TWEEDE BLAD. VRIJDAG DECEMBER 1934 No. ©e NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR EN OMSTREKEN GEEN GROOTE VERANDERINGEN PARIJSCHE MODEBRIEF. OP TIL. BIJ AANKOOP VULPEN GRATIS. BOSKER'S BOEKHANDEL WIERINGER COURANT A C* Een oneindige mogelijkheid tot variatie. In het japonnenrijk wachten ons voorloo- pig geen sansatloneele veranderingen. Gelukkig maar. We zien sensaties liever in de bioscoop. Een totale verandering in de kleeding, die al onze plannen omver werpt, en waardoor we geen enkele japon van het vorige seizoen meer dragen kunnen, is m i n- der aangenaam. De japonnen blijven dus eenvoudig van snit en aansluitend van mO' del. Het japonlijfje valt glad, heeft knoop- sluiting en een hoogen hals. Het middel is op z'n plaats. De fantasie van de kleeding is naar de mouw verlegd. Deze is lang maar aan den elleboog hetzij verwijd, of op een andere wijze versierd. De rok is smal en aansluitend, iets langer dan in het afgeloopen seizoen en vertoont beneden de knie eenige ruimte. Toch is het opmer kelijk, in het raam van deze algemeene mode, elk groot mo dehuis toch weer z'n eigen noot brengt. Bij den éen vinden we nauwsluitende lijfjes en rokken met veel ruimte van voren, een ander heeft een speciale voorliefde voor wijde, driekwart lange mouwen en een hoog aangebrachte taillelij nbij een derde zien we pof mouwen, rokken met volants of van onde ren met een plissee- rand afgewerkt en smalle ceintuurtjes. Ook zijn er, die de heerschende mode al leen voor overdag ac cepteeren en voor d)?n avond japonnen ont werpen naar den stijl van 1880 met drape rieën om de heupen en wijd uitstaande mouwen. Deze groote var'a- tie in modellen geeft ons een enorme vrijheid in onze keuze. We behoeven ons niet aan een bepaalde snit te houden, we kunnen naar believen wijzigingen aanbrengen totdat we juist dat gevonden hebben, wat ons goed staat en bij ons figuur past. Een dergelijke vrijheid van keuze komt ons natuurlijk vooral ten goede wanneer we onze japonnen zelf maken en al passende voor den spiegel, het ideale model ontdekken. Het zal vele dames genoegen doen te hoo- ren, dat dezen winter voor eenvoudige, da- gelijksche toiletjes dikke stevige stoffen de voorkeur genieten. Het is niet prettig omwille van de mode kou te lijden en het is evenmin aangenaam een weldoende warmte te gevoe len en tevens te weten, dat onze stevige om hulling geheel tegen de mode indruischt. Tweed, harige stoffen, diagonaal- en visch graatstoffen, angora, laken, fluweel, grove jersey en allerlei andere grove of in figuren geweven stoffen, staan u ten dienste. En ook over de kleurenkeuze kunt ge tevreden zijn. Er wordt heel veel zwart gedragen, verder alle nuancen bruin, van licht tot donker. Blonde dames vinden mooie nuancen blauw, terwijl zwarte meisjes de gelegenheid hebben zich dezen winter in rood te steken. Verder hebben we nog hei-groen en geel groen, verschillende tinten -grijs, violet, enz. Wanneer we van een sprekende garneering houden, zoo zijn ons felle nuancen oranje en Chineesch-geel geoorloofd we kunnen een beige japon met rood afwerken een groen toilet met koraalrozeWe merkten een alleraardigst toiletje op, een robe princesse, over de geheele lengte met knoopen gesloten. De japon was van geruite jersey in zwart, wit en rood. De knoopen waren zwart, met rood omcirkeld. Het driedeelige kraagje van den hals bestond uit een roode, een witte en een zwarte laag. Ook de manchetten van de lange, aan den elleboog verbreede mouwen waren op deze wijze gemaakt. Het geheel deed leuk en frisch en was toch zeer eenvoudig. Een japonnetje in dit genre toont onze af beelding A 62, waarvan een klaar geknipt pa troon voor bovenwijdte 88 en 96 c.m. ver krijgbaar is. Zeer bijzonder zijn hier de mou wen, die als het ware deel van een bolero uit maken. Tot den elleboog zijn ze poffend en hebben dan een strakke ondermouw. De ruit van de stof is in verschillende richtingen aan elkaar gezet. De rok heeft een ingezette voor baan. De ingezette baan wordt voor en ach ter in de japon gezet en ook het blousedeel met de aangeknipte mouw. Zij- en mouwnaad worden dichtgeregen, de mouw bij den elle boognaad ingehaald, deze gestikt en de inge haalde mouw bevestigd. Men stikt den schou dernaad, maakt in het midden van voren een knoopsgat van 4 of 5 c.m. breedte, waar men later het dubbel gestikte, omgelegde en platgeregen befje door trekt. Hals, mouwen en onderzijde der japon werkt men met een schuine reep af. Men heeft 290 c.m. stof noo- dig van 130 c.M. breedte. Evenals bij de japonnen vinden we ook op het gebied der mantels verschillende graden van elegantie. Er zijn van die hyper-elegante mantels, die feitelijk alleen maar in een groo te stad van paskomen. Zoo b.v. een rood lakensche mantel met schouderkraag, die met een breeden band zwart astra kan is afgezet, een dubbele band astra kan langs de trech tervormige mouwen heeft en een medicis- kraag die van voren met rood satijnen tint, waarvan de uit einden in metalen nestels gevat zijn, gesloten wordt. Een mantel kan echter een zeer eleganteri indruk maken en toch eenvoudig zijn. Als voorbeeld hiervan geven we afbeelding A63. Deze modieuze mantel, van groene wollen stof, is met een shawlkraag van lichtgrijs bont of pluche afgezet. Een klaar geknipt pa troon voor boven wijdte 96 en 104 c.M. is hiervan verkrijg baar. De voor- en rugbaan worden vol gens de aangegeven teekens voltooid en de plooi aan de rugzijde ingestikt. Men verbindt de schouder- en zijnaden met elkaar. Het ge merkte beleg wordt van het patroon afge knipt. Het linnen wordt aan de geheele voor zijde met de flanel-steek opgekruist, doch van de taille tot den hals is het beter het linnen der erinvallende revers met fijne pikeersteek- jes te bevestigen. Daarna stikt men het be legsel van stof aan, rijgt het plat, voorziet het van knoopen en bevestigt het op linnen. In de onderzijde wordt een 4 c.m. breede zoom geregen en ingekrulst met flanelsteek, de voering wordt geheel volgens het mantelpa troon met afgeknipt beleg geknipt, gestikt, gestreken en op de zijnaden aan den gepers- ten mantel bevestigd. Men zoomt de voor- en de onderzijde van den mantel en rijgt de armsgaten. De mouwdeelen worden volgens de aangegeven teekens aan elkaar gestikt, evenzoo de mouwvoering. Aan de onderzijde der mouw knipt men een ongeveer 5 c.m. breeden inslag. Men moet dezen omrijgen, tegenkruisen en de voering er opzoomen. Daarna wordt de mouw in het armsgat ge stikt en de voering op het stiksel gezoomd en tenslotte de kraag van bont en stof aan- en overgezoomd. Men heeft ongeveer 340 c.M. stof noodig van 140 c.M. breedte. Tenslotte ziet u hier nog een snoezige avondjapon van frisch gedrukte zijde afge beeld, A 61. De rok heeft springende plooien en een aangesloten taillestuk, van achteren met een groote strik. Het lijfje heeft een vlugge schoudergarneering, V.-hals en een fleurige corsage in harmoniëerende tint Het klaargeknipte patroon voor bo venwijdte 92 en 100 c.M. is hiervan ver krijgbaar. Aan de voorzijde wordt de stolpplooi ingevou- wen en deze aan de binnenzijde een eind ingestikt, doch men zorge dat van onder afgemeten, ongeveer 55 c.M. open blijft. Het aan de voorbaan geknipte heupstuk bevestigt men op de zijkanten en comple teert den voorkant door het bovenstuk eraan te bevestigen. De voor- en achter zijde van de japon worden door schou der- en zijnaden met elkaar verbonden en in de zijnaad de strik (een ongeveer 100 c.M. lange en 15 c.M. breede reep, die on der afgeschuind wordt) bevestigd. Men werkt vervolgens de onderzijde der japon en de hals- en armsgaten af. Men neemt de schou dergarneering van dubbele stof, stikt de buitenzijde, keert ze om en rijgt ze plat. Daarna worden de twee goede kanten der klokkapjes tezamen gestikt, platgeregen. Men zoomt de verkeerde kanten er over en bevestigt ze dan op het aangestikte naadje op den schouder. De voorzijde van den hals wordt licht ingehaald en na het strijken be vestigt men het corsage op de japon. Men heeft ongeveer 4.50 M. stof noodig van 100 c.M. breedte. WILHELMINE. ten van verwacht] 'g, toen twee der ook; want zoo'n vertrek is wel de moeite flinkste inwoners (jL^i meester hielpen A,rQ+ een groote zware kist naar binnen te sjouwen, volgeladen met pakjes, groot en klein, voor ieder wat. En wat is er weer gelachen om de toepasselijke rijmpjes die uit sommige pakjes te voorschijn kwamen. Hoe is het moge lijk dat St. Nicolaas alles zoo goed weet, hé Kees Trouwens, Simon kan het er ook mee doen hoor En het scheelde niet veel of Piet zou op zijn ouden dag nog door zijn zwarten naam genoot medegenomen zijn. En die Rina met haar witte muizen Br. griezelig! Onder het genot van een kopje choco lademelk en een biscuitje, van welke laatste er door den heer D. Minnes twee blikken vol aan de „Noorder- lichters geschonken waren, is de avond zeer gezellig verloop en. De oudjes zijn St. Nicolaas dan ook zeer dankbaar en roepen hem een „vroolijk „tot weer ziens" toe. Schaken. Zeker door de drukte, van de ophanden zijnde St. Nicolaas, wa ren er dezen Dinsdag zeer weinig le den opgekomen. De enkele competitie partijtjes die er nog gespeeld zijn had den het volgend resultaat Koop- imans—Navis 0-1 P. Smit-S. Dekker 1-0 S. Dekker-P. Smit 0-1. Zeer tot onzen spijt vernamen wij dat de heer G. Steging, wegens vertrek naar elders, bedankt heeft als lid. Ge zien de capaciteiten van dezen serie ti- zen speler, is dit een gevoelig verlies te noemen voor de vereeniging. BURGERLIJKE STAND. Van 23 November t.m. 6 Dec. 1934. Geboren Johannes, z.v. H. Sepers en W. Appeldoorn Jan Hendrik Fre- derik, z.v. F. H. Slik en H. A. Mol Froukje, d.v. F. Pojmp en A. Bont Grietje Cornelia, d.v. N. Mulder en J. Wiegman Pieter Cornelis, z.v. A. M. Timmerman en P. Hoogstrate Alberta, d.v. Jn. Mulder en S. Poeze Wladimir, z.v. S. Krol en M. T. Scheve Joseph Anthonius, z.v. M. A. Janssen en G. A. A. Keijzers. Gehuwd L. J. Lanen en A. G. van Ginkel. Overleden P. Lont, vr. 88 jaren, wed. Jn. Kaan Geertje Steigstra, 7 j»'. d.v. J. F. Steigstra en M. C. Tholenaar; P. Omis, m. 73 jr. eclhtgen. van A. Bais. Naam op graveeren Van deze modellen, ontleend aan het Nieu we Modeblad, het meest gelezen damestijd schrift in Nederland, zijn geknipte patronen verkrijgbaar na inzending van slechts 25 ets. aan postzegels bij de Uitgevers-Mij. Neerlan- dia, Kromme Nieuwe Gracht 6466, Utrecht. GEMEENTE WIER1NGEN. Uitslag geboorte geëtaleerde pop. De pop welke geëtaleerd stond hij den heer Thijs Kort, en waarvan het geboorte-uur moest worden geraden, waaraan.een mooie prijs was verbon den, is gewonnen door Saartje van Roo, met den tijd van 8 uur 28 minuten. St. Nicolaas in „Noorderlicht". On danks crisis en malaise kon St. Nico laas toch niet nalaten bij de oudjes op de Slingerweg zijn jaarlijksch bezoek te brengen. Wat is het weer een vreug de-volle avond geworden Hoe jeug dig klopten nogmaals deze oude har Herhalingsoefeningen Zeemacht. Onderstaande dienstplichtigen moe ten in 1935 aan de herhalingsoefenin gen aan de Zeemacht deelnemen W. F. Hollander op 7 Januari 1935 te Den Helder voor 34 dagen C. Ruiten burg, 29 April 1935 idem .J. Schacht schabel op 1 Juli 1935 idem J. Takes op 17 Juni 1935 idem plus nog 41 da gen onvervulde eerste oefening. Inscrijving Dienstplicht. ïn Januari a.s. moeten voor den dienstplicht wor den ingeschreven alle jongelieden ge boren in het jaar 1916. In het bijzon der staat de gelegenlheid voor deze in schrijving open ten raadhuize op 7 Januari a.s. De inschrijving geschiedi voor de lichting 1936. waard eens te zien. Met drie autobussen re den we naar Den Oever, waar we na een kleine wandeling langs de haven, over stee- nen en balken onze boot de „Annie" bereik ten. De meesten deden hun best om een plaatsje te veroveren in de kajuit, zoodat spoedig de heeren binnen zaten en de dames op het dek wandelden. Enkele hoffelijke hee ren stonden geheel belangeloos hun plaatsen af aan de dames en door het verdere ingrij pen van ons actief Succesbestuur waren de bordjes gauw verhangen, zoodat het zwakke geslacht binnen werd geloosd en de heeren in de kou worden gezet. Onze Lotsky fun geerde als kaptein en had hij het sein gege ven van vertrek toen nog een taxi aan kwam snorren met een passagier voor ons, dus draaiden we nog even bij, om deze passagier op te nemen. De kapitein dacht, dat deze laatkomer Cupido was, maar het was Piet, onze bekwame chauffeur. De reis verliep ver der nog al vlot, zoodat we behouden de haven van Oudeschild instoomden. Het derde elftal dat ook mee was, lieten we daar achter, want die moesten een wedstrijd spelen tegen Oudeschild I. Wij gingen per bus nog wat verder naar Den Burg, waar we de inwendi ge mensch wat versterkten in de lunchroom van de Graaf. We hadden honger gekregen van de zeereis, vooral Konijn, hij liet zich de soep goed smaken met de noodige broodjes er bij. Toch een aardige jongen hè Na de zen gedeeltelijk kouden tafel, kuierden we naar het voetbalveld, maar de regen stroom de inmiddels van de lucht en de scheidsrech ter en spelers besloten om maar niet te spe len. Het was te slecht, wel jammer maar niks aan te doen. We zijn toen maar gauw naar onze boot gereden en aanvaarden weer de zeereis. Jonker was ook voor dezen wedstrijd naar Texel gekomen en was terug onze gast. Enkele dames en heeren wilden Texel blijk baar ook wel eens bij nacht zien en bleven daar achter. Ik houd er liever van samen uit, samen thuis, maar dat houdt wel eens wat met zoo'n gezelschap. Net voor het don ker waren we te Den Oever gearriveerd. Een volgende keer ga ik vast weer mee hoor, en we rekenen dan nog op veel meer supporters en als we dan winnen, is de boot vast veel te klein, en zijn wemisschien kampioen. A.s. Zondag gaat Succes I naar B.K.C. en de reserves spelen thuis tegen J.V.C. Krijg ik dan mijn St. Nicolaascadeau. CUPIDO. lang begeerde cadeautje. Vóór het huiswaarts gaan richtte het hoofd der school zich nog één maal tot de aanwezigen om namens de Oudercommissie dank te zeggen voor alle ondervonden medewerking in 't bijzonder aan de goede gevers, dil ook ditmaal weer hadden getoond het St. Nicolaasfeest een warm hart toe te dragen. De Heer Schoon overleden. Woensdag overleed te Medemblik in den ouderdom van ruim 70 jaar de heer Jan Schoon. De heer Schoon was ruim 50 jaar eigenaar van een dra- versstal en hij was een zeer bekende figuur op alle course-banen in ons land. Ook in Schagerbrug was de overle dene een gaarne gezien bezoeker. De paardensport verliest in hem een man, die zeer veel voor de fokkerij ge daan heeft, vooral in Noordholland en Friesland. Schagerbrug. Donderdagavond had in het lokaal van den heer H. van de Poll de gewone jaarlijksche onderlin ge wedstrijd plaats van de biljartclub Krijt op tijd". Overwinnaars op het groene laken werden de heeren F. Langedijk le prijs T. Kossen 2e pi'.; J. v.d. Oord 3e pr. J. Meijer 4e pr. burgerlijke stand gem. zijpe Van 30 Nov. t.m. 6 Dec. 1934. Geboren s Petrus Gerardus, z.v. Si mon Johannes de Wit en van Vronica Visser Aafje Trijnie, d.v. Benedictus Waiboer en van Immetje Kater Cor nelis Nicolaas, z.v. Willem Oele en van Cornelia Bakker. Ondertrouwd Geene. Getrouwd Eeuwe Drijfhout, oud 25 jr., timmerman, te Callantsoog, en Janke Welles, oud 21 jr., alhier. Overleden Marijtje Spaan, oud 14 jr. (overleden te Akmaar.) GEMEENTE ZIJPE. Schagerbrug. Woensdagmorgen even 6 uur, werden de menschen alhier wel ke nog in hun bed lagen, gewekt door een vreeselijken slag, welke bleek ver oorzaakt te zijn door een botsing tus schen een tweetal vracht-auto's, welke elkander troffen op de bekende hoek bij het perceel van Mevr. de Wed. Broer. Een auto met aanhangwagen, van den heer Wit te St. Pancras, ko mende uit de richting St. Maartens brug, werd in de flank aangereden door een zandauto van de firma Bras te Schagen, welke kwam uit de rich ting Schagen. Van laatstgenoemde au to was het voorste gedeelte geheel ver nield, de motorkap was er afgevlogen, de koplampen lagen eenige meters verder, de motor vertoonde een groot gat, kortom het was een verzameling oud ijzer. Van de andere auto was de aanhangwagen zwaar beschadigd. De chauffeurs bekwamen geen letsel. Waarom wordt er door de heeren chauffeurs van de firma Bras niet wat kalmer gereden, vooral in de bebouw- van schagen naar den oever, de kom. Moet er eerst een slachtoffer Beslissingen over autobusdiensten. i vallen Ged. Staten van n. Holland hebben afwij zend beschikt op het verzoek van de n.v. Habo Schagerbrug. Aan onze plaatsgenoot te den heer J. van dei' Oord, is een bouw- plaats in de Wieringermeer toegewe zen, zoodat genoemde heer binnen- GEMEENTE ANNA PAULOWNA. king brengen van een autobusdienst van Schagen over Ewijcksluis naar Den Oever. Ged. Staten overwegen, dat naar de mee ning van hun college aan meer dan één auto busdienst tusschen Schagen en Den Oever over Ewijcksluis geen behoefte bestaatdat hun college uit een oogpunt van billijkheid aan den door M. Geel gevraagden dienst de voorkeur meent te moeten geven boven de door aanvraagster voorgestelde verbinding. Op dien grond hebben Ged. Staten beslo ten aan M. Geel, te Hippolytushoef, met in gang van 1 Januari 1935 vergunning te ver- leenen tot het in werking brengen van een autobusdienst van Schagen over Van Ewijck sluis naar Den Oever. Overwegende, dat thans als vaststaande kan worden aangenomen, dat de tramverbinding met ingang van 1 Januari 1935 zal worden stopgezet, waardoor de gron den, welke de Kroon tot afwijzing van de aanvraag hebben geleid, zijn komen te ver vallen voorts dat hun college van oordeel is, dat een rechtstreeksche autobusdienst Scha- gen-Van Ewijcksluis-Den Oever ter vervan ging van de tramverbinding Schagen—Van Ewijcksluis met aansluitende bussen van Ewijcksluis—Den Oever in een vervoersbe hoefte zal voorzien. BIJ SUCCES LANGS DE LIJN. Een slechte voetbaldag, Zondag Dat heb ben we nog niet meegemaakt in dit seizoen. Maar ja we zouden eiken Zondag wel mooi weer willen hebben, maar dat gaat natuur lijk niet. Zooals iedereen weet, hebben we Zondag een dotreisje gehad, ja ik ben mee- geweest hoor. Ik heb het nu eens voor elkaar weten te krijgen, dat ik met Succes I mee mocht, maar eerlijk gezegd had ik alle fac toren wel mee. De wedstrijd Succes IISchoorl ging niet door, dus was fortuna wel met me, „maar zonder geluk vaart niemand wel.' Dus mocht .ik van mijn vrouw deze reis mee maken, want ja je moet toch wat weten voor de courant hè. Het was al ruim elf uur dat ik bij Hotel de Haan arriveerde en er stond een ploeg volk, geweldig Veel nieuwsgierigen kort onze gemeente gaat verlaten. Door zijn vertrek zullen in verschillen de lichamen vacatures ontstaan, daar genoemde persoon naast lid van den Raad, ook Hoofd-Ingeland is van het Polderbestuur van „Zijpe en Hazepol- der" benevens opperbrandmeest'er in onze gemeente. Ook bekleed bij nog de functie van voorzitter van de Zuivelfabriek „De Eensgezindheid" te St. Maartensbrug en is sinds lange jaren lid van. bet be stuur van de Coop. Boerenleenbank al bier. Schagerbrug. St. Nicolaasfeest O. L. School. Dinsdagmiddag heeft de jeugd uit de schoolwijk Schagerbrug haar St. Nicolaasfeest gevierd in bet ver sierde gymnastieklokaal der school. Vele ouders gaven blijk van bun be langstelling en ook de kleuters waren best vertegenwoordigd. Zoo werd St. Nicolaas in een volle zaal 't welkomst lied toegezongen en kon het hoofd der school, de beer Jaring, den Sint lot zijn blijdschap begroeten namens een paar houderd aanwezigen. De middag werd gevuld met bet zingen van leu ke, frissche Sinterklaas-versjes onder leiding van den heer Kingma en bet vertoonen van de poppenkast door den heer Veltman van Oudesluis. Sint Nicolaas liet dei kleinen bij zich ko men en ,met Piet, den knecht, bewoog bij zich tusschen de toeschouwers en had voor alle kinderen eenige vrien delijke worden. Tusschen de bedrijven door werd natuurlijk getracteerd. Tot Reuze succes der Siut Nicolaas- attractie. Iedere deelnemer, iedere koo per, allen zijn voldaan over de gehou den Sint Nicolaas-attractüei, georgani seerd door de plaatselijke Midden- standsvereenigingen. Echter, voor do koopers moet de grootste attractie nog komen a.s. Woensdag 12 December is de verloting in de lunchroom van de Heer W. de Graaf. We willen ver klappen dat een groot aantal mooie prijzen beschikbaar zijn. Zoo spoedig mogelijk zal er bij eiken deelnemer aan de gehouden attractie een trek kingslijst worden opgehangen, terwijl de Red. dezer courant heeft aangebo den de prijzen in 't nu;mmer van Vrij dag 16 December te publiceeren. Men twijfele niet, doch beware zorgvuldig de bonnen, totdat de verloting heeft plaats gehad en hij kijke dan goed de trekkingslijsten na in ons nummer van 16 December a.s. Bioscoop Zaal Kossen. Op Dinsdag 11 en Woensdag 12 December wordt de eerste negerfilm vertoont „De Zwar te Zuster". Hieronder laten wij den in houd van deze film volgen Ver weg in Zuid Afrika beerscht ko ning Ndabasita, „de beschermer", over de trotsche en oorlogszuchtige Zoeloe's. Uit al zijn macht strijdt hij voor de verloren kracht en vrijheid van zijn volk, van zijn ras. Daar de tijd van oorlogen en gewelddaden voor goed voorbij is, ziet hij in het zich aan passen aan de wetenschap en de be schaving der door hem gehate blanke indringers de eenige mogelijkheid om tot gelijk recht en vrijheid te komen. Daarom heeft hij ook zijn oudste doch ter, die zijn grootste trots en vreugde is, Tokosile, „de stralende", toever trouwd aan de zustersschool te King- hill en heeft hiji zelfs zijn naburig stam opperhoofd Ncobo. „de overwinnaar", die denzelfden haat tegen de blanken koestert, weten te bewegen om zijn oudsten zoon naar de school van King- hill te zenden. Na een vergadering van alle Zoeloe-opperhoofden, die beraad slaagden over vrijheid en gelijk recht met de blanken en als beste middel hiertoe hadden besloten om Kinghill te vragen scholen op te richten, leeren Tokosile en Goemede elkander nader kermen. Tokosile, die Christin wil worden, ste,mt toe in een huwelijk met Goemede, in de hoop, dat door Goemede's en haar doop, door dit ko ninklijk voorbeeld, zij veel zal kunnen doen voor de bekeering der Zoeloes. Haar zuster Mamba, „de sluipende slang", is echter vast besloten het hu welijk van haar zuster Tokosile met Goemede te verhinderen. Zij. is harts tochtelijk {verliefd op Ngwane, den broer van Goemede, die haar eens be loofde te zullen trouwen, piaar latei- zijn belofte vergat door de schoonheid van Tokosile. Ngwane draagt den too- venaar Oekosi op om voor de hem af- slot ontving elk kind nog een specoi- wijzende Tokosile een liefdesdrank laas en kregen de schoolkinderen hun en voor zijn broer, zijn medeminnaar

Wieringer courant | 1934 | | pagina 3