DE RAMP VAN DE „UIVER." Nederlandsche Veehouderijcentrale. leven gaf, begreep ik er iets van. Toen ben ik naar de politie gegaan. De buren vertellen, dat Mailhés een dronkaard was, die de vrouw meerma len mishandelde en bedreigde met den dood. Over de vrouw zelf luiden de inlich tingen zeer gunstig. Zij is ter beschikking van de justitie gesteld. De K.L.M. deelt mede De „Leeuwerik" is te Rutbah aangekomen met, zooals bekend, de gezagvoerders Gey- sendorffer en Sillevis, den inspecteur der Indiëroute Moes, den plaatsvervanger van den chef van den Technischen Dienst Behage en de werktuigkundigen Westraete en van Beijnen. Het onderzoek ter plaatse is terstond ter hand genomen en het eerste telegram, be richt dat volgens de meening dezer deskun digen de oorzaak van de ramp te wijten is aan blikseminslag. Het onderzoek van het wrak van de „Uiver" toont, dat het vliegtuig in vliegenden toe stand met ingetrokken landingsgestel en lan- dingsklappen, eveneens in ingetrokken toe stand, motoren op normalen gasstand, zon der ontstoken zoeklichten, met den grond in aanraking is gekomen. De sleepantenne was ingedraaid, (hetgeen gebruikelijk bij vliegen in de nabijheid van onweersbuien.) Op het punt, waar de vaste anténne in het achterbagageruim wordt ingevoerd, vertoont de romp teekenen van sterke plaatselijke ver hitting. Het onderzoek van instrumenten, logboek, enz. wordt nog voortgezet. Bovendien moet natuurlijk de uitslag van het officieele on derzoek worden afgewacht. DE WEERBERICHTEN IN DEN NACHT VAN HET ONGELUK WAREN NIET ONGUNSTIG. De K. L. M. heeft afschriften ontvangen van de weerberichten, waarover de gezag voerder Beekman bij het vertrek van de „Uiver" op den avond van 19 December uit Cairo beschikte. Deze weerberichten bezatten uitvoerige ge gevens van de volgende stations langs de route Gaza, Ramleh, Amman en Rutbah, terwijl daaraan tevens een weersverwachting over het traject RutbahBagdad was toege voegd, samengesteld door den meteorologi- schen dienst van Irak te Hinaïdi. Uit deze weerberichten blijkt, dat er weliswaar plaat selijk onweer werd gemeld op eenige waar nemingsstations, doch dat de algemeene weerstoestand op het oogenblik, dat de waar nemingen werden uitgezonden, gunstig was. Ook de reeds genoemde verwachting, die gel dig was van 21 uur (G.M.T.) op 19 December af, vermeldde niets verontrustends. Zoowel het zicht (meer dan 16 km.) als de wolken hoogte (600 meter in de buurt van Rutbah, verder op de route 1200 meter) was gunstig te noemen. De kans op onweer werd in deze verwachting niet uitgesproken. Deze weerberichten gaven den gezagvoer der dus geen enkele aanleiding tot veronder stelling, dat hij bij Rutbah in uitzonderlijk zwaar onweer zou loopen. DE GRONDORGANISATIE IN DE SYRISCHE WOESTIJN. Van alle Engelsche bladen, die de ramp van de „Uiver" hebben besproken, teekent alleen de Manchester Guardian de gedachten, die in velen moeten zijn opgekomen. „De ware oorzaak," schrijft dit blad, „zal als gewoonlijk wel nooit worden opgehelderd. Wij behoeven noch de bekwaamheid van de bemanning, noch de luchtvaardigheid van de machine te betwijfelen, er zijn in de wereld weinig betere piloten dan die van de K.L.M., maar de reis de poging naar Java en terug te vliegen in 5 dagen had nooit moeten worden ondernomen. Het is mogelijk, dat de piloot door de slechte weersgesteldheid werd gedwongen te beproeven een noodlan ding te doen in een gevaarlijk land, dat ge heel ongeschikt is voor vliegen bij nacht. Indien de machine had gevlogen op een ver lichte route, volledig toegerust met radioba kens en stations voor aanwijzing van rich ting, indien er een noodlandingsterrein in de omgeving was geweest, dan zou het ongeluk wel nooit zijn gebeurd. De Syrische woestijn heeft niets van dit alles. De moraal is duide lijk Wanneer de route over de Syrische woes tijn, wanneer alle routes voor luchtverkeer in de wereld, niet op het peil van grondorgani- satie worden gebracht, dat thans alleen slechts in de Vereenigde Staten bestaat, zoo lang moeten groote snelheden en nachtvluch ten er over worden vermeden. Hoeveel Oce- aanstoomers zou men in de jaren wel niet verliezen, indien men ze liet varen- op zeeën zonder boeien en zonder vuurtorens en met- slechts een handvol toegeruste havens?" DE ONDERGANG VAN DE „UIVER." Duitsche deelneming. De „Berliner Zeitung" wijdt aan de te plet ter geslagen „Uiver" de volgende sympathie ke woorden „Stralend van trots stonden de Hollandsche vrienden na de landing op het Tempelhofer- veld en vertelden van de taak, die hun in de toekomst wachtte. Hoe diep tragisch is het, dat het ongeluk op 15 km afstand van de reddende haven, Rutbah, plaats had, 15 km, die de „Uiver" in drie minuten vloog, drie minuten voor de „Uiver", een gansche dagreis voor een kara vaan. De woestijn is in opstand gekomen tegen de staag voortschrijdende techniek. De harten van allen, die zich met de avia tiek verbonden voelen, kloppen vol medelij den en medegevoel voor de Nederlanders, die hier hun pioniersbloed hebben moeten ver gieten, doch er zal een nieuwe „Uiver" komen, die met een 600 km-uursnelheid over de woes tijn zal vliegen, zoo hoog, dat haar geen blik semstraal meer belagen kan. GEZAGVOERDER VAN „OEHOE" OVER „UTVER"-ONGELUK. Alle inzittenden tegelijk door bliksem getroffen. Donderdagmiddag keerde de „Oehoe" terug uit Indië. Bestuurder Tepas bracht rapport uit aan directeur Plesman, die bereid was enkele me- dedeelingen aan het Hbld. hieruit te doen. Naar de waarnemingen van Tepas heeft men zeker te doen met een geval van bliksem inslag. Op den rug en zitvlak der inzittenden vertoonden zich schroeiwonden, terwijl een der opvarenden waarschijnlijk een schrijfma chine op z'n knieën had, en op zijn knieën schroeiwonden zijn ontstaan. Men kan met zekerheid vaststellen, dat de opvarenden li chamelijk niet geleden hadden. Volgens de mededeelingen van het Pomp-. station H. 3, woedde, toen het ongeluk plaats had, een hevig onweer. Uit de wolken kwam een soort vuurballen vallen, zooals wel eens bij bliksemverschijnselen van uitzonderlijken aard voorkomt. BINNENLANDSCH NIEUWS. PROBLEEM DER FIJNE KOLEN. Onlangs maakten we melding van een ge ruchtmakende uitvinding om kolengruis, zon der bindmiddel van pek, tot briketten te per sen. Dit zou een oplossing beteekenen van het probleem der fijne kolen, een product waarmee onze mijnen haast geen raad we ten en dat ze beneden productieprijzen moe ten van de hand doen. Wij merkten toen reeds op, dat er ook een Belgisch procédé bestond. Het is, naar men thans meldt, ook al in toepassing bij onze zuidelijke buren. Voor dit proced éwerd een Nederlandsch patent verkregen en nu zijn de houders daar van onderhandelende met Nederlandsche mij nen om tot vervaardiging van briketten vol gens hun procédé te geraken. Monster van deze, zonder bindmiddel van pek, geperste steenkoolbriketten, liggen ter bezichtiging. Ze voelen zeer stevig aan, al maakten ze dan ook niet het effect (gelijk van de andere vin ding werd beweerd) van zwart marmer of iets dergelijks waaraan men zijn vingers zelfs niet vuil kon maken. Of de nu aangeboden Bel gische uitvinding het probleem der fijnkolen in economisch opzicht, vermag op te lossen, zal nu door deskundigen en belanghebbenden onderzocht moeten worden. GEHEIME DISTILLEERDERIJ. Maandag is het ambtenaren van de Rijks belasting en gemeentepoliite gelukt de hand te leggen op een geheime distilleer-installatie te Leuzenkamp aan den Rijksweg Oldenzaal- Hengelo. Dit is de derde installatie, die de politie in den laatsten tijd in deze omgeving ontdekt heeft. Huisbrand als Kerstgave. Evenals vorig jaar is aan de mijnwer kers van de „Oranje Nassau-mijnen" huisbrand als kerstgave geschonken. De gehuwde arbeiders ontvingen 5 hectoliter, de overigen 1.5 hectoliter steenkolen. In de week van 13 tot 19 Januari 1935 kunnen op de onderstaande plaatsen runderen in de gevraagde soorten wor den aangeboden. Dinsdag 15 Januari Purmerend 8-10 uur v.m. veemarkt. Sneek 8-10 uur v.m, veemarkt. Donderdag 17 Januari Schagen 8-10 uur veemarkt. Leeuwarden 8-10 uur v.m veemarkt. Zaterdag 19 Januari 9-11 uur v,m. te Hoorn bij abattoir Aangiftekaarten moeten vóór Zater dag 5 Januari 1935 zijn ingezonden bij de Gewestelijke Landbouw Crisrs-Orga nisaties waaronder de betrokken vee houders ressorteeren Zeven menschen verdronken. Vier leden van één gezin omge komen. Woensdagnacht, omstreeks half drie is te Munstersclieveld (gemeente Em- men) een auto te water gereden, waar bij zeven personen het leven hebben verloren. Negen personen keerden met 'n hum' auto van de fa. E. van Hoving te Eni- mer-Compascum terug van een mu ziekfeest te Stadskanaal. Door tot nu toe nog onopgehelderde oorzaak reed de wagen, die bestuurd werd door den 'heer I-Iarm Buter, op de „Kuipersklap" een ophaalbrug over het Hoofdkanaal nabij de R.K. Kerk te Munstersclieveld tegen de leuning van de brug. Tenge volge hiervan sloeg het voertuig naar rechts en schoot voorbij de klap door den ketting in het kanaal. De auto verdween bijna onmiddellijk geheel onder water, waarbij zij over den kop sloeg. De zeer volle wagen maakte het voor de inzittenden niet mogelijk zich te redden. Slechts twee van hen, n.1. de heer J. van Bijlen uit Zwartemeer en mejuf- Antje Buter uit Emmer-Compascum wisten er het leven af te brengen. De heer J. van Bijlen kon zichzelf uit de auto werken en was zoo spoe dig uit het water, dat hij nog tegen woordigheid van geest genoeg had om te trachten anderen te redden. Dit ge lukte hem alleen ten opzichte van me juffrouw Antje Buter, die hij uit de auto wist te trekken en op het droge te brengen. De heer Van Bijlen kon zich naar huis begeven, doch Mej. Bu ter moest naar het ziekenhuis te Gro ningen worden vervoerd. De andere zeven inzittenden van de auto konden niet worden gered en zijn verdronken. De slachtoffers zijn de 28- jarige Lucas Buter, de 24-jarige Harm Buter, en zijn verloofde, de 20-jarige Dientje Meijer, de 22-jarige Geesien Bu ter, de 16-jarige Margien Buter, de 20-ja rige Hiltje Voslamer, en Geert Ooster- veld, een jongeman uit Borger. Auto in het Noordzeekanaal. De drie inzittenden gered. Te Zaandam is Woensdagmiddag aan het Pontveer bij de Hembrug een auto met drie jonge mannen te water gereden. De bestuurder zag te laat dat het pont er niet lag. Hij probeerde nog te remmen maar de afstand was te klein en de wagen reed liet daar 6 me ter diepe kanaal in. Ofschoon het pont personeel onmiddellijk hulp verleende, waren de drenkelingen alreeds ge slaagd een portier in te trappen. Door handreiking konden de drie inzitten den daarop worden gered. GEMEENTE ANNA PAULOWNAT Kerstfeest 1934. Ned. Herv. Kerk Kleine Sl.uis. Het is een waar mooi feest geworden en in de kerk was geen plaats onbezet. Een mooie rijk beladen boom pronkte terwijl de kinde ren uit volle borst mooie kerstliederen zongen onder leiding van den Heer 't Hart, terwijl vooraf door Ds. Vorstman de kleinen werden toegesproken. Nog werd een mooie kerstvertelling gedaan door den Heer 't Hart, terwijl de zangvere niging „Omhoog" ook onder diens leiding nog 3 bijpassende Kerstliederen ten beste gaf. Ondertusschen werden de kinderen rijk ge trakteerd en ieder kreeg nog een verrassing mee naar huis. Wij kunnen gerust van een geslaagd Kerstfeest 1934 spreken. SPORT 2e Kerstdag, zou de wedstrijd B.K.C. Wieringerwaardl worden gespeeld, doch door de vele regen meende 't publiek en B.K.C.-spelers, dat deze wedstrijd geen door gang kon vinden. Echter daa'-- Wieringerwaard toch op kwam, heeft men nog een B.K.C.- combinatie van spelers uit le, 2e, 3e en 4e- elftal bij elkaar weten te trommelen en een sortiment wedstrijd heeft plaats gehad, wel ke door Wieringerwaard met 6—0 is gewon nen. OVERJAS MEDEGENOMEN. Er wordt ons verzocht mede te deelenf Ylat tijdens de uit voering van „Altijd Verder" op 23 Dec. j.1. uit het café van den Heer Jb. Borst 'n grijze lange overjas met in éen der zakken 'n paar glacé handschoenen is medegenomen. Daar er voldoende aanwijzingen bestaan de dader hiervan op te sporen, zoo wordt deze in z'n eigen belang aangeraden deze zoo spoedig mogelijk te laten terugbezorgen bij den Heer Jb. Borst Breezand, daar anders tot vervolging zal worden overgegaan. Beroepen. Ds. Zuidema, Gereform. pred. alhier heeft een beroep ontvan gen naar Solo. Uitvoeringen met de Kerstdagen. De avond van DOKEV in de zaal van Borst is voor een goed bezette zaal zeer goed geslaagd; een gezellig bal was het slot. Ook de Bonte avond in de Ylas- en Korenbeurs welke door veel pu bliek werd bijgewoond, had een succes vol verloop. Op het BKC-bal bij Slik ker was het den laatsten Kerstavond tjokvol en heel gezellig. Geen enkele wanklank is met de kerstdagen voorgevallen. GEMEENTE WEERINGEN. Aanbesteding. Laagste inschrijfster voor het onderhoud van den afsluitdijk Wieringen-Friesland was de N.Y. M.U. Z. te Wieringen voor f 72000.- KERSTSTEMMING. Wat de natuur aangaat, heeft die ons met de feestdagen een mengelmoes moes van vorst en regen gegeven. Do eerste dag ijzjg koud, maar helder en droog, de tweede dag buien, die ons ook deden klappertanden. Prachtig weer voor de huiskamer, waar dan bij al die kou en donkerte zoo'n gezellige kerstsfeer kan heer- sclien. Niettemin was ook de ware kerst stemming er bij de Zondagsclioolver- eenigingen en bij Zuster- en Jongeren kringen. Beeds Zondag vierden de Doopsge zinde Zuster- en Jongerenkring geza menlijk het Kerstfeest in het gebouw te H.hoef. Bij de fraai versierde kerst boom, waaromheen men zich had ge schaard, werd gesproken en gezongen en een cantate uitgevoerd onder lei ding van Mevr. Meihuizen. Het was 'n zeer mooie avond. Ook de Herv. Zusterkring te H.lioef vierde reeds voor de kerstdagen het Chz*istus geboortefeest, en wel j.1. Za terdagavond. Ook hier troonde een fraai versierde en verlichte denneboom en was het een avond vol wijding. Met begeleiding van het orgel ga? Mj. Cath. Bruul een tweetal mooie kerstnummers ten beste. Op beide kerstavonden hadden we dan de fetsten der Herv. Zondagsscho len en wel op den eersten kerstavond in de kerk te H.hoef onder leiding van Ds. van Beek. Hierbij werd vooral een |woord van dank gericht tot de onder wijzeres, Mej. Bets Dekker, die ver zocht had van haar fupetip ontheven te worden. Op den tweeden kerstavond werd t kerstfeest in de Westerlander kerk ge leid door Ds, Meihuizen en dat in de kerk te Oosterland door Dg. van Beek. Aangaande het feest te Oosterland verdient extra vermeld dat daar een cantate werd gezongen en hoogst ver dienstelijk werd begeleid door den or ganist den heer C. Koorn. Het programma van al de drie fees ten kunnen we eigenlijk in één resume samenvatten. Overal een lieve blij de kinderschaar en een in grooten geta le opgekomen ouders en verdere be langstellenden, die genoten van de mooie groote kerstboom, maar boven al van de mooie kerstvertelling. Voor de ouderen was het bovenal ook de heerlijke kinderzang die groo te bekoring aan het feest gaf. We behoeven zeker niet te schetsen, hoe de gezichtjes der kleinen glunder den toen elk van hun ook een cadeau in ontvangst mocht nemen. De predikanten brachten hartelijke woorden van dank aan de dames der Zondagsscholen die in het afgeloopen jaar weder op zoo'n uitnemende wijze de kinderen hadden onderwezen en te vens aan de burgerij voor de gulle bij dragen waardoor dit feest mogelijk werd gemaakt. Tenslotte vermelden we nog dat de Herv. Zuster- en Jongerenkring te Oos terland Donderdagavond kerstfeest vierden in het lokaal te Oosterland on der presidium van Mw. St. Kool-Kool. Ook deze avond slaagde uitstekend. De Stemming in de Saar. Uit zeer betrouwbare bron vernemen wij dat Burgemeester Kolff is benoemd tot voorzitter van een stembureau in het Saargebied waai' Januari a.s. de groote volksstemming zal plaats heb ben. Kerstinzameling. Aan het Gemeentebestuur is overge maakt een bedrag van f 10.-, zijnde het totaal der voor de behoeftigen uit deze gemeente bij de Kerstinzameling voor de Vereeniging De Nederlandsche Dag bladpers, binnengekomen gelden. Bo vendien voor het gedeelte Wieringer- meer nog| f 5.- BURGERLIJKE STAND. 20 tot 27 Dec. 1934. Geboren: Hesseltje, d.v. G. Braaksma en de Boer. Lolkje, d.v. H. Oldersma en M. Kraak Gehuwd en overleden gcene. POLITIE. Verloren een kosteloos rijwiel plaatje en een damesmuts. Inl. bij den Gem. bode H.-hoef. BOEKBESPREKING. HET CHRISTENDOM MARCHEERT Onder bovenstaande titel, gaf de vroegere Wieringer predikant Ds. O. L. v. d. Veen, een boek uit, dat ons een blik doet slaan in de ontwikkeling van het Christendom. In "n vijftal, glashelder geschreven, hoofdartikelen, zien wij allereerst hoe het Christendom van Palestina naar Europa komt en hoe het zich daarna uitbreidt over de andere deelen der wereld. Het merkwaardige is, dat het zich ondanks dikwijls verbitterde tegenkanting, toch staande weet te houden en nog staande houdt. Het prachtige derde hoofdstuk, gewijd aan de martelaars van de eerste drie eeuwen, van den tijd der inquisitie en van nu (Rus land), is daarvan het bewijs. Deze kracht, die eigenlijk nergens zijn weerga vindt, kan het ontplooien, doordat het de onzichtbaar leidende figuur kent, in de gestalte van Jezus Christus. Nadrukkelijk wordt betoogd, hoe het Chris tendom nooit vereenzelvigd mag worden met de gezamenlijke Christenen, maar alleen moet gezien worden, als de beweging van dien Lei der. Daar neemt de schrijver stelling tegen de voornaamste bezwaren, die in onzen tijd op nieuw vernomen worden en vertelt, hoe het Christendom, ondanks alles, verder mar cheert, hoe zelfs aan kracht toeneemt. Het is 'n op mee slcepende wijze verteld boek, waard om door ieder gelezen te worden. Ook door hen, die door de tegenstrijdige op- en aanmerkingen der buitenstaanders worden verward. Want het zal hen weer de grootschheid too- nen, van datgene, waarvoor hun belangstel ling afnam. Maar bovenal zou het moeten gelezen worden door hen, die de Cchristelijke Godsdienst beoordeelen en veroordeelen op grond van enkel uiterlijke feiten. Men zou het boek een verdediging van het Christendom kunnen noemen, maar dan een, die niet iets verdedigt, dat bescherming noo- dig heeft, maar een die alleen maar laat zien, hoe het waarlijk is. En dat is meer dan vol doende. Kerstfeestviering in Rehoboth. Twee de Kerstdag werd in het Evangelisatie- lokaal Rehoboth een Kerstfeest gehou den onder leiding van den Eerw. Heer O. Deen. De kinderen zongen de beken de kerstliederen terwijl nog een Kerst referaat werd gehouden door Mej. G. Kreijger. In het gebouw was een mooie flinke kerstboom opgesteld. Lotenverkoopsters van Huisverzor ging. Men verzoekt ons U ei' aan (e her inneren dat U alsnog raden knnr naar de prijzen van f 10, f 5, en f 2.50. Ook zij, die nog loten willen verkoo- pen, mogen raden, mits ze aan hun ver plichtingen hebben voldaan. Dus dames, aan de slag. Bazar Evangelisatie. Nog zijn er niet afgehaalde prij^n'pn wel van de lot nummers 162, 688, 441, 513, 171, 521 en 39. Men wordt verzocht deze prijzen voor 15 Januari 1935 af te halen. BIJ SUCCES LANGS DE LIJN. Verleden Zondag ben ik getuige geweest van de wedstrijd Succes IAndijlc I, welk verslag we al hebben gehad in de courant van Maandag. Ik wil dan ook niet iedere keer het verslag van Daan of Heb nog eens na praten, alleen wil ik er nog enkele punten uit beschrijven. Er wordt ook wel eens be weerd, dat Heb en Cupido één en dezelfde zijn, en er worden meer namen genoemd, d.och tot heden toe is Cupido nog niet ont dekt. Zelfs Niek had een rijmpje in de cou rant en daar hatl ik nog nooit op geant woord, dus wil nu nog even zeggen, dat er geen prijs meer boven staat bij de ontdek king, dat zijn maar van die enkele dagen, vpor reclame zie Je. Enfin nu nog een woord je over de v/edstrijd. Succes heeft deze wed strijd met elf tegen één in haar voordeel weten uit te drukken, dus hebben we doek punten voor ons geld gekregen. Henk was dezen keer weer eens op schot en verrichtte zeker wel de hattiek dezen middag, Ook de andere jongens hebben zeker bijgedragen voor de overwinning. Van der Zei was niet opgesteld en Jantje Lont verving hem, wat hem goed afging. Met de rust was de stand 71 maar de Andijkers gaven er blijkbaar niet erg veel om. Jtfa de rust voerde Succes de stand geleide lijk op tot 11—1, Tegen het eind. kwam Andijk nog eens geducht opzetten doch alles stuitte op onze hechte verdediging. Piet heeft njet veel werk gehad, en wat hij heeft gehad, ver werkte hij naar genoegen. Eén geweldig schot kreeg hij te verwerken waarbij zijn vingers wel getinteld zullen hebben. Overigens een aardige wedstrijd voor het publiek. Ik zelf had niet gedacht, dat de Andijker reus 11 maal zou moeten visschen, maar voetbal geeft altijd verrassingen, zoo ging Texel ten onder tegen Nieuwe Niedorp. Dus a.s. Zon dag bij gpe<3 yveer gaan we naar Texel en verwachten we veel supporters, want nu gaat het er toch zeker om. Ik hoop cjat ongè jon gens zich tot het uiterste zullen geven, doch speelt vooral fair hoor. De reserves waren op bezoek bij M.L.D. aan de Kooy en wisten ook de overwinning in de wacht te slepen, 32. Ik vernam dat ze de leiding erg tegen had den, is daar nu niks aan te doen. Tot over maat van ramp waren onze jongens bijna het slachtoffer geworden van het militair- gedoe en het scheelde maar een haartje of allen hadden ze met de Kerstdagen moeten brommen. Er leek vlaggenparade te zijn wat de jongens niet hadden opgemerkt en waren zoo maar doorgeloopen inplaats van in de houding te staan. Enfin het liep dezen keer nog met een s isser af want allen kwamen behouden te Wieringen aan. Volgende week komt Sclioorl I op bezoek en dan maar weer probeeren te winnen hoor Ik ga dezen keer weer mee naar Texel en ik doe daarom nog een beroep op mijn mede-supporters, geeft u allen op voor dezen tocht en helpt mede tot de overwinning van je club. Hopen de dat we dezen keer eens mooi weer hebben en dan tot Zondag op de boot. Vele groeten van CUPIDO. Succes-Nieuws. Zondag is het op het voctbalgebeuren een zeer belangrijke dag, dan gaat Succes I op bezoek naar Texel I. Texei I welke bijna ongenaak baar aan den kop ging moest Zondag in eigen huis de vlag strijken tegen Nieuwe Niedorp, waardoor ook Succes haar kans op de bovenste plaats ge weldig is gestegen. Daarom is de wed strijd voor Zondag a.s. van zoo groot belang voor beide elftallen. De win naar van Zondag zal dan ook voorloo- pig de bovenste plaats innemen. Doe dus je best Successers, de kans is er en hel kan, dat heeft. Nieuwe Niedorp Zondag j.1. bewezen. De reis geschied over Den Helder en verder met cle Texelsche boot. De kosten dezer reis zijn zoo laag mogelijk gesteld en zullen voor de geheele reis slechts f 1.25 be dragen. Zij die mee willen en dat zijn er vele geve zich zoo spoedig moge lijk op bij den heer Nieuwbuurt. Succes 3 speelt, ook uit tegen Oude- schild I. Beide gaan gezamenlijk. Ver trek 11.15 van Ilippo. Succes 2 speelt thuis en krijgt Sclioorl I op bezoek, aanvang 2 uur. Succes a speelt om 112.30 thuis legen Helder a en Succes b om 11 uur tegen Helder e. PREDIKBEURTEN WIERINGEN. ZONDAG 30 DECEMBER. NED. HERV. GEM. Oosterland v.m. 10 uur Ds. Van Beek. Na afloop stemming voor twee Notabelen we gens periodieke aftreding der heeren C. Kool en C. Rotgans. Westerland 's avonds half acht Ds. van Beek. Oudej aarsherdenking. Coll. voor Emeriti. OUDEJAARSAVOND Hippolytushoef 's av. half acht Ds. van Beek. Collecte voor Emeriti. Kapel Den Oever 's av. 6.30 u. Ds. Meihuizen. DOOPSGEZ. GEM. Zondag 30 Dec. GEEN dienst. OUDEJAARSAVOND H.-hoef 's av. 8 uur Ds. H. W. Meihuizen. Extra collecte. EVANGELISATIE. H.-hoef v.m. 10 uur de heer O. Deen. Kapel Den Oever 's av. 7 uur de hr. O. Deen. OUDEJAARSAVOND Kapel Den Oever 's av. 8 uur de hr. O. Deen. 1 JANUARI H.-hoef v.m. 10 uur de heer O. Deen. GEREF. KERK H.-hoef v.m. 10 uur Leesdienst. H.-hoef n.m. 2'/2 uur Leesdienst. Den Oever v.m. 10 uur Leesdignst. Den Oever n.m. half drie Ds. Tollenaar. OUDEJAARSAVOND Hippolytushoef 's av. 7V« uur Leesdienst. Den Oever 's av. 7lh uur Cand. J. Oranje. 1 JANUARI H.-hoef v.m. 10 uur Cand. J. Oranje. Den Oever voorin. 10 uur Leesdienst, Bierveiling Schagen 27 Dec. 1934 Aanvoer 32000 kipeieren. Prijs 54-56 Kg. 260 a 280; 56-58 Kg. 290 a 340; 58-60 Kg. 310 a 320; 60-62 Kg. 320 a 360; 62-65 Kg. 340 a 360. Klein 260 a 280; Eendeieren 200. Stichting „Heidersclit Eierveiliiig," Noteering van 27 Dec. 1934. Aange voerd 22014 Kipeieren, Eendeieren 200. Prijs 48-51 Kg. 200 a 250 52-54 Kg. '240 a 280 55-57 Kg. 250 a 280 58-60 Kg. 260 a 330 61-63 Kg. 320 a 340 64-67 Kg. 340 a 460; Eendeieren 230 a 240 Alles per 100 stuks. De Veemarkt. SCHAGEN, 2? Dpc. 1934. Op de gehpu den veemarkt waren aanvoer en prij zen als volgt 8 Paarden f 100-1' 2|25 8 Geldekoeien (mag.) f 100-i' 140 37 idem vette f 150- f 252 2 Kalikoeien f 130-f 170 77 Vaar zen f 65-f 125 23 Graskalveren f 38-f 48 17 Nuchtere kalveren f 6-f 14 90 Scha pen, vette f 13-f 18 187 Overhouders f 8-f 1(2 9 Varkens, mag. f 12-f 16 44 idem, vette per Kg. f 0.30-f 32. ZATERDAG 29 DECEMBER HILVERSUM. 391.5 M. (995 Kp.) V. A. R. A. 8.0110.00 Ochtendmuziek. V. R. O. 10.0110.15 Morgenwijding. V. A. B. A. 10.15 Uitzending voor de arbeider* in de Qoa- linubedryvèïj. 12.01 Lunconcert. 2.00 n.m. Duetten-recital. 3.30 Tosca, opera in drie bedrijven 5.30 n.m. Letterkundig overzicht door A. M. de Jong. 7.00 n.m. Stemmen uit het proletariaat. 8.03 n.m. Zaterdagavondfilmpjes. 8.30 n.m. Bonte Avond. 9.15 Toespraak door A. de Vries. 9.2010.00 Concert door het Omroeporkest ±10.00 n.m. Vaz Dias. 10.15 Muzikaal Allerlei. HUIZEN Golflengte 187Ö M. K. R. O. 8.00—9.00 n.m. Concert. 10.3011.00 Mnziekuitzendlng voor fabrieken. 11.30—12.00 Godsdienstig halfuurtje door Kapelaan J. H. A. Hendriks. 12.30 „Het Hollandsch Harpkwartet." 2.002.30 n.m. Halfuurtje voor de rijpere jeugd. 2.30—4.00 njn. Kinderuurtje door Mevr. So- phie Nuwenhuls van der Rijst en Mej. Lidwina Rlepenbrpcfc. 4.30— n.m. K.R.O. Kunstensemble. 5.15—5.30 n.m. Esperanto-nieuws door P. Heil- ker. 6.20—6.40 n.m. Paul de WaartJournalistiek 6.45—7.10 n.m. Het K.R.O.-Orkest. 7.50 n.m. Het K.R.O.-orkest o.l.v. van Johan Gerritsen. 8.018.05 n.m. Nieuwsberichten Vaz Dias. 8.058.35. n.m. Het K.R.O.-Symphonie-orkest. 8.359.05 Tusschen twee werelden door Pater J. Thewissen. 9.05 Het K.R.O.-Orkest. 9.30 Kerstspel En waar de ster bleef stille staan Maandag verschijnt ons Oudejaar*- nummer. Denkt U om awe NIEUWEJAARS - GROET. VERLOREN 17 December een Dames Armband Horloge, Doublé, te HIPPOLYTUSHOEF. Adres D. VONDER, Kliefstr. 46, H.-hoef,

Wieringer courant | 1934 | | pagina 2