GEMEENTERAAD WIERINGEN. VOOR KERSTBOOMEN BODE PEETOOM ZIJN. WIJN-AANBIEDING ZOETE ROODE WIJN INGELEGDE VRUCHTEN van ff I.OO A. VAN OERS, 3'2 P.K. F.N. MOTOR MET DUO nacht werd echter niets verdachts bemerkt,, zoodat de beide politiemannen reeds begonnen te vermoeden dat zij weer vergeefs gecontro leerd hadden. Maar tegen zes uur in den och tend hoorden zij een sleutel in het slot ste ken en even later hoorden zij iemand het pakhuis insluipen. Zij bleven in hun schuil plaats, totdat de dief zich met den zak maïs verwijderde. Onmiddellijk gingen zij achter hem aan en op straat bemerkten zij, dat de man, die op zijn kousen liep, zich naar de schuin tegenover het pakhuis gelegen boer derij begaf. Eenige seconden later pakte de Rijksveldwachter hem bij den kraag. Hij werd aan een langdurig verhoor onderworpen, waar bij kwam vast te staan, dat deze diefstallen reeds geruimen tijd door hem gepleegd wer den. Hij had de gewoonte, in den nacht van Zaterdag op Zondag, zich met een valschen sleutel toegang tot het pakhuis te verschaf fen, waar hij weg nam, wat hij op dat oogen- blik voor zijn koeien en varkens noodig had. Hoewel hij aanvankelijk ontkende, ook lijn koeken gestolen te hebben, heeft de Rijksveld wachter bij het derde verhoor de bekentenis van hem verkregen, dat hij inderdaad ook koeken had weggenomen. Niet alleen wanneer het vee op stal stond, maar zelfs in de zomer maanden heeft A. in nachtelijke uren den voorraad veevoeder van „De Eendracht" aan gesproken. BURGEMEESTER SLAAlj DE PLANK MIS. Een vlieger, die niet opging. Men zal zich de geruchtmakende beschul diging herinneren van den burgemeester der gemeente Papendrecht in openbare raadsver gadering geuit als zou de secretaris dier ge meente, de heer J. Michelbrink zich hebben schuldig gemaakt aan beleediging, smaad schrift en valschheid in geschriften. Naar wij vernemen, heeft de burgemeester bij de jus titie een klacht tegen den secretaris inge diend. Het uitvoerig politieonderzoek, dat te dier zake is ingesteld, heeft echter geen en kel bewijs opgeleverd voor de ingebrachte beschuldigingen. De officier van justitie te Dordrecht heeft dan ook aan den heer Mi chelbrink doen weten dat hij de ingediende klacht terzijde heeft gelegd. EEN „SNUGGERE" WINKELBEDIENDE. Al is de leugen nog zoo snel Dezer dagen kwam een winkelbediende uit Deventer, welke te Twello voor zijn firma kwi tanties had geïnd, aan de burgemeesterswo ning geheel ontdaan aangifte doen, dat hij bij het „Sterrebosch" te Twello door drie gemaskerde mannen was overvallen, welke hem zijn beurs en zijn rijwiel hadden afgeno men en hiermede waren verdwenen. Onmid dellijk werd de politie gewaarschuwd. De ge meenteveldwachter Nagtegaal, die met zijn politiehond het aangewezen terrein afzocht, had weldra succes, daar zijn hond eerst de ontvreemde beurs, welke onder een boom was verstopt, rapporteerde en eenige oogenblikken later vond de hond het bewuste rijwiel. De politie, die een en ander wel wat verdacht voorkwam, nam de jongeman onderhanden, die tenslotte bekende het geval verzonnen te hebben. Door de politie zal van een en ander procesverbaal worden opgemaakt. GEMEENTE WIERINGEN. Spoedeischende vergadering van den Gemeenteraad op Donderdag 20 Decem ber 1934 des voormiddags 11 uur. Aanwezig alle leden. De heer P. Kaan loco-burgemeester spreekt in zijn openingswoord de wensch uit dat in het nieuwe jaar de burgemeester weer zoodanig hersteld mag zijn dat hij de raadsvergaderingen weer zal kunnen leiden. De notulen der vorige vergadering worden goedgekeurd. Mededeelingen en Ingekomen stukken. Ingekomen zijn: de maandstaat der Zeegras exploitatie over October 1934, waaruit blijkt dat geen zeegras is verkocht; goedkeurings besluiten tot het aangaan van een kas- geldleening van f 50.000,; van de verla ging van de rentevoet van een leening en het aangaan van een vaste leening van f f 110453.46. Deze stukken worden voor kennisgeving aangenomen Op hun verzoek wordt ontslag ver leend aan G. van Steenbergen als lid der commissie tot wering van school verzuim en aan S. Blaauboer als lid der commissie van toezicht op het lager on derwijs. Voorzitter leest nog een schrijven voor van de Holl. Mij. van Landbouw Afd. Wieringen, dat vanmorgen is bin nengekomen en welks inhoud is als volgt: Toen men in Juni 1932 de veearts Ho venier naar Wieringen heeft laten ko men, is deze al gauw weer heengegaan omdat de practijk te gering was, zoo dat er geen voldoende bestaan uit te halen viel. De H.M.v.L. heeft er toen op aangedrongen, dat het toezicht op de vleeschkeuring en de uitoefening hier van door den veearts van Wieringen zou geschieden. De tegenwoordige veearts heeft ook een onvoldoende loonende praktijk, zoo dat de H.M.v.L. wederom aandringt dat het contract met den dienst Den Hel der slechts wordt verlengd, als de vee arts te Wieringen opgenomen wordt in het ambtenarencorps van den Kring Den Helder. De heer Bakker vraagt, hoelang dit contract nog loopt. Als dit 1 Januari opgezegd moet wor den, dan mag er wel spoed betracht worden. De voorzitter zegt niet precies te we ten wanneer het contract afloopt, doch het is spr. bekend, dat de Burgemeester persoonlijk naar Den Helder is gjeweest voor deze aangelegenheid; hoever of hij gevorderd is, weet spr. echter niet. De heer Lont zegt, dat de Raad toch weer zal moeten beslissen over de ver lenging van dit contract. De voorzitter antwoordt: als de Ge meente het niet opzegt, wordt het stil zwijgend verlengd. De heer Oden stelt voor om voor 1 Ja nuari nogmaals te vergaderen, dan Kun nen B. en W. de zaak onderzoeken. Voorz. zegt, dat dit kan, als het per 1 Januari opgezegd kan worden. Het is spr. bekend, dat de vorige maal weinig medewerking is verkregen van de autoriteiten; ook de inspecteur was er tegen. De heer Doves acht het van groot be lang, dat de heer Hoedemaker hier kan blijven. Voorzitter zegt, dat B. en W. van het jbelang wel overtuigd zijn; het is de vraag echter of dit niet met meerdere kosten gepaard gaat voor de gemeente. Het gemeentebestuur wil wel mede werken, als men de autoriteiten maar mee heeft. De heer Kooij is van oordeel dat de boeren de veearts wel kunnen aanhou den. Een dokter voor de menschen heeft ook zijn fondspraktijk. Zou een derge lijke regeling ook niet te piaken zijn voor de boeren, zoodat een boer met al zijn vee in een fonds is, daar een bedrag voor betaald, maar dan ook altijd hulp kan halen. De heer Bakker acht het terrein hier te klein voor. De voorz. gelooft niet dat alle boeren hiervoor te vinden zouden zijn. De heer Kooij: Nee, natuurlijk niet, ze hebben het liever uit de vleeschpot van de Gemeente. Besloten wordt dat het stuk naar B, en W. teruggaat om praeadvies. Heffing van opcenten op de Gemeente fondsbelasting. B. en W. schrijven Reeds bij onze voordracht tot het op nieuw vaststellen der begrooting. 1934 heeft de Voorzitter van ons college een overzicht gegeven van den financieelen toestand der gemeente, welke tengevol ge van de abnormaal hooge kosten van werkverschaffing en armenzorg verre van rooskleurig is te noemen. Daarbij werd reeds aangekondigd, dat in de toe komst aan belastingverhooging niet zou zijn te ontkomen. Het verheugt ons in tusschen te kunnen mededeelen, dat 't gelukt is de ontwerpbegrooting voor 1935 sluitend te kunnen maken, zonder dat de belastingen tot het uiterste wor den opgevoerd, terwijl voorkomen kan worden, althans voorloopig, dat de Ge meente onder directe controle van de Regeering komt te staan. Dit is voornamelijk te danken aan de indiening door de Regeering van een wetsontwerp tot het instellen van het werkloosheidsubsidiefonds. Volgens dit ontwerp zal de Gemeente over 1935 recht hebben op een uitkeering uit het fonds ten beloope van 90 proc. van de kosten van werkverschaffing. Daartegenover staat, dat aan het fonds zullen ten goe de komen: 25 opcenten op de hoofdsom der gemeen tefondsbelasting; 40 proc. van de hoofdsom der grondbe lasting; 80 proc. van de hoofdsom der perso- neele belasting naar de grondslagen huurwaarde, meubilair en dienstbo den; 10 opcenten op de hoofdsom der vermo gensbelasting al welke belasting-op brengsten de gemeente derhalve zal moeten derven. Gaan wij de verschillende belasting bronnen na, dan zien wij, dat voor ver hooging alleen in aanmerking komen de opcenten op de personeele belasting en die op de gemeentefondsbelasting. Verhooging der opcenten op de perso neele belasting lijkt ons zeer onge- wenscht, daar deze belasting, tengevol ge van de hooge huishuren welke de laatste jaren werden betaald, hier reeds zwaar drukt. Een voorstel tot verhoo ging van die belasting is dan ook niet dan in de uiterste noodzakelijkheid van ons te verwachten. Op de gemeentefondsbelasting, waar voor de gemeente is gerangschikt in de le klasse, worden hier thans geheven 35-80 opcenten. Hiervan zal de gemeen te voor het komende belastingjaar ten behoeve van het werkloosheidssubsidie fonds moeten afstaan 25 opcenten, zoo dat voortaan maximaal door de gemeen te slechts zullen mogen worden gehe ven 80 min 25 of 55 opcenten, daar het totale aantal opcenten niet mag over schrijden het getal der opcenten, gehe ven op de hoofdsom der gebouwde ei gendommen. De Inspecteur raamt de op brengst van 55 opcenten op alle aansla gen op f 24000,-- aangenomen, dat de gemeente wordt gerangschikt in de 3e klasse. Dit laatste achten wij noodig. Niet om dat de directe belastingopbrengst daar door zooveel zal stijgen, doch omdat vol gens het ontwerp van wet tot wijziging der wet op de financieele verhouding tusschen het Rijk en de Gemeenten, voor het eerst voor het tijdvak 1935-36, de ge meenten een uitkeering ontvangen per aangeslagene in de gemeentefondsbelas ting. Deze bedraagt f 1, voor eiken aan geslagene in de le klasse, f 3, in de 2e en f 5, in de 3e klasse. De Inspecteur raamt het aantal aangeslagenen op respeetie vel ijk 2200, 2400 en (2600, zoodat deze uit keering zou bedragen onderscheidenlijk f 2200; f 7200; en f 13000, voor de le, de 2e en de 3e klasse. Wij menen, dat de gemeente een der gelijke belangrijke uitkeering in de te genwoordige omstandigheden niet kan missen. Opheffing der thans bestaande progressie lijkt ons daarbij onvermijde lijk, daar dit een der eerste eischen der regeering is. Mitsdien stellen wij voor, ingaande met het belastingjaar 1935 - 1936 a. op de hoofdsom der gemeentefonds belasting te heffen 55 opcenten op alle aanslagen b. de gemeente voor de heffing dier belasting te rangschikken in de 3c klas se. Wij willen hieraan nog toevoegen, dat, hoe ongaarne wij dit voorstel ook doen, het ons noodzakelijk voorkomt, indien de gemeente tenminste haar zelfstandigheid zooveel mogelijk wil bewaren en niet onder centraal toe zicht wil komen. En dit laatste willen wij trachten zoolang mogelijk te voor komen, daar dan, zooals U bekend zal zijn, de meest drastische maatregelen zijn te wachten, terwijl in dat geval daarvoor in aanmerking komende be lastingen tot het uiterste moeten opge voerd. De heer Oden zegt dat zijn fractie met het voorstel van B. en W. ni£t mee kan gaan, nu men de progressie heeft wegenomen. De belastingverhooging welke nu wordt voorgesteld is buitengewoon onbillijk en zal zwaar gaan drukken op de minst draagkrach- tigen, doch ook de Middenstand en de Boeren zullen hier zwaar door getroffen wor den. Op het oogenblik is cK'toestand zoo, dat bij een inkomen van f 801 etaald men f 1.31 in de le klas met de opcéhten er bij wordt dit f 1.80. Doch bij het thans voorgestelde dus voor de 3e klas wordt dit f 9. Bij een inkomen van f 1400.betaald men op het oogenblik f 18.85 met de opcenten f 23.00. Bij de nieuwe regeling wordt dit in de 3e klas f 32.40. Daartegenover staat dat de hooge inko mens het niet zullen voelen. Bij een inkomen van f 2700.- betaald men nu f 81.80. Bij de nieuwe regeling wordt dit f 102.60. Dit is maar een zeer klein verschil. Er is nog een nadeel aan verbonden. In de eerste klas begint men bij een inkomen van f 800.belasting te betalen. In de 3e klas reeds met f 600.- inkomen en ongehuwden met f 500. De heer Lont zegt, dat wat de heer Oden verteld allemaal wel erg duidelijk is maar de heer Oden verzuimt er bij te zeggen, waar de inkomsten dan vandaan moeten komen. De heer OdenDat is mijn werk niet. De Voorzitter zegt dat wanneer de perso neele belasting verhoogd moet worden dit veel zwaarder zal drukken. De heer Kooij Dat zullen we nog wel te ONS WIERING ERMEERHOEKÜE. goed zijn. De Voorzitterdit kan alleen voorkomen worden als we aannemen wat nu voorgesteld wordt. Weth. Tijsen zegt dat B. en W. deze voor stellen doen met een bezwaard gemoed, men moest van twee kwade het beste kiezen. De heer Kooij zegt dat het de schuld van het Rijk is dat Wieringen in de penarie zit. Wij hebben ons op Wieringen altijd kunnen bedruipen. Wanneer het Rijk al die kos ten niet wegneemt, die wij de laatste jaren hebben gekregen, zal spr. tegen iedere belas tingverhooging zijn. Het voorstel van B. en W. wordt hierop aangenomen met 7 voor en 4 stemmen tegen, tegen stemden de S.D.A.P.-fractie en de heer M. Kooij. Heffing van vergunningsrecht voor drank verkoop. Daar de termijn, waarvoor de veror dening, regelende het heffen van vergun ningsrecht voor den verkoop van sterken drank in het klein, door de Kroon is goedge keurd, afgeloopen is, dient deze opnieuw te worden vastgesteld. Hiertoe wordt besloten. Voorziening in de behoefte aan kasgeld. B. en W. stellen voor de loopende kasgeld- leeningen, respectievelijk groot f 25000.- en f 17000,-, daar de gelden voorloopig nog niet kunnen worden gemist, te verlengen tot ui terlijk 31 December 1935 en wel tegen ten hoogste 4V2 rente per jaar. Ze deelen daarbij mede, dat met de geldge vers onderhandeld wordt over verlaging van den rentevoet tot 4'A terwijl zij vertrou wen, dat die onderhandelingen wel zullen slagen. Conform besloten. Benoeming onderwijzeres te Den Oever. Voor de vacature Mej. Diepgrond aan de O. L. school te Den Oever bieden B. en W. de volgende voordracht aan 1. Mej. L. van Hoboken, thans tijdelijk als zoodanig werkzaam 2. Mej. J. Appel te Kedichen 3. Mej. J. P. van Sloten te Wijns. Voorgesteld wordt de benoeming op 1 Jan. a.s. te doen ingaan. De heer Oden zou gaarne zien dat voort aan de stukken ter visie worden gelegd. Spr. gelooft gaarne dat de inspecteur en anderen, de sollicitaties in orde hebben be vonden. De Voorzitter zegt, dat er nog al spoed be tracht moest worden daar de benoeming per 1 Januari moest geschieden, de stukken wa ren vanmorgen pas terug gekomen. No. 1 van de aanbeveling doet reeds een poosje dienst en is een uitstekende kracht. Hierop wordt benoemd mej. Hoboken met 8 stemmen. 2 blanco en één op mej. Appel. De heer Doves zou gaarne een lichtpunt zien aangebracht op de kruizing in de Elft en betonweg ter hoogte van Elb. Wagemaker. Wordt onderzocht. RONDVRAAG. De heer Wigbout zegt dat men bij de for ten aan Den Oever een toegangsweg heeft af gesloten naar de sluizen. Dit is zeer lastig omdat daar ook nog zooiets van een laadkade heeft. Weth. Tijsen zegt dat Wigbout dit beter a.s. Zondag ter sprake had kunnen brengen op de D.E.T.V.-vergadering. Nu het toch hier wordt aangeroerd wil spr. wel mededeelen waarom dat hek daar is geplaatst. In verband met de Zuiderzeesteunwet, wil men niet meer hebben dat visch bij de sluizen wordt verkocht. Al de aangevoerde visch moet over de vischafslag worden ver kocht, voor controle. Vervolgens vraagt de heer Wigbout of B. en W. hun gedachten reeds hebben laten gaan aan de huurtoeslag voor de visschers die f 5.- en meer verwonen. De Voorzitter zegt dat dit nog niet is be handeld, doch zou willen dat de heer Wig bout zijn voorstel nader omschreef. En waar moet het vandaan komen De heer Wigbout zegt dat het weinig kan schelen waar of het vandaan komt. De ge meente moet het in ieder geval niet behoe ven te betalen. (Wat er er nu verder met dit voorstel zal gebeuren konden wij niet gewaarworden. Een duidelijk voorstel van den heer Wigbout hoor den wij niet.) De heer Oden zou gaarne een lichtpunt zien aangebracht bij de kruizing aan de Hol lebalg, het zou slechts de kwestie van het verplaatsen van een lantaarn betreffen. Wordt onderzocht. De heer Oden vraagt vervolgens hoe het staat met het werkobject aan de Molgerdijk. De voorzitter zegt dat het schrijven weg is. Maar of er wat van komen zal daar durft spreker niet veel hoop op te geven. Het bedrag aan materiaal (grond) is be langrijk hooger dan het arbeidsloon en dat moet eigenlijk hoofdzaak zijn. De heer Bakker heeft een paar kapotte ruiten ontdekt aan de school te Oosterland. Wordt in orde gemaakt. WIERINGERMEERVARIA. KALK II. De kalk komt in den bodem voor 1. als koolzure kalk (schelpen en schelp- resten) 2. als uitwisselbare kalk, vastgelegd in kleihumus complex 3. als fosforzure kalk, koolzure kalk en andere kalkzouten. De schelpkalk vormt een langdurige reser ve. De bodemkalk onder 2 en 3 genoemd zal direct voor de plantenvoeding dienen. Dat de taaie schelpen lang weerstand bie den eer ze zich aan vernietiging en oplossing prijs geven, bewijzen de oudere zeekleigebie den. Toch raakt hun bestaan na verloop van tijden ten einde en worden de kalkdeelen, ofwel door de opvolgende oogsten in bezit genomen, ofwel andere gedeelten zoeken hun heil in de diepere bodem. Met het regenwa ter zakken ze, na oplosbaar geworden te zijn, door de doorlaatbare ondergrond naar beneden en zetten zich in en op ondoorla- tende klei- en leemlagen af. Hier aangekomen gaan ze langzaam weer in niet-oplosbare vorm over en vormen een soort mergel Ook andere doorgezakte meststoffen hopen zich hierbij op. Soms wordt deze rijke ondergrond weer opgedolven als woelklei. Een bemesting met deze woelklei levert rijke oogsten en vindt in Groningen herhaalde malen toepas sing. De uitwisselbare kalk komt in den bo dem heel anders voor. Deze is gebonden aan uiterst fijne bestanddelen van de bodem en wel aan de fijnverdeelde klei en humusstof- fen. Door de fijnheid van voorkomen van de humus- en kleideelen in den bodem, 'n ge ringheid van afmetingen die 't midden houdt tusschen opgelost zijn en nog vaste stof ge- neomd te mogen worden, worden deze stoffen Colloïden genoemd. Men spreekt van kleicol- loïden, humus-colloïden, die tezamen de bodemcolloïden heeten of het klei-humus- complex. Deze fijne deeltjes hebben het ver mogen om uit te de oplossingen in den bodem bepaalde delen naar zich toe te trekken, te adsorberen, en aan hun oppervlak vost te leggen. Door hun reusachtig groot oppervlak, vanwege het zeer fijne voorkomen, kunner ze 'n massa meststoffen, als kalk, natrium, kalium, ammonium, magnesium, enz. aan hun oppervlakte binden en vasthouden. Is veel natrium-base gebonden, dan spreekt men van natronklei, die tot gevolg heeft dat dat de grond slijmig, slempig, deegachtig is. Deze grond is voor niemand in onze polder onbekend. Deze basen zijn uitwisselbaar kunnen elkaar onderling verdringen en weer in oplossing brengen, waardoor ze voor de plantenwortels bereikbaar worden om opge nomen te worden. Ook bestaat er voor deze meststoffen kans voor uitspoeling naar bene den en zoo zullen we langzaam en geleidelijk van de vele natriumdeelen verlost worden. De kalkgedeelten, van de koolzure kalk die geleidelijk oplosbaar wordt, zullen zich aan de klei en humuscolloïden toevoegen en een verdringende werking veroorzaken bij de reeds gebonden bosen. Ook hierdoor zullen vooral de natriumdelen de plaats moeten poetsen wegens de lossere band van vastlegging. De werking van de kalk brengt zoodoende het grote voordeel, van behulpzaamheid bij het uitlogingsproces van de keukenzoutresten van het zeewater. Tevens verandert, wat voor ieder nu wel duidelijk zal zijn, de grond in de zoo noodige kalkklei, die de losse kruime lige structuur helpt vormen en zoovele voor delen schenkt voor betere groei der gewassen, betere doorlaatbaarheid, makkelijkere be werking enz. V. GROOT OF KLEIN moet men bij Buitengewone 1 Literflesch VAN NEDERLANDSCH FABRIKAAT met 1 Literspot heerlijke TEZAMEN voor den uiterst lagen prijs Fabrikaat WOLDRING en IDEMA N.V., Gr. Verder tal van soorten WIJNEN, ADVOCAAT, BOERENJONGENS, enz. Beleefd aanbevelend Brink, Slootdorp. TE KOOP ELECTR. UITGERUST. Bevr. Slootweg 14, Slootdorp. Voor de Kerstdagen SLACHTKON1JNEN, 15 ct. per pond. J. VARENHOUT, KANAALWEG 10, MIDDENMEER. Mevr. Wit-Slikker kan zich met de metho de van werken van het gemeentebestuur slecht vereenigen. Spr. zou gaarne al de stukken die behandeld moeten worden bij haar thuis willen hebben, teneinde ze grondig te bestudeeren. Ook de notulen zou spr. gaarne gedrukt willen hebben, dan behoeven ze ook niet voorgelezen te worden. De voorzitter zegt dat één en ander groote kosten en moeilijkheden met zich brengt. Het zal in B. en W. eens worden besproken. Hierna sluiting. VERLOTING. Door het mandoline-ensemble Arto Kai Bataio „Kunst en Strijd" alhier, is vergunning gevraagd tot het aanleggen houden eener loterij waarvoor zullen worden uitgegeven 1250 loten a f 0.10. De trekking zal plaats vinden in café Schel- tus alhier op 23 Februari a.s. KERSTGAVE. Naar wordt medegedeeld zal aan bij de werkverschaffing tewerkgestelde arbeiders aan het einde van de loopende werkweek, als extra winterhulp, bij wijze van Kerstgave door het Rijk 10% van het uit te betalen loonbedrag, boven dat loon worden uitgekeerd. SCHAKEN. De resultaten der j.1. Dinsdag gespeelde competitie-partijen zijn als volgt Minnis-Trager 10 Dokter-de Ruiter 0—1; Crommentuyn—Smit 0—1Smit—Crommen- t-uyn 1—0 P. Dekker—Koopmans 1—0. Met het oog op de komende feestdagen wordt er de twee volgende Dinsdagen niet geschaakt. De eerstvolgende speelavond is dus Dinsdag 8 Januari 1935. speler J. Steenvoorden weer als lid toe getreden. Breezand. DOKEV. Woensdag 2e Kerstdag geeft de Gymnastiekvereeni- ging DOKEV een uitvoering in de zaal van den heer Borst. FAILLISSEMENTEN. Uitgesproken faillissementen le. P. Gorter, autobus- en taxi-on dernemer te Castricum. Dorpsstraat 39. 2e. A. Gorter, gep. rijksveldwachter te Castricum, Beverwijkerstraatweg. 3e. P. van Egmond, ambtenaar le Castricum, Kramersweg no. 1. Mr. A. M. Ledeboer is rechter-com- missaris en curator is mr. C. Smal. GEMEENTE ANNA PAULOWNA. NIEUWJAARSGROETEN Gaarne nemen wij zoo spoedig, moge lijk van de geachte ingezetenen nieuw jaarsgroeten op voor dit blad. Tevens bevelen wij ons aan voor de levering van visitekaarten. Groote keuze model len. R. van Zandwijk en Zn. Bioscoop Kossen. Wij vestigen even de aandacht op de prachtige film „Man zonder hart" welke Zondag a.s. en 1ste Kerstdag wordt vertoond. Circusartis- ten zijn steeds gewild op de film, maar van dezen gaat thans wel een heel bij zondere bekoring uit. Niemand ver- zuime dit prachtwerk te gaan zien. Propaganda avond Bond voor Staats pensionneering Afd. Anna Paulowna. Naar ons wordt medegedeeld houdt de Bond voor Staatspensionneering af- deeling Anna Paulowna op Zondag 13 Januari a.s. een propaganda-avond in de zaal van den heer Kossen, met me dewerking van de Breezand er Tooneel- vereeniging, die zal opvoeren „Dokter Bavino" in 3 bedrijven. Gezien, het suc ces dat de vereen, daar,mede j.1. Zater dag in Breezand oogstte, verwacht on ze afd. ook hier een groote opkomst. B.K.C.-Nieuws a.s. Zondag gaat B. K.C. I uit naar Oudkarspel tegen D.T. S. I voor de competitie, terwijl B.K.C. I Woensdag 2e Kerstdag thuis speelt en wel een vriendschappelijken wedstrijd tegen Wieringerwaard I. Dit belooft ?n mooien middag te worden. Naar we vernemen is de oud B.K.C.- GEMEENTE ZIJPE. ODESLUIS. De eerste uitvoering van de Kinderzangklasse van Mw. J. Sluis, had Zon dagavond in de zaal van den Heer Buisman plaats. Eerst werden een negental liederen gezongen w.o. de „Kleppermarsch" en „Vo- lendam", bijzonder op prijs werden gesteld. Vervolgens voerde men „Repelsteltje" op. De kinderen waren goed gegrimeerd en speel den vlot. Ze zongen hun rollen lief en aardig. Een daverend applaus van de vele aanwezigen was wel verdiend. De Heeren Stipriaan, Gaan en Bakker, zorgden voor mooie muziek, waar mee ze ook later de dans begeleidden. De leidster bedankte de aanwezigen voor de prettige medewerking. Haar werd een bloeiende cyclame door Jannie Hoep Jan- nie Geerligs tot dank aangeboden, 't Was een genoeglijen mooie avond. BURGERLIJKE STAND ZIJPE van 14 tot en met 20 Dec. 1934. Geboren: Catharina Anna, d.v. Hen drik van Woesik en van Geertruida Guurtje Bommer. Ondertrouwdgeene. Getrouwd Adriaan I-Ioodschagen, oud 24 jr., veehouder, te Den Helder, en Grietje Jantje Hage, oud 25 jr., al hier. Overleden: Geene. INSCHRIJVING v.d. DIENSTPLICHT De Burgemeester der gemeente ZIJ PE maakt bekend, dat in Januari a.s. voor den dienstplicht moeten worden ingeschreven personen, die geboren zijn in 1916. Voor de aangifte ter inschrijving zal in het bijzonder gelegenheid worden gegeven ter gemeentesecretarie op Dinsdag 8 Januari a.s. des voormiddags tusschen 9 en W/2 uur en des namid-, dags tusschen 1 en 41/*» uur. ZIJPE, 20 December 1934. De burgemeester voornoemd, J. DE MOOR. DIT BLAD VERSCHIJNT MAANDAG I Vooral onze Correspondenten en H. H. adverteerders gelieve er "aandacht aan te schenken, dat wegens de feest dagen het volgend nummer van dit blad niet Dinsdag a.s., doch reeds MAANDAG a.s. VERSCHIJNT. De Uitgever.

Wieringer courant | 1934 | | pagina 2