Nieiiwjaarswensclien kindeken WIE ZOEKT ER MEE? RADIO PROGRAMMA KERSTSPEL. VOOR ONDER DE KERSTBOOM. DINSDAG 25 DECEMBER HILVERSUM. 301.5 M. (995 Kp.) V. A. R. A. 00 Gramofoonmuziek. 30—9.00 Morgenwijding. 30—10.00 Orgelconcert door Frans Hasselaar. V. P. R. O. 00 Kerstdienst van de Ver. van Vrijz. Her vormden te Groningen. SprekerDs. J. H. Smit Sibenga. A. V. R. O. .30—12.50 n.m. Kerstklokken. .501.05 n.m. Kerstliederen. V. A. R. A. )0 n.m. Uitzending van de Kerstvergadering der S.D.A.P. V. P. R. O. )0 n.m. Kinderkerstfeest. A. V. R. O. 30—7.00 n.m. Kerstrede door Dr. J. C. Fetter „De zin van Kerstmis." :5 Gramofoonmuziek. )18.05 n.m. Nieuwsberichten Vaz Dias. 59.10 n.m. „Christus" Geboorte." 09.30 n.m. Groote A.V.R.O. Kerstprijs vraag „De Kijkdag," van en door Koos Koen. 10 n.m. Concert. 0011.10 n.m. Nieuwsberichten Vaz Dias. .1§ n.m.12.00 Kovacs Lajos en zijn Orkest. HUIZEN. Golflengte 1875 M. O. R. V. 08.30 Kerstwij dings-Zangdienst uit de Ned. Herv. Kerk te Rijswijk. 09.30 Morgenwijding door C. v. Nes. K. R. O. 010.45 Pontificale Conventmis uit de Ab dij van Berne te Heeswij k. 302.00 n.m. „Om en Om". Afwisselend Programma van het K.R.O.-orkest. 0 Vioolspel. 04 0 n.m. Concert. N. C. R. V. 35.50 n.m. Gewijde muziek. 3 n.m. Kerkdienst uit de Ned. Herv. groote Kerk te Apeldoorn. K. R. O. 58.05 n.m. „Kerstgedachten" door Kape laan H. A. J. Drost. 38.15 n.m. Vaz Dias. 59.00 njn. Concert. 59.45 n.m. „Het Kerstlied in verschillen de landen." >—10. n.m. Het K.R.O.-orkest. 3010.40 n.m. Vaz Dias. 55 n.m. K.R.O.-Boys. WOENSDAG 26 DECEMBER HILVERSUM. 301.5 M. (995 Kp.3 V. A. R. A. „Morgenrood" (De Nobel) n.m. „De Wielewaal". '0—10.15 Gramofoonmuziek. V. P. R. O. 0 Kerkdienst uit de Remonstrantssche Kerk te Rotterdam. V. A. R. A. '1 Lunconcert. A. V. R. O. 3.30 n.m. Kerstverhaal door Kommer Kleijn. „Kerstvrede", van Selma Lagerlöf. —4.00 n.m. Aansluiting met het Concert gebouw, Amsterdam. Zang door het A.V.R.O.-kinderkoor onder leiding van Jacob Hamel. 430 n.m. Kerstverhaal voor de Kinderen. —5.00 n.m. A.V.R.O.-Prijsvraag voor de Jepgd. V. A. R. A. n.m. Voor de kinderen. Medewerking van de Wielewaal. n.m. Orgelspel door Cor Steyn. n.m. Voor het platteland. n.m. Willem van Cappellen draagt voor. n.m. „Het licht overwint de duisternis." Concert. .00 n.m. Vaz Dias. j Muzikaal Allerlei. HUIZEN Golflengte 1875 M. K. R. O. Morgenwijding. N. C. R. V. Morgenconcert. 1 Kerkdienst uit de Geref. Kerk (Juliana- kerk) te Schiedam. 1.45 njn. Orgelconcert, n.m. Het Ensemble van der Horst. -5.45 n.m. P. A. de Rover vertelt een Kerstverhaal. Gr mofoonmuziek. -9.00 n.m. Kerstuitvoering door de Kon. 3hr. Oratorium-Vereeniging. -10.45 n.m. Kerkconcert uit de St. Ja- ïobskerk, te 's-Gravenhage. i Gramofoonmuziek. DONDERDAG 27 DECEMBER HILVERSUM 301.5 M. (995 Kp.) A. V. R. O. Grernof oonm uniek. 00lö.ie Morgenwijding. 10.30 Gewijde Klanken ter Nabetrach ting. Solisten Concert. —11.30 Kookpraatje door Mevr. R. Lot- ;eringHillebrand. Gramofoonplaten. —1.30 n.m. Concert. -3.00 n.m. Voordracht. -3.45 Knipcursus voor gevorderden door .da de Leeuw—van Rees. -4.30 n.m. Halfuur voor zieken en ouden» an-dagen. -6.30 n.m. Vooravondconcert. Sportpraatje door H. Hollander. -8.00 Engelsche les. - n.m. Kovacs Lajos en zijn orkest. -10.10 n.m. Studio-opvoering van „Fancy 'air." Concert. nm. Persberichten Vaz Dias. n.m.12.00 Aansluiting met het Carl- on-Hotel te Amsterdam. HUIZEN. Golflengte 1875 M. K. R. O. 915 Morgenconcert. N. C. R. V. Leger des Heils Kwartiertje -10.45 Morgendienst. -11.00 Leger des Heils-kwartiertje. K. R. O. -11.30 Vioolrecital. -12.00 Godsdienstig halfuurtje. -2.00 nm. Middagconcert. 3.00 n.m. Cursus fraaie handwerken >or Mej. G. Ablij. ..m. Voor de vrouwen. 5.00 nm. Bijbellezing. 5.30 n.m. Cursus handenarbeid voor on- n jeugd. i.m. Concert door het Amsterdamsch ilon-orkest. HET KERSTENGELTJE. OG nooit had Cherubijntje, het 'kleine engeltje zoo naar Kerst mis verlangd als dit jaar. Niet, om de lekkernijen, die er ook in Wolkenland volop uitgedeeld 'worden ieder Kerstfeest niet om het prettige feest, dat de engelenkindertjes mogen vieren van hun moeder de Zon. Waarom dan wel? Om dat te kunnen begrijpen, moeten jullie eerst weten, dat er ieder jaar uit de engelen kindertjes verschillende gekozen worden, die dat jaar als kerstengeltje naar de aarde mogen gaan. Cherubijntje nu, had tot diege nen behoort, die het jaar daarvoor kerst engeltjes waren geweest En het was in een heel lief gezin, waar hij, als kerstengeltje hoog boven in een kerstboom had gehangen. Twee kindertjes waren er; een jongetje en een meisje. „Ach Hanneman", had het kleine meisje gezegd en haar mollige vin gertje omhoog gestoken, „kyk eens, wat een allerliefst kerstengeltje we dit jaar hebben. Ec wou, dat dat een klein broertje van ons was". Toen Cherubijntje na afloop van het feest in de doos werd gelegd, (want menschen weten niet, dat kerstengeltjes leven!), waar uit hij dan 's nachts weg vloog naar Wol kenland, had hij nog aldoor die woorden ge boord: „Ik wou, dat dat een klein broertje van ons was!" En daarom verlangde Cherubijntje nu zoo naar het kerstfeest, omdat hij hoopte, dat hg' weer als kerstengeltje gekozen zou wor den en dan zou htj naar hetzelfde huis vlie gen, waar het kleine meisje met haar broertje en haar ouders woonde. Het was een paar degen voor Kerstmis. Moeder Zon verzamelde al haai- kleine engeltjes om zich heen en zei: „Lieve kin dertjes van me; dit jaar heb ik besloten de volgende engeltjes als kerstengeltjes naar aarde te sturen". En ze noemde verschil lende namen, maarzijn naam werd niet genoemd. Toen werd het ons kleine Cherubijntje duidelijk, dat hij dit jaar nïet naar aarde zou gaan, niet naar het kleine meisje en haar broertje. De tranen sprongen in zijn oogjes; want hij was nog maar een heel klein engeltje. Daar had hij zich 't heele jaar nu zoo op verheugd en nu zou een ander in zijn plaats gaan. Snikkend liep hij naar moeder Zon. Die schrok, toen ze de dikke tranen zag, die over zijn gezichtje liepen. „Wat is er, klein Cherubijntje Onder snikken vertelde hij haar, hoe graag hij naar de aarde had gegaan. Toen hij eindelijk klaar was met zijn verhaal, streek moeder Zon hem zachtjes over zijn blonce krullen. Maar ze zei niets en haar gezicht stond ernstig. Angstig keek Cherubijntje op. Zou moeder Zon boos zijn? Maar nee; daar begon ze te spreken: „Ik wist niet, dat ons kleine Cherubijntje zoo graag naar de aarde ging, anders had ik er rekening mee gehouden. Ik ben alleen bang, dat er nu niet veel meer aan te ver anderen is: want Petrus doet de poort al leen open voor de engeltjes, wier namen ik genoemd heb. Dan moet je het volgend jaar maar gaan en dit jaar hier blijven om te helpen met het uitdeelen van de kerst lekkernijen". Bedroefd liep Cherubijntje Een heel jaar wachten. Wie weet, waren dan het meisje en haar broertje niet heel ergens Als op kerstavond de cadeautjes uitge deeld zijn, het mooie kerstverhaal verteld- is, alle kerstliedjes, die we kennen, gezon gen zijn, dan is er meestal nog een poosje over, voor we naar bed gaan. Want op deze feestdag mogen we natuurlijk allemaal van moeder en vader een beetje langer opblij ven. In dat uurtje dan, hebben we prachtig tg'd om het volgende spel te spelen. Een echt kerstspel! Wie erg handig is, kan de teekening groo- ter namaken op carton; maar noodig is dat niet, je kunt de afbeelding ook alleen uit knippen en zoo gebruiken. Aan de kerst boom, die er afgebeeld staat, hangt allerlei lekkers en nu is het de bedoeling, dat lek kers er af te halen. Vier personen kunnen aan het spel meedoen; we hebben er één dobbelsteen voor noodig en vier verschil lende figuurtjes om aan te geven, waar ieder staat. Bij het spelen, gaat ieder, onderaan te beginnen, zooveel plaatsen naar boven als het aantal oogen, dat hij gegooid heeft, telt. In de pot liggen de lekkernijen. Ieder probeert er zooveel mogelijk te krijgen. Je kunt als je dat wilt, meteen naar 2 gaan of naar 3 of naar 7. Daarin is iedereen vrij! Komt iemand op een vakje waarop een an der staat, dan moet de eerste van voren af aan beginnen. Wie zooveel oogen gooit, dat hij over het nummer heen telt, mag niet na?"- -oren gaan, maar telt, vanwaar hij staat-net zooveel velden terug als hij ge gooid heeft. Komt hij dan echter op een veld, waar al iemand staat, dan moet niet deze, maar degene, die er het laatst komt, weer van voren af aan te beginnen. Ook in de keuze van het links en rechts gaan, is een ieder vrij- Dat hangt er na tuurlijk van af, of er al een figuur staat cf niet, of dat men liever eerst een kleine lekkernij haalt, voor men aan de groote begint. Het nummer, waar men komt, geeft aan, hoeveel snoeperijtjes men uit de pot mag hebben. Wie dus bijvoorbeeld op nummer 3 komt, mag drie noten, chocolaadjes of kerstkransen uit de kas hebben, Je kunt het ook zoo spelen, dat er fishes gegeven worden, die na afloop van het spel omgewisseld worden tegen lekkernijen. Dan is de kans, dat alles onderhand opgegeten wordt, minder groot, zie jel Het spel is uit, wanneer al het lekkers uit de pot is. Er moeten dus in het geheel 35 fishes of snoeperijtjes zijn, als het spel be gint. Ik geloof, dat jullie wel allemaal de spelregels begrepen zullen hebben. En nu hoop ik maar, dat jullie er tijdens de kerst dagen veel plezier van zult hebben. Maar, denk er om, niet kibbelen; want Kerstmis is het vredefeest en dan mogen ook jullie niet kibbelen, al wint broer or zus ook ali£s en jijzelf niets! TANTE TINF. MET SCHAAR EN LIJMPOT. Voor meisjes en jongens, die graag knut selen, komt hier een prettig werkje. Moei lijk is het niet, zoodat zelfs de kleintjes er aan mee kunnen doen. We gaan namelijk een huisje maken, dat onder de kerstboom gezet wordt. Als de pakjes, die eerst op tafel onder de kerstboom gelegen hebben, weggenomen zijn, is het zoo kaal en daar gaan wy nu verandering in brengen. We zetten het huisje, dat we heelemaal zelf ge maakt hebben er onder; leggen wat watten- sneeuw op het dak en je zult eens kijken, hoe aardig dat is. We beginnen onderstaande teekening met een flinke rand er om heen, uit te knippen en op dun, stevig carton te plakken. Is het geheel goed droog, dan gaan we alles eerst kleuren of schilderen. Voor de zijkanten van het dak nemen we mooi helder rood, terwijl de voorkanten van het dak wit gekleurd worden. De steenen van het huisje worden geel gemaakt. De deur wordt groen gekleurd, evenals de kozij nen van de ramen. Wit worden de randjes gordijn, die nog te zien komen. Wit wordt ook het gordijntje, dat voor het achter raampje gespannen is, Vergeet niet de deur knop, de bel en het naamplaatje op den deur wit te laten, evenals het nummerbordje. Het spreekt vanzelf, dat de kerstboom, die door de ramen te zien is, g;roen wordt, ter wijl de versiering in allerlei kleurtjes ge houden is. Het lantaarntje, dat door het tweede raam te zien komt, wordt rood ge maakt. Als we klaar zijn met kleuren en goed o gelet hebben, dat er geen plekje verget ls, nemen we een scherp schaartje en kn pen het huisje langs de omtrek af. Nu vouw je heel nauwkeurig de witte ri den om, waar dat aangegeven staat, en I strijkt ze dunnetjes met kleefstof. Zijn d randen gelijkmatig bestreken, dan plak alles netjes in elkaar. De onderste ra wordt op een stukje carton geplakt, zooi het huisje stevig staat. Dan laat je alles drogen en het huU klaar. Wie dat erg aardig vind, kan voor hjjl geheel in elkaar lijmt, de deur zoodai open knippen, dat deze open en dicht ia doen. Als je het huis nu onder de kerstboom i leg je een laagje watten op het dak, zoo het net is, of het gesneeuwd heeft. En nu maar aan het werk, meisjes en gens. Maar denk er aan: werk nauwkeuri OOM KEES anders gaan wonen en kon hij ze niet meer vinden. Nog een heel jaar zou hg moeten verlangen Het was met een heel treurig gezichtje, dat hij de avond vobr Kerst hielp met het rondbrengen van de kerstbrooden en andere lekkernijen aan de bewoners van "Wolken land. Tante Maan streek hem eens onder zijn kin en zei: „Kleine Cherubijn, wat trek jij een treu rig snoetje op deze avond? Wat is er met je gebeurd?" En weer vertelde Cherubijntje de geschie denis, dat hij zoo graag naar de aarde was gegaan. „Tja", zei tante Maan, „tja, het is wel eens meer gebelird, dat engelenkindertjes zoo graag naar (Je aarde gingen en als ze het Petrus vroegen, liet hg ze altijd door gaan". „Moet ik het dus ook vragen?" zei lcleln Cherubijntje juichend. „Ja", knikte tante Maan. Op een drafje ging Cherubijntje» terug. Meteen naar Petrus, die juist, zijn sleutels rammelend voorbij ging. „Petrus, lieve Petrus. Iaat mij alsjeblieft naar de aarde gaan". Met een ruk keerde Pettus zich om. .,Naar de aarde gaan? Engelenkindertjes hooren in Wolkenland en niet op aarde!" Op zoo iets had Cherubijntje heelemaal niet gerekend en de teleurstelling was zoo groot, dat de tranen hem in de oogen spron gen. Met zijn kleine iknuitsjes boende hij ze weg en zei: „Maar tante Maan zei Petrus, die het verdriet van. Cherubijntje Op aarde schitterenden de lichtjes, van de kerstboomen, die overal aangestoken wa ren. zag, keek opeens een beetje vriendelijker: „Waarom wil Cherubijntje dan zoo graag naar de aarde?" „Ik houd zooveel van het kleine menschen- kindje en haar tiroertje?" „Maar het is cutar en koud op aarde; wil Cherubijntje al zijn broertjesi en zusjes dan in de steek lateih, om daar naar toe te gaan?" Weer knikte Cherubijntje. „Maar weet je wel, dat je je vleugeltjes kwijt raakt?" vroeg Petrus opnieuw. Weer knikte het engeltje. „Dan" z>3i Petrus langzaam „zal ik de poort voor je opensiuiten. ESn;?eltjes, die eenmaal naar de aarde willen, kunnen in Wolkenland nïet meer gelukkig zgln". Met een ruk hief Cherubijntje zSjn kopje op. „Ilt mag naar de aarde...»...?" ...Ta", knikte Petrus. Met een greobe sleutel opende hij db poort en Cherubijntje, slapte met <->êu igeliniki; gezichtje naar buiten. Snel vloog Cherubijntje op het stadje af, waar hij vorig jaar ook geweest was. In de straten was het leeg; niemand liep er; ieder een was natuurlijk thuis. Maar wat leken alle straten op elkaarwaar was ook weer het huis, waar Cherubijntje het vorig jaar geweest was Hij gluurde door de ruiten. Hier was het niet, hier ook nietIn zooveel huizen had Cherubijntje al gekeken, maar het kleine meisje en de kleine jongen nergens gezien. Het laatste huisdaar zouden ze natuurlijk ook niet wonenmisschien waren ze wel naar een heel andere stad wat moest Cherubijntje dan beginnen... in Wolkenland mocht hij ook niet meer terug komen Verdrietig keek hij naar binnen. Wat was dat? Daar zaten het meisje en het jongetje en de vader en moeder waren ook in de ka mer. Ze zongen kerst liedjes. Wat mooi was dat!! Aandachtig luisterde Cherubijntje. Zonder dat hg het merkte gleden zijn vleugeltjes op de grond. Hg keek op. Aan de hemel stond tante Maan. Ze lac! vriendelijk tegen hem, ze stak een paar baar zilveren stralen uit en greep 1 voorzichtig vast. Cherubijntje deed zijn oogjes dicht toen hij ze weer opende, lag hij in wiegje, dat onder de kerstboom stond, in kamer waar 'net meisje en de kleine jonj waren. ,Aoh moeder", zei de lieve stèm van meisje. „Dit kindje lijkt precies op kerstengeltje, dat we verleden jaar hadi Herinnert u zich niet?" Gelukkig Cherubijntje om zich heen; door het i ster kon hij precies tante Maan zien sU Ze knipoogde tegen hem en streelde met haar zilveren stralen over zgn zichtje. Toen kon hij zijn oogjes niet langer c. houden en viel in slaap in het warme wiet RITA VAN I WITTE KERST. Overal luiden klokken met vriend'lgk geluid Traag vallen de vlokken, 'k Zie het door de ruit. 't Is vrede op aarde en overal feest. En nooit zijn de dagen blijder geweest. WAAR ZIJN DE KINDEREN? 7.00—±7.15 n.m. Politieberichten en Ned. Chr. Persbureau. -7-157.30 n.m. Gramofoonmuziek, of „een greep uit het dagelij ksche gebeuren." 8.059.00 n.m. Almelo's Christelijk Mannen koor. 9.40 njn. Bespeling van het studio-orgel. 10.00 Vaz Dias. 10.1010.40 n.m. Concert. 10.4511.30 n.m. Gramofoonmuziek. VRIJDAG 28 DECEMBER HILVERSUM. 301.5 M. (995 Kp.) V. A. R. A. 8.0110.00 Ochtendmuziek. 10.0110.15 Morgenwijding. 10.15 „Marx". De geestelijke achtergrond van het Marxisme. 10.50 Het VARA-Orkest o.l.v. H. de Groot. A. V. R. O. 12.012.00 n.m. Kovacs Lajos en zijn orkest. 2.00 n.m. Duetten-recital. 3.10 Kamermuziek. V. A. R. A. 4.03 n.m. VARA-Knipcursus door mevr. A. v. Blanken v. Kuyk. 5.00 n.m. Na schooltyd. Oome Keesje beleeft weer nieuwe avonturen. 730 n.m. „Marx" (De geestelijke achtergrond xan het Marxisme). V. P. R. O. 8.30 n.m. Hoorspel „Het loflied." 9.30 n.m. Concert door het Hartvelt-kwartet. 10.00 n.m. Vrijzinnig Godsdienstig Persbureau. 10.15 n.m. Shakespeare's Hamiet. Spreekster Ada Geyl. V. A. R. A. 11.10 mm,—12.00 Gramofoonmuziek. I K. R. O. HUIZEN Goilflengte 1875 M. 8.00—9.00 Ê'.m. Concert. 10.30—11.00 Maziekuitzending voor fabrieken. 11.30—12.00 Godsdienstig halfuurtje door Kapelaan J. H. A. Hendriks. 12.30 „Het Hollamdsch Harpkwartet." 2.15 Gramofoonmuziek. 4.10—, n.m. Het KRO-orkest. 5.206.40 n.m. De KRO-Boys. 7.15—7.35 n.m. „De festelijke tijd van Kerst mis en Driekoningen" door J. H. Nan- nings. 8.15 n.m. Men vraagtEn wij draaiengra- mofoonplahen, waarom gevraagd Is. 8.35—9. n.m. Solistenconcert. 9.159?35 Direqte uitzending uit Ulvenhout door d'n Dré. 10.3010.35 n.m. Vaz Dias. 10.30—11.00 Concert. 11.00—12.00 Gramofoonmuziek. Evenals vorige jaren is ook dit jaar wee* gelegenheid voor het plaatsen van NIEUWJAARSWENSCHEN in ons nummer van MAANDAG 31 DECEMBER. De prijs bedraagt 45 cent voor een enkele advertentie van 5 regels U zoudt onze administratie ten zeerste ver plichten door nu reeds Uw Nieuwjaarswensch op te geven. Ook kunt U ons Uwe advertentie doen toe komen door tusschenkomst van onze agenten.

Wieringer courant | 1934 | | pagina 4