auteur zelve in een drietal creaties bijgestaan door eenige dames en heeren die heele goede bekenden waren op het. tooneel en zich geheel gaven, maakten van ,.De dochter van de Keetbaas", zoo heet het stuk, een geweldig succes, zoo dat a.s. Zondag Concordia niet minder druk bezocht zal zijn dan nu. De muziek onder leiding van den heer P. Kreijger liep prachtig van stapel. Mooi, buitengewoon mooi en zuiver als kristal, en alles tot in de puntjes ver zorgd, werden de nummers gespeeld ja, dat kan „Harmonie" en de vereeni ging kan trotsch zijn op hun leider, waar toch ten slotte van uit gaat. Het was een buitengewoon goed ge slaagde uitvoering dezen keer, en er staat de gehuwde kunstlievende leden voor volgende week iets aparts te wach ten. De Heldersche Crt. schrijft le succesvolle avond van Harmonie. Zondagavond half 8 opende „Concor dia" haar deuren, voor de ongehuwden, genoodigden van de inuziekvereeni- „Harmonie." Eerst geeft de „Concordia-band onder leiding van den heer J. Boon te Den Helder, eenige vroolijke nummers en dan gaat het scherm op en spreekt voor zitter C. J. Bosker in welgekozen woor den de aanwezigen toe. Direct daarop tikt de dirigent P. Krijger uit Den Helder op z'n lessenaar en even later kunnen wij ons overtui gen van de capaciteiten van Harmonie. Als wij slechts noemen de technisch moeilijke nummers „De 1' Italienne a, Alger", een ouverture van Rossini en „Zampa" een ouverture van Hérold dan kan men zich een idéé vormen van de kwaliteiten van onze muziekvereeniging Niet in het minst is dit peil te danken aan den bekwamen dirigent. Wat betreft de vertolking dezer num mers en de marschen, die gegeven wer den, kunnen we volstaan te vermelden, dat allee nummers ëf waren. In één der nummers blies de heer Zwanink een zeer moeilijke solopartij die hij keurig voor zijn rekening nam Een dankbaar applaus was dan ook het gevolg van deze prestaties. De vol gende week ook zoo, Harmonie 1 No. 2 van het programma was „De dochter van den Keetbaas" een tooneel stuk geschreven door onzen plaatsge noot, den heer C. J. Bosker. Dit stuk werd prachtig gespeeld en geeft een stuk polderwerkers-leven weer, met z'n komische en dramatische zijden. Alle rollen waren in uitstekende han den. Hoewel zonder onderscheid ieder schitterend speelde, willen wij even de aandacht vestigen op een tweetal nieu we krachten, n.i. de heeren D. Oden en T. Zwanink, die voor een volgende keer gerust weer gevraagd kunnen worden. Mej. Gr. Bosker zagen we ook weer eens op het tooneel en haar spel was zeer sterk. Het stuk mag gezien worden en ver dient zeer zeker waardeering. De samen steller heeft zich heel goed in het pol derjongens-milieu kunnen ven-plaatsen. Om kort te gaan, de eerste avond van Harmonie is uitnemend geslaagd. Een geanimeerd bal besloot dezen a- vond. Thans laten we onze eigen verslagge ver aan het woord v.V. „HARMONIE." De muziekvereeniging „Harmonie" heeft Zondagavond voor haar ongehuwde kunstlievende leden de najaars uitvoeringen ingezet. „Concordia" was tot in alle hoeken bezet. En we mogen er gerust direct op laten vol gen „Harmonie" verdient deze groote belang stelling nog altijd. In zijn openingswoord wees de voorzitter de heer Corn. J. Bosker er nog eens overduide lijk op van hoe groote moreele waarde het is als een vereeniging achter zich voelt een groote schare van kunstlievende leden. Het programma vermeldde ook nu wéér muziek en tooneel. En hoewel muziek natuur lijk de hoofdschotel is op een uitvoering van een muziekvereeniging en dus aanspraak maakt op een uitvoeriger beschouwing dan de toegift het tooneel zullen we toch ditmaal met gelijke maten meten, daar er dezen avond op tooneelgebied bij „Harmonie" iets bijzon ders heeft plaats gehad. Doch daarover aanstonds meer. Met het afgezaagde „Goede wijn behoeft geen krans" willen we ons er echter niet af maken t.a.z. van het muzikale programma, dit zou banaal klinken tegenoever H. H. mu- cisi en directeur, van Harmornie. Meermalen hoorden wij zeggen door corps leden, we hebben een jovialen directeur in den heer Kreijger, maar als hij voor de les senaar staat, maak dan geen lol, want dat neemt ie niet, dan is hij aan zijn werk. En dat de heer Kreijger aan het werk is met zijn corpsleden op de repetitie, kan men beluisteren op de uitvoeringen. Ieder num mer wordt vlekkeloos uitgevoerd en getuigt van ernstige studie. Met zorg wordt het pro gramma samengesteld, het marschwerk wat wordt geblazen verheft zich boven de popu laire deuntjes, doch is muziek waar wat aan te kluiven is. De ouverture's 2 en 4 van het programma werden zeldzaam mooi ten gehoore gebracht, en dat het goed ging in Zampa bewees het glundere gezicht van den heer Kreijger wel, en hij is niet gauw tevreden volgens insiders. Een aparte vermelding voor de zeer mooi ge speelde saxaphoonsolo van den heer Zwanink is zeker op zijn plaats. Een daverend applaus was de belooning na ieder nummer. En nu het tweede gedeelte van den avond. De heer Com. J. Bosker, die reeds heel veel tooneeluitvoeringen van Harmonie heeft ver zorgd, hoeveel weten we onmogelijk, maar het moet een respectabel aantal zijn, kwam herhaalde malen voor de moeilijkheid te staan, wat moeten we nu eens geven. De keuze voor dilettanten is beperkt en moeilijk, er wordt veel tooneelwerk „gefabri ceerd", mooi en leelijk. Het leelijke valt direct al op en het mooie is niet altijd geschikt, voor de beschikbare krachten. De heer Bosker heeft nu zelf eens een too- neelstuk geschreven onder den titel„De dochter van den Keetbaas", een drama in 3 bedrijven, geïnspireerd op het groote droog- makingswerk wat Wieringen eenige jaren van zeer nabij heeft mogen aanschouwen. Het is niet zoo zeer het werk wat naar vo ren wordt gebracht, dit komt in het stuk maar ter loops naar voren, doch de bevolking die zich tengevolge van dit werk, uit alle dee- len van het land op en om Wieringen in de loop der jaren heeft gevestigd heeft hem de inspiraties tot dit stuk gegeven. Het gegevene is een zeer aanvaardbaar ge heel, een oude veete tusschen een tweetal familie's, zooals er zoovelen zijn op dorpjes, waarvan de haat om een aangedaan of ver meend onrecht generaties lang doorvreet, gezinnen aan ten onder gaan en waar meestal politie en rechtzaal aan te pas moeten komen. Zoo ook in het stuk van den heer Bosker. De kern van het stuk berust op een teurge- stelde liefde. Jan Wolders, Jan Veling en Willem de Reuver, zijn in hun jeugd, trouwe vrienden geweest. Zij hebben echter het on geluk alle drie verliefd te zijn op het zelfde meisje. De moblisatfe maakt echter voorloopig een einde aan hun jeugdliefde. Willem de Reuver wordt bij voorbaat als ernstig candidaat uitgeschakeld, bij hem is de liefde van voorbijgaande aard. En als Wolders het eerst uit dienst komt weet hij zijn vriend Veling zoo zwart te ma ken bij het meisje hunner jeugddroomen, dat zij Wolders trouwt en beginnen een zaakje. Veling komt ten slotte ook uit dienst en verneemt, wat zijn vriend Wolders heeft ge daan. Zijn woede is zoo groot, dat hij een zaak vlak naast Wolders opricht in dezelfde artikelen en voert een moordende concur rentie tegen Wolders, die zich tenslotte niet staande kan houden, ten gronde gaat en bo vendien nog een dronkaard wordt. Zijn toestand wordt zoo onhoudbaar, dat hij de wijk neemt naar het nieuwe land en daar als putbaas wordt te werk gesteld. Wolders zijn vrouw sterft en Wolders zijn ellende wordt nog grootermet zijn dochter Jeane die al het zware werk nu moet doen in de keet blijft hij achter. Hier begint het tooneelstuk. Want al het voorgaande wordt ons verteld door Willem de Reuver die na veel omzwervingen en nog al tijd vrijgezel ook als polderjongen in de pol der is terechtgekomen. Het eerste bedrijf het langste van de drie speelt in de cantine van Koert Velders, hier hoort men de gesprekken tusschen Koert en zijn vrouw over Wolders en zijn dochter. De dochter van Woldeaj wordt bemind door „de Kromme" ook een polderjongen. Jeane is echter bang van hem, hij is een ruwe klant en een drinker. De Kromme heeft de oude Wolders echter in zijn macht, doordat hij geld van hem krijgt. Het ongeluk wil dat Rein Veling, een zoon van Jan Veling, doordat hij zijn betrekking verliest ook naar de polder raakt, hij ont moet Jeane en wordt verliefd. Zijn komst in de Hder wordt echter op gevat als een nieuwe^ vervolging tegen de familie Wolders, die de oude Veling in zijn zoon doet voortleven. Rein wil echter van geen haat weten, zijn liefde is oprecht en hij verteld aan Jeane dat zijn jas waarin wat geld en een geruite das gestolen zijn door haar vader. Jeane raakt in vertwijfeling nu zij verneemt dat haar vader niet alleen een drinker is maar ook nog een dief. Koert Velders de cantinebeheerder waar schuwt Rein dat de polderjongens op komst zijn en zegt hem dat de Kromme ze allemaal tegen hem opgestookt heeft, dus dat hij be ter doet weg te gaan wil er geen herrie ko men. Na eenige aardige tafereeltjes in de can tine, komt plots Willem de Reuver op die zegt dat de oude Wolders is gestoken. De politie is er reeds en men heeft een jas gevonden die aan Rein Veling toebehoort. Het tweede bedrijf speelt in de rechtzaal. Rein Veling wordt verdacht van moord op de oude Wolders. Twijfel over zijn schuld, niettegenstaande dat de bewijzen zich tegen hem opstapelen is bij zijn verdediger de getuigen en zelfs de balie aanwezig. Als het proces aan de gang is bereikt den verdediger een briefje, waar in staat dat Jeane Wolders gehoord wil wor den, (zij lag in het ziekenhuis) haar toe stand is zoo, dat zij als getuige toegelaten ken worden. Door de overstelpende bewijzen die zij aanvoert tegen de Kromme en zij bo vendien verteld dat de gevonden jas van Rein gestolen is door haar vader, hetgeen Rein hardnekkig verzweeg voor de rechtbank, wordt de Kromme gevangen genomen en volgt de vrijlating van Rein. Het derde bedrijf speelt zich af ten huize van de oude Veling, een oude afgeleefde man die nog altijd is vervuld van haat je gens de familie Wolders. Zijn zoon Rem die met Jeane is getrouwd wil hij niet meer kennen, de brieven die zij regelmatig schrijven aan de oude man gaan ongelezen in de kachel. Totdat op Kerstavond Willem de Reuver bij hem binnenvalt, voorgevende naar Am sterdam te gaan, doch in werkelijkheid heeft hij een voornemen op het oog, wat hem ge lukt. Hij weet op handige wijze, de vader tot den zoon terug te brengen door middel van het vierjarig dochtertje van Rein en Jeane. Het slot van het stuk is een gelukkig weer zien, de haat die jarenlang voortwoekerde en tot een tragedie uitgroeide wordt opgege ven. Door de vlotte wijze waarop het stuk ge schreven is boeide het van het begin tot het einde. Bovendien zijn de rollen als het ware op het lijf geschreven voor de verschillende trouwe medewerkers (sters) die de heer Bos ker om zich wist te verzamelen. Wanneer wij een overzicht moeten geven van de spelers mogen we direct vermelden dat de rollen zonder onderscheid in goede handen waren. Mej. Gr. Bosker die de titelrol vervulde als Jeane had zich volkomen in deze rol inge leefd. Onschuldig als zij was aan de familie zaak kwam al de ellende op haar neer, en de dramatische momenten die het stuk heeft wist zij op overtuigende wijze naar voren te brengen. De rol lag haar volkomen. De heer J. Bosker Jz. als Rein Veling was goed, vooral in het tweede bedrijf. Overigens een mooie rol die goed werd gespeeld. Willem de Reuver, gespeeld door den heer Jb. Bakker, de vrijgezel die de wereld van de zonnige kant beziet met een hart van goud die door het heele stuk met zijn losse joviale toon van spreken kleur geeft aan ieder ta fereeltje, is een pracht figuur, die alleen door Bakker juist gespeeld kan worden. Koert Velders met zijn vroüw Bet, de cantinehou- ders, vertolkt door den heer D. Kooij en mevr. M. AsjesMaars, twee volkomen figuren die zich de werkelijkheid van het stuk hadden ingeleefd, zorgden naast Reuvers voor de echte kampsfeer. Mej. E. Luijt als vrouw Gronders paste zich geheel aan bij het voorgaande drietal. De heer Corn. J. Bosker, die zich niet al leen belast had met het schrijven van het stuk en het geven van de regie, doubleerde bovendien nog een paar zware rollen. In het tweede bedrijf de rol van advocaat en op overtuigende wijze hield hij zijn plei dooi voor Rein Veling. In het derde bedrijf de moeilijke rol van Jan Veling, de gebroken alleen gelaten man, die ten slotte toch zijn haat meest opgeven. Twee rollen van uiteen loopend karakter, op de juiste wijze vertolkt en boeiend spel. De heer D. Oden moest eveneens doublee- ren, de wijze waarop de rol van rechter en dokter vervulde, deden ons zien dat de heer Oden het tooneelspelen nog lang niet is ver leerd. De Kromme de onsympathieke figuur, waarover in het eerste bedrijf alleen maar wordt gesproken, doch die ons dan reeds afkeer inboezemt, treffen we aan in het twee de bedrijf voer de balie. Een kleine maar zeer moeilijke rol die de heer C. Metselaar op voor treffelijke wijze vertolkte. Nelly Veling het dochtertje van Rein en Jeane, een kinderrolletje wat absoluut in het stuk past aan het slot werd op echt kinder lijke wijze gespeeld door Mieke Kort. Hetgeen een belofte inhoud voor de toekomst. Ook de verschillende bijrollen waren in goede handen, zooals de griffier en de offi cier door de heeren Duijnker en Zwanink. Decor zoowel als de aankleeding van het tooneel waren uitstekend verzorgd. Ook de grime was goed. De heer Bosker heeft met zijn eersteling op dit gebied een schitterend succes gehad, het publiek heeft van begin tot einde ge spannen het stuk gevolgd. Aan het slot moest driemaal gehaald worden. Een stuk wat zeer zeker in de omtrek gevraagd zal worden en geschikt om door dilettanten ge speeld te worden. Zondag a.s. tweede opvoering voor de ge huwde kunstlievende leden. Het succes zal nog grooter zijn. kijken. Sommige menschen denken, dat Te 2 uur een stip aan den horizon Er komt beweging in de geweldige men- schenzee langs de grenzen van het vliegveld. De „Uiver" Grooter en grooter wordt de stip, die uit groeit tot de duidelijke contouren van de lang verwachte „Uiver." En terwijl de machi ne snel aanvliegt, om, na de fraaie prestatie, welke haar over zoovele vreemde landen voer de, weer den Hollandschen bodem op te zoeken, golven er een vreugde en een trots door de duizenden wachtenden, aan wie zich bij de nadering van den Melbourne-racer tevens de beklemming van een groot oogen- blik opdringt. De „Uiver" En even later vliegt de groote populaire vogel boven Schiphol. Terwijl zij sierlijk, in snelle vlucht, tweemaal boven de geweldige menigte cirkelt, barsten de vreugde en de spanning los in een enthousiast gejuich, dat tot een ongekende ovatie aangroeitmen wuift met zakdoeken, hoeden gaan omhoog men jubelt dat het bijna voor de beman ning van de „Uiver", ondanks het zware mo torgeronk, hoorbaar moet zijn. Lager en lager glijdt de Uiver naar den vaderlandschen bodem de passagiers wui ven reeds terug. Dan zien de wachtenden, juichend en wuivend, het toestel zakken, zakken Te 2 uur 8 minuten komt de Uiver aan den grond. Donderende toejuichingen barsten los. Het enthousiasme van de menigte neemt groot- sche vormen aan, als de vogel, die onze kleu ren als luchtvaartnatie zoo hoog heeft ge houden, langs de duizenden, die reeds uren hebben gewacht, naar het beton-platfform taxiet, langs de offlcleele tribune rijdt en ten slotte dicht bij het podium tot stilstand komt. De Uiver Is er Holland Juicht! En Holland heeft verdiend te juichen. Te kwart over twee zwijgen de motoren. Opnieuw breekt een geweldig gejuich los. Dan is er even een kort oogenblik van wach ten, tot de bemanning en de passagiers zijn uitgestegen. Nauwelijks vertoont Parmentier zich, of opnieuw gaat er een gejuich langs de lijnen. De bemanning en passagiers gaan nu naar het podium en als zU daarbij zijn aan gekomen, zet de muziek het Wilhelmus in, dat spontaan door de onafzienbare menigte wordt meegezongen. En als het Nederland- sche volkslied ten einde is, breken weder toe juichingen losmen zwaait, men wuift er de toejuichingen worden hier en daar ver anderd in een steeds enthousiaster en snel ler yell. Daarna gaat Parmentier voorop met een van zijn kinderen het podium op en nog eens klinken van alle kanten toejuichingen. HONGERIGE MAGEN. De bezoeker, die een geheelen dag op Schip hol vertoeft, wil ook iets tot innerlijke ster king broodjes, koffie, chocolade, biefstuk ken enz.de kleine geneugten des levens. De heer T. Corbelyn, chef van het Hotel- en Cantinebedrijf der K.L.M. heeft samen met den gerant van het K.L.M.-restaurant, den heer Simons, den geheelen nacht door gewerkt om op Schiphol een „snertdag" te organiseeren van kolossale afmetingen. Snert is een geliefde substantie voor den Nederlan der en dus heeft de heer Sorbeleyn gedacht laten we 1500 liter aanmaken, waaruit we 6 a 7000 koppen kunnen serveeren. 't Is maar een bijkomstigheid op een dag, waarop de Uiver-bemanning gehuldigd wordt, maar op een Novemberdag niet zonder belang. Vier keukenwagens van den motordienst uit Haarlem zijn bij evenveel consumptietenten gestationeerd en kop na kop, gevuld met het kostelijke vocht, verdwijnt in hongerige ma gen. En welke problemen heeft het verzorgen van een voldoend aantal broodjes met kaas, vleesch enz., enz., niet gesteld ,,'t Is geen kunst om 40.000 broodjes gereed te maken zei de heer Corbelyn maar om een dus danig aantal te verzorgen, dat we ze kwijt worden en niet met de gebakken peren ofte wel oudbakken broodjes blijven zitten." Er zijn dus 15000 broodjes op Schiphol gearri veerd Dinsdagavond en den geheelen nacht door zijn eetklaar gemaakt, hetgeen op zich zelf een prestatie mag worden genoemd. 800 900 kg. vleesch zijn door de handen van de „beleggers" gegaan dit is nu eens een be legging, die geld oplevert. Honderden liters koffie zijn in gereedheid gebracht. Speciale kachels zijn opgesteld om water te koken. Het aantal chocoladereepen, dat is aangerukt, kan niet worden geschat. Om niet te spreken van de flesschen met van die vloeistoffen, die bij een feest als dit behooren. Behalve het gewone personeel heeft de heer Corbelyn 250 man extra aangenomen. En nu alles zoo vlot op Schiphol verliep komt toch ook een pluim toe aan den „inwendigen dienst." HERINNERING AAN VROEGER. Op dezen dag gaan bij het zien van de be dauwde velden onze gedachten uit naar ge beurtenissen die zich daar achttien of twintig jaren geleden afspeelden. Ook toen wachtte het publiek op vliegers, die toen algemeen vliegeniers heetten en die gekleed waren in leeren jekkers met geitenvellen, vlieghelmen en beenkappen, In die dagen wachtten ook eigenlijk deze vliegers, namelijk op het gaan liggen van den wind. Om te constateeren of er nog ver dachte zuchtjes in de atmosfeer rond stoei den, lieten zij listiglijk ballonnetjes op er pas als deze verticaal omhoog gingen, stap ten zij in het samenstel van latjes, ijzerwerk en linnen dat aéroplaan hettte. Zoo was het op Oud-Roozenburgh in Watergraafsmeer, waar Gaudart zijn geluk beproefde, zoo was het achter Roozenoord aan den Amsteldijk, waar men versteld stond over de evoluties van Jan Olieslagers, Legagneux, Henriot, Koolhoven en anderen. Nu vliegt men in storm en onweer, nu vliegt men bij nacht en ontij. De cockpits zijn ver warmd en voorzien van een compleet instru mentarlum. Ongeveer twintig jaren liggen tusschen Jan Olieslagers en koene, Parmentier. We vliegen snel BU SUCCES LANGS DE LIJN. „Van Alkmaar begint de Victorie", zei ik verleden week en het was ook zoo hé Wat een wedstrijd was dat. Ik geloof dat er wenig voetballiefheb bers zijn, die dezen wedstrijd niet heb ben bijgewoond en zij, die er niet waren, hebben veel gemist. Toen ik bij twee uur bij Dirk door de controle ging, was ons terrein al flink bezet met kijklustigen. Met moeite kon ik nog een plaatsje veroveren in de tribune. Ik betaal liever een dubbel- als je donateur of lid bent, dat je over al vrije toegang hebt, ook in zoo'n tri bune. Niks hoor bij Succes niet. De Alkmaarders vonden het toch ook een beetje gek. Ik heb die lui het toen zoo'n beetje uitgelegen, dat wij gebrek aan centen hadden en dat we mis schien verlichting kregen en ik wees ze op het nieuwe stuk schutting en op die open kant naar het Oosten. Toen begrepen ze het en ze betaalden een duppie. Je moet een beetje met dat vreemde volk op kunnen schieten hé Jammer dat de verloting van Succes voorbij was, anders had ik ze vast een lootje verkocht ook. Het was even twee uur en de scheids rechter liet tossen wat was toen alles stil hé Wiat een spanning. De bal was aan 't rollen gebracht en Alcmaria ging er direct van door, doch Succes wist zich goed staande te hou den, Piet hield een paar flinke scho ten, toch moest hij even later visschen. Doch van de andere kant kwam de ge lijkmaker, toen voerde Alcmaria de stand op tot 3-1 en zoo kregen we de rust. In de Pauze liep ik een collega tegen het lijf, n.1. Jonker, jullie kennen hem zeker wel hé We hebben toen samen een kop koffie gedronken bij Simon in de tent en een Karei I opge stoken je weet wel het merk van de perslui. Zoo hebben we gezellig een tijdje zitten boomen. Hij vroeg ine, of het waar was, dat er Zaterdag een sta king had gedreigd bij de Successers. Ik moest dit jammerlijk erkennen. Hij vond het ook raar dat ze Montulet ge passeerd hadden en hij vroeg me, wat ik dacht van Heintje. Ik kon hem niet meer antwoorden want de match was weer begonnen en in het gedrang waren we elkander kwijt geraakt. Alcmaria maakte spoedig een goal 4-1. Toen kwajn Succes opzetten en Grootemaat en van der Zei maakten de stand op 4—Van der Zei bleek als bin nenspeler best te voldoen. Het leek er op dat Succes nog gelijk wilde maken, doch Alcmaria maakte nog 3 goaltjes en was toen tevreden. Wat spelen die kerels toch mooi Stuk voor stuk beste voetballers, zoo dat de Successpelers niet erg opvielen, ook al deden allen toch hun best. Een uitzondering wil ik maken voor onze keeper. In Piet heeft Succes een prima doelverdediger, die Zondag ber gen werk heeft verzet en ik geloof dat hij niet veel onder zal doen voor een tweede klas doelverdediger. De Amster- damsche scheidsrechter was ook schit terend in zijn taak, we moesten meer zulke airbiters hebben in ons Noorden. A.s. Zondag gaat Succes I naar Scha- gen I op bezoek en reken ik op een over winning. Als mijn vrouw er voor i9, ga ik mee hoor Succes II speelt thuis tegen Heldersche Boys en hoop ik, dat zij zich eens zullen herstellen en ook een overwinning in de wacht sleepen. Veel succes allen. CUPIDO. Tuinbouwteeltregeling 1935. Een Tuinbouwteeltregeling 1935 is in een vergevorderd stadium van voorbereiding. Het toegestane percen tage voor de cultuur van warmooze- rijgewassen en vroege aardappelen ge teeld in den vollen grond is als volgt gedacht. Voor de bepaling van het percenta ge wordt genomen de totale voor land en tuinbouw benutte oppervlakte grond. Het daaraan ontleende per centage is van toepassing op de opper vlakte, die in 1933 met warmoezerij- gewassen of vroege aardappelen is beteeld en geldt voor iedere groep af zonderlijk, zoodat geen vroege aard appelen verwisseld mogen worden met warmoezerijgewassen of omge keerd. Het voor 1935 toegestane percentage zal zijn als volgt Voor bedrijven van 0-2 ha 90 2-3 ha 86 3-4 ha 82 4-5 ha 78 5-6 ha 74 6-7 ha 70 7-8 ha 66 8-9 ha 62 10-11 ha 55 13-14 ha 49 16-17 ha 43 19-20 ha 37 9-10 ha 58 12-13 ha 51 15-16 ha 45 18-19 ha 39 21-22 ha 23-24 ha 29 11-12 ha 53 14-15 ha 47 17-18 ha 41 20-21 ha 35 33 22-23 ha 31 24-25 ha 27 boven 25 ha 25, met dien verstande, dat bij de be drijven van 2 tot tO ha (het percentage van 58 met één wordt verhoogd voor elke 0,25 ha, die een bedrijf kleiner is dan 10 ha. Verder zal de cultuur van warmoe zerijgewassen onder glas gebonden zijn aan de volgende voorwaarden De teelt van spinazie en sla, zoowel snij- pluk- als kropsla zal verboden zijn in kassen beplant met druiven- boomen ouder dan 6 jaar. Verder is de cultuur van sla onder glas zoowel warm als koud bepaald als volgt le. het aantal kroppen sla onder plat glas is 20 per raam. 2e. het aantal kroppen sla. in kas sen, warenhuizen of serres is 20 per raam of 16 per M2. 3e het aantal kroppen sla met 5 bloemkool per raam is 16 per raam. 4e. het aantal kroppen sla in peen- rijen zonder bloemkool is 16 per raam. 5e. het aantal kroppen sla in peen- rijen met 5 bloemkool is 12 per raam. 6e. Gedurende de periode 1 Januari tot 30 Juni 1935 mag hetzelfde glas slechts éénmaal voor de teelt van sla worden gebruikt, zoodat het overleg gen van sla op sla is verboden. Bovenstaande regeling beteekent een verdere inkrimping van den tuinbouw, welke noodzakelijk is tengevolge van de weinig bevredigende vooruitzichten van deze cultuur.

Wieringer courant | 1934 | | pagina 2